ALS JE ALLES GOED BEKIJKT DOE-HET-ZELF! Jeugd Delta Band zoekt nieuwe leden TV-geluid horen zoals 't hoort r(L$V Groeneveld opticiens JEUGD DELTA BAND Sl ANTIEK KRUIDENKASTJE IN 2 UITVOERINGEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 24 september 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Kinderkledingbeurs Volksdansen Motie jongeren Weduwen/weduwnaars Bejaardenoorden? Lange Jan Kunstzinnig vormen Vrouwenpraatgroep Creatieve morgen Fotocursus Kledingbeurs Buurtcafé Kledingbeurs Dansgroep Project 'zij' 'Niet bemiddelbaar' Delta Cultureel Raad Westkapelle Seniorenbal Als u de t.v. harder moet zetten om het geluid te kunnen horen, is dat meestal voor anderen onaangenaam. Sennheiser lost dit probleem op. Met de Sennheiser hoofdtelefoon HDI 405 S kunt u duidelijk horen wat er wordt uitgezonden zonder anderen te hinderen. Draadloos d.m.v. infra-rood techniek en ook te gebruiken in combinatie met uw hoortoestel. Wij informeren u graag over de mogelijkheden. hoortoestellen Alleenstaanden Bevestiging Kleding-/speelgoedbeurs Bevrijdingstheologie Kledingbeurs Zd. Afrika Kleding Zd. Afrika Kleding speelgoed Zang-/informatieavond Opbouwwerk Molstraat 13 Huisvrouwen 105 Jaar Project Boulevard Kledingbeurs Pleegouderdag Raad Arnemuiden Tevreden Brutale Deetman Koffieconlact Vredesweek Hindoestaans dansen Eetavond Coc Geen trimloop Modelbouw Paddestoelen Jonge bouwvakkers Dansen Bij Groeneveld heeft u een "grote keus uit vele honderden dames-, heren- en kindermonturen. Zodat wij met u altijd de beste oplossing vinden die past bij uw uiterlijk maar ook binnen uw budget! te ffl r De Stichting Zomerkamp Arne- muiden houdt op woensdag 1 ok tober een speelgoed- en kinderkle dingbeurs van 13.30 tot 15.30 uur in Verenigingsgebouw de Arne. De inbreng van heel en schoon speelgoed en kleding is ook op 1 oktober van 10.30 tot 12.00 uur in de Arne nog mogelijk. De helft van de opbrengst is bestemd voor de Stichting Zomerkamp Arne- muiden. Donderdagavond start de Volks dansgroep Vlissingen met een nieuwe groep voor volwassenen. In De Breehof aan de Breestraat 10, worden onder deskundige lei ding dansen geleerd uit Roeme nië, Joegoslavië, Griekenland, Is raël en Amerika. Wie geïnteres seerd is kan er een kijkje gaan ne men. De dansgroep oefent van 20 tot 22 uur. Telefonische informa tie: 01184-60634. Jongerenorganisaties roepen pro vinciale staten op om een motie in te dienen tegen de aangekondigde bezuinigingsmaatregelen van mi nister Brinkman (Wvc). De maat regel houdt voor Zeeland in dat het jeugd- en jongerenwerk niet ruim vijf miljoen krijgt, maar iets meer dan 2,3 miljoen. En dat zal vele arbeidsplaatsen gaan kosten, argumenteert drs. J.F.C.J. Hundscheid, secretaris van de werkgroep jeugdwerk. In de mo tie wordt onder meer vastgesteld dat de bezuinigingen in strijd zijn met de in het verleden 'betoonde zorgvuldigheid bij de opbouw van het voorzieningenstelsel in Zee land'. Hundscheid en de zijnen pleiten voor handhaving van de bestaande voorzieningen. Ze vra gen provinciale staten om met kracht de beleidsvoornemens van de minister met een motie naar de Tweede Kamer te laten terug schroeven. Weduwen en weduwnaars die met jonge kinderen zijn achtergeble ven kunnen in december terecht bij Fiom Zeeland. Elke veertien dagen is er dan een gespreksgroep met deelnemers uit de hele pro vincie. De specifieke problemen van deze groep worden besproken met het doel: je bent niet de enige en men kan van elkaar leren. De bijeenkomsten vinden plaats in het pand van Fiom aan de Var- kensmarkt in Middelburg. Tele foon Fiom: 01180-27311. 