pot weet er alles van AUPING axel DOE-HET-ZELF! (ur 34781 fcetie l^o eschiere LE 898- 1298— 1595r- in zeeuws-vlaanderen 'fa* voet ph 7 doe het zelf centrum reklame schilders MEDEDELING AAN KLEINVERBRUIKERS NV PZEM MELDEN VAN STORINGEN n.v. provinciale zeeuwse energie-maatschappij ^RZEIVI Woensdag 5 maart 1986 DE FAAM-DE VLISS1NGER Gevonden voorwerpen in Tref center Steun de collecte Uvvateun ia voonona ■hoofcfjo"16 Achterweg 5, 2103SW Heemstede qino 119 slaap- en tienerkamers, modern en klassiek, staan in onze vernieuwde 2000 m2 grote welterustenshow. praat eens met een adviseur van pot, hij kan u helpen om uw slaapkamerplannen in te vullen, schetsmatig maar ook heel kompleet met fijne meubelen van hülsta, musterring, trüggelman, treco, auping, pullman, lattoflex interlübke en het allermooiste woningtextiel. originele auping "konfortabel" bovenmatras auping "konfortabel" verstelbare spiraal eigentijdse select bedbak met bijpassende wekker annex ontbijttafeltjes. let op: compleet 90 x 200 cm. 140 x 200 cm. 160 x 200 cm. als u binnenkort aan een linnenkast toe bent, moet u 'm nü kopen 1498— &T 998— 1298,- 925, Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 Kledingbeurs Film v. ouderen Volksdansen Tekenfilmclub PvdA Raad Mariekerke of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Gehandicapten Mode voor ouderen Vijvervreugdmars Rolskiën Basketbalbeker Hulp belasting Tuin in huis Vergadertechniek VOV-feest Alliance Fran^aise Hulp-^ en informatiedienst Kortdurende cursussen Bloedafname Experimentele dienst Handbalkampioen? Verkoping Tristan en Isolde Veere op tv Zelfbezinning NCRV-vergadering Motorsport Diacollectie Astrow 40 jaar Rommelmarkt Vrouwendag Avondruilbeurs EEN SPEELHUIS IN DE LUCHT Showfestival Geschiedenis Vlissingen ^ii(c/e, een Mié Gortstraat 44 4331 LC Middelburg, tel 01 180-28741 EEN GOEDE RAAD IS DE HALVE DAAD Wij verzoeken u goede nota te nemen van het volgende: Storingen in de levering van elektrici teit en/of aardgas, alsmede klachten over de werking van door ons bedrijf verhuurde toestellen, dienen tijdens kantooruren te worden gemeld aan de districts- en rayonkantoren in de regio waar u woont. Ook verhuisberichten en verzoeken om informatie over nota's e.d. dienen aan deze kantoren te worden gericht. De telefoonnummers van onze districtskantoren zijn: Goes Hulst Middelburg-stad Overig Walcheren Oostburg Terneuzen Tholen/St. Philipsland Zierikzee 01100 - 210 55 01140 - 128 51 01180 - 253 51 01184 - 650 00 01170 - 29 51 01150 - 131 51 01660 - 32 50 01110 - 44 51 Het provinciale storingsnummer van de nv PZEM (01180-38888) is alleen buiten de normale kantoor- en werk tijden bemand. Middelburg, maart 1986 Directie nv PZEM Knip deze advertentie uit en bewaar hem in de meterkast. Op 11 februari zijn bij de ge meentepolitie te Middelburg de volgende, in Trefcenter gevonden, voorwerpen gede poneerd. handschoenen; sleutels; plastic tas, inhoud brood trommel; groene gebreide das; blauw/groene geblokte sjaal; groen/grijs kleurige sjaal; bruin/wit gebreide trui; groen/geel/blauw/wit gestreepte gebreide kinder muis; donkerblauw/rood gestreepte kindermuts; licht blauw/witte kindermuts; kinderschoentje, rechts merk Jet 777; boek pen in zakje van boekhandel; fo to's; zwarte parapluie; gele portemonnee, geen inhoud; bruine portemonnee, inhoud kleingeld; rood/bruine por temonnee, inhoud diverse pasjes; wit horloge, wijzer plaat met alleen het cijfer "12"; zwart kinderhorloge; blauw schoudertasje, geen inhoud; "lips*'-pasje; bank pas; rode kralenketting; zil- ver(kleurige)ketting. VAN HET KLEINE slapen - r££3S8 - - 7 '**$7 extra voor lange mensen op 210 of 220 cm. lengte. zeer luxe linnenkasten met handige royale afgeronde hoeken, diep 65 cm., hoog 218 