informatiepagina van de gemeente vlissingen Wat moet ik met grof vuil? r Informatiegids 'Kijk op Vlissingen 1986' Kleuren en lijnen f s O (I ....een andere manier.... Aanpassingen van woningen voor gehandicapten Tine Ruysschaert: over God I Wat ligt ter inzage? DE VLISSINGKR Woensdag 9 april 1986 Bovenstaande vraag krijgt de gemeentelijke reinigingsdienst nogal eens te horen. Als tegenvraag wordt dan vaak eerst gesteld 'Om welk grof vuil gaat het'. Daarvan hangt namelijk ook de wijze van ophalen af. De gemeente behandelt geen 'anonieme' brieven! Commissies vergaderen Nog vragen? I Culturele Raad Beroep Grondwaterwet kijk op vlissingen 1986 Geen gids gehad? Informatie? Ophokperiode postduiven Even bijpraten met burgemeester Van der Doef 25 en 29 april Dodenherdenking DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Het 'gewone' huisvuil geeft u uiteraard op de gebruikelijke dag in plastic vuilniszakken mee. Dingen die daar niet in kunnen, zoals houtafval, snoei- hout, vloerbedekking en derge lijke mag u ook bij de vuilnis zet ten. Echter: dergelijk afval moet goed gebundeld zijn. Deze bun dels mogen niet zwaarder we gen dan 25 kilo. Ze mogen ook niet groter zijn dan 60x60x120 centimeter. Vloerbedekking bij voorbeeld is vrij eenvoudig zo klein te krijgen, door het bijvoor beeld in stukken te snijden. Af valhout kan in stukjes worden gezaagd of geknipt. Anders wordt het bij grof vuil. Omvangrijke dingen als oude koelkasten, wasmachines, (brom)fietsen, bedspiralen en dergelijke kunt u niet op de we kelijkse ophaaldag voor huisvuil 'langs de weg' zetten. U kunt daarvoor de reinigingsdienst bellen (tel. 62291). Binnen acht dagen wordt het grof vuil dan gratis bij u opgehaald. De reini gingsdienst kan u vertellen op welke dag dat is. Het kan echter zijn dat u het huis- of grof vuil op andere da gen kwijt wil. Dat kan. De rei nigingsdienst biedt daarvoor de volgende mogelijkheden: - tegen betaling van een be paald bedrag (afhankelijk van de hoeveelheid) kunt u huis- en grof vuil laten afhalen; - voor grote hoeveelheden kunt u een afvalcontainer Dagelijks arriveren er in het stadhuis grote stapels post. De in houd ervan is zeer gevarieerd: van offertes tot rekeningen en van circulaires van ministeries tot brieven van bewoners. Al die post wordt zo snel moge lijk 'doorgesluisd' naar de ge meentelijke diensten die voor de behandeling ervan moeten zorg dragen. Uitzondering hierop vormen de anonieme brieven. Het kan na tuurlijk vergeetachtigheid zijn dat naam en adres niet zijn ver meld. Er komen echter ook wel eens brieven op het stadhuis binnen, waarbij de indruk bestaat dat deze met opzet ano niem zijn gehouden. Hoe dan ook: anonieme brieven worden niet in behandeling ge nomen. De gemeente schrijven? Vergeet dan nooit naam, adres en zo mogelijk telefoonnummer te vermelden! Gehandicapten in de eigen omgeving zelfstandig (blijven) laten wonen. Dit, door ze financieel te helpen bij de daarvoor noodza kelijke aanpassingen aan zijn of haar woning. Dat is de achter grond van de 'Verordening geldelijke steun huisvesting gehan dicapten 1984'. (van maximaal 1000 liter) hu ren bij de reinigingsdienst; voor erg grote hoeveelheden (zoals puin en sloopafval) kunt u containers huren bij particuliere bedrijven. Adres sen en telefoonnummers zijn verkrijgbaar bij de reinigings dienst; zelf storten is mogelijk op de stortplaats 'Midden-Zeeland' (bij Pechiney aan de Frank- rijkweg). Tot 100 kilo kan daar gratis worden gestort. Grotere hoeveelheden kunt u er voor een gering bedrag kwijt. Inlichtingen hierover zijn verkrijgbaar bij de stort plaats (telefoon (01196)12583). De stort plaats is open van maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 16.00 uur. Buiten deze tij- Uit, óók in het Vestzaktheater! den kunt u afval deponeren in containers die buiten het hek van de stortplaats staan. Misschien hebt u nog vra gen over zaken als ophalen van bedrijfsafval, chemisch afval en de glasbakken. Zeer waarschijnlijk worden die vragen beantwoord in de folder 'Regeling opha len huisvuil'. Deze is