Middelburg een week lang ondersteboven-achterstevoren FEESTRONDOPENING BUURTHUIS SCHELDEBUURT .3 r DOE-HET-ZELF! Fokveedag. Ontmoeting tussen stad en land EINDELOZE LIJN VAN ALFINETTE AANBOUW ZEELAND HELPT NEPAL DE JAGER TOLHOEK DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 2 juli 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Twirlteam Festival Darts Rommelmarkt PZZ-loop Paraplu Wandeling VEERTIEN CONTAINERS HOUT 500 KILO SPIJKERS Dikbillen Zwoegerziekte GIRO 7475 MIDDELBURG Domburg Thoolse fietsdag Bingo Drive-in show Toertocht Trekker-trek Volleybal Middelburg-Zuid Rommelmarkt Koffieconcert Luchtvaartmuseum Zomeravondstilte Experimentele dienst PERGOLA'S OM ZELF TE BOUWEN Na ruim tien jaar ervaring als ma jorettes en twirlsters hebben Lian- ne Mannaart en Diana Geers in Oost-Souburg het 'Twirlteam- Zeeland' opgericht. Beide meisjes hebben de nodige diploma's en zijn 17 jaar. Inmiddels bestaat het team uit een jeugd- en junioren team en het is de bedoeling dat er eind van deze maand een senio renteam van start gaat. In okto ber hoopt het team mee te kunnen doen aan wedstrijden. Ponyrijden, barbeque, de monstraties, een huifkartocht door Serooskerke, het kan alle maal tijdens het festival dat op vrijdag 4 een zaterdag 5 juli wordt gehouden op het sportpark 'Noordhout' in Serooskerke. Ver der is er op die dagen nog een gei tenkeuring, een bazar, allerlei ac tiviteiten en attracties en op zater dag een parachutistenlanding om 14 uur. De organisatie van dit festival is in handen van de voet balvereniging Serooskerke. Ope ningstijden: vrijdag van 19 tot 23 uur en zaterdag van 10 tot In samenwerking met de Zeeuwse Dart Federatie houdt buurthuis 'De Zwaan' in Oost-Souburg op zaterdag 5 juli een darttoernooi. Het toernooi begint om 14 uur en is 'open'. Dat betekent dat ieder een die een pijltje kan gooien mee kan doen. De inschrijving is van af 13 uur. Mensen die hun rommel kwijt willen of rommel willen kopen kunnen zaterdag 19 juli terecht op het parkeerterrein naast 'De Zwaan' in Oost-Souburg. De Goese atletiekvereniging AV'56 houdt in samenwerking met het psychiatrisch ziekenhuis Zeeland op woensdag 9 juli een PZZ-loop. De afstanden zijn 1 tot en met 6 kilometer. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur aan de balie van het PZZ aan de 's- Gravenpolderseweg in Goes. De start is om 19.30 uur. Voor de komende periode heeft buurthuis 'De Paraplu' in vlissin- gen weer een aantal vakantie activiteiten op het programma staan. Het begint met een Hin- doestaanse culturele jongerena vond op vrijdag 4 juli (20 uur). Maandag 7 juli is er van 14 tot 17 uur een sjoel- en damtoernooi en woensdag 9 juli vindt er een tafel tennis en tafeltennisvoetbaltoer- nooi plaats. Dit toernooi begint om 14 uur. Inlichtingen: 01184-65453. Zin in een fijne duin- en strand wandeling? Dat kan op zaterdag 5 juli wanneer de wandelsportvere niging 'De vrolijke tippelaars' uit Vlissingen een tocht houdt die door duinen, over het strand en door het bos gaat. De afstanden bedragen 5, 10, 15 en 20 kilometer. Het startbureau is gevestigd in 'De Kanovijver' bij het Nollebos in Vlissingen en van af 10 uur kan er met de tocht wor den begonnen. Eert kijkje in speels tad II. Koole tijdens de fok veedag in Tholen in het kader van de Thoolse Walcherse kinderen kunnen in de week van maandag 14 tot en met vrijdag 18 juli weer naar hartelust bouwen en timmeren aan 'hun' speelstad, die deze keer de naam 'omgekeerde wereld' meekrijgt. De naam zegt het al: alles is om gekeerd. Huizen heten geen hui zen maar 'neziuh' en vanzelfspre kend staan die op hun kop. Een partijtje voetballen heet die week 'nellabtoev'. De plaats waar deze stad verrijst is op het Meiveld in Middelburg- Zuid en het Trefpunt bij de Nas- saulaan, eveneens in Middelburg. Om de complete achterstevoren Het buurthuis van het club- en buurthuiswerk in Vlissingen is bijna klaar. Een groep vrijwilli gers