y{e i/e l ma (ie DOE-HET-ZELF! HH de Klerk komt weer aardig uit de hoek. DE FAAM-DE VLISSINGER Woensdag 21 mei 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Meimaand-Mariamaand Wandelen Kernstop Ruilbeurs V rou wenvergadering Kantklossen Volksdansfestival Dia's Sportuitwisseling Jaarmarkt Alarmnummer Scheldebuurt Kabeltelevisie Rondleiding Toertocht Handwerkbazaar Moderne sieraden Vergadering wijkwelzijnsoverleg Carillon Lange Jan Scheldebuurt Energiebesparing Disco Speelgoedbeurs Arnemuiden Veere Vrouwen zeilen Stofmeting Tunnelverbinding Chinees Infocentrum Muziekfestival Natuurexcursies MAC 'de Zeeuwen' Zaalvoetbal Bewegen Windhonden Sociale verzekeringen Bangla-Desh Fietstocht Sterrenkijken Fietskamp door België Ouderen Schaapskudde Disco Majorettes Voetbaltoernooi Piet Brakman Muziekavond Zeeuwse kerkendag Zomerexpositie Goes Texas Instruments U v- vv »oï> TEKENINGEN PAKKET VOGELHUISJES Oecumene Functiewisseling Drs. B.M.M. Heesters is be noemd als functionaris van de Stichting Katholiek Maatschap pelijk Aktiveringswerk Zeeland in Goes. Hij volgt drs. P.N.T.M. Windt op die in de provincie Zuid-Holland gaat werken als consulent ouderenbeleid. UCT PCOB Swingen HH de Klerk bestaat 112 '/2 jaar. En dat baar in diverse stoffen en kleuren, vieren we met een aantal prachtige De jubileumprijs: 2.895,-. aanbiedingen. Bijvoorbeeld deze Tll^ 1£ T VRK" royale hoekbankkombinatie. Lever- JULI J-FJj J\JjJjJlJ\ DE WOON IDEEËNWERELD VAN HH DE KLERK BRENGT WONEN WEER TOT LE\E\ Reeds in de vroegste tijden was Maria een toevlucht in alle nood. Ook op Walcheren kwamen van heinde en verre de bedevaartgan gers. In oude archiefstukken kan men lezen over OL Vrouw van den Polder, vereerd te Vrouwen polder, nu nog in Middelburg, OL Vrouw in de toren, vereerd te Oost-Souburg en OL Vrouw op 't Staeksen in Vlissingen. In deze maand vraagt Maria dan ook het Mariagebed bij uitstek te bidden, het Rozenkransgebed. (Lourdes- Fatima). De Raad van Bestuur van de NV PZEM heeft besloten haar aan deel in de werkzaamheden ter voorbereiding van de bouw van één of mogelijk twee nieuwe kern centrales te Borssele of elders in Nederland op te schorten. Het Gemeenschappelijk Bouwbureau Kernenergiecentrales (GBK), dat in opdracht van de PZEM, PLEM (Limburg), PNEM (Bra bant) en EPON (Oost- en Noord- Nederland heeft gefunctioneerd, zal naar de mening van de Raad van bestuur zijn werkzaamheden dan ook moeten opschorten. De duur van de opschorting der werkzaamheden hangt af'van de verdere ontwikkelingen rond de planologische kernbeslising inza ke de uitbreiding van kernenerge tisch vermogen in Nederland. In een verklaring over het gebeurde in Chernobyl zegt de Raad van Bestuur, dat haar vertrouwen in het personeel van de kerncentrale Borssele, alsmede in de deugde lijkheid en bedrijvigheid van de installatie ongeschokt is. Wat kan er zoal geruild worden? Alles wat maar met de tuin te ma ken heeft, zoals bollen, stekken, zaden en noem maar op. Vanaf 9 uur kan men terecht in buurthuis 'Aldegonde' in Vlissingen. Voor informatie 01184-66318. De Stichting Vrouwenemancipa tie Zeeland houdt op dinsdag 27 mei in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg haar 'algemene vrouwenvergadering'. De verga dering is bedoeld om vrouwen te informeren over de werkzaamhe den en te horen over het te voeren en gevoerde beleid. Tevens be noemt de algemene vrouwenver gadering vijf leden die op per soonlijke titel in net bestuur plaatsnemen. Op de agenda staat onder meer het jaarverslag 'pro ject vrouw en werk'. De vergade ring begint om 19.45 uur. Mevrouw