informatiepagina van de gemeente vlissingen Sober programma woningbouw 1987 lOud Nieuw I not; Informatiehoek gemeente in bibliotheek I Wat ligt ter inzage? ILawaai is geen leven! Deze week (nog) geen vergadering gemeenteraad Subsidieregeling bij huisveswting van gehandicapten gewijzigd DE VLISSINGER Woensdag 27 augustus 1986 "Rustpunt" in nieuwbouwproduktie Onderzoek Huurwoningen Koopwoningen Bestemmingsplannen Verbetering woningcomplexen Meer weten? Inspraakavond over plan herinrichting Dijkstraat Eenvoudig plan Beiaardconcert Henk Groeneweg [op carillon St. Jacobstoren Bouwaanvragen I Verbindings weg verlegd Vrijwilligers- vacaturebank en Klussen- dienst weer geopend Burgemeester bezoekt binnenstad, Oost-Souburg en Ritthem Cursussen lassen aan lbo-school Swanenburah Aanmelding en informatie Zondagmiddag spectaculaire waterski-show in de Vissershaven Even bijpraten met wethouder Bruinooge Profijt En volgend jaar? Kernwinkelgebied redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. In zijn laatste vergadering voor de zomervakantie heeft de gemeenteraad het woningbouwpro gramma voor 1987 vastgesteld. Het is een sober programma in vergelijking met voorgaande ja ren; de totale nieuwbouw voor 1987 bedraagt 171 woningen in de hele gemeente. Daarnaast is het echter wel de bedoeling een groot aantal bestaande woningen in 1987 te verbeteren, in totaal 635 woningen verspreid over vijf complexen. Het woningbouwprogramma vormt de basis voor de zoge naamde planningslijsten voor nieuwbouw, verbouw en verbe tering die vóór 1 september as. moeten worden ingediend bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, op verzoek van de staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Nu kent Vlissingen momenteel op sommige plaatsen leegstand van woningen. Mede hierom heeft de gemeenteraad in mei jl. ingestemd met het instellen van een gericht onderzoek naar de woningmarkt en de woningbe hoefte in de gemeente. Om nu de resultaten van dit onderzoek goed te kunnen benutten heeft de raad besloten het woning bouwprogramma voor 1987 te beperken tot een aantal beslist noodzakelijke nieuwbouwplan- nen. Daardoor zal 1987 een "rustpunt" zijn in de totale nieuwbouwproduktie in de zoge naamde sociale huursector. De Vlissingse woningbouwvereni gingen hadden al voor een der gelijk "rustpunt" gepleit. Niettemin is het de bedoeling in 1987 toch nog zo'n 171 wonin gen te bouwen. Daarvan zijn er 82 huurwoningen. Het gaat om 17 huurwoningen op de plaats van de voormalige jeugdherberg in de Breewaterstraat, 25 verdie pingwoningen voor verhuur in de Aagje Dekenstraat, 15 huur- Het voormalige postkantoor aan de Steenen Beer waarin volgens de plannen 15 huurwoningen op de verdiepingen zullen worden onder gebracht. (foto: Johan Murre). woningen op de verdiepingen van het voormalige postkantoor aan de Steenen Beer en 25 huurwoningen verspreid over di verse plaatsen in het deel van de binnenstad genaamd "Be schermd Stadsgezicht". Wel wordt voor 1987 nog de start voorzien van een woning bouwplan van beperkte omvang in de sociale sector in de nieuwe wijk Rosenburg, maar de daad werkelijke uitvoering daarvan zal pas het jaar daarop zijn. In de koopsector zal verder wor den gewerkt aan "invulling" van de binnenstad. Daarvoor staan op het programma als premie-A koopwoningen: 7 woningen in De toekomstige nieuwbouwwijk Rosenburg waarin plaats is voor premie-koopwoningen en koopwoningen in de vrije sector. Aan de horizon de torenflats van de wijk Paauwenburg waarvan de wonin gen voor 1987 op het programma staan om te worden verbeterd, (fo to: Johan Murre). Bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis liggen de volgende bestemmingsplan nen ter inzage: ^Spuistraat Het gaat hier om het ontwerp van de eerste planherziening. De herziening betreft de wijzi ging van de bestemming ver- kaersdoeleinden in horecadoel- eincfen naast het pand Spuistraat 59. Eventuele bezwa ren kunnen nog tot 1 september a.s. worden ingediend bij de ge meenteraad. Oost-Souburg Gedeputeerde staten hebben de