informatiepagina van de gemeente vlissingen Van opening tot sluiting en daartussen Herdenking bevrijding Vlissingen Ribbels" blijven I Eenmalige uitkering '86 al aangevraagd? EiiJ Asfalteringdeel (verlengde) Bossenburghweg Blues en dans DE VLISSINGKR Agenda Woensdag 29 oktober 1986 Emancipatie commissie vernadert Even bijpraten met wethouder Wisse I Nieuwe huis aansluitingen op riolering deel Sottegemstraat Verkeer I Commissies vergaderen Bestuurscommissies Stadsvernieuwings fonds Beleid binnenstad Nieuwe koop- en huurwoningen Proef Spoed Toekenning Wie? Asfaltering I Reparatie riolering Boul. Bankert kost f 65.000,—. redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Opening - mededelingen - ingekomen stukken - te behandelen punten - rondvraag - sluiting. Jaar- in-jaar uit vormen deze onderdelen samen de basis voor iedere raadsvergadering. 'Saai', zo kunt u redeneren als u ze zo op een rijtje ziet staan. Achter die namen gaat echter iedere vergadering weer een verzameling 'schuil' van steeds andere, uiteenlopende en bespreekbare onderwerpen. Goed, in de opening en in de sluiting van 'de raad' zal meestal weinig variatie zitten. Maar daar tussenis geen enkele vergadering hetzelfde. Voor de één blijft 't saai, voor de ander is'ie steeds weer boeiend. Misschien kunt u de opsomming in het tweede deel van dit artikel eens doornemen. Misschien zit er voor u niets tussen. Veel kans echter dat u zegt: 'wat zit daar achter...'. In het artikel 'Raadsstukken inzien!?' kunt u lezen hoe ook u 'daarachter' kunt komen. Wilt u weten hoe de raad over een-en-ander denkt? Komt u dan vrijdagmiddag eens een kijkje nemen tijdens de maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 14.00 uur. Als te ken van welkom zult u bij uw zit plaats een populaire raadsagen- da aantreffen. Alle voorstellen van burgemeester en wethou ders staan daar in het kort in omschreven. Voorts kunt u de 'complete' voorstellen inzien in de gemeentelijke informa tiestukken. De 'achterliggende' stukken, zoals die ter nadere in formatie voor de raadsleden ter inzage liggen, kunt ook u door nemen bij het Stafbureau voor lichting en inspraak in het stadhuis. De agenda voor de raadsverga dering ziet er als volgt uit: Opening Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen punten: 0-1 Straatnaamgeving 2-1 Krediet herstraten Kalk hokstraat en binnenterrein voor malig militair hospitaal. 3-1 Aanschaf mobilofoonnet ten behoeve van gemeentelijk vismijnbedrijf. 3-2 Aankoop viskisten ten be hoeve van het gemeentelijk vismijnbedrijf. 4-1 Uittreding uit de gemeen schappelijke regeling Schoolart- sendienst Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland. 4-2 Wijziging verordening tot re geling van de vergoeding godsdienst- en vormingson derwijs. 4-3 Toepassing art. 101 ter La ger Onderwijswet 1920 over 1984 ten behoeve van een aan tal scholen. 4-4 Vernieuwing dakbedek king/verwijdering lichtkoepels gemeentelijke scholengemeen schap voor Middelbaar Burgemeester en wethouders hebben nog maar net besloten de verbinding tussen de Hercules Segherslaan/Bossenburghweg definitief open te houden, of deze weg gaat al weer dicht. Tijde lijk dit keer. Het wegdek is er ter hoogte van de Govert Flinck- laan hard aan verbetering toe. Daar zal, vanaf vandaag, de ko mende twee weken aan gewerkt gaan worden. Om die reden zal er die periode geen doorgaand verkeer naar- en van de Schilders- en Bloemenbuurt mogelijk zijn. Woensdag 5 november w. Het monument tet ere van het 4de Commando, dat 3 november net