ALS JE ALLES GOED BEKIJKT DOE-HET-ZELF! De Faam D^iSSINGER Groeneveld opticiens SPIEGEL EN KANDELAARS OM ZELF TE MAKEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 10 september 1986 V redesgebedsdienst Bibliotheek Peuters Subbuteo CDA Droomgroep Bijstand Scheldebuurt Surant Unicef Aanstaande ouders Rode Kruis-1 Rode Kruis-2 Johan Maasbach Zelfdoding Coopertest Kledingbeurs Volleybal PCOB Natuur Spreekvaardigheid Assertiviteit Borstvoeding Reïncarnatie Slechthorenden Fotoclub Schelpen Gratis Rolskiën Werklozenwerk Nederlands Volksdansen Deetman CDA Bachten Poorte Kledingactie Stotteren Psoriasis Gezondheid en ouder worden Regiecursus Experimentele dienst Vrouwen en gezondheidszorg Inspraak-1 Inspraak-2 Terre des Hommes Texas instruments Kynologenclub Disco Klaverjassen Postnatale depressie HOWA Vrouwenwerk Prinsessendag Sport overdag Schoolsport Vrijwilligers Marnix Aldegonde Miljoenennota Volwassenwerk Zeeuwse vrouwenraad Chinees Naast onze bestaande kollektie vindt u de speciale kmpoog- kollektie. Meer dan 200 merkmonturen die stuk voor stuk slechts f 65- kosten. Met dezelfde service, vakmanschap en garantie die u van ons gewend bent. Het komende seizoen zal er geen maandelijkse vredesgebedsdienst meer worden gehouden in Mid delburg. In plaats daarvan houdt de IKV-kern Middelburg in het najaar vier avonden rond het the ma 'stenen op onze weg'. Een en ander is geïnspireerd door een kerkdienst rond dit thema in de DDR. Elke avond kan afzonder lijk worden bijgewoond en samen vormen zij een geheel. De plaats van handeling is de Engelse kerk in Middelburg van 19.30 tot 21 uur en staat onder leiding van Jan Cozijnsen. De eerste bijeenkomst is op zondag 21 september. Burgemeester Jaap van der Doef opent zaterdag 13 september om 10.30 uur officieel de nieuwe openbare bibliotheek in Vlissin- gen. Daarna zal de bekende schrijfster van kinderboeken An nie M.G. Schmidt een plaquette onthullen, waarmee zij haar naam geeft aan de jeugdafdeling, 's Middags verzorgen Herman Pieter de Boer en Lenny Ruhr een cultureel programma. De Kruisvereniging Walcheren- Oost en het VJV afdeling Middel burg starten woensdag 17 septem ber een cursus van vijf bijeen komsten voor ouders met peuters in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. Tij dens die cursus komen onder meer de ontwikkelingsfase van het kind, spel en speelgoed, angst, straf en slaapproblemen aan de orde. Opgave en informatie over deze cursus: 01180-14366 of 01180-16278. Wie zin heeft in een partijtje 'Subbuteo' kan op dinsdag 16 september terecht in de voormali ge kleuterschool 'De Hummel- honck' in Oost-Souburg. Vanaf 19.30 tot 22 uur kan iedereen met dit tafelvoetbalspel kennismaken. Inlichtingen: 01184-61601. Het CDA afdeling Middelburg houdt op vrijdag 12 september naar algemene ledenvergadering in de Getuigeniskerk. in Middel burg. Na het huishoudelijke ge deelte spreekt Bert.'van Bochelen van het CNV over de economi sche positie van jongeren. De ver gadering begint om 19.45 uur. Voor mensen die iets meer te we ten willen komen over hun dro men start er op dinsdag 7 oktober een droomgroep in het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg. Het doel van die groep is dat de mensen worden geholpen bij het leren begrijpen van hun dromen en daardoor zichzelf wat beter te leren kennen. De groep komt 8 keer bij elkaar en in principe eens per 14 dagen. De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 21.30 uur. In lichtingen: 01150-94176. Het VOV-Vlissingen begint op vrijdag 19 september met een cur sus 'vrouwen en bijstand'. Het thema gedeelte is bedoeld voor een vaste groep, die met elkaar er varingen willen uitwisselen en de onderwerpen worden gezamenlijk afgesproken. Daarnaast is er een informatief gedeelte waaraan iedere geïnteresseerde vrouw die leeft van een ABW-uitkering kan deelnemen. De cursus wordt ge houden in