informatiepagina van de gemeente vlissingen Omleiding verkeer Oost-Souburg Vergadering gemeenteraad Zo stemden de wijken ZO BAAS ZO BEESTJE HOGENOODl. HOND IN DE GOOT 11 Q If 'La Pietra Incantata', commedia dell'arte in het echt Boulevards zaterdag gedeeltelijk afgesloten Opgeruimd staat netjes En de glasbak werkt zeven dagen in de week. DE VLISSINGER Woensdag 26 maart 1986 Omleiding Zeven weken Even bijpraten met wethouder IWisse Klussendienst/Vrijwilligers Vacature Bank komende week gesloten Wijzigingen ophalen huisvuil Agenda Glas, hup in de glasbak Woonbuurtverbetering Milieu-actieplan I Gemeentelijke diensten vrijdag en maandag dicht Opkomst hoger Wie? IN DEN BLAUW GERUITEN redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Ze gaan gestaag door, .de werkzaamheden voor de bouw en aanleg van de voorstadhalte van de Nederlandse Spoorwegen. Wel heeft de vorst voor oponthoud gezorgd. Toch is de ver wachting, dat op 31 mei in ieder geval de perrons gereed zullen zijn. De halte kan die dag dan toch, tegelijk met de invoering van de nieuwe NS-dienstregeling, in gebruik worden genomen. Deze week hopen de nutsbedrij ven (PZEM en WMZ) hun werk zaamheden af te ronden. Daar na gaat dan de aannemer aan de slag om de directe omgeving van de halte van een nieuwe bestrating te voorzien. Om die reden zullen de straten die op dat punt uitkomen aan het begin worden afgesloten. Dat zijn de Bermweg, de Spoorstraat en de Kanaalstraat. Dat betekent dat er over deze splitsing geen doorgaand ver keer mogelijk is voor auto's, vrachtauto's, motoren en derge lijke. Voor voetgangers, fietsers en bromfietsers zal er steeds ruimte worden vrijgehouden. Voor hen blijft doorgaand ver keer èn gebruik van de Sou- burgsebrug wel mogelijk. Al het andere verkeer wordt om geleid. Dat gebeurt met behulp van borden. De omleiding voert onder meer via het Koopmans voetpad (het deel tussen de Bur gemeester Stemerdinglaan en de Kanaalstraat). Het eenrich tingsverkeer in deze straat zal tijdelijk worden opgeheven. In plaats daarvan komt er éénrich tingsverkeer. Om dat gehinderd en onbeschadigd doorgang te kunnen verlenen, zal het parke ren aan beide zijden van de straat worden verboden. Afhankelijk van het weer zul len de bestratingswerkzaam heden - en daarmee de afslui ting en omleidingen - zeven weken duren. Uit, öök in het Vestzaktheater Aan belangstelling heeft het de tentoonstelling in het stadhuis, over de commedia dell'arte, niet ontbroken. Velen bestudeer den de kostuums, schilderijen en tekeningen. Ook de vertoning van de videofilms trokken de nodige kijkers. Maar wat is een videofilm als men ook een voorstelling 'in het echt' kan zien. Die kans is er niet vaak. Vrijdag echter wel. Komende zaterdag, 29 maart, wordt er een jeugdwielerronde verreden. De jonge talenten leveren slag op de volgende route: Boulevard Evertsen - Kenau Hasselaarstraat - 'doorsteek' bij Maritiem Instituut 'de Ruyter' - Boulevard Bankert en vervol gens weer Boulevard Evertsen. Om de wielerronde voor zowel deelnemers als toeschouwers en omwonenden veilig te laten verlopen, zullen zaterdag enke le verkeersmaatregelen worden genomen. Die bestaan uit het af sluiten voor alle verkeer èn een parkeer- c.q. stopverbod voor genoemd parcours. De verbo den worden zaterdag om 09.30 uur van kracht. Het is de bedoe ling dat er op dat tijdstip geen enkele auto meer staat. Tijdens de wedstrijden is het uiteraard niet mogelijk met de auto over het wedstrijdterrein te rijden. Tij dens de wedstrijd is er - te voet - vrije toegang tot het gebied voor zowel bezoekers als be woners. In het knusse Vestzaktheater wordt dan (vanaf 20.30 uur) het stuk 'La Pietra Incantata' gebracht. De acteurs daarin zijn Juan C. Tajes en Arie van 't Hoog. Zij spelen samen zes verschillende persona ges. Daarvoor gebruiken ze traditionele