De Faam en DeVlissmger Buitengewoon Bereik Hoe kan het zo ZEELAND Korte Gebleekte spijkerbroeken spijkerbroeken v.a. tuinbroeken Heren shirtsikorte mouw) v.a. Sweatshirts Fantasiemodellen 59, Polo shirts, in vele kleuren LION 49,- 59,- 69,- 35,- 79,- 29,- Alles in Dames en Herenmaten SPGRTSWEARJ HELPT NEPAL DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 19 februari 1986 Splijtstof wisseling Jubilarissen CNV Vrouwen leeravonden Diabetes 'Stinkende lesauto's' Scheldebuurt Frans kontakt Vrouwen alle culturen Sociale vorming Weduwen en weduwnaars Familieavond Raad Westkapelle Schaken Raad Veere 't Pand Sportvrijwilliger Experimentele dienst Molukse kinderen Hout- en Bouwbond Gestalt - Psychosynthese - Healing Opbouwwerk Belasting Toerisme Heemkundige kring Bouwen Ewoutstraat Vogelopvang Euthanasie Scheldebuurt Spreekvaardigheid Vergadertcchniek Karma en reïncarnatie Frans-Antilliaans Vijvervreugd trimloop ICTO Doven/slechthorenden Feestavond 't Zand EO-vrouwen Tuinbouwcursus Calvinisme Zeeënbuurt Wat te melden? BEL 61180-27651 Toestel 54 Allergie Carillon Pottenbakken Jesajaboek of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Jongeren en politiek Anjercollecte Diapurama Inside' is een zaak waar je goed geholpen wordt (a/s je dot wilt); Inside geeft nog veel service (olies mog geruild worden of desgewenst geld terug); Inside' verkoopt mode-artikelen van goede kwaliteit; Inside' gaat u niet wijs maken dat zij,een 'slimme formule' heeft bedacht waardoor de prijzen zo laag gehouden kunnen worden. Maar wel wordt er bij Inside nagedacht en ook zijn de prijzen van de meeste artikelen bijzonder laag! Om een voorbeeld te geven: GIRO 7475 MIDDELBURG De techniek en de warmteafgifte van een kwaliteitskachel, ingebouwd in de haardpartij naar Uw persoonlijke smaak Nog tot en met half maart ligt de kerncentrale Borssele stil. In de PZEM-centrale wordt momenteel een splijtstofwisseling uitgevoerd. Tevens zullen er revisie- en inspec tiewerkzaamheden worden uitge voerd. Ook het conventionele deel van de centrale ligt stop. Er wor den wijzigingen aan de turbine (stoommachine) aangebracht met de bedoeling om een hoger rende ment er uit te halen. De Hout- en Bouwbond en de In dustrie/Voedingsbond CNV van de afdeling Arnemuiden huldigen op dinsdag 4 maart hun jubilaris sen. Dat gebeurt in het verenigings gebouw De Arne onder leiding van voorzitter P. Kasse. Districts bestuurder Tj. Hoekstra zet de ze ven jubilarissen die veertig of vijfentwintig jaar bondslid zijn nog eens extra in het zonnetje. In samenwerking met de Kruisver enigingen heeft de Middelburgse Vrouwenraad vier leeravonden op het programma staan. Ze hebben betrekking op het werk van de Kruisverenigingen, op welke ma nier hulp bieden bij ziekte, gezond gedrag en voeding. Van Gemerden van de Kruisvereniging verzorgt de cursus, die zal worden gehouden op de donderdagen 27 februari en 6, 13 en 20 maart in de stations restauratie in Middelburg, aanvang telkens 20 uur. Voor informatie 01180-26121. Dr. H.F. Dankmeijer spreekt tij dens de voorjaarsvergadering van de Diabetes Vereniging afdeling Walcheren over de sociale aspec ten van de diabetes en wat het be tekent voor de omgang met familie, vrienden en welke gevol gen het heeft op het werk. Dank meijer is medisch adviseur van de vereniging. De voorjaarsledenver- gadcring wordt gehouden in Het Wapen van Middelburg aan de Pottenmarkt in de Zeeuwse hoofd stad op donderdag 27 februari en begint om 19.30 