het VOV-gebouw in Vlissingen en duurt van 9.15 tot 11.15 uur. Er is kinderoppas aan wezig. Inlichtingen: 01184-17819 (Joke Pais). Buurthuis de 'Scheldebuurt' in Vlissingen gaat weer beginnen met haar activiteiten voor het ko mende seizoen. Iedere woensdag morgen om 10 uur kunnen de ouderen weer meedoen met het spelletje 'koersbal' en zaterdag 13 september starten de zogenaamde 'middagontmoetingen' weer, waar de buurtbewoners een spel letje kunnen doen of zo maar wat praten. Vrijdag 12 september start het bingo-seizoen weer met de maandelijkse bingo. De eerste buurtcafé-avond begint op vrij dag 19 september en verder zijn in voorbereiding de woensdagmid dagclub voor de jongsten, een tie nerclub en een aantal cursussen. Inl. 01184-11458. De stichting Surant in Vlissingen is van plan binnenkort cursussen te verzorgen in Papiamento, Sra- nang Tongo, Hindi en Urdu. Wie belangstelling heeft voor één van deze talen kan zich opgeven bij Surant: 01184-70136. De commissaris der Koningin, dr. C. Boertien koopt maandag 15 september de eerste Unicef-kaart van de aktie 1986/1987. De eerste kaart wordt aan de heer Boertien verkocht door leerlingen van de Mythylschool van Zonneveld in Oostkapelle. Zo oud als de mensheid is, zijn er kinderen geboren. Een zwanger schap is dus heel gewoon, totdat je zelf kinderen gaat krijgen. Vra gen die dan komen zijn: wat is be ter: in het ziekenhuis of thuis be vallen, moet moedermelk en hoe worden zorg en verantwoordelijk heid geregeld als de baby geboren is? Om op deze vragen een ant woord te krijgen start het VOV Vlissingen vanaf dinsdag 16 sep tember een cursus voor aanstaan de ouders. De cursus bestaat uit zeven bijeenkomsten en vindt plaats in het vormingscentrum 'De Wijzer' aan de Julianalaan in Vlissingen. De wekelijkse bijeen komsten duren van 20 tot 22 uur. Inlichtingen: 01184-15175 of 01184-17819. De afdeling Arnemuiden van het Rode Kruis houdt op zaterdag 13 september in samenwerking met de brandweer een demonstra tie/oefening nabij de Zuidwal. Aan deze oefening wordt tevens medewerking verleend door de jeugdbrandweer Vlissingen, de Lotus-groep en de rijkspolitie- groep Veere. De 'ramp' begint om 10 uur. In de middag is er vanaf 14.30 uur in het vereni gingsgebouw 'De Arne' voor de kinderen een tekenfilmfestival, een imitatiewedstrijd en uitrei king van de prijzen voor de deel nemers aan de kleurwedstrijd. Om meer bekendheid te geven aan wat het Rode Kruis doet en om de contacten met andere hulp verlenende organisaties te bevor deren houdt het Rode Kruis afde ling Middelburg een open dag op zaterdag 13 september. Dit gebeu ren speelt zich af in en rond het Rode Kruis-gebouw aan het Mo lenwater in Middelburg. Vanaf 10 uur is er een rondleiding met in formatie met aansluitend een film en rond 11.40 uur geeft de RKK- groep een demonstratie, 's Mid dags vanaf 13.30 uur wordt dit programma herhaald. De bekende evangelist Johan Maasbach houdt op vrijdag 12 en zaterdag 13 september een cam pagne in de Schouwburg in Mid delburg. Aan deze speciale dienst verlenen diverse gospelgroepen, zoals 'first love' hun medewer king. In iedere dienst is er gele genheid voor gebed met zieken. De diensten beginnen om 19.3C uur. De dood brengt altijd verdriet, maar voor de achterblijvenden is zelfdoding moeilijker te verwer ken dan bijvoorbeeld een dodelijk ongeval. Door de Vereniging Ouders van een overleden Kind zal -als blijkt dat daarvoor vol doende belangstelling is- in sep tember/oktober een gespreks groep worden gestart voor ouders die een kind verloren hebben door zelfdoding. Voor nadere informa tie: 01100-13654 (tussen 18 en 19 uur). Op de kunststofbaan in Vlissin gen wordt door atletiekvereniging Zeeland Sport op vrijdag 12 sep tember een Coopertest gehouden. Het is de bedoeling om dan in 12 minuten een zo groot mogelijke afstand af te leggen. Inschrijven kan vanaf 18 uur in het