informatiepagina van de gemeente vlissingen "In Vlissingen gebeurt het deze zomer!" Aanslagen onroerend goedbelasting op komst Stopzetting uitkering Bepaling waarde huizen ten behoeve van onroerend goedbelasting \i O If sociale dienst gemeente vlissingen geopend: maandag t/m vrijdag 08.30 12.30 uur DE VLISSINGKR Woensdag 21 mei 1986 Verspreiding "bewaarkrant" op grote schaal MAmmm I 9 6 Opening nieuw kantoor VVV mééWm- Opening gebouw klussendienst en Ivacaturebank Vergadering commissies Geen inkomstenverklaring? Dan: Korte afsluiting straten voor wielerronde zeven uur Het kan nog tot Vanavond: uitslagen verkiezingen in stadhuis Museum start uitgave catalogi Even bijpraten met burgemeester Van der Doef IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Onder het motto "Vlissingen maritiem, bruisend als de branding" wordt deze week op grote schaal een krant met de zomeractiviteiten verspreid. Het is een "bewaarkrant" omdat er, naast vele door lopende attracties, alle evenementen van nu tot na de komende zomer zijn opgenomen. De wer vende krant is een initiatief van de Stichting Vlissingen Promotie en wordt huis-aan-huis op heel Walcheren verspreid. Daarnaast vindt verspreiding van de krant plaats op publieksconcentraties in zuidwest-Nederland en noord-België, want wie het horen wil, zèl het horen: In Vlissingen ge beurt het deze zomer! U kunt een zomer lang in Vlissin gen plezier van de krant beleven. Niet alleen om te lezen maar ook om aan de hand daarvan te be palen waar u heen wilt. In het eer ste gedeelte van de krant is namelijk, telkens op de rechter pagina, een doorlopende evene mentenkalender afgedrukt. Daarnaast treft u op elk van die pagina's nadere informatie aan over de evenementen, de activi teiten enz. En dat zijn er nogal wat! Wat er te doen is Een overzicht geven van alles wat er de komende zomer te doen is,, is op deze plaats on doenlijk. De Vlissingen- maritiemkrant vertelt u daarover meer. Slechts enkele hoogtepun ten uit het overweldigende aan bod willen we hier aanstippen. Zo zal het indrukwekkende ten tenkamp van de "Boulevard of Broken Dreams" Vlissingen neerstrijken van 27 juni tot en met 6 juli, met een doorlopend gratis programma in acht verschillende tenten. Straatfestival Nauwelijks is dit evenement afge lopen, of de kermis vindt er van 19 tot en met 27 juli plaats. En de laatste kermisattractie is nauwe lijks weg als van 1 tot en met 9 augustus het Straatfestival losbarst. Spiegeltent In dat Straatfestival is, evenals in voorgaande jaren, een schitteren de oude spiegeltent opgenomen, met elke dag weer nieuwe en an dere optredens en voorstellingen. Bovendien blijft dit jaar de spie geltent de hele maand augustus staan! De voorstellingen gaan dan gewoon door: elke dag op nieuw, met een zo grote verschei denheid aan artiesten, dat menig Vlissinger zich nu al afvraagt of hij in die tijd wel een ver-weg- vakantie zal boeken. Vlissingen heeft het allemaal zelf! Maritieme Expo In de tijd dat de omgeving van de Vissershaven bruist van de ker mis en het Straatfestival, is het in de rest van de stad overigens ook niet stil. Alles wat met maritieme zaken te maken heeft wordt ge toond in de indrukwekkende Ma ritieme Expo in het maritiem instituut De Ruyter aan de Bou levard Bankert van 18 juli tot en met 3 augustus. En wie oog heeft voor de historie kan terecht bij de expositie Zicht op Zee, van 10 juli tot en met 10 augustus in de voormalige kantine van de scheepswerf De Schelde aan het begin van de Walstraatpro- menade. Stedelijk museum Ook in het stedelijk museum aan het Bellamypark is deze zomer het nodige te zien. Tot 15 juni is er een expositie over de Vlissing- se kunstenaar J.F. Brouwenaar. Daarna, van 20 juni t/m 27 sep tember de expositie "Een pano rama van Vlissingen uit 1613". Binnenkort kunt u de aanslag voor de onroerend goedbelasting over 1986 in de bus verwachten. Dit biljet zal - in de bekende blauwe envelop - worden verzonden door de rijksbelastingdienst. De aanslagen gaan tussen 23 en 30 mei "de deur uit". Op