tweede herziening van dit bestemmingsplan slechts ge deeltelijk goedgekeurd. Beroep kan worden ingesteld bij de Kroon. Dat mogen echter alleen zij, die zich ook reeds met be zwaren tot de gemeenteraad en tot gedeputeerde staten hebben gewend en zij die bezwaren hebben tegen de gedeelten, waaraan GS goedkeuring ont- nielden. i Baskensburg I Het bovenstaande geldt ook voor het bestemmingsplan Bas kensburg I. Ook dit plan is door gedeputeerde staten goedge keurd, zij het gedeeltelijk, w Paauwenburg II t De eerste herziening van dit bestemmingsplan is door gede- puteerde staten volledig goed- gekeurd. Heeft men zich eerder met bezwaren tot zowel de ge meenteraad als gedeputeerde staten gewend, dan kan men ook in beroep bij de Kroon. Rioolwaterzuivering De eerste herziening van dit het gebied "Spuistraat", 5 aan de Nieuwendijk nummers 43-49, 18 op de bouwplek Bellamypark- Schuitvlotstraat en 15 woningen in de Paardenstraat. Bovendien wordt gedacht aan 15 premie-A koopwoningen en de start van een aantal bouwstromen in de vrije sector in de nieuwe wijk Ro senburg. Als premie-B koopwoningen staan voor 1987 "op de rol": 11 woningen op de hoek Nieuwen- dijk/Zeilmarkt en 17 woningen in Papegaaienburg. Het verbeteringsprogramma voor 1987 wordt gekenmerkt door een aantal na-oorlogse wo ningcomplexen. Het gaat om de complexen "Van Visvlietstraat" (38 woningen), "Poortu- gaalstraat" (75 woningen), "Bo- nedijkestraat" (160 woningen), de torenflats in Paauwenburg (250 woningen) en 112 duplex- woningen. Het opknappen van al deze woningen zal uiteraard gebeuren na overleg met de be woners. De bewoners ontvangen hier over te zijner tijd bericht van hun woningbouwvereniging. Wie meer wil weten over het ge meentelijke woningbouwpro gramma voor 1987 kan daarvoor terecht bij de dienst Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stad huis. Daar kan men u ook infor meren over de aard en de op drachtgever van zowel de huur- als de koopwoningen. Morgenavond, donderdag 28 augustus wordt om 20.00 uur in de openbare basisschool J.H. van Dale aan de Jan de Priesterstraat een inspraaka vond gehouden voor de bewo ners van de Dijkstraat. De ge meente wil deze straat name lijk in september opnieuw bestraten. Daarbij kan tevens worden tegemoet gekomen aan de wens van vele bewo ners om de straat verkeersvei liger te maken. Het plan is dan ook om de straat niet alleen opnieuw te bestraten maar te vens in te richten als zoge naamde "30 kilometer per uur straat". Tijdens de inspraakavond zal een eenvoudig plan worden besproken dat uitgaat van: - opnieuw bestraten van de gehele Dijkstraat met zoveel mogelijk gebruik van de be staande klinkers; - het maken van één "30 km- poort" aan de zijde van de Bermweg, één aan de zijde van de Jan de Priesterstraat en twee op de kruising met de Zeewijksingel; - het maken van één drempel of plateau ter hoogte van huisnummer 19 om de snel heid van auto's af te remmen. Tijdens de inspraakavond zal een toelichting op het plan wor den gegeven, kunnen reacties worden ingediend en kan van gedachten worden gewisseld over de uitvoering. bestemmingsplan ligt t/m 21 september a.s. ter inzage. Gedeputeerde staten hebben dit plan onherroepelijk goedge keurd omdat tegen de herzie ning bij hen geen bezwaren zijn ingediend. Niemand kan daar om meer bij de Kroon beroep in stellen. Bij de dienst Openbare Werken op de tweede verdieping in het stadhuis liggen de volgende bouwaanvragen ter inzage: 1. Van M. Schellekens voor ver breding van een balkon tot 180 cm. en de bouw van een kap aan het café "Flying Dutch man", Smalle Kade 15. 