commedia dell'arte mas kers èn daarbij passende kostuums. De voorstelling wordt begeleid door Piet Capello. Hij vertolkt muziek die door Clara N. Kout is ge schreven. De 75 minuten durende voorstelling is een boeiend kijk en luisterspel, gevuld met vindingrijkheid en humor: die van de com media dell'arte. De organisatie van de voorstelling is in handen van de Culturele Raad. Daar (Badhuisstraat 104) kan men donderdag en vrijdag van 14.00- tot 17.00 uur de kaarten (a f 10,—) kopen. Telefonisch reser veren kan ook; het nummer is 14928. Goed nieuws! De Klussendienst Verhuizen, u kent dat waar- en de Vrijwilligers Vacature Bank gaan verhuizen. Het nieu we adres wordt Julianalaan 4. Het telefoonnummer blijft als voorheen: 19397. schijnlijk ook wel, kost veel tijd. Daarom zijn zowel de Klussen dienst als 'de bank' nog tot en met 4 april a.s. gesloten. Normaliter vergadert de gemeenteraad op de laatste vrijdag van de maand. Uitzonderingen be vestigen echter de regel. Deze maand is zo'n uitzondering. In verband met Goede Vrijdag verga dert de raad namelijk morgenmiddag al. Da's overigens niet de raad, zoals die vorige week werd gekozen. De leden van de 'nieuwe' gemeenteraad worden op 29 april geïnstalleerd. Nadat in de raadsvergadering van 25 april afscheid is genomen van de raadsleden die niet meer in het nieuwe gemeentebestuur terugkeren. De raadsvergadering wordt gehouden in raadzaal van het stadhuis en begint om 14.00 uur. De onderwerpen die er bespro ken gaan worden staan hieron der op een rijtje. Dat wil zeggen: voor zover het om voorstellen van burgemeester en wethou ders gaat. Nu vormen ingekomen stukken ook nogal eens onderwerp van bespreking. Die hier noemen zou teveel ruimte vergen. Een overzicht ervan ligt echter, met de agenda èn alle voorstel len, ter inzage in de gemeentelij ke informatiehoeken. Dus ook bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis. Dat is ook het bureau waar de 'ach terliggende stukken' kunnen worden ingezien. Het gaat daar bij om tekeningen, nota's en dergelijke die bij de raads voorstellen horen en zoals ze ook ter inzage liggen voor de raadsleden. Voor de bezoekers van de raadsvergadering ligt er morgen op de publieke tribune overi gens een populaire raadsagen- da gereed. De agenda voor de raadsverga dering van morgen ziet er als volgt uit: Opening Goedkeuring van de notulen van de raadsvergadering van 20 december 1985 Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen punten: 0-1 Benoeming commissaris N.V. Haven van Vlissingen 0-2 Benoeming van ontslag on bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand 0-3 Krediet voorzieningen hal stadhuis in verband met plaat sing nieuwe receptie/bodebalie 0-4 Straatnaamgeving woonwijk Het Fort 0-5 Vervanging IBM-terminal voor het vervaardigen van exploitatie-opzetten 0-6 Benoeming leden emancipa tiecommissie 2-1 Extra krediet realisering voorstadhalte Oost-Souburg 2-2 Brief Vlissingse Onderne mers Centrale inzake "Plan '86" Vissershaven 3-1 Aankoop viskisten voor het gemeentelijk vismijnbedrijf 3-2 Uitbreiding terreinverhar ding rondom vismijn 4-1 Benoeming plaatsvervan gende leden bestuurscommis sie gemeentelijke M.T.S. 4-2 Benoeming lid bestuurscom missie gemeentelijke M.T.S. 4-3 Benoeming plaatsvervan gende leden bestuurscommis sie gemeentelijke scholenge meenschap voor beroepsonder wijs "Swanenburgh" 4-4 Wijziging verordening bestuurscommissie voor de ge meentelijke M.T.S. 4-5 Vaststelling bedrag per leer ling voor het bijzonder speciaal onderwijs voor het jaar 1986 5-1 Krediet bouwkundige voor zieningen en cv-installatie voor het pand Lange Zelke 91 Milieu-actieplan: uitbreiding van het aantal glascontainers (agen dapunt 7-2). 8-4 Verkoop perceel grond aan de Mozartlaan 8-5 Uitbreiden erfpachtsrecht t.b.v. korfbalvereniging A.T.L.A.S. 9-1 Krediet t.b.v. voortzetting gebruik acceptgirokaarten voor de gemeentelijke belastingen. 