DOE-HET-ZELF! ROHA A NEWS JÉ a/ WIJNHANDEL „HILDERNISSE" 19.95 OPRUIMING van den Berg >}j{eï/ij SAif'otmafie OPEL JANSSENS VLISSINGEN BV ill dekens 20-30% bedspreien 30-40% dekbedden v.a. 39,50 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 16 juli 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg PvdA Baanbreker Huurlasten Actie ponyrijden Nog woningen D66 jongeren Jubileum stoomtram Van Duyvenvoorde Friendship force Jeugd en politiek Jeugd en politiek 2 Hollandse Hoeveloop Noormannen- FC Den Haag Tekort Swift Inspraak emancipatie LPG-schepen WIN EEN PRIJS MET UW RIJBEWIJS. sropELe Doe mee aan het Opel-Verkeersspel van 23 t/m 30 augustus Fiets vierdaagse Openlucht dienst Gehandicapten sport Stratenloop Domburg Openluchtdienst Midzomernachtconcours Zwemmen gehandicapten Geestelijk gehandicapten kunnen elke woensdagavond terecht in het Vlissingse Sportfondsenbad om er te zwemmen. Tussen 19 en 20 uur is het instructiebad be schikbaar. De Rekreatie Vereni ging Vlissingen begeleidt deze zo- meractiviteiten. FC Utrecht-Helmond Sport PLANTENKAR VOOR BINNEN EN BUITEN Mistral Garda Black Merlin Mistral mast f 149,- 99.- PLEIN 1940 10 MIDDELBURG Grote keuze rode zomerwijnen voor o.a. bij vis of barbeque, zoals: Muscadet 6 95 Sauvignon Touraine y gg Blanc de Blanc gg Chat „La tour de France" Roussillon Villages g gg Liter Edelzwicker 3 95 Liter rode of witte wijn a 9C lambrusco 3 95 Franse cidre Antoinette o nc Whisky Gorter 15 95 Gin Gorter -jg gg Jonge graanjenever g gg Deze week Belgisch bier-plezier van Palm en de Koninck per krat Verhuur van Heineken thuistap of snelkoeler. Gratis glaswerk in bruikleen voor uw feestje of receptie. Ongeopende flessen worden retour genomen. in afdeling meubelen- en woningtextiel thonet stoelen v.a65,- klapstoelen in div. kleuren17,90 salontafels wit met plavuizen198,- eetkamertafels wit met plavuizen.. 335,- salontafels eiken plavuizen198,- tuigleren stoelen in wit-grijs-zwart. 139,- blank eiken bankstel 3-1-1 ribstof adviesprijs 3.250,— nu2.295,- blank eiken salontafel adviesprijs 1.195,- nu650,- kabinet massief eiken adviesprijs 3.888,- nu2.995,- eiken broodkast nu1.495,- eiken toogkast 1.690,- nu995,- 2-zitS bankjes in vele uitvoeringen 450,- 595,- 695,- 750,- 895,- 995,- enz. blank eiken t.v. kast met roldeur 1.590,- nu850,- blank eiken secretaire 1.290,- nu895,- bankstellen in stof 1.495,- 1.595,- 1.995,- leder 1.890,- 2.295,- eiken 2.795,- 3.250,- enz. div. uitvoeringen enz. enz. MEUBELEN V. DEESTRAAT 3 - 'S HEER ARENDSKERKE - TEL. 01106-1334 VOORSTAD 3-5 GOES - TEL. 01100-23032 De Baanbreker, het kaderblad van de PvdA in Zeeland, hekelt de wijze waarop gedeputeerde Barbé het plan van de 'geboorde' tunnel naar Zeeuwsch- Vlaanderen heeft gepresenteerd. In het blad wordt het 'een stuk zonder status' genoemd omdat niet GS maar de 'weerslag van het brainstormen van de Barbé- werkgroep' het plan volledig steunde. Vervolgens wordt uit de doeken gedaan wat het niet- officiële stuk inhoudt. Verder stelt John Lilipaly zich voor in dit juni-nummer. Lilipaly noemt zich een Zeeuwse Molukker. Hij werd onlangs gekozen tot lid voor de PvdA van de Tweede Kamer. Als de verhuurder van woningen kapotte kasten niet opknapt of vervangt, kan men bezwaar ma ken tegen de huurverhoging per 1 juli op grond van achterstallig on derhoud. Dit schrijft het Woon- lastenkomitee Vlissingen in een brief aan de wijkcomitees en huurderscomitees in die stad. De belangengroep doet dit naar aan leiding van een uitspraak van de huurcommissie van 22 april jl. Het komende weekeinde wordt weer gecollecteerd in de biosco pen Alhambra, Electro een Mec cano voor de actie 'Help de ge handicapte in het zadel'. De op brengst wordt gebruikt voor de bouw van een nieuwe pony- en paardenstal van de stichting Po nyrijden Gehandicapten Zeeland, aan de Bosweg in Vlissingen. De collecte is een initiatief van de Ta felronde Walcheren. In Zeeland mogen dit jaar nog 248 woningen in de sociale sector en 87 beleggerswoningen worden gebouwd. De gemeenten kunnen daarvoor nog plannen