Zaek-n bin zaden at O het zakeehart VEERTIG PROCENT MINDER BEZOEKERS ZEELANDBEURS West-Souburgse wint hoofdprijs in slagzinwedstrijd visgroothandel Loek boekhandel 'verruimde' interieur Roha Surfsport naast Kamperland nu ook in winkel in Middelburg Zaman Schoenen en Sport verkast naar Walstraat Deuren wagenwijd open bij vernieuwde Jamin 'In Middelburg lachen ze zich rot als ze de Schorpioen op een presenteerblaadje krijgen aangereikt' DON SPONSORT MTV'69 Modehuis Steketee toonde zomercollectie DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 7 mei 1986 Toch werden goede zaken gedaan9 TAARTEN VOOR LIEFSTE MOEDERS Carlier Tours naar Middelburg Badhuisstraat uit de route9 ECHTPAAR CONSEMULDER VAN EL VERANO Charlie voor haarmode en herenkleding Babyspeciaalzaak introduceert lamsvachten Jamin opende 1 mei opnieuw de winkeldeuren. Tien dagen wa ren ze gesloten voor het publiek, om een ingrijpende verbou wing mogelijk te maken. "Met man en macht hebben we ge werkt", vertelt bedrijfsleidster D.C. Geelhoed-Schot. "Maar het is gelukt omtijdig onze artikelen een plaatsje te geven. Voor een openingsreceptie was geen tijd". De winkel moet gezelliger en ruimer ogen. Nieuw is de hetelucht-oven, waarvoor een bakker, steeds zorgt voor verse appelflappen, croissants en koekjes. De verkoop hiervan is aan de voorzijde van de winkel, waar de pui nu helemaal open kan. Voorbijgangers kunnen aan een speciale toonbank, zonder in de winkel te komen, kopen (en eten). De bakker had het druk, want het zonnige weer zorgde op de openingsdag voor een "goed gevulde" Lange Delft. Ook in de winkel waren veel bezoekers, die vlot werden geholpen door het -in vrolijk oranje-rood gestoken- winkelpersoneel. Burgemeester Chris Rutten van Middelburg heeft eind april de eerste paal geslagen voor het nieu we bedrijfsgebouw van Carlier Tours op het industrieterrein "Arnestein". Hij zei het mooiste plekje te hebben gereserveerd voor Carlier Tours. Het bedrijf is blij met de vestigingsplaats, die goed zichtbaar is vanaf de Nieuw- landseweg en dat betekent: veel bekijks van passanten. Het gebouw wordt ruim 900 m2 groot en krijgt een bussenstalling met wasstraat, een werkplaats en een kantoor. Carlier Tours is actief op het ge bied van dagtochten, personeel- suitstapjes, schoolreizen en meer daagse reizen in binnen- en bui tenland. Er wordt ook gedacht aan rolstoelgebruikers. Mensen die ervan houden bijzonder com fortabel te reizen, kunnen de VIP-touringcar nemen. In de vakantieperiode werkt Car lier Tours samen met andere rei sorganisaties, zoals Arke reizen, Hotelplan en Riant-reizen. Naast het vervoer ten bate van vrije tijdsbesteding is er ook veel werk aan de winkel door het dagelijks vervoer van personeelsleden van een aantal Zeeuwse bedrijven en schoolkinderen. Carlier Tours hoopt nog dit jaar het nieuwe ge bouw te kunnen betrekken. De vestiging in Domburg en Goes ko men dan te vervallen. Onder het motto: "Wie is de liefste moeder van Nederland" houdt Miro Center Viissingen in de weken voor Moederdag een wedstrijd voor de jeugd. Alle kin deren in Viissingen en omgeving worden uitgenodigd een brief te schrijven aan Miro Center, waar in zij uitleggen waarom hun moe der voor deze titel in aanmerking komt. De 600 moeders, die op de meest ontroerende, meest spontane, liefste of leukste manier worden omschreven krijgen van Miro Center een grote slagroomtaart, waarop de naam van de inzender zal worden vermeld. Inzendingen voor de wedstrijd kunnen tot en met zaterdag 10 mei worden ingeleverd bij Miro Center Viissingen, Gildeweg 6. De winnaars krijgen schriftelijk bericht. Op zaterdag 24 mei, tus sen 14.00 en 16.00 uur zullen de taarten worden uitgereikt op het centrale plein van Miro Center. Miro Center is een