in Midden Zeeland Expositie Peter van den Akker en Niko de Wit Red Shoes in Middelburg 'Ginger and Fred': Zeeuwse première 'Razzmatazz': klein maar fijn Themdag/week voor vrouwen in technische beroepen De Bibliotheek: thuis in de buurt Groeneveld 11 t/m 17 sept. FILM PODIUM EXPOSITIE Lezen Expositie opticiens audiciens Woensdag 10 september 1986 DE VLISSINGER Feest in nieuwe Bibliotheek Vlissingen JE Mist u de warmte in het Spaanse gitaarspel? Dan heeft uw gehoor een steuntje nodig. Onze specialist beschikt over de meest ver fijnde hoortechniek. En... deskundig advies. Kom eens bij ons langs. In samen werking met uw oorarts bieden wij de beste oplossing. Hoor- toestel met gratis proefperiode na medisch advies. Des- Cursus Vrouw en Techniek gewenst bezoek aan huis. v/h schoonenberg DONDERDAG 11 SEPTEMBER ZONDAG 14 SEPTEMBER *Alhambra I Vlissingen 'Pretty in Pink' 20 uur. *Aihambra II 'Je wel of the Nile' 20 uur. *Grand Theater Goes 'Police Academy-3' 20 uur. "Meccano Middelburg 'Ginger and Fred' 20.30 uur. "Electro Middelburg'Op Hoop van Zegen' 20.30 uur. VRIJDAG 12 SEPTEMBER Peter van den Akker (schilderijen cn zeefdrukken) en Niko de Wit (beelden) exposeren hun werken tot en met 27 september in de Kunstuitleen aan de Kuiperspoort in Middelburg. Peter van den Ak ker ziet zijn werk als de neerslag van een persoonlijk, meditatief proces. Hij tracht niet primair daarin voor anderen een herken bare werkelijkheid weer te geven, maar transformeert als het ware de werkelijkheid tot een nieuwe. Het werk van Niko de Wit is al tijd gebaseerd op verkenningen van de grenzen van de materie. Het punt waarop massa en ruimte elkaar tegenkomen is bepalend voor de vorm en de Wit probeert dat punt zo nauwkeurig mogelijk vast te stellen. De beelden op deze tentoonstelling zijn zodanig gestapeld of gerangschikt, dat ze nog net in hun eigen evenwicht blijven staan. De expositie is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur en op donderdagavond van 19 tot 21 uur. een "beeld" van de expositie Ter gelegenheid van de ingebruik name en de overdracht van de stormvloedkering heeft Dosbouw een expositie georganiseerd waar bij kunstenaars uit de omgeving van de Stormvloedkering zijn uit genodigd hun werkstukken te eta leren. Vanaf vandaag tot en met 4 oktober zijn in de Grote Kerk aan het 'Kerkhof' in Zierikzee, ruim 125 kunstproducten tentoon gesteld. Ter gelegenheid van de officiële opening van de Openbare biblio theek in Vlissingen wordt er op vrijdag 12 en zaterdag 13 septem ber feest gevierd. Vrijdagavond om 20.30 uur begint het amateur- schrijversfestival, waarbij gese lecteerde amateur proza/poëzie- schrijvers uit eigen werk zullen voorlezen. Na de officiële ope ning op zaterdag is er van 14 en 15.15 een voorstelling voor kinde ren van 4 tot 12 jaar door het poppentheater Muzikantater van B. Breeman. Dit vindt plaats op de jeugdafdeling. Op de afdeling voor volwassenen leest vanaf 14 uur de schrijver Herman Pieter de Boer voor uit eigen werk en tus sendoor verzorgt Lenny Kuhr een aantal optredens. "Alhambra I Vlissingen 'Pretty in Pink' 19 uur. 'Car trouble' 21.30 uur. 'Pikant kant' 23.30 uur. "Alhambra II Vlissingen 'Jewel of the Nile' 19 en 21.30 uur. 'Car Trouble' 23.30 uur."Grand Thea ter Goes 'Police Academy-3' 19 en 21.30 uur. 'Meisjes voor het grijpen' 23.30 uur. "Meccano Middelburg 'Ginger and Fred' 20 en 22.30 uur. "Electro Middel burg 'Op Hoop van Zegen' 19 en 21.30 uur. ZATERDAG 13 SEPTEMBER "Alhambra I Vlissingen 'Pretty in Pink' 19 uur. 'Car trouble' 21.30 uur. "Alhambra II Vlissingen 'Je wel of the Nile' 19 en 21.30 uur. "Grand Theater Goes 'Police Academy-3' 19 en 21.30 uur. "Meccano Middelburg 'The jour ney of Natty Gann' 15 uur. 'Gin- ger and Fred'20 en 22.30 uur. ZONDAG 14 SEPTEMBER "Alhambra I Vlissingen 'Donald Duck's tekenfilm Grabbelton' 14 uur. 'Pretty in Pink' 19 uur. 