uit Q? het zakeiliart ....hier is alles rustiger, bedaarder, maar ook meer recht door zee.... Zeventienjarige Vincent Maas begint video/t.v.-zaak Vinci's Instrumentmaker/Uurwerkmaker Jan Stins WEGWERPROMMEL HOUD IK BUITEN DE DEUR Marca toonde herfst- en wintercollectie ebbeu Kustlicht kleedt Meeuwen IV Cursus 'Pech onderweg' in Middelburg en Goes Kwekerij Moesbosch 'in de steigers' 0e Faam c« DeVlissinger EVERT VERSPEEK, BEDRIJFSLEIDER TREFCENTER Woensdag 8 oktober 1986 DE FAAM - DE VLISSINGER Gewaarschuwd Dynamisch Damesmodehuis Steketee showde herfst- en wintercollectie 1ÈË£- Steigerbouw sponsort zaalvoetbalteam Marcel Robbe exposeert in Rabobank Woonlasten I Evert Verspeek heeft het best naar zijn zin in Middelburg. De man die in april Meindert van Duin opvolgde als bedrijfsleider van het Trefcenter zegt dit niet om 'zijn kooppubliek' te paai en, nee: hij laat dat gedurende een bijna één uur durende ge sprek op zijn kantoor duidelijk merken. Vorige maand betrok hij met zijn gezin een huis even buiten Middelburg. En het is de bedoeling dat de familie Ver speek echt Zeeuws wordt, hoe wel de zachte g nog niet zo snel zal zijn aangescherpt. Verspeek, afkomstig uit Bra bant, is een man van de prak tijk. Hij is vaak te vinden bij de rekken en de mensen die daar service verlenen. Ook de slagerij en de bakkerij in de supermarkt bezoekt de bedrijfsleider regel matig om zich daar persoonlijk op de hoogte te laten stellen van het reilen en zeilen. „De Zeeuwen zelf ken ik nauwe lijks. Het lijkt er echter op dat de mensen hier veel gemoedelij ker zijn", ervaart hij bij zijn per soneel. „Maar ze geven ook rechtstreeks antwoord. In ande re plaatsen waar ik voor dit con cern werkte in een leidinggevende functie, kropten ze de zaken veel meer op. En dan kreeg je op gegeven moment een explosie". En privé: „Je merkt dat ook buiten de zaak. Als je hier voor een stoplicht wacht, gebeurt dat met veel meer rust. In de randstad of in Arnhem, plaatsen waar ik woonde, hoor je achter je zoem- zoem zoem. En dan trekken ze vol gas op. Hier is alles rustiger, bedaarder, maar ook meer recht door zee". Toch was de man die eerst werk te in de grootste Trefcenter vesti ging, de Maxis in Muiden en later in de nieuwste in Arnhem, gewaarschuwd voor de Zeeu wen. Ze zouden stug, moeilijk toegankelijk zijn. „Tot nu toe is mij nog niets daarvan geble ken". Hij noemt een voorbeeld: „Ik heb bij mijn huis een paar schapen staan. Ik heb er eigen lijk weinig verstand van, maar het is wel leuk. Kortgeleden waarschuwde een buurman me: Let op uw rammen. Ze beginnen al een beetje te spelen. Alleen al uit dat kleine feit blijkt dat er een bereidheid is om elkaar te helpen. Die man had ook kun nen denken: Hij bekijkt het maar". De Middelburgse vestiging van Trefcenter is de oudste en tevens - samen met de Venlo - de enige die echt een koperen jubileum kan vieren, zoals dat momenteel in de vestiging aan de Beenhou wersingel uit volle borst gebeurt. Maar zo'n oude vestiging ver toont wat kwalen. Uitbreiding zit er niet in en de rekken staan nogal dicht op elkaar. En als men zoals de 40-jarige nieuwe bedrijfsleider gewend is aan een spiksplinternieuwe zaak zoals in Arnhem, waar hij adjunct be drijfsleider was, dan valt één en ander nog wel eens rauw op de maag. Klagen doen mensen als Verspeek evenwel niet. Hij com plimenteert zijn personeel: „Ik heb alle waardering voor de mensen die hier werken. Bijna geruisloos krijgen ze het voor el kaar om met de smalste paden het hoogste aantal klanten van alle Trefcenter-vestigingen te be dienen. Ik heb daar enorm veel bewondering voor. Ze doen dat weliswaar 's avonds, maar dat moet zo gebeuren dat de klanten alles kunnen meenemen wat er hoort te liggen. En als je be denkt dat we pakweg 40.000 ar tikelen verkopen, dan