JaTgewoon om te helpen! ALS JE ALLES GOED BEKIJK! <1 Unfc tmalie schoonenberg Groeneveld opticiens STEUTEL HERENMODE PULLOVERS VAN STEUTEL EEN WARM BEZIT DE VLISSINGER Woensdag 29 oktober 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Bevrijding Vlissingen Bingo Vrijwilligers 25 jaar Sufa Reuma en kunstzinnig Bazar Homeopathie Singelloop Tholen vast Koffieochtend Met "Moeders voor Moeders' meedoen? Ja natuurlijk, als het zover is. Je helpt dan andere vrouwen ook moeder te worden. Gewoon door in de eerste 4 maanden je urine af te staan. Daarin zit een hormoon, dat in bepaalde gevallen het enige middel is om onvruchtbaarheid te verhelpen. Dat hor moon wordt trouwens uitsluitend gebruikt voor de behan deling van mensen. Er is momenteel een groot tekort aan, dus er is veel urine nodig. Doe daarom ook mee als u in ver wachting bent. Voor informatie of aanmelding (liefst als u 2 we ken over tijd bent) kunt u bellen: 04120-62101 of de informatrice bij u in de buurt, 01184-13261 Kruisvereniging verbouwt Verkoop handwerken Welkomstdienst Verkoop-tentoonstelling Appèldienst Speelgoedbeurs Geestelijk gehandicapten Postzegelbeurs Bloemschikken Borstamputatie Discussie - racisme Badminton overdag EO radio Zendingsmarkt Ouderen voor ouderen Een kompleet hoortoestel. Maar zo klein, dat het in vrijwel ieder oor past en dus onopvallend gedragen kan worden. Een staaltje van de meest verfijnde hoortech- niek. Bij ons te zien en... te horen. Gratis proefperiode na medisch advies. Desge wenst bezoek aan huis. hocrtoesteUen Natuur in najaar Badminton gehandicapten 'Jobrotation' Wereldwinkel Stille tocht Voor de zending Zelfbezinning Enkel-, dubbel- of meerfocus van vooraanstaande merken zoals Rodenstock" ^of Zeiss. Maar ook hebben wij ons eigen glashelder geprijsde merk "Optiek Gilde Glas". In alle gevallen staat kwaliteit voorop want daaraan stellen we de hoogste eisen! Bazaar Speelgoedbeurs Knelpuntenpot Flankerend ouderenbeleid Recordpoging Schildersbuurt Koffiecoiitactmorgen Algemene Bijstandswet FNV en toekomst Meer duidelijkheid Provinciale verkiezing Buitenkansjes Schoolfeest LANGE KERKSTRAAT 41, GOES.TEL.OllOO-16415 Maandag 3 november wordt om 11 uur bij het Landingsmonu ment aan de Commandoweg de bevrijding van Vlissingen (die dag 42 jaar geleden) herdacht. Het gemeentebestuur legt kransen bij het monument van Comman do's no. 4 en bij de herden kingssteen van de 52nd. Lowland Division. Bij laatstgenoemde steen zal burgemeester J.C. Th. van der Doef ook een krans leg gen op verzoek van The Old Comrades Association of the King's Own Scottish Borderers. Voorts wordt een krans gelegd door een deputatie van het Korps Commandotroepen uit Roosen daal. Ook belangstellenden kun nen bloemen leggen. Dinsdag 4 november kunnen lief hebbers van bingo en quiz terecht in buurthuis Aldegonde in Vlis singen. De zaal is open vanaf 19.30 en het spel met prijzen be gint om 20.00. 'Met spoed' zoekt buurthuis Mar- nix/Aldegonde enthousiaste vrij willigers voor het leiden van een kookklub voor kinderen van 8 - 12 jaar. Inlichtingen: buurthuis Aldegonde, 01184 - 66318. De Sufa, dat is een organisatie die geld inzamelt voor charitatieve in stellingen, heeft in haar 25-jarige bestaan ruim 1,2 miljard gulden weggegeven. De opbrengsten van de loterijen (bank en gironum mers) van de stichting ALN (Al gemene Loterij Nederland) wor den verdeeld over bijna twintig instellingen. Volgens de Sufa komt op deze manier het geld ten goede aan vrijwel elke Nederlan der 'van baby tot bejaarde'. Be gin november verspreit de Sufa een folder huis-aan-huis in geheel Nederland. In het jubileumjaar 1987 worden extra prijzen