DOE-HET-ZELF! VERKOOP PROMOTIE GERICHTE ARTIKELEN BIJ MIRO CENTER btn zoek •n 21ste Scheldevlucht op Midden-Zeeland goed voor 80 deelnemers en demonstraties fni TUINZITJE MET BALDAKIJN OM ZELF TE MAKEN Negenduizend gulden voor vogelasiel 'De Mikke' van zomerpostzegels ^^}ratis dag-en-nacht-service voor wie WA verzekerd is Woensdag 30 juli 1986 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Duin- en strandwandeling Golfnacht Middagpauzedienst Rommelmarkt Niet 'zuunig' Campirtgtoernooi Zomer(jeugd)week Prestatieloop Campingloop 24-UURS SERVICE SNEL HANDELEN GEEN INVLOED OP NO-CLAIM Olympische Spelen 1992 onder de aandacht Lezers schrijven... Kinderziektes 'Poseidon' De wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars houdt op za terdag 2 augustus weer een duin en strandwandeling. De tocht gaat over 5-10-15 en 20 km. Gestart wordt bij de Kanovijver nabij het Nollebos in Vlissingen. De wandelaars kunnen starten 10 en 14 uur. Tijdens de eerste duin- tocht in juni liepen ongeveer 400 deelnemers door de duinen, langs het strand en door het bos. Ook deze keer kan iedereen deelnemen. De Midget Golfclub De Viking in Westkapelle houdt ook dit jaar weer een nachttoernooi. Dat ge beurt in de nacht van zaterdag 2 op zondag 3 augustus op het Re creatiecentrum De Viking aan de Joossesweg in Westkapelle. Het toernooi is voor iedereen toegan kelijk. En -zoals de organisatie zegt- een gezellige manier om ken nis te maken met het midgetgolf, en dan met professioneel mate riaal. Gedurende het toernooi kan genoten worden van de producten die een barbeque roostert. In schrijven bij Karin Jonker 01180-25311 of Tiny de Jong 01184-19324 (na 18.30 uur). Na vrijdag 1 augustus 17 uur is de in schrijftermijn verlopen. De samenwerkende kerken in Middelburg houden op donder dag 31 juli een middagpauze- dienst in de Middelburgse Koor kerk. Van 12.15 tot 12.30 uur bespeelt Jos Vogel het orgel. Daarna spreekt ds. W.M. de Bak ker, gereformeerd predikant te Middelburg, tot ongeveer 12.45 uur. Het Leger des Heils in Vlissingen houdt op zaterdag 2 augustus een rommelmarkt op de Zeemanserve in Vlissingen. De opbrengst is bestemd voor een projekt in Chi li, waar het Leger onder meer voor dakloze kinderen opvang tracht te creëren en een kinder centra gaat stichten. Ook de be jaarden krijgen veel aandacht in deze door militairen geknechte staat. In Chili ontbreekt het na melijk onder meer aan sociale voorzieningen voor mensen op leeftijd. De fabrikant van margarine (on der de naam Zeeuws Meisje) laat zijn spelers in de reclamespot niet meer spotten met de zuinigheid van Zeeuwen. Na 'Geen cent te veel hoor' zegt de Zeeuwse speelster vervolgens'eerlijk en heerlijk'. Deze verandering stemt Adri Bontenbal, directeur van de provinciale VVV Zeeland, tot te vredenheid. Volgens hem was de vorige spot 'minder imago ver sterkend' voor Zeeland. De nieu we slogan geldt evenwel ook voor onze provincie, vindt Bontenbal, en is zeker van toepassing op het toerisme en de recreatie in Zeeland. In het kader van de Noormannen- week houdt de voetbalclub met die naam in Westkapelle weer het zogenaamde Campingtoernooi van maandag 4 tot en met vrijdg 8 augustus. De deelnemende cam- pingploegen bestaan uit spelers van negen tot vijftien jaar. Dage lijks worden er twee wedstrijden gespeeld. Deelnemers zijn: De Boomgaard, 't Hoekje, Noor mannen, Westkapelle en Zuider duin. De wedstrijden beginnen 's avonds om half zeven. Ook dit jaar weer heeft de buurt vereniging Van Duyvenvoorde in Oost-Souburg een zomerweek voor de jeugd op het programma staan. Van maandag 11 tot en met vrijdag 15 augustus bivakeren de Souburgers op een kampeerboer derij in