$(o/Ue Zaelen bin zaden DBBBI Nan King in Middelburg na verbouwing heropend DOE-HET-ZELF! 'De Aquamarijn' nieuwe voorziening in Veere HH DE KLERK RUIMT 0E HH DE KLERK PTT-tentoonstellingsark in Middelburg TUINPLEZIER MET HOBBEL - WIP WAP Combinatiebanenproject in Zeeland: Kansen voor agrarische jongeren DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 23 juli 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Kraampjesdag Miniatuurkermis Drugs Kerk en recreatie Fietsen voor dieren Puzzelrit Ringrijden Schutterijstraat/ Zeemanserve Parkeren Middagpauze dienst Best Shops in Town Prestatieloop Square-dansen Ongeval Wielerronde Wielerronde Dieren-EHBO Zomeravondlocht Welzijn voor Ouderen Hondepoep Diamant Westkapelle PRIJSWINNAARS SPAARWEDSTRIJD FOKVEEDAG Henk de Looff exposeert in Badpaviljoen DF. X «IDEEËNWERELD\A\ HH DE KLERK BRENGT WON EN WEER TOT LEVEY Tijdens de opruiming houdt HH de Klerk de zomer in het hoofd. Tientallen aanbiedingen voor wel heel luchtige prijzen. Vaak met honderden guldens korting. Das een bezoekje aan HH de Klerk meer dan waard. Zelfs met mooi weer. Hoteltapijt Pandora Een prachttapijt voor het hele huis. 3 sterren wolmerk kwa liteit. Leverbaar in eigentijdse berbertint. Met origineel jute rug, breedte 400 cm. Gratis gelegd en gratis onder tapijL -w a O Van 219,- MX_ voor De vierde 'kraampjesdag' op woensdag 30 juli in Arnemuiden heeft ook deze keer weer de nodi ge activiteiten op het programma staan. Gedurende de gehele dag zijn er op de Markt minicars, een springkussen en sjoelfanaten kun nen zich uitleven op de reuzesjoel bak. 's Avonds om 19 uur is de start van het 'Rondje van Crucq' een prestatieloop over 4,5 kilome ter. Het startschot voor deze loop wordt gelost door Europees kam pioene Nellie Cooman. Woens dag 6 augustus wordt in het Zeeuwse vissersstadje de halve marathon gelopen, waarvoor zich al diverse prominenten atleten hebben ingeschreven. Een kleurrijk schouwspel voor jong en oud is de miniatuurker mis die tot en met 10 augustus staat opgesteld in de Breehof 8 in Vlissingen. Maar liefst 16 attrac ties, alles draait en beweegt en is verlicht met 2000 lampjes. De openingstijden van deze minia tuurkermis is van 14 tot 20 uur. Justitie moet een andere houding ten opzichte van de drugsverslaaf den aannemen en rechters zouden met het uitdelen van straffen re-, kening moeten houden of de ver slaafde wel dan niet 'in een me- thadonprogramma' z-it. Dit blijkt uit het jaarverslag van het Huis kamerproject voor drugsverslaaf den in Vlissingen. Verder consta teert het HKPD dat de meeste be zoekers niet zoveel mogelijk me thadon willen hebben als ze maar kunnen krijgen, maar net genoeg om te kunnen functioneren. In to taal waren over 1985 gerekend 95 cliënten (72 mannen en 23 vrou wen) ingeschreven voor metha- donverstrekking. Bij de vrouwe lijke patiënten boekte het HKPD het meeste succes: 42 procent werd 'clean' en bij de mannen was dat 21 procent. Vergeleken met 1984 is het methadongebruik tot achter de komma gelijk ge bleven. In de komende weken worden er voor de toeristen in Veere weer de nodige activiteiten op touw gezet. Op maandag 28 juli, woensdag 30 juli, maandag 4 en woensdag 6 augustus is er voor de kinderen een kinderspeelmorgen in het ver enigingsgebouw aan de Ou destraat 9 van 9.30 tot 12 uur. Eveneens op maandag 28 juli en woensdag 4 augustus met als ver trekpunt Markt 35 vanaf 20 uur een historische rondwandeling door Veere onder deskundige lei ding. Op dinsdag 29 juli een pop