informatiepagina van de gemeente vlissingen Laat uw stem stem niet verloren gaan Installatie burgemeester Van der Doet l Commedia dell'Arte theater apart De informatiegids 1986 is uit! II O IJ I Gemeente Vlissingen met stand op HISWA Startsubsidie voor sport/spelprojecten voor minderheden Huurwoningen in drie en vijf bouwlagen aan Zuiderzeestraat GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! DE VL1SS1NGKR Woensdag 5 maart 1986 De gemeenteraad, ook voor uw belang Commissies vergaderen Oproepkaart voor raads verkiezingen gehad? Machtiging Ander stembureau? samenwonen, samen stemmen. Informatiehoeken Hoofd van de gemeente 29 raadsleden B. en W. Tentoonstelling Lezing Voorstelling De ambtenaren Openbare receptie Waarom? Plannen? Niet in de bus? kijk op vfesingen 1986 Even bijpraten met wethouder lAdan Vijf stem bureau's toegankelijk voor minder validen CIMK-onderzoek Oude Markt en Lange Zelke Openingstijden winkels Visserijdag IN DEN BLAUW GERUITEN redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Er zijn voor de burger heel wat manieren om invloed uit te oefe nen op de besluitvorming bij de gemeente. Logisch, want uitein delijk zijn gemeentebestuur en ambtenaren er om samen met u de gemeente zo levendig en leefbaar mogelijk te houden. Daar om zijn er, bijvoorbeeld, regelmatig inspraakbijeenkomsten over Straks, woensdag 19 maart, is spreken. Want, zoals gezegd, ze zeer verschillende onderwerpen. Ook is er spreekrecht voor het publiek tijdens commissievergaderingen. En, niet in de laatste plaats, is daar ook het recht om de leden van de gemeenteraad te kiezen. het weer zover. U mag dan - als u 18 jaar of ouder bent en als u als buitenlahder 5 jaar of langer in Nederland woont - uw stem uit brengen. Natuurlijk op die partij die in uw ogen het beste de be langen van de gemeenten, en daarmee ook van u, behartigt. Door middel van de verzeke ringsprogramma's of op verkie zingsbijeenkomsten kunt u zich tevoren op de hoogte stellen wat de plannen van de verschillende partijen voor de komende vier jaar zijn. Op tiie programma's wordt hier dan ook verder niet in gegaan. Wel op dat wat een ge meenteraad nu eigenlijk is en doet. Voor u kan doen. En als de raadsleden niet nakomen wat ze beloofden mag u hen er op aan- Vorige week heeft vrijwel iede re Vlissinger van 18 jaar en ouder van de gemeente een kaart gehad. Een kaart met de oproep om op 19 maart te gaan stemmen. Om door te stemmen de leden van de gemeenteraad te helpen kiezen. Ook buiten landers van 18 jaar en ouder hebben een oproepingskaart gekregen. Ze moeten dan wel vijf jaar of langer zonder onder breking in het bevolkingsre gister ingeschreven hebben gestaan! De kans is klein, maar misschien hebt u geen oproepingskaart ont vangen. Wacht in dat geval niet te lang en neem contact op met het bureau burgerzaken in het stadhuis. Dat is het bureau dat de verkiezingen organiseert en daar kan men u wellicht verder helpen. Misschien bent u woensdag 19 maart de gehele dag buiten de gemeente. Dat betekent echter niet dat uw stem dam verloren hoeft te gaan. U kunt namelijk een kiezer binnen hetzelfde stemdistrict machtigen. Daarbij kan worden volstaan met het plaatsen van twee handtekenin gen (van volmachtgever en ge machtigde) op de voorzijde van de oproepingskaart. Daarna kan de kaart aan de gemachtigde worden meegegeven. Mogelijk bent u op 19 maart wel in de gemeente, maar is het voor u praktischer om in een ander bureau te gaan stem men. Ook dat is mogelijk. U moet dan met uw oproepings kaart wel voor de 15de maart naar het bureau burgerzaken in het stadhuis om dat te laten re gistreren. De gemeentelijke informatiehoe ken zijn ondergebracht in: buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), tijdens werk