'Bejaardenoorden nu....en straks'. Dat is het onderwerp van een forumdiscussie op vrijdag 26 september om 14 uur in de Con cert en Gehoorzaal in Middel burg. De organiserende stichting welzijn ouderen Middelburg heeft een aantal sprekers uitgenodigd. Het welkomstwoord wordt gesproken door mr. Chris Rutten, Middelburgs eerste burger, waar na voorzitter C.S. Vis de opening verricht en de 'deskundigen' het woord gaan voeren. In de pauze kunnen schriftelijke vragen wor den ingediend, die dan na de pau ze (tevens discussie met de zaal) zullen worden beantwoord. Vanaf eind september worden composities van Dupont gespeeld op het carillon van de Lange Jan. Op de hele uren klinkt Les Folies du duaphine en op de halve uren La plaisante. Om kwart over hoort men in Middelburg een fragment van een volkslied en om kwart voor eveneens een fragment uit een volkslied. Die fragmenten zijn uiteraard niet van Dupont. Bij het ZIKV (Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming) zijn bij diverse cursussen nog plaatsen voor cursisten. Wie creatief bezig wil zijn kan kiezen voor de vol gende vakken: beeldhouwen, te kenen, schilderen, toneel voor be ginners, yoga, weven, potten- draaien en keramiek. Bovendien beginnen in oktober nog cursus sen waarvoor nog deelnemers worden gezocht. Kijken en doen is één van drie cursussen. De cur sist wordt geconfronteerd met een combinatie van werken met klei, textiel of papier en het leren kij ken naar kunst. Er worden lezin gen gehouden en dia's getoond. Kinderen kunnen bij het ZIKV op de woensdagmiddag terecht en op dinsdag na schooltijd. Voor aan melding: 01180-34711. In Het Woltershuis in Vlissingen begint maandag 29 september een vrouwenpraatgroep. De bijeen komst is gepland vanaf 20 uur en is gebaseerd op de zogenaamde 'rationele zelfhulpmethode'. Vanuit die groep zouden thema avonden kunnen worden opgezet, meent de organisatie, de centrale stichting sociaal cultureel werk Vlissingen. In het buurthuis Het Buut is elke donderdag een 'creatieve morgen' vanaf half tien. In een gemoede lijke sfeer bekwamen de deelne mers zich in een aantal creatieve vaardigheden. Er kunnen zich nog deelnemers melden. Fotograaf Jo Marinissen start binnenkort een fotocursus in Ar- nemuiden. De eerste cursusavond wordt gehouden op woensdag 1 oktober van 20.30 tot 22.30 uur in het verenigingsgebouw 'De Arne' aan de Rademacherstraat. Het thema van de eerste avond is waarom fotograferen wij, hoe fo tograferen wij en hoe zou het nog beter kunnen? Tevens worden er die avond dia's vertoond. De deelname aan deze cursus is gratis en belangstellenden kunnen zich opgeven aan de zaal of in de foto zaak van Marinissen aan de Langstraat in Arnemuiden. Tel. 01182-2839. De Stichting Zomerkamp Arne muiden houdt op woensdag' 1 ok tober van 13.30 tot 15.30 uur in het verenigingsgebouw 'De Arne' aan de Rademacherstraat een kleding- en speelgoedbeurs. De kleding en het speelgoed kunnen op dezelfde dag worden ingele verd van 10.30 tot 12 uur. De helft van de opbrengst is bestemd voor het zomerkamp. Elke maandagavond houdt buurt huis De Zwaan in Oost-Souburg buurtcafé. Vanaf 20 uur kunnen de bezoekers wat drinken, darten, kaarten, flipperen of een mex'je gooien. De muziek die wordt ge draaid roept herinneringen op aan de jaren zestig. Het buurtcafé is open van 20 tot 24 uur. De peuterspeelzaal De Ukkepuk houdt zaterdag 4 oktober open huis met een kleding- en speel goedbeurs van 10 tot 12 uur. Wie nog wat te verkopen heeft (schaatsen, wintersportartikelen, zomer-winterkleding) kan dat nog inleveren tot en met vrijdag 3 ok tober tussen 9 en 11 uur en tussen 14 en 15 uur. Het betreft mate riaal voor kinderen van nul tot twaalf jaar. Eén derde van de op brengst is bestemd voor de peu terspeelzaal. Buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg heeft elke maandag van 19.30 tot 20.30 uur trainingsavon den van de dansgroep Silver. De leden leven zich uit op heden daagse muziek. Er is echter nog plaats voor nieuwe leden vanaf 13 jaar. Het BBS (Bureau Baanlozen Ser vice) begint op donderdag 25 sep tember met het project 'zij', waarbij het voornamelijk draait om kleren maken. Deelnemen kunnen alle