zo'n drie maanden geleden bij u thuis bezorgd. Hebt u hem niet ontvangen of bent u hem kwijtgeraakt, dan kunt u er eentje halen bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (tel. 87335). Morgen (10 april) vergadert het algemeen bestuur van de Culturele Raad. Deze bijeen komst wordt gehouden in wel- zijnscentrum 'Bachten Kom- me' en begint om 20.00 uur. De stukken voor deze verga dering liggen ter inzage in de gemeentelijke informatie- hoeken. Er staan voor deze en volgen de week weer heel wat commissie-vergaderingen op het programma. Ze worden al lemaal gehouden in het stad huis. Daar liggen ook - bij het Stafbureau voorlichting en in spraak - de te bespreken ontwerp-raadsvoorstellen en andere stukken ter inzage. Net als in de vier gemeentelijke in- formatiehoeken elders in de gemeente. Voor alle vergaderingen geldt dat ze openbaar zijn. Bovendien heeft het publiek er recht van spreken! De commissies die gaan verga deren zijn die voor de: - financiën op woensdag 16 april, aanvang 17.00 uur; - onderwijszaken op dinsdag 15 april, aanvang 19.30 uur; - openbare werken en volks huisvesting op maandag 14 april, aanvang 19.30 uur; - personeelszaken en orga nisatie op woensdag 16 april, aanvang 16.00 uur; - sociale aangelegenheden op woensdag 9 april (van daag dus), aanvang 19.30 uur; - welzijn op maandag 14 april, aanvang 17.00 uur; Op basis van deze verordening kan de gehandicapte een be roep doen op de gemeente om het nodige geld beschikbaar te stellen. Aanpassingskosten die meer bedragen dan f 250,— maar minder dan f 45.000,—, komen in principe in aanmer king voor vergoeding. De nood zaak van deze aanpassingen moet echter wel vooraf worden vastgesteld door de Gemeen schappelijke Medische Dienst (GMD). Nu kan het voorkomen, dat een gehandicapte wil verhuizen of Ongeveer een maand geleden is huis-aan-huis de gemeentelijke informatiegids 'Kijk op Vlissingen' bezorgd. Een boekje, boor devol met gegevens en adressen. Huisartsen en maatschappe lijk werker staan er in, maar ook alle Vlissingse scholen. En wat te denken van de schare sportverenigingen en de vele zang- en muziekverenigingen. Kortom, bij elkaar zo'n achthonderd ver meldingen. Vlissingen is een gemeente waar het aan activiteit niet ontbreekt.... Dichters en denkers van alle tijden hebben God, ieder in de eigen taal, verheerlijkt of vervloekt. Ze hebben hem aangeroe pen of tegen hem geschreeuwd. Hoe brengen al deze teksten, liederen, gedichten, psalmen en verhalen uit de bijbel het onuit sprekelijke onder woorden waar mensen altijd naar blijven zoe ken? Tine Ruysschaert -voordrachtkunstenares- geeft in haar programma 'Godallemachtig' er iets van weer. Voor het tekstmateriaal koos zij, met regisseur en samensteller Jo Gever en schrijver/dichter Huub Oosterhuis uit de bijbel en uit het werk van vele auteurs: van Aafjes ot Hoornik, Sartre en Vondel. Zaterdag 12 april brengt Tine Ruysschaert haar programma in het Vestzaktheater. De aanvang is om 20.30 uur. De organisatie ervan is in handen van de Culturele Raad. Daar (Badhuisstraat 104, tel. 14928) kan men donderdag en vijdag van 14.00- tot 17.00 uur kaar ten reserveren. Deze kosten per stuk f 10,—. Zaterdag in dit Vestzaktheater Tine Ruysschaert. (foto Johan Murre). Nu lagen er tussen het tijdstip, waarop de kopij voor de gids moet worden ingeleverd, en het tijdstip waarop het bij u werd be zorgd twee maanden. Daardoor waren enkele gegevens bij ver schijning alweer verouderd. Hieronder worden ze genoemd, mèt de nieuwe opgaven die in middels ook zijn binnengeko men. Wellicht kunt u ze overne men in uw gids. Zodat het boek je alsnog helemaal 'bij de tijd' is. Dit zijn de wijzigingen en aan vullingen: - pag. 13, onderaan staat dat de burgemeesterspost bij Verkeer Burgemeester en wethouders hebben onlangs besloten enkele maat regelen op verkeersgebied te treffen. Voor het nemen van dergelijke besluiten hebben zij machtiging van de gemeenteraad. Het gaat om de volgende maat regelen: 1. opheffing van de parkeer plaats voor invaliden ter hoogte van het pand Ster- kenburg 