Slagerij Sturm in Middelburg 25 jaar lang eigen veestapel 'n bin FOXY FASHION IN MIDDELBURG Wilbrink in nieuw hart van Vlissingen Winnaars ballonswedstrijd NS-Nemidso kregen prijzen bosch^iS SSTf85' picknickset SsSfc, 3 strimmer tuinbank flymo luchtkussen maaier n grasmaaier ventilator rit Q? het ahmhart 199- 149- 115 Ik ben niets meer of minder dan de meisjes die hier werken Koper Galjoen heet nu Bloesbak Vlissingen Middelburg Goes DE FAAM - DE VLISSINGER INITIATIEF 'T GOUDDOPPERTJE Animator Verbeek helpt consument over de drempel met opdracht Toos van Bussel, directrice Figurella: ©*4^ f O?! rolhordeur barbecue 25cm.breed van 374? grasmaaier Gildeweg 8 tel. 01J84-14330 Grenadierweg 19 tel. 01180-35844 gesloten op maandagmorgen koopavond op donderdag Zaagmolenstraat .1 tel. 01100-30035 gesloten op maandagmorgen koopavond op donderdag Dwangmatig Onderzoek Woensdag 2 juli 1986 In diepste wezen is er bij slagerij Sturm aan de Veerseweg in Mid delburg weinig veranderd. Vroe ger kwamen de koeien bij de 'Vleeschhouwer' door de achter deur naar binnen en verlieten het pand als biefstuk. De klant kon zien wat hij kocht. Inmiddels bestaat Sturm 25 jaar en nog steeds huldigt hij het standpunt dat kwaliteit niet alleen voorop staat, maar óók constant moet zijn. "De enige manier om dat te bereiken is zelf inkopen en zelf slachten", vindt Adri Sturm. Om dat te kunnen bewerkstelligen heeft Sturm in Meliskerke een eigen veestapel, waarmee hij, zo als hij zegt "een jaar vooruit kan". In die 25 jaar is er natuurlijk wel het een en ander aan de winkel veranderd. Drie verbouwingen, waarvan de laatste resulteerde in een totaal vernieuwde voorgevel met een ingang die zelfs voor rolstoelgebruikers toegankelijk is. Daarnaast vindt Sturm dat niet alleen zijn producten kwaliteit moeten hebben, maar ook zijn personeel. Daarom wordt ook ieder personeelslid naar de Sla- S/agerij Sturm in de jaren dertig gersvakschool gestuurd. Verder doet Sturm alles in eigen beheer. Slachten, roken en zouten. Anno 1986 is er bij Sturm - behalve de buitenkant- niets ver anderd.De koeien komen nog steeds via de achterdeur. De Belgische animator Marcel Verbeek treedt op vrijdag 4 juli op voor 't Gouddoppertje in Vlissingen. Deze bekende Belg za', op een originele wijze de voorbijgangers vragen een opdracht uit te voeren. Daarna zal hem een kleine attentie worden aan geboden. 't Gouddoppertje argumenteert dat ze deze bekende animator uitnodigde omdat veel mensen drempelvrees hebben om een ju welier binnen te stappen. Met Verbeek moet het volgens de ju welier lukken de mensen van deze drempelvrees af te helpen. "Ten allen tijde moet de consument bij ons binnen kunnen ko men", luidt het standpunt van 't Gouddoppertje. De Belg staat er vrijdag de gehele dag. Hedendaagse actuele mode bij Foxy Fashion. De Lange Delft is een modezaak rijker. Op nummer 52 opende Foxy Fashion donderdag 26 juni haar nieuwste filiaal. Een wit in terieur omlijst de collecties, die de modegevoelige vrouw van pak weg 20 tot 35 jaar moet aanstaan. "De stijlen die Foxy Fashion brengt zijn doordacht en beant woorden volkomen aan de eisen van de hedendaagse vrouw die ac tief aan het leven deelneemt. Ze vind» hii Fnxv haar 'werk'-stiil waarin ze sportief en verzorgd haar dagelijkse werkzaamheden aan kan", werft de nieuwe zaak. Winkelen bij Foxy is vooral rustig rondsnuffelen ideeën opdoen. De collecties zijn zo afgestemd dat talloze combinaties mogelijk zijn. Elke dag is er iets nieuws. Dat past namelijk in de bedrijfsfiloso fie: het modenieuws op de voet te volgen en het direct in de collectie onder te brengen. Het 'nieuwe hart' van Vlissingen klopt weer. In het voormalige pand van Renaissance aan de Lange Zelke in Vlissingen is sinds kort firma Wilbrink gevestigd. Wilbrink zat voorheen ruim 27 jaar in een pand aan de