cm., uniek vingerlicht hangsysteem van de schuifdeuren, zelfs met een pink te openen, (uit voorraad in 4 breedtes satijnwit). de afgebeelde-kast, zonder spiegel, breed 305 cm. mei spiegel idem 253 cm breed idem 170 cm. breed (pot sinds 1907) elke dag geopend tot 18 uur. alleen vrijdags tot 21 uur. (let op: zondags gesloten), tel. ned.: 01155-2010. tel. belgië: 0031-11552010. De supportersvereniging van de Julianakorpsen gaat geld verzame len. Ze houdt daarvoor op zater dag 8 maart een kledingbeurs in molen De Hoop in Middelburg. De verzamelde kleding hangt keurig gerangschikt op maat en model te wachten op kopers. Aanvang 14.00 uur. De Stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen draait op dinsdag 11 maart de film 'De stem van het water' van Bert Haanstra in het Dienstencentrum Bachten Reede dan de Vredehoflaan in Vlissingen, aanvang 19.30 uur. Kinderen van acht tot twaalf jaar kunnen in het buurthuis Aldegon- de te Vlissingen (Westerzicht) deel nemen aan volksdansen. Elke dinsdagmiddag komt de jeugd van af 16 uur voor die bezigheid bij elkaar. In buurthuis Aldegonde in Vlissin gen (Westerzicht) kunnen kinderen van acht tot twaalf jaar vanaf za terdag 8 maart deelnemen aan een animatie- en tekenfilmclub. Ze le ren er zelf tekenfilms maken. Za terdag om 10 uur is de eerste bijeenkomst. Het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid bepaalt op zaterdag 22 maart hoe zijn kandidatenlijst voor de tweede kamerverkiezing er in mei gaat uitzien. Verder is er een verslag van de statenfractie. De vergadering begint om 10.15 uur en wordt gehouden in de Prins van Oranje in Goes. B. en w. van de gemeente Marie kerke wil de hervormde gemeente en gereformeerde kerk te Melisker- ke tegemoetkomen in de kosten. Beide kerken herdenken dit jaar dat 400 jaar geleden in die plaats een reformatorische gemeente werd gesticht. Voor de activiteiten die rond dit vier eeuwenfeest wor den gehouden rekenen de kerken op een tekort. De gemeente wil ze in dat tekort tot maximaal 1725,— tegemoet komen. De beslissing daarover valt tijdens de raadsvergadering, die op dinsdag 11 maart wordt gehouden in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Kaderleden van belangenorganisa ties van gehandicapten kunnen op het Zilveren Schor in Arnemuiden deelnemen aan de cursus publici teit, propaganda en lederwerving. De eerste bijeenkomsten vinden plaats op vrijdag en zaterdag 7 en 8 maart. Piet Hoogland, vormings werker op Het Zilveren Schor heeft de leiding. Deze bijeenkomsten be ginnen om 9.30 uur. Van Seventer Mode showt voor de Stichting Welzijn Ouderen in Mid delburg op vrijdag 7 maart merk artikelen. Dat gebeurt in het Dienstencentrum aan de Schutters hofstraat tussen 14 en 17 uur. Van Seventer Mode is gespecialiseerd in mode voorouderen. Verkoopsters zijn die middag aanwezig om ad vies te geven en een coupeuse is er om aangeschafte kleding waar no dig te veranderen. Liefhebbers kunnen op zaterdag 8 maart deelnemen aan de twaalfde Vijvervreugdmars. Start en finish zijn bij het gymnastieklokaal van Vijvervreugd in Middelburg. Zo wel groepen als individuelen kun nen deelnemen - de route voert de wandelaars door het zuidwesten van Middelburg. Gekozen kan worden voor de afstanden vijf, tien, vijftien en vijfentwintig kilo meter. Gestart wordt vanaf 12 uur (langste afstand) tot 14 uur (vijf en tien kilometer). Om 13 uur kunnen de deelnemers aan de vijftien kilo meter starten. Op het parkeerterrein van Skandia Sauna in Vlissingen start op zater dag 8 maart een cursus rolskiën. Tijdens de vijf lessen wordt de techniek aangeleerd en worden tochtjes gemaakt. De cursus bestaat uit vijf lessen. De infor manten melden niet hoe laat de cursus begint. Voor informatie 01180-11937. De