Pod ïum LIPSTICK Fil ms Expositie Holland International in busreizen van fraassen Kinder- U wilde even afrekenen...? Dat is dan deze maand... f .35.00 Dc Distel Zoutelande STATIONSRESTAURATIE GOES Vrijdag 14 maart a.s. optreden van Nederlands meest belovende meidenact in disco theater te Goes Aanvang optreden ±23.00 u. Entree 7.50 LENINGRAD HOUAND INTERNATIONAL Woensdag 12 maart 1986 DE FAAM-DE VLISSINGER MIDDEN ZEELAND (gelegen aan buszijde station) s 01100-27482 De Stationsrestauratie Goes is er óók voor u! Restaurant: weekmenu - 3 gangen19,95 grote zeetong15,75 wijtingfilet.13,50 Zeeuwse visschotel18,75 schnitzel v.d. chef14,50 MIDDEN ZEELAND Reisburo PODII M IN I KORT DOSDERDAG •'Stepping Out' blijspel van Richard Harris met vele be kende artiesten. Schouwburg Middelburg 20 uur. •Muziek met een duidelijke inhoud. Zo omschrijft de groep Judah haar repertoire. Ze speelt ssoft-rock om op die manier eigentijds de bood schap over te brengen. Aula Christelijke Scholengemeen schap Walcheren, Middel- burg, 20 uur. ZATERDAG VRIJDAG •Heddy Lester met haar nieu we one womaan show 'Wie ddeelt?'. Vestzaktheater Vlis- singen, 20.30 uur. •Concert en toneel. Die ingre diënten voegt Crescendo in de jaarlijkse uitvoering. Voor de pauze spelen de tamboers, het jeugdkorps en het senioren korps, na de pauze brengt STEG uit Oost-Souburgde klucht 'Den Haag vergist zich niet..'. Ontmoetingscentrum De Halve maan Oostkapelle, 19.30 uur. *De Fransman Jean-Yves Chetail vertelt het legendari sche verhaal van Tristan en Isolde, vol improvisaties en liedjes met oorspronkelijke muziek en gedichten. Christe lijke Scholengemeenschap Walcheren Middelburg, 20.15 •De christelijke angvereni- ging Soli Deo Gloria uit Oost- Souburg concerteert met de solisten Anja van den Doel (sopraan), Henny Visscher (orgel/piano) en Trio Balke- nade (fluit). Onder meer com posities van Handel, Bach en Pronk worden ten gehore ge bracht. Nederland hervormde kerk Oost-Souburg, 20 uur. •'Stepping Out' (zie donder dag). Prins van Oranje Goes, 20 uur. ZOSPAG •Het Haags Koperensemble brengt een koffieconcert. L.unchcafe Goes, 12 uur. •'The New Orleans Red Beans' is een veel gevraagd jazzensemble uit Middelburg. Op uitnodiging van de JASZ spelen ze in Dansschool Jan vier in Middelburg vanaf 14.30 uur. •Het 'New Orleans rythm trio' speelt met twee gasten: Eddy Sabbe (clarinet) en Cor Fabrie (trombone). Koper Galjoen Middelburg, 14.30 uur. DISSDAG •Laurens van Rooyen brengt een (gesponsort) programma met vooral romatische piano muziek. Concertzaal Middel- burg 20 uur. OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG gevulde avocado vissoep met stokbrood tournedos champignons passende garnituren mandarijnen sabayonne koffie servies '..„WH" HOTEL RESTAURANT HOLWND WESTKAPELSEWEG1 TEL. 01186-1210/ 2040/2051 HOTELS 4374 ZG ZOUTELANDE 'Stepping Outis een blijspel met onder anderen Hetty Blok, Leon tien Ceulernans, Loeki Knol, Gerda Havertong en Hans van Willigenburg. Schouwburg Middelburg, donderdag 20 uur en Prins van Oranje, Goes, zaterdag 20 uur. Eens per week spoeden negen vrouwen en een man zich naar een toch tig en naargeestig wijkgebouwtje om daar hun eerste wankele passen in de tapdanskunst onder de knie te krijgen. Onder leiding van de in haar danscarrière teleurgestelde lerares Mavis en met begeleiding van de stugge pianiste, mevrouw Fraser, hopen de 'leerlingen' zo enige af leiding te vinden van de dagelijkse beslommeringen. Een hobbyklasje, zoals die overal ook in ons land