DOE-HET-ZELF! BIJ EVENEMENTENDAG LOTERIJ 'REET VAN MERMANS' TALRIJKE ATTRACTIES— IN ZOUTELANDE Camping Dishoek hield Brabantse d SPEELHUIS OM ZELF TE BOUWEN Miro-Center geeft korting op circusbezoek Woensdag 6 augustus 1986 DE FAAM - DE VLISSINC.ER rj/ïni/e cfftfo/inicdie Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Stille Kring Standwerkers Gehandicapten Braderie Westkapelle Stoomlijn Badrit Vrouwenpolder De Vroonruiters Najaarsexcursie Braderie Vlissingen Toeristentoernooi Stadhuistoernooi Middagpauzedienst Experimentele dienst Rechtshulp Campingloop Jongerenjaar SKWM Vesperdienst Ronde van Kortgene Rommelmarkt Ronde van Domburg Toeristenbelasting Verkeersslachtoffers Fluoride Hof Popkensburg Der Boede Dansgroep Loterij STOOMWALS EEN DAG KINDERA ENGELSE STOOMVOERTUIGEN STOPPEN IN MIDDELBURG TTRACTIE Als op zaterdag 9 augustus de klokken van de Lange Jan in Middelburg hun diepe en mono- tome tonen over de stad laten ho ren, gaat weer een groot aantal le den van de IKV-kern Middelburg stil staan in een kring. Om precies 11.02 uur luiden de klokken. En dan is het 41 jaar geleden dat Amerikaanse atoombommen de Middelburgse zusterstad Nagasa ki (Japan) verwoestten. De stille IKV-kring staat op de hoek van de Koorkerkstraat-Lange Delft tussen 11 en 11.30 uur. Wie Naga saki mee wil herdenken en tevens wil protesteren tegen de nucleaire bewapening kan deelnemen aan deze Stille Kring. Vorig jaar nam het Middelburgse gemeente bestuur deel aan een burge meestersconferentie ter gelegen heid de veertig-jarige herdenking. Door ondertekening van vrede sappèl beloofden de deelnemers de bewustwording van de atoom bewapening te bevorderen en te streven naar onmiddellijke ver mindering van kernwapens. Te gen deze achtergrond onder schrijft het Middelburgse ge meentebestuur het IKV-initiatief van de Stille Kring. De Vereniging voor Ambulante Handel heeft voor donderdag 7 augustus een standwerkerscon cours op het programma staan in Middelburg. Dit concours, waar bij de Middelburgse marktcom- missie meetekent voor de organi satie, valt samen met de laatste dag van de kermis. Ongeveer 20 standwerkers staan die dag tussen 10 en 16 uur op de Lange Delft. Een jury beoordeelt de kooplie den. Onder meer wordt gekeken of zij hun koopwaar op een origi nele wijze aan de man/vrouw we ten te brengen. De eerste burger van Middelburg, mr. Chris Rut ten, reikt om 16.30 uur de prijzen uit ter hoogte van Vroom Dreesman. Het GAZ (Gehandicapten Ad viesbureau Zeeland) heeft in 1985 bijna honderd zaken besproken. Dit meldt het jaarverslag van het GAZ, dat wordt 'gerund' door vrijwilligers, veelal zelf ook ge handicapten. Het werk - zo meldt voorzitter C.M.J. Lambermont in het voorwoord van het jaar verslag - is onder meer gericht op het opvullen van leemtes in de be staande (professionele) hulpverle ning. Ook is er sprake van hulp verlening 'als reactie op de pro fessionele hulpverlening'. De re latie tussen de vrijwilliger van het GAZ en de hulpvragenden is vaak intensief. Dat komt volgens Lam bermont omdat lotgenoten het 'gemeenschappelijk probleem' te lijf gaan. Niettemin groeit de waardering voor het bureau en doen professionele hulpverleners steeds vaker een beroep op de kennis en ervaring van het bu reau, aldus Lambermont. Op de Markt in Westkapelle wordt donderdag 7 en vrijdag 8 augustus een braderie gehouden. LR en PC De Vroonruiters zullen dan aanwezig zijn. Kinderen kun nen beide dagen een ritje maken op pony's. Op hun stand is verder een grabbelton, raden hoeveel hoefnagels er in een pot zitten, waarbij prijzen zijn te winnen. Het feit dat de stoomtram Goes- Borsele een' stevige opknapbeurt krijgt wordt op vrijdag 12 sep tember gevierd. Met het herstel van de spoorlijn is de toekomst van de SGB (Stoomtram Goes- Borsele) verzekerd. Voor geno digden spreken op die heuglijke dag voor de