Herfstfeestweek 'schot in de roos' Sandee sponsort Marathon-dames CONSTRUX BOUWWEDSTRIJD TROK ZO'N TWEEHONDERD KINDEREN Hoezo? Ik!? De voordelige weg naar uw klanten Parfumeriespeciaalzaak en schoonheidssalon Louisse geopend in Vlissingse Walstraat Charlie showde in De Hooizolder Maartense Tapijt kleedt FC Dauwendaele aan Nieuwbouw Mechanisatiebedrijf Middelburg geopend Bij Goudswaard Speelgoed Intertoys: De Faam en De Vlissinger La Reine laat zon schijnen Groeneveld opticiens gewoon om te helpen! Groente- en fruithandel J. Verhoeff legt meer accent op presentatie Woensdag 22 oktober 1986 DE VLISSINGER kollektie. Meer dan 200 merkmonturen die stuk voor stuk slechts f 65 - kosten. Met dezelfde service, vakmanschap en garantie die u van ons gewend bent. Meedoen met "Moeders voor Moeders"? Ja natuurlijk, als het zover is. Je helpt dan andere vrouwen ook moeder te worden. Gewoon door in de eerste 4 maanden je urine af te staan. Daarin zit een hormoon, dat in bepaalde gevallen het enige middel is om onvruchtbaarheid te verhelpen. Dat hormoon wordt trouwens uitsluitend gebruikt voor de be handeling van mensen. Er is momenteel een groot tekort aan, dus er is veel urine nodig. Doe daarom ook mee als u in ver wachting bent. Voor informatie of aanmelding (liefst als u 2 we ken over tijd bent) kunt u bellen: 04120-62101 of de informatrice bij u in de buurt, 01184-13261. De feestweek, die de winkeliers vereniging op de Burgpromena de in Middelburg tijdens de herfstvakantie hield, is een groot succes geworden. Alle deelnemende winkeliers zijn het er over eens: 'het is een schot in de roos geweest'. Iedere dag was er bij één van de Burgpromena- dewinkels wel wat bijzonders te beleven. En de bezoekers kwa men in grote getale naar de vele attracties. Het feest op de Burgpromenade begon zaterdag 11 oktober ei genlijk pas goed toen er door de winkeliers waardevolle artikelen werden aangeboden tegen 'weg- geefprijzen'. Meer dan de moei te waard. En dat vonden velen, want vrijdagavond namen de eersten al een plaatsje in voor de winkel met het artikel van hun keuze. Zij wilden verzekerd zijn dat ze de eersten waren. Voor iedere winkel was wel een groep je mensen te vinden. En er werd heel wat af gepraat en gelachen. Het was zelfs bij tijd en wijle zo rumoerig dat verschillende win keliers de slaap niet konden pakken. "Maar het was maar voor één nacht en dat is gauw vergeten", stelde Freek Verdoes van Loek's Boekhandel die ook uit zijn slaap werd gehouden door het geroezemoes. Diezelfde zaterdag hielden de modehuizen op de promenade gezamenlijk een modeshow. Op een plankier op de Burgprome nade kregen de vele bezoekers een gevarieerde indruk van wat er deze herfst en winter op mo degebied omgaat. Ook de daar op volgende week waren de eve nementen op de Nieuwe Burg 'niet van de lucht'. Dick An- beek, de voorzitter van de orga niserende winkeliersvereniging daarover: "We hebben gepro beerd om elke dag wat anders te brengen, en daarin zijn we goed geslaagd. Ook de belangstelling was, mede door het fraaie herfstweer, erg goed. De herfst feestweek, die vorig jaar bij de viering van 40 jaar winkeliersve reniging en 15 jaar promenade, voor de eerste keer werd gehou den, is niet meer weg te denken. Daar blijven we jaarlijks mee doorgaan", verzekerde de voor zitter van de winkeliers. Behalve een modeshow, waren er de monstraties kantklossen en siga- renmaken, een brillenshow, een bouwwedstrijd voor de kinde ren en de laatste dag - zaterdag 18 oktober - een grote boeken markt. 'Een eendagsopruiming' van de boekhandelaren op de Burgpromenade, noemde Dick Anbeek deze massale verkoping die over dertien kramen was verdeeld. Een grote trekpleister aan het begin van de Nieuwe Burg vormde ongetwijfeld ook de draaimolen. Een geluidsin stallatie hield de bezoekers op de hoogte van de reclame in de diverse zaken en zorgde boven dien voor feestelijke achter grondmuziek in de feestende Burgpromenade. Een geslaagd evenement dus, dat volgend jaar herhaald wordt. Foto: de organiserende winkeliers, op de voorgrond, van links naar rechts, Carla Burcksen en Jannie Sinke, staand, Cor van Blerkum, Boers, Dick An heek en Wim Goudswaard. Onlangs is het nieuwe pand van het Land- en