BIJ FOTO VERSCHUREN KLIKT HET AL MEER DAN 25 JAAR. uit Q? het zakenhart EN DIT IS HET FORMA AT VAN UW GRATIS KLEURVERGROTING FotoVerschuren Jon Marten toont kunst uit IJmuiden in 'Bellamy 19' 'Dorpszicht' in Koudekerke vernieuwde alle hotelkamers 'Als je bij de slager een ons ham Jkoopt, word je ook verteld hoe je die moet bakken' EIGEN KAPPERSZAAK HENK VAN DER VEEN BEGON Tom Puckey in De Vleeshal Premier Herenmode sponsort marathon DE FAAM - DE VLISSÏNGER Woensdag 15 januari 1986 VAN HOEPEN EN VAN DEN GIESSEN OPENDEN BE-FIT Laat nu uw foto-rolletje bij Foto Verschuren afwerken. U krijgt dan helemaal gratis een kleur- vergroting van maar liefst 13 x 18 cm. En dat is mooi meegenomen. U bepaalt overigens zelf welke foto u graag vergroot wilt hebben. Naast deze speciale aanbieding, die geldt tot 1 februari, profiteert u ook van de unieke Foto garantie van Foto Verschuren. Foto's die te licht, te donker, onscherp of die u gewoon niet mooi vindt, hoeft u niet te betalen. Al met al twee prima redenen om uw volle rolletje nu eens naar Foto Verschuren te brengen. U bent van harte welkom. Ex balletdanser exposeert in De Wijnstock Schilderijen van Koole in ZKC SPORT STIJL SINKE OPENT FILIAAL IN VLISSINGEN Nieuwe leden zijn nog welkom Breda Ridderstraat 8 tel. 076-144045. Middelburg Lange Delft 47 tel. 01180-12603. Oosterheide Zuiderhout 72 tel. 01620-26606. Oosterhout Arendstraat 23 tel. 0162O-54252. Roosendaal Oude Markt 43 tel.01650-69088. Rijen Stationsstraat 36A tel. 01612-3220. Steenbergen Kaaistraat 41 tel. 01670-63768. In de Vleeshal wordt op vrijdag 17 januari om 17 uur een ten toonstelling geopend van Tom Puckey onder de naam 'nieuwe beelden'. Daarna is de ten toonstelling te bezichtigen van dinsdag tot en met zaterdag tussen 13 en 17 uur en op zon dag van 14 tot 17 uur. Nog tot en met 22 februari ex poseert Marten Mollema gouaches en tekeningen in ga lerie De Wijnstock aan de Bellamystraat in Middelburg. Op zaterdag 11 januari werd de expositie geopend. De nu in Krimpen a/d IJssel wonende kunstenaar Marten Mollema is geboren in Hoog- ezand. Na zijn schooltijd be gon hij als ambtenaar ter se cretarie op het gemeentehuis in zijn geboorteplaats. In 1951 startte hij een loop baan als danser bij het Ballet Der Lage Landen en vervol gens bij het Nederlands Opera Ballet, het Scapino Ballet en het Nederlands Dans Theater. Na zijn danscarrière was hij als balletmeester werkzaam bij het Teatro del Balletto te Rome, het Nationale Ballet te Amsterdam, het Norske Ope ra Ballet te Oslo en de Ham- burgische Staatsoper te Ham burg, waar hij ondermeer sa menwerkte met Marcel Mar- ceau. Na zijn terugkeer in Neder land werkte hij als docent bij de Rotterdamse Dansacade- Werk van Marten Molema mie en de Dansvakopleiding van het Koninklijk Conserva torium in Den Haag. Ge zondheidsredenen dwongen hem zijn werkzaamheden in de danswereld te beëindigen. Omdat hij in zijn vrije tijd reeds veel tekende en schil derde, besloot Molema zijn kunstzinnige kwaliteiten om te buigen naar de beeldende kunst. Hij ontwikkelde zich gedeeltelijk auto- didactisch. De kwaliteit van zijn werk leidde tot tal van exposities. Mollema's inspiratiebron is niet de dans, daarvan heeft hij nog niet voldoende afstand genomen. De natuur is voor namelijk zijn uitgangspunt maar de persoonlijke weerga ve daarvan is zodanig, dat zijn theaterachtergrond duidelijk te herkennen is. De openingstijden zijn: don derdag en vrijdag 14 tot 17 uur en op zaterdag 11 tot 12.30 en 14 tot 17 uur. In galerie 'Bellamy 19' ie Vlissingen wordt op zaterdag 18 j.anuari een tentoonstelling geopend van Jon