Aagtekerke. Voor de deel nemers is een aantrekkelijk programma samengesteld met on der meer zeepkisten bouwen, bar- bequen, smincken, maskers maken, pannekoeken bakken en een strandwandeling. Wie wil deelnemen kan Hans Nieuwkamp bellen: 01184-67346. Nabij het wijkgebouw De Schuur in Oost-Souburg is het op vrijdag 15 augustus beslist zeer druk. Daar starten dan om half acht 's avonds de deelnemers aan de prestatieloop. Ze kunnen kiezen uit de afstanden 2,5 - 5 - 10 en 16 kilometer. Wie mee wil lopen kan rekenen op een herinnering en kan inschrijven vanaf half zeven in wijkgebouw De Schuur aan de Middelburgsestraat. De organisa tie is in handen van de buurtvere niging Van Duyvenvoorde. Camping Domburg houdt op vrij dag 8 augustus in samenwerking met de atletiekvereniging Dyna mo uit Middelburg een prestatie- loop. Het parcours voert de deel nemers gedeeltelijk over de Dom- burgse camping en de binnenwe gen in de omgeving. Men kan zelf de afstanden bepalen. Er is keuze uit de afstanden 2,8 tot en met 11,2 kilometer. Start en finish zijn op de kampeerplaats aan de Schelpweg. Deze prestatieloop begint om half acht. Een uur eer der kan men inschrijven. Voor in formatie 01180-27067. Meer dan 80 beroeps- en amateur vliegers uit binnen- en buitenland vertrekken zaterdag 2 augustus vanaf het vliegveld Midden- Zeeland om deel te nemen aan de 21ste Scheldevlucht. De Schelde vlucht is een vliegrally die meetelt voor het Nederlands kam pioenschap. De Nederlandse deelnemers strij den voor de Zilveren Schelde- meeuw/Jan Goedbloedtrofee ter wijl voor de buitenlandse deelne mers die dag de zilveren Schelde- beker de inzet is. Verder is er dit jaar een primeur, want als eerste in Nederland - en voor zover bekend in Europa - is er een beker beschikbaar voor motorzwevers (zweefvliegtuigen met motor). De eerste kist gaat omstreeks één uur 's middags de lucht in en het evenement duurt tot circa vijf uur. Een uur voor de start van het eerste vliegtuig krijgen de deelne mers aan deze rally een aantal op drachten. Aan de hand van die opdrachten moeten zij dan een navigatieplan uitwerken. Zo moe ten zij hun exacte route, keerpun ten en tijden vooraf uitrekenen. Waarnemers op de grond zien er op toe dat de bemanningen zich precies aan hun navigatieplan houden. Bovendien moeten de deelnemers tijdens de vlucht nog een aantal herkenningsopdrach ten uitvoeren. De rally wordt af gesloten met een doellanding, waarbij de piloten hun vliegtuig binnen een gemarkeerd vlak aan de grond moeten zetten. Daarna buigt de jury zich over de gelever de prestaties. In de tijd die de jury nodig heeft om de vliegverrichtingen te be oordelen is er voor het publiek nog een adembenemende show, waarbij de diverse takken van de luchtvaart te zien zijn, zoals het spectaculaire crazy-flying, de monstraties met een motorzwe ver, Ultra Lichte Vliegtuigen en een parademonstratie. Belangstellenden hebben gratis toegang tot het vliegveld en bij ongunstig weer wordt de vlucht verschoven naar zondag 3 augustus. *Ad de Beyer en Jacques de Hond, organisatoren van de Scheldevlucht. BOVAG takel- en bergingsbedrijven: TAKELEN BERGING dé hulpverleners van de weg „Wie met zijn auto betrokken raakt bij een ongeval of met pech te kampen krijgt, realiseert zich vaak niet dat de WA-verzekering ook meestal dekking geeft voor takel- en bergingswerkzaamheden. Hieraan zijn evenwel een paar voorwaarden verbonden. Bij een ongeval geldt deze gratis takel- en bergingsservice voor nagenoeg alle Nederlandse WA-verzekerde per sonenauto's, inclusief de meeste „klein grijs" (dit zijn vans op grijs kenteken), mits uitgevoerd door een erkend takel- en bergingsbedrijf. Bij pech biedt een