stoomtreinfanaten: gedeputeerde Barbé, burge meester Blanken van Goes, bur gemeester Van den Heuvel van Borsele en ir. F. van Rijssen, di recteur Structon Spoorwegbouw bv. In samenwerking met de VVV Vrouwenpolder heeft de Middel burgse motor en autoclub De Zeeuwen donderdagavond 7 augustus een puzzelrjt voor auto's, motoren en bromfietsen samengesteld. Gestart wordt in Vrouwenpolder. Deelnemers kun nen tussen 19 en 20 uur inschrij ven in café Duinoord aan de Bree- zand 65. De eerste rijder start om 19.31 uur. J. van der Hagen uit Vlissingen heeft deze tocht voor De Zeeuwen uitgezet. De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum bezoeken op zaterdag 6 september het eiland Tholen, het streekmuseum De Meesstoof in Sint Annaland en De Markiezenhof in Bergen op Zoom. Per bus vertrekt het gezel schap om half negen vanaf het Stadhuisplein in Vlissingen. Wie mee wil moet dit voor 15 augustus laten weten door 47,50 te stor ten op bankrekening 51.08.48.265. Twee keer koffie en een Brabantse koffietafel zijn bij de prijs inbegrepen. De braderie in Vlissingen wordt dit jaar gehouden van donderdag 21 tot en met zaterdag 23 augustus. Achter het zwembad De Zandput in Serooskerke wordt op de ten nisbanen op woensdag 13 augus tus een toeristentoernooi gehou den. Wie wil deelnemen kan zich opgeven, waarbij de voorkeur van de organiserende tennisvere niging Ier Oirts uitgaat naar ge mengde koppels. Voor wie even wel alleen komt, wordt een part ner gezocht. Voor de kinderen is er gelegenheid om spelletjes te doen. Inschrijven is onder meer mogelijk bij de VVV in Vrouwen polder, 01189-1577. Eventueel worden rackets ter beschikking gesteld. Het Middelburgse Stadhuistoer nooi breidt uit. Bij dit jaarlijkse voetbal evenement is nu ook een toernooi voor A-junioren opge nomen. Ook is de naam veran derd. Die van de sponsor (de NMB) is voor de toernooinaam gevoegd. Dit NMB- Stadhuistoernooi wordt gespeeld op zaterdag 16 augustus op De Nadorst. Deelnemende ploegen zijn de eerste senioren- en A- juniorenteams van Middelburg, Spijkenisse, Arnemuiden en WVO. De wedstrijden beginnen om 13 uur. Alle wedstrijden du ren twee keer dertig minuten. Verliezersronde en finale worden om half drie gespeeld. C.J. de Leur houdt donderdag 7 augustus de meditatie in de Koor kerk te Middelburg van 12.30 tot 12.45 uur. Annette Verhoef bespeelt een kwartier voor aan vang van de meditatie het orgel. Om 11 uur is er in dezelfde kerk een concert van de Zeeuwse Koor school. De opbrengst van de col-' lecte tijdens dat concert is bestemd voor t\p art«A In de Zandbooi in Westkapelle demonstreren ruiters op paarden en pony's van de vereniging De Vroonruiters hun kunnen. Er is onder meer een caroussel, pas de deux, stoelendans en een clowns nummer. Verder is er een spring- wedstrijd, individueel en in esta fette. De demonstratie in manege De Zandbooi begint om 20 uur. 'Vakantie en sabbath'Dat is de titel van de oecumenische experi mentele dienst, die zondag 10 augustus wordt gehouden in de Hofpleinkerk te Middelburg. Voorganger is pastoor Jan Schef- fer. Er is een aparte nevendienst voor kinderen. Het begint om 16.30 uur. Informatie: Martine Buitink, 01180-35156. Het onderkomen aan de Vlasmarkt in Middelburg is een enorme verbetering voor het Buro voor Rechtshulp Zeeland. Deze behuizing biedt talrijke voorde len, zowel voor de cliënt als voor de medewerkers. Dit schrijft het bureau in zijn meerjarenverslag over '83, '84 en '85, dat de Zeeuwse strijdkreet 'Luctor et emergo' met drie vraagtekens op de kaft voert. Minder gelukkig is het bureau met het feit dat nie mand meer kosteloos rechts bijstand kan krijgen. Per 1 janua ri 1984 werd de Wet Tijdelijke Voorzieningen Rechtsbijstand de finitief geschrapt. "Gelukkig bleef de door de medewerk(st)er van de bureaus verleende rechts hulp wel kosteloos", meldt het jaarverslag. In