Met Duizenden (jnldens aan ?rijzen! UITLEG ST. NIC. ACTIE: Vlissingse winkeliers houden weer Sint-Nicolaasactie VROEGE INTOCHT SINT NICOLAAS IN VLISSINGEN ORGANISATIE: DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 12 november 1986 Toestemming Kamer van Koophandel 14/86 D.D. 8-10-1986 De aktie loopt van dinsdag 18 nov. 1986 en eindigt op vrijdag 5 dec. 1986. De deelnemende winkeliers zijn herkenbaar aan een raamaffiche! Bij elke f 10— die u in de deelnemende zaken besteedt, ontvangt u een bon die een "niet", een lot of een geldprijs van f 10— aangeeft. De geldprijzen worden onmiddellijk uitbetaald. Uitzondering: A.H. geeft bij iedere 25— een bon. Elk lot kan, voorzien van naam en adres, worden ingeleverd in de daarvoor geplaatste bussen. Op zaterdag 6 dec. om 16.00 vindt de trekking plaats door notaris A.J. Sauer op een podium in de Lange Zelke. WINKELIERSVERENIGING WINKELCENTRUM VLISSINGEN SCHELDESTRAAT WINKELIERS VERENIGING Trekking Route Muziek 'V I 'i. De prijswinnaars worden bekend gemaakt in "De Vlissinger" van woensdag 17 december 1986. Alle prijswinnaars ontvangen ook persoonlijk bericht! Voor de derde keer alweer houden de Winkeliersvereniging Winkelcen trum Vlissingen en de Seheldestraat Winkeliers Vereniging een gezamen lijke Sint-Nicolaasactie. Met een prijzenpot van ruim 16.000, opgedeeld in twee onderdelen. l)e helft van het beschikbare bedrag wordt uitbetaald op de 'tientjesbon nen'. Achthonderd tientjes zitten dus verscholen tussen de bonnen die de consument bij het besteden van minimaal tien gulden ontvan gen en het overige prijzengeld wordt uitgekeerd in koopcheques met als hoofdprijs tien cheques van elk honderd gulden. De deelname van de winkeliers is groter dan ooit. "Ruim tachtig pro cent van onze leden doet mee", weet Wim de Bruijne als coördina tor van de werkgroep Sint- Nicolaasactie te melden. "De overi ge leden kunnen eigenlijk niet mee doen", legt De Bruijne uit. "Dat zijn de caféhouders en snackbarex ploitanten. Je kan moeilijk bij het besteden van een aantal pilsjes ac tiebonnen gaan uitgeven", vindt hij. Door de grote belangstelling van de ondernemers is de Sint- Nicolaasactie 1986 al geslaagd te noemen. "In de voorverkoop zijn we al zoveel bonnen kwijtgeraakt, dat de actie voor wat het financiële gedeelte betreft niet meer stuk kan" kan De Bruijne tevreden vaststellen. De Vlissingse winkelactie loopt loopt van dinsdag 18 november tot en met vrijdag 5 december. De deelnemende winkeliers zijn herken baar aan een raamaffiche. Bij elke tien gulden die de consument in de deelnemende zaken besteedt, ont vangt hij een bon die een 'niet', een lot of een geldprijs van 10, aangeeft. De geldprijzen worden onmiddellijk aan de kassa uitbe taald. Een bon met een lotnummer moet, voorzien van naam en adres van de consument, worden ingele verd in de speciale bussen die bij een aantal deelnemende zaken wor den geplaatst. Zaterdag 6 december trekt notaris A.J. Sauer de winnende loten voor de koopcheques. Dat gebeurt vier uur 's middags op een podium in de Lange Zelke. Sint Nicolaas is bereid gevonden om zijn vertrek naar Spanje een dag uit te stellen om de trekking bij te kunnen wo nen. Vlijt en Volharding uit Sou burg zorgt onder meer voor passen de muziek bij dit evenement. De winnaars van de koopcheques krij gen persoonlijk bericht en kunnen daarna hun cheques ophalen bij de ABN-bank. De koopcheques zijn bewust in coupures van honderd gulden verdeeld. Een grote geldprijs kan zodoende bij verschillende win keliers worden besteed. In totaal zijn er twintig prijzen beschikbaar oplopend van honderd gulden tot de hoofdprijs van duizend gulden. De bussen