PROGRAMMA FEESTELIJKHEDEN OPENING SEGEERSSTRAAT- PROMENADE a Inzet Sierbestrating Activiteiten Kinderen Geschenk FEESTELIJKE UITBREIDING MIDDELBURGSE CENTRUMPROMENADE MET SEGEERSSTRAAT DOOR HANS HOLLESTELLE Het promenadegebied in het centrum van Middelburg wordt steeds groter. Lange Delft, Korte Delft, Nieuwe Burg, Lan- geviele, Markt en Gravenstraat zijn al gerealiseerd. De ene straat wat langer dan de andere. De Burgpromenade vierde vorig jaar zelfs al het vijtienjarig bestaan. Om het geheel nog completer te maken komt ook de Segeersstraat bij het een- trumpromenadegebied Een feit waarmee vooral de winkeliers in die straat erg ingenomen zijn. Zij waren het verkeer door hun straat.al lang beu en ook de parkeermeters voor hun deur waren een doorn in het oog van de neringdoenden. Al hun wensen zijn overigens nog niet gerealiseerd. Er blijft verkeer mogelijk; zij het uitsluitend in één richting (vanaf de kaai). De parkeermeters zijn verdwenen. Daarvoor in de plaats zijn bankjes en sierbestrating aangebracht. Een en ander is in enkele maanden tot een fraaie promenade gemaakt, waarmee iedereen in de straat gelukkig is. Reden om te feesten? Tuurlijk, en dat wordt dan ook gedaan; drie dagen lang. Het feest is een aktiviteit van de winkeliersvereniging Lange Delft, Korte Delft en Se geersstraat. Het merendeel van de festiviteiten wordt uiteraard in de Segeersstraat gehouden, maar ook in de Lange Delft wordt het feest meegevierd. Donderdagmorgen 30 oktober rond kwart voor tien 's morgens opent burgemeester Chr. Rutten de nieuwe Segeersstraatprome- nade. Middelburgs eerste bur ger zal daarbij onder meer de toegangsborden tot het prome nadegedeelte onthullen. Dat ge beurt bij de ingang van de Segeersstraat op de hoek vjjn de Londensekaai. Voordat de officiële opening plaatsvindt worden de genodig den ontvangen in het portiek van de flat middenin de Se geersstraat. Op die lokatie staan in de loop van de drie feestda gen nog meerdere evenementen op het programma. geersstraat lot promenade heeft ongeveer twee jaar geduurd. De eerste aanzet kwam van de win keliers zelf. Vooral de inzet van de heren J.A. Minel en C. San- derse heeft er toe bijgedragen dat de verlangens van de winke liers verwezenlijkt zijn. Talrijke gesprekken met het gemeente bestuur gingen er aan vooraf. Ook de voorzitter van de winke liersvereniging Lange Delft, Korte Delft en Segeersstraat, C. Laurense heeft zijn aandeel aan de voorbesprekingen geleverd. "De Segeersstraat is toch voor velen die Middelburg bezoeken de eerste confrontatie met het winkelgebeuren. We hebben uit voerig bekeken hoe we het com merciële plan van die straat konden verbeteren. Het geheel moest tenslotte visueel aanslui ting vinden bij de Lange Delft promenade en dat is gebeurd. De Segeersstraat is nu ook bij het promenadegebied getrok ken en gebracht in dezelfde stijl als de overige promenadegebie- den", stelt Laurense tevreden vast. De uitbreiding van het Middel burgs promenadegebied bete kent tevens dat de Zeeuwse hoofdstad als koopstad nu nog meer te bieden heeft. "We moe ten onze .stad aantrekkelijk houden voor het publiek. Dat is in ons aller belang. Door aller lei activiteiten gezamenlijk als centrumpromenade of door en kele straten afzonderlijk, dat is niet belangrijk. Het voor naamste is dat we in Middel burg wat te bieden hebben waar het publiek op afkomt. We moeten alert blijven om Mid- De Segeersstraat in jaren dat auto's nog geen belemmering vorm den voor rustig overzichtelijk winkelen. De realisering van de Se geersstraat tot promenade heeft ongeveer twee jaar geduurd. De eerste aanzet van de Se- -ft delburg attractief te houden, daarop mogen we niet interen", vindt Laurense. Hij denkt daarbij aan een per manente geluidsinstallatie voor het gehele promenadegebied in het stadscentrum, waarmee achtergrondmuziek en medede lingen aan het publiek geboden kunnen worden. Ook kunstwer ken in het promenadegebied staan bij de heer Laurense op het verlanglijstje. Hij ziet dat niet alleen als een taak voor de winkeliers, maar ook de ge meentelijke overheid zal daarbij nauw betrokken moeten zijn. De winkeliers in de Se geersstraat hebben een belange- rijk aandeel gehad in de "aankleding" van hun straat. Met banken en vitrines is het straatbeeld verlevendigd. De herbestrating, uitgevoerd in ver schillende steensoorten, zorgt voor een extra aan het geheel. Maar een aantal winkeliers wil de nog verder gaan. Bloemist Sanderse kwam met de straat makers overeen dat er voor de ingang van zijn winkel een bloemmotief in de 'eigen' stoep zou worden gelegd. "Op eigen kosten uiteraard, maar dat