f Jio i/i' S/nf<) iniafw DOE-HET-ZELF! Pee-land feesten in Wissenkerke Van de buurtjes, omdat Kazan tegenwoordig zo rustigjs. De Faam - DÊXftSSINGER Lezen UNIEK AANBOD VOOR ONZE LEZERS VOOR DE SNELLE BESLISSERS een presentje van DE BONTE WEVER DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 9 juli 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg w Recht op nabestaan Botulisme Vakantiewerk Scheepsmodellen Open school Paraplu Kindertelefoon Rondgang Wielerronde Subsidie Bunkers Waterschapsarchief Inventarisatie Badrit Voetbalkamp Schenking Ringrijden Duinen Duinbranden Scheldebuurt Bouwen Ewout Maritiem Tuinstad Nationaal Jeugdfonds Architecten Middelburg 1985 Origami Jongeren INKLAPBARE TUINTAFEL Geluidhinder? Praat 't uit. Lawaai is geen lei en. I Nederlandse Stichting Geluidhinder NSG Iets voor de snelle beslissers! De lengte van de vakantie, het tijdstip van aankomst en vertrek kunt u zelf bepalen. Naam: Adres: Plaats: Postcode: Tel.nr.: Aankomst: Vertrek: Aantal personen volwassenen ....kinderen leeftijd Met het verschijnen van het ver slagboek 'recht op nabestaan' heeft de werkgroep met dezelfde naam een eerste project afgeslo ten. Het verslag bevat lezingen van de themadagen die in de maanden oktober en november zijn gehouden. Tevens biedt het verslagboek een overzicht van in stanties, zelfhulpgroepen, en een literatuuroverzicht rondom dit thema. Het boek is te bestellen bij 'Recht op nabestaan' Var- kensmarkt 1 in Middelburg. Tel. 01180-27311. Veel vogels lijden -zeker tijdens een warme zomer- aan botulisme. Wie een vogel tegenkomt die aan botulisme lijdt kan het beste de vogels niet aanraken maar direct de 'gemeente' waarschuwen. Om dat in Westkapelle een groot kre- kengebied is, heeft deze gemeente een folder verspreid waarin aan dacht wordt geschonken aan het botulisme. De folder is verkrijg baar op het gemeentehuis. Inlich tingen: 01187-2055 (de heren La- bruyère of Sonius). De jongerenbeweging verbonden met het FNV heeft een boekje uit gegeven over vakantiewerk. Het boekje geeft vrij veel informatie over het minimum jeugdloon, be- lastingteruggaaf, wat voor werk •er mag worden gedaan en hoe het zit met een eventuele studiebeurs. Het boekje is verkrijgbaar bij de jongerenbeweging, Dam 12-14 in Middelburg. Inlichtingen 01180-38318. De Scheepsmodelbouw vereni ging Vlissingen neemt zondag 13 juli officieel haar nieuwe vaarwa ter in gebruik. Het vaarwater is gelegen nabij de kruising Van Woelderenlaan/President Roose- veltlaan in Vlissingen. Vanaf 13.30 uur worden de scheepsmo dellen tentoongesteld en na de opening door wethouder Jaap Bruinooge om 14.30 uur wordt er continu met de modellen gevaren. Om het geheel nog een extra tintje te geven hebben vier bevriende verenigingen hun medewerking aan de vaarshow toegezegd. Momenteel is er op Walcheren een drietal Open Schoolgroepen, in Middelburg, Vlissingen en Westkapelle. In september start het nieuwe cursusjaar en kunnen bij de bestaande groepen nog wat nieuwe cursisten worden ge plaatst. Bij voldoende belangstel ling is het bovendien mogelijk om een vierde groep te starten, even tueel buiten de drie genoemde plaatsen. Inlichtingen: 01180-16278/34200 of 01184-17819. In het kader van de zomer organi seert buurthuis 'De Paraplu' in Vlissingen weer een aantal activi teiten. Op vrijdag 11 juli staat er een disco op het programma, die om 14 uur begint. Maandag 14 ju li kan iedereen terecht om tegen een computer te schaken (aan vang 14 uur) en voor dinsdag 15 juli zijn 'krachtsporten' aan de beurt. Tot slot van deze activitei ten wordt er op donderdag 17 juli een filmfestival gehouden waarbij onder meer een komedie en een misdaadfilm worden vertoond. De films beginnen om 19.30 uur. De Kinder- en Jeugdtelefoon heeft aan de verwachtingen vol daan. In 1985 maakten 724 kinde ren gebruik van deze