poirëlhiub ©Ififfipi® Franse week met spectaculaire aanbiedingen bij Miro Center Mode aksenten geeft basisopleiding Mannequin en Dressman Avalon, nieuwe zaak voor damesmode in Middelburg Bouwbedrijf Flipse steekt VCK in het nieuw 2995.- TEGELS Showgroep Vlissingen houdt majorettenfestival Enorme belangstelling Souburgse najaarsmarkt De Faam en DeVlissinger worden gelezen. Op heel Walcheren. Al eens een vloertegel gezien, bloemnerfstructuur Silver Rose 40 x 40 Kom dan eens langs voor deze en nog wel honderd andere vloertegel ideeën Voor de laatste keer: louwerse de priester bv. in zeeuws-vlaanderen LEWEDORP Vlaamseweg 4 DE FAAM - 1)E VLISSINGER Woensdag 10 september 1986 Kreatieve groep Nu ook fitnesskleding voor heren! Ganzepoortstraat 2-4 - Goes - Telefoon 01100-16008 2-, 2V2-, 3- en 4-zitsbankjes, gemaakt door de beste europese fabrieken: artifort, gelderland, durlet, koekoek, de sede, leolux, cassina, montis, saporiti, poltrona-frau, giorgetti en anderen. Landelijk gelegen woonhuis met schuur op 1000 m2 grond Prijs op aanvraag k.k. Tel.: 01102-2809. Het Miro Center in Vlissingen staat een week lang in het teken van Frankrijk. Van maandag tot en met zaterdag (15-20 septem ber) wordt er een Franse week ge houden. Alle zaken in het Miro Center doen mee. Het accent ligt die week - uiteraard - op de pro- dukten uit Frankrijk die worden aangeboden tegen prijzen die je niet voor mogelijk houdt. Miro-bedrijfsleideir Henk Klappe hierover: "We brengen de Franse produkten tegen spectaculaire prijzen. Het kan eigenlijk hele maal niet, maar ik wil het toch doen". Met deze Franse week viert het Miro Center het éénjarig bestaan van een nieuwe formule die een 'geweldig succes' is en nog steeds verder wordt uitgebouwd. Ook Giraffe, Macra en La Boca spelen in op de Franse week. Het centrale plein in het Miro Center komt vol te staan met stal letjes en het geheel wordt in een Franse sfeer 'aangekleed'. Voorts worden er jeu de boules de monstraties gegeven op een deel van het parkeerterrein. De artiest Mesjeu Boulo geeft daarbij enige keren een komische act. Het jeu de boules gebeuren staat voor de laatste drie dagen van het spekta kel op het programma. De aangeboden produkten zijn onder meer wijnen, brood, kaas, groente, cosmetica (Macra), gla zen, stokbroodmanden en kaasplateaus (Giraffe). Tijdens de Franse week zijn demonstratri- ces in de Miro aanwezig om de be zoekers de aangeboden produk ten eerst te laten proeven. 'Voor modellen is het belangrijk bewust te zijn van waaruit je werkt. Kennis van houding, be weging, presentatie en wat je er mee kunt doen, mét het nodige zelfvertrouwen, wordt dan ook zowel theoretisch als praktisch onderwezen. Nieuw hierbij is, dat dit jaar, in samenwerking met de Skandia Sauna, audio-visuele hulpmiddelen worden gebruikt ter verduidelijking van de theorie. Omdat de persoonlijke presenta tie vooral in de beginperiode van de opleiding aan de orde komt, bestaat nu de mogelijkheid alleen de eerste tien lessen te volgen. Het verbeteren van de eigen houding en bewust worden van je persoon lijke presentatie, staan hierbij centraal. Vanaf de eerste lessen leert men de basispassen die bij het lopen van modeshows kunnen worden gebruikt en wat steeds verder uit gebouwd zal worden tot het uit eindelijke los en vrij presenteren van kleding. Ook diverse mo- De Showgroep Vlissingen houdt zaterdag 13 september het jaar lijkse majorettenfestival. Voor de tiende keer. Deze jubileumuitgave van het majorettenfestival, waar aan zo'n dertig groepen uit heel Nederland deelnemen, is tevens de laatste keer. Showgroep- voorzitter en oprrichter C.W. Pijl stopt er mee. "Het is bijna on doenlijk om nog voldoende groe pen naar Vlissingen te krijgen. En ook in Vlissingen hebben de vere nigingen te kampen met