de achterzijde van het biljet staat een uitgebreide toelichting. Hebt u toch nog vragen dan kunt u terecht bij de afdeling financiën in het stadhuis (begane grond, kamer 31, telefoon 87253 en 87353). Kwijtschelding belasting Denkt u dat u in aanmerking komt voor kwijtschelding van onroe rend goedbelasting, dan moet u daarvoor niet bij de gemeente zijn. Kwijtschelding kunt u vragen aan de: Ontvanger der Rijksbe lastingen, Postbus 5010, 4330 KA MIDDELBURG Om kwijtschelding van de onroe rend goedbelasting te vragen kunt u gebruik maken van een standaardformulier. Dit formulier is verkrijgbaar bij de ontvanger der belastingen en bij het Woon lastencomité Vlissingen (Van Turnhoutstraat 12, Oost- Souburg, telefoon 61890) en bij de Stichting Opbouwwerk Vlissin gen (Badhuisstraat 104, Vlissin gen, telefoon 16655). Informatie Op bovengenoemde adressen kan men u ook nader informeren over de mogelijkheden om voor kwijtschelding in aanmerking te komen. Het Woonlastencomité Vlissingen beschikt namelijk over informatie op schrift waarin de richtlijnen staan die de direktie der rijksbelastingen hanteert bij kwijtschelding en een "reken hulp" aan de hand waarvan u kunt zien of het de moeite waard is kwijtschelding aan te vragen. Volgens het Woonlastencomité Vlissingen komen dan in princi pe voor kwijtschelding van be lasting in aanmerking: gehuwden of samenwonenden die minder dan M.320,— per maand over houden, alleenstaanden die min der dan f860,— per maand overhouden en onvolledige ge zinnen die minder dan 1.165, per maand overhouden. Speelstad Vlissingen wordt voor de kinde ren een echte speelstad van 21 tot en met 30 juli. Dan vindt dit jaarlijkse kindervakantiefestijn weer plaats op het bunkerterrein aan de Langeleenweg. Beeldende kunsten Vlissingen heeft de beeldende kunsten in het hart gesloten. Dat ziet u zeker in de maanden juli en augustus als rond de Vissersha ven gastvrijheid wordt verleend aan een groot aantal beeldend kunstenaars. Zij zullen ter plaat se hun ruimtelijke kunstwerken ontwikkelen en maken. Veel, veel meer En dan de markten, de zomer- markten, de braderieën, het standwerkersconcours, de nacht- markt en al die andere activitei ten waarmee de Vlissingse middenstand laat zien hoe gezel lig de stad kan zijn. U leest er al les over in de Vlissingen-maritiemkrant. Plus nog veel meer, zoals over de old timersrit, het ringrijden, het pop festival, de kunstbeurs, het gra fiek gala en de gratis paardentram. Een zomer lang plezier van één krant, dat is handig. Vraag zo'n krant Geen Vlissingen-maritiemkrant ontvangen? Vraag hem dan op of haal hem af bij de VVV Vlissin gen, Nieuwendijk 15, Vlissingen, telefoon 12345. Volgende week dinsdag 27 mei wordt het nieuwe kantoor van de VVV Vlissingen aan de Nieu wendijk officieel geopend. De officiële opening wordt om 18.30 uur verricht door de bur gemeester, de heer J.C.Th, van der Doef. De nieuwe VVV wordt onderge bracht in het pand Nieuwendijk 15, samen met de Stichting Vlis singen Promotie. In het bestuur daarvan hebben onder andere vertegenwoordigers uit het be drijfsleven en van de gemeente zitting. Vergeleken bij het oude VVV-kantoor in de Walstraat, heeft het nieuwe kantoor een veel grotere ruimte voor het publiek. De balie-behandeling kan dus ef ficiënter geschieden. De ver wachting is dat het nieuwe onderkomen voor meer aanloop zal zorgen dan het huidige, wat moeilijk bereikbare kantoor aan de Walstraat. Overigens blijft het bestaande ge makkelijk te onthouden telefoon nummer van de VVV: 12345. Het nummer van de Stichting Vlissin gen Promotie is 16874. Morgen, donderdag 22 mei, vindt om 10.30 uur de officiële opening plaats van het nieuwe onderko men van de vrijwilligersvacature- bank en de klussendienst aan de Julianalaan 4. De opening wordt verricht door de wethouder van o.a. economische zaken, de heer D.J.P. Bruinooge. Open huis Wegens ruimtegebrek is voor de officiële opening maar een be perkt aantal personen uitgeno digd. Op de openingsdag is er echter 's middags open huis voor belangstellenden