DOE-HET-ZELF! 1 KAST MET INKLAPBARE SCHRIJFTAFEL DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 augustus 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Oudste van Vlissingen Poëzie/proza Chinees PCOB Boze jongeren Activiteitencentrum Westkapelle Zeeuwse Leerhuizen I Heemkundige kring 'Onze Marianne' Boxer-wandeling Ouders zelfdoding Zomertrio Raad Veere Sportadressen Raad Arnemuiden Eilandentocht Rommelmarkt Alternatieve triathlon Zuiveren Open School Raad Mariekerke Bazar Grijpskerke Binnenbad IjTJ tï iB3 f LEUKE KEUKENSET MET GRATIS PAK GOUDAPPELTJE Liefhebbers van fris en fruitig zitten bij de Linnenklub extra goed. Want bij aankoop van een keukenset met een vrolijk gekleurd fruitdessin krijgt u een heerlijk pak Goudappeltje kado. Gewoon een leuke attentie waardoor winkelen bij de Linnenklub nog gezelliger wordt. De set bestaat uit een eersteklas kwaliteit keukendoek èn theedoek en kost u slechts met gratis pak Goudappeltje. Beestenmarkt 12 Goes 01100-32213 Korte Delft 4 Middelburg 01180-33830 De Faam DE\tflSSINGER Donderdag 21 augustus viert de oudste inwoonster van Vlissingen, mevrouw C. Labruyere, haar 106de verjaardag. Mevrouw La bruyere wordt sinds 20 jaar ver zorgd in bejaardenoord "Sonnevanck" (Dokter Gallan- datstraat 18). •Gezien haar gezondheid heeft zij de wens te kennen gegeven haar verjaardag in rust te willen door brengen. Om die reden zal de bur gemeester van Vlissingen, in tegenstelling tot voorgaande ja ren, haar niet persoonlijk gaan fe liciteren. Wel zal mevrouw Labruyere van de gemeente een attentie ontvangen. Bij de opening van de bibliotheek in Vlissingen op vrijdag 12 sep tember wordt een proza/poëzie wedstrijd gehouden. Amateur - dichters en - schrijvers kunnen deelnemen. Voor zaterdag 30 augustus moet hun werk zijn in gezonden naar het adres: Postbus 5182 in Vlissingen. Een jury be oordeelt de inzendingen. Wie de Chinese taal wil Ieren kan vanaf 7 oktober in Bergen op Zoom terecht. Vanaf die datum houdt de Vriendschapsvereniging Nederland-China daar een cursus Chinees. Deze omvat 25 lessen van elk twee uur. Voor informatie 070-272258. De afdeling Middelburg van de PCOB (Protestants-Christelijke Ouderbond) vergadert op woens dag 27 augustus in De Schakel aan de Bachtensteene 14. F. de Voogd, hoofdbeleidsmedewerker van de Stichting Welzijn voor Ouderen, vertelt tijdens die bij eenkomst wat over het werk van zijn stichting. De bijeenkomst be gint om 14 uur. De jongerenbeweging verbonden met de FNV, district Midden- en Noord-Zeeland heeft geen goed woord over voor de plannen van minister De Koning om de jeugd lonen voor 15-, 16- en 17-jarigen af te schaffen. 'Wij zijn kwaad' staat er boven een stencil. En ver der: "Vorig jaar had De Koning het plan om de minimumjeugdlo nen voor genoemde leeftijdsgroe pen af te schaffen. Door het verzet hiertegen, vooral van de jongeren zelf, heeft hij dat plan niet kunnen uitvoeren. Tijdens de formatie van het nieuwe kabinet zag hij zijn kans schoon. Wat hij nu voor jongeren in petto heeft is nog veel slechter". De FNV- jongeren noemen: jongeren wor den verplicht te werk gesteld, uit keringen van jongeren tot 20 jaar worden afgeschaft en het mini mum jeugdloon wordt met 15 procent verlaagd. "Door die plan nen lijkt het alsof de jongeren zelf de schuld hebben aan de werk loosheid". En men wijst er in het stencil op dat de jongeren in de komende tijd wel duidelijk zullen maken dat de plannen van De Ko ning niet mogen doorgaan. Het activiteitencentrum Middel burg begint op dinsdag 26 augus tus met een open dag. Getoond worden welke activiteiten dit cen trum ontplooit. Verder zullen de deelnemers van vorig jaar elkaar weer ontmoeten na een lange va kantie. Het centrum biedt de