Walstraat. Met de verhuizing naar het pand onder de nieuwe bibliotheek heeft Wilbrink niet alleen een uitbreiding van de verkoop ruimte tot 90 vierkante meter, maar ligt zij tevens in het brandpunt van het Vlissingse centrum. Het assortiment van Wilbrink bestaat voornamelijk uit naaimachines van de betere merken en garnituur, zoals knopen, ritsen en gespen; Daarnaast voert Wilbrink een ruim assortiment kleinvak artikelen, waaronder wol en handwerkartikelen. In het nieuwe pand biedt Wil brink voorts nog een keur aan breimachines en alles wat nodig is voor de zelfmaakmode. Haast vanzelfsprekend beschikt Wilbrink over een eigen reparatie inrichting. Overigens is Wilbrink de eerste die deze nieuwbouw intrekt. De jeugdige Wicher van der Wielen kan zijn ouders mee op reis nemen. Hij won de hoofdprijs in de bal lonswedstrijd die de Souburgse winkeliersvereni ging Nemidso en de Nederlandse Spoorwegen enige tijd geleden hielden ter gelegenheid van de opening van het NS-station in Oost-Souburg. Zijn ballon kwam 360 kilometer ver - in het Franse Villeneuve l'Archèveque - en daarmee verdiende hij een ge zinstoerkaart eerste klas met een waarde van twee honderd gulden. Burgemeester Van der Doef, die eveneens een ballon met zijn naamkaartje had op gelaten, werd met 275 kilometer tweede, maar de eerste burger van Vlissingen viel buiten de prijzen omdat het evenement voor de jeugd was bedoeld. Nu pakte Krijn Ovaa met 166 km de tweede prijs: een Nemidsobon ter waarde van vijftig gulden en een bouwplaat. Marcel Suurmond werd met twee kilometer minder derde, Marcia Smeding kreeg de vierde plaats en Ilona Sips eindigde op de vijfde plaats. Ook Jasper Thielen, Annemarie Huson, Pancho de Boer, Anne-Marie Mieghem en Edwards Dierckx waren uitgenodigd voor de prijsuitreiking die vrijdagmiddag in de bovenzaal van de biblio theek in Souburg plaatsvond. NS regionaal marketting functionaris Frans van Buuren reikte de prijzen uit samen met Nemidso- bestuurder Dick Schinkel.. Er waren in totaal vijf entwintig prijswinnaartjes, maar de tien besten wa ren uitgenodigd om hun prijs persoonlijk in ont vangst te nemen. Foto: NS-functionaris Van Buuren tussen het win nende tiental. Vanaf zaterdag 5 juli gaat het hart van het Middelburgse uit gaanscentrum aan het Damplein een slagje harder kloppen door de uitbreiding met een 'rythm and blueskroeg' of simpeler: de 'Bloesbak'. De nieuwe eigenaar van het voormalige 'Koperen Gal joen', Dave Hernaus, is erg en thousiast en wil dan ook van alles organiseren en proberen het uit gaansleven in Middelburg aan trekkelijker, bruisender en vooral afwisselender te maken. Hij heeft nogal wat op zijn programma staan. Woensdags: boogie en/of jazzses- sion. Donderdag: bluessession. Vrijdag: scholierenmiddag met aangepaste prijzen en 's avonds om de drie a vier weken een optre den van een band. De rest van de week heeft de 'Bloesbak' alle ge legenheid tot het spelen van een partijtje schaak, dart, kaarten, backgammon, dobbelen en ande re spelen. Voor de liefhebbers staat er een poolbiljart. De spijs kaart van 'De Bloesbak' vermeldt alleen ludieke happen voor de prijs van hooguit een tientje, zo als Chili con carne, spaghetti, ma caroni en in de winter huts- en stamppot. Daarnaast verkoopt de kersverse eigenaar diverse belegde broodjes, tosti's en zelfgemaakte saté. - D^uP^ïSO. Vi m massief houten tafel met 2 banken geheel uitneembaar en opbergbaar afmeöng: 120 x 120 cm. Vlakachu^^ machi^ei^eungen 20.000 pm- I <"*Vv black decker, type D 609 vermogen: 200 watt snijbreedte: 23 cm 11 000 lp m. van vuren latten met een stevig metalen, zwart gelakt onderstel "lengte: 150 cm zithoogte: 45 cm hu Voor verticale bevestiging aan de deur post De deur is voorgemon- teerd en u hebl 2 jaar garantie op de deur Geanodiseerde, aluminium uitvoering. Afmeting: - 205x105 cm Luxe uitvoering, met wielen dus mak kelijk verplaatsbaar. Bol met rooster en deksel. Doorsnede 47 cm. maaibreedte: 30 cm met kunststof wielen en brede rubberbanden instelbare smjhoogte van 10 lot 35 mm |OQ^. 