J. van Pamelen geeft op verzoek van de Kantkring Walcheren vanaf september een cursus naaldkant. De cursus bestaat uit 10 lessen. Wie geïnte resseerd is in dit 'oude ambacht' kan voor nadere inlichtingen bel len: 01180-12705. Hotel Britannia in Vlissingen is zaterdag 24 mei, van 15.30 tot 24 uur een smeltkroes van nationale- en internationale dansen. Op die dag houdt de Vlissingse volks dansgroep 'Vranje' een volks dansfestival voor jong en oud. De middag is voor de jeugd en in de avonduren verzorgt 'Vranje' een optreden. Uiteraard is er (volks- dans)bal na. Om de vakantiefilm, -foto's of - dia's compleet te maken: deel drie van de minicursus diapora- ma/klankdiareeksen. Deze keer als onderwerp 'titels en vakantie- klankdiaseries maken'. Maandag 26 mei De Breehof, Breestraat 8 in Vlissingen om 19.45 uur. Voor inlichtingen: 01184-65074. Wandelsportvereniging 'Willen is kunnen' geeft iedereen die de be nen wil strekken de gelegenheid om op zaterdag 24 mei deel te ne men aan de 'De Ruytermars'. De afstanden die gelopen kunnen worden zijn 5, 10, 15 en 40 kilo meter. De start van de 40 kilome ter is om 9 uur. De overige afstan den tussen 11 en 14 uur. De in schrijving vindt plaats bij het clublokaal aan de Oranjestraat in Vlissingen. Inlichtingen: 01184-60294. In het kader van de jaarlijks te rugkerende sportuitwisseling tus sen Vlissingen en het Engelse Deal, wordt er op zaterdag 24 en zondag 25 mei weer wat af- gesport. Wie wil zien hoe de En gelsen en de Hollanders 'preste ren' kan op zaterdag terecht bij: Handboogschieten (sportpark Baskenburg, Vlissingen 11 uur), Bridgen (Open Hof, Vlissingen, 14 uur), voetbal (sportpark Rit- them, 14.30 uur), paardrijden (manege Gerbrandystraat, Vlis singen 10 uur), Judo (Dojo Kiai, Oost-Souburg, 12 uur), waterpo lo en zwemmen (sportfondsen- bad, Vlissingen 16 uur), hockey (sportpark Bonedijcke 15 uur) en modelvliegen (Vliegterrein Vlissingen-Oost 11 uur). Op zon dag is er nog modelvliegen op het vliegterrein Vlissingen-Oost om 11 uur en badminton in de Van Duyvenvoordezaal in Oost- Souburg om 12 uur. De Oost-Souburgse jaarmarkt staat dit jaar zaterdag 24 mei, in het teken van het station Sou burg. Rond en in de kanaalstraat staan weer talloze kramen en kraampjes en worden er weer di verse muziekoptredens en de monstraties verzorgd. De markt duurt van 9 tot 17 uur. Juist bij melding van brand, waarbij elke seconde belangrijk is, moet zonder meer duidelijk zijn welk telefoonnummer moet worden gebruikt. Tot op heden is dit voor wat de gemeente Middel burg betreft nogal onduidelijk. Voor de kern Nieuw- en St. Joos- land is dit 1700 en voor Middel burg en St. Laurens 12233. Met ingang van 2 juni komt daar ech ter verandering in. Dan wordt het alarmnummer van de Middel burgse brandweer voor de inwo ners van Middelburg en St. Lau rens 14444 en voor de inwoners van Nw. en St. Joosland 1444. Hiermee wordt bereikt dat het alarmnummer voor het gehele ge bied van Noord en Midden Zee land hetzelfde is geworden. De in woners van Middelburg behoeven geen netnummer te kiezen. Het wijkcomité Scheldebuurt in Vlissingen staat vierkant achter het wijkcomité als het gaat om het vaststellen van een bestem mingsplan voor het gebied vari 'de Schelde' tussen binnenstad en Scheldebuurt. 