Tuinbouwmechani- satiebedrijf van Cebeco- Handelsraad aan de Kleverkerk- sewcg 53 in Middelburg geopend. Ondanks het gunstige oogstweer woonden ruim 400 klanten en be langstellenden de opening bij. Het oude pand van het Mechani satiebedrijf dateerde uit 1947 en vernieuwing was inmiddels wel gewenst. Het nieuwe pand is iets kleiner (45 x 15 meter) dan het oude, maar praktischer en doel matiger in het gebruik. De totale oppervlakte van het omliggende terrein en de bebouwing is 2.350 m2. De vestiging en het machinepark van veel Walcherse boeren wor den draaiende gehouden door vertegenwoordiger/bedrijfsleider Piet de Jonge, samen met Jos Lo- rier, Johan Huiszoon, Jaap Pro voost, Jan Jacobsen en Peter Duvekot. In het nieuwe pand is ook ruimte gecreëerd voor twee mensen van de Technische Dienst van Cebeco- Handelsraad in Goes, die Wal cheren als werkterrein hebben: Peter Verschoor voor electriciteit en Pieter Poppe voor gas, water en loodgieterswerk. Het mechanisatiebedrijf in Mid delburg is eigenlijk een vreemde eend in de Zeeuwse bijt. Zijn de overige vestigingen van Cebeco- Handelsraad in Zeeland voorna melijk gericht op de akkerbouw, in Middelburg kan het werk onge veer als volgt worden onderver deeld: 50% akkerbouw, 40% vee houderij en 10% werk voor de niet-agrarische sector, vooral voor de gemeente. Het eerste dames-juniorenteam van Marathon heeft dit seizoen een extra steuntje in de rug want auto- en motorrijschool Sandee uit Koudekerke sponsort deze da mes. Het team komt nu voor het tweede seizoen uit in de rayon hoofdklasse. Reden dan ook voor Sandee om de dames van nieuwe trainingspakken te voorzien. Achterste rij van links naar rechts: trainer/coach Robert Brunke, Annamarie Pattenier, Diane Janse, Lillian Hardenberg en Jolanda Roose. Voorste rij van links naar rechts: Giny van Maastricht, Astrid Wis- sekerke, Femke Vleesdrager, Ani ta Kluyfhout en Ellen Pruyssers. Goes, Lange Vorststraat 106 Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. ln het kader van de aktie "La Reine laat de zon voor velen schij nen" werd onlangs de ten toonstelling over Reptielen Zoo Iguana geopend. De tentoonstel ling bevat kindertekeningen van de Ichtusschool, met als onder werp reptielen. De maker(sters) van de twaalf beste tekeningen worden beloond met een panne- koekmiddag in "La Reine". Tij- dens de tentoonstelling zal er in "La Reine" dokumentatie zijn over de reptielen. De toegang is gratis. De opbrengst van de aktie is de 10.500,reeds gepasseerd en wordt verdeeld onder de vol gende organisaties: Ramschip Schorpioen, Greenpeace, Dieren asiel Vlissingen, Reptielen Zoo Iguana en Speeltuinvereniging d'Oude stad. De bouwwedstrijd met het nieuwe Construx-matcriaal, die speel goedzaak Goudswaard vorige week woensdag in het kader van de herfstfeestweek van de Nieuwe Burg-winkeliers hield, trok zo rond de tweehonderd deelne- mertjes. Voor de Intertoys-speelgoedzaak was het bouwmateriaal op me terslange tafels uitgestald. Per keer - er waren vier 'voorstellin gen' - deden zo'n vijftig kinderen mee. En er werden ware kunst werken gebouwd met het nieuwe bouwmateriaal van Fisher-Price. Een uur lang konden de deelne mers met het nieuwe Construx- materiaal bouwen. Daarna wer den de werkstukken beoordeeld door een jury. De beste creaties werden beloond met een Construx-bouwdoos. Kinderen hebben kennelijk een rijke fanta sie en voor hen leverde het Construx-materiaal nauwelijks problemen op. Zij bouwden er mee alsof het nieuwe bouw systeem al jarenlang in de handel is. In de beschikbare tijd zagen zij Eén van de deelnemers in volle concentratie ken en zichzelf te uiten. Speel- heeft het gehele 'Construx'- goedzaak Goudswaard Intertoys assortiment in voorraad. De prijswinnaars: Joris van Ho boken, Michel van Bellen en Di- mitrie Paris. kans om een fraai bouwwerk te maken waarmee de jury een moei lijke taak kreeg opgelegd. Een space-shuttle, een robot en een hijskraan vormden daarbij de uit schieters. De mogelijkheden van het Construx-bouwsysteem zijn eigenlijk onbeperkt. De folder toont een aantal mogelijkheden, maar de 'echte' constructeurs on der de jeugd hadden tijdens de wedstrijd geen voorbeelden no dig. En dat is ook de bedoeling van de fabrikant. Zo