informatiepagina van de gemeente vlissingen is u Start schoonmaak terrein vroegere gasfabriek Commissies vergaderen 1 iHet nieuwe Fort I Meld gladheid aan gemeente of politie I Wat ligt ter inzage? Het 'kleine strandje' door raad aangewezen als renveldje Straten die bij gladheid worden gestrooid ICIijverstraat enkele maanden afgesloten DE VLISSINGER Woensdag 4 december 1985 'Klus" van vier maanden Volgende week wordt een begin gemaakt met het schoonmaken (saneren) van het door bodemverontreiniging aangetaste terrein aan de Wijnbergse- kade waarop vroeger de gasfabriek stond. Alle omwonenden en andere betrokkenen zijn deze week door de gemeente schriftelijk geïnformeerd over deze schoonmaakoperatie. Werkwijze Route vrachtauto's Verzekering Toezicht op het werk Vergader schema '86 Verkeer Hinderwet Parkeren Informatiehoeken Rondleiding bibliotheek Bestuurs commissie 'Swanenburgh' Strooimateriaal Zout Melden Even bijpraten met wethouder Bruinooge Welke fietspaden? Schoon strand Arsenaal Bangladesh Minderheden Verkiezingen IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337. Het omvangrijke werk, dat circa vier maanden in beslag zal ne men, bestaat onder andere uit de sloop van het gebouw van de speeltuinvereniging "De Oude Stad" en het weghalen van de speelwerktuigen, struiken en verharding. Daarna zullen me talen damwanden worden ge slagen en zal de verontreinigde grond worden afgegraven en afgevoerd. Die grond is veron treinigd met zogenaamde cya- niden en mono- en polycycli sche aromaten. Van die grond is ongeveer 5.150 ton dusdanig verontreinigd dat ze wordt af gevoerd naar een reinigingsin stallatie. Ongeveer 4.400 ton is licht verontreinigd. Deze licht verontreinigde grond wordt naar de stortplaats Midden- Zeeland gebracht. Bovendien zal het verontreinigde grond water worden verwerkt en af gevoerd en zal de op het terrein aanwezige teerput worden leeggehaald en schoonge maakt. Tot slot zal het hele ter rein opnieuw worden aange vuld en hersteld en zullen de speeltoestellen worden terug geplaatst. Overigens ontvangt de speeltuinvereniging voor de sloop van het gebouw van de gemeente een schadevergoe ding. Het werk zal met grote zorgvul digheid worden uitgevoerd. Zo zal het hele terrein met een hekwerk worden afgesloten en zal de verontreinigde grond worden afgevoerd met speciaal daarvoor bestemde gesloten vrachtauto's. Op het terrein zal bovendien een wasplaats voor deze auto's aanwezig zijn waarop deze, telkens bij het verlaten van het terrein, aan de buitenzijde schoongemaakt zullen worden. De in- en uit gang van het werkterrein zal aan de zijde van de Comman- doweg zijn. De route die de - gesloten en aan de buitenzijde schoonges- poten - vrachtauto's met de ve rontreinigde grond zullen rijden is als volgt: Gravestraat - Nieu- wendijk Bellypark - Spuistraat - Kenau Hasselaarstraat - Presi dent Rooseveltlaan - Burge meester van Woelderenlaan - dek van de Paardenstraat be vindt zal het hek dat het terrein afsluit midden op het wegdek in de lengterichting van de Paar denstraat komen te staan. Hier voor zullen enkele verkeers maatregelen in de Paarden straat gelden die met borden zullen worden aangegeven. De gemeente heeft een verze kering afgesloten o.a. voor het geval dat schade zou ontstaan aan de omliggende panden ge durende de werkzaamheden. Daarom is tevoren de staat van alle omliggende panden opge nomen. 