'Ju i fe S/ufo tntafie Groeneveld opticiens schoonenberg SCHREEUWEND TEKORT AAN VRIJWILLIGERS Twee nieuwe directeuren vervangen M.L. Almekinders DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 12 november 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Bij Groeneveld heeft grote keus uit vele honderden dames-, heren- en kindermonturen. Zodat wij met u altijd de beste oplossing vinden die past bij uw uiterlijk maar ook binnen uw budget! Slechthorenden Bazar Wintersportbeurs Homo-gespreksgroepen Weduw(en)naars Welfare Weduw(en)naars Commodore gebruikersdag Kinderpostzegels Vlissingen Turnen Aktiva Kom Domburg Film Huurders Spreekvaardigheid Scholiereninstuif Medewerkers Kamperen bij boer Zonneveld Stoute Belgen Onvriendelijk wonen Woonlasten Lesbische themamiddag Brug-Smartegeld RCS-Oostkapelle Experimentele dienst Papegaaienshow Lighthouse Bevers Parapsychologie 'Prinses Christina' Gerechtvaardigd Knelpunten Jarige aquariumvereniging PCOB Schelpenexcursie Vrouwvriendelijk Texas instruments Brandingsurfen IKV Oeververbinding Nederland-Noorwegen Succesvolle twirlers Bazar Mist u de warmte in het Spaanse gitaarspel? Dan heeft uw gehoor een steuntje nodig. Onze specialist beschikt over de meest ver fijnde boortechniek. En... deskundig advies. Kom eens bij ons langs. In samen werking met uw oorarts bieden wij de beste oplossing. Hoor- toestel met gratis proefperiode na medisch advies. Des gewenst bezoek aan huis. hoortoestellen WISSELING VAN DE WACHT BIJ SVRZ Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. De afdeling Zeeland van de Ne derlandse vereniging voor slecht horenden komt vrijdag 14 novem ber bijeen in de Zeeuwse biblio theek in Middelburg. De heer Mandemakers vertelt die avond met dia's iets over de flora en fau na in Zuid-Frankrijk. Er is een ringleiding. De bijeenkomst be gint om 14.30 uur. De hervormde vrouwengroep Zuiderwijk houdt vrijdag 21 no vember een bazar in de recreatie zaal van Rustenburg aan de Vrij landstraat in Middelburg. Tussen 14.30 en 21 uur worden hand werkjes verkocht, er zijn cadeau tjes, babykleertjes, sokken en kaarten. Een kopje koffie met een oliebol is er eveneens te verkrij gen. Verder wordt er een verlo ting gehouden en kunnen spelle tjes worden gespeeld. De op brengst is bestemd voor de bewo ners van Rustenburg. De wijk vereniging Dauwendaele houdt op zaterdag 15 november een wintersportbeurs in het Ont moetingscentrum in Middelburg. In het Ontmoetingscentrum kun nen de liefhebbers van win tersporten (schaatsen en skiën) tussen 13 en 15 uur terecht voor allerlei artikelen. Het COC Walcheren begint met gespreksgroepen voor homosexu- ele mannen en vrouwen. De bele ving van hun sexuele geaardheid in het dagelijks leven en de reac ties hierop van de omgeving kok- men aan de orde. Donderdag 13 november is de eerste bijeen komst vanaf 20 uur. Wie meer wil weten kan bellen: 01184-11641. Fiom Zeeland begint op woens dag 10 december met een groep voor weduwen en weduwnaars die met kinderen alleen zijn achterge bleven. Mensen uit heel Zeeland kunnen deelnemen aan deze groep. Volgens Fiom Zeeland kan het van groot belang zijn om na het verlies van de partner mensen te ontmoeten die hetzelfde heb ben ervaren. Vragen als: hoe breng je als alleenstaande de kerstdagen door? of: opvoeden in je eentje? worden tijdens de bij eenkomsten van de groep bespro ken. Ook reacties uit de samenle ving en hoe verwerk je je ver driet? en financiële beslommerin gen komen aan de orde. De groep komt acht keer bij elkaar in het gebouw van Fiom aan de Var- kensmarkt in Middelburg. De bij eenkomsten beginnen om 20 uur. Fiom is bereikbaar onder tele foonnummer 01180-27311. De