dagen van 9.00 - 17.00 uur; - in het wijkcentrum 'Open Hof' (Alexander Gogelweg 59), maan dag tot en met vrijdag geopend van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur; - in het wijkcentrum 'Midden hof' (Kanaalstraat 64, Oost- Souburg), geopend op maandag en dinsdagmorgen van 9.30- tot 12.00 uur, op donderdagmiddag van 13.30- tot 16.30 uur en op maandag tot en met donderdag 's avonds van 19.30- tot 21.00 uur; - in de openbare bibliotheek (Spuistraat 22-24), 's maandags geopend van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur; donderdag gehele dag gesloten; - in het stadhuis (Stadhuisplein 2), bij het Stafbureau voorlichting en inspraak. zitten er (als u gaat stemmen) straks dankzij u: al met al: laat uw stem niet verloren gaan. Op de vraag: wie is het hoofd van de gemeente wordt nogal eens geantwoord: 'de burgemeester'. Hoe belangrijk hij ook is, het hoofd van de gemeente is hij niet. Dat is namelijk de gemeenteraad. Het is dan ook de raad die het in de gemeente te voeren beleid uit- stippeld en de belangrijke beslis singen noemt. Daarvoor wordt er eens per maand - meestal op de laatste vrijdag - vergaderd. Ver der is er in het najaar de behan deling van de begroting, die vaak vier vergaderingen vergt. Terug naar de maandelijkse raadsver gadering. De 29 raadsleden bui gen zich daarin over de vaak zeer uiteenlopende voorstellen van burgemeester en wethouders. Daarover kunt u maandelijks, op de woensdag voorafgaande aan de raadsvergadering, op deze pa gina lezen. De ontwerpen van die voorstellen worden tevoren meestal bespro ken in de vaste commissies van Advies en Bijstand. Die zijn er op zeer uiteenlopende beleidsterrei nen (de gemeente is nu eenmaal op vele fronten actief). Zo is er een commissie voor de Financiën, maar ook een voor het onderwijs of de openbare werken en volkshuisvesting. Deze com missies bestaan voor het groot ste deel uit raadsleden. Bovendien zitten er adviseurs, deskundigen op betreffend be leidsterrein, in. Zoals de formele naam van de commissies al aangeeft brengen ze advies uit. Ze doen dat aan burgemeester en wethouders. Gaat de commissie akkoord, dan kan het voorstel 'door' naar de raad. Geeft de commissie afwij kend advies, dan kunnen b. en w. het voorstel gewijzigd in de raad brengen of hetterugnemen en de zaak nog eens opnieuw bekijken. Zoals geschreven telt de ge meenteraad van Vlissingen 29 leden. Van die 29 moeten er (in de eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad) vier worden gekozen tot wethou der. In een gemeente met de grootte van Vlissingen (ruim 45.000 inwoners) is een we thoudersfunctie een volledige dagtaak. Bij raadsleden gaat het echter om werk dat in de vrije tijd gedaan moet worden. Wel krijgen zij een jaarvergoe ding en een onkostenver goeding. Het college van b. en w. kan ge zien worden als het dagelijks bestuur van de gemeente. Omdat niet alle collegeleden alles kun nen weten en behandelen heb ben ze ietier hun eigen specialisatie. Zo 'beheert' de een bijvoorbeeld de financiën en de andere ruimtelijke ordening. Die taken hebben zij dan zoals dat of ficieel heet, 'in Portefeuille'. Overigens worden voorstellen aan de raad op deze terreinen ge daan door (een meerderheid) van b. en w. Het voorzitterschap van het college en de raad is in han den van de burgemeester. Vrij dag as. zal in die functie worden geïnstalleerd de heer J.C.Th, van der Doef. Hij is niet, zoals raadsleden en wethouders, geko zen maar benoemd door de Kroon (de koningin). Ook de bur gemeester kan een aantal taken 'in Portefeuille' hebben. In ieder Want theater is het, de Comme dia dell'Arte. Bovendien is het zeer Italiaans èn heeft het een rij ke historie. Zo'n 400 jaar heeft het stand weten te houden. Dat was onder