leert een kind snel zijn fantasie te gebrui- Dc Zeeuwse modezaken gaan er de laatste tijd toe over om de mode steeds oorspronkelijker te presenteren. Zo ook Charlie uit Domburg, die een swingende nachtelijke modeshow hield in De Hooizolder onder Westkapelle. Géén statisch gebeuren, wél een snelle show van de lekker zittende nieuwe herfst- en wintercollectie, waarbij ook de haarmode en make-up-lijnen alle aandacht kregen. De modekleuren zijn intussen ge noegzaam bekend: kobalt blauw, geel, groen, paars, blauw. Charlie toonde daarbij pantalons in flanel, ruiten dessins, rib en jeans. Boven dien kwamen we de stropdas weer tegen. Die is deze herfst en winter van zijde en mag best een tikkeltje gewaagd van kleur zijn. Wat de haarmode betreft, houdt Charlie het voor de dames bij een luchtig volume, steil of licht golvende coupe, ofwel de zeer korte pony. De haarmode voor de heren wordt gekenmerkt door de achterover ge knipte coupes, al dan niet licht ondersteund. Gisteren, dinsdag 21 oktober, opende parfumeriespeciaalzaak Louisse de deuren voor het pu bliek. Aan de Walstraat 91 in Vlissingen, in het pand waar de plaatselijke VVV jarenlang kan toor hield, heeft Jan Louisse zijn nieuwe zaak ondergebracht. In een modern interieur zijn de topmerken op parfumeriegebied samengebracht, met daaronder exclusief voor Zeeland de pro- dukten van Gianno Biagiotti Fer- ré. De nieuwe parfumeriespeci aalzaak heeft op de bovenverdie ping tevens een schoonheidssa lon. Hiervoor heeft Louisse een schoonheidsspecialiste in dienst genomen. Persoonlijk advies en een nauwe band met de klanten zijn zaken die Jan Louisse na aan het hart liggen. "Service verlenen staat bij ons voorop. We willen niet alleen verkopen maar het is ook heel be langrijk dat de klanten op een goede manier met de produkten weten om te gaan. Wij proberen dan ook onze klanten goed te ad viseren en te begeleiden als het gaat om make-up eri huidverzor ging", stelt de kersverse onderne mer. Hij wil deze stelling waar maken met demonstraties en, in de toekomst, met een Beauty- school. Ook staat er een parfum- week op het programma. Bij al die 'gebeurtenissen' is er een spe cialist van het gepresenteerde merk aanwezig om een optimale voorlichting te garanderen. De nieuwe parfumeriespeciaalzaak is maandag officieel geopend met een bijzonder drukbezochte re ceptie. Tijdens de openingsweek is het bij parfumerie Louisse open huis. Groente- en fruithandel J. Ver hoeff heeft de zaak aan de Ka naalstraat 72 in Oost-Souburg op nieuw ingericht. In nog geen week tijd is de gedaanteverwisseling tot stand gebracht. De presentatie van de produkten is hierbij sterk verbeterd. Om dit te verwezenlij ken is het interieur gedeeltelijk vernieuwd. Bovendien is de entree veel ruimer geworden. "In de loop der jaren is het assor timent sterk veranderd. De meeste produkten zijn het hele jaar door te verkrijgen. En om die produkten beter te kunnen pre senteren was aanpassing noodza kelijk", legt groentehandelaar Verhoeff uit. De ruimte voor de verkoop is niet gewijzigd. Er is ruimte verkregen door bepaalde afdelingen - zoals de kruideniers waren - kleiner te maken, en de andere afdelingen efficiënter in te richten. Groente en fruit worden nu veel ruimer en overzichtelijker gepresenteerd dan in het verleden en ook de rauwkostprodukten zijn 'meer naar voren gehaald'. Verhoeff 'zit' sinds 1956 in de Ka naalstraat en in die tijd is de zaak al enkele keren verbouwd en aan gepast. Vier vaste krachten en en kele part-timers zorgen voor een snelle en vakkundige bediening van de klanten. Volgend jaar bestaat de groente- en fruithandel van Verhoeff 60 jaar. Maartense Tapijt heeft het eerste elftal van FC Dauwendaele in het nieuw gestoken. Het elftal speelt in de reserve tweede klas afdeling Zeeland, zaterdagvoetbal. Staand van links naar rechts: C. Renar (secretaris), de sponsor G. Maar tense, R. Meesters, K. Human, H. van Wijngaarden, E. Fransen, G. van Wijngaarden, Th. Tange, R. Brasz (trainer), G. van Dalen (begeleider) en P.H. Lissenburg (sponsoringzaken). Zittend van links naar rechts: W. de Keuning, R. Gilde, R. Teske, M. van de Veer, H. van Laarhoven en W. Tange.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9