'Car trouble' 21.30 uur. "Alhambra II Vlissingen 'Pretty in Pink' 14 uur. 'Jewel of the Nile' 19 en 21.30 uur. "Grand Theater Goes 'Police Academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. "Meccano Middelburg 'The journey of Natty Gann' 15 uur. 'Ginger and Fred' 20.30 uur. Red Shoes is een Haagse band, die nu ruim 7 maanden bestaat en in 'Haagse kringen' reeds een goede live-reputatie heeft opge bouwd. De muziek van deze driemans-formatie valt te om schrijven als zeer compacte, rou we, door R and B geïnspireerde muziek. Doordat de band niet uit zogenaamde 'puristen' bestaat, worden eigentijdse invloeden niet geschuwd en daardoor onder scheidt deze band zich van andere die op het gebied van de R and B bezig zijn. De leden zelf omschrij ven de stijl dan ook als 'Red Shoes', waarbij compactheid, strakke rithmes en power de ken merken zijn. Vrijdag 12 septem ber, Bar American, Middelburg, 22 uur. Het staat niet in het Guiness' book of records. Maar in ieder geval staat het kleinste podium wèl in 'Razmatazz' aan de Mid delburgsestraat in Oost-Souburg. Oorspronkelijk was 'Razmatazz' een soos en daarna sprak men van een activiteitencentrum. Sinds 1978 is het vooral bekend gewor den als concertzolder voor akoestische muziek. Een 'bruin' café/zolder, met zo als gezegd een minipodium en slechts 60 zitplaatsen. Niettemin hebben de afgelopen acht seizoe nen artiesten de weg naar de zol der weten te vinden, zoals groe pen en solisten uit Zweden, Zwit serland, Italië, Schotland, Ierland en zelfs uit Amerika. 'Razzma tazz' streeft er dan ook naar om haar seizoenprogramma zo geva rieerd mogelijk te maken. Zo heb ben de bezoekers kunnen luiste ren en kijken naar blues, ragtime, eigentijdse folk, bluegrass, hot- club de Franse en Keltische muziek. Zaterdag 13 september opent 'Razzmatazz' haar deuren weer en het podium is die avond be schikbaar voor iedereen die maar muziek maakt, uiteenlopend van Ginger and Fred. De nieuwste film van Fellini, met in de hoofd rol onder andere Marcello Mastroiani en Giuletta Masina. De film is te zien in Meccano Middelburg op donderdag, zon dag tot en met woensdag 20.30 uur en vrijdag en zaterdag 20 en 22.30 uur. Ginger and Fred is een zeer per soonlijke film, die een 'fictieve' vereniging toont van het beroem de danspaar Fred Astaire en gin ger Rogers. De film opent zeer klassiek: een trein komt binnen op het drukke station van Rome en daarmee wordt gesuggereerd dat er een belangrijk weerzien op handen is. Amalia (Ginger) wordt opgehaald om de volgende dag nog een keer met haar partner Pi- po (Fred) in een film op te treden. Eenmaal in haar hotel aangeko men ontmoet Amalia de eerste gasten. Het moet een gigantische kerststerrenshow worden, waar voor de meest vreemdsoortige ty pes zijn uitgenodigd. Het betreft voornamelijk deelnemers, die exacte kopieën zijn van grote be roemdheden uit de showbusiness, onder wie Clark Gable, Mariene Dietrich, Ronald Reagan en Kojak. Flamengo tot Hawaimuziek. Ge zien het succes van de vorige ja ren, toen er maar liefst 12 mini- optredens waren, is vooraf aan melden wel wenselijk. Men kan dan bellen: 01100-30168. Het open podium begint om 20 uur. Vanaf oktober begint Razzma tazz weer de maandelijkse concer ten met Keltische, Nederlandse en Ierse muziek. Van deze concerten is de aanvang 20.30 uur. OORZAAK Het is maar magertjes gesteld met de voorlichting aan meisjes en vrouwen als het gaat over beroe pen voor 'mannen'. Om daar ver andering in te brengen houdt 'Vrouw en Werk Zeeland' in sa menwerking met het GAB Wal cheren op zaterdag 13 september een themadag. Deze wordt gehou den in het Beroepen- en Studie In formatiecentrum van het GAB en duurt van 10 tot 16 uur. Aanslui tend op deze informatiedag is er een themaweek voor vrouwen in technische beroepen. Het doel van die themaweek is herintredende vrouwen, maar ook