Een week met mijn kleindochter SOS telefoon Zeeland Cursusaanbod vrouwenraad IN BEHOEP Werf Arnemuiden Poseidon LEZERS SCHRIJVEN DE FAAM - DE VLISSINC.FR Woensdag 6 augustus 1986 Het dagelijks bestuur van de provincie heeft deze week de begroting voor 1987 gepresenteerd. In de begroting wordt het beleid voor volgend jaar uitgestippeld en aangegeven wordt hoe het geld het best kan worden besteed. Terugblik Werkgelegenheid De Schelde Streekplan Recreatie Welzijn Te koop Milieu Mevrouw H.G.E. Mullens in Goes heeft niets dan zoete herinneringen aan het bezoek van een weekje dat haar kleindochter uit Amsterdam haar bracht. Omdat in deze vakantie periode veel grootouders enkele da gen hun kinaeren op bezoek hebben, schreef zij een opstel over het bezoek van dat meisje voor deze krant. Een ontroerend verhaal, waarin zij tevens zo af en toe terugblikt op haar eigen jeugdjaren in Indonesië. H.G.E. Mullens ABDIJ IEUWS De vrijwilligers van de SOS telefonische hulpdienst Zeeland kregen in 1985 6.619 telefoongesprekken binnen. Dat was 5,5 procent meer dan in 1984. Ruim de helft van alle gesprekken werd gevoerd buiten kantooruren, waaruit moge blijken, dat permanente bezet ting een belangrijke zaak is voor de hulpdienst. aangeroerd zijn eenzaamheid (18 procent van alle telefoont jes), problemen met relaties (16,6 procent) en problemen over seksualiteit (13,2 procent). Mannen bellen vaker over echt scheiding en seksualiteit en vrouwen meer over problemen in hun huwelijk of moeilijkheden in andere relaties. Datzelfde beeld wordt verkregen bij de kinder- en jeugdtelefoon. Jon gens bellen vaker over seksuali teit en meisjes over verliefdheid en problemen met vrienden of vriendinnen. De belangrijkste taak van de 51 vrijwilligers die bij de SOS telefonische hulp dienst werken, is luisteren. Ver der wordt geprobeerd opbellers moed in te spreken en te troosten. Ook wordt in geza menlijk overleg tussen de opbel ler en de vrijwillig(st)er gezocht naar oplossingen voor de pro blemen. In vijftien procent van de gesprekken wordt geadvi seerd of verwezen naar andere hulpverlenende instanties. De SOS telefonische hulpdienst is dag en nacht bereikbaar op nummer 01180-15551. De kinder- en jeugdtelefoon is te bellen tussen vier uur 's mid dags en acht uur 's avonds op nummer 01180-38080. De gemiddelde duur van een ge sprek is 23 minuten. Het komt voor, dat een gesprek maar en kele minuten in beslag neemt, maar daar staan gesprekken van enkele uren tegenover. Van alle mensen die bellen noemt 37 procent de naam niet. In 1984 was het percentage anonieme bellers 58 procent. In het jaar verslag van de hulpdienst wordt gesteld, dat niet duidelijk is, waardoor die grote verschui ving is ontstaan. Als persoonlij ke informatie wordt verschaft door de opbellers, dan worden die gegevens vertrouwelijk be handeld. Na een jaar wordt alle informatie vernietigd. Mannen bellen vaker naar de te lefonische hulpdienst dan vrou wen: 55 procent tegen 45 pro cent. In 11,4 procent van de gesprekken gaat het erom' sek sueel opgewonden te geraken danwel daarover te praten. Doorgaans zijn het mannen die de hulpdienst daarover bellen. Andere onderwerpen die in de telefoongesprekken worden Provinciale begroting 1 987 De Zeeuwse Vrouwenraad, overkoepelend orgaan van een aantal vrouwenorganisaties in de provincie, heeft een programmaboekje gemaakt met daarin het cursusaanbod voor het seizoen 1986-1987. De cursussen hebben alle betrekking op bestuurlijke functies in het