penkast op het grasveld aan de Kerkstraat, aanvang 19 uur en op donderdag 31 juli een diaserie over het ontstaan van duinen. De dia's worden vertoond in het ver enigingsgebouw en begint om 20.15 uur. Voor de kinderen is er op vrijdag 1 en vrijdag 8 augustus weer een kinderspeelmorgen met aansluitend een picknick in het bos, op 6 augustus vanaf de Markt 35 om 19.30 uur een vosse- jacht en op 7 augustus een bezoek aan een kaasboerderij. Verzame len is om 19 uur op de Markt 35. In het belang van het dierenasyl in Middelburg hebben de Lions sa men met de Walcherse VVV's een fietstocht georganiseerd voor za terdag 26 juli. Gestart kan wor den bij alle VVV's op Walcheren, behalve die van Aagtekcrke, die buiten de uitgestippelde route ligt. Vanaf negen uur kunnen de fietsers aan hun tocht beginnen. Ze ontvangen een kaart van Wal cheren en een routeboekje. MAC 'De Zeeuwen' houdt op vrijdagavond 25 juli een puzzelrit voor auto's"tnotoren en bromfiet sen in de gemeente Valckenisse. De rit wordt verreden in een A klasse (Zeeuwen) en B-klasse (de badgasten). Inschrijven voor deze rit kan van 19 tot 20 uur in hotel 'Walcheren' in Koudekerke. De eerste deelnemer start om 19.31 uur. Een van de omvangrijkste ringrij- derijen op Walcheren staat zater dag 26 juli in Vlissingen te gebeu ren. Op het parkeerterrein aan de Schutterijstraat zullen voor het ringrijden te paard vier banen worden uitgezet. Om iedereen de gelegenheid te geven de versierde sjezen, die uiteraard ook mee doen, te bekijken, volgen zij het volgende parcours: Torenstraat- Korte Zelke-Schutterijstraat- Bussestraat. De wedstrijden be ginnen om 9 uur. In verband met het ringrijden op zaterdag 26 juli is het terrein aan de Schutterijstraat (behalve het meest westelijke deel) vanaf vrij dag 25 juli 13.00 uur gesloten voor alle verkeer. Parkeren is er eveneens verboden. Auto's en an dere voertuigen, die er vrijdag om 13.00 uur nog staan worden weg gesleept. De verkeersmaatregel is van kracht tot zaterdag 18 uur. Voor het parcours voor de sjezen geldt een parkeerverbod. Auto's die er nog staan, zullen mogelijk eveneens worden weggesleept. In verband met de Vlissingse ker mis, de weekmarkt (vrijdag) en het ringrijden op zaterdag 26 juli zijn de parkeermogelijkheden in de Vlissingse binnenstad mini maal geworden. Komt men toch met de auto, dan kan men deze parkeren op de terreinen aan de Kenau Hasselaarstraat achter de Boulevard en de Glacisstraat (bij de Torro). Verder is er zaterdag volop ruimte op de parkeerterrei nen bij het stadhuis en in het ver lengde van de Aagje Dekenstraat (bij 'De Schelde'). Andries Hoogerheijde bespeelt op donderdag 24 juli het orgel van de Koorkerk in Middelburg. Na het orgelspel houdt ds J. Geers een korte meditatie. Het orgelspel be gint om 12.15 uur. Door middel van deze ingezonden brief -de enige mij geboden moge lijkheid tot repliek- zou ik willen reageren op het artikel 'Best Shop krijgt schoppen' van uw heer Hanneman, geplaatst in De Vlis- singer/De Faam op 4 juni j.l. In het artikel wordt verwezen naar publicaties in het Algemeen Dagblad en Adformatie, waarin respectievelijk werd vermeld dat Best Shops In Town detaillisten, vanwege hun 'peperdure' collec tieve reclamecampagnes, duurder zouden zijn dan hun collega's, en dat de selectie van de Best Shops met een behoorlijke korrel zout genomen kon worden. Met betrekking tot het eerste zou ik het volgende willen zeggen: Journalisten worden betaald door de krant, welke op haar beurt (voor een