telefonische hulpdienst. Daarnaast kwamen er 323 stille gesprekken binnen. De verwachting is dan ook dat het aantal gesprekken voor 1986 rond de 1200 zal bedragen. Een en an der is voor het verantwoordelijke bestuur van de stichting SOS Te lefonische Hulpdienst Zeeland re den om het project Kinder- en Jeugdtelefoon voort te zetten. Aandachtspunten daarbij zijn de financiering van de apparaats kosten van de KJT, die voor 1986 zijn begroot op 15.000 gulden en het aantrekken van een part-time coördinator/begeleider voor de Kinder-en Jeugdtelefoondienst. Op zaterdagavond maakt de ma- jorettenvereniging 'Dauwendaele' uit Middelburg samen met de Del ta jeugd-band uit Vlissingen een muzikale rondgang door Dom burg. De rondgang begint bij mo tel 't Groent jee en start om 19 uur. Het wielercomitée Middelburg houdt in samenwerking met de Wijkvereniging Dauwendaele op een parcours nabij de Kruitmo- lenlaan in Middelburg op zater dag 12 juli wielerwedstrijden voor de jeugd en trimmers. Nieuw dit jaar zijn de wedstrijden voor jon gens en meisjes op crossfietsen en voor de heren op gewone fietsen. De wedstrijden voor de jeugd be ginnen 13 uur en inschrijven kan vanaf 12 uur aan de jurywagen. De C, B en A-trimmers starten vanaf 15.30 uur. Burgemeester mr. Chris Rutten lost het startschot. Het Waterschap Walcheren heeft medio april een subsidie van 5,4 miljoen gulden ontvangen op zui- veringstechnische werken. Verder hebben GS van Zeeland hun goedkeuring onthouden aan een gedeelte van de begroting voor 1986, namelijk aan de post voor het salaris van de ingenieur. De dijkgraaf zal worden gemachtigd hiertegen verweer te voeren. Op de bunkers bij Dishoek bevin den zich radiomasten die geen on derdeel meer uitmaken van het radio-telex verbindingscentrum. Uit oogpunt voor de veiligheid voor de passanten is door het Wa terschap Walcheren besloten deze masten te slopen. Met deze sloop is een bedrag van 12.000 gulden gemoeid. Voor de samenstelling van het boek over Walcheren, inclusief de inventarisatie van het Water schapsarchief over de periode 1870 tot 1970 is ter assistentie van archivaris M.P. de Bruin een part-time kracht aangetrokken, namelijk drs. J. Zwemer. Archivaris M.P. de Bruin van het Waterschap Walcheren is druk in de weer met het samenstellen van een boek over Walcheren en de inventarisatie van het water schapsarchief over de periode 1870 tot 1970. Om de archivaris de nodige assistentie te verlenen heeft het Waterschap Walcheren drs. J. Zwemer als parttimer aan genomen. Voor de dertigste keer tekent 'De Scheldegouwen' in samenwerking met de VVV-Zoutelande e.o. voor de traditionele Badrit. Deze badrit, een puzzelgezelligheidsrit voor motorvoertuigen, vindt plaats op donderdagavond 17 juli en heeft een lengte van 30 kilome ter. Voor zover de wegen tot de gemeente Valckenisse behoren, voert de tocht langs de fraaiste plekjes van de Walcherse binnen wegen. Er wordt gereden in twee klassen: A-klasse voor de Zeeuw se deelnemers en een B-klasse voor de Badgasten. Inschrijven voor deze rit kan op donderdag 17 juli bij 'De kaasboer' in Bigge- kerke vanaf 19 uur. De VVV- Zoutelande heeft een aantal prij zen beschikbaar gesteld. Rond 22 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Ton Lokhof van PSV, Danny Blind van Ajax zorgen voor de monstraties tijdens het Zeeuws voetbalkamp dat op 12, 13 en 14 augustus in Goes plaats vindt. Nationaal doelverdediger Hans van Breukelen en John Jasperse van het Zeeuwse elftalen vv Arne- muiden nemen de aanwezige kee- pertjes onder handen en natuur lijk mogen de ruim 100 deelne mers aan dit kamp penalty's op deze twee keepers afvuren. Het voetbalkamp wordt verzorgd door een reeks Zeeuwse toptrai- ners en de begeleiding is in han den van gediplomeerde leiders. Behalve de demonstraties door de nationale vedetten kunnen de deelnemers