samenwerking met de atletiek vereniging Dynamo uit Middel burg heeft Camping Domburg voor vrijdag 8 augustus de cam pingloop op het programma staan. Het parcours loopt gedeel telijk over de camping en de bin nenwegen in de omgeving van Domburg. De deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden, van tel kens één ronde. Eén ronde be draagt 2,8 km. Start en finish zijn op de camping, waar men ook kan inschrijven. Gestart wordt om 19.30 uur. Inschrijven kan vanaf één uur voor de loop. In formatie: 01188-2084. De Zeeuwse Jeugdraad heeft ver slag uitgebracht van de activitei ten die plaatsvonden in het 'jon gerenjaar 1985'. Het uitvoerige verslag bevat onder meer aanbe velingen voor de toekomst, waar bij de brief van de Zeeuwse Jeug draad aan de politieke partijen is opgenomen. In die brief worden de partijen opgeroepen om met het oog op de Statenverkiezing in 1987 in hun programma extra aandacht te besteden aan proble men van jongeren. Verder staat er een uitvoerig verslag van een ge sprek van jongeren met gedepu teerde staten van Zeeland. Het verslag van het jongerenjaar is enerzijds bedoeld als verantwoor ding aan de provincie, die het jon gerenjaar subsidieerde, ander zijds is dit verslag bedoeld als overzicht van gegevens en wat er De beroepskracht (projectleider) in het jongerencentrum Midgard heeft betrekkelijk weinig tijd kun nen besteden aan de inhoudelijke leiding en begeleiding. Deze per soon heeft te weinig werkuren om doelmatig aan de weg te timme ren. Dit meldt het jaarverslag over 1985 van het Sociaal Kultu- reel Werk Middelburg (SKWM). In de praktijk, zo meldt het ver slag, leidde dit tot grote werkbe lasting en spanningen. Er dient te worden voorzien in een tijdelijke vervanging, zeker als de éénhoof dige leiding afwezig is. Dit om te voorkomen dat het jongerencen trum voor langere tijd dicht moet blijven, aldus het verslag. Ook zijn er nadelen verbonden aan de huisvesting in Midgard. Het pand is inbraakgevoelig door zijn lig ging. SKW De Hayman (Middelburg-zuid) schrijft blij te zijn met het nieuwe gebouw, de voormalige kleuterschool Klein Poortershof. En Het Trefpunt (Nieuw Middelburg) meldt dat 1985 een goed jaar was. De Raad van Kerken in Middel burg en de Nederlandse afdeling van de International Ecumenical Fellowship' houden maandag 11 augustus om 16.30 uur een vesperdienst in de Middelburgse Koorkerk. Voorganger van deze dienst is ds. IJkel. Vanwege het internationale karakter van het gezelschap zal de korte overden king ook in het Engels worden uitgesproken. Junioren, liefhebbers, veteranen en amateurs stappen op zaterdag 9 augustus op de fiets om te strij den om de eerste prijs van de 'Ronde van Kortgene' die dit jaar voor de tiende keer wordt gehou den. Bij de liefhebbers en vetera nen die een parcours van 50 kilo meter af moeten leggen behoren Sam Broersma, Leo de Jonge en Nout Westerbeke tot de favorie ten. De amateurs moeten er iets langer over rijden (80 kilometer) en bij die categorie zullen Gerard van Antwerpen, Charles de Calu- wé, Peter Mol, Patrick Tolhoek en Werner Wieme in elk geval hun 'beste wiel' voorzetten om als eerste over de meet te komen. Het parcours is Hoofdstraat- Wilhelminastraat-Weststraat- Kaaistraat en de eerste renners (de junioren) starten om 16.30 uur. De liefhebbers/veteranen begin nen om 18 uur en de amateurs vertrekken om 19.15 uur. De bazarcommissie van de gere formeerde kerk (vrijgemaakt) in Vrouwenpolder houdt op zater dag 9 augustus vanaf 10 uur een bazar en rommelmarkt. Het ge heel staat te gebeuren in de Schoolstraat en uiteraard zijn er nog de nodige attracties. Meer dan 70 wielrenners, waaron der vele regionale favorieten ver schijnen donderdag 7 augustus aan de start voor de 14e Badronde van Domburg. De Badronde gaat over 90 kilometer en burge meester P.A.D.H. Diepenhorst lost om 19 uur het