informatiepagina van de gemeente viissingen II £3 1/ Acht partijen bij verkiezingen voor gemeenteraad I 1 ISfeer I Oriëntaals I 't Kan nog net J.C.Th, van der Doef benoemd tot burgemeester van Viissingen 'Grondpakket' kabel-tv gebonden aan perceel en bewoner Wat ligt ter inzage? Niet langer inhouding vakantieinkomsten op WWV Nieuwe melodieën carillon stadhuis DE VLISSINGER Woensdag 19 februari 1986 Aanplakborden Commissies vergaderen Oproep UIT, óók in het Vestzaktheater Overleg over snelheids- beperkende maat regelen Kasteel straat-oost De tentoonstelling De kunstenaar De galerie Even bijpraten met wethouder Wisse Zelf aanvragen! Informatie? Plannen voor een dieren ambulance? Molenstraat Woningbouw programma DE BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis viissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. In Viissingen zullen acht politieke groeperingen meedoen aan de verkiezingen voor de gemeente raad. Ze hebben onlangs alle acht een lijst ingeleverd, met daarop de namen van hun kandidaten. Het centraal stembureau heeft de lijsten genummerd. Op die volgorde komen de partijen op 19 maart a.s. op het stembiljet te staan. De lijstnummering is als volgt vastgesteld: Vrijdag is officieel bekend ge maakt dat de heer J. C. Th. van der Doef is benoemd tot burge meester van de gemeente Viissin gen. De benoeming gaat in per 1 maart a.s. De heer van der Doef woont in Middelburg. Hij is voor de Partij van de Arbeid lid van de Tweede Kamer. 3. 4. 5. 1Partij van de Arbeid (PvdA); 2. Christen Democratisch Appèl (CDA); Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD); Rechts Protestants Christelij ke Unie (RPCU); Democraten 66 (D'66); 6. Centrumpartij (CP); 7. Socialistiese Partij (SP); 8. Politieke Partij Radikalen (PPR): Tijdens de 'verkiezingsstrijd' de komende maand zullen de num mers ook allerhande stemmen- wervend materiaal sieren. Zoals affiches. Die mogen buiten niet overal worden aangeplakt. Dat mag wèl op de borden die speci aal daarvoor door de gemeente worden neergezet op de volgen de plaatsen: - op het Bellamypark, zijde Nieuwendijk; Vorige week stond er op deze pagina een artikel met de kop 'Wel ke zenders kunnen er op de kabel'. Daarin werd geschreven over drie paketten zenders, waaronder het 'grondpakket'. Dat zal al leen aan de huurders van woningbouwcorporaties worden aan geboden. Het omvat de zenders die momenteel in Viissingen via de gemeenschappelijke antenneinrichtingen al te ontvangen zijn en gaat f 5,25 per maand kosten. aan de Paauwenburgweg (bij Paauwenburgschool); bij de splitsing Boulevard Evertsen/President Roose- veltlaan/Kenau Hasse laarstraat; bij de splitsing Koudekerkse- weg/President Rooseveltlaan (nabij 'Ter Reede'); op de kruising President Roo- seveltlaan/lrislaan: Twee gemeentelijke onderwijsinstellingen houden vandaag 'open dag'. Ze zijn bedoeld om eventuele toekomstige leerlingen wat meer kennis te laten maken met deze scholen. Gewoon, door eens rustig rond te kijken. Of door een praatje te maken met leer lingen of leerkrachten. De open dagen zijn in: de MDGO (hoek Troelstraweg/Sloeweg/Gerbrandystraat) en de MTS (Mar- coniweg). In het gebouw van de MDGO (Middelbaar Dienstverlenings- en Gezondheidszorg Onderwijs) kunt u vandaag terecht van 14.00- tot 16.00 uur en van 19.00- tot 21.00 uur. Ook buurtbewoners en andere belangstellenden zijn dan van harte welkom in het ge deeltelijk gloednieuwe gebouw. De gemeentelijke Middelbaar Technische School (foto) zet van daag de deuren open van 14.00- tot 16.45 uur en van 18.00- tot 20.45 uur. (foto Johan Murre) Burgemeester en wethouders hebben onlangs besloten om, op diverse punten in de stad, verkeersmaatregelen te treffen. Ze had den daarvoor machtiging van de gemeenteraad. Wie het niet eens is met een of meerdere van deze besluiten, kan er beroep tegen aantekenen. Dat beroep moet dan worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koninging. Het