heeft in enkele maanden tijd het vroegere vormingscentrum voor jong- en volwassenen omge bouwd tot een sfeervol buurthuis waarin alle onderdelen van het clubwerk gehouden kunnen wor den. Vrijdag 11 juli staat de offi ciële opening op het programma. Hiervoor zijn burgemeester Jaap Van der Doef en wethouder Daan Bruijnooge uitgenodigd. Maar voor het zover is wil de werkgroep de bewoners eerst ken nis laten maken met het nieuwe onderkomen. Er is een uitgebreid feestprogramma opgesteld dat maandag 7 juli begint en door loopt tot de zaterdag na de ope ning. In die tussentijd komen alle groepen en wijkbewoners in de gelegenheid het buurthuis 'uit te proberen'. Het programma van de openings week is: maandag 7 juli: De kinderen van vier tot en met twaalf jaar komen eerst aan de beurt. Zij kunnen om vier uur 's en ondersteboven-stad te bouwen zijn er (voorlopig) veertien con tainers met hout, 500 kilo spijkers en het nodige materiaal beschik baar. Behalve het bouwen en 'aankleden' van de stad staan er de nodige activiteiten op het pro gramma, zoals een excursie naar de Middelburgse brandweer, een toneelstuk, spelletjes, stokbrood bakken een sportdag en een kampvuur. De vakantieweek is voornamelijk bedoeld voor kinderen in de leef tijd van vier tot twaalf jaar. Uniek voor deze week is dat er voor het eerst ook geestelijk ge handicapte kinderen aan dit eve nement meedoen. Voor sommige middags een uur lang kennisma ken met het nieuwe buurthuis. Zij mogen ook versieringen aanbren gen. Verder worden de kleurpla ten die de kinderen via de school hebben verkregen, in het gebouw opgehangen. De oudere jeugd van twaalf tot en met vijftien jaar be ginnen rond half acht aan een 'dropping'. Ze worden met auto's weggebracht, dan ergens neerge zet en met allerlei opdrachten ko men ze weer bij het buurthuis uit. Voor de buurtbewoners is er van af acht uur 's avonds een bingo. dinsdag 8 juli: 's morgens vanaf halftien is het feest voor de ouderen uit de wijk. Om 16.00 uur is er een kinderbin go en vanaf 19.30 uur film voor 12-15 jarigen. woensdag 9 juli: 14.00 uur muzikaal kindertheater 'kassiesjie' (4-12 jaar), en activi teiten voor 12-15 jarigen op het Van Nispenplein (zeskamp). Van af 20.00 uur interculturele avond voor alle wijkbewoners. onderdelen is er voor deze kinde ren een aangepast programma. De vakantieweek is een initiatief van 'De Hayman', 'Het Tref punt' en het 'Gespecialiseerd Jeugd- en Volwassenenwerk'. Om alles op rolletjes te laten lopen werken drie beroepskrachten en ruim zeventig vrijwilligers aan dit project mee. De openingstijden van 'de omge keerde wereld' zijn van 10 tot 15 uur en voor de kinderen uit St. Laurens, Nieuwdorp en Nieuw en St. Joosland zullen er speciale bussen rijden. Inlichtingen over deze week, of voor opgave als vrijwilliger: 01180-29004/26359. donderdag 10 juli: 10.00 uur spelenmorgen voor ouderen; 16.00 uur speurtocht door de wijk voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar; 20.00 uur reünie voor oud- medewerk(st)ers van het buurthuis. vrijdag 11 juli: 17.45 uur verzamelen voor een optocht van muziekkorpsen en kinderen die verkleed willen meelopen. 18.00 uur: vertrek optocht door alle straten van de wijk. 19.00 uur: officiële opening van het buurthuis Scheldebuurt met aansluitend een 'open huis' voor de buurtbewoners. zaterdag 12 juli: Vanaf tien uur 's morgens is een pierement bij het buurthuis om de boel op te vrolijken, vanaf half elf is er een fancy-fair met vele at tracties. 