5 t/m 11 juni in Midden Zeeland Boulevard of Broken Dreams in Vlissingen 'The Berlin Affair': verslaving, erotiek en sensualiteit FILM PODIUM EXPOSITIE Lezen Expositie Tie Hof en Tessa Braat De Troetelbeertjes nieuwe MUZIEK DE FAAM - DE VLISSINGER Figuranten nodig Dubbelconcert in 'De Piek' Wedstrijd voor jazzmuzikanten ZANGAVOND Zaterdag 7 Juni ONTMOETINGSKERK 'Witness' Oscarwinnaar nu ook in Goes 1 Bar dancing E CArrOUSEL Kortgene ANJA MONTENY UITNODIGING Woensdag 4 juni 1986 Tweede Kamer in Bellamypark Het Bellamypark in Vlissingen staat in de periode van 27 juni tot en met 6 juli in het teken van de 'Boulevard of Broken Dreams'. Bij dit project zijn twee onderde len gepland die voor het nodige spektakel moeten zorgen. Er is een speciale zomerproduktie, die als werktitel voorlopig de naam draagt 'Finale' en er is de 'Nacht van de Nocturne'. De 'Nacht van de Nocturne' vindt plaats op 5 juli en het is de bedoe ling in en rond de tenten van 'De Boulevard' een aantal pianocon certen te laten uitvoeren door pia nisten uit Zeeland en daarbuiten. Zo mogelijk wordt die activiteit ook nog uitgebreid naar de hore cagelegenheden op en rond het Bellamypark. Vanzelfsprekend kunnen inwo ners van Vlissingen die een piano hebben en bereid zijn deze buiten te plaatsen óók meedoen aan de 'Nacht van de Nocturne'. 'Finale' is een voorstelling die speciaal gemaakt is om in de zo mer te spelen in de grote werktheater-tent. Tijdens de 'Boulevard' zullen er drie voor stellingen worden gegeven. 'Fina le' speelt zich af in de Tweede Ka mer en gaat over de onmogelijke liefde tussen twee mensen van verschillende politieke partijen; een klassiek thema gesitueerd in Haagse kringen. 'Finale' is een musical. De kamerdebatten wor den gedeeltelijk gezongen. Hoe wel de liefde in het stuk een tra gisch einde vindt, draagt de voor stelling over het geheel genomen een vrolijk karakter. Het decor is een aan de tent aan gepaste versie van de bestaande Tweede Kamer. Om die kamer -in tegenstelling soms tot de werkelijkheid- gevuld te krijgen zijn er nogal wat figuranten No dig. Zij hoeven niet meer te doen dan te zitten, al dan niet geïnte resseerd te luisteren of notities te maken; in ieder geval moet het lij ken op de 'echte' Tweede Kamer. Dit geldt voor het eerste en het derde bedrijf. Het vijfde bedrijf speelt zich af tijdens een receptie, waarbij de Kamer dienst doet als garderobe. Dat betekent voor de figuranten, dat zij alleen maar met een glas sherry heen en weer hoeven te lopen of opkomen om een jas af te geven. Wie wil figureren kan contact opne men met Pieter Kramer, 030-716672. De enige voorwaarde is dat de leeftijd varieert tussen de 40 en de 60 jaar. Informatie over de pianoconcerten: 01184-16672. Galerie "De Wynstock" Bel- linkstraat 32, Middelburg, expo seer! van 7 juni t/m 26 juli wer ken van Tie Hof uit Ritthem en Tessa Braat uit Zierikzee. Van Tie Hof zijn er landschappen en portretten in een heel eigen stijl en techniek met een sterk impres sionistisch karakter. Zij volgde haar opleiding in België bij Joost Maréchal en behaalde tweemaal de Van der Perre prijs. Van Tessa Braat zijn er schalen en vazen, die opvallen door de fraaie glazuren die gebruikt worden. De expositie van deze twee Zeeuwse kunstenaressen wordt geopend zaterdag 7 juni om 17.00 uur door J.C. van de Doef, bur gemeester van Vlissingen. Sinds het verschijnen in 1983 heeft de film 'De Troetelbeertjes' een ongekend succes geoogst. In een aantal landen overtrof het be zoekersaantal zelfs de films van Walt Disney. 