'Het werk zal door een aanne mingsbedrijf worden uitge voerd onder toezicht van het adviesbureau DSBV en ge meentelijke diensten. Er zal een direktiekeet op het werkterrein In verband met de Kerst wordt de vergadering van de gemeente raad deze maand op de voorlaatste vrijdag (de 20ste) gehouden. Dat heeft tot gevolg dat de vergaderingen van de vaste commis sies van advies en bijstand ook een week vroeger dan normaal plaatsvinden. Concreet betekent het, dat alle commissies vol gende week zijn, allemaal in het stadhuis. De stukken (ontwerp- raadsvoorstellen en dergelijke) die er besproken zullen worden liggen ter inzage in de gemeentelijke informatiehoeken. Waar die te vinden zijn staat in het tweede deel van dit artikel. Het oude Fort is niet meer, het nieuwe herrijst. En hoe! De werkzaam heden verlopen volgens schema. Wanneer bijvoorbeeld de weersom standigheden niet al te veel roet in het eten gooien, zullen in maart de eerste woningen worden opgeleverd. De aannemer hoopt vervolgens per week zo n zes woningen aan de opdrachtgever te kunnen overdra gen. Dat is de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting. Die zal zich begin 198 7 daardoor ook eigenaar kunnen noemen van 215 nieuwe woningen. De huur zal bij de eengezinswoningen - daarvan komen er 121 - rond de f 550,— komen. De huur van de stapelwo ningen - in totaal 94 - wordt ongeveer f 400,— Bij de Vereniging tot Verbetering van Volkshuisvesting (Keldermanstraat 64) is overigens een brochure over de nieuwe woningen op 't Fort verkrijgbaar, (foto Johan Murre). Burgemeester en wethouders hebben kortgeleden enkele beslui ten op het gebied van verkeer genomen. Ze staan hieronder om schreven. Bovendien kunnen ze, tot en met 20 december, worden ingezien bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis. Deze dienst is gevestigd in het stadhuis (begane grond, kamer 010). Die 20ste december is ook de uiterste datum waarop men beroep kan aantekenen tegen een (of meerdere) besluit(en). Dat beroep moet men richten aan hare majesteit de Koningin, maar indienen bij de commissaris der Koningin te Middelburg. hinderwetvergunning te verle nen. Dat zijn: Het gaat om de volgende be sluiten: 1. inrichting van de twee meest zuidelijk gelegen parkeer plaatsen op het parkeerter rein bij de Vijgeeter tot alge mene invalidenparkeer plaats; 2. gesloten verklaring van de houten brug in de Lange- leenweg voor voertuigen, zwaarder dan 5 ton; 3. opheffing van de parkeer plaats voor motorvoertuigen van invaliden, tegenover het pand Kasteelstraat 202; 4. inrichting tot algemene par keerplaatsen voor invaliden aan de zuidzijde van de Gasthuisstraat, nabij de in gang van de Westpoortflat; 5. aanwijzing van de Willem van de Veldelaan en de Jan van de Capellelaan als woonerf; 6. opheffing van de parkeer verboden aan de noord westzijde van zowel de Jan van de Capellelaan als de Willem van de Veldelaan. Burgemeester en wethouders hebben definitief besloten om aan de volgende bedrijven een Het terrein van speeltuinvereniging 'De Oude Stad'. Vroeger stond hier de gasfabriek. Als gevolg daarvan is het terrein dermate vervuild dat het afgegraven moet worden, (foto Cor Schuilwerve) Sloeweg. Deze route zal wor den gevolgd door zowel de vrachtauto's die naar de stort plaats Midden-Zeeland als naar een reinigingsinstallatie (elders in Nederland) rijden. Omdat het verontreinigde ter rein zich deels onder het weg- worden geplaatst. De gemeen telijke instantie die is belast met het toezicht op de werkzaam heden is de afdeling milieuza ken van de dienst volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu (VROM) in het stadhuis. Deze afdeling is gedurende kantooruren bereikbaar onder telefoonnummer 87213. De komende maanden zal de Clijverstraat zijn afgesloten voor alle verkeer (behalve voetgangers). Dat houdt ver band met