2. Van P.P. Brinkman voor uit breiding van een tandartsen praktijk aan Doörnenburg 31. De aanvragen liggen met de bouw- en situatietekeningen ter inzage t/m 3 september a.s. Eventuele bezwaren kunnen tot en met deze datum worden in gediend bij burgemeester én wethouders van Vlissingen. Zaterdagmiddag 30 augustus om 15.00 uur vindt het afsluiten de concert plaats in de reeks beiaardconcerten van deze zo mer op het carillon van de St. Jacobstoren. Het carillon wordt zaterdagmiddag bespeelt door Henk Groeneweg, leraar orgel aan de muziekscholen van Ba- rendrecht en Capelle aan den IJssel en stadsbeiaardier van Culemborg. Hij zal onder meer werken spelen uit het beiaard- boek van 1746, enkele Neder landse volksliederen en werken van G.F. Handel, J.S. Bach en J.H. Fiocco. Een aanbevolen luisterplaats voor het concert is het Bella- mypark. (foto: Johan Murre) Eind vorige week is het verleg gen van het verbindingswegge tje tussen de Kenau Hasse laarstraat en de boulevards ge reed gekomen. Het verleggen van deze weg - tussen het Strandhotel en het Maritiem In stituut De Ruyter - was nodig omdat op deze plek op 22 sep tember as. de Bataafse Aanne- mings Maatschappij (BAM) zal starten met de bouw van, aller eerst, appartementen en later een hotel. Na de vakantiestop zijn vanaf deze week de Vrijwilligersvaca- turebank en de Klussendienst weer normaal geopend. Hebt u karweitjes te doen of "klussers" aan te melden dan kunt u daar voor terecht in het kantoor aan de Julianalaan 4 (telefoon 19397). Ook is hier alle informa tie verkrijgbaar over het doen van vrijwilligerswerk. Al sinds enige jaren is de Nederlandse Stichting Geluidhinder (NSG) zeer actief in het bestrijden van alle mogelijke vormen van geluidhinder. Het nieuwste "wapen" van de NSG in de strijd tegen lawaai is de gratis verkrijgbare 'Minder geluidhinder gids". Dat er veel lawaai om ons heen is wordt daarin op alle mogelijke manieren duidelijk gemaakt en ook wat daaraan te doen is. Zo komt veel lawaai door muziek, tv, radio, zogenaamde "con tact" geluiden en door geluiden die mensen en dieren nu een maal in en om het huis maken. Daarbij luidt aldus de NSG altijd het parool: "Eerst praten en ze ker geen ruzie maken'. Vaak namelijk de lawaaimakers zich in het geheel niet bewust van de overlast die zij anderen (de buren dus meestal) be zorgen. De "Minder geluidhinder gids" bevat veel praktische tips voor de aanpak van burenhinder. Hij is verkrijgbaar bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis en in de gemeentelijke informatiehoeken. Want lawaai is geen leven! De stadsvernieuwing is op vele plaatsen in de binnenstad van Vlis singen volop in gang. Dat er nog veel moet gebeuren is echter ook waar. Zo zullen over enige tijd diverse panden aan de Nieuwendijk vernieuwd worden. Eén daarvan is de voormalige discotheek "Twenty One". Dit pand zal binnenkort worden afgebroken. Op de zelfde plaats zal nieuwbouw komen bestaande uit een commerciële ruimte op de begane grond en twee appartementen op de verdie pingen. De maandelijkse vergadering van de Vlissingse gemeenteraad wordt in de regel op de laatste vrijdagmiddag van de maand ge houden. Dat zou dus deze week zijn, maar in verband met het laat "vallen" van de vakanties is dit één week opgeschoven naar vrijdag 5 september om 14.00 uur. Volgende week woens dag vindt u op deze pagina de in die vergadering te behandelen punten. Raadsvergaderingen De data van de nog dit jaar te houden gemeenteraadsverga deringen zijn nu de volgende vrijdagen om 14.00 uur als volgt: 5 september ("au- gustusraad") 26 september 31 oktober 28 november 19 december (één week ver vroegd i.v.m. de Kerst). Voor de behandeling van de ge meentebegroting voor 1987 komt de raad in een aantal extra vergaderingen bijeen. Deze da ta zijn als volgt: vooronderzoek begroting op maandag 13 oktober om 19.30 uur; algemene beschouwingen op dinsdag 18 en woensdag 19 november om 19.30 uur en op vrijdag 21 november om 10.00 uur. Alle vergaderingen zijn uiter aard openbaar. U bent er dan ook van harte welkom! Met ingang van deze maand is de regeling voor geldelijke steun bij huisvesting als gehandicapte gewijzigd. Het aanvragen van deze subsidie is iets vereenvoudigd terwijl de langlopende bij dragen over 20 jaren zullen komen te vervallen. Tot nu toe was het zo dat bij een woningaanpassing tot een be drag van f 6.000,— een bijdra ge ineens werd verstrekt. Was de aanpassing duurder, dan werd 20 jaar lang een jaarlijkse bijdrage verstrekt. Omdat