clubhuis van Zeeland Sport aan het Bas- kensburgplein in Vlissingen. Elke deelnemer ontvangt een diploma met daarop de gelopen afstand. Peuterspeelzaal 'Klein Duimpje' in Meliskerke houdt op 26 sep tember een kleding- en speelgoed beurs van 13.15 tot 15.30 uur. De inbreng van kleding en speelgoed is op 15 en 19 september van 9 tot 11 uur. Van de opbrengst is 33 procent bestemd voor de speelzaal. In Vlissingen en omstreken start binnenkort weer het recreatievol leybal. Verenigingen die daar aan mee willen doen kunnen zich op geven bij H. van Boven, Wester- zicht 359 in Vlissingen. De afdeling Middelburg van de PCOB houdt woensdag 24 sep tember haar maandelijkse leden vergadering. Deze vindt plaats in 'De Schakel' in Middelburg en begint om 14 uur. Na het huis houdelijke gedeelte vertoont A.C. de Vries films over Rusland. De natuurvereniging afdeling Walcheren heeft voor zaterdag 13 september een excursie op het programma staan en ditmaal gaat het om vruchten, bessen en gal len. De excursie staat onder lei ding van Richard Struyk en er wordt om 14 uur verzameld op het parkeerterrein Randduinweg in Oostkapelle. Voor mensen die wel eens discus siëren of vergaderen en die dan ervaren dat ze hun kennis en vaar digheid op dat terrein willen ver groten, start het VOV in Vlissin gen vanaf dinsdag 16 september een cursus spreekvaardigheid. De cursus bestaat uit acht lessen en duurt van 20 tot 22 uur. Opgave en inlichtingen: 01184-17819. In het VOV-gebouw aan de Julia nalaan in Vlissingen vindt op donderdag 18 september een in formatiebijeenkomst plaats over de cursus assertiviteit voor vrou wen. Deze cursus biedt vrouwen de mogelijkheid te leren (beter) op te komen voor hun rechten en wensen. Tijdens die informatie bijeenkomst wordt de vrouwen verteld wat zij van de cursus kun nen verwachten en hoe er wordt gewerkt. De cursus bestaat uit 10 wekelijkse bijeenkomsten. Bij voldoende belangstelling gaat de week daarop de cursus van start. Er is kinderopvang aanwezig. In lichtingen: 01184-17819. Deze maand start 'La leche lea gue' weer met de moedergroepbij- eenkomsten. Zoals vanouds één avond per maand (in principe de tweede dinsdag) voor het ge ven/vergaren van informatie en één ochtend per maand (de derde woensdag) voor een praatje of een kopje koffie. De eerstvolgen de bijeenkomst is woensdag 17 september om 10 uur. Voor opga ve voor de bijeenkomsten of hulp bij problemen of informatie over borstvoeding kan men bellen: 01180-16812/37833/15041. Zolang de mensen over hun bestaan hebben nagedacht, heb ben zij dat ook over een voortbe staan gedaan en in dat verband ook over reïncarnatie. Voor de Nederlandse vereniging van Pa rapsychologie geeft de heer van Reen een indruk van de vele vra gen die de bestudering van het vraagstuk over reïncarnatie oproept. De lezing wordt gehou den op dinsdag 16 september in 'De Schakel' in Middelburg en begint om 20 uur. De Nederlandse vereniging voor slechthorenden afdeling Zeeland komt vrijdag 12 september, om 14.30 uur, bijeen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De voorlichtingscommissie van de vereniging toont dan alle hulp middelen die voor slechthorenden belangrijk zijn. Na een pauze is er een diaserie over de flora en fau na van een onbewoond eiland. Vanaf maandag 15 september start de fotoclub Middelburg- Zuid weer haar activiteiten. De club is bedoeld voor zowel de be ginnende als de meer gevorderde fotograaf. Onder begeleiding wordt aandacht besteed aan on der meer het zelf ontwikkelen en afdrukken van foto's, portretfo tografie, avondfotografie en het werken met kunstlicht. De bijeen komsten duren van 19.30 tot 21.30 en vanaf 13 jaar is iedereen welkom. Inlichtingen: 01180-29004. Ellie Texer uit Meliskerke vertelt zaterdag 13 september aan leden van de rheumapatiëntenvereni- ging iets over de schelpenbeschil- derkunst. De lezing begint om 15 uur en