Kinderbraderie en playbackfestival Zeeuws doedelzakkorps speelt tijdens Vlissingse braderie Roeiwedstrijden zeekadetten in Vlissingse Vissershaven Bezichtiging en rondvaarten met Stoomsleepboot 'De Volharding I' 0(|MiFiwinKeI BRADERIE ^"KOOPJES »$!RCS De Son1 Ier licht op geluid. ftlLLEMSEN Vrijdagavond, zeven uur IN DE VISSERS HAVEN SUSKE WISKE STRIPBOEK GRATIS! BRADERIE AANBIEDINGEN 5 12,50 Vergelijken Sony wint. Lederen tas in rundleder55- en 65, -i IQ: Skai-koffers to en 75 cm 35— en 40— Programma BRADERIE MARITIEMl Vlissingen Stunts met radiografisch bestuurde scheepsmodellen 9,95 19.95 BRADERIE AANBIEDING! DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 augustus 1986 Clown Pinario met Oom Bill verzorgen kinderprogramma Vanaf vier uur vrijdagmiddag tin is in doet daar iets aan 4 jaargetijden normaal 39,95 p. st. absolute bodemprijs 4 voor 100 bloemenkorfje normaal 67,50 BRADERIEPRIJS Tijdens de BRADERIE op alle niet afgeprijsde artikelen 10 KORTING. 3 srS^m van "OSTEf, '&X ief p°sina.chen'ax- l ak'ika n°n- l&So 3*100 A 3*100 r Slechts één stripboek per klant! Bij aankoop van 3 Sony geluidscassettes (een uniek stripverhaal dat niet normaal verkrijgbaar is) Deze aanbieding is geldig bij elk type Sony geluidscassette" ...service staat erachter Walstraat 113-117. VLISSINGEN 01184-12437 m hi (O -j De tweede braderiedag - vrijdag - is er 's middags vanaf vier uur een speciaal kinderprogramma met de clown Pinario die dolle spelletjes speelt waaraan ook het jeugdige publiek naar harte lust mag meewerken. Het kinderfeest wordt gehouden op de Kleine Markt. Oom Bill zorgt voor de muzikale omlijsting. De kinderen krijgen tijdens de braderie in de Vlissinge bin nenstad een eigen stekje om een braderie te houden: Zeemanserve, daar wordt zaterdag vanaf tien uur 's morgens een kinderbrade rie gehouden. Hier kunnen de kinderen speelgoed, boekjes en prulletjes alsmede eigen gemaakte spulletjes ten verkoop aanbieden. Maximaal verkoopbedrag van ieder artikel is bepaald op een rijksdaalder. Voorts kan er individueel of in groepsverband muziek worden gemaakt waarvoor met de pet mag worden rondgegaan. Voor de leukste presentatie zijn prijsjes beschikbaar. Bovendien krijgt iedere deelnemer(ster) een ijsje van de organisatoren: de Vereni ging Winkelcentrum Vlissingen Donderdag 21 augustus: 10.00 uur: Opening door burge meester Jaap van der Doef. live-optredens op de Kleine Markt. Bezichtiging en rondvaar ten met oude stoomsleepboot 'De Volharding M' vanuit de Koop manshaven. 19.00-21.00 uur Looporkesten door de binnenstad. Vrijdag 22 augustus: De gehele dag rondvaarten en be zichtiging stoomsleepboot 'De Volharding I'. Vanaf 16.00 uur Kinderprogram ma met de clown Pinario en oom Bill op de Kleine Markt. 19.00-21.00 uur Show met radio grafisch bestuurde scheepsmodel len in de Vissershaven. 19.00-20.30 uur Muziekspektakel van diverse muziekkorpsen die rond 21.00 uur aan de taptoe op het stadhuisplein meewerken. Vanaf 19.00 uur Looporkest De Leutige Krabben. 21.00 uur Taptoe op het Stad huisplein. Zaterdag 23 augustus: 10.00-17.00 uur De Nederlandse kampioenschappen roeien voor zeekadctten in de Vissershaven. Bezichtiging en rondvaarten met De Volharding I. Demonstraties handbalverenigingen op het Bel- lamypark. Vanaf 10.00 uur Kinderbraderie op de Zeemanserve met vanaf 14.00 uur Playbackshow voor de kinderen. 14.00-16.00 uur Optreden doedel zakkorps Inter Scaldis. 14.00-17.00 uur Looporkest De Leutige Krabben. en de centrale Stichting voor so ciaal kultureel werk Vlissingen. Om deel te mogen nemen aan de kinderbraderie dient vooraf te worden ingeschreven, ook telefo nisch mogelijk, bij het buurthuis 'De Zwaan' in Souburg, tel. 01184-61252. inschrijfgeld één gulden per deelnemer. Vanaf twee uur 's middags - tot zolang duurt de kinderbraderie - wordt er eveneens op het Zeeman serve een kinderplayback show gehouden, ledereen in de leeftijd van 6 tot 14 jaar mag daarbij een lied of act playbacken of live zin gen op het speciaal opgestelde po dium. Ook hiervoor moet vooraf worden ingeschreven. Voor de playbackshow is het in schrijfgeld een rijksdaalder. Er zijn leuke prijzen te verdienen. De Eerste Zeeuwse Bagpipeband Inter Scaldis Pipes and Drums' verzorgt een optreden tijdens de laatste dag (zaterdag) van de bra derie in de Vlissingse binnenstad. 