K&ïte 1*^0 Orthopaedische Specialisatie sinds 1946 VAN LIER@P r goed en goedkoop .,r" "ïMr- mm 5.050t SCHELFHORST KEUKENS •SlSSS"** De voordelige weg naar uw klanten BIJ ONS NU 3 REUZE POSTERS VOOR KI.EINE PRIJZEN 0119612531 ?»EFm.35Ót S90vL^'a<)4.3O^' De Faam en De Vlissinger n DIV "iet/Se &AmApiAÜ$e vtvugde Vtrot gevet! U EIEREN AFHAALCENTRUM Oostketelaarweg 3 Lewedorp iff i össjSKKr; DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 2 april 1986 Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Vluchtelingenhulp Kinderkledingbeurs Zomerpostzegels Gasprijs of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Het kan niet op Delta Expo Streekvervoer Mediatief Schilderen Welkomstdienst Klassiek dansen Slechthorenden Medische hulp Kledingbeurs Speel-o-theek Heitje voor karweitje Trimloop Kunst lenen Open tafel Informatica Vogels kijken Alliance Fran^aise Kindervoeding Nepal Jo-jo Prima Donna Arneville Wie wil mij of hem? Zangavond Appèl dienst Culturele avond Paasactiviteiten Wat doet mevrouw? Niets! Kom uit je huis Modeshow Dia's over kanaries Kledingbeurs BAR-DANCING MIDDELBURG Kindertheater FNV ORTHOPAEDÏË DE pas-F0T0B0ETIEK AGEVIDPKXTO Verse eieren tegen contante" afhaalprijzen. i Aktieprijzen geldig tot 17 mei. DE PRIJZEN VAN SCHELFHORST VALLEN ALTIJD BIJ U IN DE SMAAK. KORTE GEERE 8 MIDDELBURG 01180-29101 OPENINGSTIJDEN di. t/m vr. 09.00-17.30 u. zat. 10.00-17.00 u. DONDERDAG - KOOPAVOND ZOA-vluchtelingen zorg wil dit jaar de.nood van de vluchtelingen en haar eigen activiteiten wat meer bekendheid geven. De eerste activiteit is op 5 april in het Zui derbaken in Middelburg, waar een boekenbeurs wordt gehouden en ZOA aanwezig is met hand werkmateriaal dat gemaakt is in de vluchtelingenkampen. De peuterspeelzaal. 'De vrolijke keet' in Serooskerke houdt op vrijdag 11 april een kinderkle dingbeurs. Zeker met de zon nestralen in het verschiet is het de bedoeling dat er voor deze beurs 'zomerkleding wordt aangeboden. Overigens zijn speelgoed en boek jes ook welkom. Voorwaarde is echter dat alles in goede staat verkeert. Kleding en speelgoed kunnen worden ingeleverd op donderdag van 19 tot 20 uur. Vijftig procent van de opbrengst is bestemd voor de peuterzaal. De beurs duurt van 15 tot 17 uur. Ook dit jaar zijn de plaatselijke comité's zomerpostzegels weer actief met de verkoop van deze zegels, door gedurende drie we ken een stand te bemannen in een postkantoor. Voor Middelburg is dat de hal van het postkantoor aan de Lange Noordstraat gedu rende de periode van 8 tot en met 29 april. De openingstijden zijn: alle werkdagen van 10 tot 16 uur en op de zaterdagen van 10 tot 12 uur. Voor Vlissingen kan men terecht bij het postkantoor aan het stad huisplein. Tijden: eerste dag (8 april) van 08.30 tot 17 uur en ver der alle dagen van 9 tot 12 uur. Bovendien staat er nog een stand in de Miro, die geopend is tijdens de koopavonden van 17.30 tot 20.30 uur een gedurende de zater dagen van 10.30 tot 16 uur. Het onderwerp van de zomerzegels '86 is 'antieke meetinstrumenten'. Het Woonlastenkomitee Vlissin gen heeft in de periode van 20 fe bruari tot en met 20 maart een brievencampagne gehouden voor de verlaging van de gasprijs. 