uur. De buurtbewoners van de Van de Spiegelstraat en Van Nispenplein in Vlissingen hebben geklaagd bij de autorijschoolhouders. Zij zou den overlast bezorgen in hun 'kin derrijke buurt'. "Het speelterrein" is niet leuk meer -het klimaat om leuk te spelen wordt danig ver stoord door de tachtig a honderd lesauto's die er dagelijks oefenen, schrijven de buurtbewoners aan de rijscholen. Ronkende motoren, stinkende uitlaatgassen, 'halve' au to's op de stoep' binnenschijnen- de koplampen en dichtklappende deuren zorgen voor veel stank, tril lende ramen, geluidsoverlast en ge vaarlijke situaties voor kinderen, schrijven ze. Vervolgens vragen ze de vijftig autorijscholen uit geheel Walcheren voortaan ook elders te gaan oefenen met hun leerlingen. Het wijkcomitee Scheldebuurt in Vlissingen voert een gesprek met de brandweercommandant tijdens de vergadering op donderdag 20 fe bruari in het kantoor van de stich ting Opbouwwerk Vlissingen, aan de Badhuisstraat. Ook staan er reacties van autorijschoolhouders naar aanleiding van de klachten van bewoners van de Van de Spie gelstraat en Van Nispenplein op de agenda van de vergadering die om 19.30 uur begint. De Alliance Francaise Walcheren houdt op woensdag 19 februari een koffiecontactochtend waar Fran sen en nederlanders met elkaar kunnen praten. Deze bijeenkomst vindt plaats in het schoolgebouw aan de Verdilaan te Vlissingen op woensdag 19 februari tussen 9.30 en 11 uur. Het Vrouwencomite van de Turk se Werknemers Vereniging te Mid delburg houdt vrijdag 28 februari vanaf 19 uur een ontmoetingsa vond voor vrouwen van alle nati onaliteiten. Het Vrouwencomité, dat zelfstandig funktioneert wil op maandelijkse bijeenkomsten in contact komen met vrouwen van andere culturen, om ervaringen uit te wisselen en om de onderlinge vriendschap te verstevigen. Het programma tijdens dit eerste tref fen, vermeldt onder meer het pro ject kleding maken door werkloze vrouwen, zoals dat momenteel in ontmoetingscentrum Demerary draait. Er is ruimte voor andere onderwerpen ook: gezelligheid is zeker een van de doelstellingen. De bijeenkomst vindt plaats in Deme rary aan het Oostkerkplein te Mid delburg. In de reeks cursussen "Sociale Vorming" verzorgt het Christelijk Nationaal Vakverbond binnenkort een drietal cursussen Arbeidsrecht: op Zeeuws-VIaanderen, in Middel burg en in Zierikzee. Tijdens de cursus van zes avonden worden de deelnemers geïnformeerd over het onstaan en inhoud van de arbeids overeenkomst. Plichten en rechten van werkgever en werknemer ko men eveneens aan de orde, terwijl het ontslagrecht uitvoerig aan de orde komt. Het stakingsrecht en de inhoud van de arbeidsomstandig hedenwet zijn eveneens aan dachtspunten. Schriftelijke aanmelding is mogelijk bij het CNV, Postbus 197, 4460 AD Goes. Fiom-Zeeland, hulpverlenings instelling bij alleenstaand ouder schap - begint op woensdag 5 maart een gespreksgroep voor we duwen en weduwnaars die met hun (jonge) kinderen alleen zijn achter gebleven. Het kan van groot be lang zijn om na het verlies van de partner mensen te ontmoeten die vanuit eigen ervaring begrijpen wat het betekent om de zorg en de ver antwoordelijkheid voor de kinde ren ineens alleen te moeten dragen, meldt Fiom. Naast het onderwerp "opvoeden in je eentje", kunnen ook thema's besproken worden als "hoe breng je als alleenstaande de feestdagen door?", "reacties uit de samenleving", "hoe verwerk ik mijn verdriet?", "alles zelf moe ten doen" en "financiële beslom