DOE-HET-ZELF! r 'Jio ilv //ufo ima/ie Geslaagd festival in Middelburg Antiek Beurs Beurs schoonenberg DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 7 mei 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Grimecursus Fietspuzzeltocht Amnesty Gastgezin Tentoonstelling Stemadvies Electriciteit Avondvierdaagse Veertig jaar droog Rommelmarkt Vogelavond HOM Wereld Natuur Fonds Puzzeltocht Politiek/racisme Bazaar Rekreatiekrant Con Amore Militaire dienst Verloren Turkse problemen Prestatieloop Motorcross Derde wereld Vrouwen en vrede Herinrichting Zondagherberg Vrije School Parapsychologie Als zoete klanken aan 11 vnnrhiinaan is i iw 1 Als zoete klanken aan u voorbijgaan, is uw gehoor aan een hulpmiddel toe. Een boortoestel bijvoorbeeld. Stap dan eens bij ons binnen. Onze specialisten adviseren u graag welke mogelijkheden er voor u zijn. Gratis proefperiode na medisch advies. Desgewenst bezoek aan huis. hoortoestellen Stuif 'ns in Rommelmarkt Bustocht Binnenstad Prijsklaverjassen CDA-vrouwen Liberaal fietsen CDA-jongeren V v rvvVW v>ov> OUDERWETSE HALKLOK HAMPSHIRE" Alliance Fran^aise Jongeren Industriebond FNV 5 in 1-dag Fotoclub Huurcommissie Wijncompetitie MIDDELBURG SCHOUWBURG Het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel geeft een grimecursus. De cursus bestaat uit vijf lessen van vier uur op zaterdagen. Lie- deke Peeters leidt de cursus, die zich afspeelt op het adres Roozen- burglaan 89 in Middelburg. In lichtingen en opgave: 01106-1876. 'Fietsen voor Ismet' is het motto van een fietspuzzeltocht, die wordt gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Am nesty International. Deelnemers kunnen donderdag 8 mei (hemel- vaartdag) vanaf 14 uur inschrij ven bij de Amnesty-stand op het Stadhuisplein in Vlissingen. In lichtingen: 01180-16983. Amnesty International bestaat 25 jaar. Daarom heeft deze organi satie, die zich inzet voor allen die wegens ras, geloof, huidskleur of politieke overtuiging worden ver volgd, zaterdag 10 mei een infor matiekraan! ingericht in de Lange Zelke in Vlissingen. Daar kunnen kaarten, kaarsen en brochures worden gekocht. Info: 01180-16983. AFS Interkulturele Jongerenuit- wisseling is op zoek naar gastge zinnen die een buitenlandse jon gere voor een jaar of gedurende drie maanden in huis willen opne men. De jongeren bezoeken voor kortere of langere tijd een middel bare school in ons land en komen uit de Verenigde Staten, Dene marken, Equador, Zweden en Noorwegen. Inlichtingen: 076-143440 (tussen 18 en 19 uur). Een overzicht van wat cursisten aan het Zeeuuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) het afgelopen seizoen hebben ge maakt, biedt de jaarlijkse exposi tie, die tot en met 31 mei wordt gehouden in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Het gaat om werk van deelnemers aan de ver schillende jaarcursussen en om wat cursisten tijdens kortlopende cursussen hebben vervaardigd. Inlichtingen: 01180-34711. De stichting Burgerschapskunde, het Nederlands Centrum voor Po litieke Vorming, heeft twee verge lijkingen gemaakt van de pro gramma's van politieke partijen. Eén vergelijking is algemeen; de ander is toegespitst op vrouwene mancipatie. De overzichten kosten 1,75 gulden per stuk. Info: 071-121841. De gemiddelde electriciteitsprijs in Nederland voor kleinverbrui kers was eind januari 22,1 cent per kWh; drie cent lager dan het hoogste record uit '85. De PZEM hanteert een prijs van bijna 22 cent en zit daarmee iets beneden het landelijk gemiddelde. Van de 25 energieproducenten in ons land neemt de PZEM