aantal verzekeringsmaatschappijen onder bepaal de voorwaarden dezelfde faciliteiten. Onze ervaring als mannen van de praktijk is dat nog te weinig consumenten van deze gratis service op de hoogte zijn. Men weet doodeenvoudig niet dat men kosten- loos recht heeft op deze dienstverlening", zegt H. van den Boogaard, voorzitter van de Afdeling Takel en Bergingsbedrijven van de BOVAG. „Omdat er bij het publiek nog veel onbekendheid bestaat op dit terrein, terwijl men er toch zelf voor betaalt, en zelfs deskundigen soms meedoen met de Babylonische spraakverwar ring, wil ik hierbij graag uitleggen hoe de vork in de steel zit", vervolgt Van den Boogaard met een woord keus die jarenlange ervaring verraadt. Je kunt merken dat hij wel voor hetere vuren heeft gestaan dan aan een journalist het reilen en zeilen van het internationaal hoog aangeschre ven Nederlandse bergingscorps uit te leggen. „Vrijwel het hele vaderlandse auto park is op basis van een WA-motor- rijtuigpolis verzekerd tegen de kosten van takelen en berging. Al deze auto mobilisten hebben er dus via hun verzekering recht op dat hun voertuig van de plaats van het ongeval wordt weggesleept, berging noemen wij dat en wordt getransporteerd naar de plaats van keuze, dat wil zeggen een adres ergens in Nederland. Meestal is ook het vervoer van de inzittenden verzekerd. Zonodig wordt men zelfs per taxi naar de opgegeven plaats, bijvoorbeeld naar huis of naar het vakantie-adres binnen Neder land, vervoerd. Deze faciliteiten gel den. meestal ongeacht de leeftijd van de auto, voor vrijwel alle WA-verze kerde personenwagens". Hoe gaat dat precies in z'n werk? Stel er is een ongeval en dan.... „Onze ervaring is dat als normaal 35 pet. van de mensen weet op welke faciliteiten ze na een ongeval aan spraak kunnen maken, dit bij een daadwerkelijk ongeluk al snel tot 15 pet. daalt. Gelukkig zijn de hulpver leners, politie, brandweer of ambu lance. wel vaak op de hoogte van wat er moet gebeuren. Wie bij een onge luk betrokken is, kan dus rechtstreeks via het alarmnummer van zijn verze keringsmaatschappij om hulp vragen," dan wel dit laten doen door bemidde ling van één van de hulpverlenende instanties. Zodra het ongeluk gemeld is bij de politie of bij het alarmnum mer van de assuradeur zoekt men uit welke van de bijna 300 erkende BO VAG Takel- en Bergingsbedrijven het dichtst in de buurt van de on- heilsplek zit. Deze takelaar wordt verwittigd en heeft de plicht binnen 20 minuten bij het ongeval aanwezig te zijn. Om goed te kunnen werken en met het juiste materiaal uit te rukken is het van belang dat het takel- en bergingsbedrijf precies weet welke autotypen en hoeveel personen er bij het ongeval zijn betrokken, om hoeveel auto's het gaat, of er brand gevaar bestaat, of er welicht wagens te water zijn geraakt, enzovoort". „Zo'n BOVAG takelaar kan snel ter plekke zijn omdat hij 24 uur per dag paraat is. Hij beschikt over het juiste en goedgekeurde bergingsmateriaal. Hij heeft vakbekwaam, gediplomeerd personeel, dat steeds op de hoogte wordt gehouden van de nieuwste technieken en ook precies weet hoe het met de modernste automodellen moet omgaan. Hij is bedrijfsaanspra- kelijk verzekerd. Dus ook dat zit goed als de gestrande automobilist en mede-inzittenden met de takelaar meerijden". „Bij het ongeval aangekomen, moet er snel worden gehandeld. Zorg voor eventuele gewonden en doorstroming van het verkeer is een eerste vereiste. Vanwege de verkeersveiligheid ver dient het aanbeveling ook bij geringe schade de auto toch te laten transpor teren. Want zelfs bij lichte schade kan de auto ontzet zijn. wat men niet altijd direct kan vaststellen. Vooral de moderne modellen