Pod ium Expositie jUURÜ» DE EERSTVOLGENDE VEDJAAREAG TRAKTEREN WU DE JARIGE OP 'N GRATIS ETENTJE CR ZONDAG i LANG ZAL IE ETEN... EN ONMOGELIJK VOORDELIGER! Kinder- schoonenberg DE FAAM - DE VLISSINGER W oensdag 26 maart 1986 MIDDEN- ZEELAND Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg 1 Hoort u het niet natuurlijk meer? Mist u de essentiële tonen? Onze specialist praat graag met u over de oplossingen die de huidige boortechniek u kan bieden. Kom eens langs. Hoortoestel met gratis proefperiode na medisch advies. Des gewenst bezoek aan huis. hoortoestellen MIDDEN ZEELAND OP ZONDAG 30 MAART BIEDEN WIJ OVERZICHT-AN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG PODIUM IN I KORT DONDERDAG 'Top girls' is een comedie van Cary Churchil met onder anderen Pleuni Touw, Jes VTiens, Sylvia Millecam en Coby Stunnenberg. Schouw- burg Middelburg, 20 uur. 'La Piet ra Incantata' is een traditionele commedia dell'arte voorstel ling, gemaakt naar een scenario van Placido Adriani met de acteurs Ju an C. Tajes en Arie van 't Hoog, die samen zes personages uitbeelden. Piet Capello begeleidt de voorstelling met muziek van Clara N. Kout. Vestzaktheater Vlissingen, vrijdag 20.30 uur. Het verhaal. De ongelukkige minnaar yelerio zoekt zijn geliefde Fran- cesca. Helaas voor hem is ze ontvoerd door de magiër Trappola, die met haar wil trouwen. Zij wil niets van de magiër weten. Liefde houdt ook Pulcinella in de greep. Maar Bianchetta loopt niet van hem weg. De drie miskende minnaars laten zich maar al te graag helpen door de slinkse Covielio. Feitelijk is het ingewikkelde verhaal bijzaak. Het gaat om de acteurs met de traditionele commedia dell'arte maskers. De vindingrijkheid en humor van deze toneelvorm uit het grijze verleden, getransformeerd naar vandaag. Zo'n 400 jaar geleden stond de commedia dell'arte naast de officiële theaters. Het waren rondtrekkende groepen comme- dianten die hun kunde als beroep uitoefenden. De maskers waren de belangrijkste attributen. Overigens is er tot donderdag 27 maart nog een tentoonstelling over de oude theatervorm te bezichtigen in de hal van het stadhuis in Vlis singen. - 1 Juan C. Trajes en Arie van 't Hoog, commedia dell'arte. 'Helloweenen 'Faithful Breathzijn twee hardrockgroepen van for maat. Zippo Middelburg, maandag 15.30 uur. Helloween is een van de succesvolste newcomers op hardrock gebied. De formatie heeft haar thuishaven in Duitsland (Hamburg). Met hun laatste lp bereikte ze de internationale ladder. Critici schrijven lovend^ over hun product. Ook 'Faithful Breath' is een bekende hardrock band uit Duitsland, die de sporen van de internationale ladder al wat langer vasthoudt. In hun muzikale ransel hebben ze nummers die bij de hardrockfans uiterst be kend zijn. 'Back on my hill' is daar een voorbeeld van. Al in 1978 trok de band aandacht en in 1981 bracht ze haar eerste lp uit. Scene uil 'Top girls' VRIJDAG 'La Pietra Incantata' is een traditionele commedia dell'arte. Vestzaktheater Vlis singen 20.30 uur. 