'De Troetelbeertjes' richt zich in de eerste plaats op de leeftijdsgroep tussen drie en twaalf jaar, maar ook de ouderen kunnen er veel plezier aan bele ven. Om ook de jongste bezoe- kertjes te kunnen laten genieten is de film nagesynchroniseerd in het Nederlands. Dit weekeind draait 'De Troetelbeertjes' in Al- hambra. Voor de Zeeuwse popconcertbe zoeker is de formatie 'Fatal Flo wers' geen onbekende meer. Deze Amsterdamse rock and roll band speelde eerder in 'De Piek' in het voorprogramma 'The Tought' weg. De stevige gitaarrock moet garant staan voor een avondje prima muziek. 'The Landlords' staan in het voorprogramma van dit dubbelconcert en spelen gi taarpop met psychedelische- en country-invloeden. 'The Land lords' zijn voortgekomen uit het psychedelische rebellenclubje 'The Other Side'. Alle jazz-formaties die zich willen meten met andere orkesten kun nen een gooi doen naar de finale van de achtste internationale jazz- wedstrijd voor jongeren-orkesten op 21 september in Jezus-Eik België. De kandidaten dienen voor 15 juli een bandopname of cassette uit hun repertoire toe te zenden aan het secretariaat van de organisa tie. De kandidaten mogen overi gens niet ouder zijn dan 30 jaar. Welke stijl er wordt gespeeld is niet belangrijk. Verdere inlichtin gen: Klaas Overdam, 01184-16672/14928. In 'The Berlin affair' draait het om de verhouding van vier aan el kaar verslaafde mensen. Een ver leidelijke Japanse diplomaten- dochter, die in het Berlijn van 1938 eerst een diplomatenvrouw, dan haar vroegere minnaar en tenslotte de diplomaat zelf in de netten van de liefde verstrikt. De regie van deze film is in handen van de controversiële Italiaanse regiseusse Liliana Cavani. Zij is vooral befaamd om de manier waarop zij door erotiek en sensu aliteit bepaalde verhoudingen uit spint in haar films. The Berlin af fair draait in Middelburg, in Meccano. in 3 7 «4 9 Fatal Flowers. COMPONISTENFESTIVAL Donderdag 19 juni tot en met zaterdag 6 juli. Lezingen, installatie, tentoonstelling, video, compositie-workshop: Master Class Morton Feldman', en meer dan 20 concerten in het Centrum Nieuwe Muziek. Kloveniersdoelen. Middelburg GRATIS programma-blad verkrijgbaar bij: Nieuwe Muziek. Postbus 15. 4330 AA Middelburg. Tel. 01180-23650. van het district West van het Land. Verb. v. Geref. Koren m.m.v. de Geref. Zangkoren "Cantate Deo", Rotterdam "Immanuël", Heemskerk/Beverwijk "U zij de glorie", Goes "Walcheren", Middelburg Kinderkoor "De Karekieten" Middelburg Aanvang half 8 in de Oosterscheldestraat, Middelburg Toegang volwassenen 2.50 kinderen 1.— Scene uit The Berlin Affair 'Witness' (De ooggetuige) handelt over een jonge weduwe met haar zoon en een rechercheur. De jon gen -afkomstig van een religieuze gemeenschap op het Amerikaanse platteland- is in de 'grote stad' ge tuige van een moord. Recher cheur Book neemt moeder en zoon onder zijn hoede om te trachten met hen achter de identi teit van de moordenaar te komen. Als de jongen uiteindelijk de da der aanwijst, beseft de recher cheur, gespeeld door Harrisson Ford, dat hij en zijn bescherme lingen in levensgevaar verkeren. Het trio vertrekt weer naar het platteland waar een duidelijk an dere opvatting heerst dan in de 'moderne wereld'. Vanuit deze bijna wanhopige positie probeert Book het onrecht dat is geschied met*alle middelen te bestrijden. 'Witness' werd op het filmfestival van Cannes 1985 gekozen als ope ningsfilm. DONDERDAG 5 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Abel' 20 uur. Grand Theater Goes 'Absolute begin ners' 20 uur. Meccano Middel burg 'The Berlin affair' 20.30 uur. Electro Middelburg 'Apo- calypse now' 20.30 uur. VRIJDAG 6 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. 'Super Girls (por no) 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen 'Abel' 19, 21.30 en 23.30 uur. Grand Theater Goes 'Absolute beginners. Meccano Middelburg 'The Berlin affair' 20 uur. Freek de Jonge in 'De Illusi onist' 22.30 uur. Electro Mid delburg 'Apocalypse now' 20.30 VRIJDAG 6 JUNI Scène uit De Illusionist, met on der andere Freek de Jonge en Jim van der Woude. ZA TER DA G 7 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Abel' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Absolute beginners' 19 uur. 