vol gende activiteiten: cursus Spaans en Engels, tekenen en schilderen, natuurverkenning en algemene ontwikkeling. Verder worden fiets-, wandel- en bustochten ge organiseerd, er zijn excursies en voor een feestje is iedereen wel te porren. Het centrum is elke don derdagmiddag geopend van half twee tot half vijf. Het is bedoeld voor gehandicapten, arbeidsonge schikten en werklozen. De gemeenteraad van Westkapelle wordt voorgesteld een minimum prijs van vijf cent te garanderen voor één kg oud papier. Deze re geling zal op 1 september ingaan. De raad spreekt zich daarover uit tijdens de vergadering van woens dag 27 augustus. Verder komt er ondermeer aan de orde: een wijzi ging van de gemeenschappelijke regeling Werkplaatsen Walcheren, het vaststellen van het scholen plan 1987-1990 en de vaststelling van een organisatie-verordening brandweer. De vergadering begint om 20 uur. Wie meer wil weten van de Joodse Leer, kan dit najaar en in het voorjaar van 1987 terecht bij de Stichting Zeeuwse Leerhuizen. Het onderwerp van de eerste zes cursusavonden is 'Symboliek van het Hebreeuws'. Deze cursus bestaat uit drie delen: 'Gods plan met de wereld', 'God en mens' en 'De toekomst met God'. De cur sussen worden gegeven in Middel burg en Goes. Inleider is J. Braat. De cursusdata in Middelburg: 3 en 17 september, 8 en 22 oktober en 12 en 26 november. In Goes is de cursusavond steeds vijf dagen later. In Zeeuwsch-Vlaanderen be gint deze cursus in het voorjaar van 1987. Voor informatie: 01196-12319. ir Onder leiding van J. de Klerk kan men op zaterdag 23 augustus Ar- nemuiden door oudheidkundige ogen bekijken. De vissersplaats is namelijk dit jaar aan de beurt om te worden bezocht door de Heem kundige Kring Walcheren, die elk jaar omstreeks eind augustus een dorpswandeling maakt. In Arne- muiden wordt eveneens aandacht besteed aan beziens- en wetens waardigheden. De Klerk schreef in het periodiek van de Heemkun dige Kring, De Wete, van juli een inleiding over Arnemuiden. De tocht door Arnemuiden begint op zaterdagochtend om half tien op de Markt. Marianne Marinissen van de Mid delburgse korfbalvereniging Swift maakt deel uit van een Europees team dat momenteel in Australië en India korfbal promoot. Naast haar zijn nog vier Belgische da mes en een Nederlandse dame meegegaan. Eind augustus komt zij terug. Dit en nog veel meer meldt het 'Swift Magazine' van de korfbalclub. De Boxerkring Zeeland houdt za terdag 6 september een boswande ling in Domburg en omgeving. Houders van boxers (ook niet- leden) kunnen aan deze wandel tocht deelnemen. Het begint alle maal om 14 uur bij het kasteel Westhove en dit gebied wordt ver volgens helemaal bekeken. De honden kunnen na afloop worden beoordeeld door erkende keur meesters. Overigens beginnen op zaterdag 30 augustus weer gedrags- en gehoorzaamheids wedstrijden in De Valckenhove in Lewedorp. Informatie over wan deling en cursus: 01184-67332. Dood en verdriet horen bij el kaar. Maar voor achterblijvers is zelfdoding vaak extra moeilijk te verwerken, dan bijvoorbeeld een dodelijk ongeval. De vereniging ouders van een overleden kind be gint - als daar voldoende belang stelling voor is - daarom in sep tember of oktober een gespreks groep voor ouders die een kind hebben verloren door zelfdoding. Wie meer wil weten kan daarover (tussen 18 en 19 uur) bellen 01100-13654. Samen met het traditionele zo mertrio van Zeeland Sport wor den ook de Nederlandse kampi oenschappen sprinttriathlon voor licentiehouders gehouden. Dat gebeurt op zaterdag 6 september in Kamperland, op recreatiecen trum De Schotsman. Meer dan 300 deelnemers telt dit evene ment, dat om 13 uur begint. Het Zomertrio van Zeeland Sport viert dit jaar zijn eerste lustrum. B en