'Sturm und Drang' is een uit de punkgolf aan het eind van de jaren '70 afkomstige groep uit Den Haag. Midgard Mid- delburg, 21.30 uur. ZATERDAG De pianisten John Snijders en Kees Wieringa brengen muziek van Jacob Domselaar in het kader van een goodwill- concert St. Gaudeamus. Cen trum Nieuwe Muziek (Klove niersdoelen) Middelburg, 20.30 uur. Jonathan Reichman brengt compromisloze kampvuur- rock met Fred Kienhuis in het voorprogramma, 't Beest Goes, 22 uur.L De brassband Crescendo uit Oostkapelle heeft de Young Amassadors Brassband uit Engeland uitgenodigd voor een concert. Het korps is sa mengesteld uit talentvolle (ge selecteerde) musici. De Halve Maan Oostkapelle, 20 uur. 'Hardrock uit Duitsland. Dat brengen 'Helloween' en 'Faithful Breath'. Zippo (vroeger Cavern) Middelburg, maanda£j!5;30jiur;_^^^^ Faithful Breath Wie Fay Lovsky wil zien kan te recht in De Piek Vlissingen, zater dag 22 uur. Deze Nederlandse zangeres debu teerde in 1980 met de mini lp 'Sound on sound'. Daarna volg den er nog drie, waarvan 'Confet ti' met een Edison werd onder scheiden. Haar nieuwste plaat heet 'Cinema'. Fay Lovski scoort niet alleen hoog op artistiek ge bied (ze voltooide een audio visuele opleiding aan de Rietveld academie in Amsterdam) ook op commercieel gebied weet ze van wanten. Ze wordt begeleid door KGB, met onder anderen Peter Verstraten en Edwin Schim- scheimer. Zeeuws Museum/Natuurhistorie Oostkapelle. De Natuur in Zee land met onder meer acht meter zeeaquaria en fossiele schelpn zoeken en vinden in Zeeland. Da- gelijks van 10 tot 17 uur. Kunstuitleen, Kuiperspoort 22, Middelburg. Houten objeklen en tekeningen van Govert Heikoop. Dinsdag tot en met zaterdag 13.30 tot 17 uur en donderdagavond 19 tot 21 uur. Iguana (Bellamypark) Vlissingen, Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14 tot 17.30 uur. Zusterstraat 1 (Middelbug). Olie verfschilderijen en tekeningen van Gina Pladet en Ronald Spies- sem, gedichten van Frank Taze- laar. Dagelijks van 13 tot 19 uur. Vanaf donderdag. St. Janstraat 41-43, Middelburg, Anneke Ruimschotl touwplastie- ken. Donderdag tot en met zater- dag 14 tot 17 uur. De Vleeshal, Middelburg, 'abat- jou (giochiproibiti)' 8 collages van Giulio Paolini. Dinsdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur, zondag van 14 tot 17 uur. Ope- ning vrijdag 17 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur. Lange Noordstraat 56, Middel burg Gera Dauvillier, schilderij en, aquarellen en kunstfoto's, maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Gortstraat 48, Middelburg Wil lem Vader schilderijen, aquarel len en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Vitrines van de Kunstuitleen (Kui perspoort 22) Middelburg. Sonja Besselink, plexiglasobjecten. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17 uur. (tot en met maandag). Rabobank Middelburg. Mevrouw Den Boer-Rutters. Beeldhouw werken. Eddy Wieringa schilde- rijen. Tijdens openingsuren. Gallery De Blaeue Acolye, Vlis singen. Oude (zee)kaarten en prenten van Zeeland, (tot en met maandag). Zeeschilderijen van Rieks Hamminga (vanaf dins dag). Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Zeeuws kunstenaarscentrum Ach ter de Houttuinen 30, Middel burg. 