DOE-HET-ZELF! schoonenbeig Middelburg gekabeld ..in deze bedrijfstak heeft de harde werker de maarschalkstaf in zijn ransel... ARNEVILLE HOTEL OFFICIEEL GEOPEND DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 8 oktober 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Toneelcursus-1 Toneelcursus Wandeltocht Prestatieloop Kledingbeurs Munten Marokkaanse immigranten Ouderen Kleding maken Swift-Suzuki Kledingbeurs Nicaragua Parapsycholigie Vervuiling Kijken en doen Natuur Poppen maken Speciale dienst Ouderen Zeefdrukken Engels Boetseren De Hayman Volksschilderen Video-café De Paraplu Kleding maken Ski-trim I Kledingbeurs Dansen Rommelmarkt Kledingbeurs Kinderdag Ontwikkelen Kinder-video Puzzelrit Tweede prijs Wereldnatuurfonds EO-radio Domburg Alcohol Wijn maken Jagen Dierenasiel Techniek Zo'n geluid hoort u nog wel. Maar als u niet precies verstaat wat er om u heen gezegd wordt... Met een goed hoortoestel hoeft dat niet meer. Kom daar om eens langs. Gratis proefperiode na medisch advies. Desgewenst bezoek aan huis. hoortoestellen POPPENHUIS IN TUDOR STIJL VOOR KLEUTERS Commodore Culturele Raad êm. Zou je het leuk vinden om zelf eens toneel te spelen, je te verkle den als een oude heer of een zan geres uit een popgroep? Alles is mogelijk in de nieuwe cursus 'to neelspelen' van het Z1KV. De cur sus is bedoeld voor beginners en er wordt dan ook geen enkele er varing of voorkennis verwacht. Tijdens die cursus wordt aan dacht besteed aan onder meer het spelen van een rol, dialogen- monologen en nog veel meer. Daarnaast komen zaken aan de orde zoals decors, belichting, 'schminken en muziek. De cursus start op 21 oktober en bestaat uit 20 lessen. Inlichtingen en opgave: 01180-34711/33987. Voor de toneelspelers die al een cursus hebben gevolgd, organi seert het ZIKV een cursus voor gevorderden. Hoofdschotel van deze cursus, die 20 lessen omvat, is het maken van een eigen to neelstuk en het opfrissen van eer der opgedane toneelervaring. De cursus begint 21 oktober en wie wat meer wil weten of zich wil op geven kan bellen: 01180-34711/33987. Waterschappen De meerderheid van het college van gs in Zeeland vindt dat het aantal waterschappen in de pro vincie moet worden teruggebracht tot twee. Eén ten Noorden van de Westerschelde en één ten Zuiden daarvan. Momenteel telt Zeeland zeven waterschappen. Gedepu teerde J.D. de Voogd is voorstan der van een minder rigoreuze con centratie. Zijn voorkeur gaat uit naar drie of vier waterschappen. Binnenkort zullen gs hun voorstel voorleggen aan provinciale sta ten. Ook het minderheidsstand punt van De Voogd zal daarin worden toegelicht. Wandelliefhebbers kunnen zich weer uitleven op zaterdag 18 ok tober in de 15e 'Borsseletocht'. De afstanden die men kan lopen zijn 5, 10, 15 en 25 kilometer. De start van de 25 kilometer is om 11 uur vanaf café 't klompenhuus aan de 's Heerenhoeksedijk in Borssele. De andere afstanden starten tussen 13 en 14 uur. In schrijven voor deze tocht kan op het startbureau of telefonisch: 01105-1611. Wie wandelen te langzaam vindt gaan, kan zaterdag 11 oktober meedoen aan de prestatieloop van Zeeland Sport in Vlissingen. Het gaat over afstanden van 3.5, 5.5 of 7 kilometer. Inschrijven kan vanaf 14 uur op de parkeerplaats naast de oprit in het Nollebos in Vlissingen. Alle deelnemers ont vangen een KMS herinnerings vaantje. Buurtvereniging 'Van Duyven- voorde' in Oost-Souburg