1947 Vlissingse bewoners zijn van me ning dat de gasprijs omlaag kan en moet omdat de olieprijzen de laatste tijd fors zijn gedaald. In een brief aan de leden van de tweede kamer, die óók nog die 1947 brieven als 'bijlage' krijgen, pleit het komitee voor een gasprijsverlaging van tenminste 15 procent met terugwerkende kracht tot 1 januari 1986, verla ging van het btw-tarief van 19 naar 5 procent en een heroverwe ging van het 'Herenaccoord' met Shell en Esso om de verlagingen te kunnen compenseren. De Middelburgse korfbalvereni ging Swift heeft alle redenen om een feestje te bouwen: in het zaal seizoen hebben de senioren eens flink uitgepakt. Maar liefst 3 van de 8 teams behaalden een kam pioenschap en promoveerden, 2 teams promoveerden, 1 team pak te bijna de titel en de resterende 2 teams misten nèt de boot. Opval lend is daarbij dat het allemaal se niorenteams waren. De oudjes doen het dus zo slecht nog niet.... Van eerste Paasdag (30 maart) wordt er bij het informatiecen trum Delta Expo op het werkei- land Neeltje Jans een rondvaart boot ingezet. Met een tocht van circa 45 minuten krijgen de tallo ze mensen die deze attractie be zoeken een nóg beter beeld van de werkzaamheden aan de Ooster- scheldekering en van de natuurlij ke omgeving. De rondvaartboot die wordt ingezet vaart tot en met 3 oktober iedere dag van de week. De afvaart is tussen 10.45 en 15.45 ieder uur vanaf de steiger tegenover het informatiecentrum. De rondvaart voert langs de pij lers in de twee noordelijke stroomgeulen en naar de Roggen- plaat in de Oosterschelde. Tijdens de rondvaart bestaat de mogelijk heid om een video te bekijken over het onderwaterleven in de Oosterschelde. Vanaf 1 april krijgen de reizigers in het stads- en streekvervoer een grotere keuze uit kaartjes en tarie ven. De streekvervoersbedrijven hopen daarmee hun circa 3 mil joen klanten meer mogelijkheden te bieden voor een 'passend kaart je'. Nieuw zijn drie strippenkaar ten, waarvan er twee (een twee- en driestrippenkaart) alleen maar in de bus te koop zijn. De tot nu toe in de bus verkrijgbare 6-strippenkaart komt te verval len. Ook nieuw is de 45-strippenkaart. Alle tarieven en kaartsoorten zijn sinds 22 maart bij de buschauffeurs verkrijg baar. In die folder wordt nóg een nieuwe kaart aangekondigd: de zomerzwerfkaart, die bepaalde faciliteiten geeft in de maanden juni, juli en augustus. Mediatief schilderen is een specia le techniek die gericht is op het ontsluiten van de eigen binnenwe reld en het naar buiten brengen daarvan in kleuren. Wie daarin geïnteresseerd is moet even bellen naar Marten Muller: 01180-25331, die dan informatie geeft over de oriëntatiemiddag op zaterdag 5 april. Aansluitend op deze dag gaat er weer een nieuwe cursus van start. 'Een offer voor de Heer' is het thema van de welkomstdienst die op zondag 6 april in 'De Hoeksteen' in Middelburg wordt gehouden. Muzikale medewer king verlenen het koor 'Shebo- rim' en het Middelburgs jonge renkoor, beide onder leiding van mevrouw Ovaa en het 'Welkom- bo'. De dienst vangt aan om 19.00 uur. De Turkse werknemersvereniging Middelburg organiseert vanaf 16 april een cursus van 10 lessen in klassiek dansen. De lessen wor den gegeven in het gebouw 'De- merary' aan het Oostkerkplein in Middelburg. Inlichtingen: 01180-15436. Op dinsdag 8 april komt de Vere niging voor Slechthorenden bij een in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg om dia's te bekijken over het Koninklijk Huis. Er is een ringleiding aanwezig. De aan vang van de dia-middag is om 14.30 uur. De reformatorische hulpaktie 'Woord en Daad' voert een aktie voor de Bethesda-kliniek in Haïti. Op zaterdag 5 april, tijdens de boekenbeurs in Het Zuiderbaken in Middelburg, wordt er uitvoeri ge informatie over deze aktie ge geven