de 11e plaats in. Dit staat in het bulletin van de VEEN, de Vereniging van Exploitanten van Electriciteitsbe- drijven in Nederland. De 26-ste avondvierdaagse van Vlissingen wordt gehouden van 12 tot en met 15 mei. De organisa tie is in handen van wandelsport vereniging De Vrolijke Tippe laars. De afstanden zijn naar keu ze vijf, tien of vijftien kilometer per avond. Startplaats is het club huis van Zeeland Sport aan het Baskensburgplein. De starttijden zijn op de eerste drie avonden 18.30 uur; op donderdag 17.30 uur (15 km), 18.00 uur (10 km) en 18.30 uur (5 km). Inschrijven is maandag 12 mei de hele dag mo gelijk bij het stafbureau. Inlich tingen: 01184-64753 of 01184-18273. Ter gelegenheid van het feit, dat Walcheren veertig jaar geleden weer 'droog was' na de inundatie tijdens de oorlog, wordt vrijdag 30 mei een symposium gehouden. Daarbij voeren gedeputeerde J.D. de Voogd, oud-hoofd van de Del tadienst van Rijkswaterstaat ir. H.A. Ferguson en drs. M.C. Ver burg, lid van de Raad van State, het woord. Ook worden de films 'Broken dikes' van J. Fernhout en 'Terug naar het eiland' van C. Hugenot van de Linden vertoond. Het symposium is alleen toegan kelijk voor genodigden. Aanslui tend -om 16.45 uur- opent de commissaris der koningin in Zee land, dr. C. Boertien, de ten toonstelling 'Walcheren veertig jaar droog'. De expositie is te zien in de kloostergangen van het Abdij-complex in Middelburg. De oude vismijn op de hoek van de Nieuwendijk en het Bellamy- park in Vlissingen is de plaats, waar de muziekvereniging Caeci- lia uit Vlissingen zaterdag 10 mei haar jaarlijkse rommelmarkt houdt. Ook wordt gebruikte kle ding verkocht. Voor de kleinsten staat een grabbelton opgesteld. Caecilia haalt oude spullen op: 01184-19041 of 01184-67162. De rommelmarkt begint om 9 uur. Wildzang- ofwel Europese vogels staan centraal tijdens een diale zing van de vereniging van vogel liefhebbers Zanglust uit Arnemui- den. Spreker is W. Höppener uit Brunssum. 'Kweken met wild zangvogels en onkruidzaden als vogelvoedsel' is de titel van zijn betoog. Er is volop gelegenheid tot het stellen van vragen. De bij eenkomst begint vrijdag 9 mei om 19.30 uur in verenigingsgebouw De Arne in Arnemuiden. Inlich tingen: 01182-1830. FIOM Zeeland, een stichting voor hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap, heeft in het verslagjaar '84/'85 meer aanvragen om hulp en advies ge kregen. Het jaarverslag is ver krijgbaar bij FIOM, Var- kensmarkt 1 in Middelburg, 01180-27311. Het filmpje van het Wereld Na tuur Fonds, dat op 20 november in de reeks Socutera-spots werd uitgezonden, is gekozen tot het beste Socutera-filmpje van '85. De film werd gepresenteerd door Martin Gaus, ook bekend van het televisieprogramma 'Dierenma nieren'. Naar aanleiding van de uitzending gaven 1800 mensen zich op als donateur van het We reld Natuur Fonds. Eind juli wordt de bekroonde film opnieuw uitgezonden. Informatie: 03404-22164. Hotel Walcheren in Koudekerke is het vertrekpunt van de traditio nele puzzelrit van de Middelburg se Motor- en Autoclub Schelde- gouwen, die donderdag 8 mei (he melvaartsdag) op de kalender staat. Vanaf 13 uur kan daar wor den ingeschreven voor de 35 kilo meter lange tocht over de Wal- cherse binnenwegen. De deelne mers doen mee in twee catego rieën: beginners en gevorderden. Het documentatie centrum Mo- lukkers houdt op zaterdag 10 mei een forumdiscussie onder de titel 'Politiek en racisme'. Namens drie partijen spreken de heren Beinema (CDA); Lilipaly (PvdA) en mevrouw Zimmerman (CPN). Tijdens deze bijeenkomst zijn ook enkele infostands te bekij ken, er is een new wave band en een forumdiscussie. Het begint om 19.30 uur in De Zwaan in Oost-Souburg. CJV en Club Veere houden op za terdag 10 mei een bazar en rom melmarkt vanaf 10 uur tot 17 uur in de consistorie van de gerefor meerde kerk aan de Stad huisstraat in Veere. De opbrengst is bestemd voor Afrika. Het the ma luidt dan ook 'Afrika op weg...'