informatiepagina van de gemeente vlissingen II o 1/ Allemaal naar het zwembad!? Wie wil er brand? Centrale antenne inrichting in Vlissingen haalbaar [Vrijdag Nog even napraten met burgemeester Westerhout I Afscheidsreceptie burgemeester Westerhout Wijzigingen ophalen huisvuil met Kerst Gemeentelijke diensten 25, 26 en 27 december gesloten! DE VLISSINGER Woensdag 18 december 1985 Schooljeugd Daarna Kerstboom Kaarsen Brandweer 14444. 13333. Prijzen Tarieven Vuurwerk: alleen op 31 december Commissies vergaderen Winkels op 23 en 30 december langer open Volgende week geen 'Vlissinger' DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Nog even geduld en het zwembad is weer open. 't Heeft best een poos geduurd, 't Heeft ook voor ongemak gezorgd. Maar nu is het dan zover. Nadat eerst het recreatie- en het wedstrijdbad in gebruik konden worden genomen, is nu ook het golfslagbad voor gebruik gereed. Compleet met whirlpool, solarium, glijbaan, restaurant en nog veel meer! Het is gereed om de inwoners van Vlissingen èn de vakantiegangers op passende wijze te ontvqngen. En om hen vele ontspannende, sportieve, verkwikkebde, gezonde èn plezierige uren te bieden! Vandaag, woensdag, neemt de gemeenteraad van Vlissingen af scheid van burgemeester Westerhout. Dat gebeurt tijdens een openbare buitengewone raadsvergadering in de raadszaal van het stadhuis. Deze begint om 14.00 uur. De publieke tribune is vanuit de benedenhal (naast de bodeloge) bereikbaar. Lang geduld hoeft men overi gens niet meerte hebben. Want na een laatste, goede schoon maakbeurt is het zondag (22 december) open huis. Van 10.00- tot 16.00 uur kan dan het nieuwe complex -van de ingang (ot en met de kleedruimten en baden - aan alle kanten worden bekeken. Zwemmen is die dag echter niet mogelijk. Voor de kinderen van de Vlis- singse basisscholen is die ge legenheid er maandag 23- en dinsdag 24 december wel. Alle kinderen hebben op school een kaartje gekregen, daarmee kunnen ze gratis kennismaken met een van Vlissings nieuwste recreatieve paradepaardjes. Vader en moeder en, eventueel (broer(s) en zus(sen) mogen trouwens ook voor niks naar binnen, 't Kan die dagen trou wens bijna niet op, want met de kaart kan men ook nog eens gratis om een ijsje in het res taurant (en de ouderen een bakje koffie). Het is wel de be doeling dat men zich precies' aan de, op het kaartje aange geven, tijdstippen houdt. Op eerste Kerstdag is het zwemparadijs aan het Bas- kensburgplein gesloten. De laatste week van het jaar kan men er echter nog op onder staande tijden terecht. Er moet dan echter normaal toegang worden betaald. Het gemeentebestuur biedt de scheidende burgemeester van middag voorts een openbare afscheidsreceptie aan. Daarbij bestaat voor een ieder gele genheid persoonlijk van de heer en mevrouw Westerhout afscheid te nemen. De receptie wordt gehouden in het stadhuis en duurt van 16.30- tot 18.00 uur. Overigens richt, in een artikel elders op deze pagina, burge meester Westerhout zich reeds tot de bewoners van Vlissin gen. Daarnaast wordt er in de rubriek 'Archiefsprokkels' door archivaris Ch. J. Peters aan dacht besteed aan het burge meestersambt in Vlissingen door de eeuwen heen. De openingstijden zijn: - donderdag 26 december (Tweede Kerstdag) van 10.00- tot 17.00 uur; - vrijdag 27 december van 10.00- tot 21.00 uur; - zaterdag 28 december van 10.00- tot 17.00 uur; - zondag 29 december van 10.00- tot 17.00 uur - maandag 30 december van 10.00- tot 21.00 uur; - dinsdag 31 december van 10.00- tot 17.00 uur. Op nieuwjaarsdag is het Sport- fondsenbad gesloten. Enkele uitzonderingen Volgende week is het voor de meeste medewerkers van de ge meente maar een korte werkweek. Zowel op eerste als tweede kerstdag zijn alle gemeentelijke diensten gesloten. De 'derde Kerstdag' (vrijdag de 27ste) ook, op enkele