dames van de Basketball Vere niging Souburg spelen in het week einde van 8/9 maart wedstrijden in de halve finale voor de landelijke basketbalbaker tegen bv Aalsmeer. De eerste wedstrijd is zaterdag in de Van Duyvenvoorde sportzaal in Oost-Souburg en begint om 16.30 uur. De return is op zondag 9 maart om 15 uur in Kudelstaart. De Stichting Welzijn Ouderen in Middelburg stelt in samenwerking met de belastingdienst hulp be schikbaar bij het invullen van het belastingbiljet. Op de middagen van woensdag 12 en donderdag 13 maart is iemand van de belasting dienst aanwezig in het dienstencen trum aan de Schuttershofstraat te Middelburg. Ouderen die van de ze service gebruik willen maken dienen zich van te voren te melden (01180-27537). De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) begint op woensdag 26 maart met een bloembindcursus. Er worden zowel tuin- als natuur lijke arrangementen bij gebruikt. Met nadruk wordt gemeld dat tij dens de cursus wordt bekeken wat beslist niet of wat wel in de natuur mag worden geplukt. Dit om de cursisten wegwijs te maken welk belang sommige planten voor het Zeeuwe milieu hebben. Ook wordt aandacht besteed aan de inrichting van tuin en balcon en 'een doelma tige aanplant' op die plaatsen. Voor informatie 01180-34800. Het VOV (Vorming en Onderwijs voor Volwassenen) in Vlissingen begint op dinsdag 11 maart met een avondcursus vergadertech niek/spreekvaardigheid. Deze cur sus is opgezet voor mensen die af en toe vergaderen en vindt plaats in het nieuwe VOV-gebouw aan de Julianalaan. Er zijn zes lesavon- den. Voor informatie 01184-17819. De Stichting Vorming en Onder wijs voor Volwassenen in Vlissin gen viert feest tijdens de officiële opening van haar nieuwe gebouw aan de Julianalaan. Dat gebeurt op zaterdag 8 maart. Wethouder Daan Bruinooge van onder meer welzijnszaken verricht om 14 uur de officiële openingshandelingen. Ook zullen er enkele gastsprekers zijn. Na het officiële gedeelte bestaat er de mogelijkheid om het gebouw te bezichtigen. Muziek omlijst de feestelijke opening en er zijn hapjes en drankjes. De Stich ting is bijzonder in haar sas met het nieuwe gebouw. Voorheen was ze gevestigd in de Verkuil Quakke- laarstraat en functioneerde toen onder de naam VJV. Het nieuwe gebouw biedt meer mogelijkheden, ook voor gehandicapten omdat de ze voormalige kleuterschool gelijk vloers is. De Alliance Frantpaise Walcheren komt op woensdagochtend 12 maart bijeen tijdens een koffie ochtend, waar Fransen en Neder landers op Ongedwongen wijze met elkaar kunnen praten. De bijeen- komstvindt plaats in het school gebouw aan de Verdilaan 2 te Vlissingen tussen half tien en elf uur. Ook in Vlissingen is nu een hulp en informatiedienst van de Socia listische Partij. Voorheen was de ze dienst van de partij in Rotterdam gevestigd. Beoogd wordt een directe en snelle hulpver lening toe te passen voor grote en kleine problemen. Een van de adressen waar.deze gratis dienst is gevestigd: Zeewijksingel 71 in Oost-Souburg, telefoon 01184-79879. Het Centrum voor Beroepsoriën tatie (CBB) in Middelburg begint op maandag 17 maart met vijf kortdurende cursussen voor men sen die niet meer leerplichtig zijn. Het zijn: lassen, metaal algemeen, timmeren, tekstverwerking en het brugdiploma verzorgende en ver plegende beroepen. Na voltooiing kan de cursist doorstromen naar een vervolgopleiding, bijvoorbeeld bij het Centrum voor Vakopleiding van Volwassenen. Meer nog dan voorheen tracht het CBB met de ze cursussen een aanbod te bren gen dat opleidt voor diploma's of toewerkt naar vervolgopleidingen. Dit nieuw aanbod, dat overigens tot stand kwam in samenwerking met het arbeidsbureau, duurt tus sen de vier en zes maanden. Tij dens de beroepenmanifestatie op 8 