informatiepagina van de gemeente vlissingen Vrijdagmiddag vergadering gemeenteraad Tijdelijk méér scheepvaart Kanaal door Walcheren Vluchtheuvels bij oversteekplaatsen Zuidbeekseweg Voorstel tijdelijke voorzieningen in Kasteelstraat- en Glacisstraat-oost Voorstel: vergadering gemeenteraad op donderdagavond Humoristische prenten in bibliotheek Souburg I Wat ligt ter inzage? Burgemeester bezoekt middengebied en de nieuwe wijken DE VL1SS1NGER Woensdag 3 september 1986 Let op: aanvang 13.00 uur! Vergaderingen commissies Krediet bouwrijp maken Marine straat 12 m Wachttijden wegverkeer gelijk aan zomerperiode Even bijpraten met wethouder Meijers Verkeerslichten weg redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Aanstaande vrijdagmiddag 5 september vergadert de gemeenteraad van Vlissingen weer in het openbaar in het stadhuis. Het is de eerste vergadering na de vakantie. Normaal had deze de laat ste vrijdag van augustus moeten plaatsvinden maar in verband met de late vakanties is dat pas deze week. Bovendien is ook het aanvangstijdstip een uur eerder dan gebruikelijk, namelijk al om 13.00 uur. Dit om de raadsleden in de gelegenheid te stellen diezelfde middag het slaan van de eerste paal voor de rioolwaterzuiveringsinstallatie bij Ritthem bij te wonen. Voor wie de raadsvergadering bezoekt, ligt een populaire raadsagenda gereed, zodat hetgeen besproken wordt, op de voet te volgen is. Vrijdagmiddag 5 september bespreekt de gemeenteraad in zijn maandelijkse vergadering in het stadhuis weer diverse voorstel len van burgemeester en wethouders. Eén daarvan is het plan plan om in delen van de Kasteelstraat en de Glacisstraat tijdelijk maatregelen tegen de verkeersoverlast te nemen. De agenda met de te behande len punten ziet er voor vrijdagr middag 13.00 uur als volgt uit: Opening. Goedkeuring notulen van de vergaderingen van 25 en 29 april, 30 mei en 27 juni 1986. Mededelingen. Over te leggen stukken. Te behandelen punten: 0-1 Wijziging reglement van or de voor de vergadering van de gemeenteraad. 0-2 Samenstelling vaste com missies van advies en bijstand. 2-1 Krediet snelheidsremmende voorzieningen Glacisstraat-oost en Kasteelstraat-oost. 4-1 Medewerking bij voorzienin gen diverse basisscholen. 4-2 Benoeming plaatsvervan gend lid bestuurscommissie ge meentelijke MTS. 6-1 Wijziging gemeenschappe lijke regeling Werkplaatsen Wal cheren. 6-2 Overdracht huur diensten centra voor bejaarden. 6-3 Afrekening tijdelijke bijdra geregeling extra bestuurskosten minderhedenbeleid gemeenten 1985. Het gaat om de delen van de Kasteelstraat en de Glacisstraat die liggen tussen de Schel- destraat en de Van Dis- hoeckstraat. De bedoeling is de ze straten in de toekomst op nieuw in te richten. Omdat dit echter niet voor 1990 het geval zal zijn, stellen b w voor zo lang tijdelijke snelheidsremmen de voorzieningen in de straten aan te brengen. Alles met het doel de snelheid van het (door gaande) verkeer in deze straten terug te brengen. De maatregelen Het plan dat met de bewoners is besproken gaat uit van het in stellen van een 30 km/uur-zöne en het plaatsen van bloem- en boombakken op enkele plaatsen in de straat. Deze bakken zullen van het type zijn zoals ook op de Nieuwendijk heeft gestaan. Ze kunnen, als de straten na 1990 definitief ingericht kunnen wor den, elders in de gemeente op nieuw gebruikt worden. De bak ken kunnen worden betaald uit het gemeentelijke stadsvernieu wingsfonds, aldus b w in hun voorstel aan de raad. 7-1 Vestiging zakelijke rechten ten behoeve van drukriolering aan de Nieuwe Vlissingseweg en Grote Abeele. 8-1 Voorbereidingsbesluit Bas- kensburg II, gedeelte Bossen- burghweg (procedure in ver band met de herziene Wet op de Ruimtelijke Ordening per 1-7-1986). 