uitzonderingen na: het bureau Burgerzaken in het stadhuis is die dag geo pend tussen 8.30-9.30 uur, maar alleen voor het doen van aangiften van geboorte en overlijden!); de gemeentelijke reinigings dienst haan yewoon huisvuil op; de politie en brandweer zijn uiteraard ook de eerste en tweede Kerstdag bereikbaar (in de hoop echter dat u geen van beiden nodig zult hebben). Brand. Niemand wil het, zeker niet tijdens de komende feestda gen. Toch, pas op. Met kerstbomen en kaarsen zijn al teveel ongelukken gebeurd. Heel vaak hadden die heel simpel voorko men kunnen worden. Maar een mens is ook maar een mens. Vooral onder feestelijke omstandighedeb wordt de voorzichtig heid wel eens uit het oog verloren. Daarom hier enkele tips, om dompers op de feestvreugde te helpen voorkomen. Neem een kerstboom die in uw .kamer past, zodat hij vrij van •gordijnen en andere licht brandbare stoffen kan worden geplaatst. Zorg dat de boom setvig staat en niet omver gelo pen kan worden. Gebruik nooit echte kaarsjes, want die eisen voortdurend controle. Een boom die een tijdje bij de (cen trale verwarming heeft gestaan is kurkdroof en staat in een mum van tijd in brand. Boven dien zijn er altijd wel luchtstro mingen in de kamer. Wanneer, bijvoorbeeld iemand de deur open doet kan dat de vlammen van de kaarsjes in de richtinf van de takken doen waaien. -'Electrische kaarsjes' zijn dan ook heel wat veiliger. Wel is het aan te bevelen eerst de bedra ding ervan te controleren op beschadigingen. En: doof de verlichting als u gaat slapen. Plaats de kaarsen in een stevig staande houder op de vlakke ondergrond. Gebruik geen kaarsenhouders die gemaakt -zijn van licht brandbare stoffen. Die kunnen door de hitte van de vlam gaan smeulen of smelten, •met all mogelijke gevolgen van dien. Voorzichtigheid is ook ^geboden bij kerststukjes. Plaats deze vooral niet buiten uw ge- zichts veld en ook niet in de .nabijheid van een warmtebron (kachel of centrale verwar ming), de kaarsen worden dan -week en buigen om, dat is ook de reden dat u kaarsen beter niet in de buurt van licht brand bare stoffen als gordijnen kunt' zetten. Ook al omdat vlammen bij tocht soms vrij ver kunnen 'rekken' en zo gordijnen kun nen raken. Tot slot: laat kleine kinderen en huisdieren nooit bij brandbare kaarsen alleen, ook niet voor enkele minuten! Mocht het toch nog mis gaan aarzel dan niet en bel de brandweer. Het telefoonnum mer daarvan is: Het alarmnummer van de politie is: De toegangsprijzen zijn: - los bad volwassenen 4,50; - los bad jeugd tot 16 jaar 3,50; - 10-badenkaart volwassenen 40,00; - 10-badenkaart jeugd tot 16 jaar 30,00. De huidige 12-badenkaarten en abonnementen zijn met ingang van 26 december a.s. alleen geldig in het wedstrijd- en in- structiebad. Voor groepen en dergelijke gelden andere tarieven. Infor matie daarvoor is verkrijgbaar bij de kassa van het zwembad. Er bestaat onder de Vlissingse bevolking voldoende belangstel ling voor de aanleg van een centrale antenne-inrichting (de 'ka bel'). Dat is de conclusie van burgemeester en wethouders, zoals die verwoord staat in een voorstel aan de raad. In dat voorstel -dat vrijdag wordt behandeld- wordt de raad gevraagd het college van b. en w. te machtigen om verder te onderhandelen met Zekatel b.v. Dat zou uiteindelijk moeten leiden tot een overeenkomst met deze PZEM-dochter over de aanleg van de kabel in Vlissingen. B. en w. baseren hun standpunt onder meer op een in oktober gehouden telefonische enquê te door een daarin gespeciali seerd bureau. De uitslag daar van was, dat 52 procent van het aantal benaderde personen belangstelling heeft voor aan sluiting op het kabelnet. Deze uitslag week niet af van elders in het land gehouden soortge lijke enquêtes. In de praktijk is daarna echter gebleken dat, als er eenmaal tot aanleg wordt overgegaan, het daadwerke