DOE-HET-ZELF! BEKENDMAKING EENMALIGE SPOEDVERKOOP 50; tot 425; Bouwmarkt "Domburg" B.V. KAPOKMATRASSEN H ENDRIKSEN Z0NNESCHEMEN ACTUELE MAARMODE RONALD DE VLISSINGER Woensdag 9 april 1986 Wat te melden? BEL 61180-27651 gf g - Toestel 54 l) of r Postbus 5017 4330 KA Middelburg Vogelruilbeurs Boomfeestdag COC-jongeren Voorjaarstocht Gymnastiekuitvoering Gehandicapte jongeren Presentatie boek Activiteitencentrum Veldloop Ambtenaren Jojowedstrijd Gemeentewerkman Zierikzee Afscheid TOEGANG VRIJ GRATIS KOFFIE Uitsluitend a.s. zaterdag 12 april van 10.00-17.00 uur van olieverfschilderijen van de bekende landschapsschilder Roeiandt e.a. Prijzen compleet met mooie zwarte lijsten vanaf met certificaat en biografie. In Strandhotel, Boul. Evertsen 4 te Vlissingen Groeiboekdag Rommelmarkt CDA-vrouwen Aardgas Raad Domburg Raad Arnemuiden Museumweekeinde Zeedijk-dia's Kledingbeurs Philadelphia Ziekenfondspakket Stormschade Fototentoonstelling Kledingbeurs Jaarfeest Kleding ontworpen Fietskamp Snuffelmarkt Uitvoering Alpha Aanstaande moeders Biertapwedstrijd Surrealistisch Alfabetisering LEUKE HOBBELZWAAN Gehandicaptensport Wielerwedstrijd Koffie in Open Hof Sport en jeugd Tear Fund Sacred Dance Roosjesweg te Domburg tel. 01188-2749 WIJ BEZORGEN GRATIS THUIS AANBIEDING: watervast verlijmd triplex 244 X 122 OA TC 5,5 mm. dikI £4,75 per plaat 9,0 mm. dikf 40,50 per plaat 12 mm. dikf 51,25 per plaat 15 mm. dikf 64,50 per plaat 18 mm. dikf 70,40 per plaat Bij 5 platen of meer 5% extra korting. Ribben tin 50 x 75 geschaafd 2,70 langI 2,7U p.m. Planken 22 x 100 geschaafd 4,80 langf 2,p.m. Rachels 22 x 50 4,80 langf 0,80 p.m. Rachels 22 x 50 geschaafd 4,80 langf 0,90 p.m. Spaanplaat 18 mm" oo on 2,47 x 1,25 harde persingI 23,20 per plaat KAPSALON DE ZON EEN SLAG VOOR ZIJN!! tegen aktie-prijzen! Bel voor informatie: LAGIMEX ZONWERING KAPELLE ZEER BINNENKORT IN GOES! De laatste vogelruilbeurs van dit seizoen van De Vogelliefhebbers uit Vlissingen wordt zaterdag 19 april gehouden op het adres Ger- brandystraat 46 in Vlissingen. Be langstellenden kunnen vogels ko pen, verkopen en ruilen. Ook geeft de vereniging informatie over het houden en verzorgen van allerlei vogels. De beurs is ge opend van 9.30 tot 12 uur. Ter gelegenheid van de nationale boomfeestdag -donderdag 10 april- is in de openbare biblio theek in Vlissingen de ten toonstelling 'Leven met hout, zorgen voor bos' te zien. De expo sitie, ingericht door de Stichting Bos en Hout in Wageningen, laat zien hoe groot de behoefte aan hout is en hoe die behoefte wordt gedekt. De expositie duurt tot en met 23 april. Door middel van vi trines en speciale boeken besteedt de bibliotheek eveneens aandacht aan de boomfeestdag. Verder wordt een doorlopende film ver toond. Organisatie: Openbare bi bliotheek, afdeling beplantingen van Openbare Werken, de Werk groep Natuur- en Milieu-educatie Walcheren KNNV en het Zeeuws Museum Natuurhistorie. Homosexuele jongens en meisjes tot 25 jaar kunnen zaterdag 12 april het jongerenfeest van de af deling Zeeland van het COC bij wonen. Het evenement begint om 21 uur in het gebouw van de Jon gerenbeweging verbonden met de FNV, Dam 12-14 in Middelburg. Inlichtingen: 01184-11641 en 01184-10821. Veertig, 25, 15, 10 en 5 kilometer lang zijn de routes van de voor- jaarstochten, die de wandelsport vereniging De Vrolijke Tippelaars zaterdag 12 april in petto heeft. Deelnemers aan de langste tocht vertrekken om 10 uur, die aan de 25 kilometer-tocht tussen 10 en 12 uur en de overigen tussen 13 en 14 uur. Vertrekpunt is het clubhuis van Zeeland Sport aan het Bas- kensburgplein in Vlissingen. DIOS, de christelijke gymnastiek vereniging uit Oost-Souburg, heeft sporthal Baskensburg in Vlissingen afgehuurd om zater dag 12 april haar jaarlijkse uit voering te kunnen houden. De uitvoering omvat verschillende turndemonstraties (ringen, brug, lange mat), rekreatiegymnastiek en jazzgymnastiek. Het jeugdor kest van Vlijt en Volharding ver leent muzikale medewerking. De uitvoering begint om 19 uur. Contacten en relaties van en met gehandicapte jonge volwassenen staan centraal tijdens een mani festatie van het vormingscentrum Het Zilveren Schor in Arnemui- den en de SOG-werkgroep Zee land. 