. De betere Belgische keuken decotci keukens Aalterbaan 183 - B 9990 Maldegem Tel. 09/3250 711609 Gesloten zaterdag- i voormiddag en gans de zondag Ook het komend zomerseizoen geeft uitgeverij Provinciale- Zeeuwse Courant BV in Middel burg en Rekreatiekrant en de Re- kreatie Specials uit. De eerste spe ciale uitgave verschijnt op 17 mei. Dit pinksternummer is bedoeld voor de kortverblijvers en voor hen die zich beraden op een zo mervakantie in Zeeland. De twee de 'special' -uitgave 13 juni- heeft een looptijd van twee weken. Het blad staat vol actuele vakantie informatie en besteedt bijzondere aandacht aan de Binnenstads feesten in Goes (14 juni) en de Veerse Meer-dagen (19 tot en met 22 juni). De Rekreatiekranten die wekelijks verschijnen tussen 27 juni en 15 augustus bevatten vooral actueel vakantienieuws en wetenswaardigheden over de ge bieden waar de vakantieganger verpoost. Naast puzzels en tips tellen deze kranten ook de evene mentenagenda, samengesteld door de Provinciale VVV Zeeland in Middelburg. Op 23 augustus en 3 oktober verschijnen de laatste twee Rekreatiekranten van dit sei zoen. De agenda van het blad van 23 augustus loopt tot eind sep tember; de laatste uitgave gaat vooral in op de herfstvakantie. Het mandoline-orkest Con Amo re bestaat 50 jaar. De receptie is vorige week gehouden; het jubi leumconcert vindt op 24 mei plaats in de Concert- en Gehoor zaal in Middelburg. 'Dienstplicht, dienst weigeren' is het thema van een forumdiscus sie, die vanavond (woensdag) om 20 uur begint in het jongerencen trum Midgard aan de Kui perspoort in Middelburg. Er zijn sprekers van militaire en van anti militaristische organisaties. In lichtingen: 01180-14281. De kans bestaat, dat het grootste korfbaltoernooi in Nederland, - dat van Swift in Middelburg-, donderdag 8 mei (hemelvaarts dag) voor de laatste keer wordt gehouden. Voor het toernooi moet Swift namelijk aan de ge meente Middelburg 3500 gulden terreinhuur betalen. Vier jaar ge leden was dat nog 660 gulden. Als de gemeente de subsidie aan Swift, die al jarenlang gelijk blijft, niet verhoogt, kan Swift het toernooi niet langer organise ren. Huug Joziasse, de voorzitter van Swift, schrijft dat in het pro gramma van het hemelvaartsdag- toernooi. De Turkse Werknemers Vereni ging Middelburg houdt vrijdag 27 juni een studiedag over de proble matiek van migranten en hun ge zinsleden. Een groot aantal lande lijke en regionale deskundigen voert het woord. Daarbij wordt gesproken over onderwijs, discri minatie, werkgelegenheid, antira cisme, de tweede generatie, zelf organisaties en emancipatie. Ook staan een foto-expositie en een plenaire discussie op het pro gramma. De studiedag wordt ge houden in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. Inlich tingen: 01180-11713. Vier en zeven kilometer lang is de prestatieloop van Terre des Hom mes en Zeeland Sport, die vrijdag 9 mei om 19 uur begint bij cam ping Dishoek. Inschrijven kan vanaf 18 uur. Op het parcours aan de Engeland- weg in het Vlissingse Sloegebied worden donderdag 8 mei (hemel vaartsdag) verschillende motor- crosses verreden. De categorieën zijn: 125, 250, 500 cc en zijspan nen. Ook is er een veteranencross. Aanvang 12.30 uur. De organisa tie berust bij de Motorsportvere niging De Uitlaat. 