vrouwen die geen be taald werk hebben en staat - zo meldt de aankondiging - open voor alle nationaliteiten. Kennis vooraf is niet nodig. De begelei ding ligt bij deskundigen. Hoe het project zich ontwikkelt staat niet vast. Maar gehoopt wordt dat er vrouwen zullen zijn die een eigen winkeltje beginnen na de oplei ding. Informatie: BBS, Stad huisstraat 1 in Middelburg. Vrouwen die een baan zoeken - nadat ze lang zonder waren - kun nen dit najaar terecht bij 'vrouw en werk Zeeland' voor een cursus 'vrouw en werk'. Tijdens deze cursus worden de problemen be handeld die deze vrouwen tegen komen (verouderde opleiding, combinatie gezin-werk, weinig er varing). Om een beeld te geven van de problemen die deze 'herin treders' tegenkomen, wordt dins dag 30 september een introductie bijeenkomst gehouden in 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg. Tussen 9.30 en 11 uur wordt de film 'niet bemiddelbaar' getoond en verstrekt Irma Bogers infor matie. Wie meer wil weten kan bellen met 'vrouw en werk' 01180-37555. De Stichting Delta Cultureel, dat is de organisatie die evenementen houdt in de Grote Kerk in Veere, heeft haar tiende jaarverslag uit gebracht. Met voldoening wordt vastgesteld dat 1985 een goed jaar was en dat de pioniers van de stichting tevreden kunnen vast stellen dat het ploeteren na tien jaar succes opleverde. Het jaar verslag geeft een overzichtelijk beeld - met foto's - wat 1985 de bezoekers van de Grote Kerk had te bieden. Inwoners van Westkapelle zullen in de komende drie jaar meer dan dertig gulden verhoging krijgen op hun rekening reinigingsrechten en afvalstoffenheffing. De op brengst tot nu toe dekt in geen ge val de kosten. De Westkappelaars betalen nu vijftig gulden per jaar. Per jaar wordt dat bedrag met een tientje verhoogd, plus de inflatie correctie. Over drie jaar bedraagt de jaarlijkse bijdrage aan onder meer de vuilophaaldienst minstens 83,—. Ook de be lastingen in Westkapelle worden verhoogd met twee procent. Dit zijn voorstellen van b. en w. van Westkapelle, die donderdag 25 september worden besproken tij dens de raadsvergadering in het gemeentehuis, aanvang 20 uur. De stichting welzijn ouderen Mid delburg heeft donderdag 25 sep tember een openingsbal op het programma staan in het nieuwe onderkomen aan de Molstraat. Dit seniorenbal is een van de acti viteiten in de openingsweek die dinsdag begon en eindigt op za terdag 27 september. Een dansor- kest verleent medewerking. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 In oktober begint Fiom Zeeland een gespreksgroep voor al leenstaanden in het onderkomen van Fiom aan de Varkensmarkt 1 te Middelburg. Onderwerpen als huisvesting, opvoeden in je een tje, omgangsregelingen en een nieuwe start maken worden onder meer besproken. Ook gezelligheid en ontmoeting komen aan bod. Voor informatie: 01180-27311. Dominee O. Elseman wordt zon dag 28 september bevestigd als predikant van de hervormde ge meente in Middelburg, in de Ont- moetingskerk. De dienst begint om 14.30 uur. Het Ontmoetings koor onder leiding van Corrie Buyze, de Kantory onder leiding van Adri Karman en een speciaal blazersensemble verlenen muzika le medewerking. Da. D. Hendriks-Spierings, predikante te Middelburg neemt de bevestiging voor haar rekening. Na de dienst is er een koffie-ontvangst in de hal. De speelzalen De Kabouter, Het Baken en De Paddestoel, alle in Oost-Souburg, houden zaterdag 27 september een kleding- speelgoedbeurs met fancy-fair in de speelzalen aan de Irenestraat. Voor de kinderen is er een grab belton en ze kunnen balletjes gooien, hengelen en vakgooien. Op het terras serveert men koffie of appelsap met cake. Ook kun nen poffertjes worden besteld. Wie nog spullen te koop wil aan bieden kan terecht bij één van de speelzalen. De beurs en fancy fair zijn zaterdag van 10 tot 14 uur geopend. Drs. J. Slomp spreekt op woens dag 1 oktober in