moet echter worden ingediend bij de commissaris van de Koningin in Zeeland (Sint Pieterstraat 42 te Middelburg). Het beroepschrift moet wel worden ingediend in de periode waarin de besluiten van b. en w. ter inzage liggen. Dat is tot en met 7 maart a.s. B. en W. hebben besloten: 1 .een parkeerverbod in te stel len langs de zijgevel van het perceel Westerzicht 164 (door het aanbrengen van een gele streep); 2.de invalidenparkeerplaatsen voor de panden De Meesterstraat 61 en de Singel 262 op te heffen; 3.het parkeerverbod aan de zuidzijde van de Anjelieren laan (tussen de Bloemenlaan en de Ferdinand Bollaan/Bos- jeslaan) op te heffen en een parkeerverbod in te stellen aan de noordzijde van dit weggedeelte; 4.het parkeerverbod voor een deel van de westzijde op te heffen; 5.een parkeerverbod in te stel len over vier meter, zowel aan de west- als aan de oostzijde, vanaf de inrit naar het garage complex naast gebouw 'De Zwaan' in Oost-Souburg (door het aanbrengen van een gele streep); 6.het verbod tot links afslaan vanaf de Scheldestraat naar het terrein van de KMS op te heffen; 7.op het wegdek van de Schel destraat belijningen aan te brengen, waardoor de straat wordt verdeeld in rijstroken, voorsorteervakken met pijlen, parkeervakken en fietsstroken; 8.het parkeren bij de toegang tot het KMS parkeerterrein te verbieden (door het aanbren gen van een gele streep); 9.een verplichte rijrichting in te voeren nabij de in- en uitrit van het parkeerterrein van de KMS; 10.het parkeren in de vakken op dat terrein te ordenen met be hulp van borden; 11.parkeren mogelijk te maken op de twee parkeerplaatsen bij de hoek Aagje De- kenstraat/Scheldestraat (voor maximaal één uur); 12.de splitsing Aagje De- kenstraat/Scheldestraat met de toegang tot het parkeerter rein van 'De Schelde' aan te wijzen als voorrangssplitsing; 13.het parkeervak ter hoogte van de panden Scheldestraat 8 tot en met 12 aan te wijzen als een laad- en loshaven, dit van 8.00 tot 18.00 uur op dinsdag tot en met zaterdag; 14.stilstaan te verbieden aan de zuidzijde van de Aagje De kenstraat (tot 15 meter vanaf de toegang tot het KMS- parkeerterrein) en de westzij de van de Scheldestraat (eve neens tot 15 meter vanaf de toegang tot het KMS-terrein); 15.aan de westzijde van de Scheldestraat, nabij de Gla- cisstraat, de voorsorteervak ken aan te geven. - aan de Paul Krugerstraat, bij de Keersluisbrug; - bij de splitsing Zuidbeekse- weg/Weyevlietweg - aan de Lekstraat (nabij de vijver); - op het Oranjeplein (noordzijde); - bij de splitsing Zandweg/Lam- brechtsenstraat te Ritthem. De oproep om te gaan stem men krijgt u binnen enkele we ken vanzelf 'in de bus'. Rond die tijd zal er op deze pagina nader aandacht worden besteed aan onderwerpen als 'stemmen bij volmacht', 'stem men in een ander bureau' en dergelijke. (foto Cor Schuilwerve) De komende dagen vergaderen de volgende vaste commissies van advies en bijstand. Boven dien komen er enkele bestuur scommissies bijeen: vandaag (woensdag): - financiën (17.00 uur, stadhuis); - verkeer. (19.30, stadhuis); - Middelbaar Technische School (20.00 uur, gebouw Marconiweg). Morgen (donderdag): - personeelszaken en organisa tie (16.00 uur, stadhuis); - Middelbaar Dienstverlenings- en Gezondheidszorg Onder wijs (gebouw Troelstraweg, 16.30 uur). Maandag (24 februari): - economische zaken (16.00 uur, stadhuis). Woensdag (26 februari); - Sportbelangen (19.30 uur, stadhuis). Interesse in de onderwerpen die tijdens bovengenoemde vergaderingen besproken gaan worden? li kunt die voorstellen en dergelijke inzien in de ge meentelijke informatiehoeken. Die staan elders op deze pagi na op een rijtje. Het bovenstaande heeft staatsse cretaris De Graaf (van Sociale Za ken en Werkgelegenheid) de gemeenten laten weten. Deze maatregel gaat, met terugwer kende kracht, in op 16 oktober 1985. Op die dag deed de Cen trale Raad van Beroep namelijk op dit punt uitspraak. Daarbij werd een eerder besluit over de verrekening van vakantiein komsten met de WWV-uitkering onverbindend verklaard. In een circulaire aan de gemeen ten heeft de staatssecretaris De heilige. Genet Dief, outcast, misdadiger, land loper, homo, smokkelaar, dich ter en schrijver, in één persoon verenigd: Jean Genet. Zijn le ven lang heeft hij moeten vech ten voor zijn psychische, morele en maatschappelijke bestaansrecht. Als een koord danser, balancerend tussen tri omf en dood. 