Marten uit IJmuiden. Marten toont recente schilderijen. De woonplaats van Marten - een industriegebied vormt een belangrijke basis voor zijn werk. De expositie wordt zaterdag om 15 uur geopend n is er te zien tot en met woensdag 12 februari. kunstenaar die in 'Bellamy 19' ex poseert in het kader van de schil derkunst. Na hem volgen er nog drie. Marten behoort tot de zoge naamde 'IJmuider kring'. Ook In een begeleidend schrijven bes tempelt Marten Kunst als strijd. "Een werk zonder agressief ka rakter kan geen kunst zijn? Kunst is een heftige aanval op onbeken de krachten, je moet proberen het onmogelijke open te breken". Volgens de kunstenaar, die nu drie jaar in IJmuiden woont en voorheen in Amsterdam vertoef de, vertegenwoordigt een schilde rij een andere wereld, een andere werkelijkheid. ANDERE WERKELIJKHEID Hij koos bewust voor IJmuiden en argumenteert: "Van een afstand is IJmuiden (hoogovens en havens) een grote stinkende walm, maar van binnen is IJmuiden een grote constructie-werkplaats omrand met boten, waar gebruiksvoor werpen logisch bijeen zijn ge bracht. Boten, motoren, touwen, netten, meeuwen, kettingen, staaldraad, netten, rook en vis. Ik probeer die voorwerpen van alle dag in mijn werk op te nemen. Ik neem 'waar' en geef'weer' zonder de voorwerpen van alledag na te bootsen. Een schilderij is altijd een benadering een schilderij is het andere van de werkelijkheid (restanten)". Volgens Jon Marten hoeft een schilderij dan ook niets te verkla ren. "Hoe minder verklarende tekst hoe beter. De beeldende middelen geven alleen maar de mededeling over de betekenis; dat je de mededeling niet in woorden kunt overbrengen, is het 'bewijs Schilderij van Jon Marten van de kwaliteit van het schilde rij". DE VIJFDE Jon Marten is de vijfde beeldende Gérard van den Eerenbeemt, die van 23 november tot en met 18 de cember in de Vlissingse galerie in het kader van de schilderkunst ex poseerde, hoort tot die kring. Eetcafé Dorpszicht in Koudekerke is klaar voor het nieuwe vakantie seizoen. In enkele maanden heb ben Dannv van Wittene en Magda Jakobsen hun zaak aan het Dorpsplein een ander aanzien ge geven. Tenminste voor wat het hotelgedeelte op de bovenverdie ping betreft. Alle kamers kregen een nieuw interieur, de plafonds werden veranderd, de wastafels vernieuwd en er is behang op de muren aangebracht. Alles in lichte tinten waardoor het geheel een ruimer aanzien heeft gekregen. Ook is er boven een zithal ge maakt; hiervoor moest een stuk van het woongedeelte van het on dernemende duo worden opgeof ferd. Peter Koole toont van 18 ja nuari tot en met 13 februari schilderijen in het Zeeuws Kunstenaarscentrum (ZKC), in de Kloveniersdoelen te Mid delburg. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met zondag 14 tot 17 uur en donderdagavond van 19 tot 21 uur. keus is beperkt: een dagmenu en uiteraard allerlei snacks waarbij vooral de loempia's de saté's van het huis al een goede naam heb ben bij de vaste bezoekers van Dorpszicht. Het eetcafé heeft ook een grote zaal -maximaal 110 personen- voor bruiloften er partijen. In die gevallen wordt het café gesloten. "Toch proberen we dat zoveel mogelijk te voorkomen. Het is niet goed voor je zaak dat de klanten voor een gesloten deur komen", vinden de jonge ondernemers. Café Dorpszicht is dagelijks, be halve 's maandags, geopend vanaf 's middags drie uur. Ook voor een koud buffet of koude schotels is eetcafé Dorpszicht het juiste adres. Als het aan Ted van Hoepen (36) en Lodewijk van den Giessen (39) ligt, zullen de vooroordelen over krachtsporten binnen afzienbare tijd smelten als sneeuw voor de