onderstreept dat nog eens extra hoe moeilijk dat is". Middelburg is evenwel niet de hoogst scorende zaak in het va derlandse Trefcenter/Maxis- gebeuren als het om de omzet gaat. Verspeek: „Maar wel pro centueel de best beklante. Deze vestiging is meer een buurtwin- kel dan bijvoorbeeld Maxis in Muiden. Mensen komen hier soms drie keer per week hun da gelijkse boodschappen doen. In Muiden komen ze één keer in de zoveel tijd en laden hun bood- schappenkar vol met wat op een briefje staat. Het Trefcenter hier is trouwens ook een enorm dy namisch bedrijf. Als ik het ver gelijk met Arnhem, een spiksplinternieuwe zaak waar de eisen des tijds waren onderge bracht, dan zie je dat hier met het nodige improviseren enorm veel gebeurt. En dan neem ik mijn petje af voor de mensen die hier werken en een klant vriendelijke sfeer creeren". Een van de minder positieve za ken die het Trefcenter boven het hoofd hangt is het betaald par keren. Jaren heeft de bedrijfslei ding van warenhuis onderhandeld met de gemeente. „Waarschijnlijk gaat dit betaald parkeren in per 1 januari. Ik vind het ook wel logisch dat het gebeurt. Vooral omdat de ge meente haar parkeerkelder vol wil hebben. Maar ik kan nu al zeggen dat we anderhalf uur parkeren terug betalen aan onze klanten, zodat wie bij het center koopt, in ieder geval tis de auto kan parkeren. n onze Sj t Tref- al gra- U Al heel vroeg toonde Vincent Maas belangstelling voor elektro nica. Hij was amper vijf jaar toen hij al radio's en televisietoestellen uit elkaar haalde. Inmiddels, na een opleiding elek tronica aan een LTS, kan hij ze ook in elkaar zetten. Reden voor hem om een eigen zaak te begin nen. Nu nog wel onder supervisie van zijn moeder, maar als hij over enige tijd zijn middenstandsdiplo ma haalt, wordt de nu 17-jarige zelfstandig ondernemer. Sinds half september is Vinci's (Engels voor Vincent) video/t.v.- zaak geopend. Op de hoek van de President Rooseveltlaan en de Willem Witzenstraat in Vlissingen heeft de jeugdige Vincent zijn handel opgesteld. Hij probeert zijn artikelen, een groot deel over jarige toestellen (maar wel nieuw), occasions en ook nieuwe artikelen op een zo voordelige manier aan de man/vrouw te brengen. In het video-gebeuren zijn Panasonic en JVC de meest verkochte merken en op televisiegebied kan de jonge ondernemer alle merken leveren. Na zijn LTS-opleiding heeft Vin cent Maas in een elektrozaak het verkopersvak geleerd. Maar hij wilde toch liever voor zichzelf be ginnen, en dat is nu verwezenlijkt. Naast radio-, televisietoestellen en videoapparatuur, zijn ook video banden (bespeeld en onbespeeld), lichtslangen en spiegelbollen voor disco-effecten in het verkooppro gramma opgenomen. Vinci's video/t.v. kan voor onver hoopte reparaties aan de appara tuur terugvallen op de diensten van Florizone Electronic Research die in hetzelfde pand is onderge bracht. Vincent Maas Jan Stins is weer in zijn element. De 32-jarige instrumentmaker en uur werkmaker kan zich weer met zijn vak bezighouden. Twee jaar lang verbouwde hij een monumentenpand aan het Damplein 7 in Middel burg tot een ruime en sfeervolle showroom annex werkplaats. Veertien dagen geleden kon hij het resultaat openen. In de winkel heeft hij een collectie Franse klokken, echte pronkstukken van degelijk vakwerk en horloges, eveneens iets aparts en van zeer goede kwaliteit, onderge bracht. "Alleen de betere merken verkoop ik in mijn winkel, wegwerp- rommel houd ik buiten de deur", verzekert hij met overtuiging. Damesmodehuis Steketee toonde in de zaak aan de Lange Zelke in Vlissingen de nieuwe herfst- en wintercollectie. Vier shows waren er vrijdag nodig om alle bezoekers een plaatsje te bieden en ook bij de ingang van de zaak was de belangstelling, voor al 's middags, erg groot. Ladyspeaker Wil van