Middelburg over de 'bevrijdingstheologische mo dellen in de Islam' op uitnodiging van de theologische werkgroep van het Zeeuws Genootschap. De lezing van de medewerker van het gereformeerd dienstencentrum in Leusden begint om 20 uur op het adres Abdijplein 11. De opbrengst van de kledingbeurs vrijdag 26 september in gebouw Irene in Vlissingen is bestemd voor zwarte kinderen in Zuid Af rika. De winterkleding en speel goedbeurs wordt gehouden tussen 16 en 17 uur. Wie kleding heeft ingeleverd dient de helft van de opbrengst af te staan aan het goe de doel. De hulp- en informatiedienst van de Socialistische Partij is een grootse inzamelactie begonnen van tweedehands kleding en schoenen. De spullen zijn bestemd voor Zuidafrikaanse Vluchtelingen. Ook in Vlissingen en Middelburg zijn inzamelingsa dressen. De bevrijdingsbeweging van Zuid-Afrika heeft de SP ver zocht kleren en schoenen te stu ren. De inzameladressen zijn: Vlissingen - Ravensteynplein 33, Oost-Souburg - Zeewijksingel 71 en Middelburg - Blindenhoek 14. Peuterspeelzaal 't Koekepeertje houdt zaterdag 27 september in het adres Vrijlandstraat in Mid delburg tussen 10 en 12 uur een kleding en speelgoedbeurs. Nog tot vrijdag 26 september kunnen speelgoed en kleren worden afge geven. Behalve verkoop is er ook voor gezelligheid gezorgd. Voor de kinderen is er een grab belton en er kan koffie en limona de worden gedronken. 35% Van de opbrengst is bestemd voor de peuterspeelzaal. Ds. Julian Xitimul uit Guatemala en I. 't Lam zijn de sprekers tij dens een zang- en informatie avond van de stichting reformato rische hulpactie 'woord en daad' op dinsdag 30 september. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Se- geerstraatkerk in Middelburg en begint om 19.30 uur. Behalve sprekers zijn er ook zangers: de Lofstem uit Aagtekerke en Sur- sum Corda uit Middelburg. Het algemeen bestuur van de stichting opbouwwerk Vlissingen bespreekt tijdens de vergadering op dinsdag 30 september onder meer de gevolgen van de bezuini gingen op het sociaal cultureel werk, die minister Brinkman (wvc) heeft aangekondigd. Verder wordt ook het jubileum van het Vlissingse opbouwwerk (15 oktober 15 jaar) bekeken. Het opbouwwerk vergadert openbaar in Bachten Komme aan de Bad huisstraat vanaf 20 uur. Wie nog geen gelegenheid had om het nieuwe onderkomen van de stichting welzijn ouderen Middel burg te bekijken, kan nog terecht op zaterdag 27 september. Dan is er open huis. Medewerkers en vrijwilligers leiden de bezoekers dan rond en vertellen wat over het werk van de stichting. Het oude ren zangkoor brengt tussen 10.30 en 11.15 uur populaire liedjes. Het open huis is tussen 10 en 12 uur. Mevrouw Landman spreekt dins dag 30 september over iriscopie in hotel Britannia in Vlissingen. Zij doet dat op uitnodiging van de af delingen Vlissingen en Middel burg van de Nederlandse Vereni ging van huisvrouwen. Aanvang 14 uur. J. Siereveld, bewoner van het ver pleeghuis "Der Boede" in Koude- kerke, hoopt zondag 28 septem ber 105 jaar te worden. Hij viert deze verjaardag een dag later (29 september) in de verjaardagska mer van de instelling. Tussen 10 en 11.30 uur kan hij daar gasten ontvangen. Om 10.15 uur krijgt deheer Siereveld in ieder geval be zoek van de commissaris van de koningin met zijn echtgenote. Ook de burgemeester van Valke- nisse komt met zijn vrouw de feli citaties aanbieden. Namens de ge meente Arnemuiden, de plaats waar de jarige geboren en getogen is, zullen de burgemeester met echtgenote, twee wethouders en de gemeentesecretaris aanwezig zijn. De Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, waartoe Der Boede behoort, laat zich verte genwoordigen door de algemeen directeur en een bestuurslid. Wethouder Daan Bruinooge van Vlissingen slaat donderdag 2 ok tober de eerste paal voor het pro ject Boulevard Bankert van de Bam. Dat gebeurt om 11.30 uur. Peuterspeelzaal 't