vrijwillige welfare van het Ne derlandse Rode Kruis, afdeling Middelburg verkoopt drie dagen werk van bejaarden, gehandicap ten en chronisch zieken. Ook wordt er werk van die groepen tentoongesteld. De verkoping en de tentoonstelling vinden plaats op maandag 17 november in het wijkcentrum aan de van Cit- teersstraat in St. Laurens, op dinsdag 18 november in het be jaardenhuis Swerfrust aan de L. Stommesweg in Middelburg en op woensdag 19 november in het be jaardenhuis Eben Haëzer aan de Briandlaan in Middelburg. Alle verkopingen zijn er tussen 14 en 15.30 uur. De groep weduwen en weduw naars die al vijf jaar bestaat, houdt dinsdag 18 november een open avond. Wie belangstelling heeft kan van 19.30 tot 22 uur te recht in het gebouw van Fiom aan de Varkensmarkt in Middelburg. De Vereniging van Commodore Gebruikers in Nederland (kort weg VCGN/afdeling Zeeland) houdt op zaterdag 15 november haar gebruikersdag in Hotel Wal cheren aan de Brouwerijstraat te Koudekerke, van 10.30 u. tot 16.00 u. Op deze gebruikersdag is informatie te krijgen of uit te wis selen, terwijl er ook weer pro grammatuur en modules te ver krijgen zijn. 's Morgens zal teven een audio-visueel ofwel luister-en- kijk onderwijsprogramma voor het Basisonderwijs worden gede monstreerd. Wie met Commodore-apparatuur wil ko men moet eerst contact opnemen met J. Oomkcs, 01184-63636. Het plaatselijk comité Kinder postzegels verkoopt weer haar producten, dit jaar voor de zestigste keer. In Middelburg kan men terecht in het postkantoor aan de Langeviele, waar de leden van het comitc tot eind december zijn te vinden. De sectic Uit in Vlissingen van de Culturele Raad Vlissingen houdt op dinsdag 18 november om 20.00 uur een vergadering in het welzijnscentrum Bachten Kom- me. Op de agenda staat onder meer: subsidie-aanvraag van Nieuwe Muziek, evaluatie van de voorstellingen in oktober en no vember en de programmering van Uit in Vlissingen in het nieuwe seizoen. De Vlissingse Turnvereniging houdt zaterdag 22 november haar tweejaarlijkse uitvoering in sport hal Baskenburg in Vlissingen. De aanvang is om 19.00 uur. Er vindt een voorverkoop plaats op zater dag 22 november in de sporthal Baskenburg tussen 9.00 en 12.00 uur. De activiteitencommissie Aktiva van het dienstencentrum Bachten Poorte in Oost Souburg organi seert 18 november in samenwer king met Veilig Verkeer Neder land een voorlichtingsmiddag voor ouderen. De heer ,I.W. van Popering houdt een inleiding met dia's en gaat in op vragen over de verkeersknelpunten in de omge ving. De middag vindt plaats in het dienstencentrum Bachten Poorte en begint om 14.15 uur. Kaarten kunnen vanaf 12 novem ber afgehaald worden in Bachten Poorte. Gedeputeerde staten staan achter het beleid van de gemeente Dom burg om het aantal woningen in de kom van Domburg dat recrea tief wordt gebruikt, terug te drin gen. Ook met de wijze waarop de gemeenteraad dit beleid in het bestemmingsplan "Kom Dom burg" gestalte wil geven, kunnen gs zich verenigen. In een aantal bezwaarschriften tegen het bestemmingsplan is bezwaar ge maakt tegen het terugdringen van het recreatief wonen in de kern Domburg. Ook waren enkele be zwaarden van mening dat dit niet dient te worden geregeld in een bestemmingsplan, maar op een andere wijze, bv in een verorde ning. De gemeente heeft in het bestemmingsplan "Kom Dom burg" alle woningen tot "woon- doeleinden" bestemd; in het raadsbesluit tot vaststelling van het plan is gezegd dat daaronder alleen permanente bewoning wordt verstaan. Op grond van de voor de kom van Domburg gel dende gebruiksverordening twee de woningen kan in bepaalde ge vallen vrijstelling worden ver leend voor recreatieve