zon. Met hun nieuwe sportschool Be-Fit aan het Domburgs Schuit- vlot in Middelburg willen ze tegen aantrekkelijke prijzen mogelijk heden bieden voor bodybuilden, powerliften, aerobic dancing, fi guur verbetering, krachttraining, aerobic voor zwangeren en zelf verdediging voor vrouwen. Attente en deskundige begeleiders dienen in deze school- wat werd aange kondigd als de 'modernste sport school van Zeeland' - de sport op een hoger plan te brengen. Zo'n drie a 4 jaar trainden Van Hoepen en Van den Giessen in scholen. Vooral Van Hoepen leerde dat de begeleiding vaak minimaal is. "Ik deed mee aan wedstrijden powerliften. Ik durf gerust te stellen dat ik tegen de landelijke top zat. Zou ik een be tere begeleiding hebben gehad, dan had ik die top ongetwijfeld bereikt. Samen met Lodewijk, die de sport trouwens als liefhebberij doet, ontwikkelde ik een schema door veel zelfstudie en te luisteren naar deskundigen. Ik merkte toen pas wat ik allemaal miste". Van Hoepen begin aan deze sport toen hij ruim drie jaar geleden werk loos bouwvakker werd. "Ik moest toch m'n tijd opvullen. Ik raakte er echter geheel in de ban van de sport". Toen Van Hoepen en Van den Giessen twee jaar geleden wat 'mot' kregen met de sportschool- houder bij wie ze trainden, kwam het idee voor een eigen sport school voor het eerst bovendrij ven. Gestaag groeide het besef dat als ze een sportschool zouden openen, deze heef goed moest functioneren. Zowel het appara tuur als de leraren dienden in het belang van de bezoekers te zijn. Bovendien -zo completeerden ze de filosofie- mocht het niet al te veel geld kosten voor de leden. "Dan wordt het maar een elitaire *Ted van Hoepen en Lodewijk van den Giessen bedoening", legt van Hoepen nu uit. "We hebben van alle appara ten het allerbeste aangeschaft", beweert Van den Giessen die naast de sportschool nog part-ti me blijft werken in de antiekzaak van zijn vrouw. "We hebben veel moeten investeren. Aan de leden vragen we vijftig gulden contri butie per maand. Dat is niet veel. Maar het is dan ook niet de be doeling dat we hier na een aantal jaren steenrijk uittrekken. Dan zouden we de contributie veel ho ger moeten maken. Met die vijftig gulden kunnen we met tweehon derd leden of iets meer het eerste jaar quitte draaien en vervolgens een boterham verdienen, meer ook niet". Beiden benadrukken regelmatig dat het hen in de eerste plaats gaat om meer te doen voor de sporters dan deze gewend zijn. "Voor de vechtsport hebben we André ter Weijden aangetrokken en Sandra Helders doet het aerobic gedeelte. Voor bodybuilden en andere krachtsporten zijn Adri Souisa en zijn leerling John de Does dage lijks paraat", somt Van den Gies sen de mogelijkheden in de school op. Verder voegt hij er nog aan toe dat er drie zonnebanken zijn en binnen korte tijd komt er een sauna, waar de leden één keer per week gratis gebruik van mogen maken. Goede begeleiding? Van den Giessen argumenteert: "In elke goede zaak krijgt een klant bege leiding en advies. Daar heeft 'ie recht op. Als je bij een slager een ons ham koopt, wordt je je ook verteld hoe je die moet bakken. Als iemand hier waar dan ook voor traint, dient iemand duide lijk te zeggen wat er goed en fout is. Bovendien moet de leerling in z'n eigen belang goede adviezen krijgen. We weten hoe het niet moet. En dat heeft Ted een plaats bij de beste Nederlanders gekost", Van Hoepen vult aan: "Als de verbouwingsperikkelen achter de rug zijn, ga ik alsnog proberen de top bij het powerliften te berei ken. Ik heb nu al te veel kansen gemist". Dat de nieuwe sportschool Be-Fit in de belangstelling staat, bleek wel vorige week vrijdag en zater dag. Vrijdag was het al een enor me drukte tijdens de receptie met ruim tweehonderd belangstellen den. Op de Open Dag zaterdag kwamen zo'n dikke drieduizend mannen en vrouwen een kijkje nemen in het moderne gebouw waar de kleuren wit en licht blauw voor een fris geheel zorgen. Vorige week dinsdag is aan de Korte Noordstraat 6 in Middel burg een nieuwe kapsalon geo pend. 