uit 07 Het lakeeliert 't Zeepaardje en De Witte Swaen nu een geheel Zdek'n bin zaek'n Rhythm and Blueskroeg De Bloesbak voor jong en oud Nieuwe kleding voor 'team Grent' Nieuwe shirts Marathon-dames PM W1. ALS JE ALLES GOED BEKUKT nr Groeneveld opticiens Delta Stoffenhuis en Pfaff-naaicentrum Hemelaar haalden unieke zelfmaakmodeshow naar Vlissingen 1 Zijnen Damesmode toonde herfst- en wintercollectie Gratis spaarbankkalender 'Kind en Landschap' Parfumeriespeciaalzaak Louisse opent in Vlissingse Walstraat Woensdag 15 oktober 1986 DE FAAM - DE VLISSINGER JOHNNY MALAWAUW HEROPENT SPORTSCHOOL Karate Sportgekken Body-heat Hei konstante aanbod uit de internationale modewereld dat permanent bij ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd modieus bij te lopen. C...geweldige sfeer, die Iniet is te evenaren... Johnny Malawauw heropent zaterdag 18 oktober zijn sportschool. In het voormalige gebouw van de Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg hoopt hij te kunnen voortzetten wat hij in amper vier jaar tijd opbouwde in het Schuttershofcomplex. l)aar werden in maart van dit jaar tot zijn grote verdriet alle apparaten tot schroot ver klaard. nadat een allesverwoestende brand in disco Cavern over sloeg naar de sportschool. Het Schuttershof complex kreeg een an dere bestemming (onder meer filmtheater) en de 38-jarige Mala- wauw moest uitkijken naar een nieuw onderkomen. Omdat stom- toevallig de ouderen gingen verhuizen naar de Molstraat, greep de sporlschooluitbater de kans met beide handen aan om in het ge bouw ernaast splinternieuwe apparatuur neer te zetten, zodat zijn leden body building, fitness of figuurcorrectie nog beter zouden kunnen beoefenen. De opening zaterdag krijgt een feestelijk tintje met een receptie tussen 14 en 19 uur. Terugkijkend treurt Malawauw, die zijn dagelijkse brood ver- dient bij de kerncentrale van de P7.EM Borssele, om de toen :j ontstane ravage. "De school be- stond vier jaar. De apparatuur was net afbetaald en ik kon er dus eindelijk wat aan gaan ver- dienen". Hij geeft toe dat de verzekering de ontstane schade betaalde. "Maar ik heb nu meer geïnvesteerd dan ik van de ver- zekering terugkreeg. Het ge bouw is groter en er zijn meer toestellen. En dat kost allemaal .extra geld". Behalve deze sportschool heeft Malawauw ook nog een karale- scliool aan de Rotterdamsekaai. In 1972 nam hij die over van Hans Harthoren, in karatckrin- gcn een bekende sportman. "Ei genlijk", lacht Malawauw nu, "begon ik de sportschool om de karateka snelle krachttraining te laten doen. Ik kwam er name lijk achter dat karate- beoefenaars in Japan daar ook mee bezig waren. Die opzet mislukte. Niet zozeer, geloof ik, omdat de jongens het niet wil den, eerder omdat ik ze zelf on voldoende stimuleerde. Boven dien is er een verschil in benade ring van de sport. Bij bodybuil ders is er veel meer sprake van sociaal contact. Karatcka's be oefenen hun sport anders. Het is geen kwalificatie, maar aan de bar hangen met een kopje k,offie is tijdens het beoefenen van Karate ondenkbaar. Bij bo- dybuilden of fitness hoort dat er stomweg bij". Werken hij de PZEM en sport scholen houden. Kan één per soon dat allemaal aan "Ik doe het samen met mijn broer, die zich vooral met kara te bezighoudt", formuleert hij voorzichtig. "Maar ik kan in derdaad niet de hele dag in de sportschool zitten. Ik krijg ech ter hulp van een groot aantal sportgekken, die veel van hun sport weten en de leden dus goed kunnen