vrouwenwerk. Sommige cursussen worden per re gio verzorgd, andere worden gegeven in het Van Eeghenhuis in Aardenburg. Een voorzitterscursus wordt op 1 6, 23 en 30 september gehouden in Terneuzen. Aan de orde komen onder andere het leiden van ver gaderingen en discussies en inzicht in besluitvormingstechnieken. Een vervolgcursus secretaris wordt op 18 september en 2 oktober in Goes verzorgd. De cursus sluit aan op de secretarissencursus van vorig jaar. Nu zal het oefenen in notuleren centraal staan. De cursus aanvragen van subsidie wordt op 30 september georga niseerd voor de regio Schouwen-Duiveland, op 28 oktober in Ter- neuzen, 18 november in Middelburg en 20 januari in Goes. Kennismaken met bestuurlijke activiteiten kan op de cursus van die naam in Goes en in Oostburg. In Goes zijn de data 21 en 28 okto ber en 4 november en in Oostburg 6, 1 3 en 27 november. Drie cursussen worden in het Van Eeghenhuis gehouden. Een na dere kennismaking met bestuurlijke activiteiten is gepland op 12 en 13 februari. De cursus vergader- en discussietechniek is op 28 en 29 november en de vervolgcursus voor voorzitters is op 29 en 30 januari. De externe cursussen zijn gratis; voor de interne wordt een bijdra ge van f 6,50 per dagdeel gevraagd. De reiskosten worden steeds vergoed. Nadere informatie over de Vrouwenraad en het cursusaanbod is verkrijgbaar bij de Zeeuwse Vrouwenraad, Dam 31, postbus 429, 4330 AK Middelburg, telefoon 01180.34733. WM In het komende begrotingsjaar zijn er verkiezingen voor provin ciale staten. De Zeeuwse bevol king kiest dan opnieuw haar bestuur. Voor het huidige dage lijkse bestuur biedt de begroting een goede gelegenheid eens te kijken wat van hun plannen de afgelopen vier jaar is verwe zenlijkt. De bestrijding van de werkloos heid was de voornaamste taak, waarvoor het provinciaal bestuur zich gesteld zag. Er zijn drie bijzondere bronnen waaruit geld kan worden geput om aan die taak gestalte te geven: het werkgelegenheidsfonds, het fonds bijzondere voorzieningen en het voorwaardenscheppend beleid. Het werkgelegenheidsfonds bestaat sinds 1982 en is be doeld om werkgelegenheid te creëren en te behouden in de marktsector. Dat gebeurt meestentijds door ondernemers achtergestelde leningen te ver strekken. Van 1982 tot en met 1986 besteedde de provincie hieraan zeven miljoen gulden. Er wer den zevenhonderd banen uit ge maakt dan wel behouden. Het fonds bijzondere voorzie ningen wordt gebruikt om werk in de overheidssfeer te stimule ren, zoals de aanleg van riolerin gen. Het fonds werd in 1983 in gesteld en er was sindsdien een goede tien miljoen gulden te besteden. Via die overheidspro jecten kon de provincie bijdra gen aan 700 manjaren werk. Het voorwaardenscheppend beleid is een rijksaangelegen heid. Dat wil zeggen, dat het rijk aan de provincie geld be schikbaar stelt voor het sociaal- economisch beleid. Van 1981 tot en met 1 986 ging het om 26 miljoen gulden. Onder meer werd hieruit een bijdrage voor de aanleg van de Kaloothaven in Vlissingen-Oost betaald: tweemaal f 2,5 miljoen. Voor het behoud van de Konink lijke maatschappij De Schelde in Vlissingen, waar een kleine vierduizend mensen werk vin den, werd de stichting Econo mische Ontwikkeling Zeeland opgericht. De provincie en de gemeenten in Zeeland konden dit doen door het bijzondere di vidend van de nv Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEMj te gebruiken. De provincie bepaalde haar bij drage op f 26,5 miljoen aan bij zondere