J. VERBOOM axel chauffeur ERRES TOPPERS 1.199, GELOK 25% Roosevelts in Zeeland jde Faam - de Vlissinger| UW WEEKBLAD RSW 439 RSW 304 Ga niet over één nacht ijs... SktM ff] J Subsidies voor jongeren HELPT NEPAL töeviijetosfc .hiinetwafc kouder wonro... ffllLLEMSEW GASKACHEL SHOW DRU FABER BENRAAD PELGRIM ETNA topkwaliteit dekbedden axel IN BEROEP 5,95 11,50 6,95 4 betalen ...service staat erachter BEKENDE MERKEN SHOWEN WIJ BRANDEND! in zeeuws-vlaanderen als u in een serviceflat wilt gaan wonen! Woensdag 22 oktober 1986 Drie soorten Aard Aanvragen COM MISSIES Beplanting DE VLISSINGER Begin volgend jaar spreken provinciale staten zich uit over de organisatie van de Zeeuwse waterschappen. Nu zijn er in Zeeland zeven van die schappen, maar het voorstel is hun aantal terug te brengen tot twee: één bezuiden en één benoorden de Westerschelde. Zuiveringstaak Concentratie Minderheid Traditioneel Afstand Procedure ►BIEFSTUK £200 gram... ►BIEFLAPJES ►500 gram "MAGERE "HAMLAPJES £500 gram GOULASH BURGERS 5 halen m KIPFILET 100 gram.. VERSE ROOKWORST uit eigen keuken w Scheldestraat 71Vlissingen VA A AAA heeft werk voor een Meettijd 25 jaar izeer afwisselend werk ►handigheid is wel vereist Igoed met mensen kunnen omgaan lervaring in meubeltransport wordt op prijs gesteld. WASAUTOMAAT - E Knop 2 kiloknop. Regelbare temperatuur. Regelbare omw./min. 800 E knop 2 kiloknop, 400 omw./min. Walstraat 113-117, VLISSINGEN 01184-12437 Keuze uit 40 modellen Inruil mogelijk Igg^: VOOR WARMTE MIDDELBURG 01180-12093 NOORDPOORT STRAAT 2 (pot sinds 1907) korting op de katalogusprijs BON: Stuur mij vrijblijvend informatie over de serviceflats in Goes. ABDIJ Voor 1986 is er nog een goede vijftienduizend gulden subsidie te verdelen voor jeugdactiviteiten. Activiteiten die voor een bijdrage uit de provinciale kas in aanmer king komen, moeten betrekking hebben op het jeugdwerk of het jeugdwelzijnsbeleid. Andere voorwaarden, waaraan moet worden Voldaan zijn, dat de aanvrager een organisatie met rechtspersoon lijkheid moet zijn en dat de activiteit een provinciaal karakter heeft. ge van gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Uit de aanvraag moet blijken om welke activi- teit(en) het gaat, welke jonge ren men ermee denkt te berei ken en welke kosten ermee zijn gemoeid. De verzoeken moeten ruim voor het tijdstip van organisatie van de activiteit worden gedaan, het liefst drie maanden van te voren. Voordat gedeputeerde staten een beslissing nemen, vragen zij advies van de Zeeuwse Jeugdraad, gevestigd in Middel burg. In de Jeugdraad zijn aller lei sectoren vanuit het jeugd(welzijns)werk vertegen woordigd. De vergaderingen van die raad zijn openbaar en er is spreek recht. Subsidieverzoeken kun nen daar dan ook mondeling worden toegelicht. Particulieren kunnen geen sub sidie aanvragen, maar vereni gingen, stichtingen en dergelij ke kunnen dus wel terecht. Het te subsidiëren project moet bijdragen aan de ontwikkeling, vernieuwing en voortgang van het jeugdbeleid in Zeeland. De organisaties moeten zelf ook bereid zijn geld op tafel te leg gen en als er andere subsidie bronnen zijn, dan doet de pro vincie niet mee. Er zijn drie soorten subsidies voor het jeugdbeleid: experi mentensubsidie, start- of stimu leringssubsidie en een categorie Óverige. Een experimentensub sidie wordt alleen verstrekt, als het om een nieuwe activiteit voor de provincie gaat. Start- of stimuleringssubsidie wordt toe gekend als het gaat om een ac tiviteit, die niet in het provincia le takenpakket thuishoort, maar die toch van zo'n belang is, dat de provincie eraan mee wil doen. De start- of stimulerings subsidie wordt maar één keer voor hetzelfde doel verleend. De overige subsidies worden gegeven als het gaat om activi teiten, waarvoor geen andere subsidiemogelijkheden zijn. De experimentensubsidie en de overige subsidies kunnen gedu rende enkele jaren voor dezelf de activiteit worden toegekend. De aard van de activiteiten moet natuurlijk steeds betrek king hebben op jongeren, maar verder zijn er nauwelijks beper kingen. Het kan gaan om sociaal-cultureel werk, educa tief werk of enig ander terrein van het welzijnsbeleid. Aanvragen om subsidie moeten worden ingediend bij het colle- 25 oktober - u loopt toch ook mee voor