houdt zaterdag 11 oktober van 10 tot 14.30 uur een kledingbeurs in buurthuis 'De Schuur' in Oost- Souburg. Kledingstukken die ter verkoop worden aangeboden kan men inleveren op vrijdag 10 okto ber tusen 9.30 en 11.30 uur. Niet verkochte kleding die na afloop van de beurs blijft liggen komt ter beschikking van de vereniging, die er een passende bestemming voor zal vinden. J.J. Grolle, medewerker van de Nederlandse Bank in Amsterdam geeft donderdag 9 oktober een le zing met dia's met als onderwerp 'de geschiedenis van het Neder landse bankbiljet'. Hij doet dat op uitnodiging van de Numisma tische Kring Zeeland. De lezing wordt gehouden in 'De Schakel' aan de Bachtensteene in Middel burg en begint om 19.30 uur. ln het Marokkaans Cultureel Centrum aan de Schuitvaartstraat in Vlissingen worden naast de mo gelijkheid voor ontmoeting voor de Marokkaanse gemeenschap verschillende activiteiten ontwik keld en georganiseerd. Momenteel vinden er wekelijks Nederlandse en Arabische lessen plaats voor volwassenen en kinderen. Daar naast is er een cursus 'kleding ma ken en breien' voor vrouwen. In de nabije toekomst wil de vereni ging graag wat meer activiteiten opzetten voor kinderen. Men denkt daarbij aan bijvoorbeeld een spel/knutselmiddag en een naai/handvaardigheidgroep voor meisjes. Om het een en ander te kunnen realiseren zijn er vrijwilli gers nodig om deze activiteiten te begeleiden. Wie 'een handje uit de mouwen wil steken' kan zich op geven: tel. 01184-78268. Na de gehouden informatiemarkt voor ouderen is er een enquete ge weest naar de wensen en proble men in de woon- en leefsituatie van ouderen in Biggekerke. Op 9 oktober houdt de Commissie Wel zijn Ouderen Biggekerke dan ook een presentatiemiddag waarop de conclusies en aanbevelingen open baar gemaakt zullen worden. Op die middag is een forum aanwezig waar men de vragen die er leven kwijt kan. Het forum wordt ge vormd door wethouder A. Lam- pert van Biggekerke, een wijkverpleegkundige, een verte genwoordiger van de PTT en een functionaris van de Stichting Wel zijn voor Ouderen. De middag wordt gehouden in het Dorpshuis in Biggekerke en begint om 14 uur. In deze toch al dure tijd is het handig als men zelf kleding kan maken. In deze cursus komen za ken als breien, naaien en haken aan bod en naaimachines zijn aanwezig. De cursus wordt gege ven in buurthuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg en zowel gevorder den als beginners kunnen op deze cursus terecht. Voor peuterop- vang kan worden gezorgd. Opga ve en inlichtingen: 01184-61252. De korfbalvereniging 'Swift' uit Middelburg heeft de importeur van Suzuki verzocht om als spon sor te willen optreden. "We heb ben laten weten dat wij erg goed reclame zouden kunnen maken voor de auto Swift Suzuki", vindt de vereniging. Wie inmiddels wél 'ja' heeft gezegd tegen een spon sorschap is steakhouse 'De Tam boer' in Middelburg. Swift is daar dan ook erg blij mee. Andere sponsors heeft de vereniging nog niet gevonden. Peuterspeelzaal 't Hummeltje' houdt op zaterdag 11 oktober van 10 tot 11.30 uur een kleding- en speelgoedbeurs in het Dorpshuis in Grijpskerke. Kleding en speel goed kunnen een dag eerder wor den ingeleverd van 13.15 tot 15.30 uur. De helft van de opbrengst is bestemd voor de peuterspeelzaal. Het Nicaragua Komitee Zeeland houdt zaterdag 11 oktober tussen 14 uur en 17 uur in de Wandel- kerk (ingang bij de Lange Jan) in