9-2 Vaststelling diverse begro tingswijzigingen Rondvraag Sluiting Milieu-actieplan: subsidie bij aanschaf van een compostvat (agendapunt 7-2). 5-2 Krediet aanschaf materieel t.b.v. sportaccommodaties 5-3 Microverfilmingsproject ar chiefdienst 7-1 Krediet nader onderzoek bo demverontreiniging Nieuwstraat 7-2 Vaststelling gemeentelijke milieunota en milieuactieplan 1986 8-1 Woonbuurtaanpassing Het Fort 8-2 Woonbuurtaanpassing Nij verheidsstraat en omgeving 8-3 Garantie geldlening woning bouwvereniging Basco voor di verse woningbouwcomplexen 9ï Vrijdag a.s. (Goede Vrijdag) wordt er geen huisvuil opge haald. De bewoners, die ge wend zijn die dag de vuilnis zakken buiten te zetten, moe ten daar een week (tot vrijdag 4 april) mee wachten. In ver band met de feestdagen is het niet mogelijk het afval eerder op te halen. Ook maandag a.s. (Tweede Paasdag) is voor de medewer kers van de reinigingsdienst een vrije dag. De wijken waar zij an ders op maandag komen, doen zij nu dinsdag 1 april aan. En da's echt geen grap! De bewoners, die met bovenge noemde wijzigingen te maken krijgen, ontvangen hierover van daag (met de 'Scheldebode') een brief. Milieu-actieplan: gescheiden in zamelen van chemisch afval (agendapunt 7-2). Bij de gemeenteraadsverkiezin gen van vorige week woensdag zijn gelukkig aanzienlijk meer Vlissingers naar de stembus ge gaan dan vier jaar geleden. We kwamen deze keer op een op komstpercentage van 68 en dat is voor de raadsverkiezingen in Vlissingen lang zo slecht nog niet. Hoewel we natuurlijk niet mogen vergeten dat er dan toch nog ongeveer een derde van de kiezers is thuisgebleven. Het is de taak van het gemeente bestuur en de politieke partijen om er de komende vier jaar veel werk van te maken ook die men sen te overtuigen, dat wat het gemeentebestuur doet ook hen aangaat. En dat dat voldoende reden vormt om te gaan stemmen. In deze weken is er druk overleg tussen de verschillende fracties in de nieuwe gemeenteraad om tot een beleidsprogramma te ko- menvoor het nieuw te vormen college van burgemeester en wethouders. En zo zullen er nog tal van andere zaken voorbereid moeten worden voordat de nieu we gemeenteraad op 29 april a.s. voor het eerst bijeen kan komen. De gemeenteraad zal morgen (donderdag 27 maart) de voor stellen van het college behande len om kredieten te verstrekken voor een woonbuurtinrich tingsplan voor het Fort en voor woonbuurtaanpassingsplannen in Oud Goed Wonen (Nijver heidsstraat, Steenhuisstraat, Duyvendrechtstraat, en delen van de Sottegemstraat, Bonedij- kestraat en Schuitvaartgracht). De (toekomstige) bewoners heb ben met die plannen ingestemd. Met de uitvoering van deze plan nen komt een eind aan een jaren lang proces van gemeentelijke bemoeienis, die in het geval van het Fort leidde tot algehele nieuwbouw en in het plan Goed Wonen tot ingrijpende renovatie. De gemeenteraad zal morgen ook behandelen het zogenoem de "milieu-actieplan 1986", dat een nadere uitwerking is van de in september vorig jaar versche nen milieu nota. In dit plan geven burgemeester en wethouders een aantal zeer concrete maatre gelen aan om tot een verbetering van het milieu te komen. Ik wil er daar een aantal van noemen. Bij het ontwikkelen van nieuwe woningbouwplannen zullen aspecten van zonne- en winde nergie en de keuze van verwar mingssystemen en isolatie na drukkelijk betrokken worden. De controle op hinderwetvergunnin gen zal worden uitgebreid: dat zal onder meer gebeuren aan de hand van een op te stellen hin- derwetuitvoeringsprogramma. De ervaring heeft geleerd dat de burger best bereid is mee te wer ken aan het onttrekken van be paalde producten aan de af valstroom, mits het hen zo ge makkelijk mogelijk wordt ge maakt die produkten kwijt te