begeleiden. Ik hoef ze niet te betalen, ze trai nen zonder ervoor te betalen. We hebben onlangs vergaderd en vastgesteld hoe we de zaken gaan regelen. We zullen nu nog meer dan voorheen de begelei ding verzorgen. Ik heb zelf een diploma van de body build bond. En de mensen die begelei den zijn stuk voor stuk gekwali ficeerd. Wie dus binnenkomt en zegt aan de dames of heren be geleiders ik heb dit of dat voor' ogen, ik wil hier of daar afslan ken of daar spieren ontwikkelen *Johnny Malawauw, letterlijk op handen gedragen. krijgt een schema en als dat noodzakelijk is een eetadvies. Overigens geen dieetvoor- schrift. Dat weten we niet". Sportscholen zitten in de lift. Na de opening van Malawauw zijn er drie in Middelburg en minstens evenveel in Vlissingen. Heeft Malawauw een kans om het hoofd boven water te houden? Johnny Malawauw weet niet een-twee-drie te antwoorden. Dan blijkt zijn voorzichtig for muleren ook iets met beschei denheid te maken te hebben. Medewerkers en leden die tij dens het gesprek mee aan tafel kwamen zitten vertellen dan honderd uit over de geweldige sfeer die bij de sportschool van John -zoals vrijwel iedereen hem noemt- heerst. "Een sfeer die nauwelijks is te evenaren en die in de nieuwe school zeker weer terugkomt", knikken ze vastberaden". Behalve fitness of bodybuilden - bouwen aan het lichaam- kun nen mensen die aan lichaamsbe weging willen doen ook deelne men aan een body-hcat-groep die een aantal keren per week bij elkaar komt. In het gebouw zelf is nog ruimte te over om an dere activiteiten te ontplooien. Gedacht wordt om naast de ruimte met toestellen, het body- heat-lokaal en de bar met spel len ook nog ooit eens een sauna te bouwen. Dat is echter toe komstmuziek, aldus Johnny Malawauw. Lijstenmakerij 't Zeepaardje en kunsthandel De Witte Swaen vor men nu een geheel. Voorheen 'draaiden' de beide zaken apart, de lijstenmakerij van Koos en Tanny Treffers in het pand op nummer 7 aan de Vlasmarkt en de kunsthandel van Tom en Joan van Dijk op nummer 9. Beide zaken hadden veel gemeen en er was al een goede samenwer king. De Witte Swaen is al vijf jaar aan de Vlasmarkt gevestigd en 't Zeepaardje zo'n drie jaar. Vanaf vorige week zaterdag vor men de twee een eenheid, als ven nootschap onder firma. In veer tien dagen tijd is de 'samensmel ting' daadwerkelijk tot stand ge komen. De scheidingsmuur is er uitgebroken en er is nu een grote ruimte ontstaan. In het ene ge deelte ligt het accent op de lijsten makerij - er zijn zo'n 180 verschil lende lijsten - en in het andere deel is de kunsthandel onderge bracht, overzichtelijk gegroe peerd van abstract tot modern en van romantische voorstellingen tot het realistisch schilderen. Er is ook een ruimte waar exposities gehouden kunnen worden "maar dat /uilen er hoogstens zo'n vier of vijf per jaar worden", legt Tom van Dijk uit. De collectie in de nieuwe 'twee-eenheid' is bij zonder groot. Ook de prijzen zijn sterk uiteenlopend. Voor tien gul den is er al een reproduktie te ver krijgen; voor origineel werk moet rond de zeshonderd gulden wor den neergeteld. Schilderijen en aquarellen kunnen voor vijfenze ventig gulden van eigenaar ver wisselen maar er zijn ook werken bij die zo'n slordige twaalf mille moeten opbrengen. Kwaliteit staat bij de ondernemers voorop en verder kopen en verkopen we alleen werken die we zelf mooi vinden', verzekeren zij. Vorige week vrijdag was er een bijzonder druk bezochte receptie en 's zater dags een open huis in de