'NOTARISTELEFOON' GAAT 1 SEPTEMBER VAN START Tonny Leynse: stadsverkeer Marca-Mode kleedt scholiertjes aan niet langer belasten I Zaelcn bin zaden Miro Center Vlissingen gaf prijzen weg ...misbruik van de onwetendheid van de gemiddelde consument... Uw tuin vraagt na de zomer om aanvulling gescrjZmd Ui 3r- NIEUWE VESTIGING SCHROOT- EN RECYCLINGBEDRIJF Nieuwe dienstverlening van Notariële Broederschap Nieuwe eigenaars Pannekoekhuis Piggelmee hanteren frisse aanpak f m Voor de bloembakken nog steeds: geraniums, petunia's, begonia's enz. Bloeiende heesters en bomen in container. Struik- en stamrozen. Aardbeienplanten diverse rassen. Tuinhout- en bestratingsmaterialen. Hollandse droogbloemen, nieuwe oogst. Uitgewassen grindtegels 40/60 3,95 Bruidssluier 3,75 Lattenbanken 69,— Internationaal volleybaltoernooi in Middelburg DARIUS MADJLESSI EN PERZISCHE TAPIJTEN voogdijregelingen e.d.). De 'No taristelefoon' is een extra dienst verlening voor het publiek, via welke men rechtstreeks informa tie kan opvragen. De Koninklijke Notariële Broe derschap verschaft ook informa tie aan het publiek via brochures en informatiekaarten over een groot aantal uiteenlopende onder werpen (testamenten, het kopen van een huis, samenlevingsrege lingen en b.v.'s). Deze zijn gratis te verkrijgen bij de Broederschap en bij de notariskantoren in het gehele land. De 'Notaristelefoon' is sinds 1 september geopend op werkdagen van 9 tot 14 uur. Het telefoon nummer is: 070-469393. Sinds 1 september kunnen vragen op notarieel gebied worden gesteld aan de 'Notaristelefoon'. Deze notariële informatielijn is ingesteld op initiatief van de Ko ninklijke Notariële Broederschap, de vereniging van notarissen en kandidaat-notarissen in Ne derland. Uit de vragen die bij de Broeder schap en bij individuele notaris sen binnenkomen, is gebleken dat mensen vaak eerst behoefte heb ben aan algemene informatie al vorens zich met een concreet ge val tot een notaris te wenden, meldt het Broederschap. Men wil meer weten over de terreinen waarop notarissen adviezen ge ven, over nut en noodzaak van in schakeling, over de kosten die een bezoek aan een notaris met zich mee brengt en vele andere vragen. Er worden vooral vragen gesteld op het terrein van het familierecht (verdeling van erfenissen, testa menten, samenlevingscontracten. Nu onze kleintjes in het hele land na die lange vakanties inmiddels weer naar school toe zijn, heeft Marca-Mode zich verdiept in de zaken rond de kleding van de scholiertjes. Vandaag de dag weten de kinde ren prima te vertellen wat ze graag willen dragen. Daarnaast zijn ze ook nog eens modebewust en geven te kennen hun kinder mode te willen volgen. Voor de kinderen is het belangrijk dat de nieuwe modelijnen in hun kleding herkenbaar aanwezig zijn. Boven dien moet die kleding nog eens 'lekker zitten'. Voor de moeders blijkt het be langrijk te zijn dat de kinderkle ding is gemaakt van goed wasbare en stevige stoffen. De kleding moet bovendien nog gemaakt zijn van materialen die redelijk krimp- vrij en slijtvast zijn want juist in die schoolleeftijd groeien de kin deren soms al met het kwartaal uit hun kléding. "En daarom", zegt Marca- Mode' "moet die kleding óók nog eens vriendelijk geprijsd zijn". Vooral met de openingstijden werd nogal eens 'de hand gelicht' en vaak kwamen de klanten voor een gesloten deur. En dat doet geen goed aan een zaak", verze kert Rinus van de Plas. Aan de openingstijden is snel wat gedaan. als de klanten andere wensen la ten horen. Recentelijk hebben Rinus en Frits een reclamecampagne gestart en dat bleek direct een succes. In middels