van 13.00-14.30 uur. ledereen die ge bruik wil maken van de klussen dienst of vrijwilligerswerk wil gaan doen is dan van harte welkom. Overigens zijn de "normale" openingstijden van zowel de klus sendienst als de vrijwilligersvaka- turebank in de Julianalaan 4: van maandag tot en met donderdag van 9.00-12.00 uur. Het telefoon nummer is 19397. Volgende week maandag 26 mei vindt in het stadhuis om 19.30 uur een gezamenlijke vergadering plaats van vier vaste commissies van advies en bijstand. Het gaat om een openbare vergadering van de volgende commissies: - ruimtelijke ordening; - openbare werken en milieu hygiëne; - volkshuisvesting, stadsvernieu wing en monumenten; - welzijn. Voorts vergaderen volgende week de volgende commissies in het openbaar: - commissie van advies aan de burgemeester voor de openbare orde op dinsdag 27 mei om 15.30 uur in de brandweerkazerne, Van Dishoeckstraat 131; - commissie voor de gemeente lijke scholengemeenschap voor lager beroepsonderwijs "Swa- nenburgh" op woensdag 28 mei om 16.30 uur in de school, Zaai- hoekweg 1; - commissie Sportbelangen Vlis singen op woensdag 28 mei om 19.30 uur in het stadhuis. De cliënten van de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) met een ABW-, RWW- of WWV-uitkering zijn verplicht iedere laatste werk dag van de maand een inkomstenverklaring in te leveren. Indien u, als cliënt van de sociale dienst, deze inkomstenverklaring niet of niet tijdig hebt ingeleverd, wordt de betaling van uw uitkering automatisch beëindigd! Bovendien kan dan herstel van de beta ling enkele weken vergen. En in die tussentijd kunnen ook geen voorschotten worden verstrekt. Nu kan het zijn dat u de in komstenverklaring niet tijdig hebt ontvangen, bijvoorbeeld doordat deze verkeerd is bezorgd. In dat geval moet u tijdig zelf naar de sociale dienst (Dokter Gallan- datstraat 1) en een vervangend exemplaar invullen. Als u dat niet doet wordt uw uitkering automa tisch geblokkeerd! Lever uw verklaring dus tijdig in. Het kan een boel narigheid voorkomen. Dat de GSD maandelijks die op gave van u verlangt, is een recht streeks gevolg van eisen die de rijksoverheid stelt. ■f* g Aanstaande zaterdag 24 mei wordt de wielerronde van midden Zeeland verreden. De start van deze ronde vindt plaats aan de Gildeweg, terwijl de renners bij de Bachlaan de gemeente verla ten. Op het tussenliggende par cours zal de politie telkens bij het passeren van de renners het ver keer regelen. De straten die deel uitmaken van het parcours wor den dus niet de gehele dag af gesloten voor verkeer. De vertrektijden vanaf de Gilde weg zijn als volgt: 8.30 uur reklamekaravaan 10.15 uur amateurrenners 11.00 uur beroepsrenners Elk van deze onderdelen zal er ongeveer 15 minuten over doen om het Vlissingse parcours af te leggen. De doorkomst zal op al le plaatsen in het parcours tel kens door de politie worden geregeld. De wielerronde voert door de vol gende straten: Gildeweg - President Roose- veltlaan - Industrieweg - Paul Krugerstraat Badhuisstraat - Betje Wolffplein - Coosje Bus- kenstraat - Boulevard Bankert - Kenau Hasselaarstraat - Pre sident Rooseveltlaan - Burge meester van Woelderenlaan - Bachlaan. Vandaag, woensdag 21 mei, wor den overal in Nederland de ver kiezingen gehouden van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal. De uitslagen van die verkiezingen voor wat be treft Vlissingen zijn vanavond op de voet te volgen in het Vlissing se stadhuis. Daar worden vanaf 19.00 uur, wanneer de stembu reaus sluiten, de uitslagen van de stembureaus in Vlissingen, Oost- Souburg en Ritthem verzameld en op een uitslagenbord in de hal bekendgemaakt. Wie het verloop van de verkiezin gen in overig Nederland niet wil missen, hoeft niet thuis te blijven. Ook dat zal in het stadhuis via ra dio en televisie te volgen zijn. De "uitslagenavond" in het stad huis is voor iedereen vrij toegan kelijk en.... de koffie staat er klaar. Vandaag, woensdag 21 mei, vin den de verkiezingen voor de le den van de Tweede Kamer plaats. Hopelijk hebt u, als u