startschot. Iedereen die in Westkapelle aan toeristen logies verleent moet toe ristenbelasting berekenen. Sinds 1 januari van dit jaar is dat 50 cent per persoon per overnachting. Een groot aantal verhuurders be rekent echter nog het oude tarief van 45 cent. Dat blijkt uit de inge vulde nachtregisterbladen die de gemeente heeft terug ontvangen. Via een brief van de gemeente Westkapelle zijn inmiddels alle belanghebbenden op de hoogte gesteld van het nieuwe tarief. Verkeersslachtoffers zijn in ons land helaas niet zo belangrijk en nog minder hun belangen. In het algemeen is men van mening dat deze vorm van pijn en leed bij het leven hoort. Mede in verband met het 'Internationaal jaar van de verkeersveiligheid' heeft de Stich ting Bescherming Verkeersslach toffers' een brochure uitgegeven die handelt over de problematiek van verkeersslachtoffers. De bro chure is gratis verkrijgbaar via Postbus 87896 2508 DG Den Haag (svp postzegel van 75 voor portokosten bijsluiten). In de periode april 1984 tot en met maart 1985 lagen de fluoride concentraties in de Zeeuwse bui tenlucht hoger dan voorafgaande meet jaren. De adviesgemiddelden blijken echter niet overschreden te zijn. Op het meetpunt Ritthem is de advies-grenswaarde voor het daggemiddelde echter dicht gena derd. Nadere analyses geven geen sluitende verklaring voor de lichte stijging van de flnnrirW<->"~"— Zelf iets maken, voor in huis ol voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. luinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost b\ een hedri|f dat zich heeft gespecialiseerd in het-maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en iht te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma len van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender-i wijs. Het hoogtepunt van de zomer se evenementen in Zoutelande is de Folkloristische Evene mentendag. Deze vindt dit jaar plaats op donderdag 7 augustus en is als vanouds ge organiseerd door de Zoute- landse Middenstandsvereni ging (ZOMID) en de plaatse lijke VVV. De winkelstraat van de Zeeuwse Rivièra -de Langstraat- en de Nederlands Hervormde Kerk vormen het decor voor deze druk bezochte dag vol spektakel en vertier. Waarnemend burgemeester Lampert Van Valkenisse opent de evenementen om 14 uur. De ZOMID noemt deze evene mentendag 'een bruisende happe ning met diverse activiteiten'. Ge noemd worden als trekkers van dit braderie-achtige gebeuren: een Zeeuwse messensnijder, een klompenmaker, een pottenbak ker, een kantklosser, een Zeeuwse broodfigurenbakker en een por trettekenaar. Verder zorgen ook de plaatselijke winkeliers voor creatieve inbreng. Bijzonder vermakelijk -zo ver wacht de organisatie- is de koei- enmelkwedstrijd, waarhij met wisselende groepen uit het pu bliek de beste melkers hun vaar digheid beloond zullen zien met een prijs. Voor de jeugd is er een wandelende en pratende robot, een levensgrote troetelbeer en een springkussen. Ringsteken in Zeeuwse kleder dracht zal ook dit jaar weer een toeristische publiekstrekker zijn van de hoogste orde. Vanaf 15 uur worden wedstrijden gehou den in de Langstraat. Om 17 uur begint het optreden van de dans groep Folklorite uit Zuid- Beveland. Het beslaan van een Zeeuwse knol kan men vanaf 19 uur bekijken in Zoutelande. "Leerzaam en interessant", noemt de ZOMID deze attractie. De muziekvereniging Luctor et Emergo zorgt voor vrolijke deu nen. Deze vereniging is trouwens ook aanwezig met eigen kramen en een rad van avontuur. Om dit fraaie speelhuis te bouwen hebt u wel wat plaats noig in de tuin. Maar als u een geschikte plek hebt gevonden dan is er voor kinderen natuurlijk niets mooier dan zo 'stevig speelhuis met uit- kijkplatform. Het huis is 2,8 m hoog en groot genoeg om als berg ruimte te dienen als de kinderen uitgespeeld zijn. Het flinke raam zorgt voor een goede ventilatie, ook op warme