velen dit wat ingewikkeld vonden is het bedrag van f 6.000,— ver- Burgemeester J.C.Th, van der Doef bezoekt dezer dagen di verse stadsdelen om zich op de hoogte te stellen van de voorzieningen en kennis te maken met de bewoners. Het programma van elke bezoek eindigt in een accomodatie waar de wijkbewoners met de burge meester nader van gedachten kunnen wisselen. Vanavond, 27 augustus, is dat vanaf 20.30 uur het geval in het club- en buur thuis Scheldebuurt in de Verkuijl Quakkelaarstraat. Binnenstad Volgende week dinsdag, 2 sep tember bezoekt de burge meester de binnenstad. Na een ontvangst en een stadswande ling is er die dag om 20.00 uur een voor iedereen toegankelijke avond in het Vestzaktheater waarop diverse instellingen zich zullen presenteren, waarna dis cussie over binnenstadsonder- werpen met de burgemeester mogelijk is. Oost-Souburg en Ritthem De dag daarop, woensdag 3 september, zullen Oost- Souburg en Ritthem worden be zocht. Ook hier omvat het pro gramma een rondgang door de dorpen, gevolgd door een open bare bijeenkomt voor bewoners met de burgemeester. Oost- Souburgers zijn hiervoor bij de ze uitgenodigd vanaf 16.30 uur in De Zwaan aan de Kromwege- singel en Ritthemers diezelfde dag vanaf 20.30 uur in Ons Dorpsleven in de Dorpsstraat. In het najaar starten aan de ge meentelijke scholengemeen schap Swanenburgh aan de Zaaihoekweg weer diverse las cursussen. De cursussen wor den gegeven van 1 oktober 1986 tot 31 mei 1987 gedurende twee avonden per week. De cur sussen leiden op voor: a. geïntegreerd lasser (boog- lassen en autogeen lassen) b. gronddiploma N.I.L. c. vakdiploma booglassen, drukvaten en pijpen (bezit gronddiploma vereist) d. vakdiploma booglassen constructies (bezit grond diploma vereist) e. M.I.G.-M.A.G.-elementair; eventueel in hetzelfde cur susjaar uitgebouwd tot het gronddiploma M.I.G.- M.A.G. (laservaring vereist). Cursus a. kost f 560,—, inclu sief examengeld. De overige kosten per cursus f 480,—. Daar komt nog wel het examen geld bij. Aanmelding voor de lascursus sen is mogelijk tot 26 september aan de school, Zaaihoekweg 1 op werkdagen van 8.30-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur. Bij de aanmelding moeten de ver eiste vooropleidingen worden overgelegd. Het cursusgeld kan contant worden voldaan of door overschrijving op giro 1945226 t.n.v. scholengemeenschap Swanenburgh, onder vermel ding van "lascursus 1986/1987". Telefonische infor matie is verkrijgbaar bij de heer M. van der Heijden (tel. 68051). hoogd tot f 15.000,—. Hierdoor zal in de meeste gevallen een eenmalige bijdrage kunnen wor den verstrekt zodat na de wo ningaanpassing de vergoeding vrij snel en eenmalig ontvangen wordt. Een andere vereenvoudiging is dat bij eenvoudige voorzienin gen tot een bedrag van f 2.000,geen advies van de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD) meer nodig is. Het mag dan echter niet om een eer ste subsidieaanvraag gaan. Nieuw is tenslotte ook, dat een verhuizing een maand tevoren bij de gemeente kenbaar moet worden gemaakt. Alle inlichtingen over de nieu we regeling zijn verkrijgbaar bij mevrouw D. Daniëlse van de dienst volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu (VROM) in het stadhuis (tel. 87355). Het stadhuis is toegankelijk voor rolstoelge bruikers. Wie zondagmiddag 31 augustus wat wil beleven moet zeker te gen 15.00 uur de Vissershaven "aandoen". Vanaf dat tijdstip zal het "Erstes Deutsches Was ser Ski Show Team" in de ha ven een spectaculaire waters kishow opvoeren. Het wordt een uur durend, gratis toegankelijk, kijkspektakel dat overigens voor de Duitse stunters niet geheel van gevaar ontbloot zal zijn. De Vissershaven meet namelijk maar zo'n 50 bij 200 meter. En dat is erg klein voor een speed boot die, om de stunts te doen slagen, 50 km/uur moet kunnen halen! Het Showteam zal daarom al op zaterdagavond 30 augustus om ongeveer 20.00 uur oefenen in de Vissershaven. Om er dan 's zondags uit te halen wat er in zit: trapezewerk, blootvoets-skiën, waterskiën op een stoel, acroba