toege voegd aan de prijzenpot, in totaal ruim twee miljoen gulden. De stichting Mediaan in Middel burg gaat dinsdag 4 november in op het onderwerp 'reuma en kunstzinnige therapie'. De kunst zinnige therapeut H. Notenboom belicht dit onderwerp vanuil de antroposofische achtergronden. De bijeenkomst vindt plaats in de Breestraat 27 en begint om 20 uur. De tafeltennisvereniging MZ (Middelburg Zuid) wil nieuwe ta feltennistafels kopen. Daarom houdt zij een bazar op zaterdag 1 november in gebouw de Slagh- vaart. Vanaf negen uur zaterdag ochtend kunnen kooplustigen er artikelen kopen. Voor bezoekers met 'lekkere honger' zijn er olie bollen te koop. Verder is er een verloting met een portable als hoofdprijs. De Howa (hondenvereniging Walcheren) houdt op woensdag 5 november een bijeenkomst over homeopathie. Dierenarts L. Huis- kens uit Yerseke spreekt dan over toepassing van deze natuurlijke geneeswijze op de hond. De bij eenkomst vindt plaats in het Zuiderbaken in Middelburg en t>egint om 19.30 uur. De atletiekvereniging Dynamo heeft voor zaterdag 1 november weer de bekende Singelloop op het programma staan. Start en fi nish zijn op de Noordsingel. De deelnemers kunnen kiezen uit een afstand over één, twee, drie of vier ronden van telkens 1,65 km. De jeugd start vanaf 13.30 uur en om 15.45 gaan de senioren en ve teranen van start. Vorige week woensdag (22 okto ber) klaarde rijkswaterstaat weer een reuzekarwei. Toen namelijk werd de 22 meter diepe vaargeul tussen Tholen en het werkeiland van de Oesterdam met zand ge dicht. Dat gebeurde omstreeks 04.00 uur. Voor het eerst in de ge schiedenis ligt Tholen nu verbon den met een ander Zeeuws deel, namelijk Zuid-Beveland. Om de stroomsnelheden te reduceren werd de Stormvloedkering in de Oosterschelde dichtgemaakt. Niettemin was het getijdeverschil nog vijftig centimeter. Volgens rijkswaterstaat heeft het milieu in de tijd dat de Stormvloedkering dicht was, geen noemenswaardige schade geleden. In het buurthuis Marnix aan de Noordbeekseweg 18 in West- Souburg is er elke vrijdagochtend vanaf 31 oktober vanaf half tien een open koffieochtend voor vrouwen. Geheel vrijblijvend en afhankelijk van de interesse's, ideeën en wensen van de aanwezi ge vrouwen, bestaat de mogelijk heid om de ochtenden gerichter door te brengen. In.elk geval staat de koffie klaar! Ik? Meedoen? Tussen 3 november en ongeveer half december wordt er verbouwd aan het gebouw van de Kruisvere niging Walcheren Oost aan de Nieuwstraat in Middelburg. De consultatiebureaus zijn in die pe riode gevestigd in Het Kruispunt aan de Mortierstraat 1. Ook het spreekuur wordt daar dagelijks gehouden tussen 16.30 en 17 uur. Het uitleenmagazijn blijft ge woon doordraaien in de Nieuwstraat. De Welfare-afdeling van het Ro de Kruis in Vlissingen houdt dins dag 4 november haar jaarlijkse verkoopmiddag van handwerken, vervaardigd door bejaarden en gehandicapten. Deze verkoop middag - met verloting - zal plaatsvinden in de westvleugel van het bejaardencentrum Ter Reede aan de Koudekerkseweg. De verkoop begint om 13.30 uur; de opbrengst is bestemd voor het Rode Kruis. In De Hoeksteen in Middelburg wordt zondag 2 november een welkomstdienst gehouden. Voor ganger is A. Driesprong, mede werker van Youth for Christ. Mu zikale medewerking verlenen de zangbrigade van het Leger des Heils en het Weicombo. De dienst begint om 19 uur. De afdeling Welfare van de Zon nebloem heeft voor dinsdag 11 november tussen 14 en 16 uur de jaarlijkse verkooptentoonstelling met verloting van handwerken op het programma staan. Deze hand werken zijn gemaakt door bejaar den. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuw mate riaal en voor de Zonnebloem in het algemeen. Deze verkoopten toonstelling vindt plaats in huize St. Willibrord aan de Bach- tensteene in Middelburg. Tijdens de appèldienst zondag 2 november spreekt ds. J.D. de Boer in de St. Jacobskerk over 'geef ons heden ons dagelijks brood'. Hiermee wordt -aldus de uitnodiging- niet alleen de dage lijkse boterham bedoeld. Voor de muzikale medewerking tekenen organist R. Sinke en de Kantorij Lammerenburg. De dienst begint om 10 uur, samenzang is er vanaf 9.50 uur. Het kinderdagverblijf Kinderdijk houdt zaterdag 1 november een speelgoedbeurs in de dependance aan de Zuidsingel. Tussen 10 en 12 uur kan men speelgoed van goede kwaliteit kopen. Wie overi gens nog speelgoed te koop heeft kan dat vrijdag 31 oktober nog inleveren tussen 18.30 en 21 uur. Men bepaalt zelf de prijs. Vijfen twintig procent komt ten goede aan het kinderdagverblijf. De scoutinggroep voor geestelijk gehandicapten in Middelburg, ge naamd De blauwe jungle groep, gaat uitbreiden. Dankzij het grote animo wordt een tweede groep opgericht. De groep bestaat al twee jaar met een aan de leden aangepast spel van scouting zoals speurtochten, knutselen, muziek en kamperen. Welkom bij de groep zijn kinderen vanaf acht jaar. Voor informatie 01180-38518 (na 19 uur). De postzegelvereniging Philateli- ca, afdeling Vlissingen houdt op zaterdag 1 november een grote najaarsruilbeurs in de scholenge meenschap Scheldemond in Vlis singen (ingang Paul Kru- gerstraat). Tussen 10 en 17 uur ontmoeten de bezoekers daar handelaren uit het gehele land en het eigen rondzendverkeer is aan wezig. Om 14 uur is er een veiling en een grote verloting besluit het gebeuren. Het Vlissingse buurthuis De Para plu houdt de komende maanden een kortlopende cursus 'werken met droogbloemen'. In vijf ach tereenvolgende donderdagen wordt de cursist vertrouwd ge maakt met vele soorten decoratie ve stukken. De eerste bijeenkomst is donderdag 6 november om 13.45 uur. De praatgroep voor vrouwen met een borstamputatie of een borstsparendc behandeling houdt dinsdag 4 november weer haar koffiemorgen. Dat gebeurt in het wijkgezondheidscentrum aan de Rozenburglaan in Middelburg, aanvang 10 uur. Doel is onderling contact met lotgenoten te ver sterken. De FNV afdeling Middelburg gaat op vier donderdagavonden in november praten over vooroor delen, discriminatie en racisme. Deze discussiebijeenkomsten vin den plaats in het FNV-gebouw aan het Walplein 6. De eerste bij eenkomst is donderdag 6 novem ber. Aanvang 19.30 uur. Voor in formatie: 01180-26121. 'Badminton is meer dan een slag in de lucht'. Met die slogan tracht de Nederlandse Badmintonbond leden te winnen. Vooral mensen die overdag kunnen sporten vor men een doelgroep. Vorig jaar is deze vrije tijdsbesteding ook in Souburg begonnen. "Met suc ces", meldt Anneke Klaassen- Vermeulen uit Souburg. Maar ze werven daar in Souburg verder. Bij de groep van twintig personen kunnen nog mensen bij. Elke woensdagochtend tussen half tien en half twaalf komt deze 'sport- overdag-groep' bijeen in de Sporthal aan het Koopmansvoet pad. Wie meer wil weten kan me vrouw Klaassen bellen: 01184-70762. De Evangelische Omroep (EO) maakt vrijdagavond 14 november opnamen in Aagtekerke voor het radioprogramma 'Laat ons de rustdag wijden'. Muzikale mede werking verlenen het evangelisa tiekoor Internos en het Ncvb da meskoor, beide koren onder lei ding van F. Bakker. Piet Feij bespeelt het orgèl. De opnamen worden gemaakt in de Nederlands hervormde kerk aan het Dorpsplein in Aagtekerke. De gereformeerde kerk (vrijge maakt) houdt zaterdag 1 novem ber in Middelburg een zen dingsmarkt in het kerkgebouw