eerste bruggehoofd sloeg bij Uncle Beach. Het beeld staat op die plaats, (foto: Cor Schuilwerve) Maandag 3 november wordt herdacht dat op dezelfde datum in 1944 Vlissingen werd bevrijd. Dat gebeurt met een sobere plechtigheid bij het monument voor de Commando's no. 4 en bij de herdenkingssteen van de 52ste Lowland Division. Deze staan aan de Commandoweg, op de plaats waar indertijd de geallieerde troepen aan land kwamen. De strijd om Vlissingen en Walcheren kostte ook velen van hen het leven. Wat blues en dans met elkaar te maken hebben? Veel! Dat is de duidelijke mening van Het Dan serscollectief. Een die ze niet voor zichzelf houden. Vrijdag willen ze hem voorleggen aan, delen met Vlissingers. Waar? In het Vestzaktheater (Bellamy- park 19). Hoe laat? Vanaf 20.30 uur Kosten? Per kaartje f 12,50. Bij vertoon van het CJP of de Pas 65 f 10,—. Kaarten zijn verkrijg baar bij de Culturele Raad, Bad huisstraat 104 en, misschien, vrijdagavond aan de zaal. Van de ondervraagden vindt na melijk 67% dat het automobi listen zo moeilijk mogelijk moet worden gemaakt om hard in het woonerf te rijden. Bovendien vindt het merendeel van de on dervraagden dat de "ribbels" de snelheid van auto's voldoen de afremt en dat deze niet hin derlijk zijn voor het langzame Het postkantoor en de school van de Vlissingse Schoolvereni ging aan de Govert Flincklaan blijven wel voor auto's bereik baar. Speciaal daarvoor zal van af de Bossenburghweg een tij delijke weg naar de Govert Flincklaan worden aangelegd. Postkantoor en school zijn de komende weken dan ook alleen uit noordelijke richting be reikbaar. Vandaag -woensdag- is begon nen met het verwijderen van de bstrating op genoemde plaats. In plaats daarvan komt asfalt. Bij het aanbrengen van de asfalt- laan is de aannemer echter sterk afhankelijk van het weer. Om die reden kan de totale tijds duur van de werkzaamheden korter, maar ook langer worden dan genoemde twee weken. De tijdelijke afsluiting zal aan weerszijden 'tijdig' worden aan gegeven met borden. Tot vorig jaar was de verbin ding (verlengde) Bossen- burghweg/Hercules Seghers- laan afgesloten voor alle ver- verkeer. Alle bewoners van de straat zijn van de uitslag van de enquête en de beslissing van b&w op de hoogte gebracht. Het volledige resultaat van de en quête is voor belangstellenden in te zien bij de dienst Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis. keer, (brom)fietsers en voet gangers. In mei '85 werd, me de op aandringen van de ge meenteraad, de weg op proef opengesteld. Dit voor de pe riode van een jaar. Zowel aan het begin als aan het eind van deze proef werden op diverse punten tellingen verricht. Op basis van de uitkomst daarvan hebben b. en w. onlangs besloten de weg definitief open te stellen voor alle verkeer. Dienstverlenings- en Gezond heidszorg Onderwijs (MDGO). 4-5 Wijziging verordening com missie MDGO. 5-1 Definitieve vaststelling sub sidie ten behoeve van het pro ject alfabetisering Vlissingen over 1985. 5-2 Definitieve vaststelling sub sidie ten behoeve van het pro ject educatieve activiteiten cul turele minderheden over 1985. 5-3 Garantie geldlening N.V. Sportfondsenbad. 5-4 Krediet herinrichting terrein Van Raaltestraat/Gerbran- dystraat. 6-1 Overname activa van de Stichting Welzijn voor Ouderen. 6-2 Jaarrekening 1985 van de Stichting Bejaardencentrum 'Ter Reede'. 6-3 Garantie geldleningen Stich ting Bejaardencentrum 'Ter Reede'. 7-1 Krediet herstel riolering Bou levard Bankert. 7-2 Krediet herstel huisaanslui tingen riolering deel Sotte- gemstraat. 