8-2 Aankoop Palingstraat 21. 8-3 Aankoop Slijkstraat 38. 8-4 Verkoop grond Burchtstraat. 8-5 Verkoop Groenewoud 23. 8-6 Verkoop grond Hermesweg. 8-7 Verkoop stuk landbouw grond aan de Lekstraat. 8-8 Verkoop grond diverse bouwlocaties binnenstad. 8-9 Ontruiming Walstraat 31. 8-10 Krediet bouwrijpmaken bouwlocaties Marinestraat 12 en Nieuwendijk 27. 8-11 Verordening geldelijke steun bij ontruiming gemeente woningen en aan ouderen bij verhuizing 1986. 8-12 Krediet sloop noodlokalen Van Raaltestraat. 9-1 Diverse begrotingswijzi gingen. Rondvraag. Sluiting. Deze en komende week verga deren weer diverse commissies in het openbaar. Er is spreek recht voor bezoekers. De vol gende commissies vergaderen: - commissie voor de ge meentelijke scholenge meenschap voor lager be roepsonderwijs "Swanen- burgh" op woensdag 3 september om 16.30 uur in het schoolgebouw, Zaai- hoekweg 1; - vaste commissie van ad vies en bijstand voor volks gezondheid op dinsdag 9 september om 17.00 uur in het stadhuis; - vaste commissie van ad vies en bijstand voor ruim telijke ordening op dinsdag 9 september om 19.30 uur in het stadhuis; - vaste commissie van ad vies en bijstand voor socia le aangelegenheden op woensdag 10 september om 19.30 uur in het stadhuis. Voor de gemeenteraadsverga dering van aanstaande vrijdag stellen burgemeester en wet houders de raad voor een kre diet beschikbaar te stellen voor het bouwrijpmaken van een stuk grond in de Marinestraat. Op die plek - Marinestraat 12 - staat nu een onbewoonbaar verklaarde woning. Het geld is nodig om de bouwval (zie foto) af te breken om plaats te maken voor een nieuwe eengezins-koopwoning (zie tekening). Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad van Vlis singen voor met ingang van 1 januari 1987 maandelijks te verga deren op de laatste donderdag van de maand om 19.30 uur. Ver gaderen in de avonduren dus, in tegenstelling tot de vergade ringen op de laatste vrijdagmiddag van de maand zoals thans het geval is. Om het 's avonds vergaderen mogelijk te maken stellen b w de raad nu voor het Reglement van orde voor de vergaderingen van de raad in die zin te wijzi gen. Het voorstel is een gevolg van de afspraken die destijds bij de vorming van het college van b w voor de periode 1986-1990 zijn gemaakt. Naar de mening van het college kan door het vergaderen op don derdagavond "een belangrijke materiële belemmering voor de openbaarheid van de raadsver gaderingen worden weggeno men waardoor meer recht ge daan wordt aan het principe van openbaarheid". Bovendien gaat het "om een van de fundamen ten van de representatieve de mocratie", aldus b w. Gedurende de hele maand september is er in de bibliotheek te Oost-Souburg een tentoonstelling van 75 humoristische tekeningen met als onderwerp de rivier de Schelde. De tekeningen - in het En gels "cartoons" - zijn gemaakt door "kartoenisten" uit België, Ne derland, Turkije, Roemenië, Bulgarije en Polen. De tentoonstelling heeft als titel: "Scheldekartoenale 1986" en wordt georganiseerd door de Culturele Raad Vlissingen. De toegang is gratis. Boven: een van de tentoongestelde prenten van de Belg Johan Amssoms. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders willen de volgende bouwvergun ningen verlenen: 1. Aan K.J. Hamelink voor een garage/berging aan de Noor- derbaan 94. 2. Aan B.Duurtsema voor een erfafscheiding van 1.80 m. aan de Verdilaan 67. 