dagen. Op de vloer van 2,4 x 2,4 m is er voldoende ruimte voor meerdere slaapzak ken en aan de zijwand is er plaats voor een opklaptafel. Zodoende kunt u in de zomervakantie van het speelhuis een geliefd kampeer- huis maken. Een bijzondere at- traktie is de ladder met platform dat als uitkijkpost en als sterre- wacht dienst kan doen. De bouw tekening is met duidelijke bouw- beschrijving, materiaallijsten en mallen op ware grootte. De tekening kunt u besteUen door 15,over te maf en op postrek.nr. 3567600 van Karwei- post, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 877 F/V1-ZVA. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per omgaan de toegestuurd. Het Miro-Center in Vlissingen bestaat één jaar en dat wordt ge vierd met een goedkoop kaartje voor de (tijdelijke) buurman, het circus Toni Boltini. Iedere klant die bij de Miro, Marca of Giraffe iets koopt krijgt een kortingsbon ter waarde van vijf gulden. Met deze bon wordt dus een re ductie op alle rangen (behalve de derde rang) gegeven. In totaal zijn er slechts 1500 kortingsbon nen, dus op is op. De bonnen worden uitgereikt aan de kassa's. Nu de bouw van de coöperatieve woongemeenschap van ouderen 't Hof Popkensburg in St. Laurens zijn voltooiing nadert, willen de toekomstige bewoners graag iedereen de gelegenheid geven 'hun' nieuwe woongemeenschap te komen bekijken. Daartoe hou den zij op zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur een open dag. De aan staande bewoners zorgen zelf voor de rondleidingen en van zelfsprekend morgen ze voor een kopje koffie. De officiële opening is op 22 oktober. Die zal hoogst waarschijnlijk verricht worden door minister E. Brinkman. Het verpleegtehuis 'Der Boede' in Koudekerke houdt zaterdag 9 augustus voor de tiende achter eenvolgende keer een ringrijderij en ambachtenmarkt op eigen ter rein. Rond 10.30 uur worden de festiviteiten geopend door een aantal parachutisten die daarna de champagnefles zullen laten knallen. Tegen de klok van twaalf beginnen de ringrijderijen. De ambachtenmarkt wordt bevolkt door kramen waar de meest uit eenlopende zaken worden gede monstreerd, zoals spinnen, klom pen maken, paeremessen snijden, het vervaardigen van geitekaas en al wat dies meer zij. Tevens ver zorgt de Petanque Middelburg die dag een jeu de boules-tournooi, zijn er demonstraties met model bootjes en ook de kynologenclub Middelburg geeft acte de présen- ce. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door OKK uit Westka pelle en de big-band 'Melody Ma kers'. Om ongeveer 16.45 uur reikt loco-burgemeester A. Lam- Eén van hen was Piet Hubers (47), een inwoner van Breda, die al veertien jaar zijn caravan in Koudekerke heeft staan. Dé fami lie Hubers is één van de vele Bra bantse gezinnen die de camping jaarlijks bezoekt. Zij zijn er ver der elk weekend. "En het verveelt nooit. Er is genoeg vertier in de omtrek en ook op de camping zelf weten we ons best te vermaken", verwoordt Hubers de meningen van zijn provinciegenoten, van wie er zelfs al meer dan twintig jaar tot de vaste bewoners van camping Dishoek behoren. "Vier jaar geleden werd in de gro te vakantie een speciale feestdag voor de hele camping gehouden. En dat feest sloeg aan. Inmiddels is er een Belgische en is er ook een Amerikaanse dag gehouden. Dit jaar zou er een Brabantse dag volgen. Reden voor de vele Bra banders op de camping om de handen ineen te slaan en er een klinkend festijn van te maken. En dat is ook gelukt", vertelde Piet Hubers vorige week donderdag toen de Brabantse dag al op zijn einde liep. "Het is een onverdeeld succes geworden, waaraan alle campingbewoners met enthou siasme hebben meegewerkt". In het begin van de middag was er op de camping een aantal kraampjes ingericht waar spellet jes konden worden gedaan zoals ezeltje prik, tekenen in spiegel schrift, schieten en spijkersslaan. Ook was