7-3 Krediet actualisering gege vens Basisplan Riolering. 7-4 Zonering industrieterrein 'Rioolwaterzuivering'. 8-1 Brief woonlastenkomitee Vlissingen betreffende onder zoek naar aanleiding van ver schrijvingen in subsidie aanvragen voor bouwprojecten door institutionele beleggers. 8-2 Garantie geldlening en gel delijke steun complex 24 bejaar denwoningen te Oost-Souburg. 8-3 Beroep tegen weigering bouwvergunning Paauwenburg- weg 139. 8-4 Voorbereidingsbesluit Bou levard, gedeelte Boulevard Bankert. 8-5 Aankoop Aagje Dekenstraat 23. 8-6 Aankoop Glacisstraat 97 (voormalige HTS-soos). 8-7 Verkoop perceel grond aan Van Dam van Isseltstraat. 8-8 Verkoop woning Lepelstraat 1. 8-9 Verkoop grond aan Paar denstraat. 8-10 Verkoop bouwkavels Paau- wenburg. 8-11 Verkoop percelen bouw grond Papegaaienburg-zuid. 8-12 Krediet bouwrijpmaken en herbestraten Papegaaienburg ged. 9-1 Verordening op de heffing en invordering van leges. 9-2 Vaststelling vierde wijziging gemeentebegroting 1986. Rondvraag Sluiting f 18.600,—. Om dat bedrag gaat het in het voorstel van burgemeester en wethouders over herstel van de huis aansluitingen op de riolering in de Sottegemstraat. Het be treft alleen het oostelijke straatdeel tussen de Bonedij- kestraat en de Schuitvaart- gracht. De ondergrond is daar nogal De herdenking begint op 3 no vember om 11.00 uur. Burge meester J.C.Th, van der Doef zal daar met respectievelijk de wethouders W. Wisse en T.R.K. Meijers kransen leggen bij de twee monumenten. Bovendien heeft de Vereniging van Schotse Oud-Strijders, de King's Own Scottish Borderers aan de bur gemeester gevraagd namens haar een krans te leggen. De burgemeester zal aan dat ver zoek voldoen. Ook andere orga nisaties, waaronder het Korps Commandotroepen, zullen kran sen leggen. Tijdens de korte plechtigheid zullen geen toespraken worden gehouden. De organiserende instantie, het Comité Bevrijding Vlissingen, nodigt de inwoners van deze ge meente uit het gebeuren bij te wonen. Het leggen van bloemen of kransen is daarbij uiteraard mogelijk. Het monument ter ere van de 52ste Lowland Division, die eveneens een groot aandeel le verde in de bevrijding van Vlis singen (foto Adri van Wyngen). slecht. Dat wordt mede veroor zaakt door de slechte kwaliteit van de huisaansluitingen op de riolering. Dat is weer, onder meer, het gevolg van het vele bouwverkeer dat de afgelopen tijd door deze straat gereden heeft. Nu zou bij de herinrichting hier nieuwe bestrating worden gelegd. Om nu te voorkomen dat deze weer snel zou gaan verzakken èn het geheel weer 'op de schop' zou moeten, vra gen b. en w. de raad om voor ge noemd bedrag nieuwe huisaan sluitingen te laten aanbrengen. Het voorstel daartoe staat op de agenda voor de raadsvergade ring van komende vrijdag. Bewoners van het Eiland en hun eventuele gasten worden verzocht maandagmorgen tus sen 11.00- en 11.30 uur zo min mogelijk met de auto, mo tor/brommer van de Comman doweg gebruik te maken. Dit, om onnodige verstoring van de herdenking te voorkomen. Voorts geldt er maandag tij dens de plechtigheid een par keerverbod aan beide zijden van de Commandoweg, ter hoogte van de monumenten. Normaal dient de gemeenteraad bij dergelijke grotere werken vooraf een krediet beschikbaar te stellen. Dat is dan tevens de goedkeuring van dit hoogste ge meentelijke bestuursorgaan dat met het karwei kan worden be gonnen. Deze keer was dat niet mogelijk. Burgemeester en wet- schreven in een Nederlands bevolkingsregister. c. U of uw echtgenoot/partner