samenwer kingsverband van onder meer Mi ro Supermarkt, MARCA Mode en Giraffe (kado- en huishoude lijke artikelen). Hou waard (links) van Ouwehand overhandigt het chequehoekje aan Janet Koole. Rechts Lenie Luijk-Poppe van de Middelburgse viszaak. Bij vishandel Poppe aan de Markt in Middelburg was het vorige week vrijdagmiddag even feest. Toen overhandigde T. Houw aard van Ouwehand aan Janet Koole uit West-Souburg een bonnen boekje ter waarde van 1.000, De 27-jarige winnares had een slagzin ingestuurd die hoog scoor de. Zij was één van de vijf geluk kigen, die de hoofdprijs in de wacht sleepte. Met de waardebon nen - in couponnen van vijf gul den - kan zij één jaar vis kopen op kosten van de visgroothandel. Ouwehand bestond vorig jaar tachtig jaar. In dat kader werd de slagzinwedstrijd uitgeschreven, waaraan enkele duizenden Neder landers deelnamen. Behalve de vijf hoofdprijzen met waardebon nen, werden ook nog eens vijftig prijzen ter waarde van 25, uitgereikt. Zaman Schoenen en Sport gaat naar haar klanten toe. Het Pand aan de Badhuisstraat in Viissin gen, waarin een aantal jaren za ken werden gedaan, lag wat 'uit de route'. Reden voor de heer Za man om uit te kijken naar een an dere behuizing. En die is recente lijk gevonden. Aan de Walstraat 68 in dezelfde gemeente. In korte tijd is het pand omgeto verd tot een moderne schoenen zaak waarin een groot deel van de voorraad modeschoenen op maat en kleur wordt gepresenteerd, waardoor een zekere vorm van zelfbediening is verkregen. "Mensen die wel geholpen willen worden, kunnen dat overigens krijgen", stelt de heer Zaman na drukkelijk. Zaman is ook op het gebied van sportschoenen ruim gesorteerd. Hij heeft de laatste mode van alle bekende merken in huis. Bij de sportschoenen, die achterin de zaak zijn ondergebracht, is geen voorkeuze mogelijk. Verder heeft Zaman een ruime keus in jogging pakken, vrijetijdskleding en spor- taccessoires. Ook in Hulst heeft Zaman een soortgelijke zaak. Door gezamen lijke inkopen kunnen scherpe prijzen worden gehanteerd; dat geldt ook voor de merkschoenen op sportgebied. Vrijdag 25 april is de zaak feeste lijk geopend met talrijke aantrek kelijke aanbiedingen. *Overzichtelijk winkelen bij Zaman. Burgemeester Rutten slaat eer ste paal 34 zitplaatsen "De entree is wat onopvallend. We zouden dat graag veranderen, maar daarvoor krijgen we nog geen vergunning. Misschien dat er in de toekomst nog wat aan te veranderen is", hoopt Julia Con- semulder. "Maar voorlopig moe ten we zo draaien. De mensen we ten niet dat er achterin de zaak ge legenheid is om op je gemakje te zitten. We hebben zelfs 34 zit- Schorpioen In de loop van het gesprek wordt het onderwerp 'De Schorpioen' aangeroerd. Consemulder vindt het onbegrijpelijk dat het Vlis- singse gemeentebestuur deze toe ristische attractie zomaar naar Middelburg laat 'vertrekken'. Ook zijn collega-middenstanders in de Vlissingse binnenstad heb ben over het beleid van het Vlis singse gemeentebestuur in de kwestie-Schorpioen geen goed woord over, weet Consemulder te vertellen. "In Middelburg lachen ze zich rot als ze zo'n toeristische attractie op een presenteerblaadje krijgen aangereikt" veronderstelt de nieuwe uitbater van La Verano. "Ik kan best begrijpen dat mijn collega-middenstanders pis-nijdig zijn. Per slot van rekening hebben zij door allerlei acties meegehol pen het project van de grond te krijgen. En dan nu dit. Schanda lig", stelt hij vast. "Maar het laatste woord hierover is gelukkig nog niet gesproken. Misschien blijft De Schorpioen toch nog wel voor Viissingen behouden", hoopt Rien Consemulder, die als rasechte Middelburger in de Zeeuwse hoofdstad blijft wonen. Lunchroom 'La Verano' is dage lijks geopend van tien uur 's mor gens tot zes uur 's avonds, en tij dens de vrijdagse koopavond tot negen uur. 