'Wie wil mij nou?/Wie wil hem nou?' is het thema van het evenement, dat van 23 tot en met 25 mei wordt gehouden in Het Zilveren Schor. Jonge gehandi capten kunnen ervaringen uitwis selen, kennis maken met elkaar en leren hun eigen mogelijkheden te ontdekken, zo schrijft mede organisator Piet Hoogland in een persbericht. Informatie en opga ve: 01182-1610. Commissaris der koningin dr. C. Boertien neemt woensdag 16 april het eerste exemplaar in ontvangst van het boek 'Huibert Jacobus Budding en zijn Zeeuwse gemeen ten'. Auteur is prof. dr. C. Dek ker, Zeeuws van geboorte en rijk sarchivaris in de provincie Utrecht. Op verzoek van de heemkundige kringen De Beve- landen en Walcheren presenteert de heer Dekker zijn boek en licht hij het toe tijdens de overhandi ging ervan aan de heer Boertien. De lezing van de heer Dekker be gint om 20 uur in de hervormde kerk in Biggekerke. Mensen zonder baan, waaronder gehandicapten, arbeidsongeschik ten en langdurig werklozen kun nen elke dinsdag- en donderdag middag tussen 13.30 en 16.30 uur terecht in het ontmoetingscen trum Dauwendaele aan de Vrij landstraat in Middelburg. Naast de mogelijkheid om elkaar te ont moeten en te praten met 'lotgeno ten' worden de volgende activitei ten geboden: Engels, Spaans, te kenen en schilderen, materiaal verwerking, natuurverkenning, volksschilderkunst en kleurbele- ven en uitbeelden. Voor de vijfde keer wordt er een Zeeuwse kampioenschap veld loop voor ambtenaren gehouden. Dat gebeurt op woensdag 16 april in het Veerse Bos nabij de Jach thaven Oostwatering. Het begint om 11.30 uur. Voor de organisa tie tekent de sportgroep OCMA in Middelburg. Wie kan zijn jojo het langst draai ende houden en wie kan met een jojo de meeste 'kunstjes' uitvoe ren? Op die vragen komt een ant woord tijdens de jojowedstrijd van buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg. De wedstrijd begint za terdag 12 april om 10 uur; deelne mers worden ingedeeld in leef- tijdskategorieën. Opgeven en in formatie: 01184-61252. Gemeentewerkman S. Louwerse vierde gisteren zijn veertigjarig ambtsjubileum in dienst van de gemeente Westkapelle. Tevens is hij gisteren in de VUT gegaan. In 'Westkapelle Herrijst' werd ter gelegenheid daarvan gisteren een drukbezochte receptie gehouden. Het AVRO-televisieprogramma 'Ontdek je plekje' is vrijdag 11 april gewijd aan Zierikzee. Het programma wordt vanaf 17.15 uur uitgezonden via Nederland 1. Zaterdag 12 april kunnen be langstellenden tussen 12 en 16 uur deelnemen aan een wandeling door dit Noordzeeuwse stadje. De wandeling begint bij het VVV- kantoor aan het Havenpark. Aan de wandeling is een prijsvraag verbonden. De heer W. Veenhoeven, direc teur uitvoerend werk van de Stichting voor Jeugd en Gezin in Zeeland, neemt vrijdag 25 april afscheid, omdat hij vervroegd uit treedt. Zijn afscheidsreceptie be gint die dag om 15.30 uur in restaurant De Abdij aan het Ab dijplein in Middelburg. De Groeiboekdag -zaterdag 12 april vanaf 11 uur in sporthal 'De Zwake' in 's-Gravenpolder- is be doeld voor hen uit het Zeeuws jeugd- en jongerenwerk die ken nis willen maken met een nieuwe manier van instructie geven. Die nieuwe wijze is geïntroduceerd door BRES, de landelijke dienst voor beweging, recreatie en spel. Die dag wordt het Groeiboek nieuwe stijl gepresenteerd. Infor matie: 01180-23475. De jaarlijkse rommelmarkt van het Blue Spirit Drum- Bugle Corps hoort tot de grootste van Middelburg. Zaterdag 12 april wordt de jaarlijkse rommelmarkt gehouden bij het clubgebouw, de molen 'Ons Genoegen' in Middelburg-Zuid. De beurs be gint om 8 uur en duurt tot 15 uur. Leden van Blue Spirit bakken zelf oliebollen en wafels. 