wordt gehouden in 'De Stenge' in Heinkenszand. Op zaterdag 13 september is er voor iedereen (leden en niet- leden, van 8 tot 99 jaar) de gele genheid om tussen 11.00 uur en 16.00 uur enige ervaring op te doen in het rolskiën. De rolskidag staat onder leiding van Els Kui per, officieel rolski-instruktrice. Het geheel vindt plaats op het parkeerterrein van Skandia Sau na, Zwanenburgseweg I te Vlis singen. Bij slecht weer kan men 's middags terecht bij V D te Mid delburg waar een mini- vakantiebeurs op de derde etage wordt gehouden. Men doet er goed aan dunne handschoenen mee te nemen en kleding aan te doen die tegen een stootje kan. Ook kinderen vanaf ongeveer 8 jaar worden in de gelegenheid gesteld te rolskiën. Rolski's, stok ken en schoenen worden gratis beschikbaar gesteld. Voor informatie kunt u zich wen den tot Els Kuiper, telefoon 01180-11937 (bellen na 18.00 uur). In oktober begint in buurthuis Marnix Aldegonde een houtbe werkingsproject voor jeugdige werklozen. De bedoeling van dit project is om deze jongeren de mogelijkheid te bieden ervaring op te doen in het houtbewerken. De deelname aan deze activiteit is gratis. Inlichtingen: 01184-66318. Elke donderdagavond van 19.30 tot 21.30 uur is er in de Latijnse Schoolstraat 12 in Middelburg een cursus 'practisch Neder lands'. De cursus is voornamelijk bestemd voor leden van culturele minderheden die de Nederlandse taal niet voldoende kunnen lezen of schrijven. Er wordt in kleine groepen gewerkt en er komen al lerlei practische zaken aan de or de zoals boodschappen doen en formulieren invullen. Voor wie de donderdag een probleem is kan op dinsdagmorgen van 9.30 tot 11.30 terecht. Inlichtingen of op gave: 01180-11175/16278. In het wijkgebouw 'Zuiderbaken' in Middelburg begint dinsdag 16 september weer de volksdans groep van de skw 'Hayman'. De groep komt wekelijks bij elkaar van 20.15 tot 22.15 uur en in een plezierige sfeer komen onder des kundige leiding dansen uit Roe menië, Israël, Amerika en Neder land aan bod. Informatie: 01180-29004. Minister W.J. Deetman spreekt op maandag 22 september in de Getuigeniskerk in Middelburg over 'het regeeraccoord'. Hij doet dit op uitnodiging van het CDA- Middelburg die op die dag haar openbare vergadering houdt. De aanvang is 20 uur. Het nieuwe politieke seizoen be gint voor het CDA-Middelburg op vrijdag 12 september met een discussie-avond in samenwerking met de werkende jongeren van het CNV. De discussie vindt plaats in de Getuigeniskerk in Middelburg en begint om 19.45 uur. De activiteitencommissie van Bachten Poorte in Oost-Souburg begint het nieuwe seizoen met een gezellige ontmoetingsavond op woensdag 17 september. Om te beginnen worden er die avond de plannen tot en met december be kend gemaakt en verder wordt de avond ingevuld door leden van 'aktiva'. Daarnaast is er een spel letje bingo. Ten bate van de stichting 'Mensen in Nood' houdt de Rooms- Katholieke parochie in Middel burg een kleding inzamelingsac tie. Een deel van de kleding wordt verkocht aan sorteerbedrijven. Met de opbrengst daarvan wor den projecten op gebied van noodhulp en sociaal opbouwwerk gefinancieerd. Daarnaast stuurt de stichting jaarlijks tienduizen.- den kilo's goede kleding naar Afrika, Latijns Amerika en ook naar Polen. De inzameling vindt plaats in de Hoeksteen in Middel burg op maandag 29 en dinsdag 30 september en in de R.K.-kerk hoek Lombardstraat in Middel burg op woensdag 1 en donder dag 2 oktober. De kleding kan worden ingeleverd tussen 19 en 20 Een aantal mensen die de Vredeberg-therapie gevolgd heb ben om van het stotteren af te ko men geven op donderdag 25 sep tember in het pand Nieuwstraat 51 in Vlissingen voorlichting over deze therapie. De voorlichtingsa vond begint om 20 uur. Inlichtin gen: 01184-10279. In het verpleeghuis 'Ter Valcke' in Goes houdt de Psoriasisvereni- ging Noord-Brabant en Zeeland op 16 september een informatiea vond. Tijdens die bijeenkomst wordt onder meer de mogelijk heid onderzocht om een regionale werkgroep op te richten. Tevens worden er dia's vertoond. De avond begint om 20 uur. Inlich tingen: 01188-2503. In Koudekerke, Veere, Oostka pelle en Westkapelle is er vanaf 29 september een cursus 'gezondheid en ouder worden'. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten en is bedoeld voor ouderen vanaf 60 jaar die nog zelfstandig wonen. De opzet van de cursus is door middel van het geven van voor lichting met betrekking tot de ge zondheid er voor te zorgen dat ouderen langer zelfstandig kun nen blijven leven en wonen. On derwerpen die aan bod komen zijn onder meer ouderdomsgebre ken, de rol van de Kruisvereni ging, bewegen, incontinentie, me dicijnen, dementie en veiligheid. Het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel is weer gestart met een nieuwe cursus spel- en regie opleiding. De cursus duurt 3 jaar en na afloop ontvangen de geslaagde regisseurs een landelijk erkend diploma. De opleiding wordt grotendeels verzorgd door provinciale toneeladviseurs en gastdocenten. De leerstof omvat onder meer elementair toneel, dramaturgie, improvisaties, licht en kostuums. De opleiding start met 10 lesavonden, waarop de deelnemers kennis kunnen maken met deze onderdelen en opleiding. Daarna vindt er definitieve opga ve en selectie plaats. De cursus wordt gegeven in het gebouw van het Zeeuws Steunpunt in Middel burg op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. Inlichtingen: 01180-34880. Met als thema 'solidariteit' wordt er in de Hofpleinkerk in Middel burg op zondag 14 september een experimentele dienst gehouden. Voorganger in deze dienst is ds. Ntoane uit Rotterdam. De dienst begint om 16.30 uur. VOV 'De Wijzer' in Vlissingen begint op woensdag 17 september een cursus 'vrouwen en gezond heidszorg'. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten, elke woens dag van 9.15 tot 11.15 uur. On derwerpen die behandeld worden zijn onder andere: wat betekent gezondheid voor jou en wat kan de gezondheidszorg daar aan bij dragen, de gezondheidszorg in het totaal van de samenleving en is al ternatieve gezondheidszorg een alternatief voor vrouwen? Tij dens de cursus is kinderoppas aanwezig. Aanmelding en infor matie: 01184-17819. De gemeente Vlissingen heeft een bouwplan ontwikkeld voor een deel van het terrein van de voor malige speeltuin aan de Paar denstraat. Het bouwplan betreft 18 premie-A ééngezinskoopwo- ningen. Belanghebbenden kunnen hun mening over dat plan geven op de inspraakavond die donder dag 11 september om 20 uur in Bachten Komme in Vlissingen wordt gehouden. Tijdens die avond wordt tevens een nadere toelichting op het plan gegeven. Bewoners van de Hellebar- dierstraat, Breewaterstaat, Schoolstraat en Meilandstraat in Vlissingen kunnen op donderdag 11 september hun mening ken baar maken over de woningbouw plannen van de gemeente. De ge meente is van plan op het terrein van de voormalige jeugdherberg 17 huurwoningen te bouwen. De inspraakavond wordt gehouden in 'Bachten Komme' en begint om 19.30 uur. De werkgroep van Terre des Hommes houdt op zaterdag 13 september in samenwerking met Zeeland sport een prestatieloop over 4 en 8 kilometer. De route voert over strand en duin en door het waterwingebied. De start is vanaf camping 'Dishoek' om '15 uur. Inschrijven is mogelijk vanaf 14 uur. De opbrengst van deze prestatieloop is bestemd voor de poliopatiëntjes in Bolivia. De T.I.-gebruikersgroep Midden Zeeland komt op vrijdag 12 sep tember weer bijeen in het 'Zuider baken' in Middelburg. Op het programma staan onder meer een bespreking van de regioaktivitei- ten in het komende seizoen en een demonstratie van het Ti-Bulletin Board System. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Op zaterdag 20 september houdt de Kynologenclub Zeeland voor haar leden een puzzeltocht. De start is tussen 13.30 en 14 uur vanaf manege Wolphaartsdijk. Na afloop wordt er gebarbequed. Buurthuis 'de Zwaan' in Oost- Souburg gaat vanaf 12 september weer iedere vrijdag van start met een disco. Voor de 8- tot en met 12-jarigen begint de disco om 18.30 uur en gaat door tot 20 uur. Daarna zijn de jongeren vanaf 13 jaar welkom. Vanaf dinsdag 16 september kan er in buurthuis de 'Zwaan' in Oost-Souburg weer elke dinsda gavond worden geklaverjast. De avonden beginnen om 19.30 uur en ook zij die het spel willen leren zijn van harte welkom. Vrouwen kunnen na een zwanger schap in een langdurige depressie terechtkomen. Door de onbe kendheid met de postnatale de pressie (PND) wordt dat niet al tijd her- en erkend. Vrouwen met PND vinden dan ook vaak weinig begrip en steun in hun situatie. Sedert een aantal jaren bestaat er in Vlissingen een zelfhulp praatgroep, die bestaat uit vrou wen met PND-ervaring. De werk groep komt iedere woensdaga vond van 20 tot 22 uur bijeen in het VOV-gebouw aan de Juliana laan 12 in Vlissingen. Informatie: 01184-14395 of 67166. De hondenvereniging Walcheren houdt op 16 september een con tactavond met als thema behen digheidstraining met de hond. Deskundige en keurmeester me vrouw van Herle-Stevens geeft die avond een lezing met videofilm over dit onderwerp. De avond wordt gehouden in het 'Zuiderba ken' in Middelburg en begint om 19,30 uur. Bij voldoende deelname is buur thuis Marnix Aldegonde in Vlis singen van plan eind september begin oktober de volgende activi teiten voor vrouwen te starten: op de maandagochtend van 9.30 tot 11.30 creatieve handvaardigheid, donderdag 9.30 tot 11 uur yoga, donderdagavond 20-21.30 uur zelfverdediging en op de vrijdag ochtend van 9.30 tot 11.30 een feedback groep. Inlichtingen: 01184-63951. Onder het motto 'Wordt prinsjes dag ook prinsessendag?' gaat de Algemene Vrouwenvergadering dinsdag 16 september discussiëren over de regeringsplannen van dit kabinet. De discussie wordt afge wisseld met video-opnamen van de troonrede. Een van de plannen is om kleuters pas toe te laten op de basisschool na hun 4e verjaar dag. Er is geen duidelijkheid over de vraag waar de kleuters dan te recht kunnen en de plannen van minister Brinkman beloven niet veel goeds in die richting. De ver gadering wordt gehouden in de Stationsrestauratie in Vlissingen en begint om 19.45 uur. Met ingang van vrijdag 12 sep tember kan er weer gesport wor den in het kader van 'sport over dag'. Men kan kiezen uit onder meer volleybal, badminton of een trimcircuit. Een sportkeuring is niet vereist, maar mensen die een lange tijd niets aan sport hebben gedaan wordt aangeraden ten minste een bezoekje te brengen aan de huisarts. De activiteiten vinden plaats in de sporthal Sou burg op de vrijdagmorgen van 9 tot 10.30 uur. Er is deskundige leiding aanwezig. Inlichtingen: 01195-389. Ook voor het nieuwe seizoen heeft 'sportbelangen Vlissingen' weer een aantal schoolsportactivi teiten in petto voor scholieren van 9 en 10 jaar. Zo kunnen de jeug digen bijvoorbeeld handballen op woensdag 17 september van 17 tot 19 uur en zondag 21 september van 10 tot 12 uur in sporthal Sou burg met medewerking van sv Walcheren en korfballen op woensdag 24 september, 1 en 8 oktober op het veld achter de speeltuin Lammerenburg in Vlis singen van 17 tot 18.30 uur onder leiding van 'Seolto'. Inlichtingen: handbal 01182-1994, korfbal 01184-17201. De deelname aan deze sporten is gratis. Buurthuis Marnix Aldegonde in Vlissingen zoekt voor het nieuwe seizoen weer nieuwe vrijwilligers. Zo kan men nog personen gebrui ken voor het kinderwerk, het tie nerwerk en het vrouwenwerk. Voor buurthuis 'Marnix Alde gonde' staan de volgende activi teiten weer voor de deur: vanaf maandag 15 september is er weer de kookclub voor kinderen van 8 tot 12 jaar (16 tot 18 uur) en van af woensdag 17 september