Son en haar groep lieten in vlotte stijl de vele creaties zien die Steketee voor de dames in huis heeft. Okergeel, paars, rood en zwart kwamen veelvuldig terug in de ruim vijftig sets die werden getoond. Steketee liet zien welke combinaties - en er waren er zeer veel - mogelijk zijn. Rokken, blouses, broeken, japonnen, vesten, mantels en jasjes wer den veelvuldig 'gemixed'. Ook de grotere maten kunnen bij het Vlissingse modehuis Steketee te recht. De maten beginnen bij 36 en stoppen bij 52. Ook hoeden en kleurige sjaals werden bij de crea ties gedragen. Verder heeft Steketee een grote sor tering bijouterieën in huis; die werden in ruime mate 'ingezet'. Van Haren verzorgde de bijpas sende schoenmode en de tassen kwamen van Roo- vers Leer. En kwaliteit kan hij beoordelen na een vier jaar durende opleiding John van der Voort van Kustlicht Bungalow Beheer uit Zoutelande stak het 4e elftal van VV De Meeuwen van top tot teen in het nieuw. Meeuwen bestaat hoofd zakelijk uit oudere spelers en het komt uit in de reserve 2e klasse van het zaterdagvoetbal. Op de foto staand van links naar rechts: Co-sponsor H. Kooy, Jan Janse, Lourus Roelse, Piet Pattenier, Tonny Francke, Jan-Willem Wis se, René Melis, Rob van der Hilst, hoofdsponsor John van der Voort. Zittend van links naar rechts: grensrechter Dirk Lievense, Frans Janse, Harm Simonse, Leen Din- gemanse, Daaf Francke, Otto van Winkelhof en Daaf Faasse. aan de instrumentmakersschool in Leiden en een 2-jarige oplei ding tot uurwerkmaker in Schoonhoven. Daarna werkte Stins nog enkele jaren als horlo gemaker bij een importeur in Am sterdam. De winkel en de werkplaats zijn in een grote ruimte ondergebracht. "Ik heb bewust gekozen voor een open atelier, dan kunnen de men sen zien waar je mee bezig bent". In het atelier zijn de modernste apparaturen opgesteld zoals de nieuwste quartzregelmachine, een draaibank en en freesmachine. Stins beschikt ook nog over een mechanische regelmachine. Alle maal apparaten voor de instru mentenmakerij en de uurwerk branche. Stins heeft een goede start ge maakt. Fotohandelaren weten hem inmiddels te vinden voor alle voorkomende camerareparaties en ook voor de industrie heeft Stins al enkele opdrachten in por tefeuille. "Ik ben uiteraard niet over één nacht ijs gegaan. Een rapport van het centraal instituut voor het midden- en kleinbedrijf heeft uit gewezen dat het bedrijf levensvat baar zou zijn. En toen heb ik de stap gewaagd om voor mezelf te beginnen", legt hij uit. Het monumentenpand met het opschrift 'Jan Stins - Instrumen tenmaker - Uurwerkmaker' trekt de aandacht van de voorbijganger door een stijlvolle etalage - een eigen ontwerp van Stins - die na sluitingstijd weggereden wordt om plaats te maken voor de oor spronkelijke luiken waarmee het geheel wordt beveiligd. De winkel en het atelier van Jan Stins zijn dagelijks geopend. Binnenkort start de ANWB weer in Middelburg en Goes met de al 25 jaar bestaande cursus 'Pech Onderweg'. Deze cursus geeft in zicht in de techniek van de auto en leert de cursisten zelf storingen op te sporen en te verhelpen. In de afgelopen 25 jaar volgden meer dan 175.000 mensen, waar van 50 procent vrouwen deze cur sus. Verspreid over het hele land worden in vier achtereenvolgende weken lesavonden van circa 2,5 uur gegeven. Het accent van de cursus ligt op het 'zelf-doen', met als doel de automobilist(e) handigheid bij te brengen met het technische ge deelte van de auto. Met behulp van tekeningen en een aantal be langrijke onderdelen wordt onder meer aandacht besteed aan ont steking, carburateur, koeling en het starten onder verschillende weersomstandigheden. De cursus staat onder leiding van instruc teurs, wegenwachten en techno- chef van de ANWB. Iedere cursist ontvangt een cursusboek dat ook na afloop zijn nut bewijst. De cursus begint in Middelburg eind oktober en voor Goes zijn 6, 13, 20 en 27 november vastgesteld als cursusdata. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het ANWB-kantoor aan de Lange Geere in Middelburg, telefoon 01180-15155. Marca Mode toonde vorige week woensdag in de zaak in het Miro Cen ter in Vlissingen de herfst- en wintercollectie. En die collectie is bijzon der groot. Het hele gezin kan zich bij Marca Mode kleden. Jong en oud, groot en klein, dik en dun, voor iedere groep is er een ruime keus. Dat werd op vlotte en swingende wijze getoond door de mannequins en dressmen van het Zuidburgse modellenbureau Natalie, dat alle shows in de Marca-vestigingen verzorgd. Ellis Vader presenteerde de shows in Vlissingen. Sportieve jacks in contrasterende kleuren, rib- en spijkerstof pantalons, sweatshirts en truien, maar ook feestelijke kledij wisselden elkaar af. Ook de kindermode kreeg ruimschoots de aandacht. Rood, blauw, paars, oker en zwart waren de opmerkelijkste kleuren waarin dit seizoen de kleding bij Marca 'de deur uitgaat'. Ook schoenen en alle accessoires heeft Marca in huis. De mannenmode bij Marca bestaat uit een bijzon der grote collectie truien, die in allerlei kleuren en motieven zijn uitge voerd. Voor tieners werd veel kleurige en makkelijk zittende vrijetijdskleding en joggingpakken getoond. De belangstelling voor de shows - er werden er vier gebracht - was groot. Het zaalvoetbalteam Voko Off set, uitkomend in de eerste klas van de Middelburgse zaalvoetbal competitie, heet voortaan Mobu- co. Met ingang van het nieuwe seizoen heeft de steigerbouwspe- cialist het team onder zijn hoede genomen. Mobuco-directeur A.L.P. Moe renhout overhandigde de nieuwe tenues en de bijbehorende materi alen aan het begin van de com petitie. De sponsor, geheel rechts staand op de foto poseert bij zijn team, dat als volgt is samengesteld: staand van links naar rechts, R. van Koetsveld, H. Slabbekoorn, B. Beirnaert, B. van Koetsveld en sponsor Moerenhout; zittend, W. Hoek, B. Hoek, O. Grouw, A. Poortvliet, J. Dingemanse. Rudy Castel ontbreekt op de foto die gemaakt is door Erik Blommers. Kwekerij Moesbosch, het bedrijf van de gebroeders W. en D. Jozi- asse aan de Galgeweg 5 in Koude- kerke, gaat verbouwen. Een ingrijpend karwei, waarbij er een stuk meer verkoopruimte komt, de presentatie ruimer van opzet moet worden en de 'routing' moet veranderen. De hele winter door zal met man en macht worden ge werkt om rond Pasen volgend jaar het geheel in gebruik te kun nen nemen. In die periode gaat de verkoop gewoon door. Inmiddels zijn de werkzaamheden al be gonnen. In de loop der jaren is het koopge drag van de consument veranderd. De mensen willen nu alles in één keer meenemen en ook afrekenen. Dat gaf nu nogal eens problemen. Vandaar dat we naar een oplos sing hebben gezocht. "En die is alleen maar te realiseren door een ingrijpende verandering", vertelt de heer D. Joziasse. De hoofdin gang wordt naar de zijkant ge bracht waar nu het grote parkeerterrein is. Daar komt ook de centrale kassa. Er komt een grote verkoopruimte bij om de presentatie zo optimaal mogelijk te maken. "De mensen zien nu eenmaal graag een grote sortering en daar spelen we op in", legt de heer Joziasse uit. De nieuwbouw moet ook een gro te overdekte ruimte opleveren, waar de bezoekers droog kunnen blijven als het eens regent of sneeuwt. Voor de leveranciers wordt ook een aparte ingang ge maakt. "Tot nu toe kwam alles door dezelfde ingang aan dat ver oorzaakte nogal eens irritatie als er even op elkaar gewacht moest worden", gaat de ondernemer ver der. De veranderingen worden grotendeels door eigen krachten uitgevoerd. In de Middelburgse Rabo bank wordt momenteel werk getoond van de Fransman Marcel Robbe. Het werk is eenvoudig