zijn er al diverse kinder partijtjes bij Piggelmee gehouden en ook die worden betaalbaar ge houden. Voor zes en een halve piek worden er ook maaltijden geserveerd en indien gewenst wor den bestellingen ook thuis afge leverd. Voordat het tweetal voor zichzelf begon is er ruime ervaring opge daan in verschillende snackbars. "De zaken waar echter zelfge maakte produkten werden ver kocht, liepen altijd beter dan die met uitsluitend fabriekswerk", weten ze zich te herinneren "en daarom maken wij ook zoveel mogelijk zelf", besluiten ze. Tip-Top het nieuwe schooljaar in. hankelijke schrootbedrijven die Nederland nog kent. Belangrijk ste reden voor de nieuwe vestiging op het industrieterrein Arnestein is de expansie die het Middelburg se bedrijf de laatste jaren heeft doorgemaakt. Van de jaarlijks verwerkte 40.000 ton schroot wordt ruim 30.000 ton via het wa ter vervoerd. Reden om een nieu we vestigingsplaats aan het water te kiezen. "Een beslissing die vele Middel burgers ongetwijfeld met instem ming hebben begroet", aldus Tonny Leynse. "We moesten al dat export schroot van onze vorige vestiging aan de Oude Veerseweg via de stad naar de kade aan het kanaal brengen. Met alle ver keersproblemen die dat met zich mee brengt. Nu hebben we onze eigen kade en hoeven we het stadsverkeer niet langer te be lasten". Het schroot- en recyclingbedrijf Tonny Leynse is voor de aankoop van schroot actief in heel West- Europa, met de Benelux als voor naamste partner. Burgemeester mr. C.G..I. Ruften van Middelburg opent vrijdag 5 september de nieuwe werf van het schroot- en recyclingbedrijf Ton ny Leynse op het industrieterrein Arnestein. Daarmee krijgt het Middelburgse bedrijf officieel de beschikking over een modern uit geruste, 65.000 m2 grote, werf met een eigen kade aan het kanaal door Walcheren. Er kunnen sche pen lot 3500 ton afmeren. Het gaat hier om een schoon be drijf, stelt eigenaar Tonny Leynse met nadruk. De tijd dat een schroot bed rijf automatisch een aanslag op het milieu betekende is voorbij". Het schroot- en recyclingbedrijf Tonny Leynse behoort met de jaarlijkse verwerking van 40.000 ton schroot en een omzet van vele miljoenen guldens tot de top tien van de Nederlandse schrootwe- reld. De Middelburgse onderne ming is een van de weinige onaf- De nieuwste uitrusting van de nieuwe werf op Arnestein omvat naast 25000 m2 aan opslagplaat sen onder meer: 9 kranen met 5 tot 50 ton hefvermogen; 2 schrootpersen met een capaciteit van 500 en 1000 ton; een geheel gecomputeriseerde weegbrug, die bovengronds is opgesteld; 10 vorkheftrucks; 1 laadschop; een goed geoutilleerde garage en een constructieloods voor de bouw van schrootcontainers. *Het Spaanse danspaar. De klanten kunnen nu tussen elf uur 's morgens en negen uur 's avonds bij het pannekoekhuis te recht, zo wordt gegarandeerd. Bovendien wil het enthousiaste ondernemersduo concurrerend gaan werken. Veel zelfgemaakte - en daardoor goedkopere - pro dukten, zoals saté, hamburgers en frites moeten de snackbar een goede naam bezorgen. Daarnaast staan er bij Piggelmee maar liefst 21 verschillende soorten panne koeken op de kaart en dat aantal kan nog verder worden uitgebreid Wie nog geen vaste vakantieplan nen heeft doet er misschien goed aan van II tot en met 13 septem ber een bezoekje te brengen aan Vroom en Dreesman in Middel burg. In die periode namelijk houdt dit warenhuis op de derde etage een 'mini vakantiebeurs' waar niet alleen vanaf 10 uur een aantal tour operators acte de pré- sence geeft, maar ook nog de no- Rinus van der Plas en zijn com pagnon Frits van Gent, willen het