's Middags van twee tot vier is dit doedelzakkorps op het braderie terrein te beluisteren en te bekij ken. Want niet alleen de muziek zorgt voor een bijzonder geluid tijdens dit jaarlijkse mid- denstandsgebeuren, maar ook de kleding van de bandleden is zeker de moeite van het bekijken waard. Alleen in de kilt van iedere speler is al negen meter stof ver werkt. Dit kledingstuk kost per man al zo'n zevenhonderd gulden. De band stelt zich ten doel de Schotse bagpipe-(doedelzak)- muziek zo origineel mogelijk te vertolken en ook voor wat de kle ding betreft willen zij stijl van de Schotse hooglanders zo goed mo gelijk benaderen. Van het regi ment Kings Own Scottish Borde rers (KOSB) - dit korps heeft ook bijgedragen aan de bevrijding van Walcheren is toestemming gekre gen om hun badges op de petten van het Zeeuwse doedelzak korps te dragen, een geste waarop de bandleden trots zijn. De bagpipeband 'Inter Scaldis Pi pes and Drums' bestaat momen teel uit eenentwintig leden van wie er veertien zo ver gevorderd zijn dat zij kunnen optreden. Het Zeeuwse korps is opgerichtt door G. Timmerman, die al de nodige ervaring had opgedaan bij een soortgelijke band in Hilversum. Timmerman is tevens voorzitter van de band. Algemeen muzikaal leider is pipemajor L. Jobse. Dinsdagavonds en zo mogelijk op zaterdagmorgen wordt er weke lijks gerepeteerd in een gebouw van de NV Haven van Vlissingen aan de Mercuriusweg in Vlissin gen. Er is nog ruimschoots plaats voor nieuwe leden. De Scheepsmodelbouw Vereniging Vlissingen (SMVV) is ook van de partij tijdens de braderie. Deze dertig leden tellende vereniging geeft een show in de Vissershaven. Met hoeveel schepen er wordt gevaren kon voorzitter Ab de Kroo nog niet zeggen. Zaterdag 23 augustus worden in de Vlissingse Vissershaven de na tionale roeikampioenschappen voor zeekadetten gehouden. Teams uit het gehele land, met in totaal zo'n 150 deelnemers, ko men er die dag in aktie. De wedstrijden beginnen 's mor gens om 11 uur. Ze gaan door tot 12.30 uur. Daarna is er pauze tot 13.30 uur. de laatste baantjes worden omstreeks 15.30 uur ge roeid. Om 16 uur zal, tot slot, de burgemeester van Vlissingen (J.C.Th, van der Doef) de prijzen uitreiken. Het hele gebeuren zal 's middags van 14 tot 16 uur worden opgeluisterd door het Bagpipe- corps "Inter Scaldiss Pipes andd- Drums" (doedelzakkorps) uit Vlissingen. Ten behoeve van de wedstrijen zal het schip van het zeekadetten- korps "Scheldemond" uit Vlis singen reeds 22 augustus in de Vissershaven worden afgemeerd. Die vrijdagavond zal het schip, net als het korps "Scheldemond" genaamd, worden gebruikt door leden van de Scheeps Modelbouw Vereniging "Vlissingen". Zij ver zorgen vanaf 19.00 uur in de Vis sershaven demonstraties met hun radiografisch bestuurbare scheepsmodellen. "Dat hangt een beetje van de le den zelf af. Er zijn er die nog op vakantie zijn en er werken ook le den in ploegendienst", vertelt de SMVV-voorzitter die in ieder ge val zelf wel aanwezig zal zijn. Hij zelf vaart met de zeesleepboot 'Fighter' (zie foto). De leden zijn bezig om een 'toneelstukje' met hun boten in te studeren. Maar of dat allemaal wel lukt is nog de vraag. De Kroo: "Wij proberen dan met enkele schepen een boot je te blussen dat even daarvoor door ons zelf in brand is gesto ken". Er zijn nog meer stunts maar daarover wilde hij niets loslaten. Het publiek kan de verrichtingen vanaf de kademuur van de Vis sershaven volgden. De modelbou wers 'opereren' waarschijnlijk vanaf de zeehondenwerf. Hun optreden begint vrijdagavond om zeven uur. Woensdag 20 augustus stoomt de sleepboot 'De Volharding I' letterlijk de Koopmansha ven binnen. Het antieke vaartuig meert daar af en blijft er gedu rende de Vlis singse braderie- dagen liggen ter Een kijkje in de Koopmanshaven met de redeboten van het loodswezen. Inzet: Een pentekening van 'De Volharding bezichtiging. En bij gunstig weer is het ook mogelijk een tochtje met deze oude stoomsleepboot te maken. De Volharding I is tijdens de bra derie vanaf tien uur 's morgens te bezichtigen. Een rondvaart wordt in overleg met de kapitein gemaakt. lyrnPus-cn^'n°lta.pp FOTO/VIDEO VERSCHUORE Schaapleder o.a. beugeltassen (groot).... v.a. 80- ,0,95,— ia Kleine lederen tasjes in kleurtjesIUj—""I UJ NylOn reistasssen div. kleuren. 24j~—'3 295—(JJ Restant calfs. nappa portemonneeshalve prijs /- W Verder vele koopjes in kunststof tassen (o.a. de nieuwe wintertassen) f enz. enz.! f

de Vlissinger | 1986 | | pagina 15