de aanleg van het woonerf in deze straat. Daarmee is maandag, ter hoogte van de Hobeinstraat een begin gemaakt. Er zal wor den gewerkt in de richting van de Scheldestraat. Het streven is de woningen aan de Clijver straat steeds zo goed mogelijk bereikbaar te houden. De me dewerkers van de gemeente lijke straatmakersploeg zullen de overlast voor bewoners en bezoekers zoveel mogelijk be perken. Met enig ongemak zal echter toch rekening moeten worden gehouden. De afgelopen weken is de Clij verstraat ook al opgebroken geweest. Dat was voor het ver nieuwen van de huisaansluitin gen op het riool en de waterlei dingbuizen. De commissies die gaan verga deren zijn die voor: - economische zaken op maandag 9 december, aan vang 16.00 uur; - financiën op woensdag 11 december, aanvang 17.00 uur; - onderwijszaken op dinsdag 10 december, aanvang 19.30 uur; - openbare werken en volks huisvesting, op maandag 9 december, aanvang 19.30 uur; - personeelszaken en organi satie op woensdag 11 de cember, aanvang 17.00 uur; - sociale aangelegenheden op dinsdag 10 december, aanvang 14.00 uur; - welzijn op maandag 9 de cember, aanvang 17.00 uur. De informatiehoeken kunt u vinden in de volgende gebou wen: - het stadhuis bijvoorbeeld bij het Stafbureau voorlichting en inspraak, dat op maan dag tot en met vrijdag geo pend is van 8.30 - tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.00 uur; - de openbare bibliotheek (Spuistraat 22-24), geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, op overige werk dagen van 10.00- tot 20.00 uur en 's zaterdags van 10.00- tot 12.30 uur; don derdag is de bibliotheek de gehele dag gesloten; - wijkcentrum 'Middenhof' (Kanaalstraat 64, Oost-Sou burg), geopend op maan dag- en dinsdagmorgen van 9.30- tot 12.00 uur, op don derdagmiddag van 13.30-tot 16.30 uur en op maandag tot en met donderdag 's avonds van 19.30- tot 21.00 uur; - wijkcentrum 'Open Hof' (Al exander Gogelweg 59), geopend op maandag tot en Bezoekers en leden zijn in de openbare bibliotheek aan de Spuistraat - tijdens openingsu ren - altijd welkom. Vanavond geldt dat nog eens extra. Wie ervoor zorgt om op 19.00 uur aanwezig te zijn krijgt een dia serie te zien. Daarna volgt een rondleiding door de biblio theek. Uiteraard krijgt men daarbij een duidelijke uitleg over de catalogus. Wie nog vragen, op- of aanmerkingen heeft kan die natuurlijk ook kwijt. Als u er een uurtje voor over hebt, staan de medewer kers van de bibliotheek graag voor u klaar. Het kan vriezen, het kan dooien. Dit oer-Nederlandse spreek woord is de afgelopen weken, letterlijk, maar al te waar gebleken. Niet dat het echt vroor dat het kraakte, maar toch....Zeker de 'vroege vogels' werden verrast. Soms door bevroren plassen, soms zelfs door sneeuw, 't Waren de eerste tekenen van de ko mende winter. Een winter die, wie zal 't zeggen, mogelijk weer de nodige sneeuw en vorst in petto heeft. Mèt de bijbehorende glad heid op wegen, trottoirs en fietspaden. Daarom, zoals gebruikelijk in deze tijd van het jaar, een artikel over gladheidsbestrijding. 1. Esso Nederland voor een benzinestation met autowa- sinstallatie aan de Pres. Rooseveltlaan 731; 2. Kuwait Petroleum voor een verkooppunt voor dieselolie aan de Engelandweg te Vlissingen-Oost; 3. Schep Vleeswaren voor een opslaggebouw met koel- vriescel en kantoorruimten aan Hermesweg 17; 4. Macor b.v. voor het uitbrei den van het benzinestation aan de Sloeweg 11 door bij plaatsing van ondergrondse benzinetanks (resp. 12.000- en 30.000 liter). De aanvragen en de bijbeho rende besluiten liggen tot en met 20 december a.s. ter inzage bij de afdeling milieuzaken