Fil ms Kinder- mini en maxi Expositie Pod U wilde even afrekenen...? Dat is dan deze maand... f. 35.00 Dc Distel Zoutelande «DSM schoonenberg ïum WELKOM IN ONS NIEUWE PAND Y/V DE BLINDE HOEK'' Samenwerkingsverband voor keuzebegeleiding en Onderwijs-Arbeidscontacten IN MEI EXAMEN... NU KIEZEN ?e DANSSTUDIO MIDDELBURG DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 15 januari 1986 MIDDEN- ZEELAND de\/lissinger] FDO Dansschool Lia en Barend van Staveren Blindehoek 5a, Middelburg Tel. 01180-38586 V.a. 20 januari starten er in onze sfeervolle school weer kursussen voor beginners en gevorderden. Vrijblijvend informatie of inschrijving 01180-38586 Een kompleet hoortoestel. Maar zo klein, dat het in vrijwel ieder oor past en dus onopvallend gedragen kan worden. Een staaltje van de meest verfijnde hoortech- niek. Bij ons te zien en... te horen. Gratis proefperiode na medisch advies. Desge wenst bezoek aan huis. hocrtoestellen MIDDEN ZEELAND OVI R/K II I AN DONDI KI)A(i lOT I-N Ml I WOl NSDAG *Bud Spencer en Terence Hill maken weer flink de kachel aan in hun allernieuwste speelfilm 'Miami Supercops'. Grand Theater Goes, donder dag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag en zaterdag 19 en 21.30 uur en zondag 14, 19 en 21.30 uur. A lie leeftijden. *'Kiss of the spider woman' met William Hurt, Raul Julia en Sonio Braga in de hoofdrollen. Regie: Hector Babenco. Naar een boek van Manuel Puig. Meccano Middelburg, donderdag, zondag, dinsdag en woensdag 20.30 uur, vrijdag en zaterdag 20 uur. Alle leeftijden. De film verhaalt over twee gevangenen. De één is veroordeeld voor een zedendelict, de ander is, een politiek gevangene. In hun kleine maar weinig behaaglijke cel zijn ze op elkaar aangewezen. Maar ze zijn ook eikaars tegenpolen. De één extrovert en romantisch, de ander introvert, serieus en vol politieke idealen. De homosexueel probeert de sfeer in de cel wat op te vrolijken door te vertellen over oude films. Langzamer hand ontstaat er een vriendschap tussen beide mannen, die de leiding van de gevangenis echter weer tracht te misbruiken. Deze Braziliaanse film werd in Seattle bekroond als de beste film. *'Andrej Rublev' van de regisseur Andrej Tarkovski (Nostalghia). Electro Middelburg, vrijdag, zaterdag, maandag en dinsdag 20.30 uur. Scene uit 'Pauline a la plage', woensdag in Electro in samenwerking met de ZVU. Pauline a la plage'met onder andere Arielle Dombasi, Amanda Langlet en Pascal Gregery. Regie: Eric Rohmer. Electro (ZVU) Vlissingèn, woensdag 20.30 uur. Scene uit Andrej Rublev. De film 'Andrej Rublev' vertelt het drama van een kunstenaar die onder invloed van de afgrijselijke wereld om zich heen juist niet tot schilderen komt en als monnik daarin niet de hand van God wil herkennen, waardoor hij geen wanden van kloosters en kerken kan versieren. Tot hij, inmiddels bijna een bejaard man, een jonge klokkengieter ontmoet die aan het werk is in opdracht van een wreed grootgrondbezitter. De jongen kreeg de opdracht om een enorme klok te vervaardigen, omdat zijn vader op zijn sterfbed hem het geheim van de zuivere klokketoon had ingefluisterd. Hij werkt als een bezetene, blaft iedereen af en lijkt nooit te slapen. De klok is klaar, het hele kasteel en dorp lopen uit om het gevaarte voor het eerst te horen luiden. Iedereen juicht, maar de jongen barst in tranen uit in Rublev's armen. Zijn vader had hem nooit een geheim verraden, hij heeft maar wat