met kooicon structies en veel kunststofplaatwerk zijn gevoelig op dit gebied. De des kundige BOVAG-bergers weten pre cies hoe ze met de verschillende auto typen moeten omgaan. Ze ontvangen regelmatig gedetailleerde technische informatie omtrent de diverse au toversies en hun constructie. Overi gens wordt deze informatie binnen kort geautomatiseerd op „Data-Ba se". Onze leden beschikken dan over een up-to-date vraagbaak". „Automobilisten, die WA verzekerd zijn, behoeven niets te betalen voor de berging en het vervoer van de bij een aanrijding beschadigde auto. Evenmin geldt de eigen risico-clausule uit de verzekeringspolis. De bergingsservice gaat ook niet ten koste van de no- claim korting die men heeft, noch is de schuldvraag van belang. Voor de door een aanrijding gestrande auto mobilist zijn er derhalve geen kosten verbonden aan het takelen en bergen en het vervoer van de beschadigde personenauto. Afhankelijk van de verzekeringsmaat schappij kan dit ook gelden voor pechgevallen. Met de hele administra tieve en financiële afhandeling van het ongeluk of het pechgeval heeft de betrokken automobilist niets te ma ken. Dat gaat helemaal buiten de verzekerde om en wordt rechtstreeks geregeld tussen het erkende bergings bedrijf en de verzekeringsmaatschap pij. Het is dus absoluut niet nodig dat een automobilist de hulp inroept van een aardige boer of een kennis of familielid om de gestrande auto bij voorbeeld uit de sloot te laten takelen en te transporteren. Vrijwel iedere automobilist is in deze gevallen verze kerd voor de deskundige hulp van een BOVAG Takel- en Bergingsbe drijf. Laat men als het nodig is dan ook .gebruik maken van deze deskun dige service. Geen ander bedrijf kan een berging beter uitvoeren dan een officiële BOVAG-takelaar. En het is meestal nog gratis bovendien. Als dat geen geluk bij een ongeluk is", be sluit Van den Boogaard glimlachend zijn betoog. BOVAG-takelaar aan het werk: know-how en adequaat gaan hand in hand. Zelf iels maken, voor in huis ot voor in de luin. is meestal met zo eenvoudig Maar een goede werktekening en. bouwbeschrij- ving maakt hel al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het maken van tekeningen voor jong en oud en dal zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies slap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. Als u graag buiten zit en u wilt wat beschutting tegen al te felle zon, maak dan dit praktische tuinmeubel met baldakijn. De ste vige lattenkonstruktie is licht ge noeg om gemakkelijk te kunnen verplaatsen en de kleurrijke bal dakijn, gemaakt van stevig mar kiesdoek, geeft in tegenstelling tot een parasol volledige beschutting tegen de zon. Het gezellige zitje biedt plaats voor 6 personen om komfortabel te kunnen eten. De bouwtekening is met duidelijke bouwbeschrijving en afbeeldin gen op ware grootte van de be langrijkste onderdelen. De teke ningen kunt u bestellen door 15,— over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karwei- post, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 1680 F/Vl. ZVA. Na ontvangst van uw overboe king krijgt u de tekening per om gaande toegestuurd. Het vogelasiel 'De Mikke' in het park Toorenvliedt in Middelburg heeft negenduizend gulden gekre gen om de quarantaineruimte in te richten. De Stichting Vogelop vang Walcheren, waaronder De Mikke ressorteert, kreeg het be drag van het comité Zomerpost zegels in Ylissinen. De presidente van het Vlissingse comité H.R.H. Telle, kwam vori ge week donderdag samen met M.H.Erkel 'het goede nieuws' aan de stichtingsbestuurders me dedelen. In het vogelasiel over handigde zij de toezegging aan Joop ten Hoorn, de technische man onder