bewoning. De cineast Jaap Wolterbeek heeft in opdracht van de gemeente Mid delburg de promotiefilm 'Middel burg 10Ü0 jaar jong' gemaakt. Naast deze film heeft Wolterbeek een verkorte Duitse, Engelse en Franse versie gemaakt. De pre mière zal donderdag 20 november om 16.00 uur plaatsvinden in dc aula van dc Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Het huurderscomtié Ba- sco/Schoonenburg vergadert op donderdag 13 november onder meer over de stand van zaken met betrekking tot isolatie van bejaar denwoningen en hoe het er voor staat met de aanleg van kabeltele visie. De bijeenkomst vindt plaats in Middenhof aan de Ka naalstraat en ze begint om 20 uur. Het VOV (Vorming en Onderwijs voor Volwassenen) heeft een cur sus spreekvaardigheid voor vrou wen op het programma staan. De cursus bestaat uit tien bijeen komsten met drie lesblokken: communicatie, spreken en het maken van een spreekopdracht. De cursus begint donderdag 13 november in het gebouw aan de Julianalaan 13 in Vlissingen en is verder elke donderdag tussen 9.15 en 11.15 uur. Elke vrijdagmiddag kan de jeugd vanaf twaalfjaar in buurthuis De Paraplu terecht voor een scholie reninstuif. In een gezellige sfeer - zo meldt De Paraplu ons - kunnen spelletjes worden gedaan. De scholiereninstuif begint om 14 uur. Wie zin heeft om als vrijwilliger mee te werken in een club- en buurthuis kan terecht in De Zwaan in Oost-Souburg, waar men nog medewerkers kan ge bruiken voor kinderaetiviteiten. Voor meer informatie: 01184-61252. Gedeputeerde staten van Zeeland en de vereniging van Zeeuwse ge meenten menen dat boeren niet zo maar meer dan vijf kampeerders op hun erf mogen toelaten. Als een agrariër meer kampeermidde len (tent of caravan) wil toelaten, moet dat in het bestemmingsplan worden geregeld. GS heeft dat in een brief aan de gemeenten ver teld. Deze brief moet echter niet 'als richtlijn', maar als 'informa tief' worden beschouwd, zeggen gs voorzichtig. Volgens het voor ontwerp van de Wet op de open luchtrecreatie is het aantal toe gestane kampeerplaatsen opge trokken van vijf naar tien. Die wet is echter nog niet in werking getreden, waarschuwen gs. Daar om nu die brief, die de mogelijk heid aangeeft om het aantal van tien via het bestemmingsplan in de gemeente te regelen. Het bestuur van de Stichting Sport Steunt Zonneveld bezoekt donderdag 13 november de door haar geadopteerde inrichtingen. Het zal de geschenken dan offi ciéél aanbieden. De volgende in richtingen zullen bezocht worden: Stichting De Sterre in Clinge, Huize Den Berg in Goes, Dagver blijf De Windroos in Middelburg, verpleeginrichting Vijvervreugd in Middelburg, Huize Ipenoord in Oostkapelle, Vereniging Kinder- zorg (ontvangstadres Huize Veer- sesingel in Middelburg) en Zee- hospitum Zonneveld in Oost kapelle. Het dagelijks bestuur van de pro vincie Zeeland heeft de duikver- gunning van vier Belgen ingetrok ken tot het eind van de zomer 1987. Twee van de mannen wer den op 24 augustus ter hoogte van Strijenham, gemeente Tholen, be trapt met een tas met vijf kreef ten. Als gevolg daarvan is hun duikvergunning tot 1 augustus 1987 ingetrokken. Twee anderen bleken bij controle op 10 oktober negen kreeften en twee tangen bij zich te hebben. De vergunningen zijn in dit geval tot 1 september 1987 ingetrokken. In de duiksportverordening van de pro vincie is opgenomen dat geen die ren, planten of andere levende or ganismen uit het water mogen worden meegenomen. De overtre dingen zijn geconstateerd door de Wemeldingse groep van de rijkspolitie te water, post Rei- merswaal. De gemeenteraadsleden van Vlis singen hebben dezer dagen een boze brief van het wijkcomitee 'binnenstad' gekregen. Daarin