'De Koorddanser' is dan ook de titel van een monoloog-gedicht van deze Fransman. Het vormde de basis voor het stuk 'De Heili ge Genet'. Een stuk, bestaande uit scènes, gedichten en proza fragmenten. Die titel werd overi gens weer ontleend aan een biografie die de filosoof Jean- Paul Sartre over Genet schreef. Het Lijn Theater brengt komende vrijdag (de 21ste) het stuk 'De Heilige Genet' in het Vestzak theater. De voorstelling van het gezelschap jonge Brabantse auteurs begint om 20.30 uur. De organisatie ervan is in han den van de Culturele Raad Viis singen. Kaarten zijn daar donderdag en vrijdag tussen 14.00- en 17.00 uur te koop. De Culturele Raad is gevestigd aan de Badhuisstraat 104. (foto Johan Murre) Vorige week kon het bijna niet op. Voorjaarsvakantie, ijs, weinig wind en een opgewekt zonnetjeWat doe je dan, als 't even kan? Gewoon, de schaatsen onder en de gladde vlakte op, de een zwierend, de ander krabbelend. Op doorlopers, op noren, jong en oud, het doet er niet toe. 't Is samen genieten, ontspan nen, mogelijke sores achter zich latend én gezondheid opdoend. De winter heeft zeker ook z'n positieve kanten! Om de ijspret zo prettig mogelijk te houden wordt het ijs dagelijks door de brandweer gecontroleerd. Vorige week vrijdag, toen de ko pij voor deze pagina moest worden ingeleverd, was 'gekeurd en goed- bevonden' het ijs: - in de wijk Paauwenburg; - op de watergang in Rosenburg, tussen de Sloeweg en Zuidbeek- seweg (foto) - op de watergang langs de Sloeweg. Als de vorst sinds vrijdag heeft aangehouden dan kan ervan worden uitgegaan dat het nog steeds veilig is. Wie zekerheid wil over de sterk te van het ijs op deze en andere plaatsen in de gemeente kan bellen met: - de brandweer (tel. 14530) en - het Stafbureau voorlichting en inspraak (tel. 87333/87337). Inkomsten uit niet genoten vakanties mogen in het vervolg niet meer in mindering worden gebracht op de WWV-uitkering. Dat geldt, bijvoorbeeld, voor uitbetaalde vakantiedagen en verzilverde vakantiebonnen. Dat bedrag zal niet worden gewij zigd, op aanpassingen aan de in flatie na. Het tarief voor het grondpakket is echter gebonden aan woning èn bewoner. Het geldt alleen zolang men woont in het pand waar men ook woonde toen de gemeenschappelijke an tenneinrichting werd ingepast in het kabelnet. Het maakt niet uit hoe lang men er blijft. Bij verhui zing vervalt echter het recht op het grondpakket, maar ook wan neer de oude antenneinrichting van de woningbouwcorporatie technisch is afgeschreven. De volgende bewoner van het pand zal f 10,50 moeten gaan betalen voor het iets uitgebreidere 'ba sispakket'. Ook degene die in de 'oude' woning recht had op het 'grondpakket' van f 5,25 zal in de 'nieuwe' woning f 10,50 voor het 'basispakket' moeten gaan betalen. In het artikel 'Welke zenders...' van vorige week stond er in de eerste alinea een op dit punt on juiste zin. Dat was de zin "Op het moment dat de gemeenschappe lijke antenneinrichting, waar men bij de overgang op de c.a.i. op was aangesloten, administratief is afgeschreven moet men een hoger tarief betalen." Zoals hier boven staat omschreven is het recht op het grondpakket dus niet van onbeperkte duur. Het grond pakket maakt onderdeel uit van de onderhandelingen tussen de woningbouwcorporaties en Zeka- tel over de aanleg van 'de kabel'. De gemeenteraad moet nog haar goedkeuring aan de overeen komst tussen gemeente-Zekatel