nieuwe zaak. De rhythm and blueskroeg 'De Bloesbak' aan het Damplein in Middelburg (voorheen Het Koper Galjoen) krijgt een gemêleerd ge zelschap binnen zijn muren. Jong en oud gaan er in een prettige sfeer met elkaar om. En dat is ook de bedoeling geweest van Da ve Hernaus toen hij ruim drie maanden geleden zijn zaak in Middelburg begon. Door enkele simpele ingrepen veranderde hij het interieur, plaatste er een op klapbaar podium en schafte een biljart aan met een blauw laken om in de 'Blue'-sfeer te blijven. Regelmatig treden er in De Bloes bak muziekgroepen op. De 37-jarige ondernemer probeert bands te krijgen die nog zonder versterkers werken, 'om het ge luid wat binnenshuis te houden'. De hoofdkleuren in de nieuwe zaak zijn blauw en bruin. Het po dium is, als er geen band speelt, opgeklapt en vormt een decora tief geheel versierd met bloemen en planten. Dave Hernaus heeft verschillende soorten tapbier, zo als Palm, Stella en De Konink. Voorlopig kan er alleen nog maar een broodje worden genuttigd, maar op korte terijn is de onder nemende uitbater van plan om een dagschotel op de kaart te plaatsen, zodat de klanten die niet voor de maaltijd naar huis willen in de zaak een hapje kunnen eten. De Bloesbak is dagelijks geopend van 12.00 uur tot 01.00 uur 'en als het erg gezellig is kan ik altijd nog een uurtje verlengen', stelt de Bloesbak-eigenaar. De jongste Bloesbak k en is ten Damesmodehuis Zijnen heeft een uitgebreide collectie herfst- en wintermode in huis. Daarvan kre gen de bezoekers van de huisshow in de zaak aan de Sint Ja- cobsstraat 31 in Vlissingen vorige week vrijdag een duidelijke im pressie. Zes mannequins lieten in vlotte stijl de vele creaties zien. Ladyspeaker Wil van Son presen teerde de shows. Er waren drie 'voorstellingen' no dig om alle belangstellenden een kijkje te gunnen. Nieuw bij Zij nen Damesmode zijn jassen, rok ken en broeken van spijkerstof afgewerkt met kurk; een nieuwe trend met verrassende resultaten. Verder werden gebreide pakjes en japonnen geshowd maar ook veel wollen mantels zijn er dit najaar te zien. Zowel voor de jonge vrouw als voor oudere dames heeft Zijnen een grote en kwalita tief goede collectie kleding in de rekken hangen. De kleuren zijn dit seizoen overwegend okergeel, aquablauw, kobalt en groen blauw. Er werd uitbundig gecom bineerd met mantels, korte jasjes, japonnen,jacks, rokken, blouses en fraaie uitgewerkte jumpers en truien. Ook de grote maten wor den bij Zijnen niet vergeten; de collectie 'loopt' van maat 36 tot en met 46. Het zaalvoetbalteam van bakker Nico Grent is gepromoveerd naar de hoofdklasse en dat was voor de Vlissingse bakker reden genoeg om 'zijn' team van nieuwe kleding te voorzien. Staand van links naar rechts: sponsor Nico Grent, Rinie Davidse, Frans de Kok, Mar Verha- ge, Theo Francke, Ronny de Visser, coach Ton Uitterhoeve. Voorste rij, van links naar rechts: Albert Slinger, Mark Pasveer, Peter Cyvat, Piet de Jager. Johny Castelein. Het Delta Stoffenhuis aan de Ka naalstraat 33 in Oost-Souburg en het Pfaff naaimachinecentrum G. Hemelaar aan de Nieuwendijk 29 in Vlissingen bezorgden hun vaste klanten en andere geïnteresseer den een unieke show van zelf- inaakmode. Daarvoor hadden de heide ondernemers, P. Baas en G. Hemelaar, de show van het Duit se modeblad Neue Mode naar Vlissingen gehaald. De show, vorige week donderdag in Brittania in Vlissingen gehou den, werd door ongeveer 650 da- Café Barouge (eigenaars Jan en Rosa Heiligers) hebben