'Scheldebuurt' schrijft dit in een brief aan de Vlissingse gemeenteraad, waarbij zij er op aandringt dat er snel een besluit wordt genomen om te voorkomen dat de woonbuurten tussen de kollossale gebouwen van 'de Schelde' worden plat gedrukt. In een brief aan het wijkcomité Scheldebuurt in Vlissingen legt de woningbouwvereniging Basco uit wat haar standpunt is inzake de kabeltelevisie. Het standpunt van het bestuur van Basco is, dat als de bewoners garanderen dat zij voor eenzelfde bedrag dezelfde ontvangst mogelijkheden willen houden, Basco wel wil verkopen. Daarnaast stelt het bestuur, dat als de gemeente Vlissingen ver gunning geeft voor het aanleggen van de kabel Basco niets meer te eisen heeft. Indien teveel mensen niet meer op de GAI van de wo ningcorporatie zijn aangesloten kan Basco die öok nie) meer ex ploiteren. De beslissing over het al dan niet deelnemen aan de ka bel blijft een beslissing van de le denvergadering, aldus Basco. Onder leiding van een plaatselijke natuurgids kunnen belangstellen den op vrijdag 23 mei worden rondgeleid over het Middelburgse bolwerk. Voor jong en oud be looft dit een leerzame tocht te worden want er staat weer veel in bloei en de broedvogels zijn ook weer aanwezig. De rondleiding begint om 19.30 uur vanaf de par keerplaats 'Hof van Tange'. Toerclub Walcheren geeft op za terdag 24 mei de fietsliefhebbers weer de gelegenheid mee te doen aan een toertocht. De tocht gaat achter voorrijders over 80 kilome ter en de maximum snelheid be draagt 25 kilometer per uur, zo dat ook de minder geoefende fiet ser mee kan doen. Ook een volg auto ontbreekt niet. Vanaf 8.30 uur kan er worden ingeschreven in hotel 'Walcheren' in Koude- kerke. Om 9.15 uur. Sokken, pannelappen, schortjes, poppen, tafelkleden, het is alle maal te koop op de handwerkba zaar die op donderdag 22 mei in 'Bachten 'Komme' in Vlissingen wordt gehouden. De bazaar duurt van 13.30 tot 16 uur. Paul Derres van Galerie Ra in Amsterdam verzorgt vrijdag 23 mei in het gebouw van de Kunst zinnige Vorming in Vlissingen een lezing met als titel 'experimentele sieraden'. De lezing omvat de Ne derlandse ontwikkeling in de sie raadkunst van 1966 tot 1976 en de internationale ontwikkelingen van 1976 tot 1986. Tijdens de le zing zullen verschillende stromin gen en kunstenaars door middel van een diapresentatie worden toegelicht. De lezing begint om 19.30 uur. Inlichtingen: 01184-16672. Het wijkwelzijnsoverleg Middelburg-Zuid vergadert woensdag 28 mei in de basis school 'Roosenburch' aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. Tijdens' die bijeenkomst wordt aandacht besteed aan de ontwik keling van een cursus vergader- en discussietechniek voor vrijwilli gers. Verder staan de aandacht punten van een gehouden inventarisatie-onderzoek op het programma. De vergadering is openbaar en de stukken liggen op het secretariaat, Rentmeesterlaan 245 in Middelburg ter inzage. De bijeenkomst vangt om 19.30 uur aan. Rond deze tijd zullen er uit het ca rillon van de Lange Jan in Mid delburg andere melodieën klin ken. Op de hele uren is dat An dantino uit 'thema con variazio- ni' van P. Broerse, op de halve uren wordt een fragement uit Ho- bellied van Conr. Kreutzer gespeeld en om kwart voor klinkt een fragment uit een Valeriuslied. Om kwart over wordt er een the ma uit Finale 'con variazioni' van P. Broerse gespeeld. Het wijkcomité Scheldebuurt in Vlissingen vergadert donderdag 22 mei in Bachten Komme in Vlis singen. Op de agenda staan onder meer de brief van 'Basco' over de kabeltelevisie, een kunstvoorwerp aan de Scheldebuurt en de ver slaggeving van diverse bewoners- groepen. De vergadering begint om 20.00 uur. De Coördinatiegroep Energie besparing Zeeland (CEZ) heeft onlangs in Goes zijn honderdste presentatie gegeven. Op dat ogen blik werd verondersteld dat het CEZ zou worden opgeheven. In overleg met de PZEM is echter besloten