begin nen de peuterclub (13.30-15 uur) en de kinderclub voor kinderen van 6 tot 9 jaar die van 15.30 tot 17 uur duurt. De tekenfilm en animatieclub voor kinderen van 8 tot 12 jaar staat weer vanaf zater dag 20 september om 10 uur op het programma. Vanaf vrijdag 19 september is er weer de disco voor tieners in de leeftijd van 10 tot 13 jaar (aanvang 19 uur) en op woensdag 17 september om 19.30 uur een video-avond voor tieners van 12 tot 20 jaar. Op initiatief van de CFO- afdelingen Middelburg en Vlissin gen wordt er op woensdag 17 sep tember om 20 uur een manifesta tie gehouden in de Schouwburg aan het Molenwater in Middel burg. Het gaat die avond over de miljoenennota, toegespitst op de beleidsvoornemens van het kabi net Lubbers-II voor de ambtena ren en trendvolgers. Minister van binnenlandse zaken drs. P.C. van Dijk zal dan zijn beleid voor 1987 ten overstaan van de CFO-leden toelichten. Namens het CFO geeft landelijk voorzitter Ton de Jong zijn visie op het arbeidsvoorwaarden- en werkge legenheidsbeleid voor het over heidspersoneel en de werknemers in de gezondheidszorg, bejaar denzorg en het welzijnswerk. Na de pauze vindt er een forumdi scussie plaats, waarvoor tweede kamerleden van CDA, VVD en PvdA zijn uitgenodigd. Voor de volwassene heeft buurt huis Marnix Aldegonde in Vlis singen weer een aantal activiteiten op haar programma staan. Zo kan men zich inschrijven voor een cursus Engels, houtsnijden, kleding- en poppen maken, volks dansen, koken en bejaardengym. Daarnaast bestaat er nog de mo gelijkheid" tot deelname aan de gespreks- informatieavonden en een creatieve ochtend. Inlichtin gen: 01184-66318. De Zeeuwse Vrouwenraad orga niseert dit jaar in samenwerking met het vormingscentrum 'Van Eeghenhuis' in Aardenburg een aantal cursussen voor vrouwen. Het gaat hier om cursussen voor aankomende voorzitsters, secre taressen, een cursus vergader- en discussietechniek en 'hoe vraag ik subsidie aan'. Daarnaast is er nog een cursus 'kennismaken met besturen'. Het programmaboekje kan worden aangevraagd bij de Zeeuwse vrouwenraad in Mid delburg. De Vriendschapskring Nederland-China is van plan bij voldoende belangstelling op 7 ok tober in Bergen op Zoom een cur sus Chinees voor beginners te starten. De cursus omvat 25 les sen van 2 uur. Belangstellenden kunnen bellen: 070-272258. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Zelf iets maken, voor in huis ot voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft hel materiaalverlies tol een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. HP Deze spiegel en kandelaars, van klassiek ontwerp, lenen zich bij zonder om een kale wand of hal sfeervol aan te kleden. Ze worden gemaakt van vurehout of grenen of van een mooie hardhoutsoort en gebeitst in een kleur die past bij uw vorige meubelen. De Kar- weipost tekeningen geven u alle details met onderdelen op ware grootte zodat u ze zó kunt over trekken op het hout en kunt uitza gen. Als u van plan bent om hout bewerking als hobby te kiezen dan zijn dit ideale werkstukken om een begin te maken; de erva ren houtbewerker zal de "recht toe recht aan" konstrukties op prijs stellen. De kandelaars vindt u op tekening nr. 253 F/VL/ZVA met instrukties voor de bouw van enkelvoudige of dubbele kande laars en voor het aanbrengen van spiegels achter de kandelaars voor extra sfeer als de kaarsen zijn ont stoken. Op tekening nr. 254 F/VL/ZVA vindt u het ontwerp van de 40 x 74 cm spiegel met con soletafel. Tekening nr. 253 F/VL/ZVA ƒ8,—; tek.nr. 254 10,35. Beide tekeningen samen, bestelnr. 1826 F/V1/ZVA 14,50. De tekeningen kunt u bestellen door overmaking van het betreffende bedrag op postrek.nr. 3567600 van Karwei- post, de Meern, onder vermelding van het bestelnr. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u ze per omgaande toegestuurd.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 7