aan dit kamp rekenen op vidco-instructie, circuittrai ning en een toernooi als afslui ting. De activiteiten worden afge werkt op het sportpark 'De Schenge' in Goes. Oud-bestuurder ir. F.G. Sprenger heeft het Waterschap Walcheren een ingelijste (geborduurde) spreuk geschonken waarin de zee de zeeweringsbeheerder als volgt op zijn plichten wijst: 'Die voor mij wijkt, en van mij vliedt, verteert zichzelf, en komt toch niet. De 'Grijpskerkse Ringrijders Ver eniging' houdt op zaterdag 12 juli op de Kerkring in Grijpskerke een ringrijderijwedstrijd met als inzet een wisselbeker. Er zijn 19 deelne mers en de wedstrijd duurt van 8.30 tot 17 uur. Burgemeester mr. B.J. van Putten van Mariekerke en de plaatselijke VVV hebben de wisselbeker beschikbaar gesteld. De strijd om de wisselbeker be gint om 15 uur. Het plaatsen en onderhoud van afrasteringen van duinen kost rond de 50.000 gulden per jaar. Het Waterschap Walcheren vraagt zich dan ook af of de kosten wel opwegen tegen de schade die ontstaat door het belo pen van de duinen dat door het aanwezige snoeihout toch al niet zo aantrekkelijk meer is. Bij wijze van proef is besloten om alleen daar afrastering te plaatsen waar betreding ondanks snoeihout en verbodsborden in ontoelaatbare mate plaats vindt. Het Water schap schrijft dit aan het bestuur van de VVV-Koudekerke. Op 3 en 10 april van dit jaar gin gen ten gevolge van duinbrand respectievelijk 3200 en 4500 vier kante meter helmbeplanting in de duinen van Westkapelle verloren. De brandweer van Westkapelle is alleen dit jaar al 18 keer uitgerukt voor het blussen van brandjes aan dijken en duinen. In vei band daarmee heeft het Waterschap Walcheren besloten de materia- lenopslagplaats 'Erika' in West kapelle met gaas af te rasteren. De kosten zullen circa 12.000 gul den bedragen. De werkgroep Bouwen Ewoutstraat van het wijkcomitée Scheldebuurt in Vlissingen verga dert op donderdag 21 augustus op het adres Bouwen Ewoutstraat 62. De vergadering begint om 19.30 uur. De werkgroep Bouwen Ewout in Vlissingen houdt op 3 september in de Bouwen Ewoutschool in Vlissingen een informatieavond voor de bewoners van de wijk. Tijdens die avond wordt de stand van zaken omtrent de herinrich ting van de straat uit de doeken gedaan. De informatiebijeen komst begint om 20 uur. In de periode van 18 juli tot en met 3 augustus wordt er in het Maritiem Instituut 'De Ruyter' in Vlissingen een expositie gehouden die geheel in het teken staat van het maritiem gebeuren. Behalve de exposities staan er nog diverse attracties op het programma. Het bewonerscomitée 'Ba- sco/Tuinstad' in Vlissingen komt op donderdag 10 juli bijeen in Bachten Komme in Vlissingen. Tijdens die bijeenkomst zal wor den nagegaan of de oprichting van een wijkcomité in Tuinstad zin heeft. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Het Nationaal Jeugdfonds - bekend van de jaarlijkse actie van Jantje Beton- heeft besloten een bijdrage van 4000 gulden te geven aan de stichting samenwerkende Scoutinggroepen Vlissingen. Dit bedrag is bestemd voor de reno vatie van het clubgebouw 'De blokhut'. Het Nationaal Jeugdfonds geeft in het bijzonder steun aan voor zieningen die er op gericht zijn kinderen meer leef- en speelruim te te geven. In hel afgelopen jaar heeft het Nationaal Jeugdfonds aan ruim 360 groepen bijdragen beschik baar kunnen stellen en het totaal uitgekeerde bedrag was drie mil joen gulden. Deze voor vele pro jecten onmisbare ondersteuning is mede mogelijk dank zij de op brengst van de nationale jeugd- collecte van Jantje Beton, die dit jaar van 3 tot 9 november zal worden gehouden. De Kring Zeeland van de architec ten BNA hebben een folder uitge geven. Deze folder geeft een over zicht van de intenties van de ver schillende leden en geeft aan hoe gevarieerd de benadering van het werk kan zijn met behoud van kwaliteit. De folder geeft tevens aan hoe breed de architecten op de bouwmarkt zijn georiënteerd. Daarnaast geeft de brochure aan hoe specifiek het bouwwerk op de vraagstelling van de opdrachtge ver kan zijn toegesneden. 