bestaan, vol figuren van verschillende pluimages. U, als toeschouwer van dit blijspel, komt les voor les meer te weten over ieders huiselijke achtegrond en problemen. De spanning stijgt ten top als er een Fred Astaire-achtig "Top Hat"-nummer wordt ingestudeerd om te dansen op een liefdadigheidsavond in de buurt. Een fonkelende finale besluit dit verrukkelijke blijspel van Richard Harris. Laurens van Rooyen brengt een programma met romantische sfeermuziek, melodieuze thema's en klassieke stukken. Concertzaal Middelburg, dinsdag 20 uur. Laurens van Rooyen werd met een Gouden Harp onderscheiden voor zijn werk als componist en pianist. De juty prees daarmee zijn intentie om met goede en stijlvolle composities het piano repertoire te verrijken. Als bege leider van Liselore Gerritsen, Herman van Veen en Harry Sack- sioni deed hij al van zich spreken. Zijn periode in en met Harlekijn heeft kennelijk louterend ge werkt. Met zijn eigen werken - bijna alle op grammofoonplaten vastgelegd- heeft hij een groot pu bliek weten te bereiken en... hij deed dit zonder concessies, met overwegend eigen kwalitatief hoog, materiaal. Er zijn betrekkelijk weinig instru mentalisten, die zo hoog scoren met hun werk; eerder gebeurt dit met vocale artiesten. Die extra handicap heeft de componist, pia- •Laurens van Rooyen nist en muziekpedagoog Laurens van Rooyen bekwaam overwon nen. Zijn werk en inzet voor deze goede zaak en meer in het bijzon der voor de Nederlandse lichte muziek leverde hem de hoogste onderscheiding op die de wereld van de lichte muziek kent: "De Gouden Harp". l Al deze gerechten worden geserveerd met div. aard. en groenten. Voor meer specialiteiten, zie onze menukaart. Keuken elke dag geopend van 11.30-20.30 uur. X}> X}> XK OVERZICHT V AN DONDERDAG IOT F.N Ml f WOl NS DAG "'Dust' met Jane B irk in en Trevor Howard. Regie: Marion Hansel. Electro Middelburg, vrijdag en maandag 20.30 uur en zaterdag 20 en 22 uur. (16 jaar) Vier mensen leven geïsoleerd in een verlaten boerderij temidden van een desolaat landschap. Tussen hen spelen zich allerhande machtsrela ties af. Zuid Afrika, het tijdperk is niet nader bepaald. Alles draait om Magda, een jonge vrouw die erg afhankelijk is van haar vader. Maar ook de relatie tussen blank en zwart, meesters en slaven komen aan bod. Door het isolement en de hitte stijgt de spanning en komen de frustraties los. Magda (Jane Birkin) volgt haar vader dag na dag. Hij is de enige blanke die ze ziet en waarvan ze kan houden. Magda's roep om wat meer gevoel wordt door haar vader echter met de grootste on verschilligheid beantwoord. Als hij de jonge en mooie zwarte echtge note van zijn opzichter Hendrik verleidt, word ze ziekelijk jaloers en er volgt een drama. •'Toen Papa op zakenreis was' - regie Emir Kusturica - werd winnaar van de 'gouden palm' 1985. Meccano Middelburg, donderdag, zon dag, dinsdag en woensdag 20.30 uur en vrijdag en zaterdag 20 uur (12 jaar). De film, Toen Papa op zakenreis was, eindigt daar waar hij ook be gint: aan de voet van een boom in een landschap van het Joegoslavi sche Bosnië. Malik, de kleine slaapwandelaar, wiens vader op 'zaken reis' is geweest, beweegt zich langzaam voort. De bomen, de velden en de bergen worden steeds kleiner voor de jongen die wegzweeft. Met ze venmijlslaarzen verdwijnt hij in het heelal totdat de aftiteling inzet. Hij heeft veel geleerd en gezien, is nu acht jaar oud, een bol ventje en wel dra zal hij de politieke betekenis van 'op zakenreis' begrijpen. Zijn