pannekoekhuis annex snackbar 'Piggelmee', dat zij kortgeleden overnamen, zo vlug mogelijk een betere faam bezorgen. De zaak aan de Noordstraat 84 in Vlissin- gen had een niet al te beste naam opgebouwd, zo bleek achteraf. dige dia-shows over de win tersport vertoond worden en via een muzikale omlijsting de bezoe kers in een vakantiesfeertje wor den gebracht. Als klapper is er elke dag een trekking van een gratis weekend of midweek in een van de Vendorado-bungalows. Het enige dat de bezoeker daarvoor hoeft te doen is een aantal vragen op een formulier te beantwoorden. Daarnaast is er nog een win tersportruilbeurs. Het 'vakantieprogramma' ziet er voor die dagen als volgt uit: don derdag 11 september: wintersport dia-show 14 en 16 uur. Trekking ^gratis weekend of midweek 17 uur. Optreden Julianaorkest 19.30 uur. Vrijdag 12 september: win tersport dia-show 10.30, 12.30 en 15 uur. Optreden danspaar Los de Malaga 11.30, 13.30 en 16 uur. Trekking: 16.30 uur. Inleveren artikelen voor de ruilbeurs 13 tot 17 uur. Zaterdag 13 september: Optreden Oostenrijks orkest 10.30 en 16.35 uur. Badmodeshow 11.30, 14 en 16 uur. Demonstratie ski- gymnastiek 13.15 en 15.20 uur. Trekking: 16.30 uur. Wintersport ruilbeurs 10 uur. i Volleybalclub 'Dynamo '70' uit Middelburg houdt op zaterdag 13 en zondag 14 september haageer ste internationale Chrom pack/Dynamo '70 volleybaltoer nooi in de 'Kruitmolen' in Mid delburg. Sinds enige tijd is Chrompack bv de nieuwe sponsor van deze volleybalclub en deze heeft zich 'verplicht' om elk jaar dit internationale tournooi te or ganiseren. In totaal doen zo'n 25 teams aan dit toernooi mee en de deelnemers komen uit België, Frankrijk, Duitsland en Enge land. De nationale inbreng bestaat voornamelijk uit teams uit Brabant en Zeeland. De aanvang van dit sportieve eve nement is op zaterdag 9 uur en de wedstrijden eindigen zondag rond 16 uur. Een vertegenwoordiger van Chrompack reikt dan aan zo wel het winnende heren- als da mesteam een speciaal ontworpen wisseltrofee uit. De klanten van het Miro Center in Vlissingen konden vrijdag hun aankopen uitbreiden met talrijke fraaie prijzen. Van één tot vijf was de commerciële zender Sky Channel voor een try-out op het Miro-terrein verschenen. Er wer den talrijke spelletjes gespeeld waarmee het publiek aantrekke lijke prijzen kon winnen. In to taal werd bij Miro Vlissingen voor drieduizend gulden aan prij zen 'uitgedeeld'. Presentator An thony Parker verzorgde zijn Kris Kras Kwis en het winkelende pu bliek nam spontaan deel aan dit evenement. Niet iedereen was daarbij even gelukkig. Velen ver dienden met de goed beantwoor de vragen echter wel een prijs, die varieerde in tegoedbonnen tot prijzen in natura. Door heel Ne derland is Sky Channel regelma tig bij Miro-vestigingen te vinden. Miro-Vlissingen was het eerste Zeeuwse 'probeersel'. Mogelijk krijgt deze try-out een vervolg. Het bezoek van Sky Channel zou gepaard gaan met het oplaten van s**? een luchtballon, die rond vijf uur het luchtruim moest kiezen. De wind bleek echter te sterk. Er werd uitgeweken naar het Nolle- bos. Daar hoopte ballonvaarder Rob Wiegers op enige beschut ting. Maar ook dat bleek ijdele hoop. Het bleef onverantwoord om met een dergelijke sterke wind F.ily Krom uit Vlissingen krijgt een set vuurvaste ovenschalen, die zij met de kwis heeft gewonnen. op te stijgen. Hij moest aan de grond blijven. Het zit de Miro niet mee met het oplaten van luchtballonnen. Al eerder .noest een dergelijk evenement door een te sterke wind worden afgelast. Darius Madjlessi ergert zich af en toe groen en geel. "Er zijn veilin gen waar