gedaan. Zijn klok berust op een leugen. Op dat moment breekt er voor het eerst blijdschap door op het gezicht van Rublev. Eindelijk begrijpt hij de inhoud en de zin van artistiek talent. Deze film is de derde van zijn "Comédies et Proverbes", die Rohmer liet voorafgaan door "La Femme de l'Aviateur" en "Le Beau Mariage" (26 maart). Pauline is een meisje van vijftien, die met haar pas gescheiden tante Marion een korte vakantie gaat doorbrengen aan de kust van Normandië. De dames raken verwikkeld in enkele strandfiirts en aan het einde van de film blijkt dat zij op het gebied van de liefde niet zo heel veel wijzer zijn geworden. Wél heeft Pauline een eigen kijk gekre gen op de wereld van mooipraterij en schijnheiligheid van volwassenen. *11 et Cinematheekprogramma, deel 2, start met de vertoning van een cyclus films vanaf de periode na de Tweede Wereldoorlog (hel neo-realis- me) tot heden. In deze periode zal aandacht geschonken worden aan Hitchcock, Fellini, Rosselini, Visconti, Bergmann en aan Das Neue Kino Wim Wenders, Schlondorff en Fassbinder). De eerste film die vertoond zal worden in dit tweede gedeelte is de film 'Bellissima' een film uit 1951 van Luchino Visconti naar een verhaal van Zavattini. In de hoofdrol is o.m. Anna Magnani te zien. In deze film, de nige komische film van Visconti, levert Visconti felle kritiek op de uil- wassen van het neo-realisme en in het bijzonder op de activiteiten van de grote filmstudio 'Cinecitta'. De arbeidersvrouw Maddalena Cecconi heeft als grote wens dat haar dochtertje een filmster zal worden. Na op de radio gehoord te hebben dat een regisseur het mooiste kind van Rome zoekt, gaat ze naar Cinecitta, het Hollywood van Italië. Met het geld dat haar man had gespaard voor een nieuwe woning en het prikkelen van zijn erotische gevoelens weet ze een medewerker van de regisseur zover te krijgen. PORNO 'California girlis'. Alhambra I Vlissingèn, vrijdag 23.30 uur. 'Meisjes met extra wensen'. Grand Theater Goes, vrijdag 23.30 uur. GEPROLONGEERD *'The Goonies'. Grand Thea ter Goes, vrijdag en zaterdag 19 uur en zondag 14 en 19 uur (alle leeftijden). 'Gotcha' voor de tweede week. Alhambra I Vlissingèn, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag tot en met zaterdag 21.30 uur. 'Back to the future' voor de zesde week. Alhambra II Vlis singèn, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag en zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 14, 19 en 21.30 uur. 'Monthy Python's life of Brina'. Meccano Middelburg, vrijdag en zaterdag 22.30 uur. RESERVEREN? 1 Alhambra Vlissingèn 01184-12260 Electro Middelburg 01180-30235 Grand Theater Goes 01100-15165 Meccano Middelburg 01180-30235 'Gülibikis een Turkse film die is gemaakt om andere kinderen in Europa inzicht te geven in het leven in Turkije. Meccano Middelburg, zaterdagen zondag 15 uur. De 8-jarige Ali woont in een dorp op het platteland van Turkije. Voor het werk op het land is hij nog te klein, en vandaar dat hij veel alleen is. Op een gegeven moment bekijkt Ali hoe er uit een ei een kuiken kruipt, die uitgroeit tot een echte haan. Hij noemt hem Gülibik. Tegen zijn vriendjes op school schept hij op dat Gülibik al kan kraaien, maar dat lukt nog niet zo erg. Als de winter komt wordt het heel erg koud. Ali krijgt koorts en moet een tijdje in bed blijven. Omdat het hout voor de kachel op is moet de school slui ten. Veel dieren sterven maar Gülibik blijft leven. De