DOE-HET-ZELF! msm OPEN HUIS TV-geluid horen zoals 't hoort. schoonenberg fpMg HELPT NEPAL DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 22 oktober 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Korfbal Herfstwandeling Bingo Koken Homeopathie Arnemuiden Koken Bingo Dirigenten Rooie Vrouwen Ruilbeurs Franse avond Zonnebloem Kallenberg Woonlasten Korfbal Natuur Wijn Vrouwen Homodiner Demonstratie Dansen Als u de t.v. harder moet zetten om het geluid te kunnen horen, is dit meestal voor anderen onaangenaam. Sennheiser lost dit probleem op. Met de Sennheiser apparatuur kunt u duidelijk horen wat er wordt uitgezonden zonder anderen te hinderen. Draadloos d.m.v. infra-rood techniek en ook te gebruiken in combinatie met uw hoortoestel. Wij informeren u graag over de mogelijkheden. hoortoestellen Westkapelle PvdA Open huis Rheuma Herfstwandeling Handwerk Rommelmarkt CDA GIRO 7475 MIDDELBURG Westkapelle Culturele Zaken Ouderen Welzijn Ouderen Zijde Disco Computerclub Bingo Bazaar 1808 "ANTIEKE" POPPEWIEG Der Boede Koersbal Fotoclub Schaken Parfumeriespeciaalzaak en schoonheidssalon Nieuw in Vlissingen, daarom houden wij deze hele week Vanaf vandaag staan al onze potjes, flesjes en tubes voor u open. Om uw bezoek te vieren krijgt u Bij elke aankoop een leuke verrassing Korfballers of korfbalsters die het wel eens niet eens zijn met de scheidsrechters krijgen nu de gele genheid zelf eens de arbitrale fluit te hanteren. In november begint er namelijk een scheidsrechters- cursus voor korfbal. De cursus duurt 10 avonden van 2,5 uur. Ook voor diegenen die denken hun korfbalcarrière te beëindigen is dit een prima gelegenheid om toch nog contact met hun sport te blijven houden. Opgave en inlich tingen: 01180-26730. De natuurvereniging afdeling - Walcheren van de KNNV houdt Z zaterdag 25 oktober een - herfstwandeling voor het hele ge zin. De wandeling wordt gehou den in 'Westhove' en de start is om 14 uur bij het Zeeuws Biolo- gisch Museum. Na afloop wordt er samen met de kinderen een her- fsttafel gemaakt. De Stichting Welzijn voor Oude ren houdt op woensdag 29 okto ber weer een bingo-middag in Bachten Komme in Vlissingen. De Bingo begint om 14 uur. Bij voldoende belangstelling start er in buurt- en clubhuis 'Het Wol- tershuis' in Vlissingen een kook club. De bedoeling van die kook club is om onderling recepten uit te wisselen waarvan de samenstel ling afwijkt van de doorsnee maaltijd. Op die avond wordt de ze maaltijd bereid en (natuurlijk) opgegeten. Voor opgave of infor matie: 01184-16223. In het kader van het 100-jarig bestaan van de Koninklijke Vere niging Homeopathie Nederland' houdt A.L.B. Rutten, arts te Bre da op 27 oktober en 10 november een lezing in de Thomaskapel aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Onderwerpen zijn 'De beste weg naar het passend homeopathisch -middel' en 'Echte homeopathie ook voor zelfhulp'. De lezingen - zijn voor iedereen toegankelijk en - beginnen om 20 uur. pm Het college van b en w van Arne muiden zal tijdens de gemeente- j raadsvergadering op maandag 27 •oktober in het verenigingsgebouw 'De Arne'de raad voorstellen een wijziging in de verordening Cen trale Antenne Systeem in de wijk Brakenburg aan te brengen. Ver der staan op de agenda een voor stel tot een vaste benoeming van een onderwijskracht aan de open bare basisschool, een wijziging van de gemeenschappelijke rege ling Schoolartsendienst Walche ren, Noord- en Zuid-Beveland en een wijziging van de gemeen schappelijke regeling Werpplaat- sen Walcheren. De vergadering begint om 19.30 uur. Bij voldoende belangstelling start er in buurt- en clubhuis 'Het Wol- tershuis' in Vlissingen een kook club. De bedoeling van die kook club is om onderling recepten uit te wisselen waarvan de samenstel ling afwijkt van de doorsnee