lijke aantal aansluitingen aan merkelijk hoger komt te liggen. Het aansluitpercentage wordt dan 75- tot 80 procent. Ook de woningbouwvereniging 'Basco' heeft onder haar huur der een enquête gehouden, terwijl het woonlastencomité eveneens een onderzoek hield. B. en w. willen aan deze onder zoeken niets afdingen, Ze mer ken daarbij op dat voor het ver krijgen van een totaalbeeld de- Volgende week wordt er op eerste en tweede Kerstdag geen huisvuil opgehaald. De bewoners van de straten, waar de reini gingsdienst anders op woensdag komt, dienen het huisvuil dins dag al buiten te zetten. Zij zullen daar maandag ook per brief op worden geattendeerd. Ook de personen die gewend zijn de vuilniszakken op don derdag op de stoep of verza melplaats aan te bieden krijgen van de gemeente een brief. Hèn zal worden gevraagd een dagje te wachten omdat de reini gingsdienst er pas vrijdag komt. De huurders van gemeentelijke afvalcontainers dienen deze 'bakken' volgende week dins dag (inplaats van woensdag) gereed te zetten. Zij zijn daar vandaag per brief op geatten deerd. Voor de duidelijkheid: in de wijken waar het huisvuil gewoonlijk op vrijdag wordt op gehaald verandert er niets. De inrichting van het gebied rond het Arsenaal, de kabel, de grondproblematiek bij het havenschap., 't zouden best eens onderwerpen kunnen zijn die vrijdag de nodige discussiestof op leveren. Vrijdag, tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Deze onderwerpen zullen de één meer, de ander minder aan spreken (of helemaal niet). Maar er is meer dat aan de orde komt! Zaken, waar u mogelijk belang bij hebt. Misschien staan ze wel op de (hieronder genoemde) raadsagenda. Of op de lijst van inge komen stukken, waaronder brieven aan de raad. Mogelijk staat ook uw brief ertussen, wordt ook die brief vrijdag besproken. Nieuwsgierig? Komt u dan vrij dag om 14.00 uur gerust eens kijken en luisteren. Er zijn ver schillende manieren om u eventueel voor te bereiden: stukken en een samenvat ting van alle raadsvoorstel len. Voor iedere bezoeker ligt er een op de publieke tribune van de raadszaal gereed. door in de gemeentelijke in- formatiehoeken de raadsa genda, het overzicht van in- Agenda gekomen stukken en de voorstellen door te nemen; door bij het Stafbureau voorlichting en inspraak te vragen naar de achterlig gende stukken. Dat zijn de nota's, ingekomen stukken en dergelijke zoals die voor de raadsleden in het stad huis ter ipzage liggen; door, voor de raadsverga dering, even de populaire raadsagenda door te ne men. Die bevat een over zicht van de ingekomen Opening Goedkeuring van de notulen van de vergadering van 25 ok tober 1985. Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen punten 2-1 Krediet vervanging licht masten ze niet die garantie bieden, die wel bij de door Intomart verkre gen methode wordt verkregen. In een eerder stadium spraken b. en w. al een voorlopige voor keur uit voor aanleg van het kabelsysteem door Zekatel. De raad heeft die voorkeur toen niet ondersteund. Men wilde eerst de uitslag van de enquête afwachten. Nu die op tafel ligt spreken b. en w. hun definitieve voorkeur uit voor Zekatel. Zij doen dit na toetsing van de drie offertes. (Naast Zekatel die van de PTT-dochter Casema en het adviesbureau Onak). Wat bij die keuze voor het college heeft meegespeeld is, dat Zekatel de tarieven verlaagd heeft. Het maandelijkse bedrag voor het volledige pakket ging van 18,18 naar 17,50; het tarief voor het basispakket daalde van 12,36 naar 10,50. Zeka tel wil aan deze tarieven een prijsgarantie verbinden. Dat betekent dat ze in de eerste vijf jaar na de aanleg niet verhoogd zullen worden. Vuurwerk mag in de gemeente Vlissingen alleen op 31 de cember worden afgestoken, en dan nog slechts tussen 18.00- en 01.30 uur. Bovendien mag vuurwerk ook alleen maar op maandag 30- en dinsdag 31 december worden verkocht, 't Is maar een weet! 2-2 Krediet overdracht beheer en onderhoud drie verkeersre- geiinstallaties aan de Provincie Zeeland. 