meringen". Het doel van de groep is elkaar te steunen en te bemoedigen in het verwerken van het verdriet en het moeten maken van een nieuwe start. De opzet is om tien keer bij een wekelijks op de woensdaga vond in het Fiom-pand aan de Varkensmarkt 1 te Middelburg bij een te komen, aanvang is 20.00 uur. Fiom-Zeeland, 01180-27311. CNVers van de afdeling Middel burg komen op vrijdag 21 februa ri bij elkaar in de christelijke LTS Klarenbeek (Eisenhowerlaan) voor een familieavond. De toneelvere niging 'Tot Leringh en Vermaeck' uit Veere voert een blijspel op na een korte toespraak van districts bestuurder L.Q. Phernambucq. Deze familieavond begint om 20 Als het parlement akkoord gaat, zullen de gemeenten per 1 septem ber rijbewijzen gaan afgeven en ook gaan verlengen. Daarvoor moet een legesverordening worden opgenomen, waarover de gemeen teraad in Westkapelle zich op dins dag 25 februari tijdens een raadsvergadering uitspreekt. Ver der staan er op de agenda de pun ten: verhoging van de vergoeding voor de vrijwillige brandweer, vaststelling van het aantal over schrijdingsuren door vakonderwij zers en het nemen van een voorbereidingsbesluit van 't Hout en het bestemmingsplan Joosses- weg. De vergadering begint om 20 De Turkse Werknemers Vereniging te Middelburg is begonnen met schaken voor jongeren. Elke zater dag zijn geïnteresseerden tussen 12 en 16 jaar welkom. Inmiddels zijn ook al een paar meisjes opgeno men in de groep. Men kan spelen, maar ook les krijgen. De Middel burgse Schaakclub heeft zich be reid verklaard af en toe te helpen. De schaakclub in Demerary speelt 's zaterdags van 12-2 uur. B en w van Veere willen een bron zen plastiek kopen dat herinnert aan het koninklijk bezoek aan Vee re op Koninginnedag in 1981. Het beeld is gemaakt aan de hand van een krantenfoto, waarop de prin sen Willem Alexander en Consta- tijn zijn verwikkeld in een kussengevecht dat onder meer die dag voor de jeugd werd georgani seerd. De kunstenares Phonse van Daalen uit Gronsveld maakte het plastiek en biedt het te koop aan voor 1800,—. B en w adviseren de raad het maar te doen gezien de bijzondere band die Veere (Marki zaat) met het Oranjehuis heeft. Onder meer dit punt wordt bespro ken tijdens de vergadering op woensdag 26 februari van de ge meenteraad in het stadhuis. Deze begint om 14 uur. De beheerscommissie van 't Pand heeft op dinsdag 25 februari haar jaarvergadering vastgesteld, aan vang 20 uur. Na het huishoudelijk gedeelte wordt een videofilm van het smartlappenfestival getoond. Het club- en buurthuis Het Buut is op zoek naar een vrijwilliger die de jeugdsport- en spelclubs twee keer per week wil begeleiden. De huidige begeleider verlaat Vlissin gen en het zou jammer zijn - zo meldt het club- en buurthuis - als dit initiatief dat al anderhalf jaar succesvol verloopt van de agenda zou moeten worden geschrapt. Voor informatie 01184-16223. In het Simpelhuis - bij de Engelse kerk - in Middelburg is op zondag middag 23 februari een gespreksmiddag op initiatief van de organisatoren van de experi mentele dienst. Het onderwerp 'ge loof en politiek' wordt ingeleid door ds. H. Otte, diaconaal mede werker van het provinciaal kerk centrum. De gespreksmiddag begint om vier uur. 