moet het hele jaar 1986 een eigen huishouding hebben gevoerd. Van een eigen huis houding is echter geen spra ke als u dit jaar langere tijd: - in een inrichting hebt verble ven (bijvoorbeeld een verzor gingstehuis of bejaar denoord); - bij uw ouders hebt gewoond terwijl u nog geen 21 jaar oud was. d. U of uw echtgenoot/partner moet over de maand augus tus 1986 een loon of uitke ring hebben ontvangen. De ze inkomens van u en uw echtgenoot moeten samen in totaal netto meer zijn dan 1/3 van het minimum dat voor u geldt. Deze voorwaarde geldt niet als u bijstand (ABW of RWW) ontving. e. U moet (als u gehuwd bent of samenwoont met uw echtge noot/partner) in totaal een netto inkomen hebben dat niet meer is dan het mini mum dat voor u geldt of daar niet veel boven ligt. Het gaat daarbij om alle inkomens van u en uw echtgenoot/partner. Is uw totale netto-inkomen iets hoger dan het minimum, dan kunt u in aanmerking ko men voor een deel van de eenmalige uitkering. De ali mentatie die u voor een (ex- )echtgenoot betaalt wordt van uw inkomen afgetrok- Woensdag 5 november houdt de emancipatiecommissie in het stadhuis haar maandelijk se vergadering. De aanvang is om 20.00 uur. De vergadering is openbaar en men kan ge bruik maken van spreekrecht. Aan de orde komen onder meer de onderwerpen: - veiligheid en openbare orde; - facetbeleid. De stukken voor deze vergade ring liggen ter inzage bij de amb telijk secretaris van de commis sie. Deze werkt bij de afdeling welzijn in het stadhuis. Volgende week vergaderen de vaste commissies van advies en bijstand voor: - de ruimtelijke ordening (op dinsdag 4 november, aan vang 19.30 uur); - de sociale aangelegenhe den (op woensdag 5 no vember, aanvang 19.30 uur); - de volksgezondheid (op dinsdag 4 november, aan vang 17.00 uur). Alle drie de vergaderingen wor den gehouden in het stadhuis. Ze zijn openbaar en kennen spreekrecht voor het publiek. Agenda en stukken liggen ter in zage in de gemeentelijke infor- matiehoeken. Binnenkort komen ook twee bestuurscommissies bijeen. Hierin hebben niet alleen verte genwoordigers van het gemeen tebestuur, maar ook die van ver enigingen op betreffend be leidsterrein zitting. De commis sie sportbelangen vergadert vanavond (woensdag); in het stadhuis. De begintijd is 19.30 uur. Volgende week donderdag (6 november) is het de beurt aan de Culturele Raad, die vanaf 20.00 uur zal vergaderen in welzijnscentrum 'Bachten Komme'. houders stellen de gemeente raad nu voor het krediet voor re paratie van de riolering op de Boulevard Bankert achteraf be schikbaar te stellen. Het gaat om een bedrag van f 65.000,—1 .De gemeenteraad behandelt het voorstel in de vergadering van vrijdag a.s.. ken. Dat geldt soms voor ali mentatie voor kinderen. De premie van ziektekostenver zekering komt ook in minde ring op uw inkomen. Andere kosten worden niet van uw inkomen afgetrokken, zoals kosten voor medische ver zorging, opleiding; aflossing schulden en kosten die u voor uw werk maakt. Een heel verhaal, al deze voorwaarden. Toch is het van belang ze te weten wanneer u een uitkering hebt aangevraagd, of dat nog gaat doen. Het kan ver rassingen en teleurstellin gen voorkomen. Blijft u met vragen over (het aan vragen van) de eenmalige uitkering zitten? Neemt u dan gerust contact op met het Administratief Dienstencentrum Zeeland (ADZ) aan de Mercuriusweg 12 (tel. 17910). De ope ningstijden van het ADZ zijn: maandag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.00 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. r^Bf