1 jaar garantie -WTOr De populairste luchtkus- •enmnaler ter wereld Licht en handig maar krachtig genoeg voor de meeste gazons Voor de kleine tot middelgrote ga- ,Uona. .xai A~| van voor merk huaqvarna verstelbare rollerhoogte rolbreedte: 33cm,. van .185, Met klem te bevestigen aan tafelblad of i plank. Met twoe I snelheden. In alle standen te plaatsen d.m.v. kogelscharnier. Ju. xXv'&'l gesloten op maandagmorgen koopavond op vrijdag Aanbiedingen zijn geldig t/m 10 juli In de lange reeks van methodes om af te vallen heeft Middelburg sinds kort kennis kunnen maken met nog een methode. TFM, wat staat voor Thermo Fysische Me thode. "Het systeem is voorna melijk een combinatie van een ac tief en een passief gedeelte, aan gevuld met voedingsadviezen", legt Toos van Bussel uit. Toos is eigenaresse/directri ce/medewerkster van "Figurella" in Middelburg. "Noem mij maar liever geen directrice", stelt Toos. "Ik werk gewoon mee en wat dat betreft ben ik niets meer of min der dan de meisjes die hier werken". Jarenlang was zij hoofd van een revalidatieinrichting voor licha melijk gehandicapte kinderen. "Je kunt een hoop voor die kin deren doen maar vaak zie je geen resultaat. Zoiets werkt fnuikend". Toos besloot dan ook maar om 'iets anders te doen' en belandde bij een TFM-instituut. Volgde een opleiding en begon in Tilburg. "Het liep daar prima, trouwens het loopt nog prima en onder mijn klanten bevonden zich nogal wat Zeeuwse dames. Collega instituten hadden om de een of andere reden geen trek om in Zee land iets te beginnen en dus heb ik het maar gedaan". Het systeem wil ze wel uitleggen. "Het probleem dat de meeste mensen hebben als ze willen af vallen, is dat het zo vaak dwang matig is. Kijken op een kaartje hoeveel caloriën er nog bij mo gen. Elke dag echt bezig zijn me je gewicht en dat soort dingen. Daar komt nog bij dat er legio mogelijkheden zijn om af te val len en niet alles is natuurlijk even goed. Deze methode TFM bestaat nu zo'n dikke twintig jaar en is met name in Duitsland en Zwit serland de gewoonste zaak van de wereld". Het actieve gedeelte bestaat uit doelgerichte bewegingen vanuit diverse posities en met wisselende belasting van het lichaam bij ver schillende omgevingstemperatu ren. Het passieve gedeelte houdt in, dat het lichaam in een speciale cabine wordt blootgesteld aan ozon-zuurstof. Daarbij komen dan nog de voedingsadviezen die gericht zijn op reductie van het gewicht of een goede voedingsge woonte. "Dat is eigenlijk de hele opzet. Je moet onbewust bewust bezig zijn. Het moet een soort levensstijl worden". Cliënten die een pondje of zo er af willen laten vallen krij gen vooraf een onderzoek. Daar bij worden onder andere motiva tie, het voedingspatroon en even tuele psychische spanningen besproken. "Het beste zijn eigenlijk de men sen die nogal sceptisch tegenover deze methode staan. Die vragen je echt de oren van het hoofd en wil len van alles weten waarom. Die zijn dan ook echt gemotiveerd be zig. Maar dat is het juist, deze methode is niet alléén om gewicht kwijt te raken. Het gaat hier om de totale fysieke presentatie van de mens te verbeteren door een combinatie van een aanvaardbaar gewicht, harmonische verhoudin gen, een goede manier van bewe gen, een goede conditie en na tuurlijk een goede voeding". Toos staat achter haar werk en kent de 'problemen' van afvallen uit eigen ervaring. "Als iedereen zich die levensstijl aanmeet, levert dat in zijn alge meenheid goede resultaten op" stelt Toos. "En, we geven trou wens ook nog garantie". en zolang da voorraad strekt. Toos van Bussel in de 'Ozon-tank

de Vlissinger | 1986 | | pagina 15