's Avonds om acht uur begint een feestavond voor volwassenen met onder meer een barbecue en dansmuziek. Deze feestavond besluit de reeks activiteiten van de openingsweek. Blondine van Poppendamme, Floortje 2 en Bontje 27 staan er op donderdag 3 juli keurig getoi- letteerd bij om deel te nemen aan de 30e Fokveedag voor Walche ren. Naast hen staan nog enkele tientallen melk- of slachtkoeien met -soms- dezelfde klinkende na men. Ook zijn er dikbillen aanwe zig en worden schapen gekeurd. Deze fokveedag vindt plaats op het terrein van de familie Meijers aan de Rijkebuurtweg in Seroos kerke en begint om negen uur 's morgens. De veehouders zijn al om acht uur present om hun op- gedoste beesten klaar te zetten voor het strenge oog van de jury. Rond half vijf is het feest af gelopen. De zin van een dergelijk treffen is volgens B. Koole, secretaris van de organisatie en functionaris van de Gezondheidsdienst voor Die ren in Midden- en West- Nederland, enerzijds om op de hoogte te blijven van de ontwik keling van het vee, anderzijds kan zo'n dag gezien worden als een ontmoeting tussen stad en land. "Er gaat een instructieve werking van uit", benadrukt Koole. "Ver der kun je zien welke richting het uit gaat met het vee. We zien dan dat Walcheren toonaangevend is voor heel Zeeland als het gaat om melkvee. Een exponente daarvan is de 16 jaar oude Aagje 34, die al meer dan 100.000 liter melk pro duceerde. En", Koole knipoogt, "Aagje ziet er nog zeer charmant uit. Ook zij doet nog mee aan de wedstrijd". Verder denkt Koole dat het spor tieve element, de onderlinge strijd wie de beste koe(ien) heeft ook een belangrijke rol speelt en een bijdrage levert aan het slagen van fokveedagen. Koole - tot voor kort raadslid in Vlissingen (CDA) -praat voor zichtig over het vee. Er is volgens hem veel publiciteit die mank gaat aan enige kennis van zaken. Vooral als we over de dikbillen praten weegt hij zijn woorden voorzichtig. Dikbillen zijn koeien voor de vleesproduktie. Enkele jaren geleden werden runderen van dit soort ontdekt die zo wer den gefokt dat ze niet meer op hun benen konden staan. De ac tiegroep 'Lekker Dier" bracht en kele maanden geleden deze fok- Dagen methode onder de aandacht door in Den Bosch in de Veilinghallen krachtig te demonstreren. De functionaris Gezondheids dienst voor Dieren, Koole, ver oordeelt die laatste actie en noemt de kritiek achterhaald. "De beesten worden nu beter gefokt. Ik geef toe dat het ooit de ver keerde kant is uitgegaan. Maar door gebruik van goed stierenma teriaal is het mogelijk om de fok- richting beter te bepalen. Ook is er een nauwkeurige registratie. En dat die dikbillen er keurig uitzien, zal blijken op de Fokveedag in Se rooskerke. Ik denk dat iedereen het met mij eens zal zijn dat de ontwikkeling uiterst positief is. En ik vind ook dat de burgers die nen te weten dat de veehouder op een verantwoorde wijze bezig is. De actiegroep Lekker Dier komt met een film die tien jaar oud is en achterhaald is". Behalve koeien nemen ook scha pen deel aan de wedstrijd. Niet al le schapen evenwel kunnen ver schijnen, want er hangt een virus in de lucht, dat de zogenaamde zwoegerziekte veroorzaakt. De schapen worden daardoor korta demig. De club van Zeeuwse melkschapen laat het om die re den afweten, bang als men is voor besmetting. Zoals gezegd begint de fokveedag om negen uur. De eerste burger van Veere G.W. Montfrans- Hartman opent de dag om half tien. De keuring van vleesvee en rundvee bgint om negen uur en de keuring van de schapen om half tien. Met die keuringen is de jury de hele morgen bezig. Het namiddagprogramma begint om half één met de keuring van koeien en haar afstammelingen. Een kwartier later is er de keuring van fokgroepen van zes stuks melkvee. Datzelfde gebeurt met vijf en drie stuks om respectieve lijk tien over één en twintig voor twee. Om twee uur worden af- stammelingengroepen getoond van een kunstmatige insiminatie- stier en om half drie is er een de monstratie vleesvee met toelich ting. Na drie uur geven de kampi oenen een demonstratie. Dat duurt lot ongeveer half vijf. Ove rigens zijn er op het terrein van de familie Meijers ook kramen op gesteld waar instellingen die ver want zijn aan de boerenbedrijven informatie verschaffen. Bouwen aan het nieuwe club- en buurthuis. Op vrijdag 4 juli a.s. om 20.00 uur wordt in de Grote Kerk te Veere