leningen voor het moe derbedrijf De Schelde. Aan de Sicon en de Gieterij in Middel burg werden leningen verstrekt van respectievelijk f 4,4 mil joen en f 3 miljoen. In de ruimtelijke ordening wordt gewerkt aan de totstandkoming van een streekplan voor de hele provincie. Het voorontwerp is inmiddels gepresenteerd. Nu zijn in Zeeland nog vier streek plannen van kracht, die de in richting van afzonderlijke re gio's regelen: Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, West Zeeuwsch- Vlaanderen, Midden-Zeeland en Schouwen-Duiveland. Nu bestaat ook de nota bewo- ningspatroon, waarin wordt aangegeven welke dorpen en steden hun woningbestand kunnen uitbreiden en op welke manier. Die zaak wordt straks via het streekplan voor de hele provincie geregeld. In de stads en dorpsvernieuwing geeft de provincie rijksgeld door aan de gemeenten in Zeeland. De ste den Zierikzee, Tholen, Goes, Middelburg, Vlissingen en Ter- neuzen krijgen hun geld recht streeks van het rijk. De provin cie heeft voor de stads- en dorpsvernieuwing een knelpun- tenput, waarop de andere Zeeuwse gemeenten een be roep kunnen doen. Vijf ton uit die pot is bedoeld voor gemeen telijke rioleringswerken en nog eens vijf ton voor andere uitga ven in de stads- en dorpsver nieuwing. Sinds de vaststelling van het beleidsplan voor recreatie en toerisme in 1985 wordt na gestreefd het toeristenseizoen te verlengen, elk-weer- voorzieningen te realiseren, goedkope logiesmogelijkheden van de grond te krijgen en in het algemeen recreatie en toerisme brede bekendheid te geven (promotie). Er wordt gewerkt aan een uit voeringsprogramma voor 1986 en 1987. Er is rijksgeld voor de toeristische ontwikkeling van de "speerpunten" Neeltje Jans en de kust van West Zeeuwsch Vlaanderen en gehoopt wordt, dat dit volgend jaar ook voor Vlissingen het geval zal zijn. De onderzoeksresultaten van de haalbaarheid van de plannen voor Neeltje Jans -het koepel project van Louis van Gasteren- worden nog voor eind dit jaar verwacht. Die plannen voor Neeltje Jans moeten volgend jaar worden getoetst aan de uit gangspunten die gelden voor het beheer om de inrichting van de Oosterschelde, waarbij in volgorde van belang rijkheid staan het milieu, de vis serij en de recreatie. bemoeienis, zoals de ruimtelijke ordening, economische zaken en de waterhuishouding, maar ook tussen de verschillende on derdelen van het milieubeleid zelf. De provincie heeft een geluids- hinderdienst, die ook voor de gemeenten metingen verricht. Activiteiten uit de afgelopen vier jaar zijn verder: stimulering in de uitvoering van riolerings werken en de bouw van zuive ringsinstallaties, de sanering van milieuhinderlijke bedrijven uit woonwijken, de inzameling van landbouwbestrijdingsmid- delen en de verwijdering van olietanks uit waterwinge bieden. Gedeputeerde Staten melden op welzijnsgebied de totstand koming van nota's over het jeugdbeleid, de sport en musea. Aangekondigd wordt de nota facetbeleid emancipatie. In die nota moet worden aangegeven hoe de emanipatie op alle terrei nen van provinciaal beleid gestalte kan krijgen. Sinds vorig jaar wordt in Middelburg een proef gehouden met kinderop vang voor kinderen van provin ciaal personeel. In de gezond heidszorg is de provinciale taak in het ouderenbeleid vergroot. Onlangs is het ontwerp-plan voor de bejaardenoorden gepre senteerd. Het is de bedoeling het plan in oktober vast te stel len. In de ziekenhuiszorg moet de komende jaren rekening wor den gehouden met een