Middelburg een Nicaragua- manifestatie. Er wordt informatie gegeven over de actuele situatie in Nicaragua met een diaklank- beeldserie en een spreker die in gaat op de verhouding kerk-staat in Nicaragua. Ook wordt aan dacht gevraagd voor de campagne "Nicaragua moet overleven" en treedt de muziekgroep Tupambae op (Zuidamerikaanse muziek). Alternatieve geneeswijzen staan de laatste jaren nogal in de be langstelling en vinden steeds meer erkenning. Een van de vele rich tingen binnen deze groep is het magnetiseren. De Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie heeft mevrouw Verbart, magneti- seuse, uitgenodigd om op 15 okto ber in 'De Schakel' in Middelburg iets over haar werk te komen ver tellen. De avond begint om 20 uur. Inlichtingen en reserveren via postbus 7093, 4330 GB Mid delburg. Uit het oriënterend onderzoek naar bodemverontreiniging op het terrein van een carrosseriebedrijf aan de Ring in Oud-Sabbinge blijkt dat zowel de grond als het grondwater zodanig zijn veron treinigd dat een vervolgonderzoek gewenst is. De grond is plaatselijk licht tot matig vervuild met enkele zware metalen en minerale olie. Bij de inrit aan de Prins Bern- hardstraat is de grond sterk veron treinigd met lood en op de plaats waar vluchtige vloeistoffen zijn opgeslagen is het grondwater sterk vervuild met vluchtige orga nische chloorverbindingen. In samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen organiseert het ZIKV ook dit jaar weer een cur sus 'kijken en doen'. De cursus staat open voor Middelburgers vanaf 50 jaar die willen ken nismaken met kunstzinnige vor ming. Naast het verkennen van de eigen mogelijkheden op het ge bied van tekenen, schilderen, ruimtelijke vormen en textiele werkvormen maken de cursisten ook kennis met verschillende kunstuitingen door de eeuwen heen. Zo staan onder meer op het programma een lezing en mu- seumbezoek. De cursus bestaat uit 28 lessen op de woensdagmor gen van 9.30 tot 11.30 uur en wordt gegeven in het gebouw van het ZIKV aan de Kuiperspoort in Middelburg. De eerste cursusbij eenkomst is op woensdag 22 ok tober. Op vrijdag 10 oktober is er echter eerst nog een kennisma kingsbijeenkomst in het nieuwe gebouw van de SWO aan de Molstraat om 9.30 uur. Inlichtin gen: 01180-27537/34711. De Natuurvereniging afdeling Walcheren van de KNNV organi seert op zaterdag 11 en zondag 12 oktober een herfstwandeling op het landgoed Ter Hooge. Aan het begin van de wandeling krijgen de deelnemers een routebeschrijving met vragen en opdrachten. De wandeling duurt ongeveer ander half uur en kan worden gelopen van 13.30 tot 17.30 uur. Het start punt van de route is bij Ter Hoo ge aan de Koudekerkseweg in Middelburg. Bij voldoende belangstelling start buurthuis 'De Zwaan' in Oost- Souburg met een cursus poppen maken. De lessen worden gegeven op maandagmiddag. Inlichtin gen: 01184-61252. Met als thema 'Gaven delen we reldwijd' wordt er op zondag 12 oktober- in de Johanneskerk in Vlissingen een speciale dienst ge houden. Voorganger in deze dienst is ds. J.W. Glashouwer. Medewerking aan deze dienst ver leent het Zuid-Molukse zangkoor 'Sion' uit Souburg. Ook leden van de hervormd/gereformeerde werkgroep werelddiaconaat en de hervormde- en gereformeerde zendingscommissies zullen een bijdrage leveren. De dienst begint om 9.30 uur. De Algemene Bond voor Ouderen houdt op dinsdag 14 oktober in 'De Schakel' aan de Bachtenstee ne