aan Klein Vlaanderen 75. Ver kocht worden zelfgemaakte spul len en er is een rommelhoek. Ook is er een kraam met tweede hands kleding en een aantal attracties vrolijkt het geheel wat op. De zendingsmarkt - opbrengst dus voor de zending - vindt plaats tus sen 10 en 17 uur. Ouderen in de Middelburgse Stro- menwijk en 't zand kunnen een beroep doen op andere ouderen wanneer zij bijvoorbeeld proble men hebben met het invullen van formulieren. Ook wie wegwijs ge maakt wil worden naar bepaalde instanties kan hulp vragen. Dit is een nieuw initiatief van de geza menlijke ouderenbonden Anbo en Pcob. De organisaties wijzen er op dat de ouderen die dit werk op hun schouders nemen beslist geen werk van andere instellingen gaan overnemen als dat niet nodig is. Het gaat om een zinvolle hand reiking. De groep vrijwilligers bestaat uit zes mensen. We geven drie namen en telefoonnummer: Francke-Kleinepier, 01180-11546, Besuyen 01180-13145 en Maas 01180-25649. KIM* Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Temeuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 De werkgroep Natuur en milieue ducatie verzorgt op vier donder dagen een cursus 'de natuur in het najaar'. De eerste bijeenkomst is donderdag 30 oktober. Dan ko men vruchten en zaden aan de or de. Een week later krijgen de deelnemers een verhaal over pad destoelen en op donderdag 13 no vember wordt inzicht gegeven in de vogeltrek. De laatste bijeen komst op 20 november gaat over wintergasten. Op de zaterdagen 15 en 22 november kunnen de cursisten deelnemen aan excur sies. De cursus wordt gegeven in de Rijks pedagogische academie aan de Kruitmolenlaan in Middel burg en begint telkens om 19.30 uur. Badminton leent zich uitstekend voor sportbeoefening door ge handicapten. Zowel staand als voor mensen die slecht ter been zijn (zittend in een rolstoel) ko men alle basistechnieken aan de orde. Waar nodig kunnen de spel regels eenvoudig worden aange past. Dit zegt de Nederlandse Badmintonbond. De bond wil na gaan of er bij gehandicapten in Zeeland belangstelling bestaat om te gaan badmintonnen. Daarom houdt zij zaterdag 22 november een voorlichtingsbijeenkomst. Deze wordt gehouden in Kruinin- gen in de Reimerswaalhal en be gint om 14 uur. 'Jobrotation, nieuwe impuls so ciaal beleid'. Dat thema behan delt de provinciale contactgroep Zeeland van de nationale zieken huisraad tijdens de ledenvergade ring op donderdag 20 november. De contactgroep stelt vast dat 'uit tal van analyses en beleidsvoorne mens in, het bedrijfsleven en in stellingen voor gezondheidszorg blijkt dat de menselijke factor in toenemende mate wordt gezien als een van de beslissende strategi sche variabelen'. En. "Gekwalifi ceerde krachten op de arbeids markt worden schaars. En daar om is aandacht voor het sociaal beleid dringend noodzakelijk". Jobrotation is mogelijk een for mule die past binnen het perso neelsbeleid van de gezondheids zorg; de voor- en nadelen komen tijdens de bijeenkomst op 20 no vember aan de orde. Plaats van handeling is het psychiatrisch zie kenhuis in Kloetinge, aanvang 14 uur. De Wereldwinkel aan de Dam 47 in Middelburg houdt van donder dag 30 oktober tot en met zater dag 1 november kijkdagen. De bezoeker kan kennis maken met de producten die de Wereldwinkel verkoopt. Ook is er een primeur: de nieuwe collectie van de No- vib/SOS wereldhandel ligt uit gestald. Verder is er ook een klei ne tentoonstelling te bezichtigen over het werk van de Middelburg se Wereldwinkel en men toont in de nieuwe diaserie 'zuivere koffie' van de werkgroep Solidaridad. De openingstijden zijn: donder dag van 10 tot 12, 