geven. Volgende week zal zij een voorstel van burgemeester en wethouders daartoe behandelen. Het ontwerp-raadsvoorstel en de overeenkomst zijn deze week besproken in de commissies voor de openbare werken en de volks huisvesting en in die voor het wel zijn. Bovendien komt het vanmiddag aan de orde in de commissie financiën (stadhuis, 17.00 uur). Beiaardier Henk van Putten heeft onlangs het speelwerk van het stadhuiscarillon voor zien van een nieuwe ponsband. Die zorgt overdag en begin van de avond om het kwartier auto matisch voor de volgende wel luidende melodieën: - op het hele uur: een Gavotte van J.S. Bach; - om kwart over een: motief uit 'Wachet auf, ruft uns die stimme'; - dertig minuten na het hele uur: een menuet van J.S. Bach; - om kwart voor: een motief. Burgemeester en wethouders willen in de oostelijke gedeel ten van zowel de Glacisstraat als de Kasteelstraat tijdelijke maatregelen treffen om de snelheid te beperken. Wat de Glacisstraat-oost betreft is daar al overleg over gaande met de bewoners. Voor de Kasteelstraat-oost is de gemeente echter nog op zoek naar bewoners en ondernemers die over de maatregelen mee wil len denken. Woont u in de Kasteelstraat-oost en hebt u be langstelling? Dan bent u zeker op 25 februari a.s. welkom bij het overleg over tijdelijke maatrege len in dit straatdeel. Het overleg wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. Eventueel kunt u ook contact op nemen met de heer P. Altena van de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het stadhuis (tel. 87318). ,<V*C* Tot en met 12 maart exposeert in de gemeentelijke galerie 'Bel lamy 19' kunstschilder Jan Martens. Hij is de zesde schilder die in de reeks 'Omtrent Schilderkunst' zijn werken aan het Vlissingse publiek toont. Evenals de voorgaande exposanten brengt Jan Martens recent gemaakte schilderijen. Naast een aantal grotere doeken zijn dat diverse twee- en drieluiken. Daaronder bevinden zich doeken die nog niet eerder zijn geëxposeerd. De tentoonstelling in 'Bellamy 19' heeft als thema 'Oriëntale motie ven', In het werk van Jan Martens vormen deze een vervolg op de zogenoemde 'kimonoschilderin- gen' (foto). De werken van de kunstenaar vormen dan ook zeer kleurrijke composities. Kijk en overtuig uzelf! Jan Martens woont en werkt in Roermond. Hij volgde zijn oplei ding aan de Akademie voor in dustriële vormgeving in Eindhoven en de Jan van Ecka- kademie in Maastricht. Hij mocht verschillende prijzen in ontvangst nemen, bijvoorbeeld de prijs voor monumentale kunst van de ge meente Sittard en Valkenburg (1966), de aanmoedigingsprijs voor schilderkunst van de stad Eindhoven (1968) en de bronzen medaille van de Europaprijs voor de schilderkunst te Oostende (1976). Hij voerde in het zuiden van het land diverse monumen tale opdrachten uit, zoals wan- dobjecten. Het werk van de Limburgse kunstenaar was eer der op een tiental exposities in het gehele land te zien. De ingang van 'Bellamy 19' is de zelfde als die van het Stedelijke Museum: Bellamypark 19. De openingstijden van galerie en museum zijn: - dinsdag tot en met vrijdag van 10.00- tot 12-30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur; - zaterdag van 13.00- tot 17.00 uur. Op zondag en maandag is de deur op slot. meegeddeeld dat, als er sinds 16 oktober vorig jaar nog wel vakantie-inkomsten zijn ingehou den, dat moet worden terugge draaid. De gemeenten kunnen ook de uitkeringen herstellen waarop vóór genoemde datum vakantie-inkomsten (op basis van het nu onverbindend verklaarde besluit) in mindering zijn ge bracht. Denkt u, als cliënt van de Ge meentelijke Sociale Dienst, voor het bovenstaande in aanmerking te komen? Dan moet u dat zelf schriftelijk aanvragen. Kunt u daarbij, behalve het verzoek, ook vermelden: - de periode waarover men uit kering heeft ontvangen; - het registratienummer; - geboortedatum; - adres en - zo men die heeft, het telefoon nummer. Hebt u