wordt gemeld dat de bewoners van de woningen Gra venstraat/Koudenhoek de rom mel voor hun deuren beu zijn. De rommel is afkomstig van het ter rein waar het voormalige Van Dishoeckhuis stond. Sinds de oplevering van het complex Gra- vestraat 1 hebben de mensen die er wonen te maken gehad met vele ongemakken. En ze willen dat daar snel een einde aan komt. Het woonlastencomitee Vlissin gen is ongerust over de mogelijke invoering van heffing van het ri oolrecht van de gemeente Vlissin gen. Lastenverzwaring moet vol gens het comitee altijd met de grootst mogelijke terughoudend heid worden bezien. Daarbij moet de draagkracht naar inkomen principe zoveel mogelijk worden gehanteerd. "Met zorg zien wij de ontwikkeling voor 1986 en vol gende jaren dan ook tegemoet", schrijft het comitee aan de Vlis singse raad. De werkgroep voor lesbische vrouwen in Zeeland, Prima Don na, houdt zondagmiddag 16 no vember vanaf drie uur een lesbi sche themamiddag. Het onder werp luidt 'uitkomen voor je les bisch zijn op vele gebieden'. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw aan de Zusterstraat 13 in Goes. De contactvrouw is te be reiken onder telefoonnummer 01100-20913. rt.i iicmuiuen uuigen zien maan dag 17 en dinsdag 18 november over de begroting voor 1987. Daarin worden de financiële mo gelijkheden en prioriteiten behan deld. Ook het subsidiëringspro gramma voor volgend jaar vormt punt van bespreking tijdens de tweedaagse zitting. Beide dagen begint de vergadering om 13.30 uur. Ergeren en nog eens ergeren. Dat is zo ongeveer wat bewoners van de wijk Middelburg-Zuid doen als ze de stad in willen. Bron voor die woede vormt de brug over het Ka naal door Walcheren. "Je kon de stad niet in of er is wel iets dicht", schrijft de wijkvereniging in haar orgaan "t mag is praatje'. Het bestuur van de wijkvereniging wil nu met het gemeentebestuur gaan praten om een oplossing te force ren. Gezien de ervaring echter met eerdere gesprekken heeft het bestuur er een hard hoofd in dat praten iets zal opleveren. Een aantal wijkbewoners denkt er aan om te pleiten voor smartegeld, bijvoorbeeld in de vorm van kwijtschelding van de onroerend goedbelasting. Want: "Ook al ga je eerder van huis, het blijft racen tegen de klok omdat er weer iets open of dicht is bij het spoor of/en het kanaal". RCS, de voetbalclub uit Oost- Souburg, speelt zaterdag 15 no vember tegen Oostkapelle een vriendschappelijke wedstrijd. De wedstrijd wordt gespeeld in Sou burg en begint om 14.30 uur. Bei de clubs zijn uitgeschakeld voor de beker. Dominee De Nooy gaat zondag 16 november voor in een experi mentele dienst in de hervormde kerk in Oost-Souburg. Het thema luidt: 'het verhaal van Johannes, deel I'. De dienst begint om 19 uur. Voor de organisatie tekent de werkgroep experimentele kerk dienst. Na afloop is er koffie en thee. De Zeeuwse vogelvereniging 'On ze Parkieten' houdt dit weekeinde een grote show van papegaaien, parkieten en andere exoten in ho tel Britannia aan de boulevard in Vlissingen. Vrijdagavond om acht uur wordt de expositie - die in het teken staat van het vijfjarig bestaan van de verenigiging geo pend door burgemeester J. van der Doef, daarna kan het publiek de tentoonstelling nog tot tien uur bezoeken. Ook zaterdag, van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds en 's zondags van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags is deze unieke expositie te bewon deren. Zowel de grote zaal als een kleinere ruimte zijn voor de jubi leumshow ingericht. The Summit lighthouse komt maandag 17 november naar Mid delburg. In de Concert- en Ge hoorzaal is een lezing georgani seerd waar onder meer aandacht wordt geschonken