maaltijd. Op die avond wordt de ze maaltijd bereid en (natuurlijk) opgegeten. Voor opgave of infor matie: 01184-16223. De Stichting Welzijn voor Oude ren houdt op woensdag 29 okto ber weer een bingo-middag in Bachten Komme in Vlissingen. De Bingo begint om 14 uur. De Zeeuwse zangersbond 'Zang veredelt' houdt op zaterdag 25 oktober in het pand Zusterstraat 11 in Goes een werk- en informa tiedag voor koordirigenten en aspirant-koordirigenten. Op die bijeenkomst wordt onder meer aandacht besteed aan stemvor- ming, slagtechniek, literatuurken nis en stijlgevoel. De werkbijeen komst begint om 9.45 uur. De 'Rooie vrouwen in de Partij van de Arbeid' houden op don derdag 30 oktober een contactdag in de "Prins van Oranje" in Goes. Het programma van die dag, die om 10 uur begint bestaat uit een praatje door Fieke Boersma, een film met als titel 'schoolvoorbeeld' en Henny Kommer vertelt over de Janneke Dierxschool. Zo rond de klok van drie begint het muzikale gedeelte, waarbij Henny van Kesteren lie deren zingt. De contactdag is om 16 uur afgelopen. Wie postzegels en/of munten wil ruilen kan zaterdag 25 oktober te recht in 'De Schakel' in Middel burg. Die dag namelijk vindt daar een ruilbeurs voor postzegels en munten plaats. De ruilbeurs is ge opend van 10 tot 17 uur en de toe gang is vrij. De Association de la Culture Frangaise en Zélande houdt zater dag 25 oktober een avond over Parijs en omgeving in 'Het Buut'aan de Beatrixlaan in Vlis singen. Er worden films vertoon den er wordt een conferentie ge houden, zowel in het Frans als in het Nederlands. Daarnaast kan men van een Frans diner genieten en is er gelegenheid tot dansen. De avond begint om 18.30 uur. Inlichtingen: 01180-38585 of 01184-18713. De afdeling Middelburg van 'De Zonnebloem' organiseert zater dag 8 november in de aula van de Klarenbeek LTS in Middelburg een ontspanningsmiddag. Aan het programma van die dag wer ken mee hammondorganiste Pau la Koster, actrice Alexandra en Magie Kemeling. Bovendien is er nog een optreden van een jeugd- ballet. Deelname aan deze dag is mogelijk voor alle aan huis of in richting gebonden personen, in validen en bejaarden. Er kunnen echter niet meer dan 150 personen aan die middag deelnemen.Be langstellenden kunnen zich vóór 29 oktober opgeven bij: mevrouw A. Rienstra (01180-29718), me vrouw A. Meulblok (01180-36087) en mevrouw D. Kors (01180-25634). Het Kallenberg Kollectief is niet meer. De 13 projecten die het op getekend en verzameld heeft zijn te bestellen bij Albert Verburg, telefoon: 01184-10326. Het Woonlastenkomitee Vlissin gen vergadert dinsdag 28 oktober in het welzijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen. Op de agenda staan onder meer de ver slaggeving van de Stichting Op bouwwerk Vlissingen, de stand van zaken met betrekking tot de kabel-tv, een verslag van de bij eenkomst NVH inzake de ABP- affaire en de rioolbelasting. De vergadering begint om 19.30 uur. Korfballers of korfbalsters die het wel eens niet eens zijn met de scheidsrechters krijgen nu de gele genheid zelf eens de arbitrale fluit te hanteren. In november begint er namelijk een scheidsrechter- scursus voor korfbal. De cursus duurt 10 avonden van 2,5 uur. Ook voor diegenen die denken hun korfbalcarrière te beëindigen is dit een prima gelegenheid om toch nog contact met hun sport te blijven houden. Opgave en inlich tingen: 01180-26730. De Stichting Landschapsonder- houd Zeeland start begin novem ber een cursus Natuur- en Land- schapsonderhoud. Mensen met veel vrije tijd kunnen één dag per week gedurende acht weken hun kennis van de natuur vergroten. Aanmelden en informatie: 01180-35790. Het Zeeuws Amateur Wijnma- kersgilde 'Luctor et Fermento' houdt zaterdag 25 oktober een kampioenschap voor alle Zeeuw se amateur wijnmakers en - bierbrouwers. De