DRIE DAGEN SHOWS IN VLISSINGEN 'Eindeloos' combineren bij Eva Coutures uit Q? het zakeÈart Hotel Arneville officieel open ACTIE NMB Beloning voor winnaars van playbackwedstrijd Deze week bij Torro ...inwoners van Arnemuiden kopen graag in eigen plaats... li Oude munten voor nieuwe spaarders BIJOU SPONSORT OOK F-PUPILLEN NIEUWLAND vers uit het vat, 500 gram 1000 gram gratis gesneden, 800 gram BAKKERS TONEN PRODUCTEN IN WEEK VAN HET BROOD Voorlichting voor vishandelaren en exporteurs over actuele vragen ZUURKOOL VERSE BRAAD WORST ALLE BROOD SOORTEN INFORMA- DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 september 1986 GEA DE RIDDER-KALLE, CHRISTELIJKE BOEKHANDEL hotel arneville Marca toont nieuwe mode Ook hoedjes PRETTIG STAARTJE VAN VLISSINGSE BRADERIE GOED IN KWALITEIT EN LAGE PRIJZEN. Stafmedewerker Promotie bij Provinciale VVV KACHELHUIS WORDT JACOBSE Eva Coutures, een zaak voor damesmode aan de Scheldestraat 18 in Vlissingen, heeft een gevarieerde collectie herfst- en win termode in huis. Vorige week werd de collectie tijdens een drie daagse huisshow getoond. Opvallend daarbij waren de com binatiemogelijkheden. Een vijftal mannequins - een 'vast' groepje dat al jaren de shows voor Eva Coutures verzorgt - liet zien dat er met de rokken, blouses, panta lons, truien, vesten en korte en lange jassen 'eindeloos' gecombi neerd kan worden. De kleuren voor het aanstaande modeseizoen zijn voornamelijk groen, turquoi se en paarsblauw in combinatie met zwart.- Ook de glansstoffen zijn weer 'in'. Eva Coutures richt zich op het klassieke en sportieve genre. Veel waardering van het publiek, dat bij iedere show - er waren er drie per dag - voor een vol huis zorg de, kreeg een fraaie collectie lede ren kleding. De maten bij Eva Coutures lopen van 38 tot en met 46. De show werd gepresenteerd door Matthy Roozemond, de eer ste verkoopster bij het modehuis. De coiffures van de mannequins waren van dameskapsalon Mo dern dat in een aangrenzend pand is ondergebracht en een 'eenheid' vormt met de modezaak. Dil jaar bestaat de zakencombi- natie van Helma en Richard van Westreenen tien jaar. En het is de bedoeling van het ondernemende echtpaar om hun modezaak nog in dit jubileumjaar 'een ander jas je te geven'. msM •••'V Ben van Damme nodig! geïnteresseerden uit om 's zaterdags na de opening een kijkje te komen nemen. Middelburgs eerste burger inr. Chris Rutten neemt woensdag 1 oktober de officiële opening van hotel Arneville voor zijn reke ning. De burgemeester houdt on der meer een toespraak. Ook de provinciale VVV-directeur Adri Bontenbal en Gerard van de Vee, landelijk voorzitter van de Hore ca spreken de genodigden toe. Dit officiële tintje aan de opening be gint om 19 uur. Hotel Arneville is al sinds 12 juli operationeel. Als voorproefje op wat er nog allemaal in de rekken komt te hangen, toont Marca Mode in Vlissingen op woensdag 1 ok tober haar collectie najaars- en wintermode. Dat gebeurt in de zaak in Miro Complex. De shows worden gehouden om 13.30, 14.30, 15.30 en 16.30 uur. Arneville is een allesomvattend horeca-complex aan de rand van de wijk Dauwendaele in Middel burg. Er is een hotelaccomodatie in de vier sterren klasse, met der tig tweepersoons kamers. Uitbater Ben van Damme mikt met zijn hotel vooral op zakenlie den en verblijfsrecreanten, die langere of kortere (weekeind) tijd in het Zeeuwse verblijven. Van Damme pleit echter dat zijn accomodatie veel meer heeft te bieden. Voor de bewoners uit de omgeving wijst hij op het smaak vol ingerichte a la carte restaurant en een gezellig petit-restaurant annex