'Nieuwe vormen van voortplan ting' is het thema van de bijeen komst van het CDA- vrouwenberaad in Vlissingen. De dames komen woensdag 16 april om 9.30 uur bijeen in het jeugdge- bouw van de Petruskerk aan de Dr. Ottestraat in Vlissingen. Pastoor W. van der Riet, zieken huispastor en doctorandus in de bijbelwetenschappen, licht enkele godsdienstige en ethische aspec ten van het thema toe. 'Het aardgas is van iedereen' is de titel van een brochure, die de CPN heeft uitgegeven. De bro chure gaat in op de achtergronden van de aardgaspolitiek, het zoge noemde 'herenakkoord' en op de rol van de grootverbruikers. In het boekwerkje onderbouwt de CPN ook haar visie, dat het aard gas vijftien cent in prijs zou moe ten worden verlaagd. Informatie: 01180-13671 of 01180-36053. De gemeenteraad van Domburg vergadert dinsdag 15 april in het Domburgse gemeentehuis. De magere agenda bevat een aantal formele zaken. Ook worden de geloofsbrieven van de onlangs ge kozen nieuwe raadsleden onder zocht. De vergadering begint om 19.30 uur. De geloofsbrieven van de nieuwe gemeenteraadsleden staan ook op de agenda van de vergadering van de gemeenteraad van Arnemui den. Die bijeenkomst begint maandag 14 april om 19.30 uur in het gemeentehuis in Arnemuiden. Dan wordt ook afscheid genomen van de scheidende leden van de raad. In het kader van het landelijk mu seumweekeinde is het Zeeuws Museum in Middelburg ook za terdag 12 en zondag 13 april ge opend. Elk uur staan rondleidin gen op het programma en in de middaguren is voorzien in een filmvoorstelling. De Middelburgse cineast Jaap Wolterbeek heeft van het dage lijks bestuur van het Waterschap Walcheren opdracht gekregen om twee diaseries te maken over de werkzaamheden aan de Zeedijk in Westkapelle en over de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstallatie bij Ritthem. Het ontmoetingscentrum in het winkelcentrum Dauwendaele is vrijdag 11 april het toneel voor een kinderkleding- en speelgoed beurs van de peuterspeelzaal 't Koekepeertje in Middelburg. De verkoop begint om 19 uur en duurt tot 21 uur. Tijdens de ope ningstijden van de speelzaal kan voorjaars- en zomerkleding en speelgoed worden ingebracht. Van de opbrengst gaat 25 procent naar de peuterspeelzaal. De afdeling Walcheren van Phila delphia, de vereniging van ouders en vrienden van het geestelijk ge handicapte kind, houdt donder dag 10 april de jaarvergadering in de Klimopschool aan de Grevelin- genstraat in Middelburg. Aan vang 20 ui^r. 'Praktische Pedago gische Gezinsbegeleiding' is het thema van de bijeenkomst. In lichtingen: 01180-26046. Leden van de afdeling Middel burg van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (AN- BO) worden dinsdag 15 april ver wacht voor een bijeenkomst in ge bouw De Schakel aan de Bachten Steene in Middelburg. De heer Hazelaar spreekt vanaf 14 uur over de veranderingen in het zie kenfondspakket. De bijeenkomst wordt afgesloten met een ronde bingo. De storm van medio januari heeft voor 85.000 gulden schade aange richt aan duinen, strandhoofden en dijken. Dit meldt het Water schap Walcheren in zijn jongste mededelingenblad. Het schap is verder bezorgd over de wijze waarop het publiek bij hoog wa ter de stranden verlaat via de duinvoeten, waardoor de duinen onnodig worden beschadigd. Via voorlichtingsmaatgregelen en - zonodig- het afzetten van duin voeten zal worden geprobeerd hieraan een eind te maken. Zeljko Savic, woonachtig in Oost-Souburg, exposeert tot en met vrijdag 2 mei foto's in de hal van het Vlissingse stadhuis. De tentoonstelling is tijdens werkda gen te bezoeken van 10 tot 17 uur. Alle 35 foto's zijn gemaakt op lo- katie in Zeeland. De jaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs van peuterspeel zaal 't Hummelhoekje in Grijps- kerke wordt dit jaar gehouden op zaterdag 12 april. Plaats van han deling is het Dorpshuis aan de Kerkring in Grijpskerke. De beurs duurt van 10 tot 11 uur. In leveren van kinderkleding en speelgoed is vrijdag 11 april tus sen 13.15 en 15.30 uur mogelijk in het Dorpshuis. De jeugdclubs in Vrouwenpolder hebben vrijdag 11 april geprikt als datum voor hun jaarfeest. Tij dens de beurs wordt een verloting gehouden; een deel van de op brengst gaat naar projecten ten bate van de inwoners van de slop penwijken in Cairo. Het feest wordt vanaf 19 uur gehouden in het verenigingsgeboouw aan de Dorpsdijk in Vrouwenpolder. Wie originele ideeën heeft over wat mensen zouden kunnen aan trekken, kan deelnemen aan de wedstrijd voor het ontwerpen en vervaardigen van kleding. De wedstrijd is een initiatief van An toinette Akkermans van Mode Aksenten in Vlissingen. 'Futu ristische kledingobjecten' en 'ori ginele draagbare kleding' komen voor inzending in aanmerking. De winnaars worden gekozen door het publiek en door een jury met mensen uit de modewereld. De hoofdprijs is een reis naar Pa rijs voor twee personen, inclusief een bezoek aan het Modemu seum. De inlevering en voorselec tie vindt 28 en 29 april tussen 9 en 15 uur plaats in de MDGO- scholengemeenschap aan de Sloe- weg in Vlissingen. De wedstrijd zelf speelt zich 16 mei af in Dans school De Jong in Vlissingen. In formatie: 01184-13585. Tieners van 13 tot 16 jaar kunnen ook de komende zomer weer deel nemen aan een fietskamp door België. Ze overnachten dan op de boerderij of in tenten op weilan den. De organisatie is in handen van het sociaal-kultureel werk in Vlissingen. Inlichtingen over dit fietskamp, dat van 12 tot en met 19 juli wordt gehouden, geeft Bert Stuit: 01184-66318. De sporthal van de Zeevaart school aan de Van Hogendorp- weg in Vlissingen is de plek, waar het Evenementenbureau Zuid West Nederland zaterdag 12 april een snuffelmarkt houdt. De snuf felmarkt duurt van 9 tot 17 uur. De Vlissingse drumfanfare Alpha geeft zaterdag 12 april de jaarlijk se uitvoering in gebouw De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg. Medewerking ver lenen de toneelvereniging STEC, The Barbershopsingers, en The Melody Makers. Bal na. De uit voering begint om 20 uur. Infor matie en reserveren: 01184-67647. 'Moet ik er in mijn dagelijkse be zigheden rekening mee houden dat ik zwanger ben?', 'Moet ik thuis of in het ziekenhuis beval len?', 'Moet ik moedermelk of flesvoeding geven?' en 'Hoe ziet m'n leven er uit als de baby er is?' zijn vragen die aan bod komen tijdens de cursus voor aanstaande moeders en vrouwen die erover denken om moeder te willen wor den. De cursus is opgezet door de Kruisvereniging en het Vormings centrum De Wijzer in Vlissingen. Alle aspecten van het in verwach ting zijn en de situatie na de ge boorte worden behandeld. De cursus begint maandag 14 april. Inlichtingen en opgave: 01184-17819 of 01184-15175. De in Nederland gevestigde brou werijen houden ook dit jaar na tionale biertapwedstrijden. De voorronde voor Walcheren speelt zich dinsdag 22 april vanaf 14 uur af in hotel Walcheren aan de Brouwerijstraat in Koudekerke. De schilder Geje Gaudelius expo seert tot en met 2 mei surrealisti sche tekeningen en schilderwer ken in de Vlissingse vestiging van het Streekziekenhuis Walcheren (Bethesda) aan de Koudekerkse- weg. De werken zijn gebaseerd op impressies uit het onderbewust zijn. Informatie: 01184-72659. Nog altijd kan een niet onaan zienlijk deel van onze bevolking niet lezen en/of schrijven. Om die reden zet de Stichting Albabetise- ring Middelburg/Vlissingen regel matig cursussen op voor hen die het lezen en/of schrijven niet machtig zijn. De cursus is bedoeld voor volwassenen vanaf 18 jaar. Inlichtingen: 01180-16278, 01180-37509, 01184-62102 of 01184-65083. Zelf iets maken, voor in huis ol voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan Pod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodjgde hoe veelheden.' Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. Deze robuuste hobbelzwaan kan heel wat duwtjes hebben en is te gelijkertijd veilig voor uw kind. Dag in dag uit zal het een goede training geven aan de jonge spie ren en uw kind weerhouden van kattekwaad. Het ontwerp is aan trekkelijk en de plank aan de voorkant kan bijv. gebruikt wor den voor speelgoed. De tekening op ware grootte kan gemakkelijk op multiplex worden overgetrok ken. Uitzagen, monteren en af lakken is verder een eenvoudig karweitje. Deze hobbelzwaan is een stuk speelgoed om generaties lang plezier van te hebben. De te kening kunt u bestellen door 10,50 over te maken op postrek. nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 1722 F/Vl. ZVA. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per omgaande thuisgestuurd. De jaarlijjkse collecte van het Na tionaal Fonds Sport Gehandicap ten wordt dit jaar gehouden in de week van 21 tot en met 28 april. De opbrengst gaat naar verenigin gen die gehandicapten sport- en bewegingsmogelijkheden bieden. Vorig jaar bracht de inzameling in Zeeland 77.000 gulden op. Dat geld ging onder meer naar zwem- badliften, tandems voor blinden, rolstoelen, subsidies voor toer nooien, een sportdag voor geeste lijk gehandicapten en dergelijke. Ook werden in verschillende plaatsen nieuwe verenigingen op gericht. Informatie: 01108-1389. Trimmers kunnen zaterdag 12 april deelnemen aan wieler wedstrijden, die onder auspiciën van de TMZ in Middelburg wor den gehouden. Het parcours is uitgezet op de Prooijenseweg, de GoIsteinseweg,-de Brigdamseweg en de Nieuwenhovenseweg. Daar om geldt op deze straten die dag tussen 13.30 en 18.00 uur een parkeer- en stopverbod. Ook de bermen zijn dan voor automobi listen verboden terrein. Bewoners van de Vlissingse wijk Paauwenburg worden elke dins dagmorgen tussen 10 en 11.30 uur in de gelegenheid gesteld hun me dewijkbewoners te leren kennen. Ze kunnen dan koffie drinken in wijkcentrum Open Hof. Er zijn geen gespreksgroepen of thema's; 'gewoon gezellig praten of breien' laat Open Hof weten. De gemeente Middelburg heeft een project opgezet, waarin alle kinderen uit het basisonderwijs kennis kunnen maken met een groot aantal takken van sport. Om het project in goede banen te leiden is een heel 'draaiboek' op gezet. In dat 'draaiboek' speelt ook de korfbalvereniging Swift een rol. Op de woensdagen 9, 16 en 23 april denkt Swift tussen 14 en 16 uur en tussen 16 en 18 uur in totaal 225 kinderen te kunnen ontvangen om hen alle aspecten van de korfbalsport te kunnen la ten zien. Inlichtingen: 01180-25200 of 01180-26497. 'Hoe arm is de rijke' is de titel van een diaserie, die donderdag 10 april wordt vertoond tijdens een informatieavond van Tear Fund in de Thomaskapel aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Ook treedt de gospelzanger Jim Denton op. Een forum beant woordt vragen uit het publiek. Aanvang 20 uur, informatie 01184-65183. Sacred Dance is een vorm van me ditatief dansen, waardoor li chaam, ziel en geest met elkaar in harmonie worden gebracht. 'De betrekkelijk eenvoudige danspa tronen bieden mogelijkheden tot inkeer en ontmoeting' laat Euge nie Volkers-Schramm weten. Het gaat bij sacred dance niet om een perfecte prestatie, maar om een ontspannen manier van bewe ging. Inlichtingen: 01180-14591. Geopend: ma. t/m vrij. van 9-12 uur en 13.00-17.30 uur zaterdags van 9-12 uur. Woensdagmiddag gesloten! Sloestraat 19, 4456 AN Ix'wedorp Tel.: 01196-13635 Wij maken nog steeds de echte kapokmatrassen. De gezonde manier van slapen Franko levering in geheel Zeeland. Slaak 72, Rotterdam, Tel. 010-13.19.92 01102-1077 01134-1802 01100-23403

de Vlissinger | 1986 | | pagina 22