in het stadhuis (begane grond). Binnen deze termijn kunnen nog bezwaren worden inge diend bij de Kroon, zij het door een beperkt aantal personen en instanties. Daaronder zijn be langhebbenden, die redelijker wijs kunnen aantonen niet in staat te zijn geweest eerder be zwaren in te dienen. In de gemeente Vlissingen wordt de gladheid (behalve die op trottoirs) bestreden door reinigingsdienst. Dat gebeurt volgens een vast plan. Begon nen wordt altijd met de busrou tes en de hoofd- en doorgaande wegen sneeuw- en ijsvrij te ma ken. De belangrijkste fietspa den worden daarbij niet verge ten. Overdag zullen bij gladheid bovendien straten rond bushal tes, openbare gebouwen en voetgangers-oversteekplaat sen sneeuw- en ijsvrij worden gemaakt. Een overzicht van die straten en fietspaden staat in het artikel hiernaast. In stra ten waar geen doorgaand ver keer komt wordt niet gestrooid. Vrijdag 6 december vergadert de bestuurscommissie van de gemeentelijke scholenge meenschap voor beroepson derwijs 'Swanenburgh'. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het stadhuis. De aanvang is, let op, om 12.00 uur. Belang stellenden zijn bij deze open bare vergadering van harte welkom. (Onder hoofdwegen worden bijvoorbeeld gerangschikt de Paul Krugerstraat, Sloeweg, Koudekerkseweg, President Rooseveltlaan, Burgemeester Stemerdinglaan, Kanaalstraat, Lekstraat en Zandweg). Natuurlijk is het, zelfs met inzet van alle beschikbare mankracht en materieel, onmogelijk alle gladheid te bestrijden op het moment dat deze optreedt. Niettemin wordt zo snel moge lijk na melding van gladde we gen het personeel (telefonisch) opgeroepen. Het materiaal staat altijd klaar om onmiddelijk uit te kunnen rijden. Dit mate rieel omvat drie strooiauto's, drie sneeuwploegen en voor de (belangrijkste) fietspaden twee tractoren met sneeuwploegen en aanhangstrooiers. Zoals u mogelijk wel weet wordt gladheid bestreden met zout. Dit zout tast echter het milieu, de voertuigen en het wegdek aan. Zolang echter geen beter middel tegen aanvaardbare prijs verkrijgbaar is wordt in Vlissingen gladheid met zout bestreden. Om de bezwaren van het zout enigzins op te hef fen worden echter meerdere strooibeurten met een 'lage' dosering van maximaal twintig gram zout per vierkante meter uitgevoerd. Dit verdient de voorkeur boven een hogere dosering in één keer. Ook zal niet preventief - dat wil zeggen voorafgaand aan mogelijke gladheid - worden gestrooid. Het optreden van gladheid kan men melden aan de gemeente lijke reinigingsdienst. Deze dienst is van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereik baar van 07.30- tot 16.00 uur onder nummer 62291. Tussen 16.00- en 07.30 uur van de vol gende dag, in het weekeinde en op erkende feestdagen kan gladheid gemeld worden aan de politie, telefoonnummer 15050. De politie licht dan de leider van de strooiploeg in, die mensen en materiaal kan in zetten. Eventueel neemt hij eerst contact op met de K.N.M.I. over de toestand van het weer. met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur; buurthuis 'Aldegonde' (Westerzicht 386), geopend tijdens werkdagen van 9.00- tot 17.00 uur. Eind vorige maand is het ver gaderschema 1986 van ge meenteraad en commissies uit gebracht. Die lijst is op twee punten echter niet correct: - de vergaderingen van de commissie verkeer worden alleen nog maar in het stad huis gehouden; - de commissie personeels zaken en organisatie begint voortaan om 16.00 uur. Meerdere exemplaren van het (aangepaste) schema zijn ver krijgbaar bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis. De gemeenteraad heeft het