Nepal? h De Zeeuwse beplantingscom missie vergadert woensdag 29 oktober, 14.00 uur, in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De commissie praat over het provinciale beleid ten aanzien van beplantingen. Zij doet dat aan de hand van een notitie, waarin onder meer wordt gesteld, dat beplanting (langs wegen en dijken in de loop der tijden alleen nog een landschap pelijke functie heeft. Vroeger werd het hout van knotwilgen gebruikt voor het maken van zinkstukken en er was vraag naar hakhout. Op die manier is de beplanting niet meer renda bel te maken, waardoor het no dig is te kijken naar regelingen voor onderhoud en financiering daarvan. Bij windsingels, boomgaarden en produktiebos heeft de be planting nog wel een economi sche functie en daar is dan ook minder behoefte aan regelin gen. De commissie behandelt verder het meerjarenplan bos bouw van het rijk. De vergadering is openbaar. IEÜWS Zeeuwse waterschappen In 1973 hebben provinciale sta ten het waterkwaliteitsbeheer in Zeeland opgedragen aan de waterschappen. De water schappen hebben daarop plan nen gemaakt, waaruit de bouw van persleidingen en waterzui veringsinstallaties is gevolgd. Per waterschap zijn die voorzie ningen geregeld en daar de om standigheden per schap ver schillend zijn, is er nogal ver scheidenheid in de hoogte van de waterzuiveringsheffing. Zo moet een gezin in het gebied van het waterschap Het Vrije van Sluis per jaar 264 gulden zuiveringsheffing betalen en een gezin in het gebied van het waterschap Tholen 153 gulden. Een werkgroep heeft onder zocht hoe het waterbeheer zo kan worden geregeld, dat er eenheid in beheer, bestuur en tarieven zou kunnen worden gebracht. De ideaalste oplos sing werd voorzien als de pro vincie het waterkwaliteitsbe heer in haar takenpakket zou hebben. Maar in de loop der ja ren hadden de waterschappen al zoveel op poten gezet, dat het niet zinvol was zo'n totale ommekeer te bewerkstelligen. Een goede oplossing werd ge zien in de mogelijkheid het aan tal waterschappen terug te brengen. Onderzocht is op wel ke manier dat het best zou kun nen gebeuren en het dagelijks bestuur van de provincie is in middels tot de conclusie geko men, dat kan worden gewerkt met twee waterschappen voor de hele provincie. Er is ook nog gekeken naar één waterschap voor heel Zeeland, maar de Westerschelde is zo'n duidelijke scheidslijn, dat toch de voorkeur wordt gegeven aan een waterschap voor Zeeuwsch-Vlaanderen en een waterschap voor overig Zee land. De twee schappen krijgen gezamenlijk de beschikking over een laboratorium, dat vooral van belang is voor de waterzuiveringstaak. Waterschapsgedeputeerde J.D. de Voogd is het met de keuze van het college niet eens. Hij vindt wel, dat aan samenvoe ging van de waterschappen niet is te ontkomen, maar dat die niet zo ver hoeft te gaan, dat er maar twee overblijven. De oorspronkelijke taken van de waterschappen -het beheer van de waterkwantiteit de wegen; de waterkeringen (het polder- peil)- kunnen in de nieuwe si Als nadeel van twee water schappen voor de hele provin cie noemen gedeputeerde sta ten de afstand tussen het bestuur en de bestuurden, die groter wordt dan nu het geval is. Nu is er immers per regio een waterschap met een kantoor en een bestuur als het ware binnen handbereik. Onoverkomelijk vinden gs dat bezwaar niet. In hun voorstel aan provinciale tuatie ook beter tot hun recht komen, aldus gedeputeerde staten, doordat een groter werkgebied ontstaat. Nu zijn er bijvoorbeeld in Zeeuwsch- Vlaanderen drie waterschappen en zijn er drie besturen verant woordelijk. Na de concentratie zal er een bestuur zijn voor de regio, waardoor meer eenheid ontstaat. Bovendien wordt vol daan aan de oppervlakte-norm die voor waterschapsgebieden wordt gesteld. In de Abdij in Middelburg is sinds half september het Roose velt Studiecentrum gevestigd. Doel van het centrum is de twintigste eeuwse geschiede nis van Noord-Amerika in Euro pa meer bekendheid te geven en onderzoek naar die periode te bevorderen. In het centrum zijn gevestigd een bibliotheek, een documen tatiecentrum en een expositie ruimte. Verder is er -samen het bureau voorlichting van de provincie- de beschikking over een audio visuele ruimte. Het centrum beschikt over een col lectie