'Racisme in de politiek' is het the ma van een derde wereld boekenbeurs en forumdiscussie; zaterdag 10 mei vanaf 13.30 uur in buurthuis De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost- Souburg. De bijeenkomst is geor ganiseerd door het Documentatie centrum Molukkers. Inlichtingen: 01184-70800. 'Rouw, woede, kracht, verzet en visie' is het thema van de landelij ke Pentagramaktie, die dinsdag 13 mei in Den Haag wordt gehou den. Vrouwen uit het hele land nemen eraan deel. Ze willen uit drukking geven aan hun zorg om de toekomst en hun verontwaar diging uiten over de wijze waarop machthebbers over het lot van mensen beslissen. De Zeeuwse deelneemsters vertrekken om 9.00 uur met de trein vanuit Middel burg. Opgave: 01185-2170 (tussen 17 en 19 uur). De straten tussen de Singel en het ziekenhuis in Vlissingen (het ge bied waarin gedeelten van Schuit- vaartgracht en Bonedijkestraat liggen) worden opnieuw inge richt. Er komt een dertig kilometer-zone en er worden ver schillende bomen geplant. Bewo ners kunnen bij de gemeente Vlis singen aangeven of ze een gevel tuintje willen hebben. Dat is een stukje grond ter breedte van een stoeptegel, dat de bewoners zelf kunnen inrichten en moeten ver zorgen. Alleenstaande ouders, met of zonder kinderen, kunnen zondag 18 mei om 14 uur deelnemen aan de maandelijkse zondagmiddag- herberg in het gebouw van FIOM- Zeeland aan de varkensmarkt in Middelburg. Bij goed weer wordt een speurtocht gehouden, bij slecht weer speelt het gezelschap spelletjes. Informatie: 01180-27311. Het bestuur en de ouders van peu ters die de Vrije Peuterspeelzaal Middelburg gaan bezoeken ma ken vanavond (woensdag) met el kaar kennis in het gebouw van de Vrije School aan de W. Aron- deusstraat in Middelburg. Sari van Panhuys gaat in op peutereu- rithmie en de stand van zaken rond de peuterspeelzaal in oprich ting wordt belicht. De kennisma kingsbijeenkomst begint om 20 Psychometrie is het aan de hand van een voorwerp verkrijgen van informatie over de eigenaar. Over de wetenschappelijke onderzoe kingen naar deze en andere para normale fenomenen vertelt drs. J. Kappers iets tijdens een bijeen komst van de Nederlandse Vere niging van Parapsychologie. De lezing begint donderdag 15 mei om 20 uur in gebouw De Schakel aan de Bachten Steene in Middel burg. Inlichtingen: Postbus 7093, 4330 GB Middelburg. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13^13 Vlissingen, Badhuisstraat 153, tel. 01184-1030 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 Gezamenlijk koffiedrinken en lunchen en het spelen van spelle tjes zijn de onderdelen van een 'Stuif 'ns in' van de UVV- Middelburg en De Zonnebloem. De bijeenkomst wordt dinsdag 13 mei gehouden in het UVV- gebouw aan de Herengracht 52 in Middelburg en begint om 10.30 uur. Inlichtingen: 01180-26290. De grootste rommelmarkt van Middelburg is ontegenzeggelijk die van de Julianakorpsen in Mid delburg. De rommelmarkt wordt zaterdag 10 mei vanaf 8 uur 's morgens gehouden in en om het verenigingsgebouw, molen De Hoop op het Vlissings Bolwerk in Middelburg. Honderd leden wer ken eraan mee. Info: 01180-14829. De afdeling Middelburg van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) stelt haar leden in de gelegenheid om dins dag 27 mei een bustocht naar de Utrechtse Heuvelrug mee te ma ken. De kaarten voor deze tocht worden dinsdag 13 mei tussen 14 en 16 uur verkocht in gebouw Het Schuttershof in Middelburg. Het Wijkkomitee Scheldebuurt wil, evenals het Wijkkomitee Bin nenstad, dat de gemeenteraad van Vlissingen zo spoedig mogelijk een bestemmingsplan opstelt voor het gebied van de Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlis singen. 