in Middelburg haar najaars vergadering. Op de agenda staat onder meer een voorstel tot wijzi ging van de statuten en regele- menten. De vergadering begint om 14 uur. Bij voldoende belangstelling start 'De Piek' in Vlissingen medio ok tober een cursus zeefdrukken. Tijdens die cursus, die 10 weken duurt, leren de deelnemers de ba sistechnieken, vormgeving, kleur gebruik en lay-out. Na afloop van de cursus is het mogelijk om na een inwerkperiode affiches, stic kers en T-shirts te drukken. Ver volgens kan men nog deelnemen aan het werkproject Zeefdrukke- rij De Piek. Dit werkproject is een min of meer zelfstandig onderdeel van De Piek waar een aantal men sen met behoud van uitkering werkzaam zijn. De cursus is be doeld voor jongeren met een uit kering en vindt één keer per week gedurende een hele middag plaats. Opgave en inlichtingen: 01184-16791. Engels voor beginners. Géén schoolse cursus, maar er helemaal op gericht dat men zich goed in het Engels verstaanbaar kan ma ken in alledaagse situaties. De cursus wordt gegeven in buurt huis 'De Zwaan' in Oost- Souburg. Wanneer is nog niet be kend. Inlichtingen en opgave: 01184-61252. Een nieuwe cursus is het aanbod van buurthuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg is 'boetseren'. Wie geïnteresseerd is in deze cursus kan zich opgeven: 01184-61252. De diverse clubs van het skw 'De Hayman' in Middelburg zijn in middels weer bijna allemaal gestart. Voor de volledigheid en voor diegenen die mogelijk iets 'gemist' hebben een overzicht: Wijkgebouw het Zuiderbaken in Middelburg: maandag volksdan sen voor jongeren van 6 tot 9 jaar (16-17 uur); dinsdag: club6-9 jaar (15.45-17 uur); volksdansen 12 jaar en ouder (19-20 uur); volks dansen volwassenen (20.15-22.15 uur). Woensdag: kleuterinstuif 4-6 jaar (13.30-14.45 Uur); club 9-12 jaar (19-20.30 uur). Donder dag kook-en bakclub (19-20.30 uur). Ontmoetingscentrum Dau- wendaele Middelburg: maandag club 6-9 jaar (15.45-17 uur); kook- en bakclub (19-20.30 uur). Dinsdag volksdansen 6-9 jaar (16-17 uur). Woensdag kleuter- instuif 4-6 jaar (14-15.15 uur); ontmoetingsavond 12-15 jaar (19.30-21 uur). Donderdag volks dansen 9-12 jaar (16-17 uur); club 9-12 (19-20.30 uur). Kantoor 'De Hayman', Middelburg. Fotoclub 13 jaar en ouder (19.30-21.30 uur). Jongerengebouw 'Poorters- hove', woensdag ontmoetingsa vond 12-15 jaar (19.30-21 uur); donderdag ontmoetingsavond vanaf 16 jaar (20-22.30 uur); dinsdag, woensdag en donderdag Jongeren Ontmoetings Werk plaats (13.30-16.30 uur). Bij deze cursus is het de bedoeling dat men zich gaat bezighouden met de stijl Assen/Delft. Mocht er echter belangstelling komen voor Hindeloopen, dan wordt de cursus daarop gericht. De cursus beslaat 10 lessen van 1,5 uur. Op gave en inlichtingen 01184-61252. Op vrijdag 10 oktober wordt er in 'De Piek' in Vlissingen een video café gehouden. De toegang iss gratis en het duurt van 14 tot 1,6 uur. Buurthuis 'De Paraplu' in Vlis singen organiseert in de week van 13 tot en met 17 oktober een aan tal activiteiten voor de vakantie vierende jeugd. Het programma ziet er als volgt uit: dinsdag 14 ok tober tafeltennistoernooi voor kinderen vanaf 10 jaar. Aanvang 13.30 uur. Woensdag 15 oktober staat er een playbackshow op het programma voor 6 tot 16-jarigen. Deze duurt van 14 tot 16 uur en inschrijven kan nog tot 10 okto ber. Voor kinderen vanaf 11 jaar is er een schaaktoernooi, aanvang 19.30 