de werkzaamheden voort te zetten, zij het dan dat de struc tuur van de coördinatiegroep wordt afgeslankt. Een reden om door te gaan is dat ruim 2/3 van de Zeeuwse huurwoningen nog niet geïsoleerd zijn. Een ander punt is, dat de energiebesparings campagne in de sector bejaarden en verpleegtehuizen nog volop aan de gang is. Buurthuis 'Aldegonde' in Vlissin gen start op vrijdagavond weer met een disco, vanaf 19.30 uur. Peuterspeelzaal 'de Hummeltjes' in Vlissingen houdt op zaterdag 31 mei van 11 tot 15 uur weer een kinderkleding/speelgoedbeurs. Vijftig procent van de opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuw speelgoed. Gewassen kin derkleding met een maximum van 25 stuks en/of speelgoed kan op woensdag 28 mei van 14 tot 16 bij de peuterspeelzaal worden inge leverd. Het college van B W van Arne muiden zullen op maandag 26 mei de raad voorstellen om de konin gin Beatrixschool te voorzien van een nieuwe cv-ketel. Met deze nieuwe ketel is een bedrag van bij na tienduizend gulden gemoeid. Verder staan nog op de agenda een nieuwe dakbedekking voor 'het Baken', een buitenverlichting voor twee scholen en een huurver hoging voor de woning aan de ha venmeester. De vergadering be gint om 19.30 in het gemeen tehuis. De gemeenteraad van Veere buigt zicht woensdag 28 mei onder meer over de aankoop van een perceel grond aan de Wage- naarstraat en het in gebruik geven van gemeentegrond voor het plaatsen van marktkramen/kin- derattrakties tijdens de braderie in Serooskerke. Verder wil het college nog dat de raad accoord gaat met een krediet voor de aan schaf van een apparaat voor de afgifte van rijbewijzen. Met de aanschaf is een bedrag van 7700 gulden gemoeid. De vergadering begint om 19.30 uur in de raads zaal van het stadhuis. Iedere vrouww vanaf 16 jaar met zeilervaring en belangstelling voor wedstrijdzeilen kansinds kort lid worden van de vereniging Vrouwen Zeilen. De vereniging tracht meer vrouwen in alle tak ken van de zeilsport te laten deel nemen. Op het programma van dit jaar staan onder meer de Schuttevaer-race, Mac Namara's Bowl, de minitoncup en onderlin ge, regionale zeilwedstrijden. In lichtingen: Schinkelkade 22-1, 1075 VH Amsterdam. In Sas van Gent is de provinciale waterstaat sinds 1984 begonnen met stofmetingen. De keuze is op Sas van Gent gevallen, omdat zich rond het dorp veel stofbron- nen bevinden en er relatief hoge S02-concentraties worden geme ten. Hoge stofconcentraties ver sterken het effect van S02 op de gezondheid. In het eerste meet- jaar, dat liep van april 1984 tot en met maart 1985 is de Amerikaan se stofnorm voor het toelaatbaar jaargemiddelde niet overschre den. In Nederland is nog geen 'stofnorm' voorhanden, vandaar dat gewerkt is met de Amerikaan se normen.Mogelijke stofbron- nen in en rond Sas van Gent zijn onder meer CPC, CSM, Suiker Unie, Zuid-Chemie en Wal- senmolen. Er is een nieuw idee ontwikkeld voor een verbinding tussen de Westerschelde-oevers. Deze ver binding zou moeten komen tussen Terneuzen en Ellewoutsdijk. Uit gangspunt is dat er een tunnel wordt geboord zonder dat de nau tische belangen en de belangen van natuur en landschap orden geschaad. De totale lengte van de tunnel is circa 7,5 km en gaat rond de 800 miljoen gulden kosten. Daarbij zouden dan de beide veerdiensten moeten wor den opfgeheven. Wél overweegt men op de lijn Vlissingen- Breskens een voetgangers- en fiet- sersveer te handhaven. Opheffing van de veerdiensten is echter es sentieel, omdat de maximale rijksbijdrage nodig is om het pro ject te financieren. Bij voldoende belangstelling start