gedeelte) afhankelijk is van haar adverteerders. De groot ste adverteerders zijn de groot winkelbedrijven, die -ondanks hun werkelijk peperdure reclamecampagnes- over het alge meen toch niet echt als dure zaken bekend staan (al komt het meer dan eens voor dat ze helemaal niet goedkoper zijn dan een onafhan kelijke winkelier). Zou hier echter niet de overbe kende stelregel van toepassing zijn: Hoe meer reclame, hoe meer omzet (reclame werkt wel degelijk indien hij waargemaakt wordt), hoe meer en dus goedkoper inge kocht kan worden, hoe lager de prijs eventueel voor de consument kan zijn? Dat is nou precies wat Best Shops In Town aan het doen is. En daar in wijkt zij niet af van de door grootwinkelbedrijven gevoerde strategie. Waarom dan dat ge- schop tegen de Best Shops? Om dat de grootwinkelbedrijven nat tigheid beginnen te voelen en dit - ze blijven natuurlijk (voorlopig) de grootste adverteerders- ook vertellen aan de krant? Een ding is zeker. Best Shops zijn detail handelondernemers die extra hun best doen voor de consument, die net dat stukje extra service geven, en die net dat beetje meer per soonlijke aandacht aan hun klan ten geven. En daarop worden zij dan ook geselecteerd. Waarbij - terugkomend op het tweede punt van kritiek- absoluut niet gesjoe meld wordt; aangezien dit slechts het niveau van de reeds uit 1.750 winkels bestaande keten naar be neden zou kunnen halen. En daar is niemand bij gebaat. Edwin W.J. Lugt Marketing Manager Best Shops In Town Deze zomer houdt de PTT open huis in Middelburg. Tot en met 1 september ligt aan de Loskade tegenover het NS- station de tentoonstellingsark van de PTT- jeugdvoorlichting. In deze ark kan men nader kennismaken met de bekende en minder bekende diensten van 'tante pos'. Behalve de tentoonstelling bekijken, kunnen de kinderen meedoen aan een quiz op papier, waar mee een leuk prijsje valt te winnen. Verder staat er een '008-centrale' opgesteld. De bezoekers mogen dan zelf achter het apparaat gaan zit ten en telefoonnummers op vragen, zoals dat in het echt gebeurt. Bovendien kunnen de bezoekers Viditel uitprobe ren of een postzegel ontwer pen. Tenslotte worden er drie dia-serie's vertoond over fila telie met als thema 'sport en spel', 'Nederland en het wa ter', en 'flora en fauna'. Naast het bezichtigen van de tentoonstelling kunnen de be zoekers ook meedoen aan een speurtocht die de PTT samen met de VVV heeft uitgezet. De tocht voert langs tal van bezienswaardigheden. Als al les goed gaat komt men weer bij de ark uit. De tentoonstelling is behalve dinsdags geopend van 10 tot 18 uur (ook in het weekend). Na een verbouwing van ruim twee maanden opende Chinees-Indisch restaurant Nan-King aan de Var- kensmarkt in Middelburg vorige week zijn deuren voor het pu bliek. Behalve een compleet nieuw interieur is ook het restau rantgedeelte uitgebreid en biedt nu plaats aan 75 liefhebbers van de Oosterse keuken. De menukaart vermeldt nu maar liefst 117 gerechten en daar zijn nog aan toegevoegd een aantal specialiteiten, zoals Babi Pangang met Tjap Tjoy en saté, die vallen onder de rubriek 'combinatieme nu's'. Typisch Chinees is overi gens Tahoe met gemalen bonen in Chinese stijl. Vanzelfsprekend kan de maaltijd ook worden afgehaald. Ter gele genheid van de opening ontvangt iedere gast die komt 'Chinezen' een stel eetstokjes, een tasje of een kettinkje met een Chinees ka rakter. Zelf iets maken, voor in huis ol voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt hel