'Middelburg 1985' is een boekje dat een overzicht geeft van de be langrijkste gebeurtenissen in Mid delburg in 1985 en geeft de nodige statistische informatie. Het boek werkje is verkrijgbaar bij het bu reau Sociaal-Economische zaken en statistiek van de gemeente Middelburg. Origami betekent Japanse vouw- kunst en er zijn allerlei leuke en practische dingen mee te maken, zoals brieven versieren, wens kaarten maken of een leuke kerst- of verjaardagskaart. Het is voor iedereen te leren en daarom heeft de Origami Sociëteit Nederland een cursus georganiseerd. De cur sus duurt 6 weken van 2 uur per week. Inlichtingen: 01102-3207. De jongerenbeweging verbonden met het FNV sluit het seizoen af op vrijdag 11 juli. Dat gaat ge paard met muziek en hapjes. De avond wordt gehouden in het pand aan de Dam 12-14 in Mid delburg en begint om 20 uur. In lichtingen: 01180-38318. Zeil iels maken, voor in huis ol voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuin artikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voorde meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het-maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender- wijs. mm De hier afgebeelde tuintafel is zo gekonstrueerd dat u slechts een paar bouten hoeft te verwijderen om de poten tegen het tafelblad te kunnen klappen. Zodoende neemt de tafel maar weinig ruimte in beslag als u hem 's winters wilt opbergen. De tafel is ca. 137 cm in diameter en 73 cm hoog. Hij kan worden gemaakt van vure- hout door dit te beschermen met een houtkonserveringsmiddel. Voor een echt lange levensduur kunt u echter beter een mooie hardhout kwaliteit nemen zoals Redwood of Bangkirai. De teke ning is met materiaallijst, duide lijke bouwbeschrijving en mallen op ware grootte. Voor de bijpas sende ronde banken is er eveneens een tekening verkrijgbaar. Tekening ronde tafel, bestelnr. 607 F/V1/ZVA prijs 9,75, teke ning banken bestelnr. 608 F/V1/ZVA prijs 7,50, beide te keningen samen, bestelnr. 78 /F/Vl/ZVAprijs 12,95. De tekeningen kunt u bestellen door het betreffende bedrag over te maken op postgiro nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermelding van het bestelnr. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekeningen per om gaande toegestuurd. Wissenkerke staat in de week van zaterdag 12 tot en met zaterdag 19 juli in het teken van de 'Peeland Feesten'. Op zaterdag 12 juli wordt de Ooststraat omgebouwd tot een gigantische rommelmarkt en een fancy-fair met de nodige attracties, zoals schiettent, ballen- gooien, lollietrekken en knikke ren. Gedurende de middaguren is er live-muziek met een optreden van 'May-dau'. 's Avonds is er een bingo en verlenen de 'Neulan- der Musikanten' uit Nieuw- en St. Joosland muzikale medewerking. Maandag 14 juli treedt om 19 uur de volksdansgroep 'Folklorite' op en worden traditionele- en oude Zeeuwse dansen gedemonstreerd. Dinsdag 15 juli komt de 'Schutte rij' aan bod, met schieten op de liggende en staande wip. Uniek bij deze schietingen is dat het pu bliek niet alleen tekst en uitleg krijgt maar het ook zélf eens mag proberen. Dit alles staat te gebeu ren in de Voorstraat rond 19 uur. Woensdag 16 juli komt de 'Wal cherse Ringrijders Vereniging met 16 paarden om een demonstratie ringrijden of -steken te geven. Het spektakel begint om 10.30 uur en gaat door tot circa 18 uur. Donderdag 17 juli staat er weer volksdansen op het programma. Met eigen muzikanten geven 'De klompendansers' een staaltje van hun kunnen te zien. Aanvang 19 uur. Vrijdag 18 en zaterdag 19 juli staan de Peeland feesten in het te ken van de folklore. Oude am bachten, demonstraties, ten