aan karma en reïncarnatie, de aura en de cha- kra's, spirituele heelwording en de hemelvaart, contact met meesters en engelen, mantra's en de kracht van het gesproken woord, de meester Saint Ger main, het violette vuur en de re volutie in hoger bewustzijn en de uitdaging van het aquarius tijd perk en 'uw' rol daarin. Via video spreekt de boodschapper Elisa beth Clare Prophet de zaal toe. Het begint om 20 uur. De scoutinggroep Berdenis van Berlekom, gevestigd aan de Zuid singel in Middelburg, is van plan om met een groep Bevers te begin nen. Bevers zijn jongens en meis jes van vijf tot zeven jaar. Zij houden zich vooral bezig met zin gen, handenarbeid en spelletjes. Voor informatie: 01180-37075. Eind november 1977 werd drs. Tjaden opgebeld door een dame, die jaren geleden eens een lezing van hem had bijgewoond over "spoken". Ze had een echtpaar bij zich, dat flink in de war was. Het tweetal had kort tevoren nog al verontrustende spookverschijn- selen meegemaakt. Hij beloofde zo snel mogelijk te komen. Hoe wel hij pas de volgende ochtend in het spookhuis was, kon de heer Tjaden toch nog binnen 36 uur na de gebeurtenissen vrij uitvoerige notities maken. Voor de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie komt drs. Tjaden op 26 november verslag doen van zijn onderzoek. De le zing wordt gehouden in "De Schakel", Bachtensteene 14 te Middelburg en begint om 20.00 uur. Het opleidingsvaartuig voor de Rijn- en binnenvaart meert op dinsdag 18 november af aan de Loskade in Middelburg. Geïnte resseerden in de vakopleiding in deze bedrijfstak kunnen er van 19 tot 21 uur een kijkje gaan nemen. Aan boord wordt lesgegeven in het kader van de opleidingen op scholen in Amsterdam, Delfzijl, Harlingen, Mook en Rotterdam. In de Rijn- en binnenvaart kun nen jaarlijks driehonderd leerlin gen worden geplaatst. De stichting 'in de rechte straat' heeft ds. H.J. Hegger (ex- priester) uitgenodigd om te ko men praten. Op woensdag 19 no vember spreekt Hegger in de christelijk gereformeerde kerk aan de Kasteelstraat in Vlissingen over het onderwerp 'gerechtvaar digd door het geloof alleen'. Van af 19.30 uur kan men er terecht. Muzikale medewerking verleent het evangelisch mannenkoor Comt nu met sangh onder leiding van J. Suurmond. 'Vrouwen bellen vrouwen', ofwel de Vrouwentelefoon, heeft het zwaar te verduren. Nadat de meeste gemeenten te kennen ga ven er niets voor te voelen dit fe ministische project uit de emancipatiepot mee te betalen, ging het ook nog eens bergaf waarts met het aantal vrijwilli gers. Op dit moment telt de adressenlijst nog slechts vijf vrij willigers die de vrouwen met pro blemen aan de telefoon te woord kunnen staan. Twee jaar lang kon de vrouwente lefoon rustig worden opgestart met steun van de provinciale emancipatiesubsidie. Toen daar de kraan dicht ging - de gemeenten moesten maar gaan betalen - leek het er op dat de Vrouwentelefoon ten dode was opgeschreven. De ene gemeente na de andere liet we ten er geen geld voor over te heb ben, hoe hard de geachte dames ook de noodzaak aantoonden. "Maar gelukkig bleken enkele ge meenten bereid de Vrouwentele foon wel te willen steunen", meldt de organisatie ons. Het zijn de ge meenten Veere, Middelburg, Vlis singen, Goes en Westkapelle. De lijn hoefde dus niet te worden ge blokkeerd, zij het dat de vrouwen nu in 'verschraalde vorm' kunnen doorgaan. Twee jaar geleden begon de Vrou wentelefoon met veertien vrou wen. Bijna tweederde van de vrijwilligsters van het eerste uur heeft echter de pijp aan maarten gegeven omdat ze of drukke (an dere) werkzaamheden kregen of omdat de studie alle tijd opslorpte. Het doel van Vrouwen bellen vrouwen is telefonisch