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur. Vrijdag: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Zaterdag is de Wereldwinkel tussen 14 en 17 uur open. De Boliviaanse Christina Santa Cruz, lid van de organisatie van familieleden van verdwenen ge vangenen in Bolivia loopt mee in de elfde stille tocht op donderdag 30 oktober in Middelburg. Zij is samen met de Mexicaanse Elvia Lopez de Peres te gast in ons land, voor de aktieweek Latijns- Amerika. De vrouwen zullen in formatie verschaffen over de voortgaande strijd tegen verdwij ningen en zullen ingaan op de sa menhang tussen de buitenlandse schulden van de Latijnsameri- kaanse landen en de gevolgen van deze schulden voor de bevolking, met name voor vrouwen. De Stille tocht, waarin Guatemala centraal staat, gaat om 10.15 uur van start aan de Loskade. Om 11.00 uur wordt op het Abdijplein een peti tie aangeboden aan de commissa ris van de Koningin, C. Boerden. Om 11.30 uur leidt Ine Bertels een korte gebedsdienst, hierna volgt een gesprek met mevrouw Christi na Santa Cruz. In de Ontmoetingskerk ruimte achter de Gasthuiskcrk (ingang Barabaragang) wordt donderdag 30 oktober een verkoopdag ge houden voor de zending. De ruimte is geopend van half drie tot negen uur. Er kunnen ook spelletjes worden gespeeld, voor jong en oud. De filosofisch therapeut Theo van Leeuwen spreekt dinsdag 11 no vember over 'op zoek naar mijn eigen levenskracht'. Hij doet dat in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg vanaf 20 uur op uit nodiging van het Centrum voor zelfbezinning. Van Leeuwen is part-time huisman en afgestu deerd in Indische talen en cultu ren. Hij is oprichter van de prak tijk voor filosofische consultatie en levensoriëntatie. Tijdens de bijeenkomst in de Concert- en Gehoorzaal geven leden van het Centrum voor zelfbezinning in formatie over hun werk. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. In zaal Rehoboth in Oost- Souburg wordt zaterdag 1 novem ber een bazaar gehouden. De op brengst is bestemd voor de bouw van een nieuw kerkcentrum van de Nederlands hervormde kerk in Oost-Souburg. Er wordt een groot aantal zelfgemaakte hand werkjes te koop aangeboden. Verder is er een rad van avontuur en een grabbelton. Om tegen een aantrekkelijke prijs speelgoed in te kopen - met het oog op de naderende sinterklaas - houdt men in het buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg op zaterdag 15 no vember een speelgoedbeurs. Wie nog speelgoed te koop wil aanbie den kan dat vóór 12 november. Voor informatie 01184-61252. Westkapelle krijgt 30.000,— gul den van de provincie uit de knel puntenpot voor 'stedebouwkun- dige aanpassing van de zeewe ring'. In totaal acht gemeenten vangen wat uit die pot, waarin ruim anderhalf miljoen zit. West kapelle is de enige Walcherse ge meente. De gemeenten hadden voor ruim zes miljoen gulden een beroep gedaan op de knelpunten- pot. Gedeputeerde staten hebben bij de toekenning van de subsidie onder meer gekeken naar hoe de kosten van de aangemelde projec ten zich verhouden tot het bedrag dat elke gemeente volgens een landelijke verdeelsleutel uit het fonds stads- en dorpsvernieuwing krijgt. Relatief omvangrijke pro jecten kregen een hogere prio riteit. De provincie Zeeland heeft een boekje uitgegeven (subsidiewij- zer) waarin uit de doeken wordt gedaan wat de provincie precies verstaat onder flankerend oude renbeleid en hoe de financiële consequenties zijn te verhalen. Het provinciebeleid is bedoeld om ouderen de mogelijkheid te geven om langer zelfstandig te kunnen blijven wonen. Het is één van de hoofdpunten van de provincie in het ouderenbeleid. Wie het boekje wil bestellen, kan bellen met de provincie (bureau voorlichting) 01180-31400. Bezoekers aan het Vlissingse buurthuis het Woltershuis gaan tijdens de zaterdagse soosavon- den recordpogingen ondernemen. Iedere tweede zaterdag van de maand is er zo'n recordpoging. De eerste vindt plaats op zaterdag 8 november en dan wordt ge tracht om een gigantische hoe veelheid beschuit te eten. De aan vang van een der soosavonden is overigens half acht. Kabeltelevisie en hoe de vorderin gen zijn. Dat is een agendapunt voor de vergadering van het comi- tee Schildersbuurt noord donder dag 30 oktober. De bijeenkomst wordt gehouden in het clubhuis van de Joegoslavische vereniging Edvard Kardelj aan de Mcindert Hobbemalaan 3 en begint om 20 uur. Verder staat ook de verslag geving van een aantal werkgroe pen van het wijkcomitce op de agenda. Twee vrouwen van de Vrouwen advies commissie voor de woning bouw spreken op woensdag 5 no vember over hun werk in die com missie. Dat gebeurt tijdens de maandelijkse koffiecontactmor- gen van de vrouwencontactgroep 'Kom uit je huis' in het Zuiderba ken te Middelburg. Het begint om 10 uur. Voor kinderoppas wordt gezorgd. Fiom Zeeland en de BOEG (Be langen organisatie één-ouder gezinnen) tekenen voor de organi satie van een informatie-avond over de Algemene Bijstandswet. De bijeenkomst vindt plaats in Zierikzee op het adres Havenplein 24 en begint op dinsdag 4 novem ber om 20 uur. Het Informatie- cn adviescentrum in Goes zorgt voor een inleider. Op haar districts najaarsvergadering discussieren de leden van de FNV over hun toekomst onder de titel 'De FNV over '4 jaar'. Aan de hand van een aantal stellingen en een fo rum, uit wie dit bestaat is nog on bekend, worden richtlijnen voor de toekomst geformuleerd. Ver der behandelt deze najaarsverga dering op zaterdag 29 november in De Prins van Oranje ook een verslag van regionale activiteiten in Zeeland en houdt de federatie bestuurder Henk Muller een inlei ding. De bijeenkomst begint om 10.15 uur. FNV-kaderleden in Zeeland zul len in twee conferenties wegwijs worden gemaakt in de 'stelselher ziening sociale zekerheid'. Het gaat er daarbij om de nieuwe 'be gaanbare wegen' die de regering aanlegt in het oerwoud van wet ten en regels. Deze bijeenkomsten zijn vooral bedoeld voor kaderle den die in commissies en andere organen regelmatig te maken heb ben met de sociale wetten. Andere leden worden in de eerste maan den van volgend jaar geïn strueerd. De Partij van de Arbeid gaat haar verkiezingsprogramma voor de verkiezing van de provinciale sta ten in 1987 polijsten. Zij doet dat op zaterdag 22 november in Goes waar de amendementen op het programma onder de loep worden genomen. De socialisten vergade ren die dag in de Prins van Oranje vanaf 10.15 uur. Arnemuiden krijgt 97.000, van de provincie om het bedrijf Van Belzen aan de Burg. Lange- beekestraat te verhuizen naar de Keetweg en niet naar de Molen weg. Dit bedrag komt uit het bud ge» zogenaamde 'buiten kansjes' dat de provincie jaarlijks heeft te vergeven. De Vrije school Zeeland houdt zaterdag 1 november een school feest in haar gebouw aan de W. Arondeusstraat in Middelburg. Leerlingen variërend in leeftijd van zes tot zestien jaar tonen dan tevens iets van hun lesprogram ma: recitaties van gedichten, oude geschiedenis, interpunctiespel, vertelstof en concentratie oefeningen. Na afloop is er een tentoonstelling te bezichtigen met werk van de leerlingen en er is een boekentafel. Iedereen die geïnte resseerd is in het werk van de Vrije School kan gaan kijken. Warme charme voor koele dagen. Pullovers met ka rakter en uitsluitend truien in de beste kwaiteiten.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9