al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dal zich heeft gespecialiseerd in het-maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tol doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- leriaallijsten geven de exacte ma len van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke, instructies stap voor stap opvolg' maakt de werkstukken spelender- wijs. BP De Domburgse VVV houdt in sa menwerking met de atlethiekvere- niging Dynamo een prestatieloop op woensdag 30 juli. Het par cours gaat gedeeltelijk over de duinen en langs het natuurgebied van Westhove en Hoogduin. De deelnemers kunnen tijdens de loop zelf bepalen of zij de 4 of 9 kilometer-route nemen. Start en finish zijn bij het strandpaviljoen aan het einde van de Badweg in Domburg. De start is om 19.30 uur en inschrijven kan vanaf 18.30 in de Toko op het badstrand van Domburg. Inlich tingen: 01180-27067 of 01188-2084. Wie wil dansen op country and Westernmuziek kan terecht bij de 'Scaldis Squares' in Kortgene. Als er echter minimaal acht Middel burgers zijn die interesse hebben, komt er waarschijnlijk een 'club' in Middelburg. Inlichtingen 01107-1239/1100 of 01130-3082. Enige tijd geleden vond er een ernstig ongeval plaats op de sluis in Vlissingen. Een 13-jarige jon gen reed op zijn fiets de sluiskolk in en belandde daarbij op een af gemeerd jacht. Zowel de jongen als een opvarende van dat jacht raakten min of meer ernstig ge wond. Naar aanleiding van dit ongeval is door rijkswaterstaat en de rijkspolitie te water besloten om strenger op te treden tegen fietsers en bromfietsers op het sluisterrein. Het verbod om daar met (brom)fietsen te rijden niet alleen voor Vlissingen van kracht, maar geldt voor alle sluizen. De jaarlijkse wielerronde van Co- lijnsplaat vindt dat jaar plaats op zaterdag 26 juli. De koers is be doeld voor trimmers en dit jaar is er voor het eerst een 'Peeland- koers', een wedstrijd over 20 kilo meter voor inwoners van Noord- Beveland. B, C- en veteranen- trimmers rijden 40 kilometer en de A-trimmers moeten een par cours van 60 kilometer afleggen. De eerste wedstrijden beginnen om 13.30 uur en tellen mee voor het TMZ-klassement. Vele prominente namen, zoals Martin Stroosnijder, Charles de Caluwé, Thijs Fase, Toon van der Steen en Ad Verplancke prijken op de lijst van deelnemers aan de ronde van Aagtekerke voor ama teurs op donderdag 31 juli. Start en finish zijn aan de Rijsenoord- laan en om de 90 kilometer uit te rijden moeten de renners 45 rond jes afleggen. De start van deze ronde is om 18.30 uur. Wie veel langs de weg is kent ze wel: verkeersslachtoffers. Dode vogels, aangereden egels, maar ook regelmatig dode katten en honden. Niet zelden blijkt het aangereden dier nog in leven. Om deze dieren hulp te kunnen bieden gaat dit najaar onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren afde ling Zeeland een cursus 'Dieren- EHBO' van start. De cursus bestaat uit 12 theorie- en 4 prak tijklessen elk van twee uur. In lichtingen over deze cursus: 01184-68411. De sportvereniging Aagtekerke (SVA) houdt op dinsdag 29 juli een zomeravondtocht over 5 en 10 kilometer. De start is tussen 18.30 en 20 uur vanaf verenigingsge bouw 'Amicitia' in Aagtekerke. De Stichting Welzijn voor Oude ren en de Middelburgse bejaarde noorden beleggen in de maand september drie thema-avonden. De avonden worden op drie ach tereenvolgende donderdagen (4, 11 en 18 september) gehouden en onderwerpen zijn onder meer het leefklimaat van de tehuizen en de beeldvorming daarvan. Verder