boeken, films en video banden over president Theodo re Roosevelt (1858-1919), pre sident Franklin Delano Roose velt (1 882-1 945) en over diens echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962).' De collectie is niet alleen bedoeld voor weten schappers, ook scholieren kun nen er terecht, bijvoorbeeld voor materiaal voor een scriptie. Er is een tentoonstelling inge richt, gewijd aan de twee presi denten en mevrouw Roosevelt. Ook wordt aandacht besteed staten wijzen zij erop, dat Zee land overzichtelijk is en dat de huidige en de nog aan te leggen wegverbindingen de bereik baarheid ten dienste zijn. Bij de nieuwe verbindingen wordt vooral gedacht aan de weg over de stormvloedkering in de Oosterschelde en die over de Oesterdam. De weg over de Philipsdam is in dit verband van mindere betekenis, doordat het niet om een interne Zeeuwse verbinding gaat. Het statenvoorstel is aan de ze ven waterschappen in de pro vincie gezonden: Het Vrije van Sluis, De Drie Ambachten, Hulster Ambacht, Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland, Tho len en Schouwen-Duiveland. De waterschapsbesturen wordt om hun standpunt gevraagd. De statencommissie voor milieu en voor waterstaat behandelen het voorstel in hun vergadering van januari en provinciale sta ten spreken zich in februari 1987 uit. Nadat provinciale staten het besluit hebben genomen, zullen gedeputeerde staten, in nauw overleg met de waterschappen, de reorganisatie doorvoeren. aan de periode, waarin de Roo sevelts over de Verenigde Sta ten presideerden en aan de historische band die er tussen de Verenigde Staten en Neder land bestaat. Medewerkers verzorgen op ver zoek in het studiecentrum lezin gen en film- en videovertoningen over de Roosevelts en hun tijd. Het Roosevelt Studiecentrum, Abdij 9, Middelburg, is 's woensdags en donderdags voor het publiek geopend. Voor de expositie zijn de openingstijden van tien tot twaalf eh van twee tot vier. De openingstijden van de bibliotheek zijn van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. Voor de bibliotheek kunnen ook afspraken worden gemaakt bui ten de officiële openingstijden. Het studiecentrum is telefo nisch bereikbaar onder de num mers 01180-31 590 en 31 356. De tweede kamer uit Gedepu teerde Staten houdt op dinsdag 28 oktober vijfmaal zitting om beroepschriften over bijstands zaken te behandelen. De be zwaren richten zich tegen besluiten van de gemeenten Middelburg, Vlissingen, Arne- muiden en Terneuzen (2x). De zittingen beginnen om 10.00, 10.20, 10.40, 11.00 en 11.20 uur. Donderdag 30 oktober, 11.45 uur, houdt de voorzitter van het college van GS zitting in een Arob-zaak. Het gaat om het weigeren van bijstand op grond van artikel 45 van de algemene bijstandswet (spoedshalve bijstand). Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie, bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 ÏAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA pot solliciteren vrijdag 24 oktober om 19 uur aan de zaak. COLLY ideens in de maten 140 x 200, 200 x 200 en 240 x 200 cm. gevuld met 65% of 90% originele dons. zolang de voorraad strekt. elke dag geopend tot 18 uur. alleen vrijdags tot 21 uur. (let op: zondags gesloten), tel. ned.: 01155-2010. tel. belgië: 0031-11552010. -ji U verhuist niet dagelijks. Het is dus verstandig, u vooraf goed te oriënteren. We hebben voor u een informatieve brochure over het wonen in onze service-appartementen. In die bro chure staan ook de diverse tarief mogelijkheden genoemd. U mag natuurlijk ook komen kijken. Dan kunt u een appartement be zichtigen en als u vragen heeft, zul len we ze graag beantwoorden Privacy staat bij onze stichting hoog in het vaandel geschreven. U woont zelfstandig (en stijlvol!) en u kunt tóch gebruik maken van onze bij zondere vormen van dienstverle ning, zoals: - uitgelezen warme maaltijden in een dagelijks keuze-menu - dag en nacht-alarmservice - eventueel huishoudelijke hulp Bel voor het maken van een af spraak met de heer J. Horstman of vraag eerst onze documentatie aan. Stichting Serviceflats De Schakel en De Horst, De Horst 48, 4461 WZ Goes, tel. 01100-28120 Naam: Adres: Postcode/Woonplaats: S.v.p. geheel ingevuld verzenden aan bovenstaand adres. ZClnj

de Vlissinger | 1986 | | pagina 13