Deze en komende maand behan delt de gemeenteraad de ge meentebegroting voor 1987. Eén van de onderdelen daarvan is de verdeling van het geld voor stadsvernieuwing. Het voorstel van burgemeester en wethou ders hiervoor is, tesamen met de ingediende inspraakreacties hierop, deze maand besproken in de vaste commissie van ad vies en bijstand voor de volks huisvesting, stadsvernieuwing en monumenten. En alhoewel het voor het grootste deel om geld gaat dat de gemeente hier voor van de rijksoverheid ont vangt (in 1987 naar verwachting bijna f 2,3 miljoen), is de ge meentelijke bijdrage voor vol gend jaar relatief groot: f 845.000,—. Dat is meer dan een verdubbeling ten opzichte van dit jaar. Alles bij elkaar zal de gemeente als de raad daar mee instemt - in 1987 de beschikking hebben over een stadsvernieuwings fonds van ruim f 3,1 miljoen. Het is de bedoeling hiervan f 1 mil joen te gebruiken voor het verbe teren van woonbuurten en het herinrichten van winkelgebie den. Dus zeg maar: het vernieu wen van straten en pleinen met alles wat daarbij hoort. Boven dien zijn in het stadsvernieu wingsfonds voor volgend jaar bedragen opgenomen van f 0,45 miljoen voor bijdragen in verwervingen ten behoeve van de herstructurering van het win kelapparaat en f 0,8 miljoen voor het herstellen van monu menten. Zoals u uit de bestemmingen van dit geld kunt opmaken zal het grootste deel van het stadsver- nieuwingsgeld volgend jaar dus in de binnenstad worden be steed. Dat is nodig, het college van burgemeester en wethou ders is van mening dat de bin nenstad die extra aandacht ver dient. Toch zal dit niet ten koste gaan van de stadsvernieuwing in de rest van de stad. Het bestaan de beleid van het opknappen van woningen en de bijbehorende woonomgeving gaat dan ook ge woon door. Hiervoor zijn voor volgend jaar bedragen opgeno men van f 100.000,— voor het inrichten van wisselwoningen en f 200.000,voor verhuis kostenvergoeding. Ook zijn be dragen gereserveerd voor het aankopen van panden (f 200.000,—), het verbeteren van particuliere woningen (f 300.000,—), de contactper soon renovatie (f 70.000,en de voorlichting over stadsver nieuwing (f 20.000,—). Ondertussen gaat in Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem de bouw van zowel koop- als huur woningen in diverse soorten ook door. Op bescheiden maar toch gestage wijze. Want de terug loop van het bevolkingsaantal betekent niet dat er geen be hoefte is aan nieuwe woningen. Die behoefte is er naar mijn me ning wel degelijk. Het gaat al leen om de soort woningen waar vraag naar is. Vooruitlopend op een daar naar te houden onder zoek door de Bouwwinkel Zee land in opdracht van het ge meentebestuur, durf ik te stellen dat momenteel in Vlissingen wo ningen in aanbouw zijn waar ze ker vraag naar is. Zo zijn of ko men er binnenkort op de volgen de plaatsen koopwoningen in aanbouw: Marinestraat, Pa lingstraat, Nieuwendijk, Zeil- markt, Slijkstraat, Breestraat, Paardenstraat, Bellamy- park/Schuitvlotstraat, Papegaai enburg en Rosenburg. Bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis is gratis een lijst verkrijgbaar met alle op deze plaatsen in aanbouw zijnde of binnenkort te bouwen koop woningen en alle in aanbouw zijnde huurwoningen. Vraagt u er eens naar! 5 5 Burgemeester en wethouders hebben besloten de zogenaamde "ribbels" in de Verkuijl Quakkelaarstraat te laten liggen. Het gaat om enkele rijen kinderkopjes die bij de aanleg tot woonerf van de straat zijn aangebracht. Ze zijn bedoeld om de snelheid van auto's