'Molukse kinderen in het voort gezet onderwijs' luidt de titel van een voorlichtingsbijeenkomst, die de stichting Moluks Welzijnswerk Souburg/Vlissingen voor woens dag 26 februari heeft georgani seerd. Op het programma - aanvang 19.30 uur - staat de film 'Ga d'r maar uit' van de Molukse filmer Mary Henuat en spreker is Harry Leiwatabessy van de pro jectgroep Ondersteuning onderwijs Molukkers. Ook is er discussie mo gelijk. De afdeling Middelburg van de Hout- en Bouwbond CNV huldigt tijdens de jaarvergadering vier le den die vijftig, veertig of vijfen twintig jaar CNV-lid zijn. Deze vergadering, met behandeling van jaarverslagen van de secretaris en penningmeester, vindt plaats in De Schakel te Middelburg en begint om 20 uur op donderdag 27 fe bruari. "de Dubbele Delta", maatschap voor heling en groei begint op 13 maart met een nieuw projekt "le ren onderweg zijn II", in de Zeeuwsche Bibliotheek in Middel burg. In negen avonden wordt aan dacht besteed aan onderwerpen als ademhaling, energie, ziekte/pijn en de betekenis daarvan, welke plek neem je in en wat heeft je lijf daarmee te maken, en hoe sta je in 't leven? De nadruk tijdens dit pro jekt ligt op het bewüstworden. Er wordt ervaringsgericht gewerkt. De begeleiding is in handen van Anne- Marie Vester en Annetien Heering. Informatie: 01106 - 2977 en 01180 - 34570. Tijdens de vergadering van het al gemeen bestuur Opbouwwerk Vlis singen staat onder meer het maken van een profielschets voor een nieuwe voorzitter op de agenda. Verder zijn er enkele verkiezingen, verslagen en het beleidsplan met begroting punten op die tafel ko men. Deze openbare vergadering begint om 20 uur. Oudere inwoners van Vlissingen, Souburg en Ritthem kunnen met hun belastingformulier terecht bij de stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen. Een belastingconsu lent is op een aantal dagen en data in de dienstencentra. Op de vrijda gen 21 en 28 februari is hij in Bach- ten Komme vanaf 14 uur, op maandag 24 en woensdag 26 fe bruari is hij in Bachten Reede tus sen negen en tien uur 's morgens en op dinsdag 25 en woensdag 26 februari is de consulent tussen ne gen en tien uur 's morgens in Bach ten Poorte. Het NBT (Nederlands bureau voor toerisme) slaat op vrijdag 14 maart een expositietent op op de Markt in Middelburg. De provinciale VVV; de ANWB en de Stichting Natuurmonumenten geven in die tent informatie over bestaande en nieuwe vakantiemogelijkheden. Het NBT bezoekt in drie weken zestien steden. De bedoeling is om vakantie in eigen land te promoten. Voor de maandelijkse bijeenkomst van de Heemkundige Kring Wal cheren kunnen geïnteresseerden op woensdag 26 februari terecht in Hotel Walcheren in Koudekerke. Dan spreekt ing. M.A. van Dijk, werkzaam bij de provinciale wa terstaat in Middelburg, over kust- beveiliging. Hij doet dat aan de hand van door hem zelf vervaar digde dia's. Deze - openbare - bij eenkomst begint om 20 uur. Het Vlissingse Wijkcomitee Schel debuurt houdt op woensdag 19 fe bruari (vandaag) vanaf 20 uur in de basisschool Bouw en Ewout een bewonersavond waar de herinrich ting van de Bouwen Ewoutstraat wordt besproken. De brochure 'Bouwen Ewoutstraat herinrich ting, denkt u mee' dient als basis voor de informatie, waar nog aan wordt toegevoegd een video over herinrichten van een woonstraat en een diaserie over woonerven. Ook adjudant Maljaars van de gemeen tepolitie geeft een korte uiteen zetting. De Stichting Vogelopvang Walche ren houdt voor donateurs en be langstellenden een informatie-avond op maandag 24 februari in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg. De heer Schaap verzorgt een lezing met diaserie. Hij is controleur vogelwet. Deze bijeenkomst begint om 20 