2-3 Krediet aanpassing afwate ringsconcentratie in Sloeweg. 3-1 Aankoop viskisten ten be hoeve van het gemeentelijk vis- mijnbedrijf 3-2 Toestemming voor het heb ben van vaste ligplaatsen voor vissersschepen. 5-1 Krediet ten behoeve van openbare speelvoorzieningen. 5-2 Centrale antenne-inrich ting. 7-1 Aanvullend krediet aanleg drukriolering Nieuwe Vlissings- eweg. 8-1 Voorbereidingsbesluit Lammerenburg, gedeelte Zuid- beekseweg. 8-2 Ontwikkeling Arsenaal en omgeving. 8-3 Verkoop perceel grond aan Grenswegeling. 8-4 Verordening geldelijke steun ontruiming gemeentewo ningen en bejaarden bij verhui zing 1986. 8-5 Verkoop perceel grond aan J.l. Sandersestraat. 8-6 Aankoop Nieuwendijk 18 8-7 Herziening kostprijsbereke ning en grondprijzen diverse bestemmingsplannen. 9-1 Krediet voor herwaardering onroerend goed t.b.v. de on- roerend-goed belastingen. Rondvraag Sluiting. Vandaag is 't dan zover: mijn offi ciële afscheid als burgemmeester van Vlissingen. Vanzelfsprekend een goed moment om even over terug te zien op de ruim 13 Z2 jaar, die ik als burgemeester heb mo gen functioneren. Zo nu en dan hoor je wel de op merking dat het "gezicht" van onze stad in de achter ons liggen de jaren nogal is veranderd. Dat is inderdaad zo. Als ik terugdenk aan de situatie in 1972 en ik kijk al leen al naar de veranderingen die er sindsdien in de binnenstad zijn geweest, dan is er nogal wat ve randerd. In het gebied Oranjek wartier is de dijkverzwaring uitge voerd; in het aangrenzende gebied Gravestraat zijn er heel wat gaten opgevuld en momenteel is men daar aan de afronding toe. leder een kan zien dat 't er een heel aantrekkelijk woongebied aan 't worden is. En dat is belangrijk voor de binnenstad als geheel. Want goede woningen in dit ge bied betekenen ook meer moge lijkheden voor de middenstand. Daaraan wordt verder bijgedragen door de renovaties van het Bella- mypark en Vissershaven. Ook de boulevard is ingrijpend van aanblik veranderd. Het valt al weer niet mee om je de oude situatie voor de geest te halen, maar zeker is dat dit visitekaartje van Vlissingen er maar wat schamel bijlag. Niet al leen voorde toerist, maar ook voor de eigen inwoner is deze wandel en flaneerplaats veel en veel aan trekkelijker geworden. Nog opvallender misschien is de kanaaloverbrugging geweest die in de 7O'er jaren tot stand kwam en die onze stad een heel andere entree heeft gegeven. Wie nu over de Sloe brug en de Sloeweg Vlis singen binnenrijdt kan zich nau welijks meer voorstellen dat de eerste paal voor de nieuwbouw wijk Westerzicht in augustus 19 72 werd geheid. Het lijkt nog zo kort geleden... Nu zijn Pape gaaienburg, Bossenburgh en Westerzicht afgeronde woonge bieden met veel groen en aan trekkelijke woningen. Maar ook in Souburg en op Ritthem is een en ander gebeurd. In Oost-Souburg kwamen de noordelijke woon buurten tot stand. De Paspoort- Rit them versterkt binnenkort kan er bovendien begonnen worden met de bouw van een nieuwe ba sisschool. Kortom: alles met el kaar nogal wat ontwikkelingen waardoor Vlissingen bepaald be komen na zo uitvoerig mogelijk overleg met de bevolking. Een proces waaraan we allemaal eerst wat moesten wennen en waarbij we het lang niet in alle opzichten altijd met elkaan eens waren. Het heeft gelukkig we! tot gevolg ge had dat de afstand burger-over- heid sterk is verkleind. De afgelo pen jaren hebben voorts laten zien dat erop velerlei gebied contacten van gemeentebestuurders met vooral het Vlissings verenigings leven hebben bestaan. En dat is een goede zaak. Niet alleen is in een doorgaans goede sfeer de plaatselijke overheid kritisch ge volgd, maar bleek gelukkig ook de bereidheid te bestaan