kin derlijf vult het scherm. Plaats van handeling is Sarajevo 1952, het jaar waarin Tito, de veroordelingen van Stlin beu, besluit van zijn grote Sovjetbroer te scheiden en een nieuwe weg in te slaan van socialistisch zelfbestuur. Daarbij moeten de Stalinistische elementen natuurlijk ook uit de weg geruimd worden. Zoals de film ook toont, werden er bij die zuivering - die overigens geen gruwelijke vormen aannam - nogal wat fouten gemaakt. Willekeur was veelal troef. Kusturica heeft met be weeglijk camerawerk en een suggestieve montage maar vooral met een genuanceerde psychologische benadering van de verschillende karak ters een ontroerend beeld geschetst van de magere jaren vijftig in Joe goslavië zonder daarbij in nostalgische lyiek en valse sentimenten te vervallen. GEPROLONGEERD 'Weird Science' voor de der de week. Alhambra II Vlissin gen, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag tot en met zondag 19 en 21.30 uur (alle leeftijden). 'Commando' voor de twee de week. Grand Theater Goes, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag tot en met zondag 21.30 uur (16 jaar). PORNO 'Kostschoolmeisjes die nooit nee zeggen'. Alhambra 1 Vlissingen, vrijdag 23.30 uur (18 jaar). 'Zusters voor dag en nacht'. Grand Theater Goes, vrijdag 23.30 uur (18 jaar). RESERVEREN? Alhambra Vlissingen 01184-12260 Electro Middelburg 01180-30235 Grand Theater Goes 01100-15165 Meccano Middelburg 01180-33414 Zeeuws Museum/Natuurhistorie Oostkapelle. De Natuur in Zee land met onder meer acht meter zeeaquaria en fossiele schelpen zoeken en vinden in Zeeland. Da gelijks van 10 tot 17 uur. Iguana (Bellamypark) Vlissingen, Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14 tot 17.30 uur. St. Janstraat 41-43, Middelburg, Anneke Ruimschotel touwplastie- ken. Donderdag tot en met zater dag 14 tot 17 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur. Lange Noordstraat 56, Middel burg Gera Dauvillier, schilderij en, aquarellen en kunstfoto's, maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Gortstraat 48, Middelburg Wil lem Vader schilderijen, aquarel len en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Vitrines van de Kunstuitleen, Kui perspoort 22, Middelburg. Sonja Besselink, plexiglasobjecten. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17 uur. KabobankMiddelburg. Mevr. Den Boer-Rutters Beeldhouwwerken. Eddy Wieringa schilderijen. Tij dens openingsuren Zeeuws Museum, Middelburg Dom Hans van der Laan, foto's, modellen en maquettes van gebou wen en meubels. Maandag-vrijdag van 10 tot 17 uur. Gallery De Blaeue Acolye, Vlissin gen. Oude (zee) kaart en en prenten van Zeeland. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Vanaf zaterdag. De grootste reisorganisatie van Nederland zet de vaart er in. Extra variatie in bestemmingen en routes: pendel- reizen, snel en comfortabel naar zon en strand. Costa Brava. Benidorm. Gardameer, Italiaanse rivièra, Joegosla vië; excursiereizen, heerlijk ontspannen genieten van prachtige landschappen en cultuur in Oostenrijk, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Benelux; grote rondreizen, fantastische tours naar Griekenland, Hongarije, Portugal en Spanje; stedenreizen, Parijs, Londen, Kopenhagen, Berlijn. Reisprogramma's, inlichtingen: VLISSINGEN, Paul Krugerstraat 21. Tel. 01184-17710 MIDDELBURG. Londensekaai 19. Tel. 01180-27758 GOES, Voorstad 18. Tel. 01100-20220 BERGEN OP ZOOM, Antwerpsestraat 5. Tel. 01640-37943 TERNEUZEN, Westkolkstraat 36. Tel. 01150-12251 