terug loop van de leden. Er zijn nu al groepen die nog maar enkele le den over hebben van een groep die enkele jaren terug nog twintig meisjes telde", weet Pijl te mel den. Het heeft organisator Pijl, die het evenement ook voor de tiende keer organiseert, heel veel moeite gekost om voor dit jubi leumfestival een volledig pro gramma 'op de been' te brengen. Maar het-is gelukt. Er zijn dertig groepen die, ingedeeld in de A-, B- of C-categorie, zullen strijden om de ereprijzen. In elke poule zijn drie bekers te verdelen, die aan het eind van de middag, zo rond zes uur, worden uitgereikt door de heer C. Rutten, burge meester van Middelburg. Het tiende majorettenfestival wordt 's morgens om half tien geopend door de heer J. van der Doef, burgemeester van Vlissingen. De presentatie van het evenement wordt verzorgd door Wil van Son. De boerenkapel Achterste- veure verleent muzikale medewer king. Een vakkundige jury beoor deelt de deelnemende groepen. destijlen en hun specifieke presen tatievormen komen hierbij aan de orde. Behalve doorzettingsvermorgen komt er nog meer bij kijken om een goede mannequin of dress man te worden. Zo zal Han van de Sande als gastdocent, de moge lijkheden met haren en kapsels uiteenzetten, zodat je zelf leert zien en weten wat je met je haar kunt doen. Maar ook andere gast docenten geven gerichtte aanwij zingen, zoals visagiste Dignate van Dalen. Zij leert hoe zowel mannen als vrouwen (show) make-up aan kunnen brengen, maar ook hoe je make-up aan brengt voor een fotosessie. Door het maken van een korte fotoses sie door beroepsfotograven Lex de Meester en Ronald Vonk kan worden bekeken of men fotoge niek is. De basisopleiding wordt in Goes gegeven bij Balletstudio Free en in Vlissingen bij het zalen- -complex van de Skandia Sauna, resp. 18 en 16 sept. a.s. Bij vol doende leerlingen zal de basisop leiding ook worden gegeven in Zeeuws Vlaanderen. Voor meer informatie kan gebeld worden: 01184-13585. Vorige week woensdag is aan de Segeersstraat 9 in Middelburg de nieuwe damesmodezaak Avalon geopend. In enkele maanden tijd is het pand, waarin voorheen een wolzaak was gevestigd, veranderd in een moderne en in lichte kleu ren - wit en blauw - uitgevoerde winkel waarin de kersverse onder neemster Diana Padmos een col lectie kwaliteitskleding heeft bij eengebracht. Klassiek en sportief, in de maten vanaf 36 tot en met 44. "De collectie is nog niet com pleet, maar ik wilde zo vlug mo gelijk beginnen", vertelt Diana Padmos, die haar baan als secre taresse opgaf om voor zichzelf te gaan beginnen. Zij behaalde het textielbrevet en vulde haar nood- •zakelijke kennis aan met talrijke bezoeken aan modebeurzen 'om vooral de modetrend op de voet te volgen'. En daar is haar collectie ook op afgestemd. Avalon heeft ook Jeans in huis. "Ook de wat oudere dames dra gen tegenwoordig graag jeans. Maar zij stappen niet zo gemak kelijk een jeanszaak in om tussen de jeugd, die daar hoofdzakelijk komt, kleding te gaan passen. Om die reden heb ik in mijn zaak jeans opgenomen. Uiteraard de betere genres in dat jeansgebeu- ren", legt de jonge .onder neemster uit. Heel belangrijk vindt Diana Padmos een 'eerlijk advies' en dat probeer ik mijn klanten dan ook te geven", verze kert zij. Behalve kleding wordt er ook cosmetica verkocht. "Alleen produkten die niet met behulp van proeven op dieren zijn ont wikkeld. Daarmee ben ik de enige in Middelburg", weet zij te mel den. De klanten kregen op de openingsdag een aardige attentie. "In het kader van de aktie "La Reine laat de zon voor velen schij nen", zal een kreatieve groep uit Zeeland t/m 3 oktober 1986 een expositie houden van kreatieve- en textiele werkvormen. De krea tieve groep is ontstaan uit kur- sisten van de kursus kreatieve handvaardigheid van de Vereni ging tot