waarin de loten, voor zien van naam en adres, moeten worden ingeleverd zijn te vinden bij Boekhandel Geijsen, Wim de Bruij ne Lederwaren en snackbar Pana ché in de Walstraat, Algemene Bank Nederland in de Coosje Bus- kenstraat, Zijnen Mode in de Sint Jacobsstraat, Damesmode Steketee in de Lange Zelke en bij Albert Heijn, Foto Schuilwerve en Schoen- handel Roelse in de Seheldestraat. Zaterdag komt Sint Nicolaas al aan in Vlissingen. Een week eerder dan eigenlijk de bedoeling was. Maar het on gunstige tij op zaterdag 22 november - het is dan juist laag water - maakte deze vervroegde intocht noodzake lijk, reden voor de organisa toren van het Vlissings Akti- viteiten Fonds om de goed heiligman en zijn gezelschap al op zaterdag 15 november naar Vlissingen te laten komen. Traditiegetrouw meert Sint- Nicolaas zijn stoomboot af in de Koopmanshaven. Dat gebeurt, als alles goedgaat, 's middags om tien voor half twee. Voor het eerst in de vijfentwintig jaar dat de Spaanse bisschop de Schel- destad bezoekt, wordt hij be groet door een erewacht ge vormd door leden van de scoutinggroep M.A. de Ruy- ter. Van de aanlegplaats gaat Sinterklaas te voet naar het Beursgebouw waar hij offi cieel wordt ontvangen door het gemeentebestuur van Vlissingen. De Spaanse kin dervriend neemt overigens al le tijd om tijdens zijn wan deling naar het erepodium zijn jeugdige fans, die onge twijfeld weer met vele hon derden zijn intocht opluiste ren, te begroeten. "Hij doet dat altijd met zoveel overtui ging dat we hem moeten ma nen het niet al te lang te ma ken, want anders loopt het hele tijdschema in de war", vertelt de heer G. van Geel kerken namens het organise rende VAF. Op het erepodi um zullen zowel burgemees ter Jaap van der Doef als Sint-Nicolaas het woord voeren. Rond twee uur maakt Sinter klaas en zijn zwarte Pieten een rijtoer door de Vlissingse binnenstad. Muziekgezel schappen, drumbands en ma- jorettenkorpsen maken daar bij deel uit van het gevolg evenals ruiters van de plaat selijke ruitersportvereniging. Ook zullen reclamewagens in de stoet meerijden. De intocht van Sint-Nicolaas gaat via het Beursplein, Bel- lamypark, Spuistraat, Lange Zelke, Schutterijstraat, Bus- sestraat, Spuistraat, Coosje Buskenstraat, Betje Wolff- plein, Badhuisstraat, Paul Krugerstraat, Brouwe- naarstraat, Singel, Paul Kru gerstraat, Seheldestraat, Aag je Dekenstraat, Betje Wolf- plein, Walstraat, Nieuwen- dijk en weer terug naar het Beursplein. De intocht duurt ongeveer een uur. Na het ge bruiken van een drankje in het Beursgebouw vertrekt Sint-Nicolaas voor een be zoek aan de kinderafdeling van het plaatselijke zieken huis; een evenement dat ie der jaar weer 'een indruk wekkende belevenis' is, we ten de organisatoren uit er varing. Ieder patiëntje krijgt dan van Sint-Nicolaas een persoonlijk woord en een ca deautje. Voordat Sint-Nicolaas in Vlissingen arriveert staan bij de Koopmanshaven de har monie 'Ons Genoegen', de Deltaband en de Jeugd- Deltaband opgesteld en spe len in afwachting van de aankomst sinterklaasliedjes. In de optocht lopen behalve genoemde muziekgezelschap pen ook 'Caecilia', drum band MTV, Majorettenpelo- tons 'Stars at Moonlight', 'Irene' en Showgroep Vlis singen mee evenals de rui tersportvereniging 'Schel- destad'. Een ludiek element in de tocht vormen Zwarte Pieten die zich voortbewegen op tandems, crossfietsen, au topeds en skateboards. De organisatoren hadden ook de scholendirecties aan geschreven om per school met een leuk onderwerp mee te doen, maar de reactie hierop was minimaal. "Wat dit betreft, volgend jaar ho pelijk beter", stelden de VAF-leden. 1

de Vlissinger | 1986 | | pagina 17