vader van Ali heeft zoweinig geld dat hij be sluit om Gülibik te gaan verko pen. Op de markt weet Ali hem gelukkig tegen te houden. Samen zien ze echter hoe andere boeren geld verdienen door twee hanen te laten vechten. Ali kan niet ver hinderen dat zijn vader Gülibik traint tot een vechthaan. Op een gegeven moment neemt de vader van Ali Gülibik mee naar de markt en houdt een hanenge vecht, wat slecht voor Gülibik af loopt. kippepasteitje heldere ossestaartsoep tongfilets in kreeftesaus passende garnituren merinque (verfijnd ijsgerecht) koffie HOTEL RESTAURANT HOLWND WESTKAPELSEWEG1 TEL.01186-1210/2040/2051 HOTELS 4374ZGZOUTELANDE Nieuwstraat 2, Goes, tel. 01100-30548. Voor een advies over je mogelijkheden zijn wij dagelijks bereikbaar, of wil je meer weten over beroepen en opleidingen. Bezoek de 3e Zeeuwse beroepenmanifestatie van 29 januari t/m 1 februari in de Zeelandhallen te Goes. Daarnaast kun je een bezoek brengen aan onze informatheken. Dependance Goes, Grote Markt 14a, dinsdagmiddag; Vlissingèn, Badhuisstraat 24, woensdagmiddag. maximaal bereik tegen minimale kosten kd&ühe Danste/uren Qgonsofies Lange Noordstraat 56, Middel burg Gera Dauvillier, schilderijen, aquarellen en kunstfoto's, maan dag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Gortstraat 48. Middelburg Wil lem Vader schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg. Oude foto's en prentbrief kaarten voornamelijk over Wal cheren. Maandag 17.30 tot 21.00 uur. dinsdag tot en met vrijdag 10 tot 21 uur en zaterdag 10 tot 13 uur. Zeeuws Museum/Natuurhistorie Oostkapelle. De natuur in Zeeland met onder meer acht meter zeea quaria, Fossiele schelpen zoeken en vinden in Zeeland. Tevens na- tuurschilderijen van diverse (in ternationale) kunstenaars. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Kapittelzaal van het Abdijcomplex) Middel burg Bekroonde ontwerpers zes jaar Kho Liang Ie prijs. Maandag tot en met vrijdag van 10 tot 17 uur. Tevens Lidy Hoewaer, 'Scot tish Hills' veertig delen sanitair- porselein. zwart en groen. Zeeuws Museum, Kasteel Wets- hove, Oostkapelle. Dieren in de natuur. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Stedelijk Museum, Bellamypark 19. Vlissingèn. Jon Marien, schilderijen. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, zater dag van 13 tot 17 uur. (Aanvang zaterdag om 15 uur). Jacob Roggeveen (Buitenrust) Middelburg. Marlies Stroo-Buys en Annelien Scheele, olieverfschil derijen. Dagelijks 10 tot 16 uur. La Reine (Lange Zelke) Vlissin gèn. Cynthia Scholten en Joyce Stijvers. Beeldhouw-en houtsnij werk. Tijdens openingsuren kof fieshop. Kunstuitleen, Kuiperspoort 22, Middelburg Geert Baas, schilde rijen, dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17 uur. Vanaf zater dag. Iguana (Bellamypark) Vlissingèn, Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14 tot 17.30 uur. Galerie "De Wijnstock", (Bel- linkstraat 32) Middelburg. Marien Molema, Gouaches en tekenin gen. Donderdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 11 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. De Vleeshal, Middelburg. Tom Puckey, Nieuwe beelden. Dinsdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur, zondag van 14 tot 17 uur. (Aan vang vrijdag om 17 uur). Zeeuws Kunstenaarscentrum Achter de Houttuinen Middel burg, Jan Haastekeningen. Dinsdag tot en met zondag 14 tot 17 uur. donderdagavond 19 tot 21 uur (Tot en met donderdag). Zeeuws