over dit onderwerp vra gen? Dan kunt u die bij de Ge meentelijke Sociale Dienst voorleggen aan dhr. F. Kerkho- ve (tel. 87571). In Viissingen wonen veel lief hebbers van dieren. Mogelijk leeft er onder hen de gedachte om een dierenambulance te be ginnen. In Nederland zijn al zo'n vijftig dierenambulances actief. Dat aantal groeit nog steeds. Nu is een dierenambulance meer dan een bestelauto met EHBO- kist. Er is heel wat meer nodig. Wat dat zoal is, staat beschreven in een folder van het ministerie van Landbouw en Visserij. Deze uitgave is verkrijgbaar bij het Stafbureau voorlichting en in spraak in het stadhuis. De renovatie van de woningen, behorend tot het complex Oud Goed Wonen I, maakt goede vor deringen. Zelfs zodanig, dat in het eerste gerenoveerde deel van de ze woonbuurt ook de openbare weg kan worden aangepakt. Een belangrijk onderdeel van het stadsvernieuwingsbeleid wordt namelijk gevormd door de herin richting van straten, wat altijd ge beurt in overleg met bewoners. Zo ook hier. De gemeenteraad zal nog deze maand voorstellen te behandelen krijgen voor herinrich ting van de Eedestraat, de Nijver heidstraat, de Duyvendrechtstraat en de Steenhuisstraat. De uitvoe ring daarvan zal sober zijn. In de beginjaren van de stadsvernieu wing kon er aan woonerven tame lijk veel geld worden uitgegeven. Dat is nu afgelopen, waarbij nog komt dat we ons strikt aan de be dragen moeten houden die ervoor gesteld zijn. De vier genoemde straten zullen in de loop van dit jaar worden aangepakt. Ook op andere plaatsen in de ge meente zal de renovatie van wo ningen worden gevolgd door herinrichting van straten. Nog in februari zal er aan de raad een krediet worden gevraagd voor de herinrichting van de Molenstraat. In feite is daar niet zozeer sprake van renovatie; deze straat heeft veeleer een metamorfose onder gaan. Aan de ene zijde zijn mo numenten gerestaureerd en op sommige plaatsen oude panden vervangen door nieuwbouw, aan de andere zijde verrijzen vijf woonblokken. Daarmee is het ka rakter van de Molenstraat vastge legd. Ook de herinrichting van deze straat zal in de loop van dit jaar worden aangepakt. We hebben begin dit jaar, zoals gebruikelijk, onze plannen moeten opstellen voor de woningbouw in het komende jaar. Zoals eerder hier werd besproken, is de vraag naaar woningen minder gewor den. Ons programma is dan ook kleiner van omvang dan in voor gaande jaren. In de sociale sec tor willen we op vijf plaatsen woningwetwoningen gaan bou wen. Sommige daarvan zijn al "min of meer" bekend gemaakt, andere bevinden zich nog in een wat priller stadium. Het gaat om de volgende lokaties: - Oranjeplein/Doornluststraat (25 woningen); - Spuistraat tweede fase (9); - voormalige jeugdherberg Breewaterstraat (29): - voormalig gasthuis Hellebar- dierstraat (15); - Aagje Dekenstraat (30); Voor premie-huurwoningen zijn voorlopig vijf lokaties gere serveerd: - het voormalig postkantoor aan de Steenen Beer (20); - Centraal Wonen in Rosenburg (30). Het gaat hier om globale aantal len, om plannen waarvan we niet weten of ze allemaal kunnen wor den uitgevoerd. Dat geldt ook voor de woningen in de marktsec tor. Het programma daarvoor ziet er bij de beleggerswoningen als volgt uit: - Zuiderzeestraat (45 wo ningen); - Beschermd Stadsgezicht (13); Premie-A koopwoningen komen er mogelijk aan: - Palingstraat 39 (3 woningen); - J.l. Sandersestaat (5); - Marinestraat 12 (1); - Centraal Wonen (10); - Rosenburg (30). Voor premie-B koopwoningen wordt gedacht aan: - Nieuwendijk 4 (8 woningen); - Papegaaienburg (18) en - Rosenburg (10). Bij elkaar omvat het programma 289. woningen, vrijwel gelijkelijk verdeeld over de sociale sector en de marktsector. Niet alleen de va riatie in het aanbod van woningen wordt daarmee vergroot, ook wordt er meer dan in voorgaande jaren tegemoet gekomen aan de vraag naar koopwoningen.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 5