en zullen speelgoed en ge bruiksgoederen worden verkocht. De opbrengst is bestemd voor de medische hulp in Haïti. De Vlissingse Unie van Vrijwilli gers houdt op donderdag 3 april een kledingbeurs in de Houtum- school aan de Rembrandtlaan van 10 tot 16 uur. Vanaf half negen die ochtend kunnen nummertjes worden afgehaald. Een dag voor de beurs (woensdag) kunnen men sen die kleding willen verkopen hun spullen afgeven tussen 15 en 20 uur. De UW houdt vijfen twintig procent van de opbrengst voor de eigen kas. Ter gelegenheid van het driejarig bestaan biedt de speel-o-theek aan de Alex. Gogelweg 59 in Vlis singen belangstellenden de gele genheid om ter kennismaking één keer gratis te lenen. Dit geldt al leen tijdens de maand april. Het speelgoed is voornamelijk gericht op kinderen in de leeftijd van 0 tot 9 jaar. Openingstijden van de speel-o-theek: woensdag van 14 tot 16 uur en zaterdag van 10.30 tot 12.30 uur. De welpen van de Vlissingse M.A. de Ruytergroep doen ook dit jaar weer mee aan de landelijke scouting-actie 'Heitje voor Kar weitje', die dit jaar op 2, 3, 4 en 5 april wordt gehouden. De wel pen komen tijdens de actie langs de deur om tegen een redelijke vergoeding allerlei karweitjes op te knappen. De opbrengst van de actie is onder meer bestemd voor het zomerkamp, dat de welpen dit jaar in Engeland zullen door brengen. In samenwerking met atletiek vereniging 'De Wielingen' organi seert de personeelsvereniging 'Te- lepost' in Oostburg een trimloop over de volgende afstanden: 2,8 - 5,7 - 13 en 21 kilometer. Het eve nement staat te gebeuren op za terdag 12 april en gaat over een parcours dat prima geschikt is voor rolstoelatleten. De start voor alle afstanden is om 14.30 uur bij het postkantoor aan de Grote Beer in Oostburg. Inschrijven kan vanaf 13.30 in het postkantoor. Voor iedere deelnemer is er een herinnering. Inlichtingen: 01170 - 3739/4212. Om het kunst lenen voor de jeugd van 14 tot 25 jaar aantrekkelijk te maken geeft de kunstuitleen nu een startpremie van 50 gulden ca deau. Deze premie is de eerste in leg op een kunstrekening, waar mee later een kunstwerk kan wor den gekocht. Wie wil lenen of al leen maar kijken kan terecht bij de Kunstuitleen aan de Kui perspoort in Middelburg. De Unie van Vrijwilligers (UW) afdeling Middelburg houdt een open tafel op vrijdag 11 april. De ze open tafel is bedoeld voor al leenstaanden en ouderen en wordt gehouden in 'De Boog' aan de Herengracht in Middelburg. De open tafel begint om 12.00 uur. Opgave en inlichtingen: 01180 - 34305. Vanaf donderdagavond 10 april start het VJV in Middelburg met een 12-tal cursusavonden, waar bij de computer centraal staat. De cursus is vooral bedoeld als een eerste kennismaking met de com puter en het eerste gedeelte van de cursus bestaat dan ook uit een meer theoretisch gedeelte. Bij het tweede gedeelte gaat men zelf aan de slag. De cursus is opgezet voor mensen met een geringe beroeps opleiding en die geen kennis heb ben van computers. Voor opgave en inlichtingen: Latijnse Schoolstraat 10, 01180 - 16278. De vogelwerkgroep Walcheren verzorgt zondag 6 april een vogel excursie naar de Middelplaten, waar naar verwachting vele soor ten watervogels en steltlopers aanwezig zullen zijn. Deze excur sie maakt deel uit van de tv-cursus 'vogels kijken'. Voor verdere in formatie: 01180-35997. Contact maken tussen Nederlan ders en Fransen? Dat kan op woensdagochtend van 09.30 tot 11.00 uur in het schoolgebouw aan de Verdilaan 2 in Vlissingen, waar de Alliance Frangaise die dag een koffiecontactochtend houdt. Mevrouw Vreni de Jong geeft in de Vrije school aan de W. Aron- deusstraat in Middelburg op woensdag 9 april een lezing over kindervoeding. De aanvang van de lezing is 20.00 uur. 