Wegkruupertje houdt zaterdag 4 oktober een kle dingbeurs tussen 10 en 11 uur in de speelzaal aan de Prins Hen drikstraat 35. Van maandag 29 september tot en met vrijdag 3 oktober kunnen nog kleren (ook schoentjes en laarsjes) worden in geleverd tussen 8.30 en 11.30 uur en maandag- en donderdagmid dag tussen half twee en half vijf. Vijftig procent van de opbrengst is bestemd voor de speelzaal. De Nederlandse vereniging voor pleeggezinnen, de afdeling Zee land, houdt zaterdag 11 oktober een dag voor pleegouders in het Zilveren Schor in Arnemuiden. Het thema luidt: 'affectieve ver waarlozing en pleegzorg'. Wie wil deelnemen aan deze dag kan zich melden bij Marten en Thea Wiersma, 01100-30902. De raad van Arnemuiden buicht zich op maandag 29 september over de begroting 1987. Tijdens die vergadering zal worden uitge maakt hoe het geld wordt ver deeld. De raadsleden komen die dag vanaf half acht 's avonds bij elkaar in het verenigingsgebouw De Arne. Het wijkcomité van de Schilders- buurt in Vlissingen zwaait in haar periodiek De Buurtschilder lof Ooe aan de wijkagenten. Deze zijn een aantal maanden gelden be gonnen - zoals trouwens in heel Vlissingen - met wijkgericht werk. Er is namelijk regelmatig politie in de wijk en we worden aan gesproken op typische wijkzaken, meldt De Buurtschilder. Het buurtcomité vergadert op 25 sep tember vanaf 20 uur in het club huis van de Joegoslavische vereni ging over allerlei zaken aangaan de de Schildersbuurt. De afdeling Borsele van de FNV is woedend op onderwijsminister Deetman. In een motie - met steun van de districtsraad in Zee land - noemen de FNV-ers de maatregelen om kleuters in het basisonderwijs later toe te laten 'van verontrustende negatieve aard en strekking'. En verder: "Dat de minister daarnaast ook nog meent straffeloos een school geld van 1030,— per jaar te kun nen heffen voor 16- en 17-jarigen getuigt van een niet aflatende bru taliteit, welke er in doelstelling slechts op gericht kan zijn de kin deren van arbeiders en uitkerings gerechtigden met een inkomen tot ,en rond modaal, de toegang tot hoger voortgezet en universitair onderwijs te ontzeggen....". De Borselse vakbondsleden doen in die motie tevens een beroep op de afdelingen in het district Zeeland om alles in het werk te stellen de bereikbaarheid van het onderwijs voor kinderen optimaal te houden en niet af te schermen met hoge kosten. De vrouwencontactgroep Kom uit je huis in Middelburg houdt woensdag 1 oktober een koffie- contactmorgen met informatie over scholing en arbeidsmarkt. Vertegenwoordigers van het cen trum voor beroepsorientatie en beroepsoefening, vrouw en werk en het gewestelijk arbeidsbureau Walcheren vertellen wat over mo gelijkheden. De koffiecontact- morgen vindt plaats in het Zuiderbaken en begint om half tien. Kinderoppas is aanwezig. Ook het buurthuis De Paraplu in Vlissingen houdt een aantal acti viteiten in het kader van de Vre desweek. Vandaag (woensdag 24 september) is er een kindermid dag met een tekenfilm van de Ver enigde Naties en donderdag 25 september wordt er een filmfesti val gehouden vanaf 20 uur met in formatie, animatie en een intrigerende film over de absurdi teit van het oorlogsgebeuren. Op dinsdag 30 september wordt er en videomiddag gehouden in het 'open huis voor mensen zonder baan', aanvang 14 uur. ln buurthuis De Paraplu in Vlis singen wordt vrijdag 26 september een Hindoestaanse feestavond ge houden met bingo. Aanvang 20 uur. Alle homo mannen en vrouwen zijn weer welkom op een etentje van het Coc op zondag 28 septem ber vanaf 17 uur. Op het menu staat 'koud buffet'. Opgave: 01180-15546. De trimloop van sv Walcheren, die voor zaterdag 27 september op het programma was gezet, gaat niet door. De buurtvereniging Van Duyvern- voorde in Oost-Souburg heeft er nu ook een afdeling modelbouw bij. Enkele leden van de buurtver eniging willen deze hobby 'popu lariseren'. De