meer te danken aan enkele vrijwel onveranderd geble ven kenmerken. Zoals het aantal vaste personages met luisterrijke namen als Pantalone, Dottore, Alecchine (Harlekijn!) en Scara- mouche. Deze personages dra gen meestal maskers. De gelaatsuitdrukking 'verdwijnt' daardoor; des te meer naruk moet de speler leggen op stem, gebaren en houding. Het masker versterkt zo de 'uitdrukking' van het lichaam. Wat dat alles u te zeggen heeft kunt u het beste zelf bepalen. Gewoon, door te gaan kijken. Er zijn verschillende mo gelijkheden. In het stadhuis is bijvoorbeeld een uitgebreide tentoonstelling te zien over de Commedia dell'Ar te. Het is met name de historie van deze theatervorm die er wordt belicht. Getoond worden een groot aantal schilderijen, et sen, pentekeningen, maskers en kostuums. Bovendien zijn er doorlopend videovoorstellingen. Belangstellenden kunnen vier verschillende films bekijken van voorstellingen uit Italië, Amerika, Joegoslavië en Nederland. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. Ze is opgesteld in zo wel de hal van het stadhuis als de gang bij de afdeling financiën. Op een heel andere wijze neemt Juan Tajes morgen, donderdag, zijn publiek mee in de historie van de Commedia deM'Arte. Maskers spelen een belangrijke rol bij de lezing, die hij houdt in het Vest zaktheater. De aanvang is om 20.00 uur, de toegang gratis. Op 28 maart is Juan Tajes op nieuw in Vlissingen. Samen met Arie van 't Hoog speelt hij dan het aloude 'La Pietra Incantata'. In to taal beelden zij zes verschillende personages uit met natuurlijk tra ditionele maskers en bijpassen de kostuums. Een liefdesverhaal als boeiend kijk- en luisterspel, gevuld met vindingrijkheid en hu mor van de Commedia dell'Arte. Op 28 maart dus, in het Vestzak theater. 't Begint om 20.30 uur. (Toegang MO,—. De organisatie van het Commedia-project is in handen van het Centrum Commedia dell'Arte Maskers uit Amster dam en de Culturele raad Vlis singen. Het werd mogelijk gemaakt dankzij medewerking van de provincie Zeeland en het Nederlands Theater In stituut. geval is dat de 'openbare orde en veiligheid' (de wet schrijft dat voor). De burgemeester is dan ook hoofd van politie en brandweer. De ambtenaren hebben tot taak om bepaalde voorstellen voor te bereiden en uit te voeren. Daar naast zijn er natuurlijk ook vele zaken die continu om uitvoering vragen. Ze zijn echter even on misbaar. Om maar wat te noe men: vuilnis ophalen, onderhoud 'groen' en afgifte van paspoorten en rijbewijzen. Inclusief die van het (gemeentelijke) openbare basis- en voortgezet onderwijs telt de gemeente zo'n duizend medewerkers. In dit, toch al niet zo korte ver haal, is de structuur van de ge meente slechts in grote lijnen uiteengezet. Hopelijk is het u desondanks duidelijk gewor den hoe belangrijk de gemeen teraad) ook voor u kan zijn. Op het beleid van de gemeen te kunt u - door op woensdag 19 maart uw stem uit te bren gen - uw invloed uitoefenen. Misschien dat u denkt: politiek, daar bemoei ik me niet mee. In de praktijk kunt u echter wel met de gevolgen van de politie ke beslissingen te maken krijgen. Vrijdagmiddag (7 maart) wordt de heer J.C. Th. van der Doef geïnstal leerd als burgemeester van de gemeente Vlissingen. Dat gebeurt tij dens een bijzondere raadsvergadering. Die wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis. De aanvang van deze openbare bijeenkomst is om 14.30 uur. Dezelfde middag biedt het ge meentebestuur de nieuwe burge meester een openbare receptie aan. Daarbij bestaat gelegenheid persoonlijk met de heer en me vrouw Van der Doef kennis te ma ken. De receptie wordt gehouden in het stadhuis. Ze duurt van 17.00- tot 18.00 uur. Vlissingen is onlosmakelijk met scheepvaart, maar ook met ple- ziervaart