3. Aan "The Missions to Sea men" voor een clubgebouw en een kapel aan de Ritthem- sestraat in Vlissingen-Oost. Vóórdat deze vergunningen worden verleend liggen de bouw- en situatietekeningen tot en met 10 september a.s. ter in zage bij de dienst openbare wer ken in het stadhuis (tweede ver dieping, kamer 207). Eventuele bezwaren tegen het verlenen van deze aangevraagde bouw vergunningen kunnen tot en met 10 september schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlis singen. Bestemmingsplan Rioolwater zuivering, 1e herziening Dit bestemmingsplan ligt nog tot 21 september a.s. ter inzage bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis. Het in dienen van bezwaren hiertegen is echter niet meer mogelijk. Het plan is namelijk door gedepu teerde staten van Zeeland on herroepelijk goedgekeurd om dat ook eerder bij hen geen be zwaren werden ingediend. Diverse verkeersmaatregelen Eveneens bij de dienst VROM liggen tot 4 oktober a.s. de vol gende verkeersbesluiten ter inzage: 1. Een parkeerverbod voor de noordzijde van een gedeelte van de Schuitvaartgracht 2. Een laad- en loszöne aan de noordzijde van de Clij- verstraat. 3. Een laad- en loszöne aan de zuidzijde van de Clij- verstraat. 4. Een invalidenparkeerplaats in de Platanenstraat. 5. Het opheffen van een invali denparkeerplaats in de Ja cob van Ruysdaellaan. 6. Zes algemene invalidenpar keerplaatsen bij de ingang van het zwembad aan het Baskensburgplein. Eventuele bezwaren kunnen tot 4 oktober worden ingediend bij de Kroon. Zo'n bezwaarschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, maar worden ingediend bij de com missaris van de Koningin in de provincie Zeeland, Sint Pie terstraat 42, 4331 EW Mid delburg. Dijkstraat 30 km/uur-straat Op dezelfde wijze zijn eventuele bezwaarschriften mogelijk tegen het ontwerp-besluit van burge meester en wethouders om de Dijkstraat in te richten als zoge naamde 30 km/uur-straat. Dit ontwerp-besluit ligt tot 4 oktober ter inzage bij de dienst VROM (kamer 010) in het stadhuis. Te lefonische informatie hierover is verkrijgbaar onder nummer 87223. d&L. i Kennismaking met bewoners mogelijk Burgemeester J.C.Th, van der Doef brengt deze weken kennismakingsbezoeken aan de diverse wijken en stadsdelen. De programma's voor deze bezoeken zijn door tussenkomst van de Stich ting Opbouwwerk Vlissingen in overleg met diverse wijkcomite's tot stand gekomen. Bij alle be zoeken staat de kennismaking met de wijkbewoners en de wijkvoorzieningen voorop. Daarbij zal aandacht worden geschoken aan de wijze waarop de bewoners hun wijk "beleven". Elk programma begint steeds met een kennismaking met het wijkcomité en een wandeling of fietsrit door de wijk. In alle geval len is er aan het eind steeds ge legenheid voor organisaties en individuele bewoners om in in formele sfeer met de burge meester kennis te maken. Programma bezoeken Voor vandaag, woensdag 3 sep tember, staan bezoeken op het programma aan Oost-Souburg en Ritthem. Daarbij is de sa menkomst voor bewoners van Oost-Souburg vandaag van 16.30 uur-17.30 uur in de foyer van De Zwaan aan de Kromwe- gesingel. De inwoners van Rit them zijn vandaag, 3 septem ber, om 20.30 uur welkom in Ons Dorpsleven. Volgende week donderdag, 11 september, zijn bezoeken voorzien aan het middengebied (de wijken tussen de Paul Krugerstraat en de Sloe- weg) en de nieuwe wijken ten noorden van de Sloeweg. Bewoners van het middenge bied zijn die dag welkom tijdens een samenkomst om 11.00 uur in het kantoor van de Centrale Stichting Sociaal-Kultureel Werk (CSKW) aan de Hogeweg 103-105. Voor bewoners van de nieuwbouwwijken is er die dag een samenkomst om 16.00 uur in gebouw Aldegonde, Wester- zicht 386. Foto: Het zogenaamde midden gebied van Vlissingen (luchtfoto Slagboom en Peeters). Hoewel de nieuwe vismijn aan de Binnehaven nog geen twee jaar oud is, is toch al weer uit breiding noodzakelijk. Dat be wijst wel dat het goed gaat in de ze bedrijfstak. En dat, in tegen stelling tot de negatieve publici teit waarmee de activiteiten in het visserijgebeuren de laatste tijd worden omgeven. De ge