indienen. Ook mogen nog 127 vooroorlogse huurwoningen met subsidie wor den verbeterd. Verder is er subsi die beschikbaar om in de provincie 37 wooneenheden te realiseren door het verbouwen van bestaande panden. Deze gegevens komen tiit een brief aan de ge meenten van de HID volkshuis vesting. Ton Veraart, secretaris politiek van het regiobestuur D66 in Zee land, doet een beroep op de jon geren in zijn partij om een Zeeuw se afdeling jonge Democraten op te richten. Volgens Veraart zijn er in Zeeland twaalf jonge D66-leden. Onlangs werd in Sneek een afdeling Friesland op gericht. Ook in andere provincies heeft D66 een zelfstandige jongeren-organisatie. Die ziet Veraart als voorbeelden. Hij schrijft dit in Delta Democraat, het Zeeuwse blad van D66. In het weekeinde van 6 en 7 sep tember wordt uitgebreid stil gestaan bij het vijftien-jarige bestaan van de stoomtram Goes- Borsele. Het programma omvat naast de inzet van extra SGB- stoomtrams met een uitgebreide dienstregeling, deelname van mo delbouwclubs en historische voer tuigen. Op het voorterrein van de SGB-remise wordt een markt ge houden waarvoor verwante orga nisaties zijn uitgenodigd om er hun waar aan de man te brengen en zichzelf te presenteren. De buurtvereniging Van Duyven voorde gaat van 13 tot en met 15 augustus kamperen in Aagteker- ke, op een boerderij. Het pro gramma bestaat onder meer uit een strandwandeling, een tocht per huifkar, bingo, kasteelbezoek en een boswandeling. Dit kamp is bestemd voor de jeugd van vijf tot vijftien jaar. Opgave en infor matie: 01184-67346. Het Steunpunt Friendship Force Middelburg wil volgend jaar een groep Amerikanen ontvangen. De organisatie is daarvoor op zoek naar gastgezinnen die de Ameri kanen iets meer kunnen vertellen over de Nederlandse en Zeeuwse cultuur. Overigens is de Zeeuwse afdeling nog niet echt van de grond. Ze is op zoek naar leden die willen'reizen en elders in de wereld worden ondergebracht bij gastgezinnen, waardoor men de cultuur van dat land beter leert kennen. Wie wil reizen wordt 'ambassador' genoemd. Voor in formatie Cox van der Waals, 01180-14457. De Zeeuwse Jeugdraad heeft de politieke partijen in Zeeland ge wezen op een aantal programma punten die zij graag in het verkie zingsprogramma ziet opgenomen. De raad schrijft dit met het oog op de Statenverkiezing in 1987. Onderwijs, werkloosheid, jeugd werk, rechten en een samenhan gend jongerenbeleid zijn punten die de Zeeuwse Jeugdraad graag in het verkiezingsprogramma van de partijen terugvindt. De Zeeuwse Jeugdraad wil dat GS geschikt informatiemateriaal laat maken om jongeren te informe ren over de provinciale politiek en bestuur. Ze wil dat GS het nieuwe informatiepakket ruimschoots voor de statenverkiezing in 1987 uitgeeft. De jeugdraad heeft ge constateerd dat er een grote kloof bestaat tussen jongeren en poli tiek, met name op provinciaal ni veau. En goede informatie over het reilen en zeilen van de Zeeuw se politiek kan de kloof overbrug gen, aldus de jeugdraad. AV '56 tekent voor de organisatie van de Hollandse Hoeveloop op zaterdag 19 juli in Goes. Deze prestatieloop wordt gehouden tij dens het Nederlands kampioen schap op de 15 en 25 kilometer. De start van de prestatieloop over 2,3 - 4,6 - 6,9 en 9,2 kilometer is om 13.30 uur bij sportcentrum Goes, de Hollandse Hoeve. In schrijven kan vanaf 12.30 uur bij het sportcentrum. De Westkappelse voetbalclub De Noormannen spelen dinsdag 29 juli tegen de kersverse eredivisie- sionist FC Den Haag. De wed strijd wordt gespeeld op het sportpark Prelaat in Westkapelle en begint om 19.30 uur. FC Den Haag was vorige seizoen ongesla gen kampioen in de eerste divisie. Jaarlijks biedt Westkapelle tegen stand aan een hoogspelende prof club. Maar behalve voetballen biedt de vereniging de toeschou wers meer. Als opmaat voor de wedstrijd is er een demonstratie parachutspringen, die eindigt met het inleveren van de wedstrijdbal. De jeugd kan deelnemen aan een ballonnenwedstrijd. De Noor mannen voetbalt volgend seizoen in de vierde klasse H. De korfbalvereniging Swift