en duidelijk. Het stelt de toeschouwer niet voor grote problemen. Robbes werk is dagelijks te bezichti gen in de passage van de Ra bobank van de Langeviele naar het Geeregebeid, tijdens de openingsuren van de bank. Uw artikel in de Faam van 24 sep tember met betrekking tot de woonlasten in de Zeeuwse ge meenten en speciaal die in de Walcherse gemeenten is voor ons aanleiding U de navolgende reac tie te doen toekomen. U vermeldt in Uw artikel, dat een alleenstaande huurder van een woning in Arnemuiden 535,— per jaar kwijt is aan onroerend goedbelasting, reinigingsrechten en rioolbelasting. Met dit bedrag slaat U de plank ver mis! Immers, het C.N.C. - rapport komt tot een bedrag van 334,— terwijl in werkelijkheid de alleenstaande huurder - doordat hij geen riool belasting verschuldigd is - slechts 241,— per jaar betaalt. Derhal ve een zeer groot verschil met Uw publicatie!! Het bovenstaande geldt eveneens voor een gezin met twee kinderen, die een woning huurt. Het C.N.V. - rapport komt tot 334,— terwijl in werkelijkheid deze huurder - doordat hij even min rioolbelasting verschuldigd is - 241per jaar betaalt en geen 350,— zoals in Uw artikel. Een niet onaanzienlijk verschil! Ook de alleenstaande eigenaar van een woning en het gezin met twee kinderen, dat een eigen huis bewoont, betalen aan woonlasten nog iets minder, dan in Uw artikel vermeld. De conclusie moet dan ook zijn, dat met name voor de huurders van een woning Arnemuiden ten opzichte van de andere Zeeuwse gemeenten niet duur en beslist niet peperduur is zoals de schreeuwende kop boven het be wuste artikel luidt. Ook ten aan zien van de woonlasten voor de eigenaren van een woning zijn nog enkele gemeenten in het Zeeuwse duurder. Wij verzoeken U met klem in de eerstvolgende editie van Uw blad in een redacti oneel artikel bovenstaande reactie weer te geven. Burgemeester en wethouders van Arnemuiden. Scheldebuurt; Wijkcommitee Ik woon er in en zit er mee Een stukje in de Vlissinger Deed me denken aan mijn vinger Het was de eerste samenkomst We trapte erin,..allerdomst Er zaten achter een tafel Mensen met een grote afel Zij vertelden precies wat moest En er werd onderling gesmoest Allen in dat zaaltje bleven stil Wat wist men ervan.., ik wil Wij kwamen alleen maar luisteren En mochten zelfs niet fluisteren Eentje was er die probeerde Om tussen die gedelegeerden Te vragen: Wat moet er gebeuren? Ze zeiden ronduit nu niet zeuren Eerst moeten wij met elkaar Het eens wordenmaar U hoort nog wel wat wij beslissen Dan kunt U zich vergewissen Dat wij onze gemeenschapstaak Vervuld hebben met groot vermaak Want na 6 a 7 jaren Van negatief vergaren Lees ik dat deze projectgroep Toch is een grote floep kritiek is gemakkelijk te geven En kan men makkelijk meeleven REMEDIE: Luister allereerst Wat de buurt beheerst Maak dan een praatje met de mensen Luister eens naar al die wensen DAN komt pas Uw taak Maar houd het dan een buurtzaak Houd rekening met jong en oud En de winkelstraat waarvan men houd Geef de buurt iets meer Geef de buurt weer sfeer De rooie of de Scheldebuurt Die al zo'n 80 jaren duurt Dat heeft echt zijn eigen aard En is nooit geëvenaard Het Scheldebuurtproject Word niet door iedereen gedekt Daarom:..aan hen die het weten En er altijd naast hebben gezeten Steek nu de koppen bij elkaar Maak een ontwerp kant en klaar Heb lak aan al die rare adviezen En laat de buurtbewoners toch maar kiezen Dan blijft ons buurtje toch maar Vlissing En is er verder geen vergissing Dan praten WIJ wel met B. en W. En storen ons niet aan het commitee Geen geld voor niet weters Maar ook niet voor bet weters Dus gewoon Gezond denkende mensen Die op komen voor ander mans wensen. H.J. Thoolen, Winkelmanstr. 17, 4381 TH Vlissingen.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9