'Haarverzorging Henk van der Veen' staat met grote letters op de zaak geschilderd en dat be tekent dat kapper Henk van der Veen na een lange periode als werknemer te hebben gewerkt nu voor zichzelf is begonnen. In Middelburg is kapper Van der Veen geen onbekende. Meer dan vijftien jaar werkte hij bij kapper De Jong. "Ik ben nu 37 jaar en langer wilde ik echt niet wachten. Het was nu of nooit", vertelde Henk van der Veen die in het rui me pand de bestaande mogelijk heden heeft benut om er een mo derne kapsalon van te maken. Heren kunnen er terecht voor een complete behandeling, dames kunnen in de nieuwe kapsalon al leen worden geknipt. De zaak is in vieren verdeeld; er is een werk hoek met twee stoelen, er is een verkoopruimte, een wachthoek en een - aan het oog onttrokken - ruimte voor haarwerk zoals haar stukjes en pruiken. In de morge nuren werkt Van der Veen op af spraak evenals tijdens de donder dagse koopavond, 's Middags en zaterdags wordt er niet op af spraak gewerkt. Voorafgaand aan de opening was er een bijzonder drukbezochte re- administratie) van der Veen kon- ceptie in de zaak. Henk en zijn den die dag meer dan 160 bezoe- vrouw Anneke (zij verzorgt de kers verwelkomen. Twee jaar geleden namen Danny (27) en Magda (25) het café over. Zij maakten er direct een eetgele genheid bij. Danny, die een kok sopleiding heeft, stelde toen een uitgebreide ménukaart op. Te uitgebreid, bleek achteraf, omdat ze het voorlopig met z'n tweeën wilden runnen. Nu kan er in Dorpszicht nog een goede maal tijd worden genuttigd, maar de Sport Stijl Sinke opent op za terdag 18 januari een filiaal aan de Scheldestraat te Vlis singen. De zaak wordt op de zelfde leest geschoeid als die in Middelburg aan de St. Jan straat. Als opmaat houdt eige naar Jan Cees Sinke op vrij dagavond een receptie tussen 20 en 21.30 uur in de nieuwe zaak aan de Scheldestraat. Premier Herenmode uit Middelburg is sinds kort sponsor van het eerste herenteam van de volleybal vereniging Marathon in Vlissingen. De Middelburg se kledingzaak heeft de spelers inmiddels in een nieuw trainingspak gestoken. De Vlissingse volleybalploeg is drie jaar geleden gestart in de tweede klas Nevobo (Nederlandse vol leybal bond) afdeling Zeeland. Het team begon in een recreatieve sfeer, maar heeft zich goed aange past aan het competitievolleybal. Vorig jaar pro moveerde Marathon naar de eerste klas via een tweede plaats in de eindrangschikking. Het debuut in de eerste klas verloopt tot dusver hoopvol. Door een toeloop van spelers is dit seizoen ook een begin gemaakt met een tweede team, dat momenteel in de subtop van de tweede klas speelt. Zowel het eerste als het tweede team van Marathon traint op maandag en donderdag. Belangstellenden zijn nog van harte welkom. Zij kunnen contact opnemen met Henk Dingemanse (01184-65499). Ook de recrea- tieploeg van Marathon kan nog spelers gebruiken. Het eerste herent earn van Marathon dat door Premier Herenmode in het nieuw werd gestoken. Staand van links naar rechts: Arjen Messelaar. Ronald Elder- kamp en Henk Dingemanse (trainer-coach-speler). Zittend van links naar rechts: Remco Kaashoek, Pe ter Dingemanse en Edwin Nijssen.

de Vlissinger | 1986 | | pagina 11