97; 2. invoering van een parkeer verbod aan de oostzijde van de Westerbaan, dit over een lengte van 55 meter vanuit de kruising met de Noorder- baan in zuidelijke richting; 3. het verdelen in rijstroken van de Sloeweg (het gedeelte tussen de Weyevlietweg en Bossenburghweg). Deze besluiten liggen tot en met 24 april ter inzage bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis (kamer 010, bega ne grond). B. en w. hebben later ook besloten deze verkeersmaat regelen te nemen: 1. de inrichting als invaliden parkeerplaats van de Bloe- menlaan tegenover het pand nr. 89 (westzijde); 2. de verplaatsing van de invali denparkeerplaats bij het pand Badhuisstraat 67 tot voor het pand Badhuisstraat 82. Deze besluiten kunnen vanaf morgen (10 april) gedurende 30 dagen worden ingezien bij de dienst VROM. De laatste in deze reeks van besluiten op verkeersgebied vormen de ontwerp besluiten om de volgende straten in te richten als 30 km-zones: 1de Pieter Poststraat, de Ger- rit Rietveldstraat, de Jacob van Campenstraat en de Menno van Coehoorngracht; 2. de Nijverheidstraat,' de Steenhuisstraat, de Duijven- drechtstraat, de Schuitvaart- gracht (tussen de Koude- kerkseweg en de Sotte- gemstraat) en de Sotte- gemstraat (tussen de Bone- dijkestraat en de Schuitvaart- gracht). Ook deze ontwerp-besluiten (en de bijbehorende inrichtingsteke ningen) kunnen vanaf morgen (10 april) gedurende dertig da gen worden ingezien bij de dienst VROM. Voor alle bovengenoemde (ontwerp-)besluiten geldt dat er beroep tegen kan worden ingesteld bij de Kroon. Dat moet dan wel gebeuren bin nen de termijn dat ze ter inza ge liggen. Het beroep moet worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin, maar wor den ingediend bij de Commis saris van de Koningin in Zee land, Sint Pieterstraat 42 te Middelburg. Het Waterschap Walcheren heeft vergunning gevraagd om water aan de bodem te mogen onttrekken. Dit, in verband met de bouw van de rioolwaterzuive ringsinstallatie bij Ritthem. Deze aanvraag ligt tot en met 23 april ter inzage bij de Dienst Openba re Werken in het stadhuis (twee- de verdieping, bij kamer 207). Tijdens deze termijn kunnen te gen het verlenen van de vergun ning bij b. en w. bezwaren wor den ingediend. Bovendien is er op 5 juni in het stadhuis een bij eenkomst, waarbij een ieder mondeling zijn of haar mening over deze zaak kan geven. het ter perse gaan vacant was. Per 1 maart jl. is in die functie benoemd: J.C.Th, van der Doef, Herengracht 98, 4331 PZ Middelburg, tel. (01180)37946. Op pag. 14 ontbreekt bij het privé-adres van wethouder G.J.A.M. Adan het telefoon nummer. Dat is: 12210. Op pag. 39 staat het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinni ge Vorming. Het nieuwe adres daarvan is: Roozen- burglaan 89, 4337 JB Middel bug; het telefoonnummer bleef (01180)34880. Op pag. 43 kan aan het hoofdstuk 'Dieren' worden toegevoegd: Boxerkring Zeeland Secr. Thea Haak, Noorderbaan 33, 4386 CD Vlissingen, tel. 67332. Op pag. 50 kan in het hoofd stuk 'Jeugdverenigingen' worden bijgeschreven: Fe deratie Christelijk Jeugd werk, Postbus 186, 4460 AD Goes. tel. (01100) 11130. Op pag. 61 staat de Konink lijke Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Het secretari aat van de afdeling Walche ren berust nu bij: A.H. Vleugel-Flissebaalje, T. Brandsmakwartier 39, 4333 EP Middelburg, tel. (01180) 15749. Op pag. 61 wordt eveneens de Stichting Algemeen Wijkcentrum Paauwenburg genoemd. Het secretariaat daarvan is inmiddels overge gaan naar: A.A. Coone, Ros- sinilaan 29, 4384 MB Vlissin gen, tel. 65853. - Op pag. 84 kan aan het hoofdstuk 'Overige organisa ties' worden toegevoegd: Centrum voor Ontwikke lingssamenwerking Zee land, Dam 47, 4331 GG Mid delburg, tel. (01180)25347. - Op pag. 91 staat onder het kopje 'atletiek' bij Zeeland Sport een onjuist telefoon nummer. Het juiste is: (01185)2564. - Op pag. 93 staat helemaal onderaan de Vlissingse Turn Vereniging. Het secre tariaat daarvan is verhuisd naar: M. Verstraate, J.l. San- dersestraat 42, 4388 EG Oost-Souburg tel. 72480. - Op pag. 95 