'Vlaggen, wimpels, helle baarden, tekeningen, Pierre De gen. Dinsdag tot en met zondag 14 tot 17 uur, donderdag 19 tot 2iyj uur. Balans 17, Middelburg. Hang up's, Kees de Valk. Opening za terdag 15 tot 17 uur. Woensdag tot en met vrijdag 12 tot 17 uur, zondag 11 tot 16 uur. De Waeckende Boey (Stati onsstraat 24) Middelburg. Gert de Graaf, tekeningen. Tijdens ope- ningsuren. Galerie 'De Wijnstock' (Bel- linkstraat) Middelburg. Versierde eieren, 15 schilders. Jet Linders, bloemen, collages. Donderdag en vrijdag 14,00-17.00 uur, zaterdag 11.00-12.30 uur en 14.00 tot 17.00 uur. Galerie B. Witte (Vlasmarkt) Middelburg Manel Marzo-Mart, 40 kleurenetsen. Dinsdag t/m za terdag 10-12.30 uur en 13.30-18 uur. La Reine, Vlissingen. Kinderteke ningen door leerlingen van de Vlissingse School Vereniging (tot en met zaterdag). Houtsnijwerk van dhr. Noordermeer en schilde rijen van J. de Quellery. Vanaf maandag. Tijdens openingsuren. 'De vier Heemskinderen' (Rotter- damsekaai 1), Middelburg, Lia Drost 'Terracotta', Italiaanse potten, palmen, buxus-boompjes etc. Juul Kortekaas, Schilderijen. Geert Lijklema, kleuretsen. Don derdag tot en met zondag tussen 2 en 5 uur. 'Bellamy 19' Vlissingen Marten Hendriks, omtrent schilderkunst. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zaterdag van 13 tot 17 uur. Openbare Bibliotheek, Oost- Souburg. 'Vrouwen en litera- tuur', tijdens openingsuren. gehcxS Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Vlissingen, Badhuisstraat 153, tel. 01184-10303 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 OVT R/l( II I VAN DONDERDAG IOT EN MET WOENSDAG In het kader van 'film en eksperiment' draaien twee films: 'Für Au- gen und Ohren' van D.M. Behrens en 'Reise ins Meer' van Hannes Keil. Centrum Nieuwe Muziek (Koveniersdoelen) Middelburg, zater dag 22.30. De documentaire 'Für Augen und Ohren' is een documentaire, en toont niet alleen impressies van een tentoonstelling in de Berlijnse aca demie voor beeldende kunst, maar handelt ook over nieuwe muziek instrumenten - een verhouding dus tussen muziek en techniek. 'Reise ins Meer' is eveneens een documentaire over een vlot van acht bij 32 meter, dat werd gebouwd van boomstammen. Dit project van Hanns- jörg Voth drijft vanuit Ludwigshafen via de Rijn, langs Rotterdam, de zee in. Het vlot is ingericht als woongebied en er ligt een twintig meter lange figuur op, ontwikkeld met linnen doek en vastgebonden op een drie meter hoog platform. Het figuur wordt verbrand en afgestaan aan de zee. Het loden masker blijft achter. De reis van het vlot duurde tien dagen. Goed idee: het hoogtepunt van het verjaardagsfeest vieren met 'n etentje voor het hele gezin in ons restaurant. Tot en met juni '86 zullen wij dan "de jarige zelf" trakteren op een gratis zondag-menu. Geloof dus maar dat het voor 't hele gezin een verjaardag wordt om lang te heugen. Natuurlijk eventjes aantonen dat er van 'n echte jarige job op deze dag sprake is. Dat zal evenwel de lekkere pret niet mo gen drukken. Want het wordt de smakelijk- g ste verjaardag van uw leven. Gefeliciteerd! Een menu met ham van het been in pepersaus met Pommes Lyonaise en Waldorf salade Voor slechts I0.'5 Pottenbakkersingel 2, Middelburg. Openingstijden restaurant: maandag 12.00 - 20.00 uur, dinsdag, woensdag, vrijdag 9.00 20.00 uur. donderdag 9.00 - 21.00 uur, zaterdag 9.00 - 22.00 uur, zondag 12.00 - 20 00 uur. KINDERBOEKEN (door Jan Smeekens) Met LIDIA'S GRIMM herdenkt uitgeverij Lemniscaat de geboorte Jacob en Wilhelm Grimm, tweehonderd jaar geleden. Het boek met 14 van hun sprookjes zal een van de mooist verzorgde uitgaven van dit jaar blijken: ge bonden in linnen band met stof omslag, helderwit stevig papier, een mooie letter en tientallen il lustraties van Lidia