andere vrouwen en meisjes kennis te laten maken met technische-respectievelijk 'man- nen'-beroepen en het te laten zien dat deze beroepen ook voor vrou wen mogelijk zijn. Uitbreiding dus van beroepsmogelijkheden voor vrouwen. Tevens kan men zich in laten schrijven voor een speciaal opleidingsaanbod voor vrouwen die zich willen oriënte ren en scholen in een technisch beroep. Op deze informatiedag zijn onder meer onderwijsinstellingen met stands vertegenwoordigd, zoals het Centrum voor Vakopleiding voor Volwassenen, de MTS, de Zeevaartschool en de Janneke Dierxschool. Daarnaast geven be drijven waar vrouwen in techni sche beroepen werkzaam zijn acte de presence. Tevens zijn er op die dag video's te bekijken, zoals 'Zij Wel', waarin een aantal meisjes motive ren hoe zij aan hun 'ongebruike lijke' opleiding zijn gekomen, een video met de toepasselijke titel 'startproblemen' die verhaalt over een vrouwelijke automon teur en een film 'Vrouw en tech niek'. Op de themadag zelf en de aansluitende themaweek van 13 tot 20 september is er in het infor matiecentrum een landelijke ten toonstelling te bezichtigen met als titel 'vrouwen en arbeidsmarkt'. Verder worden er in de thema week dagelijks excursies georga niseerd naar bedrijven en oplei dingsinstituten. Speciaal daar voor is er een bus gecharterd (met vrouwelijke chauffeur) die vanaf 9 uur vanaf het arbeidsbureau Vlissingen vertrekt naar het Ar beidsbureau Middelburg. Om 9.30 vertrekt men naar het bedrijf of opleidingsinstituut. Het excursieprogramma ziet er als volgt uit: maandag 15 september: Hoechst, dinsdag Bouw, Fort in- Vlissingen, woensdag CBB, don derdag de Schelde en vrijdag 19 september CVV. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij het arbeidsbureau. Op 29 september start de cursus Vrouw en Techniek, een geza menlijk initiatief van Vrouw en Werk Zeeland, het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsbe- oefening Zeeland en het Arbeids bureau Walcheren. Het doel van de cursus is een brede oriëntatie in de technische richting te geven, zodat men na afloop een gefun deerde keuze kan maken uit een beroep in de techniek. Daarnaast is het een schakeling naar een ge richte vakopleiding. De cursus duurt 12 weken van 18 uur per week en is gratis. Op dinsdag 23 september vindt om 14 uur een in troductiebijeenkomst plaats op het CBB, Papisland 1 in Mid delburg. "Concert voor fluit en harp door Poelie Andriessen en Anke Botte- ma, Kapel van St. Maarten, Hoo- gelande, 14.30 uur. ZATERDAG 13 SEPTEMBER "Orgelconcert door Freek de Kei zer, Oostkerk Middelburg. "Poppentheater Muzikantater, Openbare Bibliotheek Vlissingen, 14 uur. "Herman Pieter de Boer en Lenny Kuhr, Openbare Biblio theek Vlissingen, 14 uur. "Poppenspel van Saar den Hol lander, Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, 15.15, 11.15, 13.45 en 14.45 uur. "The Ramblers, Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg, 20 uur. "Pianorecital, Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg. "'Open Podium' Razzma- lazz', Oost-Souburg, 20 uur. VRIJDAG 12 SEPTEMBER "Voorlezen uit eigen werk door amateur proza- en poëzieschrij- vers. Openbare Bibliotheek, Vlis singen, 20.30 uur. "Red Shoes, Bar American, Middelburg, 22 uur. "The Juke Joints', Bloesbak, Middelburg, 22 uur. MAANDAG 15 SEPTEMBER "Alhambra I Vlissingen 'Pretty in Pink' 20 uur."Alhambra II Vlis singen 'Jewel of the Nile' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Police Academy-3' 20 uur. "Meccano Middelburg 'Ginger and Fred' 20.30 uur. "Electro Middelburg 'Op Hoop van Zegen' 20.30 uur. DINSDAG 16 SEP7EMBER "Alhambra 1 Vlissingen 'Pretty in Pink' 20 uur."Alhambra II Vlis singen 'Jewel of the Nile' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Police Academy-3 20 uur. "Meccano Middelburg 'Ginger and Fred' 20.30 uur. "Electro Middelburg 'Op Hoop van Zegen' 20.30 uur. WOENSDAG 17 SEPTEMBER "Alhambra I Vlissingen 'Pretty in Pink' 20 uur. "Alhambra II Vlis singen 'Jewel of the Nile' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Police Academy-3' 20 uur. "Meccano Middelburg 'The journey of Nat ty Gann' 15 uur. 