om eenmaal genomen besluiten in het belang van de gemeenschap uit te voeren en inhoud te geven. Juist het laatste heeft er toe bijgedragen dat ik de afgelopen jaren met heel veel plezier in Vlissingen heb ge werkt. Ik heb de Vlissingers leren 3 Juli 1978; de toenmalige minister van verkeer en waterstaat Tuynman heeft zojuist de Sloebrug geopend. Een gezelschap genodigden gaat als eersten de brug over. Van links naar rechts: toenm. weth. Ch.J. Gillissen Verschage, mevr. Tuynman, (achter haar) minister Tuynman, burg. Westerhout en mevr. M. Wester hout-van Sparrentak. (foto Adri van Wyngen) zig is zich tot een steeds aantrek kelijker woonstad te ontwikkelen. Als je achteraf zo'n opsomming geeft lijkt 't alsof het allemaal no gal gemakkelijk is gegaan. De werkelijkheid is, dat er door velen enorm veel werk voor moest wor- Het aantal en de kwaliteit van de sport- en culturele accommoda ties is sinds 1972 aanzienlijk gestegen. Zo werd in 1980 het wijk centrum 'De Zwaan' in Oost-Souburg ingrijpend gerenoveerd. Burgemeester Westerhout verrichtte de (her)opening. Hij deed dat begin 1981 door een afbeelding van een zwaan in glas-in-lood te onthullen, (foto Cor Schuilwerve). straat werd winkelerf en er is no gal wat aan sportaccommodatie gerealiseerd waaronder een sporthal. Door de bouw van wo ningen aan de Lambrechtsen- straat is ook de gemeenschap den verzet, na het nodige overleg. Ook met de inwoners van Vlissin gen, want het gemeentebestuur heeft de afgelopen jaren in toene mende mate geprobeerd de raadsbesluiten tot stand te laten kennen als een gemeenschap waarin men de dingen zonder poeha en met twee benen op de grond bekijkt. Natuurlijk zijn er wel eens spanningen geweest, maar mijn slotconclusie is toch dat er vrijwel altijd bevredigende oplossingen tot stand konden worden gebracht. Economisch heeft het de laatste jaren niet meegezeten. Nog kers vers in ons aller geheugen ligt de RSV-affaire, die in 1983 de alou de "Schelde" in het voortbestaan bedreigde. Maar ook die hobbel hebben we door een gezamenlijke aanpak kunnen nemen. Ook de recente bezuinigingen waren wei nig leuk te noemen. Maar door de ook hierbij gebleken bereidheid problemen steeds gezamenlijk op te lossen kunnen we nu, eind 1985, zeggen dat we bezig zijn uil de kuil te klimmen. Een plezierige contstatering aan het eind var' mijn burgemeestersperiode! Heel nadrukkelijk wil ik u mede namens mijn echtgenote dank zeggen voor de wijze waarop u, Vlissingers, ons de afgelopen ja ren bent tegemoetgetreden. Daardoor zijn deze Vlissingse ja ren -dat kan ik u met de hand op het hart verzekeren- tot de mooi ste van mijn loopbaan geworden. Wij hopen nog lang in Vlissinger. te blijven en vanzelfsprekend ho pen wij ook dat de prettige con tacten zullen blijven bestaan! Het college van b. en w. in de huidige samenstelling. Links van het midden de voorzitter, burge meester Westerhout. Vandaag was het voor het laatst dat hij de voorzittershamer hanteerde, (foto Cor Schuilwerve). Vanavond, woensdag, verga dert in het stadhuis de com missie Sportbelangen. De aan vang is om 19.30 uur. Deze bij eenkomst is openbaar. Be langstellenden zijn dan ook van harte welkom. De verga derstukken liggen ter inzage in de gemeentelijke informatie- hoeken. In verband met de feestdagen mogen de winkels op maandag 23- en maandag 30 december openblijven tot 21.00 uur. Op dinsdag 24- en dinsdag 31 de cember is de sluitingstijd echter een uur vroeger dan normaal. De middenstanders zullen hun zaak dan al om 17.00 uur op slot doen. In verband met de Kerst ver schijnt er volgende week geen 'Vlissinger'. Dit jaar komt het huis-aan-huisblad alleen nog op 30 december uit. Dat houdt tevens in dat de gemeentelijke informatiepagina dit jaar ook alleen nog op die datum ver schijnt.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5