de Vriendschapsvereniging Nederland-China een cursus Chi nees voor beginners. De cursus wordt gehouden in Bergen op Zoom en omvat 25 lessen van twee uur. De eerste cursusavond is gepland op 30 september. In lichtingen: 070-272258. Sinds vrijdag is het door de ge meente Middelburg ingerichte in formatiecentrum in het voormali ge kantoor van de Vitite aande Maisbaai opnieuw voor het pu bliek opengesteld. In het gebouw is een expositie ingericht die in een aantal onderwerpen is onder verdeeld. Behalve over de plan nen tot invulling van het Vitrite- terrein wordt informatie ver schaft over stadsvernieuwing en restauratie. Er staat een grote ma quette van de Middelburgse bin nenstad opgesteld, terwijl een an der vertrek is ingericht met een maquette van het 17e eeuwse ei landje Deshima in de baai van Nagasaki in Japan. Tevens zijn hier de attributen voor de Japanse theeceremonie tentoon gesteld. Het centrum is geopend van woensdag tot en met zaterdag tussen 13 en 17 uur. Onder het motto 'Kerk binneste buiten' zijn een 40-tal vrijwilligers al maanden actief in de voorberei ding van een muziekfestival op de Veerse Dam. Dit gebeuren zal plaats vinden op 1 en 2 juli aan de zeekant van de Dam te Vrouwen polder achter Resto- Vrouwenpolder. Twee dagen lang, van 14 tot 24 uur, wordt een gevarieerd programma geboden, waaraan onder andere Jim Den ton, het Hoeksteen Combo Brass Band uit Kamperland, een mime groep uit Middelburg en enkele buitenlandse gasten hun mede werking verlenen. Er wordt dit jaar op twee podiums gewerkt. Op de eerste avond wordt er een nachtfilm in de open lucht ge draaid. De organisatie is in han den van de kerken uit Seroosker ke, Vrouwenpolder, Kamper land,Gapinge en Veere. Jongeren in de leeftijd van 12 tot 25 jaar die zich thuis voelen in de natuur kunnen op zaterdag 24 mei weer deelnemen aan een twee tal natuurexcursies. De eerste ex cursie vindt plaats naar het strandje van Ritthem, waar men zich zal bezighouden met schel pen en vogels. Hierna loopt de ex cursie naar het Ritthemse bos waar enkele insekten zoals libel len, zweefvliegen en kevers wor den gevangen. Met behulp van ta bellen zalde deelnemers worden geleerd hoe deze dieren te deter mineren. Tevens wordt aandacht besteed aan het in de vlucht her kennen van dagvlinders. De twee de excursie gaat naar het duinge bied Oranjezon, waar men zich bezig gaat houden met onderwa terdiertjes. Later op de dag ko men de vogels aan bod en dan met .name het aan de zang herkennen van zangvogels. Beide excursies vertrekken om 24 mei om 10.45 uur voor het stadhuis op de Markt van Middelburg, (op de fiets). Een andere mogelijkheid'is om 12 uur klaar te staan waar de excursies vertrekken: bij de in gang van fort Rammekens of bij de ingang (parkeerplaats) van het waterwingebied Oranjezon bij Vrouwenpolder. De Middelburgse Motor- en Au toclub 'De Zeeuwen' houdt op za terdag 24 mei een oriënteringsrit voor leden en niet-leden in de A- en B-klasse. Deze rit telt tevens mee voor het provinciaal en het clubkampioenschap. Vanaf 13.30 kan er worden ingeschreven in Skandia Resto aan de Zwanen- burgseweg in Vlissingen, waar ook de prijsuitreiking plaats vindt. De eerste deelnemer start om 14.01 uur. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van 'de Welsinge' is er op 23 mei een zaalvoetbaltoernooi in de Vlissingse sporthal "Basken burg". Het sportieve gebeuren begint om 18.30 uur en is om cir ca 23 uur afgelopen. De wedstrij den staan onder leiding van de he ren F. Bakker en H. Joziasse. M. Hollestelle reikt de prijzen uit. Op woensdag 28 mei is er in het ontmoetingscentrum 'De Halve Maan' in Oostkapelle weer een middag voor ouderen waarin 'be wegen' centraal staat. De middag begint om 13.45 uur met een geza menlijke warming-up. Daarna is er een spelentienkamp en een koersbaltoernooi. Aansluitend kan men kennismaken met jeu de boules, badminton en enkele Vlaamse volkssporten. De mid dag wordt afgesloten met de prijs uitreiking en enkele volksdansen. Verdere informatie: 01197-1514. Alle windhondrassen zijn op za terdag 31 mei verzameld in het re creatiegebied 'Oude Zeedijk' in Goes op de regionale dag van de Zeeuwse Windhonden Renvereni- ging. Op deze dag kunnen de hon den gekeurd worden op schoon heid en er is een rennen. Om deel te nemen aan deze dag behoeft men geen lid te zijn van een kyno- logische vereniging. Inlichtingen: 01153-1563. Sociale verzekeringen, premieper centages, een algemeen overzicht over de inhoud van de wetten, het staat allemaal in de folder 'Stand van zaken bij de sociale verzeke ringen en voorzieningen' die - aangepast aan de gegevens per 1 april 1986 - weer verkrijgbaar is. Wie de folder wenst te ontvangen kan die afhalen bij de Raad van Arbeid of bestellen in Amster dam: 020-448418. Daar zijn ook folders verkrijgbaar over alle so ciale verzekeringswetten afzon derlijk. In het buurthuis 'De Paraplu' in Vlissingen is zaterdag 24 mei een avond, die geheel in het teken staat van Bangla-Desh. Doel is voorlichting geven over een pro ject voor kinderen en jongeren dat ze in de gelegenheid stelt on derwijs en scholing te volgen. Het programma van die avond ziet er als volgt uit: optredens van een muziekgroep en een dansgroep, video-film, diaserie en informatie over het land en het project door de derde wereldwinkel in Middel burg. Aanvang 20.30 uur. De CSW aan de Elzenlaan in Middelburg is zaterdag 24 mei om 14 uur het vertrekpunt van een ex cursie op de fiets door Noord- Walcheren. Tijdens die excursie wordt aandacht besteed aan het landschap en wat er op natuur historisch gebied te zien valt. De excursie wordt geleid door onder andere J.P. Bekker van de Kon. Ned. Natuurhistorische Vere niging. De jongerenwerkgroep van de Nederladse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde afdeling Zeeland houdt op zaterdag 24 mei een promotiebijeenkomst. Op het programma staan onder meer een dia-vertoning over de afdeling en iemand van het hoofdbestuur komt een praatje houden over de 'La Palma sterrenwacht'. De middag begint om 15 uur in het gebouw van de volkssterren wacht, Herengracht 52 in Middel burg en duurt tot 17.30 uur. De Centrale Stichting Sociaal Kultureel Werk in Vlissingen or ganiseert evenals vorig jaar weer een fietskamp voor tieners. Jon gens en meisjes die houden van een eindje fietsen en geen bezwa ren hebben om op eenboerenerf te slapen in zelf meegebrachte ten ten kunnen 'een te gekke week te gemoet zien', voorzegt SKW In- tersge? Het kampvindt plaats van 13 tot 21 juli. Inlichtingen enop- gave: 01184-66318 (vragen naar Bert Stuit). Het algemeen bestuur van de Stichting Welzijn Ouderen Mid delburg vergadert op donderdag 22 mei in het dienstencentrum aan de Schuttershofstraat la in Mid delburg openbaar. Op de agenda staat onder meer de bespreking van het concept-jaarverslag 1985. De vergadering begint om 19.30 uur. Belangstellenden zijn zaterdag 24 mei welkom om een bezoek te brengen aan de schaapskooi in Nisse. Om 11 uur en 15 uur 's middags worden er in het infor matiecentrum bij de schaapskooi korte inleidingen gehouden. Daarin wordt onder meer aan dacht besteed aan het hoe en waarom van de schaapskudde. Verder