uur. Donderdag 16 oktober wordt er getafelvoetbald voor de jeugd vanaf 10 jaar. Het tafel voetbaltoernooi begint om 13.30 uur. Buurthuis 'Scheldebuurt' begint met een cursus 'zelf kleding ma ken'. De cursus duurt 12 lessen en opgave kan telefonisch op woens dag 22 oktober tussen 14 en 16 uur: 01184-11458 of bij de cur susleiding in de Verkuyl Quakke- laarstraat 95 in Vlissingen. Als voorbereiding op de win tersport begint vanaf zondag 19 oktober en wekelijks ski-trim uurtje. Aan de hand van specifie ke en recreatieve oefenvormen worden de deelnemers dan voor bereid op een plezierig sportief goed verlopende wintersport. De activiteit start om 10.30 uur vanaf de grote parkeerplaats Nollebos in Vlissingen. Bij minder geschikt weer wordt uitgeweken naar een overdekte accommodatie. De UW afdeling Vlissingen houdt op woensdag 15 oktober van 10 tot 16 uur een kleding beurs met daaraan gekoppeld een bazar van handwerken. De beurs/bazar wordt gehouden in de houten school aan de Rem- brandtlaan in Vlissingen. De te verkopen k'eding kan worden in geleverd (maximaal 20 stuks) op dinsdag 14 oktober van 15 tot 20 uur. Van de opbrengst is 25 pro cent bestemd voor de UW. Liefhebbers van dansen kunnen zaterdag 11 oktober terecht bij dansschool De Jong in Vlissin gen. Vanaf 21.30 uur is iedereen welkom om 'vrij te dansen'. 'De Schuur' in Oost-Souburg wordt zaterdag 11 oktober omge toverd tot een rommelmarkt en kledingbeurs. De activiteiten be ginnen om 9 uur. Kerkcentrum 'De Schaapskooi' in Vlissingen houdt vrijdag 10 okto ber een kleding- en speelgoed beurs van 9.30 tot 11 uur. De helft van de opbrengst is bestemd voor geestelijk gehandicapten. Spelletjes, driekamp, kinderbin go, disco en playbackshow, het staat allemaal te gebeuren op de kinderdag die woensdag 15 okto ber plaats vindt in 'De Schuur' in Oost-Souburg. De dag duurt van 10 tot 22 uur en voor de organisa tie tekent de buurtvereniging van Duyvenvoorde. Fotoclub 'De Flitsparaplu' komt dinsdag 14 oktober weer bijeen in 'de Paraplu' in Vlissingen. Die avond is er een demonstratie ont wikkelen z/w en kleurennegatie- film. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. In samenwerking met de Stichting Videokijkersclub organiseert Vi- duet in Middelburg van 11 tot 19 oktober een kinder video-week. De winkel is dan feestelijk ver sierd en voor elke kleine huurder is er een kleine verrassing. De motor- en autoclub 'De Zeeu wen' houdt zaterdagmiddag 11 oktober een puzzelrit op Walche ren. Deelname is mogelijk in twee klassen, namelijk de A-klasse voor de ervaren rijders en de B- klasse voor de beginners. In schrijven voor deze puzzelrit kan van 13 tot 14 uur bij Skandia Resto aan de Zwanenburgseweg in Vlissingen, waar ook de prijs uitreiking zal plaatsvinden. De .eerste deelnemer start om 13.30 uur. Visagiste Dignate van Dalen uit St. Laurens heeft zondag tijdens een internationaal concours voor schoonheidsspecialistes in Gent de tweede prijs in de wacht weten te slepen op het onderdeel 'avond- en fantasie make-up'. Aan deze wedstrijd namen ruim 80 schoonheidsspecialistes en vi- sagistes deel. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Middel burg komt donderdag 9 oktober weer bijeen in het Abdij restaurant in Middelburg. Op die dag houdt mevrouw S. Sandberg- Braat een praatje over het wereld natuurfonds. De bijeenkomst be gint om 10 uur. De Evangelische Omroep heeft dinsdag 28 oktober in Middelburg een radio-opname voor het pro gramma 'met muziek het hele land door'. In het programma staan ontspanning, muziek en zang centraal. Muzikaal wordt aan deze avond meegewerkt door gospelzanger Jimmy Lawton, de gebroeders Brouwer en EO's radio- en tv-orkest Psalter onder leiding van Harry Govers. De avond wordt gehouden in de Schouwburg in Middelburg en be gint om 19.30 uur. Het college van b en w van Dom burg zullen dinsdag 14 oktober de raad voorstellen toestemming te verlenen om de Mytylschool Zon neveld uit te breiden. Verder staan nog op de agenda een ver zoek tot aanschaf van meubilair voor de Algemeen Christelijke Basisschool in Oostkapelle, de vaststelling van de verordening onroerend goed belastingen en de aanschaf van een driewielfiets en judomat voor 'Zonneveld'. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. De Porvinciale Raad voor de Volksgezondheid houdt in over leg met het ZCAD op woensdag 15 oktober een studiemiddag in 'De Stenge' in Heinkenszand. Doel van die middag is het thema alcoholgebruik te belichten vanuit verschillende hoeken. Met name krijgt daarbij de volksgezondheid de nodige aandacht. Sprekers op die middag zijn onder andere F.A. van Spanje, directeur-arts provinciale raad voor volksge zondheid in Zeeland, prof.dr. W.K. van Dijk, drs. J.C. van der Stel, H. Roethof, G. van der Veen en mevrouw G.W. van Montfrans-Hartman. De bijeen komst begint om 12.30 uur. Zelf wijn maken wordt steeds po pulairder. Dat gebeurt meestal in verenigingsverband maar net zo goed 'privé'. Om al die privé- wijnmakers eens hun capaciteit met anderen te laten meten orga niseert 'Luctor et Fermento' een wedstrijd die bedoeld is voor allen die in Zeeland wel eens wijn ma ken of bier brouwen. De wed strijd wordt gehouden op 25 ok tober in 'De Vroone' in Kapelle. Men kan inzenden in verschillen de klassen en de keuringen wor den uitgevoerd door gekwalifi ceerde keurmeesters. Inlichtin gen: 01100-27043. De 'R' is in de maand en dat bete kent niet alleen mosselen eten, maar ook dat er weer druk ge jaagd kan worden. De dierenbe scherming meldt in haar perio diek 'Beestenberichten' dat ze het daar niet mee eens is en stelt dat jagen nog steeds een vorm van dierenmishandeling is. Veel die ren, zoals konijnen, fazanten, ha zen, eenden en ganzen vinden eerst na lang lijden hun einde. Bo vendien sneuvelen juist in het jachtseizoen veel dieren door het verkeer. Zij worden uit de velden opgejaagd en steken in allerijl de weg over. Wie in december langs de weg is, moet daar maar eens op letten. De werkgroep Middelburg van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren is regelma tig op braderiën, beurzen en markten te vinden. Niet alleen om meer bekendheid te krijgen maar evenzeer om geld in te zamelen voor het dierenasiel. Zo bracht de Middelburgse braderie 1100 gul den op, medewerkers verkochten 'stenen' tot een bedrag vaan 200 gulden en in juli was de werk groep 'te gast' bij V D. Ook daar werden goede zaken gedaan, want die dag bracht 230 gulen op. De eerste groep toekomstige tech nische vakvrouwen zijn vorige week van start gegaan met de cur sus 'vrouw en techniek'. De on derwerpen die tijdens die cursus aan bod komen zijn houtbewer king, electrotechniek, installatie techniek en metaalbewerking. De cursus 'vrouw en techniek' is een 13-weekse opleiding van 18 lesu ren per week. Er wordt zo veel mogelijk rekening