koffieshop. Ook het terras is volgens Van Damme heel aan trekkelijk om er beschut tegen jan de wind te genieten van een drankje, maar kan in de milde jaargetijden worden ingericht als open lucht restaurant. Voor de verzorging van grote partijen, re cepties en gala-avonden zijn beide restaurant-gedeeltes zo ingericht dat deze tot één groot geheel kun nen worden gemaakt (175 perso nen). En voor vergaderingen en congressen is op de eerste verdie ping een aantal mogelijkheden, totaal voor 140 personen. Aannemer Flipse bouwde het complex, de architectuur was in handen van Wisse Tuinhof- Seemmer. Wie een kijkje wil nemen in het splinternieuwe Middelburgse ho tel kan dat doen. Eigenaar Ben van Damme nodigt iedereen uit om op de zaterdag na de opening te komen zien wat er achter de deuren van een vier sterren hotel allemaal gebeurt. Dit open huis is van 11 tot 14 uur. Koffie met cake staan klaar. Voor de jeugd is er li monade. Het gratis premium hij de lande lijke najaars-spaaractie van de Nederlandsche Middenstands- bank nv is een set van drie bijzon dere munten uit de regeringsperi ode van Koningin Wilhelmina. De set bestaat uit een vierkante nikkelen stuiver uit 1943, een zil veren kwartje (1941-1944) en een zilveren dubbeltje (1926-1944), waarvan de meeste niet in Neder land hebben gerouleerd. Tijdens de bezetting van Neder land moesten, op verordening van de bezetter, alle gouden, zilveren, nikkelen en bronzen munten wor den ingewisseld. De Nederlandse regering liet daarom voor Cura cao en Suriname en later, in af wachting van de bevrijding, voor het toenmalige Nederlands Indië en ons land, munten slaan in Amerika. Vrijwel alle van deze geslagen munten hebben nooit in Nederland gecirculeerd. In de loop van de tijd zijn de munten teruggekeerd in Nederland en heeft de NMB de hand op een groot aantal kunnen leggen. De vierkante, met afgeronde hoe ken, nikkelen stuiver werd voor het eerst in 1913 geslagen en deze vorm is uniek in het geldstelsel van het Koninkrijk der Nederlan den. De door de NMB aangebo den stuiver draagt het jaartal 1943 en is geslagen in Philadelphia. Het zilveren kwartje, veelal van 1941 of 1943, is eveneens in Phla- delphia geslagen. Het zilveren dubbeltje is uit de pe riode 1926-1941 en werd eerst in Utrecht en later in Amerika gesla gen. Op de voorzijde staat het naar links gewende hoofd (met opgestoken haar) van Koningin Wilhelmina. Deze munt is van het zgn. 4e type. De NMB geeft een cassette mun ten weg aan mensen die een spaar rekening openen. De actie loopt nog tot en met 31 oktober. De in leg moet wel minstens honderd gulden zijn. Haar zoontje van nel een jaar begroet de binnenkomers uiterst vrolijk met da da da. Gelaten kijkt de 29-jarige moeder toe hoe de mensen vertéderd de vrolijke knaap aanraken en toespreken. "Het is nog een rommeltje", verontschuldigt ze de nu eenmaal bij een verbouwing horende obstakels in de winkel. "Ik kan me amper voorstellen dat hier volgende week alles in orde is". Maar ze zit er toch niet echt mee. Ze weet, dat wat nu nog vol stof en ongeordend rondzwabbert, binnen een week aantrekkelijk ogend aan de klandizie kan worden getoond. Gea de Ridder-Kalle uit Arnemui den heropent aanstaande vrijdag (28 september) haar uitgebreide en vernieuwbouwde Christelijke Boekhandel aan de Langstraat. Voor genodigden is er vanaf 19 uur een receptie en geïntereseer- den of gewoon nieuwsgierigen kunnen die vrijdag vanaf 20 uur terecht als mevrouw De Ridder open huis houdt. Zaken doen en geen concessie doen, dat zijn de principes van Gea de Ridder waarmee ze in elk geval de afgelo pen