aanzien lijke verlaging van het aantal bedden. Dat heeft tot gevolg dat het aantal bedden elders, bijvoorbeeld in de verpleeghui zen, zal moeten toenemen. Provinciale Staten wordt de no titie "Naar een samenhangend milieubeleid" in het vooruitzicht gesteld. In de notitie wordt mel ding gemaakt van meer samen hang tussen het milieubeleid en andere sectoren Van provinciale De provinciale begroting met al le daarbij horende stukken is voor f 27,60 te koop in het pro vinciehuis Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31411. De geleidebrief bij de begroting, waarin het be leid wordt toegelicht, is afzon derlijk te koop voor f 7,75 aan hetzelfde adres. H De hoorcommissie bestem mingsplannen behandelt vrijdag 15 augustus twee bezwaar schriften tegen het bestem mingsplan Muijepolder van de gemeente Tholen. De bezwaren zijn ingediend door mevrouw M. Vroegop-op den Brouw uit Sint- Maartensdijk en door de heer K. Westerweel uit Poortvliet. De heer Westerweel is tegen het ontwikkelen van een woonge bied bij het natuurgebied De Pluimpot. Hij acht een bufferzo ne tussen woningen en het na tuurgebied noodzakelijk. De zitting is openbaar en begint om 10.00 uur in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Mevrouw Mullens Mijn kleindochter komt. Ze is ne gen jaar oud! Vorig jaar was ze er ook, in het begin van de grote va kantie. Waar zou haar belangstel ling voor dingen en omgeving nu liggen? Verandert dat ieder jaar? Ze weet het niet meer. Afwachten dus. Oma heeft wèl plannetjes in haar hoofd, toch komt dat vaak anders uit. Haar bed met bloemetjes-lakens opgemaakt, vond ze vorig jaar ook leuk. Zo'n schoon kindje, haartjes verspreid over het kussen, vertedering oproepend. In dat zelfde kamertje stond eens de wieg van de vader van dat kleindochtertje. O, hoe genoot ze iedere keer weer, van "het beeld". Zo je kind ziet liggen. Een bloem geplukt, uit een tuin vol herinne ringen. Op het kleine stoeltje in die kamer zit ze, die oma. Mijme rend over vervlogen jaren uit die voor haar zo jonge blijde periode met die vier jongens om haar heen. Daar stond het stapelbed voor die twee kinderen, die deze kamer deelden. Een eigen tent, zo beslo ten door plafond en bovenbed. Iedere avond, in één, het verhaal tje, voorlezend. Wipneus en Pim, Saskia en Jeroen, Pinkeltje, het hele répertoir, verslonden. Wat lang geleden, nu haar oudste bijna veertig is, en haar jongste dertig. De vader van dit komende kindje was zo bang voor sprook jes; zo op haar lijkend, toen als peuter net zo oud. Intussen was haar hond haar naar boven ge volgd. Hij lag geduldig, maar wel vragend, op haar te wachten. Even nog haar blik dwalend, door die voormalige kinderkamer; nu een uitstalling van nostalgie. Het theeserviesje en pietepeuterig schemerlampje uit haar poppen huis. Die jeugd, die onbekommer de jeugd in Indonesië! Nu dit al les, trekpleister, voor haar kleinkind. Kom, als ze nu nog meer weg droomde, kwam er niets voor el kaar! "Mischa, we moeten naar beneden. Vrouwtje moet nog boodschappen in huis halen. En jij mag mee!" Als ze terug is gekomen, met een stofdoek nog even door het huis "floddert", schiet ze in de lach. Zou ze vroeger zo genoten hebben van haar huis en tuin, iedere dag weer, dat ze haar "klein mu seum", zoals ze het nu betitelt, aan dat flodderen genoeg had!! Oma's worden ook wel eens wijs! Maar morgen komt ze! Ze is er. Het tenger meisje met blond lang haar. Haar zoon par keert de auto aan de overkant van de straat. Ze