in Midden Zeeland STALLONE DEINST VOOR NIETS TERUG IN 'COBRA' Continental Singers nummer één in Europa RUDY'S ROCK SET IN DISCO ZIPPO De Faam RAN: SPEKTAKELSTUK VAN HOOG NIVEAU 10 juli t/m 16 juli PODIUM FILM EXPOSITIE Europese premiere in Alhambra Fotografie Hussain Nabil in Vlissings stadhuis David Collyer orgelt in Lutherse kerk Concert Veere's Genoegen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 9 juli 1986 Beiaardenconcerten in Vlissingen EEN FEESTDAG VOOR DE QUELJOE-FANS Zomer-concert Nieuwe Kerk Middelburg HERMAN BROOD AND HIS WILD ROMANCE TREDEN NADRUKKELIJK OP IN VLISSINGEN LIEFDE, VREDE EN MENSELIJKHEID ZEEUWSE PREMIERE IN MECCANO Drie Belgen exposeren in Inter Scaldis Alhambra in Vlissingen gaal drukke dagen tegemoet. In de bo venzaal (Alhambra II) draait nu alweer voor de derde week Police Academy 3 - "Dat trekt volle za len" - en in Alhambra I (de bene denzaal) speelt publiekstrekker nummer één. Sylvester Stallone, in Cobra. Het betreft een Europe se premiere met gouden toe komstverwachtingen. Overigens draait Cobra ook in Goes, in het Grand Theater. Stallone speelt weer eens een red der van de mensheid, al zou men in opstand kunnen komen tegen de praktijken: namelijk eigen rechter spelen. Stallone (inspec teur Cobretti, met de bijnaam (Cobra) is een keihard detective, maar ook een specialist. Op drachten die anderen niet durven uitvoeren, daar draait hij zijn handen niet voor om. Zijn naam zaait angst bij misdadige elemen ten. Ze weten het: als Cobra komt, valt er niet te spotten. Ook zijn collega's en superieuren ra ken wel eens van slag als ze wor den geconfronteerd met zijn on orthodoxe wijze van optreden. Daartegenover staat dat Cobra wel in staat is om gruwelijke moorden op te lossen, waarvoor zijn collega's kennelijk te week zijn. En zo blijkt dat inspecteur Co bretti op het spoor komt van de bende die kennelijk gruwelijkhe den hoog in het vaandeL heeft staan. Naast Stallone spelen: Brigitte Nielsen, Reni Santoni en Andrew Robinson. Regie: George P. Cosmatos. In de serie beiaardconcerten op de Sint Jacobstoren in Vlissingen wordt zaterdag 12 juli het eerste concert verzorgd door beiaardier Jan Bezuyen uit Goedereede. Naast werken van G.F. Handel, Tsjaikowski en Gluck speelt Be zuyen volksliedjes en sluit hij het concert af met 'Het land van Maas en Waal' van Boudewijn de Groot. De volgende beiaardcon certen staan te gebeuren op zater dag 2 augustus door Loek Boo- gert, op zaterdag 16 augustus wordt het klokkenspel bespeeld door Henk van Putten en op za terdag 30 augustus wordt het con cert verzorgd door Henk Groene- weg, stadsbeiaardier van Cu- lemborg. Sylvester Stallone op pad met Brigitte Nielsen. Het zijn niet de eersten de besten die dinsdagavond in de Goese Westerkerk optreden.De veertig zangers en instrumentalisten van de 'Continental Singers and Or chestra' zijn door middel van honderden audities geselecteerd en dat verklaart dan direct het ni veau van de Continentals. De organisatie groeide in de loop der jaren van één koor met één orkest uit tot 17 groepen die elk over de wereld uitzwermen om de hedendaagse gospelmuziek uit te dragen. Alles bij elkaar komen de Continentals alleen deze zomer al uit op 1200 concerten in meer dan 90 landen voor ruim 5.550.000 mensen en gegeven door zo'n 750 jonge mensen. De Continental Singers hebben aan talloze tv- en radioprogram ma's meegewerkt, hebben inmid dels 19 LP's uitgebracht en zijn in Europa opgeklommen tot jonge renkoor nummer één. Voor de verstaanbaarheid van het optreden van deze groep hoeft niemand thuis te blijven, want een complete simultaanvertaling van het programma is op het con cert aanwezig. Het optreden van de Continentals begint om 20 uur. Juan van Emmerik, Toeroe Leerdam, Rudy de Queljoe en Jimmy Relimartin. Voor velen is donderdag 10 juli een feestdag. Dan namelijk speelt hun idool Rudy de Queljoe weer eens op 'ouderwetse wijze' rock muziek. Dat gebeurt in Zippo te Middelburg en begint om 21 uur. De gelegenheidsformatie kreeg de naam 'Rudy's rock set'. Rudy de Queljoe is geen onbeken de in het Zeeuwse. Behalve dat hij in Middelburg werd geboren maakte hij er ook de eerste furore met Zeeuwse bands, waaronder Dragonfly nog het meest tot de verbeelding spreekt. Later soleer de De