's Zaterdags gaat de zaak iets eerder open maar dan gaan de deuren om vijf uur in de middag dicht, 's Zondags is La Verano gesloten. "Tenslotte mag ik toch wel één dag in de week vrij hebben om in het zonnetje te zit ten", vindt Julia Consemulder, die tussen de bedrijven door ook nog wel eens een uurtje de zon op zoekt op het - kleine - terras voor de zaak. Ruim anderhalf jaar geleden be gonnen Rien en Julia Consemul der in hun woonplaats Middel burg een frituurzaak, aan het Kuiper Rietbergkwartier in de wijk Klarenbeek. Rien was al ge ruime tijd werkloos bouwvakker en hij wilde weer wel eens wat gaan doen. Hij vond de benodig de financiële middelen en begon zijn zaak: een unit waarin hij ap paratuur voor zijn snackbar plaatste. Anderhalf jaar draaiden de zaken voortreffelijk. Na een moeizaam begin was er een vaste klanten kring opgebouwd. Er was geen enkele reden voor het onderne mende echtpaar om op te stap pen. Maar de gemeente Middel burg dacht daar anders over. De lokatie aan het Rietbergkwartier moest worden verlaten en een an dere standplaats in Middelburg zagen Rien en Julia voorshands niet zitten. Er kwam een aanbod vanuit Viis singen. Snackbar annex lun chroom La Verano aan de Walstraat 109 (een deel van de vroegere Walstraatbazaar) stond leeg. Die zaak konden zij voort zetten. Maar de zaken hadden voorheen niet zo best gedraaid. En daarin willen de heer en mevrouw Conse mulder snel verbetering in bren gen. In enkele weken tijd hebben ze een aantal veranderingen aan gebracht en sinds 24 maart is El Verano weer open. Toch blijven er nog een aantal onvervulde wen sen over. plaatsen, maar die worden aan het oog van de voorbijganger ont trokken. El Verano biedt een gevarieerde kaart die uiteenloopt van een kopje koffie tot een complete maaltijd. Ook is er, wel zichtbaar vanaf de straat, een gedeelte waarin ijs aan het passerende pu bliek wordt verkocht. "Maar we hebben natuurlijk ook een groot assortiment ijsspecialiteiten in de zaak", verzekert Rien Consemul der, die inmiddels al aardig in de Vlissingse middenstad is inge burgerd. Julia mist haar contacten die zij in haar Middelburgse zaak wel had. "We hadden veel aanloop van de schooljeugd in de buurt. Dat was bijzonder gezellig. Ik heb wat afgelachen met die knapen, maar wie weet komt dat in Viis singen ook nog wel". Nee. Van een flop wilde hij nu be paald niet spreken. Maar hij had het wel anders gehoopt. Wijst naar het tentdoek en peinst: "De eerste mooie dagen van het jaar.Ja die hebben roet in het eten gegooid". Fluistert dan: "Er moet beslist geld bij". De altijd vrolijke Martin Delis- sen, directeur van het Bureau Beurzen organisatie in Eindhoven is duidelijk uit zijn gewone doen. De Zeelandbeurs leverde hem niet het resultaat waar hij op had gere kend. maar liefst 40 procent min der bezoekers dan twee jaar gele den kwamen een kijkje nemen in de tentengalerij op het Miroter- rein in Viissingen. "Als we goed teilen halen we maar net de '20.000", vreesde hij. "En dat al les door het weer, waarover we eigenlijk blij zouden moeten zijn". Delissen wil wel deson danks een beurs over twaalf jaar, "maar dan later in het jaar". Vreugde en verdriet gingen trou wens hand in hand tijdens de laat ste dag van de Zeelandbeurs vori ge week zaterdag. Klaagden de deelnemers aanvankelijk met De- lissen over het weer en de belang stelling, de laatste dag waren de ondernemers uiterst positief over het resultaat. "Kennelijk zijn de mensen die op zoek waren naar een bepaald product toch geko men", vatte een hunner de heer sende mening over het beursbe- zoek kernachtig samen. Onder het hoofdstuk 'vrolijke mensen' konden ook de mensen worden gerekend die met een prijs naar