de moge lijkheid scheppen om anoniem contact te hebben met andere vrouwen. Problemen die typisch De Middelburgse aquariumvere niging Barbus Conchonius bestaat veertig jaar. Om dat te vieren wordt zaterdag 15 novem ber een receptie gehouden in het gebouw Herengracht 52 in Mid delburg tussen 15 en 17.30 uur. De afdeling Middelburg van de PCOB (Protestants Christelijke Ouderenbond) houdt woensdag 19 november haar ledenvergade ring. Na het huishoudeljk gedeel te spreekt J. van de Molen over homeopathie. De bijeenkomst vindt plaats in De Schakel en be gint om 14.15 uur. De natuurvereniging Walcheren van de KNNV houdt zaterdag 15 november een schelpenexcursie onder leiding van G.J. Geuze. Het gebied tussen Domburg en Westkapelle wordt bekeken. Wie mee wil dient om 14 uur aanwezig te zijn op het parkeerterrein voor bij het golfveld in Domburg. vrouwelijk zijn, vragen om advie zen of de eenzaamheid verjagen behoren tot de mogelijkheden van de aanleiding tot een gesprek. De opzet is echter ook om knelpun ten in de Zeeuwse samenleving te signaleren en deze aan te pakken door ze bijvoorbeeld in de publi citeit te brengen. Wie vrijwilliger wil worden bij Vrouwen bellen vrouwen dient dan ook een femi nistische instelling te hebben of te begrijpen. Dit wil zeggen: er van uit gaan dat vrouwen een groot belang hebben in het geheel van de samenleving, dus niet uitslui tend als moeder, huisvrouw en of in een bedrol. Veel problemen - al dus Vrouwentelefoon - hebben sterk te maken met de 'eenzijdige kijk op de positie van de vrouw. En die kijk werkt onderdrukkend op de vrouw en de aanwezige en vaak niet ontplooide mogelijkhe den'. Volgens de organisatie slik ken veel vrouwen die onderdrukking. Ze doen dat dan weliswaar niet bewust, 'maar hun lijf registreert het wel'. Dat onbe hagen protesteert dan vervolgens door middel van een aantal 'on duidelijke klachten'. Door de telefoon kunnen gesprek ken worden gevoerd als iemand het niet meteen nodig vindt om professionele hulp te zoeken. Maar het kan wel gebeuren dat een vrijwiligster een belster ver wijst naar een 'vrouwvriendelijk hulpverlener'. Wie interesse heeft om vrijwilliger te worden bij Vrouwen bellen vrouwen kan rekenen op steun tij dens de inwerktijd, maar moet wel bereid zijn minimaal een jaar één keer in de twee weken aan de telefoon te gaan zitten en één keer per maand mee te vergaderen. Welke andere voorwaarden er zijn vertelt de organisatie, die is te be reiken onder het nummer 01100-32233, met graagte. De T.I.-Gebruikersgroep regio Midden-Zeeland houdt vrijdag 14 november weer een regiobijeen komst in het Zuiderbaken in Mid delburg, aanvang 19.30 uur. Op het programma staat onder meer een demonstratie van een tweetal nieuwe programma's, te weten een Basicode leesprogramma en een verbeterde cassetteroutine, beide ontwikkeld binnen de eigen regio. Ter afsluiting van het zomersei zoen heeft de windsurfvereniging Zuid-west-zeven voor zondag 16 november een branding- surfwedstrijd op het programma staan. Dat gebeurt in Vrouwen polder aan de zeezijde van de Veerse Dam. Dankzij de mede werking van de reddingsbrigade Vrouwenpolder kon de surfclub eindelijk weer een surfwedstrijd organiseren. Inzet van de wed strijd is de De Jong surfbokaal en er zijn meerdere geldprijzen. De deelnemers - er wordt een grote opkomst verwacht - gaan inschrij ven tussen 10 en 11 uur in Resto Vrouwenpolder. Het bestuur van de stichting ver pleeg en rusthuizen Zeeland (Svrz) heeft de heren A.F. Aertsen (42) en drs. G.C. de Bruin (44) be noemd tot algemeen directeur. Per 1 februari van het volgend jaar volgen zij .stichtingsdirecteur M.L. Almenkinders op. Voor een meerhoofdige