Kinder- en jeug .dpi ms BEGIN HET NIEUWE JAAR MET EXTRA VOORDEEL Groeneveld opticiens Boe <en niascnri ten f 25,-- korting Woensdag 8 januari 1986 Zo'n geluid hoort u nog wel. Maar als u niet precies verstaat wat er om u heen gezegd wordt... Met een goed boortoestel hoeft dat niet meer. Kom daar om eens langs. Gratis proefperiode na medisch advies. Desgewenst bezoek aan huis. DE FAAM - DE VLISSINGER MIDDEN ZEELAND mS MIDDEN ZEELAND In januari krijgt u niet alleen onze beste wensen voor het nieuwe jaar maar ook op alle brilmonturen boven honderd gulden. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, St. Jacobsstraat 14. Waf te melden? BEE 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Gom, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Vllsslngen, Badhuisstraat 153, tel. 01184-10303 Temeu2en, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 GEPROLONGEERD *'Amadeus' het leven van Wolgang Amadeus Mozart van de vrolijke kant belicht. Electro Middelburg, vrijdag, zaterdag, maandag en dinsdag 20.30 uur (alle leeftijden). *'Back to the future'. Alham- bra I Vlissingen, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag en zaterdag 19 en 21.30 uur en zondag 14, 19 en 21.30 uur (alle leeftijden). *'The Goonies'. Grand Thea ter Goes, vrijdag en zaterdag 19 uur en zondag 14 en 19 uur (alle leeftijden). ''Traffic school'. Grand Theater Goes, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag tot en met zon dag 21.30 uur (alle leeftijden). RESERVEREN? Alhambra Vlissingen 01184-12260 Electro Middelburg 01180-30235 Grand Theater Goes 01100-15165 Meccano Middelburg 01180-30235 PODIUM IN T KORT Carol Linsen speelt de ab surde creatie van majoor Ko- valjov in 'De Neus' van Nicolaj W. Gogol. Vestzaktheater Vlissingen, vrijdag 20.30 uur. 'Batmobile' is een band die bestaat uit drie leden. Ze bes pelen eenvoudige instrumen ten en brengen neo-rockabil- ly/psychobilly. Hun repertoire bestaat voornamelijk uit eigen nummer en bewerkte covers. Midgard Middelburg, vrijdag 21 uur. Jules Hamel en Josfhe van Dal' sum Jules Hamel, Josine van Dalsum, Paul Röttger, Hetty Verhoogt, Jan van Royen, Ella van Drumpt en Liesbeth Struppert spelen 'Kinderen van een mindere God' van Mark Medoff. Het verhaalt over een liefdesrelatie tussen een leraar en zijn dove leerling Sarah. De Schouwburg Mid delburg, woensdag 20 uur. Benny Newman and Band speelt in 'Samen zijn we rijk'. De Prins van Oranje Goes, dinsdag 20 uur. *De Zeeuwse Komedie speelt 'De Zwevende Gloeilamp' van Woody Allen. Spelers: Tom Roovers, Kees de Rijcke, Mil- ly Oele, Ed van Reijmersdal, Annelies Anthonise en Piet de Heus. Regie: Edo Douma. Vestzaktheater Vlissingen, zaterdag 20.30 uur. 'Wil Koele wijn, Lenny Kos ters, Willem Jan Hoekstra en Burt van der Waals spelen 'Met gesloten deuren* van Jean Paul Sartre. Regie: Burt van der Waals. Minitheater Middelburg, zaterdag 20.30 uur. 'Roberto Jacketti en The Scooters treden op in het be lang van de Bevelandse Ver- keerstuin. In het voorpro gramma komt de Zeeuwse formatie Ex-Q's. (Er wordt ook een brommer verloot). De Stenge Heinkenszand, vrijdag 20 uur. Terry and Gerry De Britse formatie Terry and Gerry speelt skifflebilly, op een wasbord en twee akoesti sche gitaren, llet duo was reeds te zien in het tv-pro- gramma The Tube. In Neder land verzorgen ze vier optre dens. De Piek Vlissingen, vrij dag 22 uur. Het 'New Orleans Trio Plus One' speelt tijdens 'jazz op zondag' - met een gastoptre den van Herman Varnberg, trompet - in Koper Galjoen te Middelburg, zondag 14.30 uur. Zeeuws Museum/Natuurhistorie Oostkapelle. De natuur in Zeeland met onder meer acht meter zeea quaria, Fossiele schelpen zoeken en vinden in Zeeland. Tevens na- tuurschilderijen van diverse (in ternationale) kunstenaars. Dage lijks van 10 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Kapittelzaal van het Abdijcomplex) Middel burg Bekroonde ontwerpers zes jaar Kho Liang Ie prijs. Maandag tot en met vrijdag van 10 tot 17 uur (Opening vrijdag om 16.30 uur). Stedelijk Museum Bellamypark 18, Vlissingen Jaap Berghuis schilderijen. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, zaterdag van 13 tot 17 uur. (Tot en met woensdag). Jacob Roggeveen (Buitenrust) Middelburg. Marlies Troo-Buys en Annelien Scheele, Olieverf schilderijen. Dagelijks 10 tot 16 uur. La Reine (Lange Zelke) Vlissin gen. Cynthia Scholten en Joyce Stijvers. Beeldhouw-en houtsnij werk. Tijdens openingsuren kof fieshop. Kunstuitleen, Kuiperspoort 22, Middelburg Geert Baas, schilde- rijejj, dinsdag tot en met zaterdag van' 13.30 tot 17 uur. Vanaf zater dag De Gevangentoren Vlissingen Jan Vreeke aquarellen. Maandag tot en met vrijdag 12 tot 14 uur en 17 tot 21.30 uur. Zaterdag en zondag 17 tot 21.30 uur. (Tot en met woensdag). "Het kindercircus 'Elleboog' brengt een daverende show voor de jeugd. Schouwburg Middelburg, zaterdag 15 uur. OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT H\ MET WOENSDAG "Het 'Shusaku Dormu Dance Theater komt met 'Noon' naar de Schouwburg Middelburg, donderdag 20 uur. 'Sjors en Sjimmie, en het zwaard van Krijn'is een Nederlandse jeugdjilm. Alhambra I Vlissingen, zondag 14 uur. OVERZICHT VAN DONDERDAG IOT EN MET WOENSDAG *'Gone to the wind' wordt beschouwd als een van de grootste films die ooit werd gemaakt. Hij wordt vertoond in het kader van 'cinematheek' in Meccano Middelburg, maandag en dinsdag 20 uur. A lie leeftijden. Deze film van Victor Flemming is een van de beste voorbeelden van een verhaal-op-film vertellen, terwijl het bijna vier uur boeiend blijft. Magaret Mitchell's boek is in feite een stuiverroman over de Ameri kaanse burgeroorlog met in het middelpunt een feeksachtige zuidelijke schoonheid, Scarlett O'Hara, prachtig gespeeld door Vivien Leigh waarvoor zij een oscar ontving, evenals trouwens de film, regisseur Flemming, scenarist Howard en vele anderen. De verhalen rond de film zijn zo legendarisch als de film zelf. Een gigantisch project zoals het maar weinig voorkomt. Naast Vivien Leigh Clark Gable in de hoofdrol. 'Les Comperes'. Met onder andere Gerard Depardieu en Pierre Richard. Regie: Francis Veber. Electro (ZVU) Middelburg, woensdag 20.30 uur (alle leeftijden). De moeder doet een beroep op haar twee voormalige minnaars, als haar zoon van huis is weggelopen. Zij speldt hen beiden op de mouw dat het hun zoon is - uiteraard weten ze niet van eikaars bestaan. Ze komen elkaar tegen in Nice, waar de jongen in de onderwereld is verzeild geraakt. De 'vaders' wedijveren om de gunst van de jongen, hetgeen weer leidt tot een aantal humoristische situaties. PORNO *'De hete merries van Graaf Bruno'. Alhambra I Vlissingen. vrijdag 23.30 uur (achttien jaar). ''California Girls'. Grand Theater Goes, vrijdag 23.30 uur (achttien jaar). •Dorine van der Klei Dit avondvullende programma is een documentaire in woord en mu ziek over de periode kort voor, tijdens en meteen na de Tweede Wereldoorlog in Nederland. Dorine van der Klei selecteerde uit mate riaal van Radio Oranje, verzetspoëzie, straatliedjes, alternatieve versies van de 'Voetbalmatch' van Louis. Davids en van 'Lili Marleen', muziek van The Ramblers, politieke grapjes, de aan het front gespeelde en naar Nederland overgewaaide Engelse en Amerikaanse amusementsmuziek, vertaalde liederen van Brecht en Tucholsky en teksten en muziek uit de concentratiekampen (onder meer de Westerbork serenade van Johnnie en Jones), maar ook materiaal uit het NSB radiocabaret van Pauius de Ruiter en uit de in de oorlog draaiende Duitse film- en amusement sindustrie. Schiermeeuwoog is het klein en vredig eilandje waar Sjors en Sjimmie wonen. Kolonel Brulgraag, die bezig is de geschiedenis van het kleu- rijke eiland op papier te zetten, stuit tijdens zijn onderzoekingen op een merkwaardig dokument: het testament van de laatste kinderloze heer ser van het eiland, koning Krijn. Het testament meldt dat wie het verborgen zwaard vindt van de koning, rechtmatig vorst wordt van het eiland. De kolonel roept de hulp in van de beide rakkers om het zwaard op te sporen. Maar een bitsig onbetrouwbaar individu als Crispyn Nootelaar is ook op de hoogte van de inhoud van het testament en heeft twee al even ongure types er bij gehaald om de kolonel met zijn maatjes te vlug af te zijn. Er volgt een spannende zoekactie waarbij de slimme rebellenclub de boeven te vlug af is. "'Albanis een film voor de jongste jeugd (vier tot twaalf. Meccano Middelburg, zaterdag en zondag 15 uur. Deze Zweedse tekenfilm gaat over grote en kleine huisdieren, met daarnaast: opa, de zeep en de zee, de reis van de kat, het dagboek van de koe, het verhaal van groot- en klein konijn en Alban, naar een verhaal van Barbo Lindgren. Oberst Redl' is een Duitse speelfilm van Istvan Szabo. Meccano Mid delburg, donderdag, zondag en woensdag 20.30 uur vrijdag en zaterdag 21.30 uur (zestien jaar). 