huis gingen, de beursorgani- satie had tien prijzen ter waarde van 25,en een hoofdprijs van 250,— beschikbaar gesteld. B. Mieras uit Koudekerke was de ge lukkige winnaar van de hoofd prijs. Autobedrijf Goedbloed had twee fietsen beschikbaar gesteld als prijs, de winnaars daarvan werden ook al zaterdag bekend gemaakt. Het waren de families Groenendijk (damesfiets) en Louise (herenfiets). R Gelukkige winnaars bij de stand van Garagebedrijf Goedbloed Loek Boekhandel aan de Nieuwe winkel in ruim twee weken tijd Burg 19 in Middelburg heeft de drastisch vergroot. Althans zo Roha Surfsport heeft nu ook een vestiging in Middelburg. Aan de Gravenstraat 11 in Middelburg hebben Wim en Gisela Rolandus- Hagedoorn een splinternieuwe zaak in gebruik genomen. En dat betekent een tweede zaak van het windsurfcentrum dat al een aan tal jaren in Kamperland is ge vestigd. "Met deze nieuwe zaak komen we naar de klanten toe. Het is toch eigenlijk te gek dat je klanten voor een artikel van enkele tien- tjes helemaal naar Kamperland moeten komen", vindt het onder nemende echtpaar. In de Middel burgse Roha-winkel, die de naam 'Surf Sport Fashion' draagt, is al les op het gebied van de surfsport te krijgen; al is de voorraad wel wat beperkter dan in Kamper land. Dat betreft vooral de surf boards. "Er is in Middelburg wel een aar dige collectie, maar in het bedrijf in Kamperland is het complete pakket aanwezig, maar dat kun nen we hier niet onderbren gen",verontschuldigt de surfspe- cialist zich. Ook voor reparatie is men op Kamperland aangewezen. Verder herbergt de nieuwe surfsportwinkel een ruime sorte ring kleding voor deze sport en ook alle onderdelen zijn er te krij gen. Bovendien is er vrijetijdskle ding en badmode is vele creaties. De klanten worden in Middelburg geholpen door mevrouw Rolan- dus en Klaas, van Pelt. Vanaf maandagmiddag is Roha Surf Sport Fashion in Middelburg da gelijks geopend. lijkt het. "Maar er is in wezen geen ruimte bijgekomen.We heb ben alleen een muur weggebro ken, waardoor alles veel groter lijkt. Het is meer een visueel ge-' beuren geweest", vertelt eigenaar Freek Verdoes. En: "We hebben bewust gekozen voor een goede presentatie van onze collectie en vooral de tijd schriften komen nu veel beter uit. De laatste tijd is er veel meer vraag naar tijdschriften. Vooral de bladen over computers, elek tronica, sport en mode zijn veel gevraagd. We hebben nu de be schikking over een wand van meer dan negen meter die alleen voor deze tijdschriften beschik baar is. Ik ben bijzonder trots op het resultaat. Aanpassing was overigens hard nodig, want het was tien jaar geleden dat er wat aan gedaan was". Loek Boekhan del heeft ook een luifel aan de ge vel laten maken, de kleur is aan gepast aan de Bruna stijl (rood/grijs) en het plafond is ver laagd. Verder zijn er enkele show tafels bijgekomen waarmee de presentatie van boekwerken veel beter tot zijn recht komt. De post- zegelhoek in achterin de zaak on dergebracht. Vorige week dinsdag was er bij de vernieuwde boekhandel een druk bezochte receptie en donderdag 1 mei ging de winkel open voor het publiek. Makelaars- en assurantiekantoor J. Don sponsort sinds eind april de Middelburgse Turnvereniging, MTV '69. Voorzitter Jongejan en Don ondertekende in de grasmaand het sponsorcontract. Jongejan voorspelde in zijn toespraak een vruchtbare samen werking met de Middelburgse on derneming. Don beaamde dit. "Ik kende tot op heden slechts één sport: de watersport. Maar men is nooit te oud om te leren". Als eerste officiële daad overhan- Damesmodehuis Steketee toonde vorige week vrijdag in de zaak aan de Lange Zëlke 48 in Viissingen de nieuwe zomermode. In vier shows lieten de zes man nequins een kleurige en gevarieerde collectie zien, die