tiek, clownerie, een waterskiënd bruidspaar, Wumbo de Beer en tal van andere stunts. Komt dat zien! Evenals in de oude behuizing van de openbare bibliotheek is in de nieuwe bibliotheek aan de Lange Zelke de gemeente vertegenwoor digd met een informatiehoek. U vindt die direct bij de ingang van de bibliotheek op de begane grond. De openingstijden zijn gelijk aan die van de bibliotheek. U kunt er terecht voor het afhalen van folders van de gemeente, de rijksoverheid (Postbus 51) en andere instellin gen, maar ook voor het inzien van de raads-, commissie- en andere "stukken". Neemt u er eens een kijkje! (foto: Johan Murre) Als ik zo tijdens deze laatste da gen van de zomeractiviteiten te rugblik op de vele evenementen die we de afgelopen maanden hebben gehad, mogen we niet ontevreden zijn. Toegegeven, er zijn wat schoonheidsfoutjes ge maakt en er is ook overlast ge weest. In grote lijnen ben ik er echter van overtuigd dat het in alle opzichten en voor alle partij en letterlijk een goede zomer in Vlissingen is geweest. Allereerst zat natuurlijk het weer geweldig mee maar ook de programme ring, met voor elk wat wils, was aantrekkelijk voor toeristen, eigen inwoners en -in ander opzicht- voor het Vlissingse be drijfsleven. Ik durf dan ook rustig te stellen dat de Vlissingse ondernemers volop profijt hebben gehad van de vele tienduizenden die de af gelopen maanden alle zomerac tiviteiten hebben bezocht. Want, culturele evenementen als de "Boulevard of Broken Dreams" en het Straatfestival zorgen nu eenmaal toch voor "volk op de been". En welke rechtgaarde ondernemer ziet dat nu niet graag? En nu ken ik natuurlijk niet de omzetcijfers van de Vlis singse middenstanders, maar uit diverse reacties uit het Vlissing se bedrijfsleven heb ik toch een behoorlijke tevredenheid over de afgelopen maanden mogen vernemen. Hoe nu volgend jaar al deze acti viteiten zullen kunnen plaatsvin den, weet ik echter nog niet. In verband met de zeeweringswer- ken rond de Vissershaven zal dat niet precies op dezelfde plaats kunnen als afgelopen zomer. We zullen echter een plek moeten vinden die, met behoud van die - als ik dat zo mag zeggen - succesformule van deze zomer, geschikt is. Ik ga er echter van uit dat we voor de zomeractivitei ten volgend jaar over het Arse naal en de omgeving daarvan kunnen beschikken. Dat zal nog wel de nodige hoofdbrekens kosten, en niet in de laatste plaats financieel! Toch wil ik di rect al dit najaar die mogelijkheid bestuderen omdat het terrein bij het Arsenaal gunstig ligt: Bij de Vissershaven, grenzend aan de binnenstad en toch wat meer af zijdig wat gunstig zou kunnen zijn voor mogelijke geluidsover last. Want zeker ook dit laatste aspect zal volgend jaar de aan dacht moeten hebben. Voor dit alles is echter nog "een jaar te gaan" zoals het heet. Waar nu eerst alle energie en aandacht aan zal moeten wor den gegeven is de vorming van het zogenaaamde kernwinkelge bied in de Vlissingse binnenstad. Hiervoor is nu een projectgroep kernwinkelgebied aan de slag. In deze groep hebben zowel de wethouders van detailhandel als economische zaken zitting. Bo vendien zal volgende maand de nota binnenstad van het college van burgemeester en wethou ders "in de inspraak gaan". Want er is haast, veel haast ge boden met de Vlissingse bin nenstad. Het aantrekkelijk maken van de binnenstad zal namelijk een lo gisch vervolg zijn op de toeristisch-recreatieve ontwikke lingen van de boulevards en de Koopmans- en Vissershaven. Overigens zal volgende week een gemeentelijke subsidieaan vraag voor aanvullende voorzie ningen van deze zogenaamde "speerpunten" worden gedaan aan de provincie Zeeland en het ministerie van Economische Za ken. Die subsidieaanvraag is ver vat in een totaal-nota betreffende toerisme, recreatie en bin nenstad. Daarin zal worden aan gegeven wat al op toeristisch- recreatief gebied is gebeurd, maar vooral wat nog moet ge beuren, kortom een beleidsvisie voor de toeristisch-recreatieve toekomst van Vlissingen.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5