Onze 3e reis, vertrek 3 april, was snel volgeboekt, op onze 4e droomreis, vertrek donderdag 10 april zijn nog enkele plaatsen vrij. Leningrad 8 dagen, f 1.075,— p.p. met de fantastische tocht met de FINNJET over de Oostzee. Informatie op onze kantoren. *'A chorus line' met Michael Douglas, A udrey Landers, Nicole Eosse en Vicki Frederick. Regie: Richard Attenborough. Alham bra I Vlissingen, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag en zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 14, 19 en 21.30 uur (alle leeftijden). De film speelt zich af tijdens een auditie waar honderden jongeren zich te pletter dansen in de hoop een rol te veroveren in een nieuwe musical. Zack, de regisseur, smijt ze een voor een de deur uit, tot er 16 overblijven. Acht daarvan zul len uiteindelijk doordringen maar eer het zo ver is wordt nog een en ander van hen verwacht. Niet al leen wil Zack weten wat voor dan sers ze zijn, hij is er eveneens op uit hen van binnen uit te leren kennen. Aldus vertellen ze elk hun leven, en voor enkelen blijkt dat zelfs een therapeutische func tie te hebben. Ook Zack leren we beter kennen wanneer zijn ex- liefje ook op de auditie opdaagt. •Scene uit 'King Salomons Mines'. fflbl •Scene uit 'A chorus line' King Salomons Mines' met Ri chard Chamberlaine, Sharon Sto ne, Herbert Lorn en Ken Gampu. Regie J. Lee Thomson. Grand Theater Goes, vrijdag tot en met zondag 19 uur (12 jaar). Een avonturier wordt ingehuurd om een aantrekkelijke blondine te helpen zoeken naar haar vermiste vader in de oerwouden van Afri ka. Deze was dicht bij de ontdek king van de schatkamers van Ko ning Salomo. Er moeten heel wat hindernissen worden genomen al vorens het tweetal het doel kan bereiken... IS "'Into the nightmet onder andere Jeff Goldblum, regie: John Landis. Meccano Middelburg, vrijdag en zaterdag 22.30 uur (16 jaór). Ed Okin heeft een 'boekhouderig' bestaan met een goed inkomen. Al les zit keurig op zijn plek in Okins leven, maar hij kan niet slapen. Hij voelt dat er iets fout loopt; zijn vrouw heeft een vriendje. Okin rijdt naar het vliegveld om gewoon weg te zijn en iets avpntuurlijks te bele ven. Dan is hij ooggetuige van een bloederige schietpartij en een mooie vrouw (Michelle Pfeiffer) duikt op zijn auto en smeekt hem haar te redden. En dan beleeft Okin de opwindendste dagdroom van zijn le ven, waarin alles gebeurt dat het leven biedt. Aan het slot valt hij in een diepe slaap en zijn leven zal wel weer herstellen in de rust die hem al jaren saaie zekerheid verschafte. In het kader van Cinematheek (legendarische films) speelt maandag in Meccano 'Houdt de trein in het oog', een film uit 1966 van Tsjechishe makelij. Het werd destijds de beste buitenlandse film en als zodanig be- kroond met een Oscar. Meccano Middelburg, maandag 20.30 uur. Kunstuitleen, Kuiperspoort 22, Middelburg. Recente werken van Govert Heikoop. Opening zater dag. Dinsdag tot en met zaterdag 13.30 tot 17 uur en donderdaga- vond 19 tot 21 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum, Achter de Houttuinen 30, Mid delburg. 'Schrompels en kreu kels', Riet Danz fotografie/colla ges. (tot en met donderdag). 'Vlaggen, wimpels, hellebaar den', tekeningen, Pierre Degen. Opening zaterdag 16.00 uur. Dinsdag tot en met zondag 14 tot 17 uur, donderdag 19 tot 21 uur.- 'Bellamy 19' yiissinen Marten Hendriks, omtrent schilderkunst. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zaterdag van 13 tot 17 uur (vanaf zaterdag). "La Reine" Vlissingen. J. de Quelery schilderijen. Tijdens ope- ningsuren. (tot en met vrijdag). Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg. Foto's over sleepvaart- en bergingswerkzaamheden (tot en met zaterdag). 'Woonwagenbe woners, waarheen?', (tot en met vrijdag). Maandag 17.30 tot 21 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 21 uur, zaterdag van 10 tot 13 uur. De Waeckende Boey, Stati onsstraat 24, Middelburg. Gert de Graaf, tekeningen. Opening za terdag 16 uur. Tijdens ope ningsuren. Galerie 'De Wijnstock', Bel- linkstraat, Middelburg. Versierde eieren, 15 schilders. Jet Linders, bloemen collages. Donderdag en vrijdag 14.00-17.00 uur, zaterdag 11.00-12.30 uur en 14.00 tot 17.00 De Vleeshal, Middelburg. Installa tie van Peter Kogler, Romana Scheffknecht en Wolfgang Steng!. Dinsdag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur, zondag 14.00 tot 17.00 uur. Gallerie B. Witte, Vlasmarkt, Mid delburg Manel Marzo-Mart, 40 kleurenetsen. Dinsdag t/m zater dag 10-12.30 uur en 13.30-18 uur. ',pJ gV'C-f&r •Scene uit 'The return of a soldier'. "'The return of a soldier' met Alan Bates, Glenda Jackson en Julie Christie. Regie: Allan Bridges. Electro (ZVU) Middelburg, woensdag 20.30 uur (16 jaar). Een Britse officier van zeer goede huize keert in de eerste wereldoorlog terug van het front naar zijn buiten in Sussex. Hij blijkt door een shock aan geheugenverlies te lijden. Er is een gat van vijftien jaar in zijn ge heugen gekomen. Het slachtoffer zelf heeft niet zo veel problemen met zijn aandoening, maar de drie vrouwen om hem heen wel. Zijn vroege re vriendin, een nicht en zijn vrouw voelen zich ongelukkig onder de situatie en proberen daar verandering in te brengen. Assepoester. Voor de tweede week in Grand Theater Goes, zondag 14 uur: 'Donald Duck in het wilde wes ten is een Walt Disney-productie waarin de held allerlei dolle din gen ondernegmt. Uiteraard zijn ook de neefjes, Goofy en Plu to van de partij. Alhambra l Vlissin- gen, zondag 14 uur. 'Flashdance' is een film in het genre zoals Fame. Meccano Mid delburg, zaterdag en zondag 15 uur. Met Flashdance werd het succes van de tv-serie Fame overtroffen. Vooral bij de jeugd slaat dit genre films enorm aan. De aerobic danscultuur neemt in het leven van vele jongeren een belangrijke plaats in. Het verhaal gaat over de belevenissen van de 18-jarige Alexandra, 's Morgens werkt het meisje als lasser en 's middags treedt ze op als go-go-danseres in een hamburgerrestaurant. Ze droomt ervan ooit toegelaten te worden tot de dansacademie. Een droom die uiteindelijk verwezen lijkt wordt. Maar alvorens het zo ver is, heeft de kijker al geduren de zo'n anderhalf uur kunnen ge nieten van wervelende dans, swin gende muziek en een gezonde do- sis romantiek. 'Ronja de roversdochter' werd door de critici uitgeroepen tot beste film van 1985. Meccano Middelburg, woensdag 15 uur. Een avonturenfilm naar het be kende boek van Astrid Lindgren. De film speelt in de Zweedse na tuur, waar twee vijandige ro- verstammen op een burcht leven die door de bliksem in tweeën ge kliefd is. Maar Ronja is een on dernemende dame die weet wat ze wil. Zij heeft een vriendje bij de vijandige roverstam (die ze heeft leren kennen toen ze door haar familie het woud werd ingestuurd om te leren overleven) en de vriendschap met de jongen wil ze niet opgeven. Door deze vriend schap komen de twee roversfami lies weer nader tot elkaar. Scène uit 'Ronja de Roversdochter

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9