'Nepal, waar de goden onder de mensen leven' is het thema van een expositie die van 11 april tot 2 mei in de Grote- of Magdalena- kerk in Goes gehouden wordt. Deze tentoonstelling is door UNI CEF speciaal ingericht ten behoe ve van de actie 'Zeeland helpt Ne pal'. De expositie wordt op vrij dag 11 april geopend door de Goese burgemeester mr. W. Blanken. Hoe lang kun je een jo-jo draai ende houden? Om daar achter te komen organiseert het buurthuis 'Aldegonde' in Vlissingen onoffi ciële jo-jo kampioenschappen op vrijdag 4 april. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur en wie meer wil weten kan bellen 01184-66318. Vrouwen die willen swingen, pra ten of 'zo maar wat gezelligheid' willen kunnen vrijdag 4 april te recht in het vrouwencentrum 'Jet' in Goes, waar de lesbische vrou wengroep 'Prima Donna' die dag een ontmoetingsavond houdt. De avond begint om 20 uur. Prima Donna houdt in de maanden april, mei en juni op elke eerste en vierde vrijdag van de maand zo'n café-avond in Jet. Arneville is een verzamelnaam voor een horeca-complex, dat verrijst langs de invalsweg naar Middelburg, aan de rand van de wijk Dauwendaele. Donderdag 24 april wordt het hoogste punt be reikt en J.B. Ventevogel, gedepu teerde voor recreatie en toerisme zal de daarbij behorende officiële handeling verrichten. Het geheel staat te gebeuren om 15.30 uur. Onder dit thema organiseert het vormingscentrum 'Het zilveren schor' in Arnemuiden een cursus weekend over contacten en rela ties van/met gehandicapte jonge volwassenen. De cursus belooft geen wonderen, maar biedt de jonge gehandicapten de kans om ervaringen uit te wisselen. Het weekend vindt plaats van 23 tot en met 25 mei. Inlichtingen: 01182-1610 en vragen naar Piet Hoogland. In de kerk van de geref. gemeente aan de Valkenburgstraat in Melis- kerke wordt op zaterdag 5 april een koor- en samenzangavond ge houden. Medewerking verlenen het kinderkoor 'De Nachtegaal tjes' en de Chr. zangvereniging 'Con Amore' uit Meliskerke en het 'Marnixkoor' uit Vlissingen. De zangavond begint om 19.30 uur. Op zondag is er in de St. Jacobs- kerk te Vlissingen een appèldienst met als thema 'Stilte'.... goed voor u. Voorganger in deze dienst is ds. Köther. Het hoeksteencom bo en Marian Leijnse zorgen voor de muzikale omlijsting. De dienst begint om 10.00 uur en de samen zang vangt aan om 09.50 uur. Er is kleuteroppas aanwezig. De werkgroep interculturele acti viteiten van de 'Paraplu', houdt in samenwerking met de Hin- doestaanse culturele vereniging een culturele avond op vrijdag 4 april. Op het programma staan onder meer Hindoestaanse dansen- en hapjes. De avond be gint om 20.30 in 'De Paraplu' in Vlissingen. Gedurende de paasvakantie valt er voor de jeugd in het buurthuis 'de Paraplu' in Vlissingen weer genoeg te beleven. Donderdag 3 april is er een schaaktournooi voor jongeren. (14.30 tot 17.00 uur). Van 14.00 tot 15.30 zijn er kinderactiviteiten met als programma-onderdelen: teken films en een computerhoek. Op vrijdag 4 april vindt er een tafel- tennistournooi plaats. Aanvang 14.00 uur. Dit is het onderwerp van een film die handelt over de waardering van het werk van huisvrouwen. De film wordt woensdag 9 april vertoond in het kader van de