en watersport verbonden. De gemeente ontbreekt dan ook niet op de HISWA, dè nationale tentoonstelling op het ge bied van watersport. heid om direct hotel- of pensionaccommodatie te re serveren. De HISWA wordt gehouden in het RAI-complex te Amsterdam. Zee land is er gastprovincie. De ten toonstelling wordt op 14 maart geopend door de Commissaris van de Koningin, dr. C. Boertien en duurt tot en met zondag 23 maart. Morgen, donderdag, vergadert in welzijnscentrum 'Bachten Komme' de Culturele Raad. De aanvang is om 20.00 uur. De bestuurscommissie 'Swanen- burgh' komt volgende week woensdag (12 maart) in de school bij elkaar. Deze verga dering begint om 16.30 uur. Voorts zijn er deze en volgende week vergaderingen van drie vaste commissies van advies en bijstand. Deze vinden plaats in het stadhuis. Het gaat om de commissie voor: - sociale aangelegenheden op maandag 10 maart, aanvang 19.30 uur; - ruimtelijke ordeningop dins dag 11 maart, aanvang 19.30 uur; - personeelszaken en organi- satieop woensdag 12 maart, aanvang 16.00 uur. Dë stukken, die tijdens bovenge noemde vergaderingen bespro ken gaan worden, liggen ter inzage in de gemeentelijke infor matiehoeken. Waar die informa tiehoeken zijn ondergebracht staat in een bericht elders op de ze pagina. De geheel nieuw ontworpen stand zal onderdeel uitmaken van het 'Zeeuwse Dorp'. Er zullen doorlopend vertegenwoordigers van de VVV, de gemeente en/of de Stichting Vlissingen Promotie in de stand aanwezig zijn. Be langstellenden kunnen er uitge breid informatie krijgen over de aantrekkelijkheden van Vlissin gen. Daarbij bestaat de mogelijk- Hebt u plannen om gericht sport en spel onder minderheden te gaan stimuleren? Dan kunt u daarvoor bij het rijk subsidie aan vragen! Het moet dan wel om nieuwe projecten gaan. Die heb ben vaak als nadeel dat ze veel geld kosten om goed 'op poten' te kunnen zetten. Draaien ze eenmaal goed, dan worden vaak - zo is in de praktijk gebleken - de financiële problemen minder. De subsidie van het rijk is daarom in principe eenmalig en be doeld om startproblemen te verlichten. (foto Frederice van Faassen). Een expositie met videovoorstellingen, een lezing en theateruit voering. Met deze middelen brengt de Culturele Raad in maart de Commedia deM'Arte onder de aandacht van de Vlissingers. Belangstellenden voor het theater kunnen hun hart ophalen! Onder 'stimulering van sport en spel' verstaat het rijk vele activi teiten. Voorlichting bijvoorbeeld, maar ook demonstraties, training en opleiding èn het 'echte' (re creatieve) sporten. Wie als vere niging, club of vrijwilligersgroep subsidie wil aanvragen moet niet al te lang meer wachten. Voor 1 april as. moet het verzoek binnen zijn bij: - het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, di rectie Sportzaken, Postbus 5406, 2280 HK Rijswijk. In het boekje 'Sport voor minder heden in Nederland' staat hoe men de aanvraag het beste kan indienen. In dat boekje (dat in ne gen verschillende talen is ver schenen) staat ook waarom het rijk sport en spel onder minder heden stimuleert. Het aantal leden van groepen minderheden dat aan sport en spel doet is vrij klein. Voor vele Nederlanders is de sporthal, het voetbalveld of zwembad bekend terrein, iets gewoons. Voor veel leden van minderheden heeft sport daarentegen vaak iets on bekends, iets engs. Vaak is het ook vreemd in hun eigen cultuur en duur. De overheid vindt ech ter dat minderheden net zo goed recht hebben op sport en spel. Omdat het een gezond wapen te gen discriminatie is, omdat het mensen uit hun isolement kan halen, omdat men er zichzelf in kan ontplooien... Kortom: omdat het mensen goed doet! Dat is bij diverse projecten in heel Neder land in de praktijk gebleken. In het genoemde boekje wor den