ra ken. Om die reden zullen wij on derzoeken wat de beste metho de is voor het ophalen van klein chemisch afval. Wellicht kan dat in de vorm van een mobiel afle- verpunt. Het aantal glascontai ners zal worden uitgebreid tot 21 stuks. Het gemeentebestuur wil het zelf composteren bevorderen door bij wijze van proef een 90-tal gezinnen een subsidie te verlenen bij de aanschaf van een compostvat. Er zullen 12 extra containers worden aangeschaft om op bepaalde plaatsen het zwerfvuil tegen te gaan. Ook zul len we laten onderzoeken of een zogenoemd kringloopbedrijf in Vlissingen van de grond van komen. De natuur- en miljeueducatie zal worden voortgezet en waar mo gelijk uitgebreid. Wij willen activi teiten van particuliere organisa ties, die gericht zijn op een sti mulering van milieubewust ge drag en die op het gemeentelijk milieubeleid aansluiten in finan ciële zin ondersteunen. Verder willen we proberen door een aantal activiteiten het planten- en dierenleven in zowel het buitengebied als in de stad te behouden en te stimuleren. Op de gemeentelijke voorlich tingspagina's in deze krant ko men we op dit alles nog zeker terug! ii ir ii rv) VJ4 OVjJ .p- P- <O4P- CO VjJCD -> N II CTl 00 - O -»vO O ru ivo Komende vrijdag (Goede Vrij dag) en maandag (tweede Paasdag) zijn alle gemeentelij ke diensten gesloten. Die in het stadhuis bijvoorbeeld, maar ook de sociale dienst, de afdeting beplantingen en de reinigingsdienst. Uitzonderin gen vormen de politie en brandweer. Deze onderdelen van het gemeentelijke appa raat blijven uiteraard bereik baar en paraat. Wat betreft de wijzigingen bij het ophalen van huisvuil: zie het bericht elders op deze pa gina daarover. Nette baas: nette hond. Maak hem zindelijk.'t Is zo simpel. Vraag de gratis folder. De Vlissingse bevolking heeft gesproken. De stemmen zijn geteld en de 29 zetels van de gemeen teraad verdeeld. De verhoudingen in de raad zullen er, na de installatie eind april, zo uitzien: - PvdA 13 zetels (voorheen 11); - CDA 8 zetels (voorheen ook 8); - VVD 6 zetels (voorheen 7); - D'66 1 zetel (voorheen 1); - RPCU 1 zetel (voorheen 1). De nieuwe raad zal vier van zijn leden als wethouder kie zen. Het overleg over welke partijen die wethouders gaan leveren en hoe de portefeuille verdeling wordt start deze week. Zoals gebruikelijk na de verkie zingen wordt er op deze ge meentelijke informatiepagina de volledige uitslag per stembu reau, plus de totalen weergege ven. De ruimte laat het echter niet toe ook cijfers van vorige verkiezingen op te nemen. Be langstellenden kunnen deze echter verkrijgen bij het Stafbu reau voorlichting en inspraak in het stadhuis. Daar is ook het overzicht verkrijgbaar, waarop staat aangegeven hoeveel voor keurstemmen iedere kandidaat kreeg. Het aantal Vlissingers dat vorige week ging stemmen lag bedui dend hoger dan bij de gemeen teraadsverkiezingen vier jaar daarvoor. Dit keer maakte 68 procent van het aantal kiesge rechtigden een hokje op het stembiljet rood; in 1982 deed 59,4 procent dat. Wie gaan er nu de komende vier jaar het gemeentelijk beleid hel pen bepalen? Dat 'portret' van de nieuwe Vlissingse Raad ziet er (aan de hand van de kandida tenlijst voor de verkiezingen) als onderstaand uit. (na aanvaar ding door de raadsleden van hun benoeming). Dit is de nieuwe raad: PvdA: D.J.P. Bruinooge, W. Wisse, M.P. Bakx-Post, A.J. de Koene, C. de Keijzer, F.K.P. Schets, T. Post, M. de Jonge, C. Hendriks, A.J. Meijer-Brouwer, H.J.M. de Haas, M. Nelemans en F.C. Haanstra; CDA: A. Hoefkens, G.J.A.M. Adan, M. Dekker, L.C. Poppe-de Looff, M. Lorier, M. Bode, C. Stuurwild-Vermeer en M. Juursema; VVD: T.R.K. Meijers, J. Lust, P. Plas, J. Huizinga-Kivit, M.H.C. Simons en E.A.L. van Tongeren- van Raalte; RPCU: C.J. van der Weele; D66: J. Schaap.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5