twee jaar een vaste klantenk ring opbouwde in de vissersplaats. Twee jaar geleden dus opende Gea de Ridder een winkel, iets dat ze altijd al dolgraag had gewild, "Ik begon een boekhandel omdat daar geen diploma's voor nodig zijn. Dat heeft te maken met de vrijheid van drukpers. Het werd een christelijke boekhandel om dat ik zelf christelijk ben en de waarden en normen van mijn ge loof wil ik niet overboord zetten. Dat geldt in het bijzonder voor deze branche. Voor een kapsalon kun je moeilijk 'christelijk' zet ten. Ik verkoop voornamelijk boeken die stroken met onze bij belse principes of er in ieder geval niet in strijd mee zijn". En zo kan het gebeuren dat iemand die moderne literatuur zoekt voor niets aanklopt bij Gea de Ridder. Volgens de moeder van drie kinderen is het vooral de mo derne Nederlandse literatuur die zich verzet tegen de principes van haar. (Ze is Nederlands Her vormd, de gereformeerde bond). Noemt met name Maarten 't Hart en voegt er aan toe: "Er is hier in Arnemuiden ook geen vraag naar moderne literatuur. Zou er echter wel vraag naar zijn, dan zou ik me er wel in moeten verdiepen, even wel niet gaan verkopen als het niet strookt met mijn opvattingen. Ik doe daar geen concessies aan". Gea de Ridders winkel is vergroot van 25 naar 55 m2. De vaste vloer bedekking is opgeruimd en in de plaats daarvoor zijn lichtgrijze moderne tegels gekomen. Gebro ken wit marmerpleister aan de muur geeft de winkel een ruime aanblik en de witte rekken geven de producten de kans om 'er uit te springen'. En nu de winkel meer dan twee keer groter is geworden, kan ze het assortiment uitbreiden. "Na vrijdag verkoop ik ook hoedjes voor vrousven en meisjes. Die kunnen ze dragen als ze naai de kerk gaan. We doen dat in sa menwerking met de firma .loos in Meliskerke. In Middelburg zijn namelijk geen winkels meer te vinden die deze hoedjes verkopen. "O ja", voegt ze er aan toe, "We gaan ook inlijsten. Dat doet mijn man. Die is timmerman en werkt voor een deel voor zijn baas en voor een deel is hij zelfstandig". In Arnemuiden is het volgens de in Rijssen (Overijsel) geboren me vrouw De Ridder goed zaken doen. De inwoners van de plaats waar ze zich tien jaar geleden na haar huwelijk vestigde kopen graag in eigen dorp. "Ze gaan m uiteraard wel eens stadten met ple zier, maar vinden de winkels dicht bij huis toch leuker. En concur rentie van boekhandels in de stad heb ik niet te duchten. De ver koopprijzen zijn dezelfde als hier. Misschien hebben ze elders wat meer in de rekken, maar wat ik niet heb, is zo besteld". Behalve hoeden en bijbehorende accessoires, had ze ook graag kruiswoordpuzzels in haar rekken gehad. De voorwaarden waaron der ze deze van de fabrikant mocht gaan verkopen gingen haar echter te ver. Behalve een vijf me ter lang rek, schreef de puzzelfa brikant ook voor om veertig weekbladen te verkopen. "Ik zou namelijk geen veertig titels bij el kaar weten te sprokkelen waarvan de inhoud in overeenstemming is met mijn geloofsovertuiging. Dus nu maar geen kruiswoordraadsels. Wel legpuzzels". Gea de Ridder Kalle Voor de allerjongsten (de Fjes) van de voetbalvereniging Nieuw- land was het afgelopen zaterdag feest. De ploeg zes- tot achtjari gen werd volledig in het nieuw gestoken om de in de competitie wat kleding betreft de tegenstan ders in ieder geval de loef af te steken. Verantwoordelijk voor dit unieke feit is Bijou Lederwaren in Mid delburg, al sinds enkele jaren hoofdsponsor van de vereniging. Janrie Slinger van Bijou was per soonlijk naar Nieuwland geko men om de F-pupillen de shirtjes en broekjes te overhandigen. Als dank kreeg hij van de spelertjes een bos bloemen (zie foto). Geldig t/mzaterdag 27 september 1986. 