een benefietconcert gege ven door het Kuiperspoortorkest, het Koperensemble Paul van Bel- zen en het Zeeuws Jeugdorkest. I)e entreegelden komen ten goede aan de actie "Zeeland helpt Ne pal". De organisatie is in handen van de Stichting Delta Cultureel. Iedere maandag brengen de leerlingen van de Basisschool in Zonnemaire geld mee voor de zendingspot. Uit deze pot is 50,— overgemaakt voor de kin deren in West-Nepal. De leerlingen van de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg hielden tijdens de Grote Avond een loterij voor Nepal. De op brengst bedroeg 575, De sponsoractie gekoppeld aan het Scouting Zeeland Spoor heeft lot nu toe 148,40 opgeleverd. Zeven deelnemers stortten de bij dragen van hun sponsors per accept-girokaart op giro 7475 van de actie "Zeeland helpt Nepal". Vele scholen door geheel Zee land organiseren voor het einde van het schooljaar nog leuke acti viteiten als rommelmarkten, fan cy fairs, sponsorfietslochten, heitjes voor karweitie« enz. voor de bouw van schooltjes voor de kinderen in Nepal. Goes, Houtkade 7 Geopend maandag-vrijdag 8.00-17.00 uur zaterdag 10.00-12.00 uur Middelburg, Lange Noordstraat 67 Geopend maandag-vrijdag 8.00 -17.00 uur De gemeenteraad van Domburg buigt zich dinsdag 8 juli over de volgende agendapunten: een overgangsregeling vernieuwing onderwijs-leerpakket, de aan schaf van diverse zaken voor de protestants-christelijke basis school, subsidie voor het oude renwerk en een beroepschrift van de sportvereniging DOK inzake de subsidie 1986. Verder zal het college van b. en w. de raad voor stellen de tweede fase van de aan leg van de Pomonastraat te reali seren door een krediet van 66.000 gulden beschikbaar te stellen. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Ook dit jaar tekent de^treek VVV 'Eiland Tholen' weer voor de 'Open Thoolse Fietsdag', die op zaterdag 5 juli staat te gebeuren. De routes van 38, 44 en 80 kilo meter leiden over fraaie polder wegen en kronkelige dijken en ge ven een typisch beeld van het Thoolse landschap. In alle Thool se plaatsen kan men inschrijven en starten tussen 10 en 14 uur. Af melden is mogelijk tot 17 uur. In lichtingen: VVV in St. Maartens dijk, tel. 01666-3771. Als afsluiting van het seizoen houdt buurthuis Marnix/Alde- gonde in Vlissingen een bingo avond op donderdag 3 juli. De bingo begint om 20 uur en vanaf 19.30 uur is de zaal geopend. Voor kinderen vanaf 12 jaar houdt 'de Hayman' een drive-in show in 'Poortershove' in Mid delburg. De show vindt plaats op 3 juli en begint om 20 uur. De toerafdeling van de Zeeuwse Ren- en Toerclub 'Theo Middel kamp' houdt op zondag 6 juli de jaarlijkse Cera-toertochten. De afstanden zijn 30, 70 en 120 kilo meter. Start en finish zijn bij café de Kroon in 's Heerenhoek. De korte route voert de deelnemers langs de mooiste plekjes van Zuid-Beveland. De grotere af standen doen daarnaast ook Wal cheren en Noord-Beveland aan. Inschrijven is van 9 tot 11 uur. Op die dag kan overigens ook nog een sterrit worden verreden. Af melden hiervoor is tussen 9 en 13 uur in café 'de Kroon'. Trekkers uit geheel Nederland ko men zaterdag 5 juli in Kapelle aan de start tijdens de 'Trekker- Trekwedstrijd' die meetelt voor het Nederlands kampioenschap. In de pauze is er een optreden van het show- en pijperkorps 'Jonge Kracht' uit Biezelingc en een op treden van drievoudig Nederlands kampioen stuntvliegen Bert Hui- zinga. Het wedstrijdterrein is ge legen aan de Breiersweg in Kapel le nabij het ANWB-station. De aanvang van de wedstrijd is om 10.30 uur. Vrijdagavond 4 juli wordt er op het grasveld in de Gouwestraat in Oost-Souburg het jaarlijkse straatvolleybaltoernooi gehou den. Aan dit toernooi nemen 175 straatteams deel. Het toernooi be gint om 19 uur en voor de poule winnaars hebben de bakkers van Oost-Souburg een taart ter be schikking gesteld. Inlichtingen: 01184-63597. De jeugdactiviteitengroep van de wijkvereniging 'Zuid' in Middel