'Witness' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Walt Disney's Assepoester' 15 uur. 'The Berlin affair' 20 uur. 'Freek de Jonge in 'De illusionist' 22.30 uur. Electro Middelburg 'Apocalypse now' 20.30 uur. ZONDAG 8 JUNI Alhambra I Vlissingen "De Troetelbeertjes" 14 uur. 'Out of Africa' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Out of Africa' 14 uur. 'Abel' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes 'Tarzan en de to- verketel' 14 uur. 'Absolute begin ners' 19 uur. 'Witness' 21.30 uur. Meccano Middelburg 'Walt Disney's Assepoester' 15 uur. 'The Berlin affair' 20.30 uur. MAANDAG 9 JUNI Alhambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Abel' 20 uur. Grand Theater Goes 'Witness' 20 uur. Meccano Middelburg 'The Berlin affair' 20.30 uur. Electro Mid delburg 'From Mao to Mozart: Isaac Stern' 20.30 uur. DINSDA G 1U JUNI Alhambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Abel' 20 uur. Grand Theater Goes 'Witness' 20 uur. Meccano Middelburg 'The Berlin Affair' 20.30 uur. Electro Mid delburg 'From Mao to Mozart: Isaac Stern' 20.30 uur. WOENSDAG II JUNI Alhambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. Alhambra II Vlissingen 'Abel' 20 uur. Grand Theater Goes 'Witness' 20 uur. Meccano Middelburg 'The Berlin affair' 20.30 uur. Electro Mid delburg 'From Mao to Mozart: Isaac Stern' 20.30 uur. Nederlandstalige relipopband 'Courage' uit Dordrecht. Youth for Christ koffiebar H52, Middel- burg, 20.30 uur. Concert van de Koninklijke Luchtmachtkapel onder leiding van kapitein-directeur Lex van Diepen. CVAZ-hal, Wemeldinge, 20 uur. ZATERDAG 7 JUNI Workshop maskers maken en met maskers spelen. Vestzakthea- ter, Vlissingen. 'We have a song to sing'. Bar bershop happening met medewer king van onder andere The Flus hing Boy Barber Friends, kwartet Why Four, Golden Waves en The Priorities. Scheldekwartier Vlis singen, 20 uur. Voorafgaand een workshop voor kwartetten(he- ren), 14 uur. De formatie 'Scarlet O'Hara', buurthuis 'De Paraplu', Vlissin- gen, 22 uur. Zangavond met medewerking van 'Cantate Deo' uit Rotterdam, 'Immanuël' uit Heemskerk, 'U zij de glorie Gods', 'Walcheren' uit Middelburg en het kinderkoor 'De Karekieten' uit Middelburg. Ontmoetingskerk, Middelburg, 19.30 uur. 'Fatal Flowers', Concert. Voor programma: The Landlords. 'De Piek', Vlissingen, 21.30 uur. Dixieland streetparade- formatie, Oost-Souburg, 14 uur. ZONDAG 8 JUNI Workshop maskers maken en met maskers spelen, Vestzak theater, Vlissingen. Koffieconcert Barbershop- zingen. Het Scheldekwartier, Vlissingen, 12 uur. DINSDAG 10 JUNI Orgelconcert door organist en koordirigent Aad van der Hoe ven. Werken van onder andere J.S. Bach, Mendelssohn en Franck. Nieuwe kerk, Middel burg 20 uur. Aad van der Hoeven DINSDAG 10 JUNI Optreden van 'Hot Club De Brugge', Meccano, Middelburg, aanvang 22 uur. In september verschijnt DE KRO NIEK VAN DE MENSHEID. In deze uitgave maakt de lezer een denkbeeldige reis door de tijd. In meer dan duizend pagina's en ruim twee duizend artikelen wordt hij meegevoerd langs de hoogtepunten van de klassieke oudheid: de tochten van.de kruis vaarders naar de Heilige Stad, Marco Polo, de Zwarte Dood, Djingiz Chan, de nederlaag van Filips IV in de Guldensporenslag, de val van Constantinopel in 1453, De Spaanse Inquisitie, Michelangelo en de Sixtijnse Kapel, de Bor gia's, Luther en de Reformatie, de opstand in de Nederlanden te gen Filips II en de verbanning van Baruch Spinoza. De lezer volgt de Franse Revolutie op de voet, Napoleon en zijn vele veldtochten. Maar