goedgekeurd. Het 'kleine strandje' - voor de Boulevards Bankert en De Ruijter bij de Coosje Busken- straat - is nu ook officieel 'renveldje'. Het heeft dezelfde status als het Bad- en Nollestrand. Dat wil zeggen: in het 'koude deel' van het jaar mogen de honden er los, lekker rennen en dollen; in het meer 'warme deel' zijn de stranden voor honden zonder neer verboden terrein. Oök als ze aangelijnd zijn. Logisch, want het is voor badgasten - ook Vlissingers! - niet zo'n pretje in hondenpoep te gaan zitten.... Van oktober tot en met april is het aantal badgasten neestal gering. Bovendien zal men zich dan niet altijd in het zand nestelen. Daarom heeft de gemeenteraad ook besloten dat in die periode honden wel de stranden op mogen. Tot 1 mei. Dat is de datum die ook in de Algemene Politieverorde ning wordt genoemd (artikel 128). Vanaf die dag zullen er vijf maanden lang de borden staan die aangeven: verboden voor honden. Uiteraard zullen tegen die tijd de eigenaren van honden via deze pagina daarop worden geattendeerd! (foto Johan Murre Zoals in het artikel hiernaast staat, wordt gladheid in de gemeente Vlissingen bestreden volgens een vast plan. Daarbij wordt er in de volgende straten gestrooid, zij het niet in de hier gehanteerde alfabetische volgorde: (foto Cor Schuilwerve). A. Dekenstraat; A. Coortelaan; (tussen Bloemenlaan en A. Bosschaertstraat); A. Gogel weg; Bachlaan; Badhuisstraat; Bellamypark; Bermweg; Betje Wolffplein; Beursplein; Bloe menlaan; Bonedijkestraat; Bos- senburghweg (tussen Sloeweg en Nieuwe Zuidbeekseweg); Boulevard Bankert; Boulevard De Ruyter; Boulevard Evertsen; Brouwenaarstraat; Burcht straat; Burg. Stemerdinglaan; Burg. Van Woelderenlaan; Commandoweg; C. Busken- straat; Dorpweg; Edisonweg; Energieweg; Gerbrandystraat; Gravestraat; Grote Abeele; Ha venweg (tussen Oostelijke Bermweg en woonwagencen trum); H. Avercamplaan; Hen drikstraat; H. Segherslaan (tus sen Bloemenlaan en Avercam plaan); Hertzweg; Hogeweg (tussen Bonedijkestraat en Koudekerkseweg); Industrie weg; J. de Moorstraat; Kanaal straat; K. Hasselaarstraat; Koopmansvoetpad; Koude kerkseweg; Kromwegesingel; Lekstraat; Marconiweg; Mar- nixplein; Middelburgsestraat; Nieuwendijk; Nieuwe Zuid beekseweg; Noordbeekseweg; Oostelijke Bermweg; Oranje plein (doorgaande route) Paauwenburgweg (tussen Burg. van Woelderenlaan en van Hogendorpweg), Paspoort straat; P. Krugerstraat; P. Hein- kade; Pres. Rooseveltlaan; Rammekensweg (tussen Dorpsweg en Ritthemstr.) Ritthemsestraat (tussen Krom wegesingel en Oranjeplein); Scheldestraat (tussen A. De kenstraat en P. Krugerstraat), Sloeweg; Smalle Kade; Spoor straat; Spuistraat; Stenenbeer; Troelstraweg; Van Dishoeck- straat (tussen Glacisstraat en P. Krugerstraat); Van Hogendorp weg; Vlissingsestraat; Volta- weg; (tussen Weyevlietweg en Nieuwe Zuidbeekseweg), Weyevlietweg; Wilhelmina- straat, Zandweg, Zeewijksin gel, Zuiderzeestraat, Zwarte- zeestraat (doorgaande route). Bovendien worden bij gladheid de volgende fietspaden sneeuw- en ijsvrij gemaakt: Duinpoortweg, Glacisstraat (van Duinpoortweg tot Kenau Hasselaarstraat), Koudekerk seweg, Gerbrandystraat, Vre dehoflaan, Burgemeester van Woelderenlaan (van Vredeho flaan tot Bachlaan), Bachlaan, President Rooseveltlaan, Vlis- singse Kleiweg, fietspad achterlangs Leharlaan, Rossi- nilaan en Steve Bikostraat, fietspad langs Sloeweg, Ver lengde Bonedijkestraat, Bos- senburghweg, Langeleenweg, Baskensburgplein, de straat Bossenburgh, Zuidbeekseweg, fietspad Weyevliet, Papegaai- enburgweg, Kleiweg, Noord beekseweg, fietsroute van Noordbeekseweg door Wes terzicht naar Weyevliet, fiet