maart in het arbeidsbureau te Mid delburg - waarover elders meer - kan men zich opgeven voor deze cursussen. Voor informatie 01180-37072. De afdeling Vlissingen van het Ne derlands Rode Kruis houdt op donderdag 13 maart haar jaarlijk se plasma avond. Deze vindt plaats in de Technische School aan de Zaaihoekweg. Gezonden mensen tussen de achttien en vijfenzestig jaar kunnen die avond bloed geven. In de Hofpleinkerk in Middelburg is zondag 9 maart weer een expe rimentele dienst. Voorganger is ds. Hendrikse-Spierings. Zij bespreekt het onderwerp 'wat is zonde'. De dienst begint om 16.30 uur. Voor de allerkleinsten is er een crèche. De heren van de handbalclub Wal cheren kunnen zondag tijdens de wedstrijd tegen Dongen beslissen de punten verzamelen voor het kampioenschap in de derde divsie. Verwacht wordt dat het een zware wedstrijd zal worden, maar met hulp van het - hopelijk - talrijke publiek uit Vlissingen en omgeving denken de spelers het karwei te kla ren. De wedstrijd wordt gespeeld in de sporthal Baskensburg zon dagmiddag om 13.45 uur. De Unie van Vrijwilligers (UW) in Middelburg heeft een verkoping van zomerkleding op het program ma staan in haar behuizing aan de Herengracht 52. Het gebeurt op woensdag 12 maart tussen 10 en 15 uur. De dag ervoor (dinsdag) kun nen kinder- en herenkleding ter verkoop worden aangeboden van 14 tot 17 uur. De verkoop van da meskleding is ongeveer een week later, namelijk op dinsdag 18 maart tussen half tien en drie uur. Wie dameskleding te koop wil aan bieden kan dat doen op maandag 17 maart tussen 14 en 17.30 uur. De Fransman Jean-Yves Chetail vertelt in zijn eigen taal het legen darische verhaal Tristan en Isolde op vrijdag 14 maart. Hij doet dat op uitnodiging van de Alliance Francaise Walcheren in de aula van de Christelijke Scholenge meenschap aan de Elzenlaan in Middelburg, aanvang 20.15 uur. De vertelling zit vol improvisaties en liedjes, met oorspronkelijke muziek en gedichten. In het AVRO-programma 'ontdek je plekje' van vrijdag 7 maart staat Veere centraal. Vanaf 17.15 is hel Walcherse stadje op de tv te zien. In samenwerking met de VVV- Veere heeft de AVRO voor zater dag 8 maart tussen 12 en 16 uur een wandeling op touw gezet door Vee re. Tijdens de tocht, die ongeveer een uur duurt, kunnen de deelne mers vragen beantwoorden en deelnemen aan een prijsvraag. De hoofdprijs is een fiets. De winnaar wordt een week later op de tv be kend gemaakt. Het centrum voor zelfbezinning houdt dinsdag 11 maart een bijeen komst in de concertzaal aan de Verwerijstraat in Middelburg. De gestalttherapeutcn Anne-Marie Vester en Mario Jonker spreken over 'omgaan met energie', ofwel 'hoe mensen bewuster kunnen om gaan met de eigen energie en de on uitputtelijke bronnen waarover mensen beschikken beter beschik baar te krijgen". Leden van de werkgroep Zeeland geven die avond - aanvang 20 uur - informa tie over hun gespreksgroepen. De NCRV houdt op maandag 10 maart haar provinciale ledenverga dering in het Zuidlandtheater te Terneuzen. Leden van bestuur en directie van de NCRV zijn tijdens die bijeenkomst aanwezig. Voor zitter drs. Th. D. Jansen houdt een toespraak onder de titel 'karakter en kwaliteit'. De provinciale leden vergadering begint om 19.30 uur. 