burg organiseert regelmatig eve nementen voor de jeugdbewoners van de wijk. Te denken valt dan aan koninginnedag, Sint Niko- laasfeest, disco's en al wat dies meer zij. Bij al die activiteiten kan de buurtvereniging best nog wat hulp gebruiken. Wie een handje wil helpen kan bellen: 01184-16916. Zaterdag 5 juli houdt het Middel burgs Muziekkorps op het Dam plein in Middelburg een rommel markt. Tevens zijn er diverse at tracties. De markt begint om 8 uur. Het Middelburgs Muziekkorps geeft op zondag 6 juli een concert op het terras van 'de Abdij' in Middelburg. Bij slechte weersom standigheden wordt het concert verplaatst naar de Wandelkerk'. Het concert duurt van 11.30 tot 12.30 uur. Vlissingen heeft er sinds 1 juli een museum bij. In een voormalige boekhandel aan de Walstraat is per die datum het 'Luchtvaartmu seum Vlissingen' gevestigd. De verzameling luchtvaartattributen bestaat uit vele honderden schaal modellen, badges, medailles, pa rachutes en al wat dies meer zij. Daarnaast beschikt het museum over een uitgebreide bibliotheek met boeken en tijdschriften over de luchtvaart. Op woensdag 9 juli wordt er in de Hervormde kerk van Domburg een zogenaamde 'Zomera vondstilte gehouden, die in het te ken staat van 'zingen'. Het thema van deze avond is 'de kerk als rustplaats'. Het Domburgs kerk koor, het Middelburgs gerefor meerd kerkkoor onder leiding van Johan Slinger en organist Rudi Coppoolse verlenen muzikale me dewerking aan deze avond. Het gesproken woord wordt verzorgd door kand. A. Mol uit Domburg. De avond begint om 20.30 uur. In de Hofpleinkerk in Middel burg wordt op zondag 13 juli een experimentele dienst gehouden. Het thema is 'Tussen hoop en'en voorganger is ds. W. de Bakker. De dienst begint om 16.30 uur. Als u van de zomer lekker buiten zit en u wilt wat beschutting tegen al te felle zon, bouw dan een per gola boven uw terras of patio. De tekening is voor zonneluifels, met een vakverdeling van brede plan ken zoals op de foto te zien is, en voor "gewone" pergola's in ver schillende maten. Voor extra be scherming tegen de zon kunt u te gen de pergola's klimplanten of wijnranken laten groeien en om bij minder mooi weer lekker droog te zitten kunt u het dak be dekken met transparante golf plaat. Door de pergola's te maken van mooie hardhouten balken krijgt u tevens een fraaie uitbrei ding van uw huis. De tekening is met materiaallijsten voor ver schillende afmetingen pergola's en met duidelijke bouwbeschrij- ving. Mallen, schaal 1:1, laten zien hoe de sparren (dwarsbalken) aan de uiteinden in een fraaie vorm kunnen worden gezaagd. De tekening kunt u bestellen door 12,50 over te maken op postre kening nr. 3567600 van Karwei- post, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 575. F/VL./ZVA. Na ontvangst van uw overboe king krijgt u de tekening per om gaande toegestuurd. Alfinette aanbouwkeukens zijn flexibele keukens. In-, uit-, aan- en opbouwmogelijkheden te over In de hoogte, lengte, breedte en diepte. Met het Alfinette keuken programma kunt u voldoen aan de eisen van nu en straks. Méér keuken betekent bij Alfinette geen andere keuken. Alfinette keukens zijn er in vele uitvoeringen en in vele. eveneens flexibele, prijsklas sen. 1 bod. De ontwerpen zijn van Kar- weiposl bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in hermaken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Up iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en iftt te zagen. De uitgebreide ma teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal bcnodjgde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlics tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uil. Wie de duidèlijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender- wijs. bêê Zeil iets maken, voor in huis of voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt" het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan

de Vlissinger | 1986 | | pagina 11