Kunstenaarscentrum, (Achter de Houttuinen 30) Mid delburg. Peter Koole, schilderijen. Dinsdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur. Donderdagavond van 19 tot 21 uur. (Aanvang zaterdag). Zeeuwse Bibliotheek Middelburg. Oude foto's en prentbriefkaarten voornamelijk over Walcheren. Maandag 17.30 tot 21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10 tot 21 uur en zaterdag 10 tot 13 uur. (Tot en met woensdag). St. Janstraat 41-43, Middelburg, Anneke Ruimschotel touwplastie- ken. Donderdag tot en met zater-, dag 14 tot 17 uur. Galerie Moreno (Paul Kruger- straat 61) Vlissingèn. Werken van diverse kunstenaars. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Vlissingèn, Badhuisstraat 153, tel. 01184-10303 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 OVERZICHT V AN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG Het oude stijl orkest 'New Orleans Red Beans' bestaat uit Hans Hame link - klarinet; Eems Prenen - trompet; Vincent van Elferen - trombone, zang; Wout Nouwens banjo; Christ Vingerhoets - drums en Ad van Beerendonk - Bas. Cavern Middelburg, donderdag 20.30 uur. Met dit jazzprogramma wijkt Cavern duidelijk af van haar normale programmering, namelijk hard-rock of popmuziek. Dat blijft, zo bena drukt Cavern, maar er mag ook wel eens iets anders komen. De 'New Orleans Red Beans' legt zich toe op de vertolking van New Orleans Revival, een vorm van jazz die zich uitstekend leent als dansmuziek, maar men kan er ook rustig naar luisteren. Wals, samba en boogie- woogie zijn de herkenbare ritmen in deze muziek. De Middelburger Hans Hamelink heeft dit orkest opgericht. Nicky and Martin is een zangduo met gitaarbegeleiding. Ze brengen ballads en songs. Minitheater Middelburg, zaterdag 20 uur. Het echtpaar Nicky en Martin Robinson speelt voor het eerst in Mid delburg in een wat grotere zaal. Nicky (34) zingt en Martin (40) bege leidt haar op de gitaar. Zij praat ook met verve de songs aan elkaar en betrekt het publiek optimaal bij het gebeuren. Volgens opgave valt het niet mee om het repertoire van het echtpaar een sluitende benaming te geven. Genoemd worden country, folk, soft-pop en easy listening. Ze brengen een mengeling van bekende en minder bekende liedjes, zoals nummers van Gordon Lightfoot, James Tayler, Jim Croce. Paul Simon, John Beaz, Neil Young en Anne Murray. Het tweetal deed niet alleen ervaringen op in Nederland, maar ook in Canada waar het een jaar of vijf heeft gewoond. KI MJfcRBOfcKEN (door Jan Smeekens) Het vorig jaar bij de Middelburg se uitgeverij Bombo verschenen KLAAS van Jeanine Vandenbergh was binnen het jaar aan een tweede druk toe. En hoewel de eerste slechts 200 exemplaren tel de, is dat een opmerkelijk succes. Het aandoenlijke en grappige verhaaltje over de egel kreeg im mers geen aandacht in de pers, is lang niet overal verkrijgbaar en in vergelijking met andere boeken zelfs betrekkelijk duur. Klaas wordt om zijn stekels nooit eens lekker geaaid en dat vindt hij heel gemeen. Een eend heeft zo met hem te doen dat hij met Klaas op zoek gaat naar iemand die weet hoe je egels aait. Maar noeh de gans noch het paard en evenmin het schaap, de haan en de spin weten raad. De oplossing die het varken hen aan de hand doet, kurken, lijkt tenslotte nog de bes te. Maar ook met die rare dingen op zijn stekels voelt Klaas niets. Gelukkig verschijnt dan Winna. De vrouwtjesegel weet wel raad: egels aaien elkaar niet, maar