Postma. Zij koos uit de tweehonderd Grimmsprookjes onder meer Sneeuwwitje, Hans en Grietje, Assepoester en minder bekende als Bontepels, Het Zeehaasje en De drie Mannetjes in het Bos. Haar keuze lijkt me niet toevallig, want in de meeste sprookjes krijgt de hoofdpersoon dankzij de hulp van anderen tenslotte toch het zo verdiende geluk dat natuurlijk nog lang gedeeld wordt met de ge liefde. De vertaling van de sprookjes is van Johan van Nieu- wenhuizen en is soepeler en min der statig dan die in de volledige uitgave van de Grimmsprookjes die in 1974 bij Lemniscaat ver scheen. De sprookjes zijn daar door lekkerder voor te lezen en door kinderen beter te verstaan. Het aantrekkelijkst in het boek zijn natuurlijk de illustraties. Li- dia Postma werkte ook mee aan de volledige Grimm en enkele te keningen daaruit nam zij op in haar nieuwe boek. Wie dacht dat ze met die oudere tekeningen de grens van haar kunnen al bereikt had, zal vol bewondering consta teren dat dat niet zo is. Haar schildertechniek wordt steeds fij ner en ijler en het zou me niet ver bazen als de moderne druktech nieken haar niet bij kunnen hou den. Dat zou jammer zijn, want het kan bijna niet anders of er verschijnen de komende jaren' nog meer delen. Zoveel tot ze een nieuwe volledige bundel Grimmsprookjes vormen? Hoe groot de invloed van haar il lustraties is merkte ik bij De Wa ternimf in de Vijver. Een roman tisch verhaal, dat nu door de veel zeggende illustraties op pag. 68 en 69 "Hij zei niets, keek alleen zijn vrouw met treurige ogen aan") voorgoed tot mijn favorie te verhalen behoort. James Thurber schreef in 'Het verborgen Leven van Walter Mit- ty en andere Verhalen' over Sprookjesland: 'Alles wat je maar kunt bedenken en een heleboel dat niet eens bij je op zou komen, kan daar gebeuren'. Datzelfde kun je zeggen van de tekeningen van Lidia Postma. Lidia's Grimm kost 29,50. Na 31 maart een tientje meer. Lidia's Grimm, 14 sprookjes van Grimm geïllustreerd door Lidia Post ma. Uitgeverij Lemniscaat, Rotter dam. Prijs f 29,50. GEPROLONGEERD 'Plenty' met Meryl Streep (Oscarwinnares) in een glans rol naast Tracey Ullman en Charles Dance. Electro Mid delburg donderdag en dins dag 20.30 uur, zaterdag en maandag 19 en 21.30 uur. Verder ook in Alhambra II Vlissingen, vrijdag tot en met woensdag 21.30 uur (alle leef- tijden). 'Mama is boos' met onder anderen Peter Faber en Rijk de Gooyer. Voor de tweede week. Alhambra I Vlissingen, donderdag 20 uur, vrijdag, zaterdag en maandag tot en met woensdag 19 en 21.30 uur, zondag 14 (Alhambra I) 19 en 21.30 uur (alle leef tijden). Mama is hier wel heel echt boos. 'Rocky IV' met krachtpat ser Sylvester Stallone. Grand Theater Goes, donderdag en maandag tot en met woens dag 20 uur, vrijdag en zater dag 19 en 21.30 uur, zondag 14, 19 en 21.30 uur. (12 jaar). Sylvester Stallone 'Back to the future' is een alombekende en reeds veel vertoonde film van Steven Spielberg. Meccano Middel burg, vrijdag 15 en 19 uur, za terdag, zondag en maandag 19 uur, dinsdag en woensdag 20.30 uur (alle leeftijden). PORNO 'Getting lucky'. Alhambra I Vlissingen, vrijdag 23.30 uur (18 jaar). 'Nasty Nurses'. Grand Theater Goes, vrijdag 23.30 uur (18 jaar). 