gehouden met de schooltijden en -vakanties van kinderen. Verder worden de reis kosten vergoed en is er gezorgd voor kinderopvang. Deze cursus, die een initiatief is van Centrum voor Beroepsoriëntatie en Be roepsoefening Zeeland, GAB en Vrouw en Werk Zeeland, wordt in februari 1987 herhaald. Vrou wen die hiervoor belangstelling hebben kunnen zich nu al opge ven. Tel.: 01180-37072/38575. Na Vlissingen en Goes kunnen de inwoners van Middelburg in de naaste toekomst aangesloten op 'de kabel'. Burgemeester Chris Rutten tekende dinsdag 30 sep tember de overeenkomst tot de aanleg en exploitatie van de ka beltelevisie. Met de aanleg is een bedrag van 13,5 miljoen gulden gemoeid. De kabeltelevisie, ofwel CAI, dient voor de inwoners van Mid delburg, St. Laurens en Nieuw en St. Joosland. Het gaat hier om Na deelname aan Elektron '86 houdt de vereniging van Commo dore gebruikers in de MTS in Vlissingen een gebruikersdag op zaterdag 11 oktober. Op deze ge bruikersdag kan men informatie krijgen of uitwisselen, terwijl er ook weer programmatuur en mo dules te verkrijgen zijn. Commo dore liefhebbers kunnen er te recht van 10.30 tot 16 uur. 16.500 aansluitingen en binnen 2,5 maanden zal alles gerealiseerd worden. Het basisprogramma omvat 5 tv-programma's, name lijk Nederland 1 en 2, België BRT Vlaams 1 en 2 en BRT Frans., het infokanaal, 19 radioprogramma's op de FM-band en 3 geluidskana- len. Wie zich echter aansluit op de kabel kan (na extra betaling) nog kiezen uit de volgende program ma's: Frankrijk TDF-2, Engeland Sky Channel, Engeland Music Box, Frankrijk TV-5, Duitsland 1 en 2 en Engeland BBC 1 en 2. Het Algemeen Bestuur van de Culturele Raad Vlissingen verga dert donderdag 9 oktober in het welzijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen. Op de agenda staan onder meer een subsidie verzoek kindertheater Vlissingen, het persbeleid van de PZC, de grote prijs van Nederland en een inter nationale fototentoonstelling. De vergadering begint om 20 uur. Goes, Oostsingel 94. tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 Alom lof voor de keuken van Arneviiie Hotel. De spijskaart brengt licht in de duisternis, zeker als de gastronoom wordt bijgestaan door een team deskundigen als op deze foto. De verbetering van de economie zal de trek naar het buitenland ze ker in de hotelsector doen toene men. Deze wat sombere verwach ting heeft Adri Bontenbal, direc teur van de provinciale VVV Zee land. Hij zei dat tijdens de feeste lijke officiële opening van Arne viiie Hotel in Middelburg. Bon tenbal plaatste die opmerking met het oog op plannen voor uitbrei ding van hotelaccomodatie die Middelburg wil op het Vitriteter- rein. Hij meende verder dat de niet-toeristische overnachtingen een verzadigingspunt hebben be reikt. "Verschuiving van het ene hotel naar het andere kan wel plaatsvinden, maar het volume van zakelijke overnachtingen zie ik op korte termijn niet toenemen". Ben van Damme, de uitbater van Arneviiie Hotel, sloot daarop aan. Hij vreesde dat uitbreiding op het Vitrite-terrein misschien wel in het voordeel van Middelburg zou wer ken, maar dat zijn Walcherse col lega's daar het dupe van zouden worden. "Stel dat Middelburg aantrekkelijk zou worden als ho- telstad, dan zouden de hotels aan de kust er slecht aan toe zijn". Geheel oneens met die opvatting was burgemeester mr. Chris Rut ten van Middelburg het. Hij on derwees de vele