ook: de ope ning van de eerste openbare spoorlijn met stoomlocomotief, de eerste postzegel, Florence Nightingale, Darwin en zijn evo lutietheorie. De aanleg van het Suezkanaal en zelfs de eerste de monstraties voor de achturige werkdag. Een reis door de wereldgeschiede nis van vèr voor Christus tot het jaar 1900 na Christus waarin de gebeurtenissen van de Lage Lan den volop aandacht krijgen. Kapel van St. Maarten te Hooge- lande. Janny ten Broeke, foto's, grafiek en schilderijen. Dagelijks van 13 tot 19 uur. Balans 17, Middelburg. Elsa Westland, beeldhouwwerk. Wo. t/m vr. 12 tot 17 uur; za. 11 tot 16 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) Middelburg. Bea de Visser, acryl schilderijen en Maria Hees, tas sen, sieraden, koffertjes en strop dassen. Di. t/m za. 13.30 tot 17 uur. Rabobank Middelburg (Lange Geere 3) J. Marinissen, foto's. Tijdens openingsuren. De Vleeshal (Markt) Middelburg. Nico van den Boezem, Plastieken. Di.t/mza. 11-17 uur. Kloveniers doelen: di. t/m zo. 14 tot 17 uur. T/m zo. Galerie 'De Wijnstock' (Bel- linkstraat 32) Middelburg. Tie Hof, landschappen en portretten. Tessa Braat, keramiek. Do. en vr. 14 tot 17 uur, za. 11 tot 12.30 en 14 tot 17 uur. Aanvang za. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteen- sedijk 7) Middelburg. Reproduc ties van tekeningen van Roelof Roghman. Di. t/m vr. van 10-21 uur, za. van 10-13 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Achter de Houttuinen 30) Mid delburg. Marga Knaven, porseleinen ob- jekten en Marjolein Varekamp, boeken, etsen en tekeningen. Di. t/m za. van 14 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3) Mid delburg. 'Aanwinsten 1985, een keuze' archeologische cultuur historische voorwerpen en schil derijen, hedendaagse kunstwer ken en natuurhistorische objec ten. Ma. t/m vr. 10 tot 17 uur. Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6) Oostkapelle. De Natuur in Zeeland en fossiele schelpen in Zeeland. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Grote Kerk (Oudestr. 26) Veere. Zomertentoonstelling, met o.m. 'Veere-Zeeland', restauratiewerk zaamheden, boerenwagens, boomkorvisserij. Ma. t/m za. 10 tot 17 uur, zo. 14 tot 17 uur. De Schotse Huizen (Kaai 27) Vee- re. Anka de Keizer, schilderijen en aquarellen in sluiertechniek. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Gallery De Blaeue Acolye (Bella mypark 22) Vlissingen. Oudes, Jaarsma, Dekker, Groen, Peelers e.a. Maritieme schilderijen. Di. t/m za. van 13.30 - 17 uur. Iguana (Bellamypark 35) Vlissin gen. Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo., ma., do. 14 tot 17.30 uur. Di., wo., vr., za. van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Di. t/m za. van 13.30 tot 17.30 uur. Openbare Bibliotheek (Spuistraat 22) Vlissingen. Werkstukken tex tiele werkvormen. Ma. 13.30-20 uur, di., wo., en vr. van 10 tot 20 uur. Za. van 10 tot 12.30 uur. T/m di. Stedelijk Museum (Bellamypark 19) Vlissingen. J.F. Brouwenaar. 'J.F. Brouwenaar, een kunste naar uit het volk', tekeningen en een beeld. Di. t/m vr. 10-12.30 en 13.30-17 uur, za. 13-17 uur. JVIEI/W JVIËCW iviECVV Nette kleding presenteert 6 juni een optreden van de zangeres Kaaidijk 2-4, 01108-1291 Le Carrousel is geopend vanaf 20.00 uur. Vrijdag 6 juni, zaterdag 7 juni, zondag 8 juni. 2000 m' parkeergelegenheid F. Biesen Horeca Volle Evangelische Zakenlieden Onze maandelijkse evangelisatie samen komst wordt gehouden op maandag 9 juni a.s. in de Schouwburg te Middelburg. Gastspreker zal zijn dominee A.H. van Gent, bekend van radio-gemeente Bloe- meridaal. Het belooft een fijne avond te worden met samenzang, solozang en combo; aan de vleugel T. Coomens. Komt allen en neemt iemand mee! ledereen is welkom. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9