worden de hoger wordende ge middelde leeftijd, de bezuinigin gen en de daarmee strijdige groei van de vraag om de verzorging en hulp aan de orde gesteld. Inlich tingen: 01180-27537. Er zijn op dit moment naar schat ting 2 miljoen honden in Neder land. Dit betekent 2.000.000 hon dedrollen per dag, ofwel de op brengst: 400.000 kilogram honde poep. In een recent gehouden on derzoek naar het leefmilieu bleek hondepoep een grote irritatiefac tor, want de praktijk toont aan dat niet elke hond een milieu vriendelijke baas heeft. Een wan deling over de trottoirs in een gro te stad is voor de voetganger al lang een soort verplichte slalom geworden. Desondanks trappen de Amsterdammers nog gemid deld 5 miljoen keer per jaar in de hondepoep. Als u van plan bent een leuke tuin-attraktie te maken voor uw kinderen of kleinkinderen, maak dart deze unieke hobbel wip wap. De wip is eigenlijk een hobbel paard voor 2 personen omdat het onderstel tijdens het wippen een schommelende beweging maakt. En door de instelbare hoogte is de wip geschikt voor zowel kleine als grote kinderen. De plank is instel baar voor kinderen van verschil lend gewicht. De bouwtekening is met materiaallijsten, werkteke ningen op ware grootte voor de belangrijkste onderdelen en dui delijke instrukties voor montage en afwerking. De tekening kunt u bestellen door 10,— over te ma ken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder ver melding van bestelnr. 705 F/Vl- ZVA. Na ontvangst van uw over boeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd. Op maandag 28 juli is het precies 60 jaar geleden dat de Vlissinger Jozias van de Velde en zijn plaats- genote Dirkje Vos elkaar het ja woord gaven. Ter gelegenheid van dit diamanten huwelijk geeft het echtpaar van de Velde op za terdag 26 juli een receptie in 'Pic- card' en loco-burgemeester D.J.P. Bruinoogezal de jubilaris sen rond 16 uur namens het ge meentebestuur van Vlissingen de gelukwensen gaan overbrengen. De gemeenteraad van Westkapel le heeft op woensdag 30 juli weer een openbare raadsvergadering. Op de agenda staan onder meer de verkoop van diverse percelen grond aan de Koestraat, het verle nen van een subsidie aan de Zeeuwse Museumstichting, een subsidie aan de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en een wij ziging van de gemeentebegroting 1986. De vergadering begint om 20 uur in het gemeentehuis. Het was voor de kersverse eige naars van 'De Aquamarijn' in Veere maar kiele-kiele. Vijftien dagen geleden verstuurden zij de uitnodigingen en de verbouwing van het pand aan de Markt 39 in Veere moest nog beginnen. Niet temin lukte het toch nog om met behulp van veel vrienden en be kenden de 'zaak rond te krijgen', en afgelopen vrijdag viel de eer te beurt aan de directeur van de pro vinciale VVV, A.C. Bontebal, om 'De Aquamarijn' te openen. Hij deed dit door het kraken van een Geode, een van de artikelen die deze expositie/winkel in mine ralen en edelstenen verkoopt. Op het gebied van mineralen en edelstenen zijn de eigenaars Eric en Sonja Klumpes geen onbeken den. Jaren lang bestierden zij 'De oude aarde' in Giethoorn, het mekka van het noorden op het ge bied van mineralen. De zaak werd echter verkocht en het was dus zoeken naar een 'eigen bedrijf' el ders in het land. Na veel omzwervingen belandden zij tenslotte in Veere. Het assorti ment dat 'De Aquamarijn' biedt is zonder meer de moeite waard. Enkele miljoenen jaren oude 'ste nen' in hun puurst^ vorm. Vor men die door een mensenhand nooit te