meenteraad heeft in elk geval het vertrouwen dat hier sprake is van een gezonde bedrijfstak. Dat be wijst het feit dat in de maand mei een krediet van ruim anderhalf miljoen gulden is verleend. Voor dat bedrag wordt momenteel het bestaande gebouw uitgebreid met bijna de helft: 1000 m2 hal en 3 koelcellen van elk ongeveer 100 m2. Deze verruiming is noodzakelijk door uitbreiding van de vissersvloot en het toene mend aantal schepen dat Vlissin gen niet als thuishaven heeft, maar hier wel de vis komt mij nen. De cijfers van aanvoer en omzet liggen ook nu weer hoger dan vorig jaar om deze tijd. Het gemeentelijk beleid is en blijft er dan ook op gericht om de voor zieningen voor de vissers zo op timaal mogelijk te maken. Het belang dat wij hechten aan de werkgelegenheid in deze bran che speelt daarbij een belangrij ke rol! De verwachting is dat de uitbreiding tegen het eind van het jaar in gebruik kan worden genomen. In januari 1986 heeft de gemeen teraad de "Basisstudie Rosen- burg" vastgesteld. Daarin zijn de uitgangspunten geformuleerd voor de structuur van de wijk, zo als het verloop van de ontslui- tingsweg voor de wijk, de ligging van de centrale groenvoorzienin gen, een verdeling in woonbuurt- jes en de volgorde van'de ont wikkeling daarvan. De ontwikkeling van de eerste fa se van het plan, waarvoor de ge meenteraad in april een voorbe reidingsbesluit nam, zal naar het zich laat aanzien wat vertraging oplopen. Het college van GS van Zeeland wil namelijk uitgaan van een dubbelbaans aanleg van de SW14 (de weg die langs Bossen- burgh in de toekomst richting Koudekerke gaat lopen), terwijl de gemeente is uitgegaan van een enkelbaansweg. Dat vergt aanpassingen, onder meer in verband met de te verwachten geluidsbelasting. Inmiddels wordt aan een nieuw voorberei dingsbesluit gewerkt, zodat we zo snel mogelijk verder kunnen. De eerste woningbouw zal naar ik verwacht toch volgend jaar kunnen plaatsvinden. Nota binnenstad Het college van b. en w. streeft er naar nog dit jaar aan de ge meenteraad een nieuwe nota Binnenstad ter vaststelling aan te bieden. Aan de opstelling daarvan wordt momenteel de laatste hand gelegd. Op deze pagina zal daaraan volgende week -wanneer de nota wordt gepresenteerd- aandacht wor den besteed. De nota zal in elk geval een inspraakprocedure doorlopen. Ik hoop en verwacht dat uitvoering van het voorgeno men beleid een belangrijke im puls zal betekenen voor de bin nenstad. Maar ongetwijfeld zal het uitstralingseffect ervan ook de rest van de gemeente ten goede komen. Financiën Eind augustus, begin september is voor de gemeente Vlissingen jaarlijks een periode van intensief rekenwerk voor de begroting voor het komende jaar. Ook nu weer ziet het gemeentebestuur zich geconfronteerd met een aanmerkelijk begrotingstekort. We zijn druk doende dit "weg te werken" en ik verwacht dat we daar, ondanks de jaarlijks toene mende moeilijkheidsfactor, ook nu weer in zullen slagen. De ge meenteraad kan zich dan in no vember in ieder geval uitspreken over een begroting die sluit! Momenteel wordt door aannemingsbedrijf gebr. Geldof uit Se- rooskerke de laatste hand gelegd aan het verbeteren van de drie bestaande oversteekplaatsen op de Nieuwe Zuidbeekseweg bij de wijk Bossenburgh. Het gaat om de oversteekplaatsen bij de Langeleenweg, Sterkenburg en Bossenburg. De aanpassingen betreffen vooral het maken van wegversmallingen en de aanleg van vluchtheuvels op deze drie punten. Daarbij zullen de ter plaatse aanwezige verkeerslichtinstallaties worden wegge haald. In totaal is met het werk een bedrag van f 85.800,— gemoeid. De werkzaamheden zijn een ge volg van de beslissing van de gemeenteraad van 27 juni jl. om de verkeersveiligheid voor alle verkeersdeelnemers op