maandelijkse thema-ochtenden voor vrouwen. De ochtend begint om 09.15 en duurt tot 11.15. Het gebeuren vindt plaats in 'de Zwaan' in Souburg en er is kin deropvang aanwezig. Op woensdagmorgen 9 april houdt de vrouwencontactgroep 'Kom uit je huis' weer haar maan delijkse koffiecontact ochtend. Deze keer met een film over op groeiende kinderen. Plaats van handeling: Zuiderbaken, Middel burg. Aanvang 09.30 uur. De stichting welzijn voor ouderen in Vlissingen heeft op woensdag 9 april in het dienstencentrum 'Bachten Reede' in Vlissingen een modeshow in petto. Ladyspeaker is mevrouw Will van Son en de show begint om 19.30 uur. De Arnemuidse vogelvereniging 'Zanglust' heeft de heer A.L. van Liempd bereid gevonden op maandag 7 april een lezing met dia's te houden over kleurkana- ries. Aan de orde komen onder meer de kweek en de verzorging van de kanaries. De avond wordt gehouden in 'De Arne' aan de Ra- demacherstraat in Arnemuiden en vangt aan om 19.30 uur. Op vrijdag 11 april is er weer een kleding- en speelgoedbeurs in Oost-Souburg. De plaats van handeling is gebouw 'Irene' ach ter de geref. kerk. Schone en hele zomerkleding tot 12 jaar en speel goed kan op woensdag 9 april worden ingeleverd. De helft van de opbrengst is bestemd voor brailleboekjes voor blinde Vietna mese kinderen. De beurs duurt van 15.30 tot 17.00 uur. INGEZONDEN MEDEDELING m IJssalon LA PALM A Markt 7 Middelburg Q'foï^ Geopend wo. t/m zo. van 22.00-04.00 uur C^\ TAXICENTRALE MIDDELBURG B V. (lag ar nacht wv>c« telefoon (01 1 80) Profiteer van alle 12600-13200 gemahhen van de taxi Arnesteinweg 15 4338 PD Middelburg Kinderen vanaf vier jaar zijn op vrijdag 4 april in het 'Zuiderba ken' in Middelburg welkom om samen met het kindertheater 'Pe pijn' allerlei spannende en leuke avonturen te beleven. Het stuk heet 'De magische trommel' en samen met Pepijn, een Chinese tovenaar en de 'magische trom mel' belooft het een spannende middag te worden. De voorstel ling duurt van 14 tot ongeveer 15 uur. Op de voorjaarsvergadering van het FNV afdeling Middelburg die op 7 april in het 'Zuiderbaken' in Middelburg wordt gehouden is als gastspreker uitgenodigd A.L. Vorthoren. Vorthoren is directeur van de gemeentelijke sociale dienst in Middelburg en na zijn inleiding is er ruimschoots de ge legenheid tot het stellen van vra gen over het beleid van de sociale dienst. De avond begint om 19.30 Prothesen, Orthesen, Steunzolen, Medische Bandages, Elastische kousen, Loophulpen Revalidatie- en Verplegingsartikelen, Rolstoelen Middelburg, Lange Noordstraat 31 Telefoon 01180 - 1 35 63 In het hartje van de stad ALLEEN VAN KLEURNEGATIEVEN Lange Noordstraat 43 recht tegenover postkantoor Middelburg, tel. 01180-12633 mit mi, jeugotig dm, 3óuzMcm^).&. 6./PK ®oMe>.Üwi<L. d'UégeMUt cLotl gemetenuit6\ umJ^0Jtdiae4.%yt4 m aoeAo£a& uowwe-wijn,iwJ&djmmi. dMMbmzmfaéM vmzfso,-. m Minimale afname 150 stuks, nr. 1: 15,5 cent per stuk nr. 2: 14,5 cent per stuk nr. 3: 14 cent per stuk nr. 4: 12,5 cent per stuk Prijzen geldig tot en met zaterdag 26 april. Kunnen in overleg thuisbezorgd worden. alle faftrmcitie Pertekt Kunststot Keuken frontuitvoeringen Beige ot witte sottline Keuken Atm 270 cm SéWKoelKaa Atom- uitvoeringen Meerpn)s ovenj>30. kap UI Eiken landhuis massiet eiken >k"C In ■NWi 3 front- uitvoeringen Alm CQQ- en spoei^k^___I Zeer zwaar massiet eiken (33 mm.) landhuisstijl ICTl ■f* Te*?* «2u'9kaP' Werkblad en spoeibak -et WJ»*?.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 15