19 6.98 1.88 Prijswijzigingen t.g.v. overheids maatregelen en/of van fabrikanten zijde voorbehouden. GLACISSENSTRAAT 22 VLISSINGEN Vorige week woensdagavond wcr- den de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de play-back show, die werd gehouden tijdens de bra derie in Vlissingen. In restaurant De Beurs overhandigden de heren Geervliet en Zijnen (links achter) de prijzen. Verblijd met een fikse prijs werden (vlnr): Johan van Vlaanderen en Rasjit Temsamani, beiden een eerste prijs een waar debon van honderdvijftig gulden en Joêlle van Noppen (foto toestel) en Serge Speleman (walk man). De beide eerste prijswin naars imiteerden Jan Pelleboer, Joêlle van Noppen (derde prijs) bootste Anita Heilkens na en Ser- Met ingang van 1 september is ing. P.J. de Winter (29 jaar) in dienst getreden bij de Provinciale VVV Zeeland/Bureau van Re creatie en Toerisme als stafmede werker Promotie. Zijn hoofdtaken bestaan uit het samenstellen en uitvoeren van het Marketing-/Promotieplan en het onderhouden van de contakten met pers en de reisindustrie. Tot I september was De Winter direktie-assistent bij Snelle Vliet Touringcars bv. ge Speleman (tweede prijs dus) kroop in de huid van Robert Paul tijdens de afgelopen braderie in Vlissingen. Kachelhuis was een naani die eigenlijk niet meer de lading dekte. Daarom besloot de w inkelier aan de Langstraat in Arnemuiden naar een andere betiteling voor zijn winkel te zoeken. En die was snel ge vonden. Zijn familienaam vond hij goed genoeg en dus heet het Kaclielhuis voortaan Jacobse. Behalve kachels verkoopt de ondernemer in de vis sersplaats ook parket (am bachtelijk), keukeninterieuren en keukenapparatuur. Afgelo pen vrijdag en zaterdag werd de naamsverandering offi cieel. Talrijke nieuwsgierigen en genodigden kwamen een kijkje nemen naar 'de met zorg geselecteerde producten' die smaakvol stonden uit gestald in het monumentale pandje. Een groot aantal bakkers tonen hun klanten welke producten zij dagelijks bakken in de bakkerij. Dat gebeurt in het kader van de week van het brood, die tot en met vrijdag 10 oktober wordt ge houden. De consument kan in die week prijzen winnen door in te vullen hoeveel groot- en kleinbroden de bakker bakt. Vrijdag 10 oktober om 15 uur vindt de trekking plaats van die prijsvraag. De deelnemende bakkers zijn: Piet Geijs in Wissenkerke, E. van de Maas in St. Annaland, Van Sighem in Westkapelle, P. Cor- bijn in Vrouwenpolder, De Vink in Colijnsplaat, P. Visser en zn. in Oostkapelle, Zwegers in Oud- Vossemeer, Telleman in Seroos- kerke, Plantinga in Middelburg en Van de Vreugde in Zou- telande. Het initiatief voor deze actie werd genomen door de vereniging vers vakmanschap bakkers. De Evo (dat is de algemene verladers- en eigen vervoer organisatie) geeft op vrijdag 26 september voorlichting aan vishandelaren en exporteurs. Tussen 8 en 12 uur kunnen ondernemers terecht met vragen in de Vismijn in Vlissingen. Een Evo-vervoersdeskundige adviseert over al le wettelijke documenten voor het eigen ver voer met bestel-, vracht- en aanhangwagen. Ook kan worden nagegaan of een bedrijf in aanmerking komt voor ontheffing van bij voorbeeld het rijtijdenbesluit. Verder worden adviezen gegeven over de aanschaf van een be drijfswagen en de daarmee verbandhoudende exploitatiekosten. Een ander actueel onderwerp is de export. Ook daarover geeft de Evo met graagte informatie tijdens die voorlichtingsochtend.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9