w van veere willen nachtver lichting aanbrengen in scholen en gymnastieklokalen. Dat bespaart premie op de brand- en inbraak verzekering. Deze premie is vrij hoog omdat genoemde gebouwen enorm inbraakgevoelig zijn. Door er nachtverlichting in aan te bren gen zal iemand niet zo gauw onge- nodigd binnen sluipen. Brand ontstaat overigen- aldus een toe lichting aan de raad - vaak nadat er is ingebroken. Dit voorstel wordt besproken tijdens de raads vergadering op woensdag 27 augustus in het stadhuis van Vee re, aanvang 19.30 uur. Verder bespreekt de raad ondermeer ook hertaxaties van de onroerend goedbelasting die moeten worden uitgevoerd en een meerjarenplan ning restauratie monumenten. De Zeeuwse Sportraad heeft een bijgewerkte adressenlijst uitge bracht. daarin staan alle belang rijke adressen van en voor de sport in Zeeland. Ook zijn er en kele landelijke adressen in op genomen. Nieuwbouw, verbouw en verbete ring, kortom het volkshuis vestingsplan voor de komende ja ren. daarover ondermeer verga dert de gemeenteraad in Arne muiden op maandag 25 augustus in het gemeentehuis. In dat plan staat onder meer dat er binnen nu en een jaar 161 woningen in het gebied Brakenburg II (west) zul len zijn verrezen. Maar er staan nog meer woningen in de steigers of liggen al klaar op de tekenta fel. "Het moge u duidelijk zijn, dat Arnemuiden zijn naam als bouwgemeente de laatste tijd eer heeft aangedaan", schrijven b en w aan de raadsleden. De raads vergadering in Arnemuiden be gint om 19.30 uur. De toerclub Walcheren houdt op zaterdag 23 augustus een vrije toertocht over 10 en 200 kilome ter,onder de naam 'Eilanden- tocht'. Deze tocht voert de deel nemers over de Zeeuwse eilanden en Goeree-Overflakkee. Starten en inschrijven kan zaterdagoch tend in Hotel Walcheren in Kou- dekerke tussen half negen en half tien. Voor informatie: 01180-16243. Wie spullen wil afstaan voor de rommelmarkt van buurthuis De Zwaan (op zaterdag 6 september) kan contact opnemen met het buurthuis, 01184-61252. Vergader- /discussietechniek Voor zijn vrijwilligers heeft het wijkwelzijnsoverleg Middelburg- zuid een eenvoudige cursus vergader- en discussietechniek sa mengesteld. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten waarbij onder meer de punten agendering, ver slaggeving en besluitvorming aan de orde komen. Het Regionaal Educatief Centrum Walcheren begeleidt de cursus, die op de donderdagavond wordt gehou den, één keer in de veertien dagen in het Zuiderbaken in Middel burg. De eerste bijeenkomst is op 25 september. Wie wil deelnemen kan zich voor 1 september opge ven. Telefoonnummer 01180-29004. De centrale stichting voor sociaal cultureel werk in Vlissingen houdt op zaterdag 30 augustus een alter natieve triathlon. Dat 'alternatie ve' staat voor een ingekorte offi ciële triathlon met een ludieke ac tiviteit. Het geheel vindt plaats rond de Vissershaven in Vlissin gen en bestaat uit de onderdelen zwemmen (met handicap), wan- kelfietsen en hardlopen. Gestart wordt in twee leeftijdscatego rieën: 14 tot 18 jaar en 18 jaar en ouder. De wedstrijden worden ge houden tuzssen 14 en 17 uur. Aanmelden en informatie bij Het Woltershuis tussen 10 en 12 uur. TelefoonO 1184-14660. Vanaf 18 augustus bij Aldegonde 01184-66318. De burgemeesters van de Wal- cherse gemeenten slaan vrijdag 5 september de eerste paal voor de rioolzuiveringsinstallatie Walche ren in de buurt van Ritthem. De Stichting Welzijn voor Oude ren Walcheren houdt op dinsdag 26 augustus een voorlichtingbij eenkomst over de Open School. Dat gebeurt in het gemeentehuis van Domburg, aanvang 10 uur. Een aantal mensen komt iets ver tellen over de achtergronden van deze vorm van onderwijs. De Stichting Begeleidingscentrum