aardig wat voorbeelden ge geven. Over projecten waar verschillende groepen minder heden samen sporten of waar bij ze tegen Nederlanders spelen. Er wordt ook verteld over sport en spel voor vrou wen uit bepaalde groepen min derheden, waarbij geleidelijk èn met respect voor cultuur te werk wordt gegaan. Voorbeel den te over, mogelijkheden genoeg. Wilt u zich eerst eens wat nader oriënteren op de mogelijkheden om sport en spel voor minderhe den te stimuleren? De commissie Sportbelangen van de gemeente Vlissingen helpt u er graag bij. Daar kan men u ook informeren over zaalhuur en dergelijke. Bo vendien ligt er - in negen talen - het boekje 'Sport voor minderhe den in Nederland' gereed. Het kantoor van de commissie Sportbelangen staat bij de sportvelden aan de Irislaan. Het telefoonnummer is 60267. Vandaag of morgen valt'ie gratis en voor niks bij u in de brieven bus: de informatiegids 'Kijk op Vlissingen 1986'. Het is een ca deautje van de gemeente aan u als bewoner. Met de hoop dat het boekje u dit jaar goed van pas mag komen. De gids omvat zo'n 850 adressen van zeer uiteenlopende organisa ties (zoals de gemeente), vereni gingen en particulieren (zoals huisartsen). De gegevens zijn tot begin dit jaar bijgewerkt. Toch kan het gebeuren dat enkele na men en adressen weer gewijzigd zijn. Wilt u dit dan zo snel moge lijk doorgeven aan het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (tel: 87335)? Dit bureau is verantwoordelijk voor de redac tionele samenstelling van de gids; voor de uitgave, druk en ad vertenties zorgde uitgeverij Re- clad in Middelburg. De gids wordt verspreid door de bezorgers van het huis-aan- huisblad 'De Scheldebode'. Gezien de hoeveelheid en het gewicht zal het boekje niet al tijd gelijktijdig met dat blad in de bus 'ploffen'. Mocht u ech ter aan het eind van de week nog geen gids hebben ontvan gen, wilt u dan contact opne men met het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis? U krijgt dan zo snel mogelijk een exemplaar thuis gestuurd. i i O O a in 1 1 Voor het resterende open terrein aan de Zuiderzeestraat - tus sen de Bermweg en het fietspad - is een bouwplan ontwikkeld voor huurwoningen in drie en vijf bouwlagen. Alle omwonenden zijn vorige week door de gemeente uitgenodigd hun mening over het plan te geven tijdens een inspraakavond, morgen 6 maart om 20.00 uur in de openbare basisschool J.H. van Dale, Jan de Priesterstraat 4. Er kan ook schriftelijk op het bouwplan gereageerd worden bij bur gemeester en wethouders tot 14 maart as. Het plan ligt ter inzage bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis. De flatwoningen zijn ontworpen door architect N. van der Stelt in op dracht van bouwbedrijf Flipse BV te Koudekerke. Het blok woningen kan worden uitgevoerd binnen het geldende bestemmingsplan "Zee wijksingel". Na afloop van de schriftelijke reactietermijn zullen alle reacties op het plan worden gebundeld en voorzien van commentaar en conclusies van b. en w. aan de insprekers worden toegezonden. Tijdens de gemeenteraadsver kiezingen op 19 maart zullen er vier stembureau's toegankelijk zijn voor minder-validen. Dat zijn de stembureau's 1, 6, 13, 31 en 32. Die zijn onderge bracht in respectievelijk het stadhuis, een noodlokaal van de scholengemeenschap 'Scheldemond' (ingang Paul Krugerstraat), bejaardencen trum 'Ter Reede' (ingang Kou- dekerkseweg), wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat, Oost-Souburg) en 'De Zoute Viever' (Oost-Souburg). Uiteraard zijn deze gebouwen toegankelijk voor mensen in een rolstoel en mensen die moeilijk trappen lopen. Bovendien is er in een van de hokjes in deze loka len een tweede, lager schrijfblad aangebracht. Nu is het heel goed mogelijk dat men een oproep heeft gehad om in een