zwaait: "Ik heb nieu we schoenen!" "Mooi?" "Ja, m'n kindje, fijn, dat je er bent!" Toch even aftasten. Iedere keer weer. Ook ten opzichte van haar eigen kind. Twee mensen die een eigen leven vormen; zo totaal ver schillend, maar toch die onzicht bare band, die nooit uit te wissen valt. Dat zoeken naar, die blik in de ogen "Moeder-Kind". Die oer oude band. Nooit verklaarbaar, maar wel aanwezig. "Oma, mag ik op dat kamertje weer slapen? Mag ik met je pop pen spelen?" Ze vindt haar weg weer en herkent het vertrouwde. Ze nestelt zich als een poes in haar mand. Vraagt geen aandacht meer, maar maakt haar omgeving, zich eigen. De dieren in haar huis nemen het kleine meisje op en volgen haar in haar doen en laten. Haar hond, even een beetje van zijn plaatsje verdrongen, accepteert het kind en loopt haar na, waar ze ook gaat. Hij neemt ook deze kleine mens op in zijn bescherming. De avond valt. Het is drukkend warm. De nacht sluit huis en be woners op in zijn beschermende, verkwikkende slaap, totdat de eer ste vroege vogel de morgen zal aankondigen. "Oma, hoeveel dieren heb je eigenlijk?" "Nu, laten we ze tellen!" "Ook de vissen oma!" Dat is geen eenvoudige opgaaf. Daar ben je even mee bezig. Trou wens, met zo'n meisje ben je voortdurend bezig. Ze was het niet meer zo gewend, zo lang al leen. Hoe klaarde ze het toch vroeger met haar vier belhamels. Twee zo levendig, druk, steeds kleine ongelukjes. Net een nieuw bloesje, of een winkelhaak er in. Netjes aangekleed voor een feestelijke gebeurtenis, een kap- potte knie gevallen. Herinnerin gen te over! Zo smetteloos met va kantie. Na de eerste stop, niets meer te zien van die schone nette kinderen. Nu mooie momenten, maar toen "Oma luister je?" "Ja, m'n hartje!" "Oma, ik wil zo graag het boek van Anne Frank lezen. De meester heeft er op school over verteld." Ze is wel erg jong, maar toch? "Oma, als dat meisje nu nog leef de, zou ze dan net zo oud zijn als jij?" Gek. Ze had er nooit bij stil gestaan toen dat kind Anne, maar nu veertig jaar verder.... "We zoeken het samen op." "In 1929 oma, dan was jij negen jaar ouder!" Dat was dan dat! Verder geen commentaar! Gelukkig voor die kleindochter nog dat jonge meisje van dertien, vol levenslust. Languit ligt ze het boek op de bank buiten te lezen, om dan in eens weer aandacht aan de pop pen te schenken, die ze aan- en uitkleedt. Exotisch, met allerlei spulletjes optooit. Een herkennen van die oma, zo te ruggaand in haar kindertijd, maar voor dit kleine meisje, een leefbare fantasie-wereld, om dan plotseling met een direkte vraag weer even die aandacht op te eisen. Zo gaat ook die dag voorbij, zo maar een dag, in die zomer 1986. "Oma, de kooi van de zebravink- jes is er afgewaaid! O, ze zijn weg gevlogen! Ze hingen allemaal bui ten, die kleine zebravinken, de ka narie. Maar papegaai stond prins heerlijk op zijn standaard. De wind, plotseling opgestoken, woei de tuinparasol tegen de kooi. Bodem los en daar gingen ze. Eén laat zich vangen. De ander is spoorloos. Dan maar op zoek; bij buren en aangrenzende tuinen. Je hebt geen rust. Het beestje kan niets vinden, waarvan het leven moet. "Hoe moet dat nu oma? Dat an dere vogeltje is zo alleen? Tja, dat is waar. Van de schrik be komen, roept de kleine zebra vrouw om het mannetje. "Straks als oma klaar is, gaan we om een nieuw kameraadje naar de dierenwinkel. Heel voorzichtig draagt haar kleindochtertje het doosje, spreekt de kleine gevangene moed in en belooft een beter toekomst. Thuisgekomen