'Vocalitas' uit Terneuzen en het NCRV koperenensemble zorgen voor de muzikale omlijsting. Geïnteresseerden in de motorsport kunnen vrijdagavond 7 maart te recht bij Adri van den Broeke mo toren aan de Veerseweg in Middelburg. In samenwerking met de Motorsport Stichting Zeeland wordt daar een informatiebijeen komst gehouden. Specialisten ver tellen iets over motoroliën, veren en conditie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. In buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen is op dinsdag 11 maart bondscol- lectie dia's te bewonderen. Voor de organisatie van deze informatieve bijeenkomst (aanvang 19.30 uur) tekent de fotoclub 'flitsparaplu'. Sv. Astrow in Souburg bestaat 40 jaar. Het openingsevenement van dit jubileumjaar vindt zaterdag, 8 maart plaats. Het is een jazz en rit mische demo in de Van Duyvenvoorde-zaal te Oost- Souburg, aanvang 19.30 uur. Omdat de Bouwen Ewoutschool in Vlissingen deze zomer 75 jaar bestaat wordt er van 30 juni tot en met 5 juli feest gevierd, maar om een feest te kunnen houden is geld nodig. Daarom wordt er op zater dag 8 maart in de aula van de school aan de Bouwen Ewoutstraat een rommelmarkt gehouden tussen 10 en 10.30 uur. Op zaterdag 8 maart vieren weer talrijke organisaties de Internatio nale Vrouwendag. Ook in 't Pand te Middelburg is er feest onder het motto Vrouwenontmoetings- feest'. Tussen 14 en 17.30 uur wordt er een smeltkroes van inter nationale vrouwencultuur gepre senteerd. Optredens worden verzorgd door de Stichting Surant (Surinaamse en Antiliaanse vrou wen), de Turkse meisjesgroep La la, er treden Zuidmolukse vrouwen op en er zijn Ierse vrouwen aanwe zig. Irma Bogers zingt liederen van Bregt en vrouwenliederen. Ook 's avonds vanaf 20 uur is er van alles te doen in 't Pand (zie de rubriek Podium elders in dit blad). In De Schuur te Oost-Souburg staat 'vrouw en creativiteit' centraal vanaf 11 uur 's morgens. Het ZIKV verzorgt er druktechnieken, kleien en textiel verwerken. In café-restaurant Ruimzicht in 's Heer Hendrikskinderen wordt- op vrijdag 7 maart een ruilbeurs ge houden. Verzamelaars van bij voorbeeld ansichtkaarten, munten en postzegels zijn er welkom. Tij dens deze ruilbeurzen worden con tacten tussen verzamelaars versterkt, zo meldt de organisatie. De ruilbeurs begint om kwart over zeven. Zelf iets maken, voor in huis ol voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voorde meer gevorderde doe-het-zelver aan byd. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het-maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en dé totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. m Voor kinderen is het echt fascine rend om te spelen in een huis dat hoog in de lucht is gebouwd. Kombineer dit met een klimtouw, een klimrek, een schommel en een zandbak en u hebt echt iets unieks waar uw kinderen niet op uitge speeld raken. Doordat de zandbak onder het huis is geplaatst kunnen de kinderen lekker spelen zonder last van de felle zon of van regen te hebben. Desgewenst kunt u het huis ook bouwen zonder uitste kende hanebalk en zonder klim touw. Het horizontale klimrek met de schommels kan eerst wor den weggelaten en pas later wor den aangebouwd. Uw kinderen zullen zeker genieten van dit rui me - 1,8 x 2.4 m - speelhuis. I)e tekening kunt u bestellen door 15,— over te maken op postre kening nr. 3567600 van Karwei- post. de Meern, onder vermelding van bestelnr. 875 F/VI. ZVA. De Euroband in Middelburg houdt zaterdag het jaarlijkse showfesti val in het Zuiderbaken in Middelburg-Zuid. Miniretten en majoretten strijden daarbij om de 'Miss-titel' en een aantal bandle den levert een muzikale bijdrage. Een en ander wordt door een des kundige jury beoordeeld. Het showgebeuren, dat om 19.15 uur begint, is gratis toegankelijk. Een verloting moet de gemaakte kosten dekken. R.J.W. den Broeder houdt op woensdag 12 maart een lezing over de geschiedenis van Vlissingen. Met behulp van dia's wordt een beeld geschetst van de 'wordings geschiedenis van Walcheren, de stichting van de stad Vlissingen en haar ontwikkeling vanaf de veer tiende eeuw tot 1940. De bijeen komst vindt plaats in het Stedelijk Museum en begint om 20 uur.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 14