te remmen. Eerder dit jaar hield de gemeente over de werking van de "ribbels" een enquête onder de bewoners. Aan de hand van de uitslag hiervan en op advies van de project groep Scheldebuurt is nu besloten de "ribbels" zo te laten. Eind september is aan iedereen, die daar volgens de gemeente voor in aanmerking kwam, een formulier toegezonden voor het aanvragen van de eenmalige uitkering 1986. Dit geldt in ieder ge val voor degenen, die in 1985 van de gemeente Vlissingen de éénmalige uitkering hebben ontvan gen en nu nog in Vlissingen wonen. Inwoners van Vlissingen, die vorig jaar de éénmalige uitkering van een andere gemeente hebben ontvangen, konden en kunnen voor 1986 alsnog een formulier ophalen. Zij moeten dan zijn bij het Admi nistratief Dienstencentrum Zeeland (ADZ), Mercuriusweg 12 te Vlis singen. Uit de behandeling van de aan vragen is tot nu toe gebleken dat vele - toegezonden of opgehaal de - formulieren nog niet zijn te ruggezonden. Nu is het indie nen van aanvragen mogelijk tot 15 november as. Het is echter verstandig niet tot de laatste dag te wachten. Net als voorgaande jaren probeert de gemeente de uitbetaling van de eenmalige uit kering weer voor het einde van het jaar rond te krijgen. Hoe eer der alle aanvragen binnen zijn, hoe groter de kans is dat dat lukt. Een ieder die het aanvraag formulier nog thuis heeft liggen, wordt daarom gevraagd dit met spoed terug te sturen in de bij geleverde retourenveloppe. Alle gevraagde bewijsstukken moe ten uiteraard worden bijgevoegd en het formulier ondertekend! Voor alle duidelijkheid (en om teleurstellingen te voorkomen): inzenden van de aanvraag bete kent nog niet dat er automatisch een uitkering wordt toegekend! Er moet immers worden uitge zocht of - bijvoorbeeld - het inko men op dit moment niet te hoog is voor toekenning van een een malige uitkering. Bovendien moet ook aan alle andere voor waarden voor toekenning wor den voldaan. Die voorwaarden zijn trouwens vermeld op het aanvraagformulier zelf en op de toelichting daarbij. Inzending van het aanvraagformulier voor 15 november as. garandeert wel dat de aanvraag tijdig kan wor den behandeld en dat voor het einde van het jaar een toeken nende óf afwijzende beschik king kan worden gezonden. Er blijken nogal wat mis verstanden te bestaan over wie er recht heeft op een één malige uitkering. Daarom wordt dat hieronder nog eens globaal uiteengezet. Er dient te worden voldaan aan al de onderstaande voor waarden: a. U en uw (eventuele) echtge noot/partner moeten de een malige uitkering 1985 heb ben ontvangen. Het maakt niet uit of de eenmalige uitke ring 1985 op uw naam is uit betaald of op de naam van degene met wie u in 1985 ge huwd was of samenwoonde. Wellicht had u in 1985 wel recht op de uitkering gehad als u deze op tijd had aange vraagd of op tijd bewijsstuk ken of inlichtingen had ver strekt. Ook dan kunt u de eenmalige uitkering aanvra gen. Vereiste is dan wel dat u ook in 1984 de eenmalige uit kering hebt ontvangen. b. U of uw echtgenoot/partner moet het hele jaar 1986 in Nederland hebben gewoond. Bent u dit jaar een korte pe riode in het buitenland ge weest, dan kunt u toch in aanmerking komen voor de eenmalige uitkering. Ver eiste is wel dat u staat inge- Eind juli ging er, ondergronds, iets mis op de Boulevard Ban kert. Niet ver van de Coosje Buskenstraat zakte de riolering in. Met herstel kon niet worden gewacht. Reparatie gebeurde dan ook met voorrang op andere rioleringswerken.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5