de intact gebleven damesselectie plus de nieuwe aanwinsten van handbal vereniging Marathon in nieuwe shirts gestoken. Marathon speelt in de eerste klasse van de afdeling en probeert nu wat hoger op de ranglijst te eindigen. Staand van links naar rechts: Pe tra de la Cousine, Brenda van Rijswijk, Ciska Blinkhof, Myra Stoffer, Marijke van de Berg, Syl via Geljon, Jack du Pon (coach) en Marina Plomp. Zittend van links naar rechts: An- ja Blinkhof, Ina Minderhoud. Ni cole Tupanwaél, Ina van. Belzen, Colinda de Nooyer en Jan de Kok. De nieuwe aanwinst Gerda van de Beek ontbreekt. imnst V.ifM i mes bekeken. Tijdens de mid dagshow waren er nog enkele plaatsen over, maar de avond voorstelling van Neue Mode was al weken voordien uitverkocht. Het was de zesde achtereenvol gende keer dat Neue Mode in Vlissingen showde. Behalve in de Scheldestad wordt de show alleen in Rotterdam getoond. Ongeveer zestig creaties werden in vlotte stijl getoond. De modekleuren oker, blauw-groen, rood en zwart kwamen veelvuldig voor en voorts werden dezelfde creaties getoond in een andere stof en mo tief, met verbluffende resultaten. Neue Mode had ook nogal wat gebreide stoffen in de collectie. Aan de hand van een programma konden de aanwezigen het ge bruikte patroon en de stof aan kruisen. Het Delta Stoffenhuis heeft het merendeel van de ge toonde stoffen, of in ieder geval stof van gelijke structuur en kwa liteit, in huis. De bezoekers kre gen ook een tas met informatie materiaal en de oktober editie van het modeblad Neue Mode mee naar huis. Pfaff Naaimachinecen trum Hemelaar toonde in de hal van het hotel de nieuwste ontwik kelingen op naaimachinegebied. Nieuw daarbij was een overlock- machine, een apparaat waarmee supersnel kan worden 'afge werkt'. De 36-jarige Vlissingse naaimachinehandel heeft zo rond de twintig types Pfaff- naaimachines in de collectie. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Hm i *$it> V, De Verenigde Spaarbank geeft in de week van de Wereldspaardag, dinsdag 21 oktober a.s., de spaar bankkalender voor 1987 uit. Hiermee houdt de spaarbank een al 38 jaar durende landelijke tra ditie in stand. De spaarbank heeft gekozen voor het thema "Kind in het Landschap". Dit sluit geheel aan bij de keuze van de Raad voor Europa die 1987 heeft uitge roepen tot "Jaar van het Land schap". Het is de vierde keer dat de spaarbank "het Kind" in het thema heeft betrokken. In deze keuze is zij gesterkt door het suc ces dat dit thema in de drie voor gaande jaren heeft gehad. Voor het ontwerp tekende de in Am sterdam wonende schilder, grafi cus en illustrator Erno Tromp. In de week van 20 tot en met 24 ok tober, krijgen cliënten van de spaarbank deze fraaie kalender gratis mee. Daarnaast zijn er, ook traditie-getrouw, voor zowel jong als oud eveneens leuke gratis at tenties verkrijgbaar. Bovendien krijgt een ieder die in de periode van 20 oktober t/m 7 november een Patent-rekening opent of een opdracht geeft tot automatisch sparen een zilveren rijksdaalder cadeau. Dit wel zo lang de voor raad strekt. Dinsdag 21 oktober opent parfumeriespeciaalzaak en schoonheidssa lon Louisse de deuren voor het publiek aan de Walstraat 91 in Vlissin gen. In het pand waar de plaatselijke VVV voorheen was gevestigd heeft Jan Louisse zijn parfumerie op stijlvolle wijze ingericht. Maan dagavond is er voor genodigden een receptie en vanaf dinsdag is er in de zaak de hele week open huis.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9