aanwezigen in 'toekomstig denken' en noemde Middelburg als congresstad een mogelijkheid die profijt kan ople veren. "We baten de stad onvol doende uit", stelde hij vast. En: "Als het particulier initiatief be reid is om nog een hotel op te zet ten, dan zit dat wel snor. Er ko men banken aan te pas en de on dernemer zelf zal ook wel het no dige onderzoeken". Rutten besloot zijn betoog met een compliment voor de keuken van Arneviiie. Hij hoopte dat het niveau - "zoals ik hier tot nu toe heb mogen proeven" - zo zal blij ven. Hij wees er verder op dat hij volop reclame maakte voor de kookkunst van het Arneviiie keu- kenpersoneel. "Ik heb dat elders al uitgedragen". Voorzitter C. de Hartog van de Kamer van Koophandel prees eveneens het initiatief van Van Damme en had alle bewondering voor de stapsgewijze opbouw van diens carriere. Hij onderstreepte met Rutten de noodzaak van Mid delburg als congresstad. De VVV en de ondernemers zouden dat moeten onderzoeken. De Hartog: "We moeten op zoek naar de knelpunten die het congrestoe- risttfe belemmeren". En zijn smaakpapillen hadden, net als die van Rutten, gejuicht toen hij die neerde in Hotel Arneviiie. Hij sloot zich dan ook aan bij de lof die de eerste burger van Middel burg Van Damme en zijn perso neel toezwaaide. Alle sprekers hadden waardering voor de wijze waarop het echtpaar Van Damme zaken deed en dit ho tel als kroon op het werk nu open de. J. Oosterhuis van Horecaf Ne derland over Van Damme: "In de ze bedrijfstak heeft de harde wer ker de maarschalkstaf in zijn ransel". Arneviiie Hotel is een vier sterren hotel. De naam staat - aldus Ben van Damme - voor een alles om vattende horecacomplex met een scala aan mogelijkheden. Behalve overnachtingen, mikt Van Damme ook op mensen die een avondje uit willen en daarbij een lekkere maaltijd willen nemen. Arneviiie Hotel heeft ook een petit restau rant, anex koffiebar en het com plex beschikt over een aantal za len voor recepties, partijen en gala-avonden. Dit fraaie vakwerk-poppenhuis, op schaal 1:16, werd speciaal door ons ontworpen voor kleine kinderen (vanaf ca. 3 jaar oud). Het is 56 cm hoog bij 38 cm diep en 68 cm breed met een verplaats bare voorgevel zodat uw kind er gemakkelijk bij kan om te spelen. Het huis heeft 4 ruime vertrekken en onder de trap naar de le ver dieping is er ruimte om de verlich tingstrafo veilig op te bergen. De bouwtekening is inclusief materi- aallijst, zaagschema en verlich- tingsinstrukties. In de gevels pas sen onze prefab groene kozijnen met witte, naar buiten draaiende vensters. Deze kunt u apart of te- samen met de bouwtekening bestellen, evenals een tekening voor meubilair dat wij speciaal voor dit huis hebben ontworpen. Informatie over behang vindt u op de tekening. Bouwtekening Tudor poppenhuis, bestelnr. 5522 F/VL/ZVA 14,75; 9 prefab ra men deur, bestelnr. R5522 F/V1/ZVA 29,50; Bouwteke ning meubilair 1:16, bestelnr. 4035 F/V1/ZVA 13,50; Kom pleet pakket (tekeningen ra men) nr. P. 5522 F/V1/ZVA 49,50. Tekeningen en ramen kunt u bestellen door het betreffende be drag over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karwei- post, de Meern, onder vermelding van het bestelnr.Na ontvangst van uw overboeking krijgt u het bestelde per omgaande toe gestuurd. Op de foto: Rutten (rechts) en Zekatel-directeur A.M. Kannekens, de exploitant van de kabel.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 17