wordt het vogeltje bij het eenzame vrouwtje gezet, die dat niet een-twee-drie accep teert. Woedend is ze aanvankelijk op deze vervanging. Mensen den ken dat alles zo maar kan. Maar deze kleine vogel, heeft zoiets, van houden van en trouw aan een partner, die een paar jaar haar le ven gedeeld heeft. Ze worden nauwkeurig gevolgd in hun aanpassingsvermogen. Met een: "is ie nou boos oma, of ver drietig om z'n echte mannetje?" Een antwoord verwachtend. Hoe weet die oma dat nu? Ze hoopt op toenadering, wat de volgende dag ook al aardig lukt. Gelukkig zijn kleinkind en oma. Maar uiteinde lijk; hopend op terugkeer van die kleine, piepkleine vogel op avon tuur in een grote wereld. Ze mag de volgende dag mee naar het verpleeghuis. Een feestelijke afsluiting meemaken van de afasie-soos. Een experiment; zou het lukken? Daar staat ze dan. Klaar voor vanmorgen. Een jurk aan, haar paardestaart dansend op haar rug. "Oma, krijg ik eerst het zelfde ontbijt als gisteren?" Even later zet ze zich aan de tuin tafel buiten; met plateau waarop een bruin bolletje met smeerkaas, een theebeschuitje, jus d'orange en een beker thee staat. Als een kleine dame, genietend van een beetje comfort. Later op die morgen beweegt ze zich gemakkelijk tussen de soos- gangers. Duwt wagentjes voort, helpt met ronddelen van versna peringen, ruimt glazen en bordjes op, maar wipt dan even weg naar de therapie-ruimte om zich uit te leven op toestellen. Een kind tole reert men snel en het is vaak een welkome afleiding. Oma's maken zich meer zorgen dan nodig. "Ik kom volgend jaar terug, want ik vond het best leuk!" Men knikt, zwaait haar na en daar gaat ze, mijn kleindochter, paardestaart nog dansend op haar rug, een beetje zon achterlatend wanneer wagentjes weer terug ge reden worden naar de afdelingen. Donderdagmorgen, stralende zon. Roept oma, wanneer ik beneden komen moet?" "Ja m'n kindje. Oma gaat eerst het terras in orde maken." Vogels naar buiten, tuinparasol op, ontbijt klaar maken. Niets verrukkelijker dan in de vroege ochtend buiten bezig zijn. Je leefruimte wordt vergroot door het zonovergoten terras met tuina- meublement. Verse bloemen op tafel. Ze reddert maar een beetje aan. Met kleindochter zo'n va kantiegevoel. Aandacht voor je omgeving, meer aandacht voor kinderen. Toen thuis, bij eigen ouders, die dat zo voor je lieten bestaan, die twee werkende ouders met toch die aandacht voor hun kinderen. Die heerlijke vakanties op de hoogvlakten van Brastagi, al dra vend en galopperend op haar Als liefhebber van alle oude din gen en de instandhouding daar van gaat het mij na aan het hart dat zeer waarschijnlijk de scheepswerf van Arnemuiden gaat verdwijnen. Vreselijk jam mer. Te meer daar dit vragen oproept bij mij en mogelijk ook bij anderen. Familiegekibbel, daar moeten we afblijven. Dat is een persoonlijke zaak. Maar toch is er nog iets an ders. Directeur Kees Meerman, die ik persoonlijk goed ken, zegt over zijn werf dat het gemeente bestuur niets doet. Burgemeester Markusse van Arnemuiden zegt, zoals ik heb gelezen in uw krant,, het gemeentebestuur wil alle me dewerking geven. Eén en ander is voor de buitenstaander moeilijk te begrijpen. Volkomen begrijp ik echter dat het financiële een grote rol speelt. Laten we niet langer langs elkan der heen werken. Het gaat om zo iets moois, dat nooit meer te ver vangen is. Suggestie: een scheepvaartmu seum op visserijgebied zou toch paard. De tabaksplanten bp haar terras roepen deze mooie herinne