wordt er nog een diaserie vertoond. Buurthuis 'de paraplu' in Vlissin gen houdt op vrijdag 23 mei weer een disco-avond, die om acht uur begint. Sporthal 'Baskenburg' in Vlissin gen staat op zondag 1 juni geheel in het teken van de majorettes. De gehele dag vertonen ruim 400 ma jorettes en turnsters hun kunnen en de Vlissingse drum-fanfare 'Alpha' verzorgt een optreden. De organisatie van dit majoretten-festival is in handen van 'Star at moonlight'. Het festi val begint rond 10.30 en de grote finale is omstreeks 17.30 uur. De A-, B- en C-junioren van de FC 'Dauwendaele' in Middelburg treden op zaterdag 24 mei aan te gen onder meer clubs uit Borssele, Kruiningen, Terneuzen, Zonne- maire, Heinkenszand en Hans- weert. Dit voetbaltoernooi heeft overigens nog een internationaal tintje door de deelname van twee elftallen uit het Belgische Malde- gem. Het sportieve festijn vindt plaats op het sportpark 'De Kruit- molen' in Middelburg. Er wordt 's ochtends vanaf 9 uur gevoet bald en 's middags beginnen de wedstrijden om 13 uur. Piet Brakman brengt liedjes en conferences, op de Zeeuwse toer, in dienstencentrum 'Bachten Ree- de' in Vlissingen op woensdag 28 mei. Aanvang 19.30 uur. Woens dag 28 mei. Myra van Groenendaal (viool) en Rien Balkenende (piano) spelen op maandag 2 juni in de recreatie zaal van 'Ter Reede' in Vlissingen licht klassieke muziek. Op het programma staan onder meer werken van Bach, Schubert, Brahms en Tchaikovsky. De or ganisatie is in handen van de stichting wejzijn voor ouderen in Vlissingen. De avond begint om 19.30 uur en is gratis toegan kelijk. 'Christelijk geloven doe je niet op je eentje', 'De invloed van vrije tijd op waarden en normen', 'Ge zag van kerk en staat en onge hoorzaamheid', het zijn allemaal onderwerpen, die op zaterdag 7 juni in het kader van de derde Zeeuwse kerkendag in het Willi- brord College in Goes worden be handeld. De bijeenkomst begint om 10 uur en eindigt na een korte vesperdienst en een 'kerkepad' rond 17 uur. Een groep leerlingen van het Buys Ballot College in Goes zal in de vorm van een caba ret allerlei veranderingen in de kerk aan de orde stellen. Gedurende de maanden juni, juli en augustus wordt er voor de tien de achtereenvolgende keer weer een zomerexpositie gehouden in de Grote- of Maria Magdalena- kerk in Goes. Het betreft deze keer een unieke expositie, daar het hier gaat om een zogenaamd 'drieluik' en bovendien zitten er werken tussen die nog nooit eer der zijn geëxposeerd. De maand juni staat in het teken van 'Col lectie Zeeland', een keuze uit re cente aankopen waaronder wer ken van Marinus Boezem, Piet Dieleman, Gust Romijn, David van de Kop en Frits van Til. Het gaat hier om schilderijen en sculp turen van groot formaat. Het the ma voor juli is 'Ruimte in ruim te'. Dit zal een meer dynamische gebeuren worden. De kunstenaars zullen de kunstwerken in de loop der tijd opbouwen. De zomerten- toonstelling wordt besloten in augustus met 'Recente kunst uit Vlaanderen'. Dit wordt een soort gelijke tentoonstelling als in juni, maar dan met kunstenaars uit Vlaanderen. De eerste expositie wordt op zaterdag 31 mei om 14 uur in de trouwzaal van het stad huis geopend door H.W.A. Koch, directeur van de Zeeuwse Culturele Raad. De openingstij den zijn van maandag tot en met zaterdag van 10 tot 16 uur. Op zondag is de expositie gesloten. De Tl-gebruikersgroep regio Midden-Zeeland houdt vanavond 21 mei in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg weer een regiobij eenkomst. Alle TI99/r4A bezit ters zijn vanaf 19.30 uur welkom. lEV* VV Zelf iet> maken, voor