'Gotcha' met Anthony Edwards, Linda Fiorentino, Nick Corri,Alex Rocco en Maria Adams. Regie: Jeff Kanew. Alhambra II Vlissin gen, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag 19, 21.30 en 23.30 uur, zaterdag, en zondag 19 en 21.30 uur (alle leef tijden). 'Gotcha' betekent 'hebbes'. Het is een spel op de campus van de universiteiten; studenten beslui pen elkaar en beschieten met verfspuiten. Wie wordt geraakt is een sukkel. Die minder vleiende titel krijgt ook degeen die telkens mist. Een van de jongens is enorm goed in dit spel. De vaardigheid komt hem van pas in Europa (met vakantie) als hij wordt versierd door een schoonheid, met wie hij 'het' voor de eerste keer doet. Die schoonheid blijkt namelijk een spionne te zijn. •Scène uit de voorstelling 'Era' van Shusaku Dormu Dance Theater Na het succes van Mephisto (der tien grote filmfestivalprijzen en de Oscar voor de beste buitenlandse film) is de regisseur Istvan Szabo nu terug met een film die veel ge lijkenis vertoont met Mephisto: Oberst Redl. Redl was de kolonel die gedreven door ambities een snelle carrière maakte en uiteindelijk op het mi nisterie van defensie in Wenen terecht kwam, waar aartshertog Franz Ferdinand zich sterk maakte tegen de keizer. Om de discipline van het afgebrokkelde leger te herstellen moest Redl, in middels ook hoofd van de inlich tingendienst, een schijnproces or ganiseren tegen een hoge autori teit, die zou spioneren voor een vijandelijke mogendheid. Toen werd Redl het slachtoffer van een valstrik die hij voor een ander aanlegde. Hem werd tenslotte nog de gunst verleend zelf een einde aan zijn leven te maken. Op het eind van zijn leven is Redl iemand die een schijnidentiteit heeft op gebouwd. Van zijn eenvoudige Shusaku Dormu Dance Theater is een in Nederland gevestigd thea tergezelschap dat is samengesteld uit medewerkers van zeer uiteenlo pende nationaliteit en theatergrond. De programma's hebben hierdoor en door het gebruik van verschillende theaterdisciplines als dans en mime en door samengaan van bewegings- en muziektheater, een zeer eigen karakter dat moeilijk te vergelijken valt met andere hedendaagse vormen. Theatercritici omschreven het gezelschap als surrealistisch danstheater, totaaltheater en soms ook muziektheater. De inhoud van de vele pro- dukties is gericht op het onderbewustzijn en de verbeeldingskracht Een droomwereld wordt geschapen, die toch niet zo ver weg is als u in eerste instantie denkt. Dorine van der Klei speelt 'Ga maar rustig slapenmet pianobegeleiding van Tom Löwnethal, Schouwburg Middelburg, vrijdag 20.30 uur. •Leden van Circus Elleboog in actie Veertig kinderen -allen in de leeftijd tussen zes en zestien jaar- brengen een volwassen circusvoorstelling waarbij alleen zaagsel en tentdoek ontbreken. Clowns, trapezewerkers, koorddansers, acrobaten, dieren, goochelaars en sterke mannen bezorgen de kinderen een onvergetelijke middag. Het publiek wordt overigens optimaal betrokken bij de voor stelling. Het Amsterdamse kindercursus 'Elleboog' bestaat al sinda 1949. De eerste tien jaar werkte het uitsluitend buurtgebonden en de laatste jaren verzorgt de troupe ook voorstellingen buiten de hoofdstad, met groot succes overigens, zo blijkt uit de krantenberichten. komaf wil hij niets meer weten, zijn homosexualiteit verbergt hij, voor collegialiteit en vriendschap is geen plaats bij deze man wiens carrière op de eerste plaats en laatste plaats staat en die zich vasthoudt aan een bijna religieuze verering van De Keizer. 'Life of Brianis een film die de liefhebber al enkele jaren geleden heeft kunnen zien, maar nog steeds zal boeien (een Monthy Python productie). Meccano Middelburg, vrijdag en zaterdag 19 uur (alle leeftijden). 