toonstelling klederdrachten en oude Zeeuwse voorwerpen zijn slechts een paar onderwerpen van het hele gebeuren. Als afsluiting treedt de formatie 'May-Day' weer op. De festiviteiten beginnen vrijdag om 16 en zaterdag om 14 uur. Kinderboeken door Jan Smeekens IK MAAK JE WEER BETER, ZEI DE BEER is het vierde Pana- maboek van Janosch. En het mooiste. Kleine Tijger voelt zich doodziek en kan geen poot meer bewegen. Zijn hele lijf doet pijn; van voor tot achter, van links naar rechts, van boven tot onder. Maar met een vriendje als Kleine Beer hoeft hij zich geen zorgen te maken, wordt ziek zijn zelfs leuk. Geen moeite is kleine Beer te veel: hij maakt een heerlijk soepje met een vetoogje erop, blijft bij Kleine Tijger slapen om hem beter te ma ken, draagt hem naar het zieken huis en wijkt daar ook tijdens de moeilijkste momenten geen tel van zijn zij. Met zoveel liefdevolle zorg is beter worden een fluitje van een cent. 'Maar volgend jaar', zei Kleine Beer, 'mag ik een keertje ziek zijn en dan maak jij mij weer beter, hè?' 'Ja natuurlijk', zei de kleine tijger, 'dat spreekt vanzelf'. En toen vielen ze in slaap. En ze slie pen tot de volgende dag. Enige tijd geleden zond de VPRO in haar woensdagmiddagpro- gramma een paar verhalen over Beer en Tijger uit. Ik vond het een teleurstellende en uitermate onbe vredigende ervaring: slappe kleu ren en -het ergst van al- "acteurs" die meenden dat ze met hun stem de prachtige verhalen van Ja nosch konden verrijken. Wat zou het jammer zijn als jonge fans van de twee vriendjes-door-dik- en-dun door het geforceerde, on doordachte en smakeloze inspre ken van de tekst bij de films in één klap al hun dierbare herinne ringen aan de eerste drie Panama- boeken verspeeld hebben. De VPRO moet in het volgende sei zoen haar fout maar herstellen en dan zonder pseudo-artistieke in grepen, want die heeftJanosch niet nodig. Dat laat zijn nieuwste boek nog eens overduidelijk zien. 'Ik maak je weer beter, zei Beer', is van de eerste tot en met de laat ste bladzijde door de oorspronke lijke kleuren en talloze grappige details één groot kijkplezier. Hoogtepunten zijn de twee grote prenten waarop de reuzegrijze oli fant, de gele eend, de haas uit het bos, de wandelezel met de rugzak en alle andere dieren Tijger naar het ziekenhuis brengen en weer naar huis halen. Het geestige en aandoenlijke ver haal (met zulks kostelijke zinnet jes als 'ongeveer precies achthon derd meter, hemelsbreed'), roept een geluksgevoel op dat welhaast van een andere wereld is. Ja- nousch is met Tony Ross momen teel de top in het prentenboek. Ik maak je weer beter, zei Beer door Janosch. Vertaling Stanneke Wage naar. Uitgeverij Casterman. Prijs f 15,90. Leeftijd 4 tot 8 jaar. Automatisering is aan de orde van de dag. Iedereen komt de computer tegen: op het werk, bij beroepskeuzeproblemen maar ook thuis als er wordt overwogen om een kleine computer aan te schaffen. Heel veel mensen heb ben geen speciale opleiding in automatisering en toch willen ze er meer van weten. Ze willen we ten hoe een computer werkt en wat de beste manier van tekstver werking is. Ook willen mensen weten hoe je een boekhouding op de computer zet. Belangrijk is waar je op moet let ten bij aankoop en daarvoor is belangrijk om eerst goed te weten wat je eigenlijk van automatise ring kan verwachten, met andere woorden, wat is de administratie ve behoefte. Tot slot dient er ook een goede afweging te zijn van de kosten en de baten. Het boek "Verantwoorde computer-keuze" geeft de ant woorden in eenvoudige, duidelij ke taal die voor iedereen te begrij pen is. Voor diegenen die dieper in de mogelijkheden van de automati sering willen duiken, zijn er ook hoofdstukken over de loonadmi nistratie en de financiële admi nistratie. Dit boek wordt op vele opleidingen gebruikt en geeft ook veel informatie