dit leest, uw stem al uitgebracht. Als het nog middag is en u hebt het stembureau nog niet bezocht: geen ramp. Tot zeven uur van avond kunt u nog in alle stembu reaus terecht. Stemmen is een recht, geen plicht. Het is echter wel een be langrijk recht. Want door uw stem uit te brengen op die par tij die volgens u het beste uw belangen behartigt, helpt u me de een stuk beleid bepalen. Want de beslissingen die de Tweede Kamer der Staten Ge neraal neemt, het beleid dat daar "gemaakt" wordt, kan ook u raken... (foto: Cor Schuilwerve) Taxateurs op pad Dit jaar zijn in Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem een aantal taxateurs op pad om o.a. de waarde te bepalen van zo'n 150 "voorbeeldpanden" in de gemeente. Zij doen dat in opdracht van de gemeente. Het doel van de taxaties is de uitkomsten daarvan te gebruiken voor het vaststellen van de aanslagen voor de on roerend goedbelasting voor 1987 en de volgende jaren. Het Stedelijk museum aan het Bellamypark beschikt over een ruime en gevarieerde collectie. Om deze toegankelijker te maken voor de bezoekers en weten schappers en voor educatieve doeleinden is het museum on langs gestart met een inventari satie en publicatie daarvan in een catalogus in delen. De eerste mu seumcatalogus is inmiddels ver schenen in de vorm van een deel-catalogus over de Vlissing se kunstenaar J.F. Brouwenaar uit het begin van de vorige eeuw. Over deze kunstenaar en zijn werk is nog tot en met 15 juni a.s. een tentoonstelling te zien in het museum. Het ligt in de bedoeling elk jaar de inventarisatie van een deel van de museumcollectie af te ron den met een deel-catalogus. Hierdoor zullen uiteindelijk alle delen gezamenlijk de volledige catalogus van het museum gaan vormen. Op de foto: werk van J.F. Brou wenaar dat de omslag van de ca talogus deel 1 siert, een Grieks krijger met mantel en gepluimde helm. Dat is nodig omdat de gemeen telijke Verordening op de onroe rend goedbelasting bepaalt dat de schatting van de waarde van panden om de vijf jaar opnieuw moet plaatsvinden. De laatste schatting was in 1981 zodat in de loop van dit jaar (1986) een nieu we schatting plaatsvindt. Waardebepaling Voor de berekening van de on roerend goedbelasting gaat men uit van de waarde die een pand heeft "in het economisch ver keer". Dat wil zeggen: de waar de die het onroerend goed heeft als het vrij en leeg te aanvaarden zou zijn. De vaststelling van die waarde gebeurt, door daarvan een schatting te maken. Taxatie voorbeelden Om de schatting van de waarde zo goed mogelijk te maken, heb ben burgemeester en wethou ders de Stichting voor Kadastrale en Financiële Administratie (KA- Fl) ingeschakeld. Deze stichting taxeert gedurende dit jaar zo'n 150 voorbeeldpanden. Daarbij worden de gegevens, die de waarde van die panden bepalen, geïnventariseerd en gespecifi ceerd. Hierdoor ontstaat een soort leidraad voor het bepalen van de waarde van alle overige panden. De eigenaren van de ge kozen voorbeeldpanden is ge vraagd hun medewerking te verlenen bij het taxeren. Het is natuurlijk niet nodig om bij voorbeeld woningen, die in een groter aantal zijn gebouwd, stuk voor stuk onder de loep te ne- men. Veelal kan worden volstaan met de taxatie van één zo'n woning. Taxateurs Om tot taxatie van de woningen te kunnen komen zullen de taxa teurs de woningen zowel van bin nen als van buiten willen zien om tot een goede waardebepaling te kunnen komen. Bovendien zullen zij mogelijk - vanaf de weg - een foto van het pand willen nemen. De taxateurs van de Stichting KA- Fl zijn in het bezit van door b&w afgegeven legitimatiebewijzen, voorzien van een pasfoto. Aange raden wordt om altijd om die le gitimatie te vragen. Twijfelt u over de legitimatie? Neem dan direct contact op met de afdeling finan ciële zaken (bureau financieel be heer) van de gemeente (stadhuis, tel. 87266). Mocht u in het bezit zijn van een bouwtekening van uw woning, dan kan dat de taxateurs erg be hulpzaam zijn. Gaarne medewerking In Vlissingen, met zijn ruim 19.000 woningen, is de taxatie