in huis oi voor in Je tuin is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbesehrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinarlikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weiposl bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in hermaken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze> slechts behoeft over te trekken en ifil te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma len van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. Indien u van plan bent de vogels in uw tuin te helpen aan een goed nestgelegenheid om er straks hun jongen groot te brengen dan zult u onder de afgebeelde vogelhuis jes allicht een nestkastje vinden dat aan uw wensen tegemoet komt. De kleine huisjes zijn be doeld voor winterkoninkjes of voor mezen, het grote vogel kasteel met zijn negen nestkastjes is bestemd om een kolonie zwalu wen in de tuin te krijgen. De vo gelhuisjes zijn zo gekonstrueerd dat ze gemakkelijk schoon te ma ken zijn als de vogels het nest een maal hebben verlaten. Door in de tuin eveneens een vogelvoeder- huisje te plaatsen kunt u de vogels helpen de moeilijke wintermaan den door te komen. Het is aan te bevelen om de vogelhuisjes in ie der geval voor half Maart op te hangen zodat de vogels tijdig hun nest kunnen bouwen om er in te gaan broeden. U zult dus wel me teen aan de slag moeten om de huisjes op tijd klaar te hebben. Hoe eerder ze hangen, des te be ter. De tekeningen kunt u apart of tesamen bestellen. Tekening 3 huisjes bestelnr. 322 F.VI. ZVA Prijs 8,—. Tekening huisje met gebogen dak bestelnr. 306 F.VI. ZVA Prijs ƒ8,-. Tekening vogelkasteel bestelnr. 1314 F.VI. ZVA Prijs 10,—. Tekening .voederhuisje bestelnr.' 1010 F.VI. ZVA Prijs 7,50. Alle tekeningen samen bestelnr. P28 F.VI. ZVA Prijs 23,50. De tekeningen kunt u bestellen door het betreffende bedrag over te maken op postrek. nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermelding van het bestelnr. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening(en) per om gaande toegestuurd. 'Wijs mij de juiste weg' is het the ma van (je oecumenische kerk dienst die op zondag 25 mei in de Kanaalstraatkerk in Oost- Souburg wordt gehouden. Aan deze dienst werken mee: R. Heemskerk, het hervormd kerk koor Middelburg onder leiding van R. van Soest en organist is A. Goedegebuure. De dienst begint om 19 uur. Heesters is 38 jaar, afkomstig uit Roosendaal en als socioloog af gestudeerd aan de KU in Nijme gen. Zijn werkervaring op het ter rein van de begeleiding van werk groepen, het organiseren van in spraakprocedures en het ouderen beleid heeft hij opgedaan bij de universiteit van Amsterdam, de gemeente Amersfoort en het Pro vinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland. UCT, een studievereniging op grondslag van de Bijbel en belij denisgeschriften, vergadert op za terdag 24 mei over het thema 'geen aardse macht begeren wij'. De vergadering wordt gehouden in het pand Nieuwstraat 15 in Middelburg en begint om 14.30 De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond houdt vrijdag 30 mei in ge bouw 'De Schakel' in Middelburg haar jaarlijkse ledenvergadering. Na het huishoudelijk gedeelte geeft gemeente archivaris Peter Sijnke een lezing met dia's over de historie van Middelburg. De aanvang van de vergadering is om 14.00 uur. 'Special' DJ Hans Granaat zorgt er zaterdag 24 mei voor dat er in Midgard in Middelburg weer een knallende swingavond beleefd kan worden. Vanaf 20 uur is iedereen met een goed humeur welkom. Missingen: Spuistraat 6

de Vlissinger | 1986 | | pagina 7