in Middelburg kampt met een kaste kort van ruim vierduizend gul den. "Niet zo leuk", schrijft het 'bestuur in Swift Magazine. "Maar we laten ons hoofd niet hangen". Drie oorzaken worden aangewezen voor het tekort. Op de eerste plaats noemt het bestuur de oud-papierprijs, 'die was om te huilen', dan 'vliegen de prijzen van de zaal- en veldhuren de pan uit' en op de derde plaats werd een verkeerd aantal teams opge geven voor de competitie. Daar door moest er aan de korfbal- bond meer worden afgedragen dan verwacht. Voor het komende seizoen wordt het hard werken ge blazen. De begroting voor het nieuwe seizoen vertoont een nade lig saldo van 9.000,— gulden. Hoe men dat zal klaarboksen weet men niet. "De hoop is ge vestigd op een betere prijs voor het oud-papier en op de gemeente Middelburg, die nog wat goed heeft te maken met Swift", meldt het magazine. En dat goed maken staat voor een reëlere huurprijs voor de zalen en velden. Vrouwen in Middelburg moeten gebruik maken van de mogelijk heid om te reageren op de emanci patienota in hun gemeente. Dit adviseert de Stichting Vrouwene mancipatie Zeeland in een brief aan vrouwengroepen en be langstellenden. De nota 'Vrouwe nemancipatie' verscheen onlangs. Op 10 ('s avonds) en 11 ('s mid dags) september kan op de nota worden ingesproken. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de minister van verkeer en waterstaat laten weten het niet eens te zijn met het voornamen van de minister een vaarverbod in te stellen voor alle LPG-schepen die gebruik maken van de aanvaar-route langs de Walcherse kust naar de Westerschelde. Zo'n regeling zou uit oogpunt van de concurrentieverhouding met Bel gië en openbare veiligheid onge wenst zijn. Op medewerking van de Belgische kant hoeft niet te worden gerekend en GS betogen dat het vaarverbod in de praktijk alleen zal gelden voor schepen met een Nederlandse bestem ming. Deze moeten dan omvaren, waardoor de concurrentiepositie weer nadelig wordt beïnvloed. Het zou beter zijn de loodsplicht te verscherpen of loodsdwang in te voeren voor alle LPG-schepen, zo menen GS. Eerder dit jaar lie ten B. en W. van Vlissingen de zelfde kritiek horen op het plan van de minister. Wat ons betreft is uw rijbewijs nog 3 dagen geldig. Zelf iets maken, voor in huis ol voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het-maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ihl te zagen. De uitgebreide ma- leriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender-. wijs. mp Als u wat wilt winnen met uw rijbewijs, kom dan snel naar onze showroom en doe mee aan het Opel-Verkeersspel. Maar wacht er niet te lang mee. Want over 3 dagen is de aktie al voorbij. Bewijs uw rijbewijs ook in theorie. Puur voor uzelf. Om te kijken of uw theore tische kennis nog net zo goed is als vroeger. In het kader van „1986, Europees Jaar van de Verkeersveiligheid". U kunt er nog een leuke prijs mee winnen ook. U krijgt 30 vragen, die u simpelweg met JA of NEE beantwoordt Hebt u ze „alle 30 goed", dan krijgt u van ons een schitterend Opel-joggingpak. Om mee te doen hoeft u alleen maar even uw rijbewijs te laten zien. Als u er toch bent, kijk dan meteen even naar de Opel Corsa, Kadett, Ascona, Manta, Rekord en Senator. Als u wilt, kunt u er zo een proefrit in maken. U hebt per slot van rekening uw rij- ziens! BEREKEND OP DE TOEKOMST. Pres. Rooseveltlaan 772 Verkopers: Dries Dekker tel. 01184-17100 Bart Smits 01192-1897 Joop de Smit 01100-15202 De Toerclub Walcheren heeft van maandag 21 juli tot en met don derdag 24 juli een avondvierdaag se op het programma staan. Deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: Vijfentwintig en vijftig kilometer. Elke avond kan worden ingeschreven bij Hotel Walcheren in Koudekerke tussen 18 en 19 uur. Vrijdag 25 juli is de inhaalavond. In het kader van Kerk en Recrea tie wordt er op zondag 20 juli op het Bastion in Veere een open lucht dienst gehouden. Voorgan ger is ds. Schüssler uit Kamper land. De dienst begint om 9.30 uur en bij slecht weer wordt er uitgeweken naar de Gereformeer