natuurlijk een erg omvangrijke klus. Om die snel, en vooral goed, te kunnen uitvoeren is de medewerking van huiseigenaren en bewoners erg belangrijk. Bur gemeester en wethouders ver trouwen er daarom op dat iedereen aan de taxatie vlot me dewerking zal verlenen. Natuur lijk zijn de gegevens alleen bestemd voor de gemeente. Men zal er daar strikt vertrouwelijk ge bruik van maken. Verkiezingen Het toeval wil dat deze kolom de 21-ste mei onder de aandacht van de lezers komt: de dag waarop de verkiezingen voor de Tweede Ka mer worden gehouden. Belangrij ke verkiezingen, waarbij veel op het spel staat. Immers: er treedt dan op landelijk niveau een "nieu we ploeg" aan, die het beleid voor de komende vier jaar zal gaan be palen. Een beleid, waarvan de uit stralende werking iedereen zal treffen: ook u en mij. Staat u me daarom toe u een stemadvies te geven. Dat luidt: ga in elk geval stemmen! Het kan nog tot 19.00 uur! Ook voor de gemeente is het van buitengewoon belang hoe een nieuw kabinet er straks uit zal zien. Want van het befeid van dat kabinet zal het onder meer afhan gen of en zo ja in welke mate de gemeente (opnieuw) door bezui nigingen wordt getroffen. En ik kan u na een paar maanden erva ring als burgemeester in Vlissin gen al wel zeggen dat de absolute bodem van wat kan is bereikt. Ik heb dan op het oog de voorzienin gen die eigenlijk zouden moeten worden getroffen, de investerin gen die we zouden moeten doen, het achterstallig onderhoud dat op tal van punten is opgetreden en het dieptepunt dat de gemeente heeft bereikt waar het gaat om de eigen werkgelegenheid. Ik hoop dan ook van ganser harte dat een nieuw kabinet zal afzien van het opleggen van nieuwe bezuinigin gen aan de gemeenten, zodat er weer wat meer ruimte komt om dingen te doen die al lang gedaan hadden moeten worden! Nieuw college Zoals het land straks dus een nieuwe regering krijgt, zo heeft de gemeente sinds 29 april jl. een nieuw college van burgemeester en wethouders. Met, zoals u on getwijfeld weet, twee nieuwe wet houders, de heren Meijers en De Keijzer, die beiden bij de verde ling van de taken binnen het col lege, enkele zware portefeuilles hebben gekregen. Ik kan tot mijn genoegen nu al vaststellen dat ook in de nieuwe politieke ver houdingen binnen het college de verstandhouding uitstekend is en dat iedereen vol plannen is voor de nabije toekomst. Inmiddels hebben velen afscheid genomen van de beide ex- wethouders Adan en Hoefkens tijdens de vorige week gehouden receptie in het stadhuis. Ik ben blij dat zovelen door hun aanwe zigheid van hun waardering voor werk en inzet van de beide heren hebben blijk gegeven. Overleg met Middelburg Ook in onze buurgemeente Mid delburg is een nieuw college van b. en w. gevormd, eveneens met enkele nieuwe gezichten. En ook die gemeente heeft nog niet zo lang een nieuwe burgemeester. Bij elkaar is dat aanleiding ge weest voor een eerste gezamen lijk contact. Naast de onderlinge kennismaking is daarbij ook de uitwisseling van informatie over zaken van gemeenschappelijk be lang aan de orde geweest. Dat is zo goed bevallen, dat afgespro ken is dat de beide colleges elkaar tenminste twee maal per jaar zul len ontmoeten. Vooral de uitwis seling van informatie zal daarbij centraal staan, uiteraard met in achtneming van een ieders eigen verantwoordelijkheid en autono mie. Naar mijn mening is een der gelijk contact tussen de dagelijkse besturen van zo dicht bij elkaar gelegen gemeenten van groot be lang. Het kan onnodige rivaliteit en irritaties voorkomen. Station Oost-Souburg Volgende week zaterdag geniet ik de eer vanaf het station Souburg de eerste trein te mogen laten ver trekken. De bewoners van Oost- Souburg en de noordelijke wijken van Vlissingen zien met de ope ning van dit station het niveau van het openbaar vervoer aanmerke lijk verhoogd. Dat geldt trouwens voor de gehele provincie, nu er per 1 juni ook een rechtstreekse verbinding met onze nationale luchthaven Schiphol ontstaat!

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5