ontwikkeling van beel dende kreativiteit (VOBK) te Goes. Daar voor deze groep de kursus kreatieve handvaardigheid niet naar tevredenheid is verlopen en er nogal veel problemen optra den met de kursusleider is de kreatieve groep op eigen gelegen heid aan de slag gegaan. Omdat een ieder van de groepsleden wel een techniek beheerste kon men elkaar de verschillende technieken aanleren. De resultaten van deze kreatieve groep kan men tijdens de ope ningstijden van "La Reine" aan de Lange Zelke 19 te Vlissingen bezichtigen. De opbrengst van de aktie "La Reine laat de zon voor velen schijnen" heeft tot op he den ƒ9.100,— opgebracht. Dit bedrag komt ten goede aan Ram- schip Schorpioen, dierenasiel Vlissingen, reptielen Zoo Iguana, speeltuinvereniging d'Oude Stad en Greenpeace". Organisator Pijl heeft voor iedere deelnemer een aandenken aan dit tiende en laatste majorettenfesti val van de Showgroep Vlissingen. De najaarsmarkt, die afgelopen zaterdag in Oost-Souburg is ge houden, trok enorme belangstel ling. Vooral in de middaguren was het een gezellige drukte in de Paspoortstraat en de Ka naalstraat. Beide straten waren feesteljk 'aangekleed' en in de stalletjes boden de plaatselijke middenstanders en ook enkele 'vreemden' hun waren aan. Het verenigingsleven van Souburg was eveneens van de partij. In tal rijke kraampjes-kon het publick deelnemen aan spelletjes en er werden in ruimte mate consump ties en\ etenswaren verkocht. Een looporkest en een harmonica-duo luisterden het geheel muzikaal op en voor de komische noot waren enkele clowns naar de na jaarsmarkt gekomken. De markt werd aan het begin en einde 'afgesloten' met twee groot se evenementen. Voor het wijk centrum 'De Middenhof' vierde de muziekvereniging 'Vlijt en Volharding' met een muziekfesti val het 60-jarig jubileum en op het Oranjeplein hield de plaatse lijke ringrijdersvereniging een wedstrijd. Ook deze activiteiten trokken veel publiek. De activitei tencommissie van de plaatselijke middenstandsvereniging (Nemid- so) kan weer terugzien op een bij zonder geslaagde najaarsmarkt. Bouwbedrijf Flipse uit Koudeker- ke heeft de spelers van VCK in het nieuw gestoken. VCK speelt vier de klas KNVB. Staand van links naar rechts: J. Outermans (grensrechter), J. van Luyk (verzorger), Arjen Bosgra, Gijsbert de Reus, Jacky Koole, Arnold Versluys, Rinus Jobse, Joos Francke, Jos Verhage, J. Si- monse (leider) en André van de Broek (trainer). Zittend van links naar rechts: Je roen Terlouw, Leo Bosgra, Henk Patty, Giovanni van Garsel, Louis van de Guchte, en Eddy van Haneghem. 360 bankstellen r\J~TBRPRISE 's naam van deze werkelijk eksklusieve 3- 2-zitter. Natuurlijk bekleed met 't superieure kwaliteit rundleder. Sportief doorstikt, waardoor 't speelse element net iets geaksentueerd. Tel daarbij een uniek zitkomfort, dan kan niemand zeggen dat 2995,- voor deze jKjKk kombinatie teveel is. Keus uit diverse kleuren, 3+2 ZITS 3 zits 1725,- 2 zits 1270,- faut. 1025,- DEZE... Terneuzen: Middelburg: Kijkhuis: Mr. F.J. Haarmanweg 61 Kijkhuis: Waldammeweg 2 Tel. 01150-97051 Tel. 01180-25055 elke dag geopend tot 18 uur. alleen vrijdags tot 21 uur. (let op: zondags gesloten), tel. ned.: 01155-2010. tel. belgië: 0031-11552010. 10 km van hulst, in de grootste en fijnste woninginrichting van de benelux, 15.000 m2 expositie met meubelen van wereldklasse: arflex, artitort, aurora, allibert, auping, banz- bord, brunati, cassina, castelijn, castle-furn., cidue, cha- teau-d'ax, de sede, durlet, gelderland, giorgetti, hülsta, knoll, kartell, kill-intern., lübke, j.a.b., lattoflex, leolux, koe koek, miller, montis, pas-toe, musterring, poltrona-frau, pullman, polydes, raanhuis, saporiti, thonet, trüggelman, interlübke. pot in axel is een reis waard!

de Vlissinger | 1986 | | pagina 14