uur. De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond houdt op woensdag 26 fe bruari haar maandelijkse ledenver gadering in De Schakel, Bachtensteene 14 te Middelburg, aanvang 14.00 uur. Na het huis houdelijk gedeelte zal Drs. J.H. Meijer spreken over euthanasie. Belangstellende ouderen zijn van harte welkom. Verslaggeving diverse bewoners- groepen, het bestemmingsplan Scheldebuurt en het beleidsplan 1986 zijn agendapunten waarover het bestuur van het wijkcomitee Scheldebuurt zich beraadt tijdens een vergadering in het kantoor van de stichting Opbouwwerk Vlissin gen aan de Badhuisstraat. Ook de kabel-tv komt aan de orde tijdens de vergadering op donderdag 20 februari om 20 uur. Vanaf dinsdag 25 februari staat er bij de stichting VOV (Vorming en Onderwijs voor Volwassenen) in Vlissingen een cursus spreekvaar digheid en vergadertechniek op het programma. De cursus is opgezet voor mensen die af en toe eens ver gaderen in besturen van sportvere nigingen, belangenverenigingen of stichtingen en hun vaardigheden op dat gebied willen vergroten. Acht dinsdagen kunnen geïnteres seerden 's morgens tussen half tien en half twaalf in het VOV-gebouw aan de Julianalaan terecht. Voor informatie: 01184-17819. In de Vrije School in Middelburg wordt op 21 en 22 maart een werkweekeinde gehouden met het thema 'karma en reïncarnatie'. R. Munniks spreekt voor de bezoe kers op vrijdagavond en F. Wijn- bergh doet dat op zaterdagavond. De lezingen beginnen om 20 uur. Voor informatie over kosten en an dere zaken kan men contact opne men met de initiatiefgroep antroposofische vereniging Zee and, 01180-37019. De Association de la Culture fran- yaise en Zelande (A.C.F.Z.) houdt op vrijdag 21 februari een Frans- Antilliaanse avond. Er zullen films en dia's worden vertoond. De Franse leraar Pierre Oswald ver zorgt een voordracht in het Frans als in het Nederlands. Verder is er Franse muziek en de avond zal worden afgewisseld met een verlo ting. De bijeenkomst wordt gehou- 'den in het Pannekoekenrestaurant te Dishoek. Dishoek 19, aanvang 20 uur. Informatie 01184-18713. De atletiekvereniging Dynamo heeft in samenwerking met Di- wassport Sportprijzen het parkoers uitgezet voor de Vijvervreugd trim loop op zaterdag 22 februari. Ge kozen kan worden uit de afstanden drie, zes, negen, twaalf en vijftien kilometer. Gestart wordt bij Vij vervreugd aan de Koudekerkseweg in Middelburg, inschrijven vanaf 13 uur. De opbrengst is bestemd voor de spel-o-theek van Vijver vreugd. H. Wolzak, leider van de Boekovski-stichting in Amster dam, spreekt op dinsdag 25 fe bruari voor het ICTO, afdeling Vlissingen/Middelburg. Het thema van deze bijeenkomst in 't Anker te Vlissingen luidt 'oost-west verhoudingen'. Aanvang 20 uur. ICTO betekent Interkerkelijk Co mité Tweezijdige Ontwapening. De Zeeuwse ontspanningsclub voor doven en slechthorenden houdt op vrijdag 15 maart weer een bijeenkomst met disco in het Trefpunt aan de Nassaulaan. De zaal is om 16 uur open en de disco begint om 19 uur. Voor 28 febru ari aanstaande dienen de bezoekers van deze gezellige bijeenkomst zich op te geven. Tekst telefoon 01180-38519 (Rustenburgstraat 79 in Middelburg). De wijkvereniging 't Zand in Mid delburg houdt zaterdag 22 febru ari haar jaarlijkse feestavond in de schouwburg in Middelburg. De ei gen toneelclub 'de Zandkorrels' verzorgen een avondvullend pro gramma met het toneelspel 'Op blote voeten in het park' onder re gie van Frans Meijer. Traditiege trouw is er