directie is gekozen, zo meldt het bestuur, omdat het werk in omvang is toegenomen. Beide nieuwe directeuren krijgen andere aandachtsgebieden, maar dragen een gezamenlijke verant woordelijkheid. Aertssen werkt al sinds 1969 bij de Svrz. Op 1 mei van dat jaar kwam hij in dienst als chef van de boek houding. Vier jaar later werd hij bevorderd tot waarnemend hoofd economische zaken en sinds 1977 stond hij te boek als adjunct alge- Het Interkerkelijk Vredesberaad Middelburg belegt dit najaar een aantal discussieavonden over het thema "Stenen op onze weg". Tijdens deze avonden spreken mensen met verschillende achter gronden en visies op de wegen die gegaan moeten worden om Vrede en Gerechtigheid te bevorderen, met elkaar over de problemen die ze daarbij ontmoeten. Zondag 16 november vindt de derde avond in deze serie plaats. Het onderwerp is dan: "Hoe verder op de weg naar vrede" in het Simpelhuis (naast de Engelse kerk in Middel burg) aanvang 19.30 uur. De stuurgroep Westerschelde oe ververbinding heeft drie werk groepen ingesteld, die elk een fa cet van de studie naar de diverse mogelijkheden van een vaste ver binding tussen Zeeuwsch- Vlaanderen en Midden-Zeeland zullen belichten. Het gaat om de werkgroepen planologie, onder voorzitterschap van directeur ir. R.M. Th. Adriaansens van de provinciale planologische dienst, techniek, onder voorzitterschap van de hoofdingenieur-directeur ir. T.G. van der Meer van provin ciale waterstaat, en algemeen, on der voorzitterschap van het hoofd van de afdeling financiën van de provinciale griffie dr. S. Knigge. Verder laat de stuurgroep zich ad viseren door een klankbordgroep, die geformeerd wordt uit verte genwoordigers van de gemeente besturen van Vlissingen, Borsele, Reimerswaal, Hontenisse, Ter- neuzen en Oostburg. De stuur groep verwacht in januari 1987 haar advies aan het provinciaal bestuur uit te brengen. De vereniging Nederland- Noorwegen gaat aan de weg tim meren in Zeeland. Dc nog jonge vereniging wil in deze regio meer bekendheid geven aan het land Noorwegen. Ze doet dat onder meer door middel van lezingen, contactavonden en andere bijeen komsten waar typisch Noorse za ken aan de orde komen. G. den Hollander in Middelburg is de contactpersoon, die bereikbaar is onder het telefoonnummer 01180-34251. Het twirlteam Zeeland uit Oost- Souburg heeft het afgelopen weekeinde succes geboekt in Beu- ningen. Tijdens wedstrijden die werden gehouden onder auspiciën van de KNF en de NTBA werd de jeugd derde en de senioren vero verden zilver. Beide Souburgse groepen deden mee in de afdeling free style. De Stichting Welzijn voor Oude ren Vlissingen houdt woensdag 19 november een handwerkbazar in het dienstencentrum Bachten Reede. Schortjes, pannelappen, sokken en poppen zullen te koop zijn tussen 10 en 12 uur en tussen 13.30 en 15.30 uur. meen directeur/economisch direc teur van vier instellingen van de Svrz. Vanaf 1 januari 1981 was hij tevens eerste waarnemer van de al gemeen directeur. Aertssen is te vens actief binnen de gezondheidszorg op plaatselijk, regionaal, provinciaal en landelijk niveau. De Bruin is momenteel (CDA)- wethouder in Amersfoort. Hij be heert daar de portefeuilles sociale zaken, maatschappelijke aangele genheden, ouderenbeleid, jeugd- en jongerenbeleid en werkgele genheid. Voordat hij die politieke post ging uitvoeren, werkte hij als onderzoeksmedewerker bij het IPM in Schiedam en als docent sociologie/maatschappijleer bij het VWO in Zwolle en Amersfoort. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Temeuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 Vrouwentelefoon gaat 'verschraald' verder i

de Vlissinger | 1986 | | pagina 21