had ik er graag voor over", legt San derse uit. Zijn idee vond weerklank bij andere ondernemers. Ook zij hebben nu een afbeelding of lo go met betrekking tot de zaak in hun stoep liggen. De straat makers van het bedrijf Geldof uit Serooskerke realiseerden zonder problemen 'uit de vrije hand' de ludieke sierbestratin gen in de nieuwe promenade. Ondernemer Minet was niet al leen nauw betrokken bij de "aanloop" voor de Se- geersstraatpromenade. Hij is ook de man die de feestelijkhe- .den tijdens de drie dagen du rende openingsactiviteiten coördineert. Na de openingshandeling door burgemeester Rutten volgt rond elf uur de ingebruikneming van de tijdelijke geluidsinstallatie, die in de Segeersstraat en een deel van de Lange Delft is geïnstalleerd. Vanuit het por tiek in de Segeersstraatflai ver zorgt de bekende disc-jockey Romeo Altenberg vanaf twaalf uur een programma met mu ziek, quiz en playbackshow over de nieuwe geluidsinstalla tie. Een programma dat zo'n De mensen van het eerste uur die alles op alles zetten om van de Segeersstraat een overzichtelijke promenade te maken. J. Minet (links) en C. Sanderse. drie uur zal duren. Het optre den begint om twaalf uur. Diezelfde donderdag is er in de feestende straten Lange Delft, Korte Delft en Segeersstraat een looporkest te vinden, dat met swingende jazzmuziek voor de muzikale 'life-bijdrage zorgt. De kinderen worden in het feestgedruis niet vergeten. Voor hen wordt een voorstelling ge geven door het poppentheater 'Parabel'. In verband met de schooluren beginnen de optre dens van de poppenspeler Sjaac Vereist donderdag en vrijdag pas om vijf uur 's middags'. Za terdags zijn er twee voorstellin gen, één om elf uur 's morgens en de laatste voorstelling begint om één uur 's middags. Vrijdag wordt er door de deel nemende winkeliers een 'open winkeldag' gehouden met ver schillende aanbiedingen en ver koopactiviteiten op de 'eigen' stoepen. In de middaguren treedt er weer een looporkest op. De formationdancers van Dansschool De Jong uit Vlis- singen zijn zaterdagmorgen op het feestterrein te vinden. Op diverse lokaties zullen zij optre dens verzorgen. Tussen twaalf uur en vijf uur zullen die laatste dag Hollandse, Engelse en Ser vische dansen worden gebracht door de folklore dansgroep 'Mie Katoen' uit Tilburg. Deze optredens zijn ook verdeeld over een aantal lokaties in Lan ge en Korte Delft en de Se geersstraat. Zaterdagmiddag rond vijf uur worden de feestelijkheden rond de opening van de Se- geersstraatpromenade besloten. De winkeliersvereniging in de feestende straten laat het niet alleen bij dit openingsfeest. Zij willen de nieuwe promenade verlevendigen met een kunst werk. Als eerste aanzet hiervoor wordt bij de opening, donder dagmorgen, een cheque aange boden aan burgemeester Rut ten. Het juiste bedrag willen de winkeliers nog even geheim houden. Belangstellenden en bezoekers van de nieuwe promenade wor den eveneens verrast. Zij heb ben kans dan hen een rode roos wordt aangeboden, een kunstroos van plastic en een rood zakdoekje. Medeorganisa tor en bloemist Sanderse vindt dat maar niks: „Ik heb ze beter in mijn zaak", concludeert hij lachend, en: „Het gaat tenslotte om het idee. Het is in ieder ge val goed bedoeld". Donderdag 30 oktober: Een vliegtuig met sleep kondigt de opening aan. Ontvangst van de genodigden in het portiek van de Segeersstraatflai met koffie en een gedenkroos. Onthulling van de toegangsborden aan de ingang van de Segeersstraat op de hoek bij de Londensekaai door burgemeester Rutten. 11.00 uur Ingebruikstelling van de geluidsinstallatie met achtergrondmuziek. 09.30 uur 09.45 uur 12.00 tot 15.00 uur 16.00 tot 21.00 17.00 uur Disc-jockey Romeo Altenberg verzorgt in het portiek in de Segeersstraat over de nieu we geluidsinstallatie een quiz en een play backshow en draait daarbij veel muziek. Optreden van een looporkest in de Se geersstraat, Lange Delft en Korte Delft. Optreden poppentheater 'Parabel' in het portiek van de Segeersstraatflat. Vrijdag 31 oktober: Open winkeldag met diverse aanbiedingen en verkoopactivi teiten op de 'eigen' stoepen. 13.00 tot 18.00 uur Jazzlooporkest in de feestende straten. 17.00 uur Optreden poppentheater 'Parabel' in het portiek van de Segeersstraatflat. Zaterdag 1 november: 's Morgens diverse optredens van de formationdancers van de Vlissingse Dansschool De Jong. 12.00 tot 17.00 uur Optredens op diverse lokaties op het feest terrein door de folkloredansgroep 'Mie Ka toen' uit Tilburg met Hollandse, Engelse en Servische dansen. 11.00 en 13.00 uur Optredens poppentheater 'Parabel'. I I

de Vlissinger | 1986 | | pagina 15