ringen boven. Bergtochten per paard of te voet met haar ouders. "Oma, je denkt weer weg!" Deze kleine mens met twee beent jes stevig op de grond doet haar weer naar het hier en nu te rugkeren. "Weet je wat ik vanmorgen ga spelen? Asieltje!" "Hoe kom je daar nu bij en waar is het asiel dan?" "Nou, in je schuur. Maar dan moet ik dekentjes en mandjes hebben." Ze vist üït huis alle speelgoed die ren op en verdwijnt in de schuur, heftig redenerend tegen die beesten. Ze dekt ze toe, loopt al wiegend met ze op de arm in de tuin. Plotseling: "Oma kan een beer praten tegen een mens en verstaat hij dat dan?" "Ik geloof van wel, als je er ook zelf in gelooft, dan bestaat een sprookje ook echt! Je moet het willen zien!" Ze speelt verder. Laat jouw fanta siewereld maar lang voor je leven, m'n kindje, denkt ze. Probeer de dingen om je heen op jouw eigen wijze te verstaan, totdat je die we- prachtig zijn voor vele ouderen, inclusief ik persoonlijk, die zulke aangename herinneringen hebben aan de werf. Subsidie voor een kleinschalige reparatiewerf voor houten schepen, onder meer waarschepen, zou ook een uit komst zijn. Directeur Meerman en zonen: veel succes gewenst in de strijd voor uw familiebedrijf. Arnemui den streed voor zijn molen, strijd nu voor uw werf. En ik hoop dat het resultaat net zo gunstig zal zijn als voor uw molen. En dat de scheepswerf in lengte van jaren het aangezicht van Arnemuiden zal bepalen, samen met de molen. J. J asperse Westpoort 4 Vlissingen Vanzelfsprekend was onze Stich ting uitermate verheugd te horen van het initiatief van drie onder nemingen tot instelling van de lijndienst Vlissingen - Zeebrugge met het m.s. "Poseidon". Wij hopen, dat dit initiatief slaagt en reld vaarwel zegt en het aan kunt. Maar naar ik hoop héél lang. We gaan de laatste dag nog pof fertjes eten. Feestelijk denkt oma. Maar: "Ik vind het eten bij jou thuis, toch ook leuk!" is de con clusie. Ze ruimt poppen, boek en beesten op. Ik hoor haar zeggen: "Tot vol gend jaar!" Zal haar belangstelling dan weer liggen op het zelfde vlak? Toe komstverwachtingen, heerlijk, als je die nog mag hebben! Daar zit ze dan die zaterdag te genover haar in de coupé. Het ein de van de reis, Amsterdam, in zicht. Haar vader vangt zijn klei ne dochter op. De vakantie met haar kleindoch ter voorbij. Een klein uniek men senkind, een week aan je toever trouwd. "Dag oma, ik kom terug!" Een klein beetje leeg gevoel achterla tend, maar wel dankbaar voor: Een week met mijn kleindochter. weer een verdere bijdrage geeft aan het toeristisch product "Vlis singen". U zult dan ook kunnen begrijpen, dat het bestuur van on ze stichting, waarin de gemeente lijke overheid en diverse soorten ondernemers samenwerken zéér teleurgesteld was over de tendens van uw artikel over dit gebeuren. In plaats van een goede on dersteuning van dit voor onze stad zo belangrijke plan werden de "kinderziektes" welke bij zo'n start practisch onoverkomelijk zijn, breed uitgemeten. Waarom een dergelijke benade ring? Wanneer er zich schoon- heidsfouten voordoen, dan zullen - na kennisname hiervan - de gere nommeerde ondernemers die ach ter het product staan zeker alles in het werk stellen deze te verbete ren. Zij hebben toch het aller meeste belang bij succes? Onze stichting hoopt, dat u in de toekomst dergelijke activiteiten op een positieve wijze zult willen benaderen. Stichting Vlissingen Promotie, D.J.P. Bruinooge, voorzitter. -

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9