de vrijwilligers van het asiel die zich met de bouwactivi teiten bezighoudt. Stichtingsvoor zitter Liesbeth Baukema toonde zich zeer verheugd met het toege zegde bedrag, waarmee weer één van de vele wensen van de stich ting verwezenlijkt kan worden. Recentelijk is het vogelasiel ook telefonisch te bereiken. De aan sluiting was mogelijk gemaakt door een schenking van de stich ting 'Dieren in Nood'. Asielmede werkster Lia ten Hoorn hierover: We zijn nu dagelijks tussen tien uur 's morgens en vier uur 's mid dags in het asiel te bereiken onder nummer 28288". Het vogelasiel krijgt steeds meer bekendheid. Dat houdt in dat het ook steeds drukker wordt. "Vo rig jaar kregen we zo'n vijfhon derdvijftig vogels te behandelen, nu hebben we dit aantal al bereikt aan het begin van de maand juli. We kunnen daarom best nog wat vrijwilligers gebruiken. We den ken daarbij aan mensen die zich één dag per week willen inzetten voor ons werk", legt Lia ten Hoorn uit. "Alleen enthousiasme is hierbij nodig, wij zorgen wel voor de inwerking van de vrijwilligers" J De Olympische Spelen gaan ons allen aan. Ook Zeeland. Ook in deze provincie worden sporteve nementen gehouden, gedekt door de Olympische vlag, als Amster dam 's werelds grootste sporteve nement krijgt toegewezen. Op 17 oktober valt in Lausanne de beslissing. En wordt het Amster dam, dan mogen we met z'n allen de borst flink nat maken. De schijnwerpers van de wereld staan dan op Nederland gericht. Hoewel de beslissing nog niet is gevallen, kan men niettemin al een -voorzichtig- voorproefje ne men. Op vrijdag 1 en zaterdag 2 augustus staat het Miro Center in Vlissingen helemaal in het teken van de Olympische koorts. Die dagen worden artikelen verkocht met het Amsterdamse Olympi sche embleem er op. De 25 artike len variëren van haarbanden tot sokken en van flessen tot flesope- ner. Ook worden er videobanden getoond waarop Nederlandse ar tiesten het Olympische lied vertol ken. Dat is er namelijk ook al. Miro adviseert de mensen die de Spelen een warm hart toedragen veel artikelen te kopen. Daarmee ondersteunt men de kandidatuur, redeneert de supershop. Als Nederland de Olympische Spelen krijgt toegewezen zullen deze -naast Amsterdam- plaats vinden in: Medemblik, Alkmaar, Zuid-Limburg, Biddinghuizen, Rotterdam, Den Haag, Ede, Utrecht, Eindhoven en Zeeland. Het moet ons van het hart, dat wij bijzonder teleurgesteld zijn over het artikel wat geplaatst is naar aanleiding van de ingebruikstel ling van de "Poseidon". Het is duidelijk, dat in de beginfa se aan zo'n projekt wel enige "schoonheidsfoutjes" kunnen kleven, doch dat deze zó breed uitgemeten worden als in Uw arti kel, is niet op zijn plaats, want de gerenommeerde ondernemers, die het initiatief hebben genomen, doen dit om het tot een succes te maken en zullen - waarnodig - ze ker verbeteringen aanbrengen. Het initiatief alleen verdient ons inziens alle lof. Vlissingen heeft het nodig, dat deze initiatieven worden genomen en zeker worden ondersteund, hetgeen ook voor U een zakelijk belang moet zijn. Zonder aan de "kinderziektetjes" voorbij te gaan, had Uw artikel meer een toejuichende en on dersteunende funktie moeten ade men; hetgeen nu vrijwel niet het geval was. Wij hopen, dat U in de toekomst dergelijke initiatieven positiever zult willen benaderen. Werkgroep Ondernemend Vlis singen: Mr. A.J. Sauer, secretaris. NASCHRIFT: Wij zijn altijd po sitieve kijkers en zien 'piep' als er 'piep' op staat. Staat er echter geen 'piep' dan kunnen we moei lijk 'piep' schrijven. Doen we dat wel, dan verwijten anderen ons dat we 'piep' schrijven terwijl het er niet is.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 13