spad van Zuiderzeestraat naar Sloebrug en Veerhavenweg, Koopmansvoetpad, Lekstraat. Tijdens de afgelopen behandeling van de gemeentebegroting voor 1986 door de gemeenteraad heb ik tot mijn vreugde geconstateerd dat het culturele klimaat in Vlis singen verbetert. Ik doel daarmee op het extra bedrag van f 30.000,— dat de raad be schikbaar heeft gesteld voor zo- meractiviteiten in 1986 Die zo- meractiviteiten vonden dit jaar nog plaats op het onbebouwde stuk van de boulevard Maar. er van uitgaande dat volgend jaar op deze plaats zal worden begonnen met bebouwing, zullen die activi teiten elders moeten plaats vin den. En wat is dan een betere plaats, ook ten opzichte van de ondernemers in de binnenstad, dan in de omgeving van de her stelde Vissershaven. Een goede zaak daarom, dat extra geld, niet alleen om de culturele activiteiten op zich maar zeker ook gezien het economisch en toeristisch/ re creatief belang Het is een logi sche voortzetting van het beleid op dit terrein zoals dat door de gemeenteraad enige jaren geleden in gang is gezet. Bij die zelfde begrotingsbehande ling stelde de raad eveneens een. bedrag van f6.000,— beschik baar om het strand een extra schoonmaakbeurt te geven. Hier mee kan het Badstrand, ook in het voorseizoen, zo schoon mogelijk worden gehouden. Sprekend over het toeristisch en recreatief beleid vind ik een van de belangrijkste zaken dat de ge meente in het bezit komt van het Arsenaal bij de Vissershaven. De ze maand zal de gemeenteraad hierover een belangrijk voorstel behandelen zodat wij in januari aan de slag kunnen met de ont wikkeling van dit gebouw en de omgeving daarvan. Om te kunnen starten met die ontwikkeling zal de raad nu eerst toestemming moeten verlenen gesprekken aan te gaan met de "Initiatiefgroep Vissershaven Vlissingen". Deze groep bestaat o.a. uit een aantal aannemingsbedrijven en een ar chitectenbureau. Die gesprekken zullen moeten leiden tot een sa men werkingsovereenkomst. Voordat er echter ge- en verbouwd zal kunnen worden zullen we en kele jaren verder zijn. Maar ver geet u niet dat het om een gigan tisch en gezichtsbepalend project voor Vlissingen gaat! We moeten ons wel realiseren dat al het voorgaande natuurlijk van geen enkel belang is ten opzichte van de situatie in een land als Bangladesh waar het inkomen per hoofd van de bevolking het laag ste ter wereld is. De gemeente raad heeft dan ook terecht geko zen voor ondersteuning van een ontwikkelingsprojekt in dit derde wereldland. De begeleidingscom missie die hiervoor in het Vlis- singse actief is, heeft o.a als doelstelling méér geld voor dit project beschikbaar te stellen. Ik ben blij dat dat ook daadwerkelijk lukt. Een andere VIis sing se commissie die "onder mijn portefeuille valt" is die voor de culturele minderhe den in onze stad. Behalve dat deze commissie, waarin bijna alle Vlis- singse minderheidsgroepen zijn vertegenwoordigd, functioneert, zijn er ook concrete resultaten voor deze groepen bereikt. Zo be schikken de Vlissingse Joegosla- ven, Surinamers, Marokkanen, Turken en Spanjaarden over ac commodaties en wordt momen teel voor de Molukkers gezocht naar een eigen onderkomen. Tot slot nog dit: velen van hen zullen, wanneer zij langer dan 5 jaar in Nederland zijn, volgend jaar aan de gemeenteraadsverkiezin gen kunnen deelnemen. Omdat het een belangrijk democratisch recht is te gaan stemmen, zal de gemeente er door middel van ob jectieve voorlichting veelaan doen deze groepen op het stemrecht wijzen. Dat zal veelal in de eigen taal en met gebruikmaking van diverse middelen geschieden.

de Vlissinger | 1985 | | pagina 5