Gereformeerd Schoolonderwijs krijgt van de gemeente Marieker ke een subsidie van 35,—. Al thans als de raad daarmee ak koord gaat. Dinsdag 26 augustus komen de politici uit de plaatsen van Mariekerke bij elkaar in het gemeentehuis te Meliskerke om onder meer dat agendapunt te bespreken. Ook de vernieuwing van het dorpsplein Aagtekerke staat op de agenda. De stukken vermelden dat langdurige onder handelingen met burgers er toe hebben geleid dat de plannen voor het dorpsplein nu kunnen worden uitgevoerd. De vergade ring van de raad Mariekerke be gint om 19.30 uur. De opbrengst van de bazar in Grijpskerke is - net alsvorig jaar - bestemd voor een project van de Novib in Eritrea. Er wordt ba sismateriaal gekocht voor de landbouw. Deze bazar wordt ge houden op zaterdag 23 augustus op de Kerkring in Grijpskerke en begint om negen uur. Een van de hoogtepunten is een mechanische rodeostier. Tussen 13 en 18 uur kan men een poging wagen om er zo lang mogelijk op te blijven zit ten. Andere attracties naast de verkoop van spullen zijn: een rad van avontuur een verkoop bij op bod en een verloting, waarbij de hoofdprijs een weekend is in een bungalowpark. Onder de te ver kopen spullen zijn: bloemen, handwerken, tweedehands kle ding, groente en fruit en hand werken. Ook zijn er kramen met lekkernijen. Voor de kinderen is er touwtrekken, lollytrekken, sjoelen en een hoedenspel. Op woensdag 27 augustus wordt het vernieuwde binnenbad van het zwembad Poelendaele offi cieel geopend. Wethouder M. Vinke neemt die handeling voor zijn rekening. Diverse verenigin gen verlenen medewerking en de monstreren hun kunnen. Aanwe zig zijn Luctor et Emergo, de Zuidwester, Reddingsbrigade Van Dixhoorn, Jeugdbrandweer Middelburg, Duikteam Zeeland en De Dolfijn. Tussen 22 en 24 uur is er Midnight Swimming met sfeervolle muziek, ledereen kan naar die openingscceremonie met demonstraties komen kijken. Aanvang 13.30 uur. Evangelist De evangelist Johan Maasbach is vrijdag 12 en zaterdag 13 septem ber in de Schouwburg in Middel burg. Beide avonden spreekt hij vanaf 19.30 uur. De gospelgroep First Love verleent medewerking. Er is tijdens de dienst gelegenheid voor gebed met zieken. Zelf iets maken, voor in huis ot voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbesehrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voorde meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De "ontwerpen zijn van Kar-' weipost bv. een bedrijf dat zieh heeft gespecialiseerd in het maken van tekeningen voor jong en oud en dal zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen dp ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en lid te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tol een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. HP U zult nergens zo'n handig en kompakt meubel vinden en nie mand zal vermoeden dat achter dit fraaie uiterlijk een kompleet buro is verborgen. Door de unie ke konstruktie kan het schrijfblad van 61 x 122 cm worden uitge klapt door de bovenste deur te openen. Deze vormt dan de poot voor het schrijfblad. Links is er een handige bergplaats voor de type-machine en tijdens het wer ken hebt u voldoende planken on- I der handbereik. Bij het bouwen kunt u het materiaal ekonomisch gebruiken aangezien nagenoeg het hele meubel wordt gemaakt van multiplex zonder afval. Op Karweipost tekening nr. 500 vindt u alle konstruktie details en een materiaallijst voor het benodigde materiaal. De tekening kunt u bestellen door 12,50 over te ma ken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder ver melding van bestelnr. 500 F/V1/ZVA. VAN DE REE brilmode zorg dat ze het nu goed zien KorteGi'oe9-13 Middelburg Tel 01180-ISÖ60

de Vlissinger | 1986 | | pagina 19