'Ginger and Fred 20.30 uur. "Electro Middel burg 'A passage to India' 20.30 uur. Kinderboeken door Jan Smeek ens 'Deze prentenboekjes zijn ge maakt voor beginnende lezertjes. Het zijn begrijpelijke, vrolijke verhaaltjes-boekjes om met ple zier te lezen!' Deze tekst staat te lezen op de achterkant van zeven boeken die bij uitgeverij C. de Vries- Brouwers verschenen. Zo'n aan beveling levert weieens een kat in de zak op, maar in dit geval is waar wat er staat. En doet de uit gever zich zelfs te kort, want de prijs mag dan die van een pren tenboekje zijn 14,90), het for maat is dat van een prentenboek (23,5 cm. x 19,5 cm.). Bovendien zullen ook kleuters veel plezier beleven aan de "serie". Een knap in elkaar gestoken boek is DE NIES van David Lloyd en Fritz Wegner. Het verhaal is een voudig: een man met een koffer leest op een bank zijn krant, ter wijl een meisje met een hoed op met haar hond en een bal een spelletje speelt. Kinderen zullen zich vermaken met de soms onmogelijke en ab surde situaties op de rechterpagi na's zoals 'Las de hond de krant? Las het meisje de koffer? Las de man de hond?' Op de linkerpagi na's wordt steeds het antwoord gegeven (en getekend) op de vra gen van de bladzijde daarvoor. Pas op het eind van het boek blijkt dat de situaties niet op zich zelf stonden, maar met elkaar het verhaaltje maken. Eveneens van David Lloyd, maar nu met illustraties van Penny Da- Ie is DE STOPWATCH. Peter heeft van zijn oma een stopwatch gekregen. Het ding beheerst van af dat ogenblik zijn hele leven. Voor het middageten heeft hij maar twee minuten en zes secon den nodig; uitkleden en in bad gaat nog sneller en zijn adem in houden kan hij precies 32 secon den lang. Dan opeens is hij zijn stopwatch kwijt. Uit het verhaal dat zijn zus Jennie hem vertelt blijkt dat hij er maar liefst 32 mi nuten en 58 seconden naar ge zocht heeft. De ruzie die van die mededeling het gevolg is, duurt precies zeven minuten. Jammer is dat Peter, Jennie en hun oma in de vrolijke illustraties vol actie niet steeds hetzelfde ge zicht meekregen van Penny Dale. Het mooist geïllustrerde boek uit de reeks is DE PINNIGE PRIN SES van Martin Waddell en Pa trick Benson. Je verwacht zo'n 'vrouwvriendelijk' boek eerder van twee vrouwen dan van twee mannen. Het boek (met de enigs zins ongelukkige titel) is geschikt voor kinderen tot 9 jaar. Wat zeg je? zei de Giraffe./Ben en de Beer/Beer en Hond/De Nies/De Stopwatch/De Kat van Tom/De pinnige Prinses. Diverse auteurs en illustratoren. De boeken worden uitgegeven door C. de Vries-Brouwers, Ant werpen en kosten 14,90 per stuk. Atelier (J. v. Reigersbergstr. 67) Middelburg. Johan Mes, schilde rijen en glaswerken. Ma. t/m vr. van 8 tot 17 uur, za. en zo. van 10 tot 16 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) Middelburg. Peter van den Ak-, ker, zeefdrukken en schilderijen. Niko de Wit, beelden. Tevens Reinier de Muynck en Harry Lut- jens, sieraden. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3) Mid delburg. Leendert van der Poot, schilderijen. Tijdens kantooruren. De Vleeshal (Markt) Middelburg. 'Art museum museum art', diver se kunstenaars. Di. t/m zo. 13 tot 17 uur. Galerie De Wijnstock (Bel- linkstraat 32) Middelburg. Rini Leefsma-Nagtegaal, aquarellen en gouaches. Do. en vr. van 14 tot 17 uur, za. van 11 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7) Middelburg. Over zichtstentoonstelling over de zestigjarige geschiedenis van dansorkest The Ramblers. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Achter de Houttuinen 30) Mid delburg. Ineke Otte, objekten en sieraden. Di. t/m zo. van 14 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3) Mid delburg. Bob bingen, schilderij en. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. T/m za. Openbare Bibliotheek (Ka naalstraat 56) Oost-Souburg. 'Scheldekartoenale', kartoenisten uit diverse landen. Ma. t/m \t. 13.30 tot 17.30 uur. Di. en do. van 18 tot 20 uur en za. van 10 tot 12.30 uur. Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6) Oostkapelle. De Natuur in Zeeland en fossiele schelpen in Zeeland. Tevens Els HoUebrandse, tekeningen, aqua rellen en schilderijen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Grote Kerk (Oudestraat 26) Vee- re. Zomertentoonstelling met o.m. "Veere-Zeeland", restaura tiewerkzaamheden, boerenwa gens, boomkorvisserij. Tevens "Walcheren veertig jaar droog". Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27) Vee- rc. Ineke van Doorne, schilderij en. Tevens Jooske de Jongh en André de la Porte, schilderijen, tekeningen en aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Galery De Blaeue Acolye (Bella- mypark 22) Vlissingen. Oude Grafiek en 19-eewse etsen van di verse kunstenaars tevens antiqua rische landkaarten en topografi sche prenten. Ma. t/m za. van 13.30 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA) Vlissingen. In het ka der van Grafiek Gala '86 werken van Harry van Kruiningen en Dirkje Kuik. Dagelijks van 10 tot 22 uur. Iguana (Bellamypark 35) Vlissin gen. Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma., do. van 14 tot 17.30 uur, di., wo., za. van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Di. t/m za. van 13.30 tot 17.30 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark) Vlissingen. 'Een panorama van vlissingen anno 1613'. Di t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. Vlissingen, Lange Zelke 93 Onder het motto 'De bibliotheek: thuis in de buurt' haakt de Zeeuwse Bibliotheek en de zeven bibliobussen die in Zeeland rond rijden in op de landelijke biblio theekdag die op zaterdag 13 sep tember plaatsvindt. Met deze dag probeert men het bibliotheekwerk meer onder de aandacht te brengen. Het gebruikte motto is uiteraard speciaal van toepassing voor de zeven bibliobussen die in Zeeland 116 dorpen, buurtschappen en wijken van grote kernen bezoe ken. In veel kernen is de wekelijks terugkerende bibliobus na het verdwijnen van school en winkel tjes de laatste vorm van dienstver lening, waardoor de ontmoetings functie van de bus niet onderschat mag worden. De bussen nemen 20 procent van al het bibliotheekge bruik in Zeeland voor hun reke ning. Met bijna 800.000 uitlenin gen en zo'n 17.000 ingeschreven gebruikers zijn de bibliobussen gezamenlijk te vergelijken met de omzetcijfers van de grootste bi bliotheek in Zeeland, de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Omdat de bibliobussen wekelijks een groot aantal kernen bezoeken haakt men in op deze landelijke dag, door deze week extra activi teiten op te zetten. "Aan nieuwe le den zal een geschenk in de vorm van een linnen tas met balpen worden gegeven en er wordt pro motiemateriaal uitgedeeld. In de Zeeuwse Bibliotheek con centreren de activiteiten zich op zaterdag 13 september. Die dag is de bibliotheek geopend van 10 tot 16 uur en worden er onder meer afgeschreven boeken verkocht, zijn er rondleidingen en is de start van een aktie met een ideeënbus. Bovendien start men op die dag met de uitleen van videobanden en met de verkoop van CJP- passen. Voor de kinderen is er die dag een poppenspel van Saar den Hollander (10.15, 11.15, 13.45 en 14.45 uur) en op de muziekafde ling wordt er twee keer een piano recital verzorgd, 's Avonds om 20 uur treedt het befaamde orkest 'The Ramblers' op. Met dit con cert viert dit orkest tevens haar 60-jarig jubileum. De bibliobus, in vele kernen geen onbekende.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9