'Always look at the bright side of life' is de hit die deze film voort bracht. Terry Jones zingt dat lied je vanaf het kruis. Feitelijk kan deze film worden gezien als een parodie op het leven van Christus. •Klaus Maria Brandauer in Oberst Redl (Meccano Middelburg). •Terry Jones in Life of Brian (Meccano Middelburg). Iguana (Bellamypark) Vlissingen, Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14 tot 17.30 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum Achter de Houttuinen Middel burg, Jan Haas, tekeningen. Dinsdag tot en met zondag 14 tot 17 uur, donderdagavond 19 tot 21 St. Janstraat 41-43, Middelburg, Anneke Ruimschotel touwplastie- ken. Donderdag tot en met zater dag 14 tot 17 uur. Galerie Moreno (Paul Kruger- straat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur. Lange Noordstraat 56, Middel burg Gera Dauvillier, schilderijen, aquarellen en kunstfoto's, maan dag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Gortstraat 48, Middelburg Wil lem Vader schilderijen, aquarellen en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg. Oude foto's cn prentbrief kaarten voornamelijk over Wal cheren. Maandag 17.30 tot 21.00 uur, dinsdag tot en m|t vrijdag 10 tot 21 uur en zaterdag 10 tot 13 uur. De Baanbreker, het kaderblad van de Partij van de Arbeid, gewest Zeeland, opent in het december nummer met een ruzie binnen de partij over het onderwerp 'basi sinkomen'. Het Partijbestuur wei gerde namelijk om een pro-basi sinkomen krant aan de leden te zenden, iets dat de PvdA-werk- groep 'basisinkomen' zo'n slordi ge duizend gulden had gescheeld. De PvdA is in meerderheid tegen basisinkomen, argumenteert het partijbestuur en wil de nadruk vermijden dat invoering er van alsnog wordt opgenomen in het verkiezingsprogramma. Verder geeft De Baanbreker een over zicht van inspraakactiviteiten in de provincie Zeeland en worden abonnees geworven voor het kunstmagazine Mooie Moeite, dat onlangs werd gepresenteerd. De woningbouwvereniging Basco in Vlissingen waarschuwt in haar informatiekrant de huurders tegen malafide praktijken bij schoorsteenvegen. Namens Basco gestuurd kan niet. luidt de waar schuwing. De bewoner moet zelf opdracht geven. De woning bouwvereniging doet dat niet. Opzienbarend is het aantal huur ders van Bascowoningen dat tegen aanleg van kabeltelevisie is. Een duidelijke meerderheid van 77 procent hoeft geen uitbreiding van de ontvangstmogelijkheden. Verder doet de Bascokrant het veranderde woningwaarderings- stelsel uit de doeken en wordt een kort verslag gegeven van de na jaarsledenvergadering. De Vifrife Schakel van december is - uiteraard - voor een belangrijk üeel gevuiu met nieuws over de nieuwe fabriek op het industrie terrein te Middelburg en de af braak van de voorheen btfeldbe- palende complexen tussen het Kanaal door Walcheren en de kaaien in de Zeeuwse hoofdstad. Onder de kop 'Keur van promi nenten bij opening nieuwe fa briek' wordt verslag gedaan van de opening, die minister-president drs. Ruud Lubbers verrichtte op maandag 25 november. Drie pa gina's gevuld met de toespraken tijdens de opening en twee blad zijden geven een beeld van de ruïne die bleef na de afbraak van de oude installaties. Verder bevat het blad informatie over zakelijke en menselijke we tenswaardigheden die zich binnen de poorten van dit Philips-con cern gaan afspelen of hebben plaatsgevonden. In zijn kerstwens bedankt direc teur P.F.M. Gruyters zijn mede werkers voor de inzet in het afge lopen jaar. Hij gaat echter ook in op de afzet problemen waarmee Vitrite momenteel kampt. "Voor wat betreft de afzet kampen we momenteel met een lichte terug gang in het programma. Weinig concreet valt er nog te voorspellen in hoeverre hier sprake is van af- zetvermindering van tijdelijke dan wel van meer structurele aard", schrijft Gruyters. Reden tot ongerustheid is dit echter voorals nog niet. aldus Gruyters. Hij re kent op herstel na het èerste kwartaal en roept de Vitrite- werknemers op om in 1986 de puntjes op de i te zetten, "daar mee ook recht doende aan de on langs geïntroduceerde kwaliteits slogan, Vitrite: kwaliteit ten voete uit".

de Vlissinger | 1986 | | pagina 9