ander stembureau te komen stemmen dan in een van bovengenoemde. U kunt dan de oproepingskaart bij het bureau burgerzaken in het stadhuis laten omzetten in een 'Kiezerslegitimatiekaart'. Dat kan mondeling (niet telefonisch!) - ook door een familielid of kennis - tot 15 maart. Met zo'n kaart kunt u dan gaan stemmen in een stem bureau van uw keuze. Zoals inmiddels bekend is heeft de gemeente Vlissingen plannen om nieuwe winkelvestigingen in het noordelijk deel van de Walstraat toe te staan. Het gaat daarbij om het terrein dat nu nog van de Koninklijke Maatschappij De Schelde is, dus zeg maar de Scheldemuur vanaf het Betje Wolffplein de Walstraat in. Met de tailhandel op deze plaats zou het winkelgebied een injectie krijgen waaraan duidelijk behoefte is. Overigens zal spoedig een onder zoek worden ingesteld naar de ontwikkelingsmogelijkheden van de binnenstad door het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK). De opdrachtgever tot het onderzoek is de Vlissingse Onder nemers Centrale. Vorige week besloot de gemeenteraad f 3.000,— bij te dragen in de kosten van het uit te brengen rap port. Het rapport zal duidelijk moe ten aangeven wat er met de Vlissingse binnenstad moet ge beuren. Het is zeker niet de be doeling om er alleen maar algemene informatie mee te ver krijgen. De gemeentelijke verte genwoordiging in de voor het onderzoek gevormde begelei dingsgroep zal ervoor waken dat we met de resultaten "uit de voe ten kunnen". Het gebied Sint Jacobstraat - Walstraat - Lange Zelke - Oude Markt moet als kern winkelgebied functioneren. Van dit "circuit" is met name de Oude Markt toe aan een opknapbeurt. Daarom is in middels een schetsplan voor de herinrichting daarvan in bespre king tussen gemeente, winkeliers en marktkooplieden. Zoals het er nu uitziet zal, wanneer de besluit vorming voorspoedig verloopt, in het najaar dit plan kunnen worden uitgevoerd. De volgende stap zal dan het opnieuw inrichten van de Lange Zelke moeten zijn. Hierover zijn inmiddels de eerste bespre kingen met de winkeliers en de marktkooplieden op gang gekomen. Beide herinrichtingen kunnen aan sluiten op de vestigingen van nieuwe en vernieuwde winkels. Zo zijn nu twee van de drie win kels onder de nieuwe bibliotheek in de Lange Zelke verhuurd en heeft dit kennelijk anderen geïnspireerd tot vernieuwen, zo als een boekhandel en een ju welier. Vorig jaar is in onze stad een proef genomen met het openstellen van de winkels op zondag. Het is ver heugend dat ook dit jaar deze proef, maar dan met een groter aantal deelnemers, herhaald zal kunnen worden. De gezamenlijke Vlissingse ondernemers hebben hiertoe wat hen betreft al beslo ten. Met het seizoen voor de boeg vind ik dat verstandig. Ik vind dat ondernemers op de behoefte van met name de toeristen moeten in spelen door het aanpassen van de openings- en sluitingstijden. En niet alleen op zondag want ook op andere dagen vind ik dat toeristen die een dag op het strand hebben doorgebracht zich niet zouden moeten hoeven haasten om vóór 18.00 uur boodschappen te doen. Nu weet ik wel dat wij ons daar mee lang niet altijd kunnen verge lijken, maar in buitenlandse toeristencentra wordt toch ook de ze mogelijkheid geboden. Dat moet ook in Vlissingen mogelijk zijn, zij het op wat beperktere schaal en binnen de mogelijkhe den die de Winkelsluitingswet daartoe biedt. Vanwege het stormachtige suc ces van de vorig jaar in de nieu we gemeentelijke vismijn gehouden open dag (16.000 be zoekers!) zal deze dit jaar her haald worden. Hiervoor worden nu al plannen uitgewerkt die de richting op gaan van een jaarlijks terugkerende visserijdag. Deze zomer op zaterdag 14 juni, wan neer net de nieuwe haring er is...

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5