Queljoe in Brainbox en in Vitesse, samen met de drummer Herman van Boeijen. Tegen woordig is hij solo-gitarist bij Massada. Rond Rudy is een drietal muzi kanten geformeerd die de klappen van het rockcircus tot in de vin gertoppen beheersen. Het zijn: Juan van Emmerloot - drums; Jimmy Bellmartin - zang en Toe roe Leerdam-bas. De repetities verlopen excelent, meldt De Quel joe exclusief voor dit blad. Hij heeft hoge verwachtingen van dit concert, maar wil de huid nog niet verkopen voordat de beer is ge schoten. Laat de mensen maar komen luisteren en zelf oordelen, reageert hij bescheiden. In de serie zomeravond orgelconcerten in de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt het orgel op dinsdag 15 juli bespeeld door Charles J. de Wolff. Het eerste gedeelte van het programma ver meldt 'composities van bekende Franse organisten zoals Ch. M. Widor, M. Duruflé, L. Vierne en C. Franck. Het tweede gedeelte van het concert bevat twee wer ken van de 'Thomascantor' van J.S. Bach: het orgelkoraal 'Nun komm der Heiden Heiland' en 'Preludium en Fuga E-moll', een magistraal werk dat Bach compo neerde toen hij op het toppunt van zijn compositorisch kunnen stond. Het concert begint om 20 DONDERDAG 10 JULI *Rudy de Queljoe met zijn for matie 'Rudy's Rock Set', Zippo, Middelburg, 21 uur. RIJ DAG II JULI Veere's Genoegen onder leiding van Bram van Overbeeke, Grote Kerk, Veere, 20 uur. *Orgelconcert door'David Colly- er, Lutherse Kerk, Middelburg, 20.15 uur. Herman Brood and his Wild Ro mance, De Piek, Vlissingen, 22 uur. ZATERDAG 12 JULI *Beiaardconcert van Jan Bezui- jen, Sint Jacobstoren, Vlissingen. DINSDAG 15 JULI *Continental Singers' Wester Kerk, Goes, 20 uur. *Orgelconcert door Charles J. de Wolff, Nieuwe Kerk, Middel burg, 20 uur. Het jongerencentrum De Piek swingt vrijdag 11 juli ongetwij feld helemaal total loss. Dan na melijk treedt 'meester' Herman Brood er op met his wild roman ce. Het optreden begint om 22 uur. Het jongerencentrum De Piek is in Vlissingen te vinden aan de Hellebardierstraat, een zijstraat van het Bellamypark. Herman Brood wordt wel eens de 'Godfather' van de Nederlandse rock genoemd. Deze 35-jarige in Groningen geboren artiest heeft voor veel Nederlandse bands baanbrekend werk gedaan. Van uit een duister verleden - hij deed zo'n beetje alles wat verboden is - klom hij omhoog. Eerst als be scheiden pianist bij Cuby and the Blizzars later als gevierd compo nist, tekstschrijver en vooral per former. Brood maakte al in 1975 zijn eer ste elpee onder de titel 'Street' waarmee hij de aandacht op zich vestigde. Ononderbroken trad hij vervolgens op en de ene elpee volgde op de andere. Dat bleef ook in het buitenland niet onge merkt. En voordat iedereen goed en wel wist in Nederland wie Brood eigenlijk was, had hij vliegtuigtickets op zak om het grote Amerika te veroveren. Wat men van Brood ook moge denken: hij is in ieder geval een vechter. En al vechtend duikt hij steeds weer op met formidabele hits, die zijn fans in de ban van de figuur Brood houden. Nog tot en met 1 augustus toon de A. Hussain Nabil foto's onder de titel 'Love peace humanity wi thout border'. Volgens de uit het midden-oosten afkomstige foto graaf heeft deze titel alles te ma ken met het houden en begrijpen van mensen, hij noemt het een vreedzame kunst. De foto's zijn te bezichtigen in de hal van het stadhuis in Vlissingen, dagelijks tijdens kantooruren. Volgens Hussain Nabil is fotogra fie een kunst. Ze brengt menselij ke gevoelens tot uiting zoals leed en vreugde. Goede fotografie wordt volgens hem dan ook niet bepaald door de kwaliteit van het toestel maar door het gekozen moment om op het knopje te drukken. Precies weten hoe, wan neer en waarom zijn de groothe den die de kwaliteit van een foto bepalen. Het is de tiende tentoonstelling van Hussain Nabil in de Benelux. Zeven daarvan - "Dat is mijn lie- velingsland" - vonden plaats in België. In mei werd op feestelijke wijze herdacht dat de muziekvereniging 'Veere's Genoegen' uit Veere in 1921 werd opgericht. Op vrijdag 11 juli geeft deze 65-jarige mu ziekvereniging onder leiding van Bram van Overbeeke een concert in de Grote Kerk in Veere. Voor afgaand aan het concert maakt 'Veere's Genoegen' een muzikale rondwandeling door de stad, die vooral is bedoeld om de inwoners van Veere en de aanwezige re creanten te helpen herinneren dat hun jarige muziekvereniging een^ concert gaat geven. De werken die op het concert ten gehore worden gebracht zijn on der meer East Anglia, For unto us. Pavane in blue, Air baroque en Sons of the brave. Het concert begint om 20 uur. DONDERDAG 10 JULI *Alhainbra I Vlissingen 'De Troe telbeertjes' 14 uur. 