dag wordt ge houden in De Vroone in Kapelle en begint om 11.00 uur. De prijs uitreiking is om 20.00 uur. Inlich tingen: H. Rakers, telefoon: 01100-27043. De Stichting Welzijn Ouderen be gint op 30 oktober gespreksgroe pen voor vrouwen van 55 jaar en ouder. Onder begeleiding zal gesproken worden over de over gang van 'moeder met kinderen thuis' naar 'het leven na het uit huis gaan van de kinderen'. Over deze gespreksgroep wordt don derdag 23 oktober om 9.30 uur een informatieochtend gehouden. Informatie: Stichting Welzijn Ouderen, 01180-27537/28213/14114. Carel en Marcel nodigen homo fielen uit om woensdag 29 okto ber andijvie-stampot te komen eten en over hun homoseksualiteit te praten. De eetavond begint om 19.00 uur. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij Marcel (01184-11641) of bij Fien en Yvon (01180-15564) Op zaterdag 25 oktober vindt er een demonstratie plaats onder de leus 'Loop naar de pomp'. De de monstratie is bedoeld als actie te gen Shell. De start van de de monstratieve tocht is om 12 uur vanaf het Damplein. Na een korte rede door Joop Pukkel gaat de route via Lange Delft, Korte Koorkerkstraat, Nieuwe Burg naar de Markt. Van daaruit gaat men via Lange Delft, Se- geersstraat en Stationsstraat naar het Shell-pompstation aan de Ka- naalweg. Aan de desbetreffende pomphouder zal worden ge vraagd zich uit te spreken over de Shell-bemoeienissen in Zuid- Afrika. Daarna gaat de de monstratie uiteen. In Zweden sprak de belangenorganisatie van Shell-pomphouders zich publie kelijk uit tegen de aanwezigheid van Shell in Zuid-Afrika. Liefhebbers van dansen kunnen zaterdag 25 oktober weer terecht bij dansschool de Jong in Vlissin gen. Vanaf 21.30 uur is er gele genheid tot vrij dansen. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 De gemeenteraad van Westkapel le vergadert maandag 20 oktober om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer: de verkoop van bouwgrond aan de Koestraat en een perceel grond aan de Oude Zandweg, een nieuwe garantiere geling voor het inzamelen van oud papier, de opheffing van de gemeenschappelijke regeling Schoolartsendienst Walche ren/Noord en Zuid Beveland en het onderzoek geloofsbrief van een lid der gemeenteraad. De Partij van de Arbeid afdeling Westkapelle belegt op vrijdag 24 oktober in 'Noordzeegalm' in Westkapelle een tussentijdse le denvergadering. Op de agenda staan onder meer het huishoudelj- ke gedeelte en de gemeentebegro ting. Na de pauze houdt Johnn Lilipaly, Zeeuws tweede kamerlid voor de PvdA een spreekbeurt. Er is tevens gelegenheid tot het stel len van vragen. De vergadering begint om 19 uur. Jongerencentrum 'Midgard' in Middelburg draait al een maand, maar officieel wordt het nieuwe seizoen op zaterdag 25 oktober geopend. Reden dan ook voor Midgard om van 14 tot 01 uur een 'open huis' te houden. Het doel van deze dag is het imago te ver anderen (en te verbeteren) en mensen kennis te laten maken met de nieuwe projectleider Kees van de Velde, 's Middags presenteren de werkgroepen zich met een Midgardkrant, zeefdrukken, een jam-session en een videovoorstel ling. 's Avonds is er een swinga vond met medewerking van Tilt ine. en een optreden van de huis band 'Sissy en de boozebrothers'. Het oktobernummer van het maandblad 'In beweging', uitge geven door de Nederlandse Bond van Rheumapatiëntenverenigin- gen is deze keer geheel gewijd aan het thema 'rheuma en alternatieve geneeswijzen'. In dat nummer vertellen alternatieve genezers over hun manier van werken en geven patiënten reacties daarop. Daarnaast komen de standpunten aan bod van andere betrokkenen, zoals de overheid, ziektekosten verzekeraars en de farmaceuti sche industrie. Tenslotte geeft het blad nog een overzicht van adres sen en een overzicht van de in Ne derland gangbare alternatieve ge