er een zeephelling, er kon worden gehoepeld en er was een grabbelton voor de aller kleinsten. Later in de middag werden de kraampjes afgebroken en omgebouwd tot grote tafels De boerenkapel 'Achtersteveure' zorgde voor de feestmuziek tij dens de koffietafel. De Brabanders zorgden ook voor een boerendansje. Acht weken lang hadden de dansers - acht pa ren - de dansjes ingestudeerd. "We hebben hier een gemêleerd gezelschap uit alle lagen van de bevolking, maar allemaal deden ze mee. Je snapt eigenlijk niet dat je ze zo gek kunt krijgen. Thuis zouden ze dat nooit of te nimmer doen", veronderstelt Hubers, die samen met zijn echtgenote ook tot de dansgroep behoorde. Be halve het instuderen van de dans jes hebben de dames van het ge zelschap ook hun kostuums in die tijd zelf in elkaar gezet. En het werd een succes. Er moest meer malen een toegift worden gegeven. Om de 'evenementenpot' van de camping te spekken wordt er tij dens het jaarlijkse feest ook een grote loterij gehouden. Georgani seerd door 'de Reet van Mer- mans; een aantal uit Breda af komstige vaste campingbewoners die allen in hetzelfde rijtje hun standplaats hebben. De Reet van Mermans is een klein oud straatje in Breda en jaren geleden zei één van de campingbewoners 'jullie lijken wel de Reet van Mermans', en zo is het eigenlijk altijd geble ven", legt Hubers lachend uit. Vol lof is de coördinator ook over de medewerking van Joke de Wit te, de eigenaresse van Camping Dishoek. "We krijgen altijd alle medewerking om iets op de cam ping te organiseren en van de Zeeuwse zuunigheid is hier niets te merken", prijst Hubers de campingvrouwe. "Neem nou het stokbrood bakken voor de kinde ren. Een regelmatig terugkerend gebeuren dat geheel voor reke ning van de campinghoudster komt", voert Hubers als voor beeld aan. De Brabantse dag werd besloten met een optreden van 'De Tur bo's, een dansorkest uit België, waarmee de contacten zijn gelegd tijdens de Belgische dag enkele ja ren geleden. De Turbo's speelden voor de derde keer op camping Dishoek. Tot elf uur 's avonds. Want dan moet het weer rustig zijn op de familiecamping. "En zo hoort het ook", vindt coördi nator Hubers. Het is de Middelburgse Ceremo niemeesters, de evenementencom missies van de VVV, andermaal gelukt om het gezelschap Engel sen met stoomvoertuigen in Mid delburg twee uur te laten stoppen. Op dinsdag 12 augustus kunnen de liefhebbers van alles wat oud en technisch is weer genieten van de caravaan Engelse stoommachi nes op weg naar Hellevoetsluis. van de machines ontvangt.Op de gele steentjes voor het gemeente huis staan dan de machines water in te nemen. Vorig jaar vergaap ten zich enkele duizenden aan de ze attractie. In totaal bezoeken vijftien stoomvoertuigen uit En geland Hellevoetsluis. Ze nemen er deel aan de bekende Stoomda- gen. Dinsdagochtend arriveert het gezelschap per Oiau-Line in Vlis- aa Zicht op de straat waar het zich allemaal afspeelt in Zoutelande met op de achtergrond de hervormde kerk. Inzet: een klompenmaker, ook aanwezig in Zoutelande. Jan van Nijnatten in zijn boe renkostuum was één van de leden van de dansgroep. De gasten van Campings hoeven zich doorgaans niet te vervelen. Er is ruimschoots vertier. Strand en duinen in de directe omgeving en ook het 'achterland' biedt vele mogelijkheden om te recreëren. En dat is nog niet alles, want op de camping zelf wordt er ook veel gedaan voor de gasten. Op Cam ping Dishoek bijvoorbeeld. Voor al de 'vaste kern' weet daar mee te praten. Vorige week hoste - veel Branders - en feestte de hele cam ping. Samen met de vaste gasten werd een Brabantse dag gehou den. In feesttenue kropen de gasten 's middags hun tijdelijke woning uit. Leve de leut. Brabantse sferen in Dishoek. klein feestje gebouwd rond de komst van de Engelsen. Op de Markt rijdt die dag tussen 10 en

de Vlissinger | 1986 | | pagina 13