staat dat het se cretariaat van Kiai wordt ge voerd door mevr. Van de Gugten. Dat moet zijn: dhr. Van der Gugten. - Aan pag. 98 kan het hoofd stukje 'sjoelen' worden toe gevoegd, met daarbij: Sjoel vereniging 'Schijf 83'. Secr. mevr. J.M. Schilderoort, Vol- kerakstraat 145, 4335 VG Middelburg. - Op pag. 105 dient bij het overzicht van huisartsen ook te worden vermeld: N. Kap- teijn, Lekstraat 6, 3488 SP Oost-Souburg, tel. 61630. - Op pag. 107 kan onder het kopje 'logopediste' ook wor den vermeld: mevr. L. van Thiel-Janssen, Burg. van Woelderenlaan 64, 4384 LT Vlissingen, tel. 67802. - Op pag. 108 staat de afde ling Oost- en West-Souburg van het Rode Kruis. Het se cretariaat daarvan is nu in handen bij J.J. Tevel, Koop mansvoetpad 30, 4388 AT Oost-Souburg, tel. 61744. Binnenkort zullen op deze in formatiepagina nog enkele an dere wijzigingen en aanvullin gen worden 'doorgegeven'. Hebt u er ook nog een aan toe te voegen? Neemt u dan con tact op met het Stafbureau voorlichting en inspraak van de gemeente, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen, tel. 87335. Dat is ook het adres waar u terecht kunt als u begin maart geen informatiegids hebt ontvangen. De gemeente is op vele terreinen actief, 't Is dan ook logisch dat bewoners op zo'n tijd, informatie inwinnen bij medewerkers van (een van de) gemeentelijke diensten. In vele gevallen is er ech ter ook een andere manier om aan informatie(materiaal) te ko men. Heel eenvoudig: door een bezoekje te brengen aan een van de gemeentelijke informatiehoeken. Daar liggen bijvoor beeld vele folders (om mee te nemen èn nota's, raads- en com missiestukken (om in te zien). De informatiehoeken zijn te vin den in de volgende gebouwen: - het buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), tijdens werkdagen van 9.00-17.00 uur; - het wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59), maandag tot en met vrijdag geopend van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur; - het wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat 64, Oost- Souburg), geopend op maandag- en dinsdagmor gen van 9.30- tot 12.00 uur, op donderdagmiddag van 13.30- tot 16.30 uur en op maandag tot en met donder dag 's avonds van 19.30- tot 21.00 uur; - de openbare bibliotheek (Spuistraat 22-24), 's maan dags geopend van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkda gen van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur; donderdag gehele dag gesloten; - het stadhuis (Stadhuisplein 2), bij het staf bureau voorlichting en in spraak, geopend op maan dag tot en met vrijdag van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. dat de aanpassing van zijn of haar woning meer dan f 45.000,— zal kosten. In dat geval kan, na positief advies van de GMD, een vergoeding in de verhuis- en herinrichtingskosten worden verstrekt. Die vergoe ding is maximaal f 3.000, Wilt u meer informatie? Of aan vraagformulieren? Dan kunt u - in de ochtenduren - contact op nemen met medewerkers van de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis. Zij zijn te vinden in kamer 19 (begane grond) en telefonisch bereikbaar onder nummer 87259. Ook bij de Dienst Openbare Werken kan men voor infor matie en formulieren terecht (stadhuis, tweede verdieping, kamer 228, tel.nr. 87238). f Een afgewogen samenspel van beperkte aantallen kleuren en lijnen, meestal met een persoon in het brandpunt. Deze 'rode draad' is te vinden in de foto-expositie van Zejko Savic, die deze maand in het Vlissingse stadhuis te zien is. Savic woont in Oost-Souburg. Voor de onderwerpen van de 35 geëxposeerde foto's hoefde hij niet ver van huis. De opnamen wer den allemaal in Zeeland gemaakt; de meeste in 't Vlissingse. Hij be keek er allerlei plekjes op een niet zo alledaagse manier. U kunt ze nu ook zo bekijken. De foto's hangen in het stadhuis op de begane grond in de hal, de gang bij de afdeling financiën en de hal bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het stad huis is op maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur. Tot en met 30 mei a.s. is