met veel ophef Perzi sche tapijten worden verkocht die geen Perzische tapijten zijn", stelt hij niettemin uiterst kalm vast. Niet alleen hij is gepikeerd over de handel en wandel van de ze 'malafide veilingmeesters'. Ook zijn collega Eatcmizadeh van de firma Sarouk uit Goes is dat. "Men maakt misbruik van de on wetendheid van de consument. Daarom hebben we besloten om als iemand twijfelt, gratis advies te geven. Op deze manier kunnen we onze naam als bonafide han delaren hooghouden". De in het noorden van Perzië ge boren en getogen Madjlessi ver koopt nu zes jaar Oosterse tapij ten in Middelburg onder de naam firma Senneh, aan de Langeviele 81. Daarvoor werkte hij negen tien jaar bij V&D als inkoper van Oosterse tapijten. In 1959 kwam de nu 49-jarige Madjlessi naar Nederland om te studeren aan Nijenrode. Die studie maakte hij niet af. Wel voltooide hij een opleiding 'personeelschef'. Dat vak bood hem evenwel te weinig creatief avontuur. De betrekking bij V&D onderbrak hij amper een jaar om een functie personeel schef bij een grote horera- onderneming uit te oefenen. probleem is dat een leek vaak een Perzisch tapijt niet kan onder scheiden van een tapijt uit India. Ik kan dat wel. Bovendien bestaat er nogal wat verwarring over de benaming 'Pers'. In het woorden boek staat bijvoorbeeld 'oosters tapijt'. Maar een Oosters tapijt kan komen uit Turkije, Afgha nistan, Rusland of Perzië. India en Pakistan zijn veel later begon nen met tapijten maken. Ze zijn dan ook minder uniek. Het zijn veelal copieën van tapijten uit Perzië. Dat betekent trouwens niet dat een tapijt uit India of Pa kistan slecht zou zijn. Maar ze worden gemaakt voor de export. Slechts vijftien procent blijft in eigen land. In Perzië zijn het vooral de Nomaden die een tapijt maken. En dat kun je zo zien. De knopen zijn niet gelijk, de kleuren verschillen onderling, ook in één tapijt, en de randen zijn vaak scheef. En dat geeft juist het unie ke weer. Je zou kunnen zeggen dat de Nomaden de tapijten voor eigen gebruik maken. Dus kijken ze niet zo nauw". Dat de vloerkleden uit Pakistan en India aanzienlijk goedkoper zijn heeft evenwel niets met kwa liteitsverschil te maken. "Ze zijn misschien net zo sterk. Ik ver koop ze trouwens ook. Het ver schil is dat een Perzisch tapijt uniek is. Geheel zonder voorbeeld gemaakt". Dus ook duurder. Drooghoofdig Vroeger reisde Madjlessi regelma tig naar Perzië om er inkopen te doen. Sinds Ghomeiny er aan de macht is, blijft hij liever in Neder land. Hij laat de collectie toestu ren. "Ik verafschuw de nu gods dienstige staat waar een droog hoofdig staatsman de macht heeft. Ghomeiny heeft geen ge voel voor kunst, die is alleen met z'n godsdienst bezig. Alles wat een beetje vreugde schept in het leven zoals muziek en ook de beeldende kunst wordt aan ban den gelegd. Alleen uit financieel oogpunt, de oorlog met Irak kost enorm veel geld, probeert men in Iran de tapijtenknoperij weer een beetje van de grond te krijgen. Ik hoop dat het lukt, want het oude Perzische tapijt blijft natuurlijk uniek en prachtig". Hobbyist Hoewel het werk bij V&D boei end was, stopte hij om zelfstandig te gaan ondernemen. "Zoals bij elk grootwarenhuis vercommerci- aliseerde het verkoopbeleid. Niet meer de unieke, maar wel ver koopbare tapijten werden geeta- leerd. Ik ben echter naast zaken man ook een hobbyist. Ik geniet van mooie tapijten. Daarom ben ik hier in Middelburg een zaak be gonnen. En het loopt aardig". Er wordt dus nog al wat gerom- meld in de tapijtenbranche. "Het Darius Madjlessi in zijn zaak aan de Langeviele

de Vlissinger | 1986 | | pagina 18