de kerk op de Kaai in Veere. De plaatselijke comitees in Zee land die dit voorjaar collecteerden voor het nationaal fonds Sport Gehandicapten hebben bijna 85.000,— gulden opgebracht. Dat is 7.000,meer dan vorig jaar. Van dat geld worden allerlei voor zieningen gemaakt zodat sporten voor gehandicapten zonder veel hindernissen kan plaatsvinden. In samenwerking met de atletiek vereniging Dynamo houdt de VVV op woensdag 23 juli een stratenloop in Domburg. Deelne mers kunnen kiezen tussen de af standen 2,5 - 5 - 7,5 en 10 kilome ter. Tijdens de loop kan men zelf de afstand bepalen. De prestatie loop begint om 19 uur. Burge meester Diepenhorst van Dom burg lost om 20 uur het startschot voor de wedstrijdloop. Start en fi nish zijn bij het gemeentehuis van Domburg. Inschrijven kan vanaf 18 uur die dag. Op het oude voetbalveld aan de Torenstraat in Oostkapelle gaan professor Lohman, pastor Foris Berger en ds. A.C. den Hollander voor tijdens een openluchtdienst op zondag 20 juli. De dienst be gint om 10 uur, vanaf half tien is het terrein open. Het thema luidt 'Wat zegt Jezus'. De brassband Crescendo en de koorgroep onder leiding van mevrouw De Jong zorgen voor de muzikale inbreng. Deelnemers zijn: de Nederlands Hervormde, de Gereformeerde, de Rooms Katholieke en de Duits Evangelische Kerk. De opbrengst van de collecte is bestemd voor Amnesty International. Ook dit jaar weer wordt er op de boulevard in Vlissingen een 'mid zomernachtconcours' gehouden. Talrijke standwerkers melden zich voor dat evenement in Vlis singen. Met snelle babbels en staaltjes verkoopkunde van de hoogste plank trachten zij in de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 augustus de hoogste prijs in de wacht te slepen. Op het sportveld van RCS in Oost-Souburg wordt vrijdag 1 augustus de oefenwedstrijd FC Utrecht-Helmond Sport gespeeld. Twee dagen later (zondag 3 augustus) treedt de plaatselijke eerste formatie RCS aan tegen Helmond Sport. Utrecht- Helmond begint om 19 uur en het eerste fluitsignaal voor RCS tegen Helmond klinkt om 14.30 uur. Als u van bloemen houdt dan is dit een ideale plantenbak omdat hij gemakkelijk kan worden ver plaatst. Hierdoor kunt u de plan ten altijd de zon en beschutting geven die ze nodig hebben. De wagen is gemakkelijk te maken met behulp van de Karweipost bouwtekening waarop de belang rijkste onderdelen op ware groot te zijn afgebeeld. U kunt ze dus zó overtrekken op het materiaal, uitzagen en in elkaar zetten. Verf de wagen mooi wit en u zult zien dat u met deze unieke plantenbak veel bijval zult oogsten. De teke ning kunt u bestellen door 8,— over te maken op postrek. nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 400. F/V1/ZVA. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per omgaan de toegestuurd. STORMZEIL 4,0 m2 155,- 4,6 m2 powerhead 195,- Full Batten zeilen vanaf 295,- éo"C WEST COAST 372 a all-round funboard pintail winger variogiek voetbanden 5.5 doorgelat zeil mastrail nu 1.299,- All-round funboard. Incl. 5.7 m2 zeil, voetbanden en mastrail. van 2.395 nu 1.695.- Funboard 305x62 13 kg. Geheel compleet van f 1795 Nu vanaf f 1195,- van f 265,- nu Mistral giek 2,15 m van 250,- nu Voor verdere aanbiedingen zie onze intersurfcatalo- gus, verkrijgbaar in onze winkels Officieel dealer van: Kleding: Tenson, Gaastra, Oneill, Ocean Pacific, Etirel, Mistral, F2, Gul, Chiemsee Surf: Mistral, F2, Klepper, Wayler, Ten Cate, Westcoast, Pacific, Aquata, Roha Custom, Gaastra, North, De Vries, Top sails, Simmer. De aanbiedingen gelden zolang de voorraad strekt UW INTERSURF SPECIAALZAAK ii m~b Havenweg 2, Kamperland, tel. 01107-1540 Gravenstraat 11, (i 30 mtr. v. d. markt) Windsurfcentrum Middelburg tel. 01180-25440. uit het vattifcw uit NormandiëbJbWiJ a°PieS.,inen gTcn«n e'tfceiv Daamm mooi u nu de «ans aangi.,p*n om e/e FM «C-np-nat* UM 'e D**eC'«on«f*~ De soeoe* tode-en oe*tedng m d-v#-se eu-en ie*et>aar 3d Ruime parkeerplaats - levering uit voorraad (franko). Betaling kontant. Donderdag koopavond.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 15