het ver boden postduiven te laten uit vliegen of in vrijheid te laten tus sen 10.00- en 17.00 uur. Uitzon dering vormen de zaterdagen en zondagen in mei. Het verbod geldt niet voor jonge duiven. Burgemeester en wethouders hebben het verbod onder meer ingesteld met het oog op het zaaien van landbouwgewassen. Er is de laatste maanden in onze gemeente sprake van een duide lijke toename van de zogenoem de kleine criminaliteit. Wie kran ten openslaat kan dat zelf al constateren. Tasjesroof, diefstal len, inbraken: ze zijn helaas aan de orde van de dag. Dat stelt je als overheid voor de vraag wat je daaraan kunt doen. De commis saris van politie speelt daar bij voorbeeld op in door binnen het grote pakket van werkzaamhe den voorrang te geven aan het recherchewerk, namelijk de opsporingg van de daders. We moeten met z'n allen wel besef fen dat er dan andere taken van de politie wat minder aandacht zullen krijgen. Ik denk daarbij aan surveillance-en verkeersta- ken. Toch meen ik dat deze aan pak uit een oogpunt van publiek belang verantwoord mag heten. Want we kunnen en mogen deze uitwassen niet tolereren. Dat brengt me tevens op een an dere betrokkenheid van de inwo ners: de politie kan haar werk nooit optimaal verrichten zonder medewerking van het publiek. Als men iets ziet gebeuren dat niet in de haak is of lijkt: niet aar zelen om de politie direct te infor meren. Gezien de beperkte om vang van het korps kan die niet overal tegelijk zijn! Gelukkig zijn er nogal wat burgers die op die wi/ze meewerken aan het terug brengen van de kleine crimina liteit. Een derde aspect van deze zaak vormen de maatregelen die men zelf kan nemen om inbraken en diefstallen te voorkomen. Ik denk daarbij aan het aanbrengen van 'anti-inbraak-hang-en- sluitwerk", waardoor men het in brekers lastig zo niet onmogelijk maakt hun werk te doen. Maar ook attent zijn op het niet open laten staan van deuren, ramen, touwtje uit de brievenbus en dat soort zaken!' Vrijdag 25 april vindt de laatste raadsvergadering plaats van de "rit 1982-1986". Er zal dan af scheid worden genomen van de genen die, hetzij op grond van de verkiezingsuitslag, hetzij op grond van een zich niet opnieuw verkiesbaar stellen, niet in de nieuwe gemeenteraad terugke ren. Aan hen, maar ook aan de genen die blijven, is veel dank verschuldigd. Het raadslidmaat schap vergt veel tijd en gevoel voor verantwoordelijkheid. En het is niet altijd dankbaar werk, zeker niet in een periode waarin de armslag voor de gemeenten sterk beperkt is geworden. Op dinsdag 29 april treedt de raad in nieuwe samenstelling aan. Momenteel buigen de poli tieke fracties zich over de colle gevorming en de inhoud van het beleidspuntenprogramma voor de periode 1986-1990. Dat pro gramma zal ongetwijfeld mede op grond van de verkiezings uitslag worden vastgesteld. De krachtsverhoudingen die in de raad zijn ontstaan zullen daarbij in prioriteiten van het beleid voor die periode worden vertaald. Het is misschien goed er hier nog eens op te wijzen dat ik daar als benoemde burgemeester geen actieve rol in speel. En dat vind ik een goede zaak: het behoort uit sluitend een bevoegdheid te zijn van de gekozen vertegenwoor digers (de leden van de gemeen teraad). Zondagavond 4 mei vindt in onze gemeente de jaarlijkse doden herdenking plaats. We staan dan stil bij achtergronden en oorza ken die tot de afschuwelijke Tweede Wereldoorlog hebben geleid. In de eerste plaats zijn daarbij betrokken degenen die in de naaste kring familieleden of vrienden verloren. Daarnaast is er een groeiende belangstelling van degenen die van mening zijn dat herhaling van die duistere periode tot elke prijs moet wor den voorkomen. Dat is nodig, want helaas zijn er verschijnse len in onze samenleving die er op wijzen dat fascisme en racisme niet uitgebannen zijn. Het is me de om de aandacht voor die fa cetten van de herdenking, dat ik hoop dat velen- en ook jongeren- aan de herdenking op 4 mei (om 20.00 uur op de Noorderbegraaf plaats) zullen deelnemen.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5