'Daarmee kan worden voorkómen, dat onze woonbuur ten worden platgedrukt door de kolossale gebouwen de 'De Schel de", schrijft het comité in een brief aan de gemeenteraad van Vlissingen. Info: 01184-16655. De buurtvereniging Van Duyven- voorde in Oost-Souburg stelt kaartliefhebbers in de gelegenheid om maandag 12 mei te klaverjas sen in wijkgebouw De Schuur in Oost-Souburg. Aanvang 19.30 uur. Drs. H. Eversdijk, Zeeuws lid van de tweede kamer voor het CDA, spreekt maandag 12 mei voor het CDA-Vrouwenberaad in Vlissin gen. Hij gaat in op politieke actu aliteiten. De bijeenkomst wordt vanaf 9.30 uur gehouden in het jeugdgebouw van de Petruskerk aan de Dr. Ottestraat in Vlis singen. De VVD-lijsttrekker Ed Nijpels lost vrijdag 9 mei op de Markt in Middelburg het startschot voor een liberale fietsvierdaagse. Te gen de twintig liberalen nemen deel aan de fietstocht. Het eind punt is Heerlen, waar de meute - onder wie de Zeeuw Jan te Veldhuis- maandag aankomt. Be halve landelijke coryfeeën fietsen per provincie ook plaatselijke VVD-politici mee. Nijpels fietst in Zeeland overigens niet verder dan Goes.'s Avonds heeft hij een tv-interview. De Zeeuwse plaat sen die op weg naar Breda (de eer ste etappeplaats) worden aangea- an zijn: Lewedorp, Heinkens- zand, 's-Heer Arendskerke, Goes, Kapelle en tenslotte Yerse- ke. De tweede etappeplaats is Den Bosch, de derde Sittard en op de slotdag rijdt de VVD-caravaan via Maastricht naar Heerlen. Nij pels lost om half tien vrijdagoch tend het startschot. Drs. M. Beinema, Zeeuws CDA- lid van de tweede kamer, spreekt dinsdag 13 mei voor de kern Mid delburg van het Christen Demo cratisch Jongeren Appel (CDJA). De bijeenkomst begint om 20 uur in de Getuigeniskerk in Middel burg. Info: 01180-36118. Het negende jazzfestival van JASZ (Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland) dat vooral zaterdag Middelburg in zijn greep had, werd een enorm succes. Het werd zelfs zo'n dolle boel dat de ge meente reinigingsdienst er zon dagochtend aan te pas moest ko men om de feestresten op te ruimen. Vooral het open gebeuren viel bij het publiek in de smaak. De zes orkesten die van 14 tot 21 uur za terdag op het podium op de Markt optraden kregen volop bij val. "Een topper", kwalificeerde een bezoeker het gebeuren, waar bij de kelen konden worden gesmeerd in de talrijke kramen, die de horeca gezamenlijk rond het podium had neergezet. Her en der in de stad speelden looporkesten. De zaterdag werd afgesloten met een kroegentocht. Niet minder dan veertien orkesten speelden in even zo vele hoofdste delijke uitspanningen. Vrijdagavond concerteerden drie bands in de Concert- en Gehoor zaal en donderdagavond was ei- een concert in de Burgerzaal van het stadhuis. John Siwabessy maakte zaterdag een aantal foto's. OM Zeil iets maken, voor in huis ol voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het-maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tol doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. MM Alsof u hem geërfd hebt. deze sierlijke klok. Hij staat overal goed bij en de klok kan naar wens bij uw interieur aangepast worden door de kleurafwerking en het soort hout dat u kiest. Mooi als de klok is, is zij toch niet moeilijk om zelf te maken omdat alle belang rijke onderdelen op ware grootte op de tekening zijn afgebeeld. De uitvoerige instrukties zijn een voudig te volgen. In de klokkast kunnen verschillende uurwerken worden ingebouwd, zoals het be roemde "Westminster klokken spel" of een Bim-Bam uurwerk. Informatie hierover en over ge schikt lijstwerk en wijzerplaten ontvangt u bij de tekening De "HAMPSHIRE" is 180 cm hoog. De tekening kunt u bestellen door 15,— over te maken op postre kening nr. 3567600 t.n.v. Karwei- post. de Meern. onder vermelding van bestelnr. 