'Brewsters millions' met onder anderen Richard Pry or, John Candy en Hume Cronyn. Regie: Walter Hill. Alhambra II Vlissingen, donder dag 20 uur, vrijdag tot en met woensdag 19 uur (alle leeftijden). Ook veel te veel geld kan vervelend zijn. En zo overkwam het Monty Brewster (Richard Pryor) die een gigantische erfenis kreeg, dertig mil joen dollar. Maar hij moet wel eerst een opdracht vervullen: tien pro cent van de erfenis in een maand op maken. Monty mag bovendien aan niemand vertellen dat hij zoveel geld heeft gekregen. De toeschouwer kan over de schouders van de gelukkige meegenieten van wat ongetwij- feld slechts in dromen gebeurt. 'Witness' (De ooggetuige) met Harrison Ford, Kelly McGillis, Josef Sommer, Lukas Haas en Jan Rubes. Regie Peter Weir. Meccano Mid delburg, donderdag 20.30 en vrijdag tot en met maandag 21.30 uur (12 jaar). Het Middelburgse bioscooppubliek koos in februari de film Witness bij de top tien over 1985. "Een goede smaak", oordelen de mensen van de Stichting Filmtheaters. Als bewijs voeren ze aan dat deze spannende thriller acht Oscarnominaties kreeg. Het verhaal gaat over een -jongetje dat ooggetuige is bij een gruwelijke moord. Een politie-inspecteur neemt de bescherming op zich van de jongen en de moeder. Het geheel speelt zich af in een streng gelovige groep. De politie-inspecteur is op gegeven moment gedwongen om onder te duiken bij die groep. Hel jongelje ziel een gruwelijke moord in 'Witness'. 'A very moral night' met Iren Psota, Margit Makay en Carla Roma- nelli. Regie: Karoly Makk. Electro (ZVU) Middelburg, woensdag 20.30 uur (18 jaar). Rond de eeuwwisseling laat een student uit de provincie zich in de grote stad Budapest door de "madame" van een hoerentent goed verzorgen. Maar, de moeder van de student komt heel argeloos een bezoekje bren gen en er wordt een "niets aan de hand" sfeer gecreëerd. Opeens lijkt het een het pension, de "dames" sluiten 's nachts de tent en weten zelfs de dronken notabelen in het goede spoor te houden. Op zich lijkt het een platte klucht. Regisseur Makk zorgt er echter voor, dat het niet on taardt en de onderhuidse verwijzingen naar het Hongarije van nu een venijnige rol spelen. 'Taran en de toverketel' met Nederlandse stemmen van beken de acteurs. Alhambra I Vlissin gen, zondag 14 uur. Deze film uit de Walt Disney- studio's verhaalt over Taran, de jonge varkenshoeder. Hij voelt echter veel meer voor de rol van een dapper strijder. Op een dag ervaart hij echter dat het varken Hen Wen over speciale gaven be schikt. Het beest weet de verblijf plaats van een bijzondere ketel. En die toverketel is een verschrik kelijk wapen. Een boze koning wil die ketel hebben. En Taran verbergt zich samen met het var ken diep in het bos om aan de val se koning te ontsnappen. Op een dag is Hen Wen verdwe nen. Taran stelt dan alles in het werk om te voorkomen dat het varken in handen van de boze ko ning komt. Hij wordt dan einde- lijk de dappere strijder. 'Sneeuwwitje' is een gezellige familiefilm uit de studio's van Walt Disney. Meccano Middelburg, zaterdag tot en met woensdag 15 uur. Dit sprookje van de gebroeders Grimm is geheel Nederlands gespro ken. Het sprookje mag bekend worden geacht: het mooie meisje dat door toedoen van de stiefmoeder in het bos terecht komt, de zeven dwergen en de galante prins. Veel muziek, humor en spanning blijven dit oude sprookje evenwel aantrekkelijk houden.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 7