ge ven elkaar een neusje. En omdat ze Klaas zo grappig vindt,.... Het verhaal is een variatie op de bekende vraag "Hoe doen egels het?". Aan het antwoord "Voor zichtig!" zijn kinderen voor wie Klaas bedoeld is nog lang niet toe. Maar de grap in dit boekje zal ze aanspreken. Vooral ook, omdat zij, bijna nog als enigen, aan den lijve ervaren dat wij onze neus behalve om te ruiken ook gebrui ken bij het liefkozen. Van Jeanine Vandenbergh ver scheen intussen nog een tweede boekje. Het heet FRED HANS en gaat over een kleine kat die maar net op tijd weerhouden wordt zijn tanden in een niet voor hem bedoelde vis te zetten. Meer dan Klaas lijkt dit boekje me ge schreven met het gedrag van klei ne kinderen in het achterhoofd. Die zijn immers ook weieens tegen wil en dank stout. De boekjes werden geïllustreerd door respectievelijk Annemiek Borsboom en Alan Harper. Het Garri Kasparov, de 22-jarige wereldkampioen schaken, ont ving onlangs het eerste exemplaar van Karpov/Kasparov (Elsevier 24,50). Naast de gebruikelijke analyse, verzorgd door Hans Böhm, geeft ex-voetballer en columnist Jan Mulder in het boek zijn visie op het schaken en de tweekamp in het bijzonder, in vierentwintig ar tikelen. Door de combinatie Böhm-Mulder is dit boek -ook voor een -niet-schaker- leesbaar. De uitgave is geïllustreerd met foto's die nog niet eerder zijn ge publiceerd. De lezer krijgt hier door een aardig kijkje achter de schermen van het internationale schaakgebeuren. kan best dat kleuters de tekenin gen waarderen, maar ik bleef met de vraag zitten: "Kunnen ze niet beter of tekenden ze bewust zo onhandig, omdat ze menen (en dan onterecht) dat kinderen zelf ook zo tekenen?" Misschien kan Jeanine Vanden bergh voor haar derde boekje zelf de illustraties maken. Zelfs (zeker) als ze denkt dat ze dat niet kan. Dat boekje moet dan ook een "ruggetje" krijgen. Het maakt de prijs acceptabeler en het oogt be ter. Klaas en Fred Hans door Jeanine Vandenbergh. Illustraties A nnemiek Borsboom en A tan Harper. Beide boekjes worden uitgegeven door uitge verij Bombo Middelburg en kosten res pectievelijk f 8,90 en f 9,90. PODIUM IN T KORT "Het Folkloristisch dansthea ter brengt 'Seizoenen van jaar en leven'. De Prins van Oranje te Goes, vrijdag 20 uur. *Conny Vandenbos en combo brengen een avondvullend liedjesprogramma. Dorpshuis Wissenkerke, zaterdag 20 uur. *Het theaterproductiebureau Zeeland brengt 'Met gesloten deuren' van Jean Paul Sartre. Minitheater Vlissingèn, zater dag 20.30 uur. *Het Roemeens orkest Andrei Serban verzorgt een koffie concert. Lunchcafé Stadhuis Goes, zondag 12 uur. "Het Nederlands Studente- norkest speelt werken van Meijering, Chausson en Moessorgski onder leiding van Anton Kersjes. Soliste is Yvonne Sehifielers (mezzo sopraan). Concert- en Ge hoorzaal Middelburg, maan dag 20 uur. *De stichting Schnauzer speelt 'Johan'. Regie: Frans Weisz. Schouwburg Middel burg. dinsdag 20.30 uur. •Het Rijnmond Saxofoonkwartet *Het Rijnmond Saxofoonk wartet verzorgt een koffiecon cert. Concertzaal Middelburg, zondag 11.30 uur. •Hans Liberg "Hans Liberg brengt zijn tweede soloprogramma 'Berg- Berg'. De Schouwburg Mid delburg, vrijdag 20.30 uur. Peter van Gemerden en Marian ne Minnaard van het Middelburgs Theater. 0 Het Middelburgs Theater speelt de voorlaatste keer 'Het liefdesleven van Atilla Galop'. Minitheater Middelburg, vrij dag 20.30 uur.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 13