363 F/Vl. ZVA. U krijgt de tekening dan per om gaande toegestuurd. Druk te op de Markt. Nederlanders en Fransen komen met elkaar in contact tijdens de koffiecontactochtend van de Alli ance Francaise Walcheren. De bijeenkomst begint woensdag 14 mei om 9.30 uur in het schoolge bouw aan de Verdilaan 2 in Vlis singen. Inlichtingen: 01184-70250. Voor 'alle jongeren die willen we ten in welke politieke richting ze zitten' houdt de jongerenbewe ging verbonden met de FNV woensdag 14 mei een thema avond over politiek. Aan de hand van het spel 'Kleur bekennen' kunnen de jongeren ontdekken met welke politieke partij ze zich het meest verwant voelen. De bij eenkomst begint om 19.30 uur in het pand Dam 12-14 in Middel burg. Informatie: 01180-38318 De afdeling Middelburg van de Industriebond FNV komt don derdag 15 mei bijeen voor de jaar vergadering. Die wordt vanaf 20 uur gehouden in het Wapen van Middelburg aan de Pottenmarkt. Naast de gebruikelijke jaarstuk ken staan ook de vertoning van de film over honderd jaar industrie bond en de stand van zaken met betrekking tot CAO- onderhandelingen en mogelijke acties op de agenda. Inlichtingen: 01180-14801. Ook dit jaar is het mogelijk om op één gereduceerde 5-in-l-kaart vijf Middelburgse attractiepuntcn te bezoeken. Middelburgers en toeristen kunnen daartoe vrijdag 9 en zaterdag 10 mei in de Zeeuw se hoofdstad terecht. De '5-in-l-kaart kost vijf gulden en kan worden gekocht bij de VVV op de Markt in Middelburg. De kaart geeft recht op een rondlei ding door het gotische deel van het stadhuis, het beklimmen van de Abdijtoren (Lange Jan), een rit met de paardentram naar Mi niatuur Walcheren, toegang tot Miniatuur Walcheren en een gra tis tweede kop koffie in een aantal horecabedrijven. Fotoclub Flitsparaplu komt dins dag 13 mei om 19.30 uur bijeen in wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen-Paauwenburg. Daar gaat het om fotografie in de beel dende kunst in Vlissingen. Ook staan de foto en dia van de maand op de agenda. Het Woonlastenkomitee Vlissin gen heeft er bij staatssecretaris mr. G.Ph. Brokx op aangedron gen, op korte termijn duidelijk heid te verschaffen over de reor ganisatie van de huurcommissies in Nederland. Het comité is van mening, dat het Zeeuwse secreta riaat in Goes gevestigd moet blij ven. Inlichtingen: 01184-61890 of 01184-16655. De heer A. Amtheunis uit Koe wacht en K. Rietbergen uit Hoek zijn in de regio Zeeland winnaar geworden van de halve finale van de Internationale Duitse Wijn Competitie. Ze maken nu kans op een plaats in het Nederlands team, dat uitkomt in de interna tionale finale in West-Duitsland. In totaal nemen elf landenploegen daaraan deel. De wedstrijden bestaan uit een blindproeverij en een theoretisch gedeelte. De deel nemers zijn allen uitsluitend lief hebbers van wijn en hebben be roepsmatig niets met wijn te ma ken. De organisatie berust bij het Informatiebureau voor Duitse Wijnen in Amsterdam: 020-223491. VR. 9 MEI 16-21 UUR ZA. 10 MEI 11-17 UUR ZO. 11 MEI 11-17 UUR 'Een looporkest

de Vlissinger | 1986 | | pagina 7