'Stallone co bra' 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Police Academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Stallone cobra' 20 uur. *Meccano Middelburg 'Ran' 21.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. VRIJDAG U JULI Alhambra I Vlissingen 'De Troe telbeertjes' 14 uur. 'Stallone co bra' 19. 21.30 en 23.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Police academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. '1001 erotische nachten' 23.30 uur. *Grand Theater Goes 'Stal lone cobra' 19 en 21.30 uur. 'Laat die Tirolers maar schuiven' 23.30 uur. ^Meccano Middelburg 'Rai ders of the lost ark' 19 uur. 'Ran' 21.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. ZATERDAG 12 JUI.I *lhambra I Vlissingen 'Stallone cobra' 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Police academy-3' 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Stallone cobra' 19 en 21.30 uur. *Meccano Middelburg 'Raiders of the lost ark' 19uur,'Ran' 21.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Af- rica' 20.30 uur. ZONDAG IJ JULI *Alhambra I Vlissingen 'De Troe telbeertjes' 14 uur. 'Stallone co bra' 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Police Academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'De Troetelbeertjes' 14 uur. 'Stallone Cobra' 19 en 21.30 uur. *Meccano Middelbug 'Raiders of the lost ark' 19 uur. 'Ran' 21.30 uur. MAANDAG 14 JULI *Alhambra I Vlissingen 'De Troe telbeertjes' 14 uur. 'Stallone co bra' 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Police academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Stallone cobra' 20 uur. *Meccano Middelburg 'Ran' 20.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. DINSDAG 15 JULI *Alhambra I Vlissingen 'de Troe telbeertjes' 14 uur 'Stallone co bra' 19 en 21.30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Police Academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Stallone cobra' 20 uur. *Meccano Middelburg 'Ran' 20.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. WOENSDAG 16 JULI *Alhambra I Vlissingen 'De Troe telbeertjes' 14 uur. 'Stallone co bra' 19 en 21,30 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Police Academy-3' 14, 19 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'De troetelbeertjes' 14 uur.'Stallone cobra' 20 uur.*Meceano Middelburg 'Ran' 20.30 uur. *Electro Middelburg 'Out of Africa' 20.30 uur. Verheugd kondigt de Stichting Filmtheaters Middelburg het meesterwerk Ran aan van Akira Kurosawa. Donderdag beleeft deze film zijn Zeeuwse premiere in Meccano. Ran is waarschijnlijk de laatste film van deze Japanse groot meester. De film kostte hem enorm veel energie - tien jaar voorbereiding - en vergde een budget van om en nabij de 12 mil joen dollars. Duizende figuranten en duizende originele costuums waren nodig om Kurosawa tevre den te stellen. Ran is gebaseerd op Kurosawa's bewerking van Slia- kespeares King Lear. Hij ver mengde het met een Japanse le gende over de heer Mori. Het Mori-verhaal staat voor 'een dracht is macht'. Het wordt ge symboliseerd door de onmoge lijkheid om drie pijlen tegelijker tijd te breken. De krijgsheer Hidetora Ichimonji besluit de uitoefening van zijn heerschappij over te dragen aan zijn twee oucfste zonen. De derde, die de spot drijft met het goede vertrouwen van zijn vader, wordt uit de familie gestoten. Er ont wikkelt zich vervolgens een ge compliceerd familiedrama, dat wordt uitgevochten met grote le gers en waaraan uiteindelijk de hele lchimonji-clan tenonder gaat. Op de achtergrond speelt een in trigerende vrouw een rol, de Scène uit Ran. vrouw van de oudste zoon. Ze probeert haar gedwongen huwe lijk te wreken. Kurosawa laat met gestileerde beelden het geweld razen, maar de geluidsband laat niets anders horen dan door Mahler geïnspi reerde muziek van Toru Ta- kemitsu. Gemeentehuis (Dorpsstraat 3) Meliskerke. Mevr. P.W.J. Texer- van Ree, beschilderde en verwerk te schelpen. Ma. t/m vr. van 9.00 tot 16.30 uur. Galerie "De Klos", (Vlasmarkt 20) Middelburg. Ph. Bakx, teke ningen en schilderijen. Dagelijks van 16 tot 01.00 middernacht. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) Middelburg. Bea de Visser, acryl- schilderijen. Di. t/m za. middag van 13 tot 17 uur en do. avond van 19 tot 21 uur. Centrum Nieuwe Muziek, (Klove niersdoelen) Middelburg. Jacques Charlier, recente werken, in ka- der van Festival Nieuwe Muziek. Rabobank (Lange Geere 3) Mid delburg. Leen Quist. keramiek en Piet Rijken, schilderijen. Tijdens openingsuren. De Vleeshal, Middelburg. Ri chard Hefti, 'Libretto '86'. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur. Zo. van 13 tot 17 uur. Galerie 'De Wijnstock'. (Bella- mystraat 32) Middelburg. Tie Hof, landschappen en portretten. Tessa Braat, keramiek. Do. en vr. van 14 tot 17 uur, za. van 11 tot 12.30 en 14 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7) Middelburg 'Een zekel om geit-eten te snieeqdocumen ten over de landbouw in Zeeland, door het Zeeuws Documentatie centrum. Di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Achter de Houttuinen 30) Mid delburg, Rick Koren, objecten. Di. t/m za. van 14 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3) Mid delburg. Bob Pingen, schilderij- en. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6) Oostkapelle. De Natuur in Zeeland en fossiele schelpen in Zeeland. Tevens Ma ria Burgs, tekeningen, aquarellen en schilderijen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Grote Kerk (Oudestr. 26) Veere. Zomertentoonstelling, met o.m. "Veere-Zeeland", restauratie werkzaamheden, boerenwagens, boomkorvisserij. Tevens "Wal cheren veertig jaar droog". Ma. t/m za. van 10 tot 17 uur, zo. van 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27) Vee re. Herman van Zeggeren, schil derijen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Ahrend BV (Rooseveltlaan 737) Vlissingen. Quido Eckhardt, kleuretsen. Kantoortijden. Gallery De Blaeue Acolye (Bella mypark 22) Vlisingen. Oude Gra fiek en I9e-eeuwse etsen van di verse kunstenaars tevens antiqua rische landkaarten en topografi sche prenten. Ma. t/m za. van 13.30 tot 17 uur. Zo. van 14 tot 17 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA) Vlissingen. In het ka der van Grafiek Gala 86 werken van Willy Be/infante en Ar ja van de Berg. T/m ma. Vanaf di. Mart Kempers en Erna van Mondfrans. Dagelijks van 10 tot 22 uur. Iguana (Bellamypark 35) Vlissin gen. Levende reptielen, amfibiën en insekten. Zo., ma., do. 14 tot 17.30 uur. Di., wo., vr., za., van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Di t/m za. van 13.30 tot 17.30 uur. Stadhuis (Stadhuisplein 2) Vlis singen. A. Hussain Nabil fotogra- fie. Ma. t/m vr. 9 tot 17 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark 19) Vlissingen. 'Een panorama van Vlissingen anno 1618'. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. Strandhotel (Boulevard Evertsen 4) Vlissingen. Jan Hoogendoorn, aquarellen. 'Langs- en op het water'. Voormalige Smederi (Kop Walstraat) Vlissingen. Met zicht op zee, foto's. Ma. t/m za. van 11 tot_21 uur, zo. van 14 tot 21 uur. In het restaurant Inter Scaldis in Kruiningen tonen drie beeldende kunstenaars de komende tijd hun werk. Het zijn Marie Paule Haar uit Brussel, Lidy Hoewaer uit Hasselt en Jan van de Kerckhove uit Kortrijk. Bij de expositie is een catalogus van de geëxposeer de werken te verkrijgen. Wie vorige week Ton Koopman als organist heeft gehoord in de Lutherse Kerk in Middelburg, kan deze week gaan luisteren naar een leerling van deze virtuoos. Op vrijdag 11 juli treedt namelijk Da vid Collyer op in de kerk aan de Singelstraat. Op het Dyuschotor- gel speelt hij werken van zestiende en zeventiende eeuwse compo nisten, onder wie Gibbons, Swee- linck, Kuhnau en Couperin. Het concert begint om 20.15 uur. David Collyer werd geboren in Australië. ETij voltooide zijn stu die in Nederland, bij Ton Koop man, en werkt momenteel als hoofddocent orgel aan het con servatorium in Rotterdam. In Zuid-Italië (Sicilië) geeft hij even eens orgel en clavecimbel lessen.

Krantenbank Zeeland

de Vlissinger | 1986 | | pagina 7