Souburgers willen gaan werken met papier en plastic plaat. Ook de electronica wordt er bij betrokken, bijvoorbeeld de spoorweg modelbouw. Voor de toekomst heeft de groep initiatief nemers een groepstentoonstelling in gedachte en er worden thema avonden georganiseerd. Wie meer wil weten kan op dinsdag 30 sep tember terecht in wijkgebouw De Schuur aan de Middelburg sestraat vanaf 19.30 uur. De natuurvereniging afdeling Walcheren van de Knnv heeft voor vrijdag 26 september een diale zing over paddestoelen op het programma staan. Spreker is L. de Bruyn. De bijeenkomst wordt gehouden in de CSW aan de El zenlaan in Middelburg en begint om 20 uur. Na de theorie komt de praktijk. Voor dinsdag 30 septem ber heeft de natuurvereniging een paddestoelenexcursie georgani seerd. Om 14 uur dienen de deel nemers voor die tocht zich te verzamelen bij het Zeeuws biolo gisch museum in Domburg. De jongerenorganisatie WJ-CNV informeert jonge bouwvakkers in drie avonden over functie indeling, loon en vakantiegeld en arbeidsovereenkomst. Deze cur sus wordt verzorgd in samenwer king met de Hout- en bouwbond CNV in Middelburg op drie dins dagavonden. Op drie donderda gavonden is er een cursus in Ter- neuzen. Voor aanmelding kan men het districtskantoor bellen, 01100-20310. Wie graag een foxtrotje danst kan op zaterdagavond terecht in Dans school De Jong aan de Oude Markt in Vlissingen. Elke zater dagavond vanaf half tien kunnen liefhebbers er gratis dansen. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Zeil iel* maken, voor in huis ol voor in de lum. is meestal met /o eenvoudig Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt hel al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. iuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer Bevorderde doe-liet-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en iftt te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijslen geven de exacte ma len van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. HP [V/V Vi li" 1 H# '1 Is Nv v? ÏS KVj •v *f' i V* Ir 15 /t - F** V* V \&i lu KV H» K/f ft l*£\ V: Zo'n mooi kruidenkastje in de keuken is niet alleen sfeervol maar ook extra handig omdat de verschillende kruidenpotjes netjes en overzichtelijk zijn opgeborgen. Het kastje links op de foto (tek.nr. 1182 F/VI/ZVA) is ca. 70 cm hoog bij 46 cm breed, met een extra plank voor decoratieve bordjes of een leuke plant. Het kastje rechts (tek.nr. 1184 F/VI/ZVA) is ca. 60 cm hoog en heeft aan de onderkant de moge lijkheid om een lepelrekje te mon teren.Dit is op mallen op ware grootte en duidelijke bouwbe- schrijving. De prijs per tekening is 8,—. Voor beide tekeningen samen is het bestelnr. 1183 F/VI/ZVA en de prijs 15,—. De tekeningen kunt u bestellen door het betreffende bedrag over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermelding van het bestelnr. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening(en) per om gaande toegestuurd. I)e Jeugd Deltaband in Vlis singen is,op zoek naar nieuwe leden. Dat komt - zo meldt de Deltaband - omdat een groot aantal jongeren de overstap heeft gemaakt naar de (grote) Delta Band. Vanaf maandag 29 september kunnen nieuwe leden zich melden. Jongeren die willen spelen op een trompet, trom bone of bas kunnen zich aan melden. Ook trommelaars zijn welkom. Wie lid wil worden moet aan een aantal eenvoudige voor waarden voldoen: De mini mumleeftijd om te worden aangenomen is acht jaar. Het nieuwe lid moet bovendien een flinke brok enthousiasme meenemen om zodoende een 'fijne hobby te leren beoefe nen'. De eigen instructeur verzorgt de opleiding en het instrument wordt in bruikleen gegeven. Wie zin heeft kan zich dus maandag melden bij de Jeugd Delta Band. De repetities vin- den plaats in het lokaal aan de Koestraat en beginnen om 18.30 uur. Ook ouders kun nen meekomen.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 13