neeswijzen. Het themanummer is verkrijgbaar bij de Nederlandse Bond van Reumapatiëntenvereni gingen, Postbus 45 in Delden en kost 2.50 gulden. De natuurvereniging afdeling Walcheren van de KNNV houdt zaterdag 25 oktober een herfstwandeling voor het hele ge zin. De wandeling wordt gehou den in 'Westhove' en de start is om 14 uur bij het Zeeuws Biolo gisch Museum. Na afloop wordt er samen met de kinderen een her- fsttafel gemaakt. De ouderen-soos in Vlissingen houdt dinsdag 28 oktober een ver koop van zelfgemaakte handwer ken zoals kussens, beesten en ta felkleden. Tussen 14.00 en 16.00 uur kan men terecht in de Alexan der Gogelweg59 in Vlissingen. Muziekvereniging 'Caecilia' houdt op zaterdag 25 oktober in en om de 'Oude vismijn', hoek Bellamypark/Nieuwedijk in Vlis singen een rommelmarkt. Naast rommel, zijn er ook boeken, meu bels en kleding verkrijgbaar. De rommelmarkt wordt gehouden van 9 tot 12 uur. Het CDA afdeling Arnemuiden komt donderdag 23 oktober bij een in het verenigingsgebouw 'De Arne' voor haar ledenvergade ring. Behalve het huishoudelijke gedeelte staan onder meer op de agenda een toelichting op de ge meentebegroting 1987 door de heer J. Kroon, verkiezing ad- vieslijst provinciale statenverkie zing en het doornemen van de agendapunten voor de gemeente raadsvergadering op 27 oktober. De bijeenkomst begint om 19.30 Provinciehuis telefoon 31398 KLEURTJES - GEURTJES - SNIFJES - SNUIFJES - LUCHTJES - LIKJES - KWASTJES - VLEUGJES De gemeenteraad van Westkapel le buigt zich donderdag 30 okto ber onder meer over de voorstel len van b en w over de vaststelling van de begroting voor het dienst jaar 1987, een eerste wijziging daarin en de kredieten in de rekening-courant voor het jaar 1987. Verder staat de benoeming van een wethouder (vacature Cij- souw) op de agenda. De vergade ring begint om 19 uur in het ge meentehuis. De bestuurscommissie voor Cul turele Zakeg vergadert donderdag 23 oktober in de maquettekamer van het Middelburgse stadhuis. Op de agenda staan onder meer het ontwerp-welzijnsprogramma 1987, de begroting voor 1987 en het gratis lenen BKR- kunstwerken door onderwijsim stellingen binnen de gemeente. De vergadering begint om 15.45 uur. Na de gehouden informatiemarkt voor ouderen is er een enquête ge weest naar de wensen en proble men in de woon- en leefsituatie van ouderen in onder meer Zoute- lande en Koudekerke. De gege vens van deze enquête worden in Zoutelande besproken op maan dag 27 oktober in gebouw 'Mid dendorp'. Op woensdag 29 okto ber vindt de presentatie plaats in Koudekerke in de 'Couburg'. Op die middag zullen de conclusies en aanbevelingen worden aangebo den aan de heer A. Lampert, wet houder van Valkenisse. Tevens is er een forum aanwezig, waaraan men vragen en opmerkingen kwijt kan. In dat forum zullen onder andere wethouder Lampert en S. de Kam, functionaris bij de Stich ting Welzijn voor Ouderen zitting nemen. Beide bijeenkomsten be ginnen om 14 uur. Voor de oudere inwoners van Se- rooskerke heeft de Commissie Welzijn voor Ouderen op dinsdag 28 oktober een bijeenkomst geor ganiseerd in 'De Zandput' in Se- rooskerke. Het programma van die dag bestaat uit een verkiezing van leden van de commissie Se- rooskerke, dokter E.W.J.Gunst geeft voorlichting over medicijn gebruik en lichamelijke verschijn selen bij het ouder worden en no taris Van Wouwe spreekt over 'wat kan/moet via testament ge regeld worden'. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. De heer A. van Hoegee, leraar aardrijkskunde aan de Stedelijke Scholengemeenschap in Middel burg houdt voor de Zeeuwse Volks Universiteit op donderdag 30 oktober een lezing over de zij deteelt en de zijdeverwerking. Ook de spreidingsgeschiedenis van de zijde vanuit China naar West-Europa komt aan de orde. Bij de lezing worden dia's ge toond, die iets over de zijdeteelt en -productie laten zien. Tevens worden er drie zwart/wit films uit het begin van deze eeuw over de zijdeproductie en -verwerking ge toond. Deze speciaal voor de ZVU gerestaureerde films worden voor het eerst sinds lange tijd weer geprojecteerd en laten een inmiddels bijna vergeten in dustrietak uit West-Europa zien. De lezing wordt gehouden in 'De Schakel' aan de Bachten Steene in Middelburg en begint om 20 uur. f Zaterdag 25 oktober is er van 19 tot 21 uur weer een soos en disco voor de jeugd van 12 tot en met 15 jaar in buurthuis 'Schelde- buurt' in Vlissingen. Spelletjes, computertekenen, via de telefoon met andere computers 'praten'. Het kan allemaal op de computerclub die buurthuis 'De Scheldebuurt' in Vlissingen orga niseert voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar. De eerste avond van die 'computercursus' begint za terdag 1 november en gaat door tot 28 december. Er kunnen ech ter maar tien kinderen meedoen. Inlichtingen en opgave: 01184-11458. De supporters- en belangenvere niging 'Rood-Wit' houdt vrijdag 24 oktober een bingo-avond. Het spel begint om 20 uur en wordt gehouden in het clubhuis van VC Vlissingen aan de Irislaan. Op zaterdag 25 oktober houdt het Katholiek Vrouwengilde afdeling Vlissingen in het wijkcentrum 'Open Hof' in Vlissingen een ba zaar/rommelmarkt. De ope ningstijden zijn van 10 tot 15 uur en de opbrengst komt ten goede van een school in Nieuw-Guinea. Ons ontwerp van de antieke wieg voor baby's is zo populair geble ken dat we meteen maar hebben besloten om er een verkleind mo del van te bouwen voor de pop. De poppewieg is ca. 60 cm lang, met een bodem van ca. 27 x 54 cm, waardoor hij geschikt is voor een hele poppenfamilie of voor grote baby-poppen. Alle onderde len zijn op ware grootte getekend zodat u ze zo kunt overtrekken op het hout en kunt uitzagen. En met de duidelijke bouwinstrukties zal het u verder weinig moeite kosten om deze unieke poppewieg zelf te maken. Monteer in het bedje een muziekdoosje dat "slaap kindje De heer J.E. van der Rijst is 1 ok tober benoemd tot geneesheer directeur en voorzitter van de di rectie van 'Der Boede'. Tegelij kertijd is de heer P.M.M. van den Beemt benoemd als verpleegkun dig directeur. Het verpleeghuis 'De Herengracht' is op diezelfde dag dependance geworden van 'Der Boede'. Mevrouw J.C. Sturm is voorgedragen tot hoofd van' de Dependance. In buurt- en clubhuis 'Schelde buurt' in Vlissingen is er voor de ouderen op dinsdag 28 oktober gelegenheid tot het spelen van koersbal. Het spel begint om 19 uur. slaap" speelt en uw kind zal er eindeloos van kunnen genieten. Tekening, bestelnr. 1808 F.VI. ZVA, prijs 9,75. Zwitsers mu ziekdoosje met stofkap, bestelnr. MD 3763 F.VI. ZVA, prijs 26,50. Tekening en muziek doosje samen, bestelnr. MD 1808 F.VI. ZVA, prijs 29,75. De te kening en het muziekdoosje kunt u apart of tesamen bestellen door het betreffende bedrag over te maken op postrekening nr. 3567600 t.n.v. Karweipost, de Meern, onder vermelding van het bestelnr. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u het bestelde per omgaande toegestuurd. De Vlissingse fotoclub 'De Flitsparaplu' kiest dinsdag 28 ok tober in het pand aan de Alex Go- gelweg 59 in Vlissingen weer de dia en foto van de maand. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Ter gelegenheid van haar 10-jarig jubileum heeft schaakclub Sou burg voor zaterdag 25 oktober in het 'Hummelhonk' aan de Rit- themsestraat in Oost-Souburg een zogenaamd 'huisschakerstoer- nooi' op het programma staan. Aan dit toernooi zijn geen kosten verbonden en elke deelnemer ont vangt een attentie. Het toernooi begint om 13 uur en de inschrij ving is vanaf 12.30 uur. Walstraat 91Vlissingen. 01184-12446.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 15