wanneer men overweegt om de beroepskeuze in de automatisering te zoeken. Het boek is verkrijgbaar voor 24,50 bij de erkende boekhan del of rechtstreeks te bestellen bij uitgeverij Prins b.v. te Brielle door overmaking van dit bedrag op giroekening 48.73.21 vermeer derd met drie gulden porto kosten. Ik was nogal 'ns weg Winkelen, terrasie pakken, 'n kaartie leggen En Kazan paste dan op 't huis Met de buurties ging het intussen met best. Die werden helemaal gek Op 'n avond kwamen ze langs Of ze even konden praten Nou. prima natuurlijk Bleek dat Kazan z'n longen uit z'n lijf blaft als ik er met ben. De ziel Voortaan gaat Kazan mee. En als dat echt met kan. mag hij bij de buurtjes blijven. Die zijn trouwens helemaal gek op 'm. Veel lawaaioverlast komt gewoon door onbegrip en onwetendheid En dat verhelp je met door op hoge poten op iemand af te stappen Met 'n rustig gesprek m een vrien deli|ke sfeer los je samen problemen 'n stuk makkelijker op Huisdieren Veel burenhmder wordt veroorzaakt door hard luchtgeluid. Het gevolg van het gedrag van huisdieren bijvoor beeld. Houdt ze daarom s-nachts binnen Laat honden met te lang alleen thuis. Het is echt een kwestie van rekening hou den met elkaar Dat geldt trouwens ook voor knallende autoportieren en hard optrekkende auto's, brommers en motoren 't Is toch een kleine moeite om na een gezellige avond rustig te vertrekken Vraag de gids met méér tips aan De Nederlandse Stichting Geluidhinder heeft n han dige folder voor buren gemaakt De Minder Geluidhinder Gids Met duidelijke informatie en tips voor oplossingen Vraag de gratis gids aan met de bon Zend mi| kosteloos de praktische G<ts voor de aanpak van geluidhinder tussen buren Naam: Adres Postcode. Plaats: t Dik heb zelf last van: Ik wil anderen minder hinderen met: In gefrankeerde envelop of op briefkaart sturen naar Nederlandse Stichting Geluidhinder Postbus 381.2600 AJ Delft (tel 015-562723). Waar enige jaren geleden nog de Nederlandse Bontweverij huisde, staat nu "De Bonte Wever", een immens groot overdekt sport-, recreatie- en congrescentrum zoals men geen tweede in Nederland vindt. Voor hen die de zomervakantie nog niet hebben geboekt (of voor diegenen die nog een aantal dagen extra willen ontspannen) hebben wij een unieke aanbieding. In de periode 12 juli-2 augustus 1986 is het nog mogelijk in De Bonte Wever een geheel verzorgde vakantie te boeken. Voor slechts f 55,— per dag bent u geheel en al onder dak (kinderen tot 12 jaar f 45,— p.p. en kinde ren tot 3 jaar gratis, mits slapend op de kamers van de ouders). Het arrangement bestaat uit: Logies in een van de luxe hotelkamers Ontbijt O Lunch en diner in een van de sfeervolle restaurants Gratis gebruik van alle (overdekte) recreatiemogelijkheden, zoals: kegelen, bowlen, midgetgolf, tennis of squash Voor de kinderen is er een spelzaal met luchtkussens, trampolines, tafeltennistafels enz. Vrij gebruik van de luxe service bioscoop met spannende films O Iedere avond gelegenheid tot dansen met live muziek Een gratis bezoek aan PONYPARK SLAGHAREN of het NOORDERDIERENPARK te Emmen en op zaterdag 19 juli 1986 0/1 Q f— l\lI IC* een optreden van II v/D t/L /VI xJ O De Bonte Wever ligt in een landelijke omgeving die rijk is aan natuurschoon. Zo kunt u bij zon dus goed recreëren bij de dagrecreatiepias "De Oldemeyer" of de zandverstuivingen "De Beerze Buiten". Het Drentse landschap met zijn bossen, hunnebedden en veenafgravingen is beslist een ontdekkingsreis per auto of fiets waard. Het aantal plaatsen is beperkt, dus wilt u zeker zijn van een heerlijke vakantie, bel dan naar De Bonte Wever, Prinses Marijkelaan 36 in Slagharen. Telefoon 05231-2633. Eerst bellen en reserveren, daarna bon inzenden Zegt u er wel even bij dat het gaat om het Faam/Vlissinger arrangement? d

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9