slijpen zijn. Behalve een groot assortiment mineralen heb ben Eric en Sonja nog de nodige edelstenen, waarvan door specia listen leuke kettinkjes of broches zijn gemaakt. Daarnaast is er nog een aantal beeldjes en pillendoos jes van speksteen en een asbak blijkt een prachtig geslepen 'plak' van een agaatknol te zijn. Als extra attractie worden in de zomermaanden een aantal bewer kingen van de stenen buiten ge voerd, zodat iedereen kan zien hoe het in zijn werk gaat. In de naaste toekomst is het de bedoeling dat er nog een UV- ruimte wordt ingericht. Dan laten onder invloed van de UV-stralen de stenen hun fluorescerende kleuren zien. "Mineralen blijven altijd leuk om te geven", stelt Er ic Klumpes. "Het is puur natuur in de meest zuivere vorm. Aan de andere kant is het ook leuk om zoiets te ontvangen. Je blijft er naar kijken". De ABN heeft de prijswinnaars bekend gemaakt van de spaar- wedstrijd die werd gehouden tij dens de fokveedag op 3 juli in Se- rooskerke. De ABN in Middel burg en Vlissingen was hoofd sponsor van dit jaarlijkse eve nement. De winnaars zijn: Jan Wisse uit Meliskerke, P. Dekker uit Aagte kerke, W. de Wolf uit Middel burg en M. van Veen uit Bodegra ven. Deelnemers aan deze wed strijd moesten een slagzin inzen den met sparen als centraal thema. Provinciaal VW-directeur Bontebal kraakt een Geode, terwijl mevrouw Montfrans-Hartman nauwlettend toekijkt. In het Badpaviljoen Domburg ex poseert Henk de Looff uit Zierik- zee tot en met 7 augustus een twintigtal aquarellen van Dom burg. Henk de Looff schilderde bekende en minder bekende plek jes in de Walcherse badplaats. Daarnaast toont hij vijf werken die zijn ontstaan naar 'eigen op vatting, voorstelling en fantasie wat betreft horizontale en vertica le elementen. Het Badpaviljoen is dagelijks van 11 tot 20 uur geopend. Eind juni van dit jaar is de Stichting Agrarische Pro jecten Zeeland in samen werking met de Regionale Verenigingen voor be- drijfsverzorging en de Ge westelijke Arbeidsbu- reau's van start gegaan met het combinatiebanen project. Dat het verschijnsel 'deeltijd werk' ook in de agrarische sector in onze provincie in gang vindt blijkt uit het feit dat inmiddels de eerste com- binatiebanen zijn gereali seerd. De coördinator van STAP-Zeeland, J. van der Maden, tracht de deeltijd werkzaamheden op verschil lende agrarische bedrijven te combineren tot banen van een volledige werkweek. Vervol gens wordt in overleg met het GAB een voor deze baan ge schikte kandidaat gezocht. Jongeren in de leeftijd van 17 tot 22 jaar met een agrarische afkomst en/of opleiding kun nen deelnemen als combina- tiebaanwerker. Het is een ideale mogelijkheid om erva ring op andere bedrijven op te doen. Daarnaast kan, indien men dat wenst, een aanvullen de cursus of opleiding worden gevolgd. Voorwaarde om deel te mogen nemen is dat de jon gere als werkzoekende staat ingeschreven bij het arbeids bureau in de omgeving. Inmiddels zijn de eerste com- binatiebanen tot stand geko men en de betrokken combi werkers in dienst genomen van de Verenigingen voor Be- drijfsverzorging voor Wal cheren respectievelijk de Be- velanden. Gebleken is dat niet alleen in de veehouderij en de fruitteelt maar ook in de akkerbouw belangstelling bestaat voor deelname aan dit werkgele genheidsproject. De komende weken zal in Zeeuwsch- Vlaanderen een aanvang met het project worden gemaakt. Voor aanmeldingen of infor matie: 01100-21010 (J. van der Maden). Vlissingen: Spuistraat 6

de Vlissinger | 1986 | | pagina 15