in de pauze een grote verloting. Het buurtfeest wordt besloten met een bal waarbij Co de Vos en Anthon Boer voor de dansmuziek zorgen. De feesta vond, waarvoor nog kaarten te verkrijgen zijn, begint om acht Onder het motto "Bij u op de kof fie" organiseert de EO (Evangeli sche Omroep) donderdagmorgen 27 februari in de Ontmoetingskerk in Middelburg (Oosterschel- destraat 1) een vrouwenbijeen komst. Mevrouw L. Vermaat-Beenhakker zal spreken over het thema "Oog voor el kaar". Aansluitend kunnen er vra gen worden gesteld. De bijeenkomst duurt van half tien tot half twaalf en de toegang is vrij. De organisatie van deze morgen is in handen van Bertie Richardson. Bep van Rij, bekend van het ver- zoekplatenprogramma "De muzi kale fruitmand", verzorgt de presentatie. Het VJV in Middelburg begint een tuinbouwcursus voor beginners voor werkzoekenden. De gemeen te heeft een stuk grond aan het VJV verhuurd waar de grondbe ginselen in de praktijk kunnen worden gebracht. Er worden twin tig lessen gegeven. Ds. J.J. Poort verzorgt op donder dag 27 februari een lezing over het onderwerp 'Franse bronnen voor Nederlands Calvinisme'. De domi nee uit Oisterwijk doet dit op uit nodiging van de Gereformeerde bond en de Nederlands Hervorm de kerk, van de afdeling Middel burg en omstreken. Deze ongetwijfeld interessante bijeen komst vindt plaats in de Thomas kapel aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Het huurderscomitee Sinke Kome- jan/Zeeënbuurt bespreekt de ver vanging cv-ketel, kabeltelevisie, de staat van onderhoud van de voor deuren, radio- en tv-ontvangst, schuurdaken en dakpannen tijdens een vergadering op donderdag 20 februari in wijkcentrum Midden hof aan de Kanaalstraat in Oost- Souburg. Aanvang 20 uur. De Stichting Mediaan houdt op woensdag 26 februari een thema avond over allergie. Het is een her haling van de 27 november gehou den bijeenkomst. De thema-avond is in Breestraat 27 in Middelburg en begint om 20 uur. Het speelwerk van de Lange Jan in Middelburg laat vanaf half febru ari de volgende melodieën horen: hele uren Gavotte van J.B. Loei- let, halve uren: aria uit Die Zau- berflöte van W.A. Mozart, kwart voor: Packington pound van een anonieme componist en om kwart over: motief uit Don Juan van Mozart. Wie zich wil bekwamen in potten bakken, -draaien en -glazuren kan terecht bij het VJV in Middelburg (Latijnse Schoolstraat, 01180-16278). In de goed uitge ruste pottenbakkersruimte begint vrijdag een cursus onder deskun dige leiding om tien uur 's mor gens. Voor mensen met een uitkering geldt een speciaal tarief. Drs. J.W. Scheffers, industrie pastor in Midden-Zeeland, gaat voor tijdens de themadienst in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel in Middelburg op zondag 23 februa ri. Centraal staan de woorden uit het Jesajaboek 'Van Zwaarden tot ploegscharen'. Organist Jos Ver poorten begeleidt de gezangen. Scheffers werkt namens de Neder landse Hervormde, Gereformeer de en Rooms Katholieke kerken in Midden-Zeeland. De dienst begint om 10 uur. De jongerenbeweging verbonden met de FNV houdt op maandag 24 februari een info avond over poli tiek. Deze avond gaat over wat links en rechts is in de politiek en wat het verschil is. In het kort wordt de geschiedenis van de ver schillende stromingen behandeld en door middel van een kaartspel wordt duidelijk gemaakt waar de hedendaagse politieke partijen voor staan. De avond begint om 20.00 uur in het pand van de jon gerenbeweging, Dam 12-14 te Mid delburg. Voor meer informatie 01180-38318. Het Anjerfonds Zeeland heeft weer met gulle hand kunnen geven. Talrijke verenigingen hebben geld gekregen uit de opbrengst van de collecte die in 1985 73.500.