uiteenliep van blazers, 2- en 3-delige pakjes, rokken en blouses tot bikini's toe. Het Vlissingse modehuis had 'bewust' de show wat later in het seizoen gezet, omdat dan de zomercollectie compleet is. Dit tijdstip was voortreffelijk gekozen. Niet alleen was de collectie zomerkleding optimaal, maar ook het weer was fantastisch. En dat was weer prettig voor de mannequins, die ook buiten voor de zaak de creaties moesten tonen. Dat gebeurde nu onder een stralende zon, waardoor de zomerkleding in kleurrij ke tinten nog beter tot z'n recht kwam. Modehuis Steketee heeft modische kleding voor jong en oud en naast de kleuren oranje, blauw, geel en groen werd er ook veel zwart/wit of geheel wit ge toond. Vooral de jeugd is 'in' voor de zwart/wit mode. De vier shows, één 's morgens en één 's avonds en twee in de middaguren, trokken een vol huis. Er wa ren veertig zitplaatsen, maar ook buiten was er veel belangstelling voor het gebeuren. Wil van Son voor zag de creaties van commentaar. Aan üe Ooststraat 2 in Domburg opende Charlie (Karei van IJssel- dijk) vorige week een kapsalon voor dames en heren annex een afdeling voor exclusieve herenkle ding. Het pand, voorheen in ge bruik als slagerij, bleek te groot voor uitsluitend een kapsalon. Toen is het idee geboren om in het overgebleven gedeelte herenmoe te gaan verkopen. De combinatie is bewust gekozen. In een belendend pand is De No- belaer gevestigd met exclusieve dameskleding, en de herenmode in dezelfde stijl moet voor het no dige evenwicht zorgen, vindt de ondernemer. Karei van IJsseldijk behartigt zelf de zaken in de kapsalon; hij wordt geassisteerd door vijf me dewerksters. Jan Louisse is de be drijfsleider in de herenmodezaak. Beide afdelingen zijn eigentijds en modern ingericht en de kapsalon is uitgerust voor alle behandelin gen en om kapsels in alle gevraag de modellen te kappen. 'Charlie' is in het seizoen dage lijks geopend tot negen uur 's avonds. Maandagmiddag werd 'Charlie' met een drukbezochte receptie gepresenteerd. digde Don de prijzen aan de club kampioenen. De turners en turnsters toonden de nieuwe pak jes aan het publiek. Foto zittend van links naar rechts: Manon Riphagen, Anita Kiewiet, Manuela v.d. Mast, Wing-Shan Cheuk, Debbie van Visvliet, Caroline v.d. Lee, Astrid Baljeu en Miranda Kerkhove; 2e rij: Anneloes Klaassen, Fran^oise Minderhoud, Edith Houmes, Machteld Cijvat en Tamara Zandbergen. 3e Rij: Jolanda v.d. Heijden, Ellen-Martien Eegde- man, Lara Heffelaar, Jacqueline Ventevogel, trainster Janny Ver- meule en trainer Koos Hamels. 4e Rij: trainster Hanny Villee.Dhr. Don en voorzitter Dhr. Jongejan. *Higentijdse aankleding 'Charlie'. Visueel verruimd interieur bij Loek Boekhandel. Baby's die op een lamsvacht op groeien blijken rustiger Ie zijn, waardoor ze beter drinken en als ze wat groter worden ook beter eten en om die redenen ook snel ler groeien. Dat is gebleken uit een onderzoek van een Engelse arts. Maar lamsvachten zijn niet alleen ideaal voor baby's. Ook ouderen en mensen met rugklach ten of bedlegerigen hebben vaak baat bij het gebruik van een lamsvacht. Babyspeciaalzaak Duimelot heeft in de winkel aan de Nieuwe Burg 25 in Middelburg beide vachten in voorraad. De kleinere lamsvach ten voor de baby's en de grotere medicinale lamsvachten voor ouderen en rugklachtpatiënten. Een uitgebreide folder met alle in formatie over lamsvachten en de toepassing ervan op genoemde terreinen is in de zaak aanwezig. Maar ook Mattie de Bruine, de verkoopster in de babyspeciaal zaak, weet er alles van. Zij geeft eveneens uitgebreide informatie i&Éjfc ÊÊL jfkjgft j- - 4* ft» *Verkoopster Mattie de Bruine toont een lamsvacht. over het gebruik van lams vachten.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 23