de Nieuwe Zuidbeekseweg te ver beteren. Daarvoor was met na me door de bewoners van Bos senburg al vele jaren gepleit. De kruisingen voor het langzame verkeer op de weg zijn namelijk al vanaf het moment dat deze werd aangelegd, ter discussie geweest. De verwachting is ech ter dat de nieuwe voorzieningen nu daadwerkelijk voor meer vei ligheid zullen zorgen. Subsidie De veiligheid is nu vergroot doordat zowel de oversteektijd als de oversteeklengte op elk van de drie plaatsen is verkort. Fietsers en voetgangers hoeven nu nog maar één rijstrook over te steken, waarna er een "rust punt" is op de vluchtheuvel. Door de wegversmallingen wordt bovendien de rijsnelheid van de auto's verminderd. De gemeente heeft voor al deze voorzieningen bij het ministerie van verkeer en waterstaat een bijdrage in de uitvoeringskosten gevraagd. Voor één van de drie oversteekplaatsen, die bij de Langeleenweg, is naar aanlei ding daarvan een subsidie van 80% ontvangen. Daardoor zijn de totale kosten met een bedrag van f 15.800,— verlaagd tot een bedrag van f 70.000,—. Wegversmallingen Op alle drie de punten zijn nu aan beide zijden van de be staande zebra's de rijbanen ver smald tot 2,75 meter. Dit is be reikt door het aanleggen van verkeersgeleidingsblokken langs de wegbermen en vlucht heuvels in de as van de weg, al les met een hoogte van 25 cen timeter. Overige voorzieningen Om voor de automobilisten de wegversmallingen ook van wat grotere afstand te "markeren", zullen deze in de loop van het najaar met bomen worden inge plant. Voorts zijn de vluchtheu vels met betonklinkers bestraat en zal de gehele belijning van de Nieuwe Zuidbeekseweg, in clusief de zebra's, de rijwielo versteekplaatsen en de "aanlo pen" tot de wegversmallingen, in witte wegenverf worden uitge voerd. Tenslotte zullen de over steekplaatsen van extra, aange paste verlichting worden voorzien. Detailtekening van de nieuwe situatie op de kruising Nieuwe Zuid- beekseweg/Langeleenweg. Links de zebra met daarnaast de over steekplaats voor fietsers en de vluchtheuvel, rechts één van de weg versmallingen met bomen. De komende weken zullen naar verwachting van Rijkswa terstaat méér schepen dan in deze periode gebruikelijk, gebruik maken van het Kanaal door Walcheren. Dit is een gevolg van de sluiting van het Kanaal door Zuid-Beveland in verband met werkzaamheden aan de sluisdeuren in de periode van 9 tot 23 september a.s. Het gevolg van het grotere aanbod van met na me de beroepsvaart door het Kanaal door Walcheren zal zijn dat de Sloebrug, de Keersluisbrug en de oude Souburgse brug wat vaker dan in deze tijd van het jaar gebruikelijk, voor het wegver keer gesloten zullen zijn. De verwachting is echter dat het totale aanbod van schepen on geveer gelijk zal zijn aan de zo merperiode. Het aantal plezier vaartuigen is in dit jaargetijde immers veel geringer, terwijl de beroepsvaart tijdelijk wat zal toenemen. Door dit alles zullen de wachttijden voor het verkeer bij de bruggen ongeveer gelijk aan die in de zomer zijn. Bloktijden Rijkswatarstaat heeft echter voor de komende periode van 9 tot 23 september de nodige maatregelen getroffen om de wachttijden voor het verkeer zo kort mogelijk te doen zijn. Zo zullen de bruggen - overeen komstig de zomerperiode - niet langer dan 8 minuten voor het verkeer gesloten zijn. Boven dien zullen zogenaamde bloktij den worden gehanteerd, wat be tekent dat vóór de vertrektijden van bijvoorbeeld de treinen, de bruggen altijd voor het wegver keer beschikbaar zullen zijn. Ook zullen nooit twee bruggen gelijktijdig geopend worden. Tenslotte zorgt Rijkswaterstaat de komende periode voor een 24-uurs bediening van alle bruggen. (foto: Johan Murre)

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5