— be droeg. En dat was bij 4.500,— meer dan het jaar er voor. De col lecte dit jaar vindt plaats lussen 9 en 22 juni. De foto-film-videogroep Shot '68 gaat een diaporama/klankdia- reeksgroep oprichten. Dat gebeurt op maandag 24 februari in het clubhuis Breehof aan de Breestraat 8 in Middelburg. Deze actieve ver eniging constateerde in een enquête op Walcheren dat er behoefte bestaat aan een georganiseerde groep mensen die 'spelen met dia's'. Tijdens de oprichtingsver gadering toont voorzitter Peter Willems van de landelijke Diapo- ramaclub binnen- en buitenlandse klankdiaseries en geeft algemene en technische informatie. Deze oprichtingsvergadering begint om 20 uur. Voor informatie: 01184-65074. (gebleekte denim) (Inside Middelburg heeft nog restanten kinderkleding (zomer en winter), nu voor weggeefprijzen. Vlissingen, Middelburg, Goes •ipnjzen. insm. *De inzet van kinderen voor kin deren in de ontwikkelingslanden blijkt weer uit de volgende acties. Een miesje van 9 jaar. Helene van IJitert, heelt een wens aan de kerst wensboom van Trefcenter gehan gen. Haar wens was: "Ik wou dal ik een pannetje had. en als ik zei: "pannetje kook" zal er pap in. en als ik zei: "pannetje slop" hield hel op. dan zou ik alle kinderen van de wereld eten geven, dan had niemand meer honger". Naar aan leiding van deze wens heeft Tref center Middelburg symbolisch een cheque overhandigd van 250, *De gemeenteraad van Middelburg heeft besloten in hel kader van de actie "Zeeland helpt Nepal" 8.800.— te schenken. *l)e K.K.-huishoudschool van de NCB afd. INTAS heeft een pan- nekoekenactie gehouden, de op brengst daarvan is f 122,40 *Door een papierverzamelactie heeft de Kbhnslammschool Ie Goes 343.20 bij elkaar ver zameld. 'Gedurende de kerstvakantie heeft de Openbare Basisschool te IJzen- dijke zelfgemaakte spaarpotjes meegenomen naar huis om iedere dag geld in te stoppen. Een soort 'Gast aan Tafel'actie voor "Zee land helpt Nepal", de opbrengst bedroeg 351, *Een collecte van de diakonie Ge reformeerde Kerk Domburg bracht 100.op. De Gereformeerde Vrouwenvereniging "Onderzoekt de Schriften" stortte 100, "Met een kerstcollecte heeft de Ne derlandse Christen Vrouwenbond Centrum Terneuzen 300,bij elkaar gebracht. Bridgeclub Luc- lor Terneuzen stelde een gift van 75,beschikbaar. Naar aanlei ding van een verzoek van de ge meente Goes aan de amateuristische kunstbeoefening heeft de Brassband Excelsior een concert gehouden in Kloetinge (26.02.86). De opbrengst is 430.—. *Vorige week zaterdag is het eerste evenement van de gemeente Ter neuzen, "Sluiskil helpt Nepal" met een sponsorloop begonnen. Op 18 februari gaat de Unicef- tenloonstelling "Nepal waar de go den onder de mensen leven", van start in hel stadhuis te Terneuzen. Deze is te bezichtigen tot 12 maart. *Een heuglijk feil is dat de 350.000 gulden inmiddels bereikt is. aldus de actievoerders op het provincie huis in Middelburg. - uitstroming van convectiewarmte via 4 of meer kanalen - gietijzeren binnenbekleding - geschikt voor alle vaste brandstoffen n5- 5 jaar schriftelijke garantie Openingstijden toonzaal werkdagen 9 00 12 00 u 13 00 17 00 u donderdagavond 19 00 21 00 u zaterdag 9 30 12 30 u Goes Zuidvlietstraat 75 telefoon 01100 12420

de Vlissinger | 1986 | | pagina 7